Įžvalgos

Algimantas Rusteika. Kai tautiškumas tampa žaisliuku naiviesiems

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 9 d. 0:05

21     

    

Algimantas Rusteika. Kai tautiškumas tampa žaisliuku naiviesiems

Yra benamiai – tautelė ar tautybė, kuriai kruvina istorija ar savo pačios silpnumai neleido turėti valstybės. Ir yra tauta, kokią daug kas vadina politine, kuri nepaisant kruvinos istorijos ar savo pačios silpnumų sukuria valstybę – savo namus.

Išoriškai jos labai panašios. Savo kalba ir raštija, kultūra, dainos ir šokiai, nostalgija ir kapai. Skirtumas nedidelis, bet esminis – vidinis nusiteikimas, ryžto nugarkaulis, dvasios jėga ir tikslas palikti savo pėdsaką pasaulyje ir namus ateities kartoms. Net pro kruvinų ir beprotiškų imperijų kevalus ši dvasia anksčiau ar vėliau prasiveržia ir sulapoja.

Imperijos tą žino gerai. Jos ne tik visais būdais tyliai naikina ir slopina politinės tautos valstybingumo siekius. Visada paleidžiama dūmų uždanga ir numetama žaisliukų naiviesiems. Kertant iš pašaknų tikrojo tautiškumo gelmines šaknis, užsiimama išorine valstybingumo ir tautiškumo ženklų adoracija.

Ir valstybėje, nesugebančioje per tris dešimtmečius sostinės svarbiausioje aikštėje pastatyti ar bent sugalvoti nors kokį valstybingumo simbolį (tiesa, dabar jau sugalvota – mūsų didvyriškos tūkstantmetės valstybės simbolis bus bunkeris, kuriame galėsim vėl pasislėpti), kyla pompastiški butaforiniai rūmai, skutami piliakalniai, dega laužai, skamba kankliai ir žygiuoja eisenos.

Ir visur pirmosiose eilėse pamatysi tuos, kurie savo programose ir širdyse seniai įrašę savanorišką valstybingumo atsisakymą ir drąsiai, negailestingai, iki pergalės už tai pakovos. Jie sėdi prezidiumuose, sako patriotines kalbas iš lapelių, gieda be garso judindami lūpas kaip babytės poterius kaimo bažnyčioj. Jų akys ir širdys tuščios, ir išeidami jie su palengvėjimu atsidūsta.

Ir niekas nepasakys, kad jie prieš tautą – jie visada su tauta! Štai kiek vėliavų, štai kiek dainų ir šokių, štai kokie mes pozityvūs, šiuolaikiški, išdidūs, sotūs, laimingi ir šiltai aprengti! Nors lygiai tiek klumpakojų ir skudučių, dainų ir optimizmo mums transliavo ir žlugusi imperija, atstačiusi ir Gedimino, ir Trakų, ir Biržų pilis.

Turėkit tą savo tautiškumą su jo etniniais ženklais! O mes būsim su visais, glostysim senučių galveles ir duosim joms makaronų, šoksime ratelį ir jus išmokysim kaip teisingai šventes švęsti ir teisingai mylėti Tėvynę, o valstybę paturėsim ir pasiturėsim patys. O kada liks tik tautinė butaforija ir globalios imperijos teritorija, profesionalūs patriotai bus nors smagiai ir sočiai pagyvenę.

Visus tą matančius ir suprantančius valstybės ir tautos naikintojai pravardžiuoja valstybės ir tautos priešais. Padaro dideles akis ir sako: jūs ką, prieš tautiškumą? Ne, brangūs (tiesiogine prasme) ponai ir ponios, mes prieš spekuliantus valstybingumu ir tautiškumu, po patriotinių jausmų dūmų uždanga pardavinėjančius ir tautą, ir valstybę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-07-10 16:52

