Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Algimantas Rusteika. Ką daryti? (I)

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 11 d. 23:29

54     

    

Algimantas Rusteika. Ką daryti? (I)

Naujausioji Lietuvos istorija: kas ketveri metai – nauji gelbėtojai, kurie nieko neišgelbėja ir nuo kurių juos labai mylėję ir už juos galvas dėję gelbėjamieji po poros mėnesių nusisuka, ima labai nebemylėti ir ieškoti naujų gelbėtojų. Ir, be abejo, tokius vėl suranda ir pasaka prasideda iš pradžių.

Lietuviška nesisteminė opozicija: daugybė smulkių entuziastų ir būrelių, kurie tarpusavyje nesutaria dėl smulkmenų, raidžių, kokio nors vieno įvykio vertinimo – ir niekada nesutars. Nors tikra priežastis – kiekvienas toks būrelis turi vaduką, kuris žiauriai neapkenčia kokio nors kito būrelio vaduko ir už nieką pasaulyje to neatsisakys.

O aplinkui su spragėsių maišeliais ir bokalais prie ekranų palinkę tūkstančiai sofos filosofų, kurie geriau žino, kaip viską reikia daryti, tik nedaro, nes tie, kurie daro, jiems per kvaili ir nieko nesupranta. O kad parodytų, kokie jie patys protingi, kaip gerai viską supranta ir padarytų – rašo komentarus, kuriuose nieko nesiūlo, tik kritikuoja kitus už tai, kad kiti tik kritikuoja ir nieko nesiūlo.

Pagrindinis, vis pasikartojantis priekaištas besikuriančiam Tautos forumui – esam uždarokas politologų-teoretikų klubas, 90 proc. laiko ir energijos skiriantis lietuvybės ir TSPMI problemoms, kurios yra sistemos stagnacijos pasekmės ir būsimos griūties ženklai, tačiau – ne priežastys. Užsidarę nuo žmonių ir nesugebam atsakyti, kaip sieksime savo tikslų, ar forumai bus partija, ar dalyvaus rinkimuose, kokie bus programiniai tikslai, pagrindiniai valstybės gaivinimo principai, jėgos ir veikimo būdai.

Politiniai judėjimai per naktį tuščioje vietoje, visuotinio abejingumo, netikėjimo niekuo ir baimės aplinkoje neatsiranda. Tautos forumo idėja gimė VU TSPMI, todėl būtų keista, jeigu būtų pradėta vengiant tos mokyklos problemų. Tačiau visada buvo veikiama ir teigiama, kad tai tik fundamentalios problemos išraiškos, leidžiančios sukonkretinti veikimo tikslus. Ir kam pasakysi, kad forumų veiklos gairės seniausiai paskelbtos – negi atsišaukimus ant stulpų klijuoti?

Kauno forumo steigimo parengiamieji darbai padaryti. Yra iniciatoriai, feisbuko puslapis ir tinklaraštis žmonėms telkti, paskelbta deklaracija, su kuria jau susipažino ne vienas ir ne du tūkstančiai žmonių, kasdien registruojami rėmėjai ir norintieji dalyvauti. Dar šį mėnesį juos sukviesime į steigiamąjį susirinkimą. Viskas, kas būtina ir ką galime, bus daroma ir padaryta. Tik abejoju, ar komentarų drąsuoliai padės į šoną bokalus, pakels užpakalius nuo sofos ir bent minute savo laiko ar puse euro tame reikale sudalyvaus.

Dabar tiesiog ore tvyro įtampa ir sklando senas kaip pasaulis klausimas: „Ką daryti?“ Iš esmės tai du klausimai: kaip susitelkti ir susitarti visuomenei, siekiant išspręsti likimines problemas ir fundamentalias grėsmes, – organizacinis klausimas; kaip jas spręsti – programinis. Šiame tekste pakalbėkim apie pirmąjį.

Yra siūlančių Islandijos pavyzdžiu rašyti naują Konstituciją ir tuo pagrindu suburti žmones sisteminėms permainoms. Tai graži utopija – galiojančioje Konstitucijoje sunku rasti pasenusį sakinį, o priėmimas vargiai tikėtinas ir virstų begalinės diskusijos parodija. Problema ta, kad realus gyvenimas yra nutolęs nuo Konstitucijos principų, todėl priešingai – pati Konstitucija galėtų būti žmonių telkimo pagrindas.

Partijos kūrimas beprasmiškas ir iš anksto pasmerktas nesėkmei. Tai žaidimas jų aikštelėje pagal jų taisykles, švilpiant jų teisėjams. Užminuotas, iš anksto parengtas kelias, kur mūsų laukiama, už kiekvieno kampo tyko pasalos ir gudriai suplanuoti spąstai – įtakojama ir baili žiniasklaida, partijų finansavimo įstatymas, savų vyrukų teisėsauga, žmonių abejingumas ir tingėjimas veikti, generuojantis nepertraukiamą iš anksto pasmerktų gelbėtojų ilgesį.

Nauja partija kaip konkurentas nuteiktų prieš save visas – ir sistemines, ir opozicines, ir tuo pačiu visų jų elektoratą, rinkėjų komitetus ir kitus organizuotus sambūrius. Idealios sėkmės atveju, gavus visus protesto balsus (kas praktiškai neįmanoma), tai taptų dar viena gelbėtojų bangele su keletu savižudžių Seime, kuri nieko nepakeistų, susigertų į smėlį ir būtų savų balsuotojų pasmerkta ir nušvilpta jau po poros mėnesių.

