Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Kai sugrįšit

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 7 d. 6:39

27     

    

Algimantas Rusteika. Kai sugrįšit

Kauno forumas

Buvom draugai, kartais gerbiami ar net brangūs, bet ūmai visi pasivertėm savais ir pasidarėm mielaisiais ir gerbiamaisiais. Dar trumpai pravardžiavo tautiečiais, bet kai savieji išsilakstė ir būti lietuviu nebepatogu, padalino mus į mielus ponus, ponias ir likusius – brangius Lietuvos žmones.

Kai nereikia į brangius Lietuvos žmones kreiptis, mūsų vardas yra populiacija, Lietuvos gyventojai – nuo žodžio gyventi turbūt, nors musių populiacija tai irgi čia gyvena ir tupiasi, kur tik patinka. O dabar nustatė galutinę diagnozę – rinkėjai, vartotojai ir mokesčių mokėtojai, žodžiu, darbo ištekliai ir gyvoji jėga.

Nors jei atsiverstumėt Konstituciją, nustebtumėt – esam piliečiai! Gražus, atsakingas, garbingas ir įpareigojantis vardas, nors Pilis ir griūva, bet per penkmetį tikrai sutaisys! Tačiau piliečiais brangiųjų Lietuvos žmonių jokiam renginy nevadina, nes dabar viskas, net patys aukščiausieji renginių organizatoriai, visa jų tiesa ir jų šviesa yra renginys. Ir po to – šokiai.

Jie buvo smarkiai išsigandę, tik vargais negalais sekėsi smarvę gesinti naujomis paplavomis, kad žurnalistai ir visuomenė nenutrūktų nuo grandinės – juk Valstybės diena, reikia kaip nors pragyventi ir renginius surengti, ir ką nors iš tribūnos pasakyti! Kalbų rašytojai prakaitavo, su meilužėmis lovose tarėsi – kaip tą liaudžiai pasakyti ar nutylėti optimistiškai?

Gyvenam, kai šventumas, tikėjimas ir pasiaukojimas, išsigandę bukumo, traukiasi. Kai viskas galima, tik negalima galvoti ir sakyti to, ko negalima. Kai siautėja teisės be pareigų, laisvės be atsakomybės ir viešpatauja malonumo ideologija. Ir noras viską ir visus, kas tam prieštarauja, uždrausti.

Taip, nežlugsim ir slenkant šlaitams išstovėsim, tik klausimas, ar tai dar būsime mes. Karalystę turėjom ir praradom, kitas popiežius net neatsiminė, kad buvom karūnuoti, ir patys valdovai užmiršo, nors niekas karūnos nepripažino negaliojančia, kitaip nei Nidos botelių. Ir daugelį amžių neatsiminėm ir nešventėm, net nežinojom dienos nei valandos. Dabar jie nubalsavo ir švenčiam Karalystės ilgesį, nes tai vienintelė šventė, už kurią neprivalom niekam būti dėkingi.

Ar dar sugebame, įstengiame ir stengiamės švęsti Šventę? Ar dar tikime sakralumu, ar nepraradome džiaugsmo dėl priežasties? Ar nepavertėm šventimo ilgaisiais savaitgaliais su pasibuvimais, susiėjimais, pasisėdėjimais prie šašlykų – išeiginėmis? Tyla įtempta ir pykčio daug, pažemintieji ir nuskriaustieji tyli klausimą – ar liktų kas iš tų giedančiųjų, nepabėgę per upelį?

Liktų, tik gyvenantys tribūnose renginio organizatoriai įpratę save parduoti. Atlaikys, kaip visada, paprasti, tylūs, maži, giedantys ar negiedantys – kas žino, nes tiesa atsiskleidžia tik atėjus išbandymui. Todėl ir pakenčiam, kada juos aprengia tautiniais, atveža su mumis pagiedoti ir pasikelti prarastos garbės, visiems ilgai rodo, nors tik jie patys žiūri, kaip be garso judina lūpas.

Niekas taip nesuvienija kaip daina, kurią dainuoji pats sau, niekam nematant ir ne už pinigus. Ir žmogų, ir šalį reikia mylėti kasdien, o ne per gimtadienius ar šventes.Gyvųjų meilė nerėksminga, nesididžiuoja, vengia pasirodymo ir neapkenčia tuščių žodžių. Ji viską pakelia ir džiaugiasi tuo, kas yra, ir dovanų jai nereikia, nes ji pati yra dovana, kurios joks valdovas negali duoti.