to “Žinai ką, Ramanauskai,    2018-07-9 14:44
sėsk į traktorių ir pirmyn Bankų avenių okupuot, o ne su Landsbergiu kariaut! ...”.
*
Tai nutarei sau griežtai nurodyti ką turiu daryti. Tai, o ar tamstą prašiau man nurodinėti? Kokiu čia viršininku save pasiskyrei? Pasakyk, kada kur ir kodėl kariauju su Landsbergiu? Matomai neatskiri Landsbergio nuo priimtų įstatymų? Gal neskiri?
Tai kariauju ne su Landsbergiu, o su ANTIKONSTITUCINIU, iškrypėlišku, kgbistiniu, niekšingu Seimo rinkimų įstatymu, kurį priėmė oi joj joj SIGNATARAI ir pasirašė oi joj joj, ką čia jau bepasakysi, pasirašė strategis, jedinstveninkės Dalios Grybauskaitės gerbėjas , ai jai jai, pats Vytautas Landsbergis. Čia jums ne juokas. Patikrinkite gal meluoju? Ar akli esate, gal skaityti nemokate? Ką čia ponuli mali? Gal gali paneigti, kad ir tokį teiginį, kad rinkimuose į Seimą jau IŠRINKTAS Seimo narys po dviejų savaičių vėl skuba susirietęs į tuos pačius rinkimus, kad dar kartą būtų išrinktas į tą patį Seimą. Paneik ką sakau. Kitaip tai vadinasi pasaulinio IDIOTIZMO viršūnė. Surask pasaulyje šalį, valstybę, kur tokie dalykai dėtųsi? Aukščiausias idiotizmas, konstitucinis nusikaltimas, o tau vaidenasi vis Landsbergis. Gal nemiegi naktimis, kad toks durnas? Ar iš prigimties? Taigi surask pasaulyje valstybę, kurioje į parlamentą tas pats asmuo per tuos pačius rinkimus turėtų galimybę būti išrinktas du kartus tam, kad NEIŠRINKTAS į jį patektų. Taigi proto bokšte, paneik ką sakau. Tai kai matau, kad visi iki vieno Seimo nariai, visos 7 kadencijos, to nemato, negirdi, nesupranta, tai ar jie yra ABSOLIUTŪS idiotai, ar niekšai, ar okupantai? Kas tie smarvės yra?

KGB rezervas       2018-07-9 23:04

dabar kulversčiais metasi į patriotų gretas ir tampa superiniais ura patriotais - ultranacionalistais, nes taip reikia, tokia gauta komanda. Skaitykite KGB rezervisto instrukciją, pasirašytą Andropovo. Draugo Andropov’o, o ne “Šatrijos”, ar supratote?

sveiki Buratinai,       2018-07-9 19:06

atvykę į Kvailių Šalį, palaistykit bunkerį Lukiškių aikštėj ir sakykit: KREKS PEKS FEKS.
Lapė Alisa ir Katinas Bazilijus

Janina       2018-07-9 17:22

Nuostabiai pasakyta: “Ponai ir ponios, mes prieš spekuliantus valstybingumu ir tautiškumu, po patriotinių jausmų dūmų uždanga pardavinėjančius ir tautą, ir valstybę.”
Koks būrys tokių “neliečiamųjų”!!!

 

Žinai ką, Ramanauskai,       2018-07-9 14:44

sėsk į traktorių ir pirmyn Bankų avenių okupuot, o ne su Landsbergiu kariaut! Jei esi toks mandras - užimk Wall Street’ą, o ne čia mums pliurpk niekus. Netuščiažodžiauk, sutariame, o imkis darbo - atakuok Bankų avenių, o mes pažiūrėsim, kaip patį pargrįžtantį namo sutikti? Su fanfaromis ar nušvilpti?