Visos jau egzistuojančios nesisteminės jėgos turėtų suprasti – atėjo tiesos akimirka veikimo bendram tikslui pagrindu – arba jungiatės, arba ne. Išeitis – ne partija, o visuotinis judėjimas Sąjūdžio principu, atsiribojant nuo skirtumų ir telkiant tikslams, kurie visiems priimtini, ir veikiant prieš grėsmes, kurios visiems aktualios. Sveikų jėgų yra visuose visuomenės sluoksniuose, visose partijose, visose valdžios ir visuomenės struktūrose.

Baimė sklaidosi, atėjo laikas baigti dejones virtuvėse. Sąjūdžio pavyzdžiu steikime nedideles, Forumo vienijamas piliečių grupes kur tik įmanoma. Bendraminčių rateliuose, darbo kolektyvuose ir sporto klubuose, studentų, senjorų, profesinėse ir moksleivių bendruomenėse, kaimų bibliotekose, sodų ir namų kaimynijose, socialiniuose tinkluose. Visur, kur dar liko gyvų piliečių. Veiklą koordinuosime tarpusavyje per įgaliotinius ir per alternatyvią žiniasklaidą, socialinius tinklus.

Eikime ne į valdžią, o į visuotinę, nuolatinę ir visišką valdžios pilietinę kontrolę, pateikdami reikalavimus, ko neturi būti ir kas turi būti padaryta. Priemonė – visi įmanomi legalaus spaudimo valdžiai būdai ir masinės pilietinės akcijos. Pagrindiniai tikslai ir reikalavimai diskutuojami, suderinami ir skelbiami viešai.

Bendram veikimui duodant nors kokį rezultatą ir procesui prasidėjus, pati įvykių eiga iškels asmenybes, nubrėš tolesnius tikslus ir sudėlios struktūrą. Sukurti didelę, funkcionuojančią ir galinčią paveikti valdžią organizaciją, visuotinai priimtiną, labai konkrečią programą ir tik po to pradėti politiškai kryptingai veikti – utopija.

Fundamentali valstybės problema jau įvardinta: savižudišką tautos savimonę apibrėžianti globalios Lietuvos ideologija. Lietuva tyliai miršta todėl, kad valstybės lygmeniu apsispręsta mirti. Didžiausia grėsme valstybei yra tapusi pati valstybės valdžia. Visos kitos problemos – tik šios vediniai ir konkretizacijos.

Sąjūdis pradžioje neturėjo jokių išankstinių organizacinių schemų ir politinių tikslų. Laikas sugrįžo ir darosi aišku: jeigu per visą Lietuvą suburiame kelis tūkstančius žmonių, galinčių reguliariai atvykti prie Seimo, – viskas pasikeičia ir prasideda. Jeigu ne – Lietuvai ir pirmiausia sau patiems belieka užpirkti laidotuvių mišias.

Jeigu Jis dabar ateitų – niekas nekaltų prie kryžiaus. Išsityčiotų klikasklaida, konservatoriai bemat nustatytų: rusas ir KGB-istas, ir galėtų sau turguj kontrabanda prekiauti. Neišgelbėjo paksai su uspaskichais, neišgelbės nei šimtas radžvilų ar tūkstantis rusteikų. Norit pamatyti tikrąjį išgelbėtoją? Atsikelkit nuo sofos, nueikit į vonią ir pažiūrėkit į veidrodį.

Kas trys dešimtmečiai užauga nauja karta, negavusi per galvą, ir prisikelia atstumtieji. Ir kiekvienai tautai ir valstybei dovanojamas šansas. Mes turtingi – turim jau antrą. Nejaugi nejuntat, kaip vos vos dvelktelėjo silpnas vėjelis?

Tai girgždėdamos, iš lėto veriasi tikrojo gyvenimo galimybių durys. Ar girdit, koks garsus ėriukų tylėjimas laukiant naujo šeimininko? Po metų ar pusantrų, šie vartai taip pat lėtai ir tyliai užsivers. Kurie dar gyvi, įsižnybkim – gal atsibusim. Dabar arba niekada.

Kauno forumas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius       2018-05-14 18:25

Pliurpalai rašleivos parsidave už uteles kurstė “galvų guldimo” isterija pavadinimu “Karbauskis puolamas” dabar kurstoma nauja isterija “Mockus puolamas”.
Aš turiu toki pasiūlymą tiems rašleivoms važiuoti į Londoną lėkščių plauti. Žmonėmis pavirstu o ne taip kaip dabar ponams už uteles tarnaudami tik degraduoja.

Julius       2018-05-14 14:57

Tas “galvų guldymas” buvo sukurstytas. Užsakovai visokiausi mockai o kurstytojai visokiausi pliurpalai rašinėtojai parsidave už uteles.

