Prezidento rinkimai 2019

Algimantas Rusteika. Ką pasirinksim – tą turėsim

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 24 d. 22:58

16     

    

Algimantas Rusteika. Ką pasirinksim – tą turėsim

Nori amžinai numarinti gerą idėją – suteik galią ją įgyvendinti nemokšoms ir fanatikams. Pirmojo Prezidento rinkimų turo rezultatas nusakomas vienu sakiniu ir turi vieną priežastį. Rezultatas – Lietuvoje gelbėtojų ir visuotinių sąjūdžių laikai pasibaigė, opozicijos laukia ilgi sunkaus politinio darbo metai. Priežastis – žalieji valstiečiai ir jų „permainos“.

Dešimtmečiais pseudorinkimuose beviltiškai pralaimėdavę protesto balsai 2016-siais pagaliau susivienijo ir pirmą bei paskutinį kartą nugalėjo, suteikę valstiečiams praktiškai vienvaldystės mandatą. Sistema jiems dar ilgai už tai bus dėkinga – nugalėtojai savo „reformų“ imitacijomis užgesino viltį ką nors šioje valstybėje pakeisti tebeturinčius žmones. Katinas, vieną kartą užšokęs ant karštos krosnies, ant šaltos taipogi nebešoka, nors ten būtų labai skaniai padėta – permainų balsai išbarstė kur pakliuvo.

Antrasis turas taip pat turi vieną esminę, svarbiausią aplinkybę, apie kurią niekas nekalba. Politikos Lietuvos tikrovėje seniai nebėra, nes nėra politinių partijų, kurios vadovautųsi skirtingomis ideologijomis. Deklaratyvios šių imitacinių darinių programos, juolab reali jų veikla niekuo iš esmės tarpusavyje nesiskiria – tai iš biudžeto už mūsų pinigus išlaikomos UAB „Lietuva“ frakcijos, įgyvendinančios atskirų grupuočių vadų karjeros interesus.

Valstybės, iš kurios trečdalis žmonių pabėgo, valdymo sistema seniai apimta stagnacijos, didžioji dalis politinių resursų ir energijos eikvojama tarpusavio kovoms. Krizė yra kai politinė sistema ne tik nieko nebegali pakeisti, bet pati gimdo problemas ir nei vienos nesugeba išspręsti, tačiau sugeba išlikti nepakeista. Tada didžiausia grėsme visuomenei tampa valstybės valdžia, kuria nebepasitiki niekas, net ji pati.

Po keliskart vykusios imitacinės „liustracijos“ nėra Lietuvoj žmogaus, kuris nesuprastų, kad tikrieji, svarbūs, įtakos KGB agentai įslaptinti 75 metams ir po 75 metų bus įslaptinti dar 175 metams. Jų pavardžių niekada nesužinosit ir nesvajokit, o jei kas žinot ir bandysit pateikti realių įrodymų  – nukrisit nuo laiptų. Duodu kepurę prišventinti, kad ten pusė dabartinio politinio elito iki pačių pačiausių, kuriems padėjus šaukštą tautą ištiks nuomaris ir monumentai nusės didvyrių žemę.

Metų metais šalis valdoma slaptomis pažymomis, elektroniniais laiškeliais ir išsaugota kompromituojančia specialiųjų tarnybų informacija, kurią pagal įstatymus pasibaigus tyrimui būtina sunaikinti, tačiau niekas nenaikina ir failai kišeninėse rinkmenose gyvena amžinai. Sekami visi ir pasiklausoma visų, ikiteisminio tyrimo duomenys iš valdžios įstaigų ir teisėsaugos trykšta viešumon į visas puses kaip iš kiauro kibiro vos timptelėjus virvutę.

Apie tai, kas svarbiausia, numirėlių šalyje nekalbama. Dabar ir vyksta kova dėl to, kas kontroliuos turinčias kompromatus ir sekimo informaciją tarnybas ir tampys pakabintus nominalius sprendimų priėmėjus bei sodins juos į strategines vietas. Šio klausimo vengia iš numirusiųjų prikelti „objektyvių debatų“ vedėjai ir uodegytėmis nuolankiai vizginanti, valdžios viešinimo pinigų ištroškusi žiniasklaida. Toks yra pagrindinis šių Prezidento rinkimų klausimas.

Prezidento rinkimų antrajame ture antisisteminio veikimo, esmines reformas siūlančių kandidatų nėra. Abu likę ant lentynos kandidatai – eurofederalistai ir globalistai, ideologiniu požiūriu mums liko pasirinkimas tarp kobros ir smauglio. Tačiau yra vienas esminis skirtumas dėl jų santykio su valstybę iš tikrųjų valdančiomis jėgomis, disponuojančiomis iš KGB archyvų išvogtomis bylomis ir artimomis Šventajai Šeimai. Ar ši valstybę žlugdanti grupuotė išliks ir toliau stiprės, ar praras bent dalį įtakos?