Myli tokį, koks yra, ir neklausi kodėl, ir nelauki naudos, tai džiaugsmas kartu ir negalėjimas išeiti, kai tampa nebeįmanoma. Kai meilės nelieka, nelieka ir tavęs, ir atsibundi numirėlių pasaulyje tarp karnavalų, pasirodymo, iškilmingų pliurpalų ir skanduočių. Jei kas pasikeistų – jie kaip mat pakeistų dainas ir vėl sutūptų pirmosiose eilėse.

Meilė yra didžiausia gyvųjų pasaulyje jėga, glūdinti širdies tyloj – niekas jokiais kankinimais ir turtais negali priversti mylėti ar nebemylėti, ją pajunti iškart, kaip paukštis pavasarį, atsikeli ir eini ten, kur tave šaukia.

Tiesą ir šviesą atskyrėt lengvai – mažieji yra stipriausi, vėjas nulaužia ąžuolus, o žolė palinksta ir vėl atsitiesia. Pajutot tuos, kurie gali save atiduoti, jei prireiktų, nors baimė ir tamsa vėl aplinkui. Apsimetimą, veidmainystę ir netikrumą irgi pajutot iškart, nes išbandymai jau ateina.

Buvo vienišų minioje, džiaugsme ir tarp vėliavų, nežinančių ir pasiklydusių, susitikot akimis ir atpažinot. Palaiminti abejojantys, nes jie yra tikri, kada rankos vakarais skauda po darbo ir akys būna sunkios. Ir daugelis tų, kurie palikti vieni, kurie supranta viską ir nori paklausti, kodėl ir už ką.

Tik nėra, ko klausti. Kada sugrįšit, kai tamsa nusileis ir būsite vėl vieni – paklausykit tos tylos ir vienas kitą išgirsim. Mes ne vieni, mūsų daug ir esame stiprūs. Tamsoj atsimerkę regite šviesą, girdit tolimą varpų gausmą, ir tikrai žinot – viskas praeis, tačiau Mes nepraeisim.

Sveikinu tuos, kurie girdi ir mato.

kaunoforumas.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tęsinys tinginiams       2018-07-8 12:31

iš vieno iš videoįrašų:
“Kol mes nesuprasime, kad Kalba, Kultūra, Dainos, Šokiai ir Žaidimai žmonių dar nepadaro Tauta, tol Lietuvoje nieko nebus ir nieko nepasikeis. Politinės teorijos požiūriu kalba, kultūra ir panašūs dalykai kuria tik Etninę Grupę arba kaip sovietmečiu sakydavo vadinamąją tautybę. Taigi, Tautybe arba Etnine Grupe lietuviai buvo ir Vokietijos Reiche ir Rusijos Imperijoj, tačiau Tauta nebuvo. Tauta tapo daugiausia dviejų žnonių dėka: Valančiaus ir Basanavičiaus.

po vieną ir kartu       2018-07-8 7:17

Kauno forumas, Vilniaus forumas… Kada bus LIETUVOS FORUMAS, kuriame visi SUSIJUNGSITE?! 
1 degtukas, 2 degtukai, 3 degtukai… Vieni šlapi, kiti be galvučių.
Reikia sudėti visus tuos degtukus krūvon, va tada tai įžiebsime liepsną!

Kauno forumas,       2018-07-7 20:47

Vilniaus forumas… Kada bus LIETUVOS FORUMAS, kuriame visi SUSIJUNGSITE?! Dabar - daug geru minciu, bet veiksmu nesimato. O V.Matijosaitis eme ir padare, kaip sake S.Neris: ,,Zygiais, o ne zodziais mes Tevyne mylim”. deja, deja, skaudi TIESA.

tik to, atsakymas irenai (dėl vieno like'o)       2018-07-7 17:36

pataisymas: turi būti “toliau žr.str.”

tik to, atsakymas irenai (dėl vieno like'o)       2018-07-7 17:34

iš vieno iš videoįrašų:
“Kol mes nesuprasime, kad Kalba, Kultūra, Dainos, Šokiai ir Žaidimai žmonių dar nepadaro Tauta, tol Lietuvoje nieko nebus ir nieko nepasikeis. Politinės teorijos požiūriu kalba, kultūra ir panašūs dalykai kuria tik Etninę Grupę arba kaip sovietmečiu sakydavo vadinamąją tautybę. Taigi, tautybe arba etnine grupe lietuviai buvo ir .....tiau žr. str.

> Irenai       2018-07-7 15:49

ir kitiems tinginiams arba apsimetėliams. Tingit paklausyti gretimo straipsnio video įrašų ? Straipsnis vadinasi Vyt. Radžvilo knygos “Kiek kartų gali atgimti tauta” pristatymas Gargžduose ir yra patalpintas tiesos.lt svetainėje liepos 2 d. ir dar kol kas nedingo. Ten rasit atsakymus į visus savo klausimus, tinginiai neraliuoti.

