Įžvalgos

Algimantas Rusteika. Kai norisi pozityvo

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 30 d. 19:58

17     

    

Algimantas Rusteika. Kai norisi pozityvo

NORDBALT elektros jungtis su Švedija pragyvavo porą su trupučiu metų – dar kabeliai jūros dumbliais vos apaugę. Ir štai, jungtis stabdoma ir naujutėlaitei linijai vykdomas kapitalinis remontas. Delfių orakulas praneša, kad bus taisomos sausumos kabelių movos, nors toliau patikslinama – movos bus ne šiaip „taisomos“, o keičiamos naujomis. Visos iki vienos.

Net žiguliukai važiuoja ilgiau. Kokio lygio turėjo būti projektavimo, pačių movų ar darbų vykdymo kokybė, kad sugestų ir būtų keičiamas ne vienas kitas sistemos elementas, bet visi? Nebent tai būtų eksperimentinis, unikalus projektas, taikytas pirmąkart pasaulyje ir niekur jokių analogų ir patirties nebūtų.

Betgi ne, nieko čia unikalaus nepastatyta – jūrinės elektros jungtys šioje Žemėje tiesiamos daugiau kaip pusę amžiaus. Ir darbus vykdė pasaulinė lyderė ABB, priklausanti šveicarų ir tų pačių švedų kapitalui. Priėmė mūsų valstybinės komisijos, bandymai sėkmingi, parašai ir antspaudai sudėti, pinigai įsisavinti.

Koks džiaugsmas užsakovui – rangovas „taiso“ jungtį savo lėšomis, nes galioja garantija, mat per greit linija nusprogo. Nors LitPol Link, nutiesta lietuviško rangovo UAB „A.Žilinskis ir Co“, kuriai pasaulinis lyderis ABB vykdė tik Alytaus skirstyklos ir keityklių stoties montavimą, veikia normaliai.

Movas naujomis keis nebe ABB, o Danijos bendrovė NKT. Akivaizdu, kad pasaulinis lyderis pridirbo tiek nesąmonių, taikė netinkamas naujas medžiagas ir t.t., kad nenorėdamas patirti pasaulinės gėdos ir prarasti klientus, pardavė šiai danų firmai visą savo kabelių tiesimo verslą su visais įsipareigojimais.

Tiek apie pasaulinius „lyderius“ ir garantinius už ES lėšas nutiestų naujų linijų kapitalinius remontus. Viską galima rasti išmėtytą atskirais faktais po atskiras publikacijas arba perskaityti tarp eilučių. Tačiau vienoje vietoje nerasite niekur, nes Jiems nepaliaujamai reikia daugiau pozityvo.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2018-07-31 18:43

Žvilgtelėjus tik į pavadinimą, taip užsinorėjo pozityvo. Pvz., nutiesta jungtis, turinti be trukdžių tarnauti kokia 20 metų, tarnaus 40 metų, nes kažkas labai gerai atliko savo darbus.
O čia.
Eilinė kasdienybė. Kas blogiau padarys ir kaip neva gudriai išsisuks.
Teks pozityvo vis dar naiviai kitur ieškoti.

Misteris       2018-07-31 9:56

Steikite VALSTYBINĮ banką su filialais šalia merų kabinetų,nes kai skandinavų bankų movos pasibaigs,paraližuosis visa LT tarpusavio atsiskaitymų sistema

Misteris       2018-07-31 9:52

Tikėjosi,kad užsilenks vos pasibaigus garantiniam,bet užsilenkė per anksti.
Vėj ,vėj,vėj.
Keip čia dahbahr atsitiko?
Sūrus dirvožemis pasitaikė...

kas, kas - sekmokas       2018-07-31 9:42

bako patarėju tapo koncervas sekmokas.
kam?
tam, kad padėtų paslėpti aferos galus ir išgelbėtų įmerktą ladzgrybaitės uodegą.

esmė:       2018-07-31 9:42

neatsiėmėt visuomeninių TV ir radijo (iš siauro chebrantų - komersantų) taigi esat visiški impotentai. Vengrai 2010 m., o lenkai 2015 m. atsiėmė visuomenines informavimo priemones yra karingos tautos

Pikasas       2018-07-31 9:31

Nors remontas bus atliekamas jau naujo įsipareigojusio vykdytojo pastangomis, tačiau tai neužglaisto problemos dydžio. Kaip atgauti prarastas lėšas dėl tokio priešlaikinio remonto galėtų spręsti teisminės institucijos. Neturi Lietuva leisti, kad kokie “šmikiai” pridirbę “chaltūrą” nusikratytų atsakomybės. Manau, kad kiekviena tokia ar panaši jungtis su ES šalimis yra žingsnis, atitolinantis nuo Rytų imperijos interesų. Tad norėjimas pozityvo neturėtų apsiriboti vien tik netikusių movų pakeitimu. Nustačius konkrečius vykdytojus dėl blogų sprendimų, atsakomybės jie neturėtų išvengti ir už svarbaus energetinio ryšio trukdžius.