Ingrida Šimonytė aktyviai dalyvavo ir dalyvauja politikoje, yra grupuotės, atvedusios valstybę į dabartinę situaciją, ištikima narė ir objektyviai suinteresuota ginti priimtus sprendimus bei asmenis ir neleisti jokių permainų, nes asmeniškai yra atsakinga už tai, kas yra. Tai idėjinė aktyvistė,  D.Grybauskaitė Nr.2, kuri ne tik vykdys, kas nurodyta ir naudinga pseudoelitui, bet ir pati susigalvos sprendimų.

Gitanas Nausėda yra užsienio bankų ir vietos oligarchų statytinis, gerai įgudęs profesionaliai vykdyti nurodymus, toks à la V.Adamkus Nr.2. Tačiau politikoje tiesiogiai nedalyvavo, todėl nėra tiesiogiai ir asmeniškai atsakingas už priimtus politinius sprendimus, su šalį užvaldžiusia grupuote asmeniškai susijęs tik pabendravimais ir nėra aktyvus jos narys.

Tautiškai ir antisistemiškai nusiteikusių piliečių atsisakymas balsuoti ar balsavimas prieš abu kandidatus galėtų sudaryti sąlygas užtikrinti laimėjimą konservatorių partijos pinigais gausiai finansuojamai I.Šimonytei. Iš esmės toks planas dabar ir vykdomas, tikintis mobilizuotam TSLK elektoratui vieningai atžygiavus balsuoti, o pirmojo turo rezultatais nusivylusiems juos boikotuojant, prastumti savo kandidatę.

Tam metamos visos pajėgos. Ko vertas vien A.Kubiliaus tekstas Delfi.lt, kurio pirmoji dalis skirta parodyti, jog G.Nausėda yra konservatorių plano dalis (tie, kurie prieš konservatorius – nebalsuokit!), o antroji – kad jis tapatinasi su S.Skverneliu (tie, kurie už konservatorius – nebalsuokit!). O R.Juknevičienės viešas melas feisbuke, paneigtas G.Nausėdos – suveikia senas triukas, kad ką nors apspjovus valytis tenka apspjautajam ir tai visada sukelia stebėtojui nepasitikėjimą.

Tereikia atmerkti akis ir visas pasirinkimo „sudėtingumas“ antrajame Prezidento rinkimų ture pradingsta. O Europos Parlamento rinkimuose pasirinkimas dar lengvesnis, nes čia knibždėte knibžda grupuočių, kažkodėl vadinamų „tradicinėmis partijomis“, politinių dinozaurų ir šiaip zombių, pageidaujančių garbingo poilsio ir užtikrintos senatvės.

Apie Europos Sąjungos, patiriančios vis naujas krizes, problemas diskutuojama visose šalyse, išskyrus Lietuvą, tarsi mums būtų nesvarbu, kas ištiks Europą ir mūsų valstybę. Ilgus metus D.Grybauskaitės vardan asmeninės savo karjeros ateities diegtas „solidarumas“ su bet kokiais Briuselio sprendimais ir elito grupuočių „europinių pinigų įsisavinimo“ žaidimėliai pavertė mus juoką keliančiomis marionetėmis.

Už Europos Sąjungos federalizacijos, galutinai paversiančios Lietuvą tik centralizuotos valstybės savivaldybe, planus pasisako didžioji dauguma politinio „elito“ grupuočių, susispietusių į įvairiausio plauko rinkiminius sąrašėlius. Prieš – tik R.Pakso, ilgus metus jau praleidusio Europos Parlamente ir neseniai pasikonsultavusio su V.Putinu, judėjimas, siekiantis tik pertvarkyti Europos Komisijos funkcijas. Ir V.Radžvilo komitetas, sudarytas iš inteligentijos, rezistentų, signatarų, Sąjūdžio iniciatorių, pasisakančių už naują Europos Sąjungos sutartį tarp suverenių valstybių.

Sisteminiai politikieriai ir klikasklaidos genijai rimtos diskusijos su permainų Europos Sąjungoje reikalaujančia visuomenės dalimi sėkmingai išvengė, o vienintelis jų argumentas – viskas nėra taip blogai ir nereikia pernelyg sureikšminti problemų. Panašiai kalbama apie gydytoją, kuris mato vėžio simptomus ir kalba apie pavojų, tačiau tai nei rūkalių, nei rūkalų pardavėjų tas nejaudina.