Sąjūdis buvo       2018-05-14 5:22

per daug kultūringas ir manė,kad viduje trokštantys valdžios patys susipras ir elgsis korektiškai,užleisdami vietą stovinčiam nuošaliau,o tas savo ruožtu užleis valdžią dar labiau mandagesniam,kuriam reikia tik paskatinimo ir pritarimo.Aplamai,permainos prasidės,kai į valdžią eis jos nenorintys.Ateis su tuo pačiu porfeliu ir kostymu ,o atlikę darbus išeis.Apytiksliai Šventraštyje,-esame nenaudingi tarnai,-padarėme,ką reikia padaryti…

Gerbiamas A. Rusteika       2018-05-13 17:13

Kelia gerą klausimą, o va išsilaisvinimo armijos “Už Lietuvą Lietuvoje” tautininkų rinktinės Radviliškio apygardos vadas “Aitvaras” R. Čekutis jau 2012 metais žinojo ką darysim, kai nuversim užsienio kolaborantų valddžią ir paprastais žodiais paaiškino ką darys. Norintiem sužinoti jo išdėstytas mintis reikia paguglinti - Ką darysim, kai nuversim užsienio kolaborantų valdžią? Parašyta daug ir gerų minčių, bet gaila, jau prabėgo 6 metai, o apie gerb. Čekuti dabar nieko negirdėt. Skaičiau kažkokiam portale, kaip Čekutį sudirbo lietuviška žiniasklaida, o jo vadovaujamos apygardos žmonės nė pusės lūpų neprasitarė jo apginti, kaip ji maišė su žeme. Yra Kauno forumas, yra kiti, kažkur, forumai, jau ir prezidentas Paksas su Seimo nariu P>Gražuliu ruošiasi steigti visuomeninį judėjimą, tik gaila neaišku kokios to judėjomo numatomos gairės. Galėtų tokie forumai, visuomeniniai judėjimai apsijungti ir dirbti viena linkme.Bet turbūt bus kaip visada - nieko nebus. Taip sakė gerb. Vytautas Šustauskas LIetuvoje tvarkos nebus, kol nesukalens kolašnikovai. O būtų gerai, kad neliktų Lietuvoje dviejų pagrindinių gaujų konservatorių ir libsąjudistų. Nuo tada gal ir kitos partijos dirbtų Lietuvos labui.

žiūrėjot       2018-05-11 17:36

17:30 žinias per LRT? Kas čia atsitiko? Kodėl taip išvertė kailius? Kur cen zū ra?

traukinyje tik neįgalieji ir "elitas"       2018-05-11 11:16

geriau vėliau        2018-05-4 9:01
negu niekada, kaip pasakė bobutė pavėlavusi į traukinį. traukinys lekia, o traukinyje liko tik neįgalieji, vargšai pensininkai ir “elitas”
Karžygiai liliputai, kai jų liko 2 mln prieš 40 mln lenkų, pavėlavę 200 metų pagaliau atsibudo ieškoti, kas padėtų susivienyti. Negi iš tikro dar nežinot? Galvokit, kopūstgalviai.

Estijos vizija - išsaugoti valstybę       2018-05-11 11:09

jų vizija - išnykti      
“Užsienio valstybės, įsivaizduoju, neturi tokios politinės klasės, kuri turėtų panašią į mūsų šalies viziją. Užtenka pažiūrėti vien į „Lietuvą 2030“, kur Lietuva matoma globali, galima sakyti, numatomas Lietuvos išnykimas. Verta pasižiūrėt į Estijos viziją, jos pagrindinis tikslas - išsaugoti valstybę.
Neturime politinės klasės, viską nulemia siauri vadybiniai principai, kurie keičia politinius principus. Kas iš viso šito išeina? Galima sakyti, jie užsiima savo pateisinimu ir kūrimu. Jie patys sau kuria naujas funkcijas, jos yra parazitinės. Žinote, valdininkai irgi gali veisti sau pavaldinius, bet ne varžovus, kurie juos galėtų pakeisti.

neįgaliems liliputams       2018-05-11 11:02

norit pavyzdžių?       2018-05-8 11:55
“Vengrijos dydžio kraštas – ne Vokietijos ar JAV dydžio, bet panašaus dydžio kaip mes – gali būti stiprus tik tuo atveju, jeigu yra tvirta strateginių pramonės šakų nacionalinės nuosavybės dauguma. To Vengrijoje nebuvo prieš 2010-uosius. Tačiau dabar galime pasakyti, kad turime aiškią nacionalinės nuosavybės daugumą energetikos, bankų ir žiniasklaidos sektoriuose. Jeigu reikia tai kiekybiškai pagrįsti, galėčiau pasakyti, kad pastaraisiais metais Vengrijos valstybė išleido maždaug tūkstantį milijardų forintų [t. y. daugiau kaip 3 milijardus 236 milijonų eurų ] išpirkdama strateginių sektorių ir kompanijų nuosavybę, kuri anksčiau buvo kvailai privatizuota.”
4:0

jūs net LRT atsiimti neįgalūs, karžygiai liliputai       2018-05-11 10:56

kodėl ? - todėl.      
“- O kodėl mūsiškiai nuolat rūpinasi, kur ir ką reikia išrinkti? Kodėl mes esame už visus protingiausi?
- Todėl, kad Lietuva yra labiausiai entuziastingai nusiteikusi Briuselio atžvilgiu. Juk visos apklausos rodo, kad lietuviai yra patys optimistiškiausi Europos Sąjungos gerbėjai - Lietuva visada būna pirmoje vietoje pagal šį rodiklį. Tai tik rodo, kad mūsų visuomenė yra visiškai pasiklydusi gyvenimo realybėje.
Žinoma, didelė dalis visuomenės yra specialiai suklaidinta dešimtmečiais transliuojamos globalistinės propagandos. Jeigu bent jau valstybinėje televizijoje būtų atspindėtos ir kitos nuomonės, tikėtina, jog dalis žmonių, kurie tiesiog tingi ieškoti kitos informacijos ir aklai tiki tuo, kas jiems paduodama, pažvelgtų į mus supantį pasaulį kritiškiau. O dabar metai iš metų LRT sėdi tie patys keli veidai, kurie visiems formuoja pasaulio vaizdą. Aišku, dalis žmonių tiki tuo, ką kasdien girdi ir mato. Jeigu nebus permainų šioje srityje, tai toliau vilksimės pasaulio uodegoje ir galėsime tik pavydėti sąmoningoms tautoms.”