Skausmas       2018-07-7 15:38

padoriam žmogui šiandien negali neskaudėti.Vieni skausmą kenčia vieni, kiti stengiasi permesti ant kitų, treti išlieja tą skausmą viešai, kad kiti suprastų, susimąstytų ir pasimokintų. Algimanto straipsniai kaip skausmo, dėl neįvykusios mūsų valstybės, poezija. Stipri poezija.

> Sąmojingajam       2018-07-7 15:14

tai gal dar jums ir raktus nuo seifo duoti, kur padėti A.Rusteikos pinigai?, perfrazavus Ostapą Benderį iš “12 kėdžių”. Ir neapsimeskit šlanga. Tokia jūsų užduotis (zadanija)?

gerbeja       2018-07-7 14:42

Esu p. Algimanto gerbėja, skaitau visus jo straipsnius ir dažniausiai galėčiau pasirašyti po kiekvienu sakiniu. Šis straipsnis KAŽKAS TOKIO - atrodo, kad Autorius pamatė ar išgirdo mano mintis. Ačiū.

Sąmojingajam, atsiliepusiam "apie autorius"       2018-07-7 13:54

Ačiū už pasakėlę apie tinginį ir kiaušinį. Bet aš rašiau, kad informacijos apie gerb.Rusteiką internete veik nėra - nei kur gyvena, nei ką veikia, nei koks išsilavinimas, profesija ir t.t. Nurodyta, kad turi paskyrą Facebook, bet aš, kaip ir galbūt dar kas nors, tuo socialiniu tinklu nesinaudoja ir jo nematau. Tai ar taip jau blogai yra paklausti čia?

p.Irenai 10:58       2018-07-7 13:40

Visokių žmonių yra. Vieniems patinka žvakutės languose, kitiems fejerverkai, dar kitiems - tiesiog pasistumdyti minioje.
Šitoje šventėje buvo tokių, kuriems akys blizgėjo už visus 60 eurų, kitiems - tik už 20.
Bet yra ir tokių, kurie gali švęsti vieni ir be pompos.
Rusteika rašo apie tuos, kuriems norėjosi tikros Šventės, o ne prazdniko.
Nemanau, kad jis smerktų tuo, kuriems ten buvo gera.

>tarabildai       2018-07-7 13:35

kitaip nepraleido žinai kas

Tarabilda       2018-07-7 13:19

“Žilos kumelės sapnas” - nėra patarlė.

> Misteriui       2018-07-7 12:34

yra tokia patarlė: “Žilos kumelės sapnas”

Misteris       2018-07-7 11:49

Uždaviau sau klausimą kodėl Tamsos jėgos dažnai laimi prieš Šviesos jėgas,nors atskirai paėmus atskirus individus jie yra silpnesni.
Padariau išvadą,kad Tamsos jėgos veikia būriais kaip HIENOS,todėl jos gali sudorot net stipriausią Šviesos karį atskirai paimtą.
Kokia darytina išvada?
Manau,kad Šviesos kariai turėtų užmiršti tarpusavo skirtumus,o susikoncentruoti į tarpusavio panašumus ir tuo pagrindu pabandyti jungtis į bendraminčių būrius.
Tokiu atveju hienos prieš puldamos turėtų prieš tai dar gerai pagalvoti.

> apie autorius       2018-07-7 10:28

O pats ką darysi? toliau sėdėsi ant sofos ir tingėsi paieškoti?
“-Tinginy, tinginy, še kiaušinį.
- Ar nuluptas?
- Ne.
- Tai mesk per tvorą.”

jaunimas - z karta       2018-07-7 10:21

sugrįžki jaunyste, sugrįžk ir sužydėk…      2018-07-6 20:01

jūsų išsiūstas į užsienį arba patys pabėgo…
Taigi, viskas, kas turi atsitikti toliau, 
atsitiks ir be jūsų 2 mln. drąsių kiškių didvyrių. Yra 40 milijoninių arba bent jau 10 milijoninių tautų, jos dabar kovoja. Išdavikai išduoda. Agentų PLENUM EST, marksistai komunistai stoja į mirtiną kovą, jie kursto ir siekia pilietinio karo tose kovojančiose šalyse… O jūs, ką jūs dabar patys galit, pensininkai- komentatoriai? Ai, gaila žodžių ... Ir nesipūskit kaip varlės, susireikšminę apgailėtini nykštukai, išsivaikčiojusi kaimenė, liko tik pensininkai ir juos valdantys bonzos (piemenys su dublionkėm)
11: 1

Apie autorius       2018-07-7 10:06

Gerbiama Tiesos.lt, dažnai čia skaitau Algimanto Rusteika rašinius,- patinka. Bet nieko nežinau apie jų autorių ir Google’j beveik nieko apie jį nerandu. Ar negalėtumėte bent trumpai pristatyti jį ir kitus savo autorius - Švarplį, Merkevičių ir kt.? Būtų labai ačiū!