Šis sekmadienis – pasirinkimas tarp tolesnio spartaus žengimo valstybės susinaikinimo keliu ir vilties dar ką nors pakeisti ar bent pristabdyti vykstančius procesus, kol viso žemyno vyksmas nori nenori mus privers tą padaryti, tik su daug didesniais nuostoliais valstybei ir jos žmonėms.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ką gi       2019-05-26 19:26

rypuojantis autorius vadina ,,žaliaisiais valstiečiais’’  ?  Kolchozenfiurerį, bizniaujantį  rusiškom trašom ir jo kumečius?  Tie ,,susivienyję’’  yra tokie patys ,kaip ir pats autorius.

Tiesiog pavydu       2019-05-26 17:38

kai Autorius ne tik masto,bet ir sugeba sklandziai zodziais mintis isreiksti.Tai dielis talentas.Tokie zmones turetu aplink save vienyti.Del aternatyviu sisteminiams grupiu susipriesinimo -ne ka tepasiekem siandienai,todel gaila ,kad jauno politiko Puidoko kvietimas tarpusavio diskusijom laiku nesulauke atgarsio.Lieka tiketis,kad bus nauja partija…

Neįsižeiskit       2019-05-26 11:07

Bet jei norim pokyčių, žalias jaunimėlis ir pensininkai nuo 70 m turėtų nebalsuoti. Vieni labai veikiami feisbuko, o kiti dažnai nežino už ką ir kaip

Dzeikas       2019-05-26 8:33

Lietuviu tautos kertinis bruozas defurkacijos taskuose pasirinkti “nahier man ta lasive, as est noriu”.
Todel tyliai neapkenciame zydu.Tyliai todel, kad patirtis ismoke, kad jei esi silpnas tai uz neteisinga raiska gali gaut smarkiai per ausi. Tada busi glushu ne tik perkeltine prasme.
Todel siame rinkimu ture galite atsipalaiduoti: teisingas kandidatas jau parinktas(istatytas jums) jau kandidatu iskelimo metu , o I ture padetis uzfiksuota. O rinktis is pastaruju 2-ju skiriasi tiek pat, kiek pagal rusus “per kakta” skiriasi nuo “i kakta”

Raigerdas        2019-05-25 17:58

  Na taip. Prezidentas jau aiškus. Dar prieš 1-ą turą rašiau, kad laimės pinigai. Įdomu yra tai, kad buvo 9 kandidatai, iš kurių liko 2, ir dauguma žmonių nežino, kurį pasirinkti. Komentatorius “ah1” parašė gana teisingai: “2019-05-25 16:15 tą, tą - kokie rinkėjai toksai ir išrenkamas”. Kitas komentatorius taip pat gerus palyginimus surašė:”$+$  2019-05-25 4:40
Nieko jūs nesirinksite, viskas jau parinkta ir net sudėliota, liko tik paskutinis patepimas…” Sensacijos, kaip su Zelenskiu Ukrainoje, arba JAV su Trumpu neįvyko, Lietuvoje neįvyko, o be to tam reikalui reikia dar turėti ne tik norą, bet ir milijardus. Pagrindinė mąstanti masė juda iš inercijos, ir kad ji pakeistų kryptį, reikia dalį iš tos masės atskelti ir nukreipti kita linkme. Ugdykite Lietuvoje individus, tada galima tikėtis ir teigiamų permainų. O taip, mūsų konservatoriška masė su neoliberalistinėmis madomis, yra panaši į Rusijos Vienybės Partiją (arba revanšistinę imperijos atgaivinimo partiją). Nors jų tikslai skiriasi, bet metodai siekiant tų tikslų yra panašūs. Be to, 65% gyventojų (nežinau, kas darė tą apklausą, bet duomenys gali būti ir sufalsifikuoti) pagal apklausą nori, kad būsimas prezidentas susitiktų su Putinu. Įdomi ta mūsų tauta, ir jokie trėmimai į Sibirą nepamokė, joks režimas su Geležine uždanga nepamokė, nes vėl aukai norisi pasikalbėti su budeliu. Nejaugi Lietuvoje tiek daug mazochistų? Pribloškianti tamsuma galvose: pirma daro, o paskiau galvoja, ką padarė. Kai tarnavau sovietinėje armijoje, tai prisimenu estų kareivukų labai dažną posakį: “ar tu gerai pagalvojai, prieš sakydamas, ką nors?”. Matomai lietuviams dar labai toli iki žydų racionalaus mąstymo, bet dabartiniai įvykiai rodo, kad jau toli ir iki estų.   