pop       2018-05-10 23:28

îandien nėra nieko svarbesnio už euroviziją. Mes būsim tuštybių mugės nugalėtojais!

Alui       2018-05-10 23:15

Dėstai protingai, logiškai.
Tačiau žvakučių deginimas, giesmių giedojimas po supistu plakatėliu, daug kam žymiai romantiškiau.

Al.       2018-05-10 22:57

Dauguma rašinių - beletristiniai pafilosofavimai. Kodėl šimtams ar tūkstančiams tai turėtų rūpėti ? Jei atsimintume kuo 80-aisiais užsiėmė Solidarumo kassavaitiniai forumai per TV ? - konkrečių šalies bėdų konkrečiu gvildenimu. Su iki tol slėptais faktais ir skaičiais. Dalyvaujant mokslininkų, Solidarumo ir valdžios atstovams. Žinoma, tam reikia galimybės patekti į TV. Tą teisę Solidarumas išsikovojo visuotiniu streiku. Reikia surasti būdą kreiptis į tautą ir būti pasiruošus ką pasakyti. Jei Maceikianecas teisus, kad 100 000 žmonių gauna slaptas antrąsias pensijas, tai reikia surasti būdą gauti įrodymus ir viešai, tautos akivaizdoj, paklausti aukščiausios valdžios kodėl ji tai daro? Reikia būti pasiruošus ką daryti po to, kai valdžia į tai atsakys arba nutylės.

lakmusas2       2018-05-10 18:10

ProPatria - Forumo tribūna.
Šiuo metu šis straipsnis tame portale jau nukištas į giliausią užpečkį.
Nes PP zylėmsir sinicoms už vis svarbiausi genderizmo reikalai.
Kaip Leninui kinas:)
ProPatrios portale straipsnis pakomentuotas 16 kartų. Komentatorių- kokie penki.
Trys tie patys nuolatiniai ir pora tarnybų priskirtų trolių.
Kol A. Rusteika nuoširdžiai rašo II-ją straipsnio dalį, publika bus pamiršusi arba net nesužinos apie ką rašyta pirmoje.
Beveik graudu.

lakmusas       2018-05-10 17:58

Per paskutinę parą straipsnio nekomentavo niekas.
Nuo paskelbimo momento šį straipsnį pažymėjo kaip patinkantį 31 skaitytojas.
Po dešimt per parą.
Jeigu publika pasyvi, reiškia, kad bent idėjos skleidėjai turi būti ne pavėpę.
Jeigu tradiciniai komunikacijos metodai absoliučiai nebeveikia, gal vis tik derėtų ieškoti kitokių?
Panašu, jog arba honoras neleidžia prašyti pagalbos, arba nėra net suvokimo, kad realiai, de facto tai - padėtis prasta…

msfhklnpgznvtcd       2018-05-9 18:44

portale yra įsiveisę du piktybiniai durniai, kurie nuolat prie visų kabinėjasi, tardo kitus komentatorius, kažko nuolat reikalauja.
gi tų įkyriųjų pusgalvių “komentarai” yra beviltiškas šlamštas.

Tarabildos       2018-05-9 18:32

kova su fašizmu Lietuvoje tokia pat kaip ir oligarchijos skalikų, o jau protas jųjų tikrai ne žemiškos, o dieviškos kilmės. Tiesiog nėr lygių, nebent Mokaus?

Judėjimo tikslas...       2018-05-9 14:27

Rusteika klysta-pamatine šalies problema yra oligarchine-nomenklaturine santvarka,0 ne globalioji vizija. Sukurkim reformų savada ONS panaikinimui ir pakvieskim žmones į judėjimą uz ONS panaikinima.

Ką daryti,       2018-05-9 11:23

klausk draugo Mokaus.

Kur JUOZAPAS?       2018-05-9 9:33

Išlįsk ir pasakyk :-“NIEKO NESIGAUS”.
Kche kche kche…
Tu gi visažinis.
Visų galų meistras.
Tau visada kas nors gaunasi,tik neturi ką parodyt Tautai.
Kaip šokėjui,kuriam gerai sušokt ,kaip visada sutrukdo,nelaiku ir ne vietoje pasimaišę...pautai.