Centro Komitete,       2018-07-9 14:37

kreipiuosi į Tave, globok Juozaitį ir padėk jam nutiesti kelią į prezidentūrą Kauno OBCHSS-ui.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-07-9 14:37

“Algimantas Rusteika. Kai tautiškumas tampa žaisliuku naiviesiems”. Pavadinimas neatitinka turinio, labai tragiškas.
Taip, simbolius gal “davė”, greičiau pasiiėmėme, tačiau iš stribų vergovės neišsivadavome. Lietuva dabar yra okupuota pasilikusiųjų okupantų. Jeigu plačiau praversime akis, tai pamatysime, kad jedinstveninkė yra prezidento poste, o jos rėmėjas - žemių išpardavėjas ir kilnotojas.  Taip naikinama valstybė.
Skaitykite 2017-03-11 straipanį “Okupuota nepriklausomybė”

http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670

vytininkų-vyžininkų laimė       2018-07-9 13:07

tautinė-valstybinė atributika leidžia kvazi-valstybės fikciją/imitaciją rodyti “tikroviškesne”
valstybę  imituoti padeda ir “rinkimų” imitavimas bei teritorijos gyventojams suteikta imitacinė laisvė nuleisti garą rašant komentarus kurių valdžia neskaito

Ne Krabas,       2018-07-9 12:53

o OBCHSS, ar supratai? “Otdel po borjbe s chišehinejm socialističeskoj sobstvennosti” - jums dabar reikalingiausias, ane? Be oligarchų Jūs niekaip negalit apsieiti - taip mylite savo pančius, tiesa? Dar Centro Komiteto paukštuko Juozaičio reik ir orgazmas garantuotas, tiesa? Vienos Ožkelytės tam reikalui jau nebepakanka, reikia Juozaičio, ane?

Al.       2018-07-9 12:50

Gorbio perestroiką pratęsė ir bent trumpam iniciatyvą perėmė liaudis. Taip ir dabar tą dirbtinį tautiškumą reikia perimti ir paversti tikru.

krabas       2018-07-9 12:41

pastačiau prastuomenei 7 metrų dydio žaisliuką
visi laimingi, nors ir basi eis balsuoti

Misteris       2018-07-9 12:01

Straipsnyje yra keli sakiniai,kurie yra aukso vertės,nes jie atveria akis akliesiems priimtinu būdu.

Romui       2018-07-9 11:51

Apie Skvernelį aš galvoju visiškai priešingai nei tamsta. Argi gali antitautiškas, tiksliau euroglobalistnes, pozicijas užėmęs politikas būti tikru Lietuvos patriotu?! Manau, kad giedant Tautinę giesmę, ranką prie širdies gali pridėti tik tikras tautinis patriotas, kuris reikalui esant, pasiruošęs netgi aukotis už Lietuvą.
Tikriausiai, neskaitėte straipsnio, kuris būtent ir rašo apie „skvernelius“ ir jam panašius politikus.

Ignas       2018-07-9 11:33

Pagarba Algimantui Rusteikai už puikų straipsnį! Kad pakelti eilinių žmonių sąmoningumą, manau, kad reikia daugiau tokių straipsnių apie valdžiažmogių tautinio patriotizmo kaukes, užsidėtas švenčių progomis.

Romas       2018-07-9 11:18

Lygiai taip galvojau, žiūrėdamas 100 šventės vaizdus. Bet eisenos ir vėliavos reikalingos. Suvirpina širdis ir tos pačios Šventės dainos, kurias Lietuvoje dainavo pereito šimtmečio pradžioje. Skvernelis, manau, nuoširdžiai pridėjo ranką prie krūtinės giedodamas himną. Bet jo primityvus suvokimas ir menkas intelektas niekad nesugebės sukurti atmosferos, sukurtos mąstančių į priekį profesionalų ir kuri paliktų gilų įspūdį visiems.

Jeigu       2018-07-9 10:26

dar Skverneli prezidentu uzkars,sudni diena ateina.

Juozaitis       2018-07-9 8:59

siūlo gražią idėją labiau draugauti Lietuvai ir Latvijai.Ar ne laikas atgaivinti studentų dainų šventes “Gaudeamus”,kurios vienijo Latvijos,Estijos ir Lietuvos žmones,ypač jaunimą.Kuriose pirmą kartą  1988 m.per TV pamatėme Lietuvos vėliavą,kurią studentai traukė iš už atlapų.Mano Sąjūdis prasidėjo nuo to vaizdo.