SVEIKINU       2019-05-25 12:04

tešlagavius,pusdurnius ir nukvakelius balsavusius už IŠ, išrinkus Ją kiekvienam LT piliečiui pakibs po 180000€, skola, valdininkė taps nepakaltinama dėl 58 mlrd.LT skolos valstybės vardu,kuri po rinkimų teisiškai persikels LT piliečiams.

! ! !       2019-05-25 10:36

balsuok!
kolaboruok!
ir…nerypuok!

???       2019-05-25 8:46

Kas ją taip iškleckavo? smile

> lgbt       2019-05-25 8:43

,,žmonės patys sprendžia kas yra šeima” smile . Žmonės patys sprendžia, ką užmušti, ką palikti gyvą? smile

aroma       2019-05-25 6:38

Į ką įminsim, tuo ir kvepėsim!
Belieka apsispręsti kuris aromatas skanesnis- šunšūdis ar arkliašūdis?

$+$       2019-05-25 4:40

Nieko jūs nesirinksite, viskas jau parinkta ir net sudėliota, liko tik paskutinis patepimas.

Taip, jei balsuosite už G.N., turėsite Adamkų 2, jei už I.Š. – Grybauskaitę 2. Ką veikė 10 metų V.A.? Pridavinėjo „analizus“ Santariškių klinikoms, o šalį valdė žydrieji albinai. Kuo užsiėmė D.G. dvi kadencijas? Fotografavosi su vaikučiais, o jų giminaičių simpatijų balsus dėjo į savo reitingų krepšelį. Šalį valdė „sysalų“ specialistai. Ar labai didelis skirtumas tarp dviejų p a r i n k i m ų?!

Taigi,  #brangūslietuvosžmonės, skuoskite ankstų sekmadienio rytą prie balsadėžių ir uždokumentuokite — Sistema valdo! Įbaudžiavinimo Sistema.

Desnis       2019-05-24 23:07

Nieko naujo sioje Zemeje, taip budavo
,yra ir bus, tik spalvos keitaliojasi.

marionetės ateina (zombiai)       2019-05-24 22:54

jau 5 metus (ar daugiau) buvo aišku, kad nausėda - sekantis prezidentas - labai jau aršiai jį kišo per delfius ir kitur KGB parankiniai.
šimonytė - biski šviežesnė, bet turi didesnę patirtį kaip tarnauti valdantiems komunistams
———
vienu žodžiu - komuniagos ir kiti raudoni (nusikaltėlių klanas) dar ilgai smaugs Lietuvą.

LGBT        2019-05-24 22:46

Pirma, Nausėda dėrėtųsi dėl LGBTQ teisių su homofobais ir katalikiška bendruomene, juos kviečiant prie stalo išsakyti savo pozicijas. Lyg to nebūtų buvę jau 20 metų. Išties, būtent LGBTQ asmenys visada apie problemas kalbėjo, o kitos grupės juos ignoravo. Kaip manote, koks bus šio susėdimo prie stalo rezultatas? Aš nenorėčiau spręsti dėl katalikų galimybės lankyti mišių ar tuoktis bažnyčioje. Tai jų prigimtinės teisės. Toks požiūris turėtų būti visiems.
Antra, Nausėda trumpuoju laikotarpiu palaikytų Širinskienės bendro gyvenimo pakaitalą partnerystėms. Tai nebus visavertė partnerystė, o labiau įžeidimas, lyginant dviejų asmenų meilę su verslo partnerių santykiais, ir įstatymas daug simbolinių ir realių teisų nesuteiks. Jis taip pat atitolins partnerystės galimybes, tad Nausėda turbūt meluoja sakydamas, kad stums šita toliau.
Trečia, Nausėdai tos pačios lyties poros, gyvenančios kartu ilgus metus, nėra šeima. Jis sau leidžia taip autoritetingai spręsti apie kitų asmenų santykių turinį. Šimonytė, nors santūri šeimos klausimu, pastebi teisingai: žmonės patys sprendžia kas yra šeima. Ne Nausėda, ir net ne Konstitucija/santuokos institutas.
http://www.propatria.lt/2019/05/homoseksualu-aktyvistai-agituoja-uz.html

G.Nausėda        2019-05-24 22:19

paskutines dvi savaites patyrė jam pačiam netikėtą aršų puolimą be taisyklių.Jis to nepamirš.Ne,nekeršys,o bus atsargus.Jis neturi pasirinkimo,-arba jie jį arba jis atsilaikys.

Kam tiek pamąstymų ?       2019-05-24 22:09

Svarbu pas ką rankose paštas, telegrafas, na ir ypač svarbu kieno rankose   tos visos masinės informavimo priemonės . Kadangi tos priemonės rankose ne populistų , tai tas populus ir balsuoja ne už tuos populistus .


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.