Dzeikas       2018-07-31 8:01

marytei:
Tie kuriu banderlogo pries smaugli sindromasnekankina naturaliai nusodrinami 2 kryptimis:
- is Lietuvos.
- is gyvenimo(tarpinis variantas i bomzus, minimum i gyvenimo paribius)
Likusieji reaguoja teisingai.Ir nebutinai isvydus pati smaugli.Uodega pabruka isvydus nors koki virsininkeli kuris realiai itakoja pajamas.
Todel , maryte, jeigu butum kitokia tavo kaime,dar pries pasirodant prezidentei, butum nukista giliai giliai arba savo troboj uzrakinta butum.

str       2018-07-31 6:31

paslėptiems dadbams garantija 10 metų.

marytė Dzeikui       2018-07-31 1:11

Nu jo, as irgi valdzia kasdien keikiu, keikiu, bet vat kai musu kaime apsilankė prezidente, net nepajutau kaip priklaupus pabuciavau rankele…

Dzeikas       2018-07-31 0:03

swedui: Jus nesijadinkite, matydamas kaip nuosekliai “laisva Lietuva” perima geriausias TSRS tradicijas teise tyleti neuzsibus. Tylejimas - tai sabotazas.
Aplamai susiformavusi dikatura po demokratijos iskaba, pagal pilieciu galimybe veikti valdzia , griztamajo rysio pobudi Lietuva - diktatura.Siokia tokia specifika yra: personalijas tauta pakeist gali.Valdymo ir valdzios elgesio modeli su tauta - ne.
Dar budingas bruozas siai diktaturai tai baili diktatura.Ji bijo ES reakcijos, todel stengiasi “dusinti” sausai.Ne fiziskai, o naudodama teisinius svertus. Ir kaip rodo aprasytas faktas stengiasi net nuslepti lesu issvaistyma.
Ka noriu pasakyti? Tai, kad butu izulesni ir ne tokie isrankus veiktu Lukasenkos metodais. Sakykime nori kasnors surinkes faktus tiesos.lt publikuoti biudzeto vagystes, issvaistymus, aiskiai korupcinius teismo, ministro, miesto mero veiksmus ir tt ir pan? Nori ir medziaga surinko, bet nepublikuos, nes zino - pradings ir niekas neberas.O jei redakcija autoriaus vardo neskelbs, tai redaktorius dings be zinios.Kliucia tokiam veikimo budui is esmes nebera.Tiesa padarius Rubaviciu bandomuoju triusiu, tas kele bangas, valdzia , atsitrauke.Ne dabar.Nors metodai jau patiliukais aprobuoti ir kadrai yra: pamenate Garliavoje kirksnyn dauzomus zmones? Manot pakartot negali, susigedo?
Vienzo geras tonas Lietuvoje turetu buti zmonems su sios valstybes simboliais nesisveikinti ir nepaduoti rankos.

>Naša Kvaiša       2018-07-30 22:42

Nejaugi tai tiesa? Nesuźinosim, o gal ir nereikia

Naša Kvaiša       2018-07-30 22:05

Mano Zadanija ir yra daryti čia diversijas. Pirmiausia ėmiausi nualinti kraštą. Tuo tikslu su bubylium praskolinom valstybę. Suteikėme vikingams teisę nevaržomai plėšti Lietuvą. Ne už ačiū.  Už paslaugas kai paprašysiu.
Centras davė zadaniją sabotuoti jungtį- o.k., paprašiau vikingų kad padarytų viską kitajskai, bile ant snarglių kad būtų. Vikingai mielai sutiko, juk mokėjom kosminius pinigus, kaip už gerą.
Zadanija įvykdyta jzbs. Gavau eilinį paaukštinimą -GRU Generolės antpečius.
Gražūs, labai tinka prie sarafano. Gaila, tik kol kas negaliu viešai pasipuikuoti, bet…
“Etot dien my približali kak mogli”...

Tarabilda       2018-07-30 21:44

Ar nebus čia tik labai didelė afiora? Kažkaip matomi sinchronai.  Lyg ir buvo paskelbta, kad atsijunginėjam nuo BRELLo, ir tik staiga šast, lyg ta jungtis su Švedija staiga būtų kaip nors nepataisomai sugedusi.
Aišku, apie tai nesužinosime nieko, bet tada juo labiau turėsim teisę manyti, kad tai afiora.

pozityvą gaunu       2018-07-30 21:44

kai paskaitau Dantės “Dieviškąją komediją”
kaip komunistai už savo įvairias nuodėmes pragare kenčia.
nuotaiką visai dienai pakelia smile

tiapkinas       2018-07-30 21:37

O man norisi Mė-SOS. Noriu sosiskų.
Už porciją sardelių galiu pavaryti tiek pozityvo, jog visi apsivems.

swedas       2018-07-30 21:17

Jeigu nepagarbiai kalbėsite apie vikingų palikuonis, ne tik kad savo algos nebegalėsite pasiimti bankomate- apskritai matysite savo pinigus lyg ausis be veidrodžio.
Žodžiu, cit aborigenai.
Jums dar liko teisė tylėti.
Arba tylėti:)

grumstas       2018-07-30 20:53

Pasauliniam lyderiui ir pinigai pasaulinio masto atseikti… Mokama ne už gerai atliktą darbą , bet už “brendą”... kai turi brendą , tai gali visiems makaronus kabinti, niekas neišdrįs pasakyti, kad š..do mums nereikia… o kaipgi pasakysi, jeigu supranti, kad iš daukantynės bus pagrūmota , kad su “vikingų palikuonimis” nedera kalbėtis kaip lygūs su lygiais, nors klientas visada būna teisus, pagal verslo taisykles…


Rekomenduojame

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.