>>>>deja > T.        2018-05-8 20:58

pasitaiko ir užklystančių varliamušių,kurių pagrindinis užsiėmimas ....

deja > T.       2018-05-8 20:02

Komentarų skiltys čia matė ir šilto ir šalto, tačiau pastaruoju metu vyksta nuoseklus slydimas į seklumas. Dar vos prieš kokius 3*4 metus po tokiu straipsniu būtų buvę kokie 300 komentarų, o jų tarpe koks bent trečdalis tikrai gerų. Pastaruoju metu rimti komentuotojai vis rečiau ir rečiau užsuka, nes matosi, kad rimtos diskusijos paskutiniam skaitytojų likučiui nelabai aktualios.
Žmogeliai dabar čia renkasi tik papramogauti, paskaityti pletkų, pasirieti dėl sportinio intereso. Plebsas. Planktonas.
Ir su tokia publika Forumas tikisi vykdyti Valstybės atstatymo žygį? O juk čia- kaip ir pilietiškiausius lietuvius telkiantis portalas. Tai kokia ta “poslušno agresivnoje bolšenstvo” kurie ganosi monikučių painiuose portaluose? Svajonės padaryti kažką panašaus kaip armėnai neturi jokio pagrindo. Nesirinks lietuviai į protesto manifestacijas. O kito būdo pasipriešinti valdžiukei, daryti poveikį ir aktyvuoti permainas Forumas nesugalvojo.
Lips ant grėblio, gaus guzų ir pamatę jog nei velnio nesigavo, papildys viskam abejingų gretas?
Problemų daug, bet niekam neįdomu apie tai kalbėti. Vieniems skaitytojams galvose košės trūksta, kiti tikisi jog viskas kažkaip savaime pasidarys skanduojant lozungus. Dykai ir lengvai. Savaime.
Vargo vakarienė...

Tarabilda to deja       2018-05-8 18:05

Tą patį pastebėjau ir aš.

deja       2018-05-8 17:11

Perskaičius “komentarus”, darosi akivaizdu, jog kvailiai negali nei kurti, nei turėti valstybę.

Sakai, Tarabilda,       2018-05-8 16:43

“Prezidentė su konservatoriais arba atvirkščiai - konservatoriai dešimtmečiui pasistatę autoritarinę, neaiškios biografijos matriošką su KGB ir TSKP uodega”, - o Maldeikienė su kokia uodega ar be?

Puons Tarabilda,       2018-05-8 16:40

nesimakaronink ir nedezuok! Kodėl anūką, o ne kubiloidus, aktyvius kovotojus su fašizmu Lietuvoje kaip ir tas Neosovietinės Oligarchijos skalikas, su Iročka ir ES Kolchoznica grūsti pas liberoidų krikštatėvį, a? Ieškai čia naujų durnių, ane? Per dieną po kiek runkeliokų pats sumedžioji čia, gal galėtum pasakyti?

Reikia veikti       2018-05-8 16:32

ir kuo greičiau - MGU agentę skelbti Lietuvos diktatore, nes visvien savo maskoliškų disertacijų mums jau nebepateiks.

mulkio veiksmų atmintinė       2018-05-8 14:34

Svarbiausia - kuo skambesni lozungai!
Ir būtinai parašyti “Caps Lock”

Eiliškumas:       2018-05-8 12:55

Mintys,
Žodžiai,
Darbai.
Bet kurio komponento trūkumas ar pavėluotas/paankstintas veikimas gali neduoti derliaus.
Ir atvirkščiai-viską atlikus gerai ir laiku-būsime apdovanoti.
Dabar yra tinkamas metas generuoti MINTIS ir tarti ŽODŽIUS tuo pačiu lygiagrečiai ruošiantis DIENAI X,kai bus tinkamos sąlygos “berti GRŪDĄ į DIRVĄ”.

Jungiamoji grandis       2018-05-8 12:49

“Visi už VIENĄ,Vienas už VISUS”.
Protėvių dvasia mus įpareigoja.

VaidasVDS       2018-05-8 12:45

Jau, berods, ir anksčiau esu minėjęs, ką daryti.
Visų pirma, neskubėti.
Neskubėti laimėti jau sekančių rinkimų.
Neskubėti nusiminti.
Neskubėti pralaimėti.
Laimėti gali tik kantrūs ir atkaklūs.
Kodėl partijos “išsigimsta”, ypač gavę valdžią.
Nes jos daro kompromisus su kitomis partijomis, o po to su savo sąžine.
Tie, kurie per daug įkyrūs ar per daug klausinėjantys, besidomintys, stumiami į šalį, bent jau nuo vadovybės, bet jiems numetami kauleliai, kad nedingtų visiškai.
Taip partijos “išsigrynina”. Padoresni patraukiami, apsukresni valdo.
Tad reikia apjunginėti tuos padoresnius, nors ir skirtingos mąstysenos.
Dar geriau būtų, kad atsirastų partija ar sąjūdis, kuris ne padoriausius šalintų žemyn, bet apsukriuosius, ir per tam tikrą ciklą (8-12 metų) apsivalytų ir apsišvarintų, bei dirbtų žmonėms iš tiesų. Rinkimai lai vyksta, kadencijų pabaigoje pamatoma, kas ir ko nusipelnė. O taip galima ir atsirinkti, o ne vėl iš naujo ieškoti naujų gelbėtojų...