Vilnieti,       2018-07-9 8:53

nes Skvernelis bus prezidentu, o OBCHSS, įsikalk sau į makaulę. Jo palaikyt net popiežius atvyksta. Skvernelis už OBCHSS, apsispakajink.

Stalin-Churchill Pact       2018-07-9 8:49

Žinoma, internacizmas geriausias žaisliukas, ypač atgaivinant Ambalynę su Juozaičiu priešaky. Juozaičio chebra palengva jau atsikleidinėja būsimiems balsuotojams(rinkėjams) iš kitos stovyklos - iš kolaboracionalistinės pusės ir imperinėms bendrijoms. Su tuo ir sveikiname forumiečius, bravo vyrai už Lietuvą, kaip tas Gražulis!

Diagnozė       2018-07-9 8:26

irgi reikalinga.Po jos prasideda arba neprasideda ligos gydymas.

Vilnietis       2018-07-9 4:42

Su šituos straipsniu sutinku. Bet autorius jau buvo pabodęs su savo kasdieniais aiškinimais kad jau viskas nuspręsta, kad skvernelis jau bus prezidentas o mes tik statistai, kad viskam galas ir t.t. ir pan. tokius panikierius karo metu šaudydavo- mol susitaikykit su savo lemtim ir nieko nedaryki.
figuški- nebus skvernelis prezidentu.


Rekomenduojame

Remigijus Šimašius ir vėl demonstruoja savo provincialumą: stotelės prie mokyklų pavadintos „Kiss and Ride“

Vidaus ir užsienio migracija Lietuvoje

Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą

Liudvikas Jakimavičius. Popiežiaus Pranciškaus belaukiant

Rasa Čepaitienė. Silpnumas

Geroji Naujiena: „Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats savęs, teima savo kryžių ir teseka manimi“

Vytautas Radžvilas: „Da­bar by­ra pa­sau­li­nė neo­li­be­ra­liz­mo sis­te­ma“

Valdas Vasiliauskas. Tauta jau nebeturi kur trauktis

Naujieji barbarai. Jiems niekada nebus gana. O mums?

Vidmantas Valiušaitis. Kurio Lietuvą – Adolfo Ramanausko-Vanago ar Petro Cvirkos – rinksimės kurti?

Algimantas Rusteika. To nemato tik aklas

Nuo bačkos. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas: čia elementarus ūkininkavimas, kodėl čia taip surezonavo – sunku pasakyti

Vidmantas Valiušaitis. Žmogus liko toks pats: in memoriam Jonui A. Antanaičiui

Arvydas Juozaitis savo apsisprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose praneš jau šį pirmadienį

Skirmantas Malinauskas primena: egzistuoja ne tik melo inžinerija, bet ir du BK straipsniai

Jolanta Dambrauskienė: SOS! Kauno Laisvės alėjoje žalojamos liepos

Algimantas Rusteika. Naujausi Sprinter „tyrimai“: Arvydo Juozaičio nebuvo, nėra ir nebus?

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Vytautas Sinica apie didžiausią grėsmę Lietuvai: kai provakarietiški vanagai ima nebesiskirti nuo prokremliškiausių vatnikų, tačiau visi apie tai tyli

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla yra politinė

Aras Lukšas. Išpuolis prieš Generolą Vėtrą: čekistinio žanro klasika

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: kultūros darbuotojų protestams nėra pagrindo

Europos Parlamentas balsavo už sankcijas Vengrijai

Nickas Hanaueris, Davidas Rolfas. Naujasis ekonomikos mokslas: gerovė „nelaša iš viršaus į apačią“ – ji „plečiasi iš vidurio“

Arvydas Juozaitis Ramūnui Karbauskiui – viešas laiškas

Algimantas Rusteika. Tas, kuris juokiasi, yra laisvas net nepriklausomoje valstybėje

Ričardas Garuolis. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo, kaip stabdyti socialinį dempingą

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.