Irena       2018-07-7 9:58

Netiesa, kad tai primestinė šventė. Matyt autorius rašė net nedalyvavęs renginiuose Tai buvo tikra sielos atgaiva, ypač Vingio parke. Reikėjo matyti spindinčias žmonių akis. Lengviausia dejuoti ir viską piešti juodomis spalvomis.

VaidasVDS       2018-07-7 9:27

Stiprus ir gana geras straipsnis.
Bet šiek tiek polemizuosiu.
Tikras šventumas, tikras tikėjimas ir tikras pasiaukojimas niekada nesitraukia. Jie visada iškenčia bet kokius sunkumus ir po to triumfuoja.
Bet kuo daugiau juose yra netikrumo, tuo daugiau pralaimėjimų jie patiria. Šiandiena yra geriausias to pavyzdys. Nusivylimas ir nepasitikėjimas vienų kitais vyrauja tiek tarp geriečių, tiek tarp blogiečių. Visi ieško ne tik to, kas ką pasakė, bet ir kas ką pamąstė, pamąstydami vieni už kitus. Tokioje nepasitikėjimo atmosferoje niekas neturi jokių šansų.
Į darbus žiūrėkite, į darbus. Na o praeitis? - darbai vis tiek parodys, ar praeities klaidos taisomos, ar vyrauja praeitis ir apsimetinėjimas, ar bandoma taisyti buvusias gyvenimo klaidas. Juk tiek daug paaiškėjo per šį sąlyginės laisvės laikotarpį. Gal mažiau reiktų verkšlenti ir daugiau dirbti, bei pasitikėti… darbais ir jų rezultatais…

Tarabilda Misteriui       2018-07-7 9:19

Kodėl brukama ta prisipažinusių - neprisipažinusių skirtis. Kiek pamenu buvo suteiktas laikas prisipažinti su deadlainu. Ir buvo aiškiai pasakyta, kad neprisipažinusieji bus viešinami. Kur tie paviešinimai? Prasidėjo išsisukinėjimai, kad bylos išvežtos, kad neįmanoma nustatyti ir visokia kitokie, ar nepakenks valstybės saugumui etc.
Nėra, matyt, tokio noro išvis ką nors KGB reikale viešinti, manant kad pakaks ir tų Burauskaitės paviešintų albumų su nabašnykų sąrašais.
Prisipažino berods apie 1600. Neprisipažino gal penkis kart tiek. Šiaip jau pakanka ir vieno gero žvalgo perėmimo, kad visas žvalgybos tinklas būtų paralyžuotas ir apšviestas agentų tinklas. O čia - 1600 agentų... Tai va, VSD sekliai Morkos, jei jūs iš 1600 nesugebat išsiaiškinti visos agentūros sąrašo, neverti esate nė sudilusio grašio, arba apsimetinėjate.
Beje, prisipažinusiųjų situacija dar labiau nepavydėtina, nes jie visi yra pakabinti ir gali būt šantažuojami tiek mūsiškių, tiek ir Kremliaus. Todėl viešinti reikia visus iki vieno.

Misteris       2018-07-7 8:56

Pasitikėkite SAVIMI.
Niekada negalvokite,kad kažkas kažką geriau padarys už jus.
Kai tik jūs sudvėjojate savimi ,iškart tuo pasinaudoja dvasiniai ubagai ,kurie ateina jūsų kupromis jus valdyti…ir ėsti jūsų darbo vaisius.
Taip jau yra nutikę 1990-aisiais,kai valstybės aparatas buvo atiduotas “PRISIPAŽINUSIEMS” specialistams.
Spjaudomis iki šiol krauju.
Rebusas šiandienai:
-Kaip išspręsti PRISIPAŽINUSIŲJŲ klausimą?
Kalbėkime.

> StasiuiG        2018-07-7 8:21

“pačiu laiku” kaip pasakė bobutė, pavėlavusi į traukinį

kaip tame k/f       2018-07-7 8:17

“senukai išėjo į karą”

buvo toks komentaras       2018-07-7 8:14

prie jakimavičiaus straipsnio:

Gai būti, kad     2018-07-2
sužinojus tiesą, ji būtų siaubinga
24:  1

StasysG       2018-07-7 8:12

Pačiu laiku parašyti žodžiai.

Vinis       2018-07-7 7:53

Žodžiai iš širdies… Bet kodėl taip skauda?

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.