Egidijus       2018-05-8 12:16

Kaip faina - didelė dalis komentarų tiesiog puiki iliustracija trečiajai pastraipai.
Yra tūkstantis ir viena priežastis nieko nedaryti ir tik viena - daryti.

pritariu išsakytoms mintims       2018-05-8 9:34

P. A. Rusteikai ačiū už iniciatyvą. Kaunas ne vieną kartą Lietuvos istorijoje turėjo tvirtą balsą. Tikiuosi ir šį kartą kauniečius Lietuva išgirs ir palaikys.
Straipsnyje išdėstytos labai konkrečios mintys: eiti į visuomenę, ieškoti bendraminčių žmonių visur, plėsti jų ratą visais įmanomais būdais. Daugiau dirbti regionuose, nes ten gyvenantiems sunkiau “pagauti” pažangesnes mintis. Turime išmokti vienas kitą labiau toleruoti ir neieškoti prieštaravimų vienas kitame. Kad išjudintume iš sąstingio Tautą, reikalinga, kaip niekad, vienybė, kantrybė ir sunkus darbas. Bandyti dar kartą atgimti privalome, nes laukti jau neturime laiko.
Visiems sėkmės ir geros sveikatos.

Panašu,       2018-05-8 9:13

kad komentatorius “Al” pataikė į “10”. Visuomenei reikia turėti kažkokią Struktūrą. Pradžioje burtis į visokias draugijas. Kas iš to? Palyginimas: tada vietoje “dulkių” būtų jau “žvyras”, kurio nenešiotų vėjas. O jei dar atsivežtume importinio “cemento”?  Sulaukus lietaus pamatytume nebe minią, o Tautą, kuriai nereikės jokio “naujo vado”

Seni KGB veikėjų įpročiai.       2018-05-8 7:34

Ar žurnalistą T.Dapkų nebandoma sudoroti?Kad išbalinti Grybauskaitės mundurą,ieškomas atpirkimo ožys?Ir ar konservatoriai kartais nekrūpteli nuo savo veiklos metodų?

Al.       2018-05-7 23:41

Kurkim Konstitucijos gynimo grupę. Kaip sovietmečiu. Kaip tada, taip ir dabar, bolševikai prisidengia Konstitucija, skelbiasi demokratijos gynėjais, bet iš tiesų įtvirtina diktatūrą. Nuolat atskleiskime šį melą ir reikalaukim laikytis savo pačių įstatymo.Visi kiti įstatymai privalo neprieštarauti Konstitucijai, nei raidei, nei dvasiai.

Kurkim draugijas kiekvienai šalies bėdai spręsti. Nespauskim visų susivienyti po viena vėliava. Tegul vėliavų bus kuo daugiau, jos susivienys kai ateis tam laikas.

Siekim kasdien nors ir mažų pergalių prieš Lietuvos priešus.

Kurkim antrąją Lietuvą - draugijas, jaunimo stovyklas, mokyklas, spaudą ...

Nustokim ironišku tonu kalbėti su tauta. Prieš imdamiesi tautą mokyti, pirmiausia suvokim patys, kad esam jos dalis.

suma        2018-05-7 23:31

Straipsnis paskelbtas čia prieš 15 valandų. 18 komentarų, 22 “laikai”.
Panaši padėtis arba dar prastesnė likusiose, dar menkiau lankomose publikavimo vietose.

Autoriui       2018-05-7 20:15

Siūlau smūgiuot į EPICENTRĄ.
T.y. viską pamaut ant VIEŠUMO ašies.
Visi esame MOKESČIŲ MOKĖTOJAI.
Išreikalaukime “krauju” visų VALSTYBINIŲ IŠLAIDŲ VIEŠINIMO interniniame portale.
Šitaip Tauta prieitų prie chimeros GERKLĖS ir kaulėta ranka uždusintų.
Kontrolę privalo atsiimti Tauta.
Sekantis žingsnis Tautos TRIBUNOLAS.
Dievas nuleido iš Dangaus puikias kortas,bet jeigu tik spoksosime ir nieko nedarysime ,tai simultaną Dievas už mus tikrai nesužais.

Tarabildai       2018-05-7 19:32

Ar Zigmas Vaišvila irgi neturėtų šansų?

Sistema.        2018-05-7 19:21

egzistuoja. Visi mato, kad ta blogio sistema. Bet lieka 3 klausimai: kaip ji veikia, kas ją valdo, kas tylomis remia? Jei žinot atsakymus pasakykit. Aš nujaučiu bet tiksliai nežinau.

Svarbiausia pradžia,       2018-05-7 15:20

svarbiausia,kad žmonės imasi veikti.Ir dabar nebus taip,kaip tada,kad pavarėm ant ruso ir viskas einasi lengvai,pati banga neša.Dabar reikia eiti sunkiai prieš srovę,prieš vėją,kaip ir tą lauką dirbant ar ėriuką auginant,-pamažu viskas vyksta,karštą pakaitą ilgai liejant.Bet tai yra užtikrinta ir prasminga-bus vaisiai.Kiek įdėsim,tiek paimsim.

Kaimo žmonės yra       2018-05-7 15:17

mažiau paveikūs valstybinei propagandai,nes kad ir šis pavasaris užgriuvo tokiu tempu,kad nėra kada ant sofos žiūrėti TV .Todėl į kaimą šnairuoja visos partijos ir nori provinciją sunaikinti.O šie žemę bedirbdami išgrynina sielą ir tampa jautresni bet kokiam melui.Todėl permainų pradžia prasideda mieste,bet ji arba įsivažiuoja arba pasibaigia provincijoje.Todėl lygiavertis dėmesys kaimo žmogui labai svarbu.

Tarabilda nuomonei       2018-05-7 14:47

Kiškio svajonės. Surasti tokį žmogų gal ir įmanoma, bet šansų patekti į antrąjį rinkimų turą jis turėtų lygiai 0. Todėl kad administracinį resursą valdo sistema.
Rusteikos vizija labai abstrakti, kaip ir Vilniaus Forumo - susirungti su Globalios Lietuvos idėja. Paprastam žmogui tai visiškai nesuvokiamas dalykas, kai jo vaikai nuglobalalizuoti į Anglijas ir Norvegijas pinigų užsidirbt. Milijonas užsieniuose ir milijonas čia likusių nukvailintų euroentuziastų.
Tad klausimą formuluoti reikia labai paprastai ir kelti labai konkrečius uždavinius. Kas šią pražūtingą Lietuvai padėtį sukūrė ir ant kokių grebėstų ji laikosi?
Atsakymas prieš nosį, tik Rusteika ir Radžvilas kažkodėl vengia pasakyti.
Prezidentė su konservatoriais arba atvirkščiai - konservatoriai dešimtmečiui pasistatę autoritarinę, neaiškios biografijos matriošką su KGB ir TSKP uodega. Jos veikimas nuo putiniško, beveik niekuo nesiskiria. Tie patys gerai žinomi KGB modeliai, suimant galią, naudojantis slaptosiomis tarnybomis, pajungiant bailią žiniasklaidą, sėjant baimę ir priešinant visuomenę visais įmanomais skerspjūviais.
Esant šiandieninei situacijai, prasminga ir žmonėms suprantama užduotis būtų išardyti šį autoritarinį galios centrą - 1. priversti susikompromitavusią prezidentę atsistatydinti. 2. Anūko gaują išgrūsti iš konservatorių partijos. Lai keliauja pas Gentvilo gaują. 3. Priversti slaptąsias tarnybas užsiimti kontržvalgyba, o ne vidaus politiniais reikalais pagal užsakymus iš aukščiau. 4. Depolitizuoti valdžiai ir klanams tarnaujančią žiniasklaidą.
To nepadarius visos foruminės idėjos bus tik tušti svaičiojimai.

kas kam rūpi       2018-05-7 14:28

Svarbiausias uždavinys - kuo skubiau rasti tinkamą kandidatą į gelbėtojus/stebukladarius, už kurį balsuotų didžioji dauguma buratinų/kumečių.

nuomonė       2018-05-7 13:54

Svarbiausias uždavinys - kuo skubiau rasti tinkamą kandidatą į prezidentus, už kurį balsuotų didžioji dauguma rinkėjų. Tai turi būti protingas, sąžiningas ir žinomas nepartinis žmogus, kuriam svarbi Lietuvos ateitis.

lapė snapė       2018-05-7 11:58

Beveik viskas gerai, tik gal nereikia savęs įsivarinėti į tokį kampą iš kurio nėra išėjimo.
.
“...jeigu per visą Lietuvą suburiame kelis tūkstančius žmonių, galinčių reguliariai atvykti prie Seimo, – viskas pasikeičia ir prasideda. Jeigu ne – Lietuvai ir pirmiausia sau patiems belieka užpirkti laidotuvių mišias.”
.
Tokia nuostata, (užsibrėžti tikslo siekimo vienu vieninteliu būdu, be jokių “planų B ar C”) yra sistemiškai klaidinga.
.
Norint kažką padaryti, nuveikti, reikia aiškiau suvokti veikimo lauko sąlygas.
Šiuo atveju, manymas jog apeliavimas į vaizdą veidrodyje kažkokiu būdu padarys stebuklą, yra kiek naivokas. Tikimybė jog užguituose nustekentos teritorijos gyventojuose ūmai pabus karžygiai, turi būti paremta ne spėliojimu ar svajomis, bet labai tiksliais , visų pirma psichologiniais apskaičiavimais, sukonstruojant kumečių, liumpenų ir post sovietinių burliokų smegenyse mygtukus, kurie pažadins motyvacijas veikti.
.
Kvietimas jungtis, burtis yra teisingas, intencija “Vardan tos”, yra puiki.
Tačiau jungsis ir bursis tada kai tikės, jog iš to kažkas gausis.
Nes kvietimų jungtis, burtis, vienytis ir daryti buvo jau labai daug.
Situacija primena garsaus oratoriau kalbėjimą kurčiųjų minioms.
Čia iškalba nelabai padės.
Reikia sugalvoti arba kažkokį “brailio raštą” politiškai kurtiems.
O tam vien gerų norų nepakanka.
Tam reikia Dievo dovanos.
O kas yra Dievo dovana? Tai yra kažkas kas yra paties Dievo esmė.
Kūryba. Kūrybiškumas.

>virsmas       2018-05-7 11:46

Tikslas yra išsaugoti lietuvių Tautą ir jos sukurtą Nepriklausomą Lietuvos valstybę. Tai pats savaime yra daugiaplanis ,įvairių požiūrių susikirtimo ,be abejo,sulaukiantis dalykas. Tam siūlau pradėti nuo teisingesnių mokesčių - būtent nuo pagrindinio Lietuvos žmonėms ,jos ekonomikos atgaivinimui - vakarietiško prabangos apmokestinimo. Šiam tikslui pasiekti,būtinas ir seimerių atšaukimo jį rinkusių rinkėjų balsais aiškus įstatymas,kad kaip bjaurus atminimas liktų brazauskiniai atsikalbėjimai tipo : tai ką žadėjom prieš rinkimus ,po rinkimų kaip ir nebegalioja.O laikotarpis artėja labai palankus būtinoms minėtoms pertvarkoms -artėja svarbūs rinkimai ir visų lygių valdžioms teks nori /nenori kiek daugiau kreipt dėmesį ir žmonių reikmėms.Išvada: reikalas yra nepaprastai svarbus ir tikrai sudėtingas (išsprendžiamumo prasme).

Liepa       2018-05-7 11:22

Algimantai, priekaištaujančių ir kritikuojančių visad buvo ir bus. Palaikančių irgi yra. Gaila, kad jų nedaug.// Bolševikmetis, o po to užgriuvęs liberastinis individualizmas dažnam užspaudė bendrystės poreikį. Vienybėje slypi mūsų visų ir kiekvieno asmeninio gyvenimo laimė bei prasmė.// Štai čia ir prasideda visas įdomumas: ar galima susigąžinti prarastą bendrystę? - Galima. Dar gyvi, kaip Jūs sakot, rašytojai, dailininkai, dainininkai sumeistraus su istorikais,medikais,chemikais, fizikais kokį “virusėlį”, kurį su IT specialistų,žurnalistų, mokytojų ,kunigų pagalba “netyčia” paskleis. Paskleis žmonėse naują madą: poreikį tikėti savimi, tikėti šalia esančiu; poreikį būti Lietuvos, o ne kažkokio globalaus pasaulio lietuviu. //
Sąjūdžio vardas yra labai ir labai pažymėtas nusivylimo ženklais. Bet tegul tai būna skaudžios, bet būtinos pamokos pavyzdžiu: bent jau aišku, kokių klaidų nedera vėl daryti.//
Partinis kelias, žinoma, būtų pasmerktas žlugimui: valdžios taisyklių primetimas nuves į niekur. Visuomeninio judėjimo įsiūbavimui reikės visko: ir laiko, ir begalinės kantrybės, ir nuolatinio kūrybiškumo, nestandartinių sprendimų, ir gudrumo, ir daug kitų dalykų.//
Tik kokiu būdu, sakykit, pavyks atsiriboti antrąjam sąjūdžiui nuo visokių dėdulių , anūkėlių ar paprastų valdžiakiaulių, kurie turi puikią uoslę ir puikius gebėjimus panaudoti kilniausias idėjas savo asmeninei naudai?//

Nebijokite       2018-05-7 11:03

rudenį atvyks šv.Tėvas. Jis palaimins. Aklieji praregės, vargšai praturtės. Visos mūsų ligos, bėdos ir nepritekliai dings. Todėl perveskime 10 procentų nuo savo pajamų motinai Bažnyčiai.

Virsmas       2018-05-7 10:53

įvyks, kai tikslas bus Aiškus Paprastas ir Suprantamas. Visiems. Net vaikui ar seneliui. Kol kas girdim kaip čiulba agitatoriai. Kuo skardžiau, kuo įmantriau. O kas iš jų išdėstė Tikslą? Trumpai ir aiškiai. 

tiek       2018-05-7 10:49

Lietuva natūraliai suka Smetoninio pavyzdžio perversmo keliu. Logika sako: šiuolaikiniame pasaulyje demokratija sėkmingai funkcionuoja tik pasiturinčiose ir todėl išsilavinimo atitinkamą lygį pasiekusiose valstybėse.Tokia Lietuva buvo 1990m.Dabartinė nuskurdinta ,emigracijos sužlugdyta tikrai į tokias net ir pretenduoti negali - tapome akivaizdžiai Afrikos gentinių valstybių mentaliteto lygio dariniu,kuris jau vargiai ar gali būti net vadinamas valstybe.Todėl gerb. Rusteikos kvietimu į rimtą ,veiksmingą ir gausų protestą kaži ar beliko tikinčių ,kaip nebūtų gaila.O pradėti siūlyčiau nuo kažkiek teisingesnio sukuriamų gėrybių perskirstymo kaip civilizuotose vakarų senbuvėse -t.y. nuo mokesčių  už visų rūšių prabangą .T.y.nuo rimto turtingųjų apmokestinimo ,kas juos rimtai stumtelėtų realizuoti kapitalus būtent valstybei naudinga linkme: ne jachtas pirkti,o ieškoti pardavimo rinkų ir statyti vietoje gamyklas ,kuriant darbo vietas.Vnž. kapitalizmas,tai kapitalizmas(nors nieko gero iš jo samdiniui per daug ir negalima tikėtis)- bet tada būtina baigti su betiksliu kapitalo švaistymu prabangai (o kokiu laipsniu - tai ir padėtų sureguliuoti būtent tas visuotinis prabangos mokestis ). Turint omeny,kad savaime ,suprantama ta prabanga nėra jau toks blogis,tačiau ją galėtų sau leisti tik tas,kuris realiai sugebėtų už ją susimokėti ne kažkokius 0,5 ,o civilizuotus visus 30 proc./metus nuo privalomai deklaruotos rinkos vertės galiojančiu momentu. O be to minėto civilizuoto prabangos apmokestinimo Lietuva ,visa jos ekonomika ir toliau…. kaip kirvis į dugną .Pirmiausia tai matosi iš gyventojų ,vertingiausios valstybės vertybės, populiacijos tendencijų - niekai visi tie nuperkamų ekspertų kalbėjimai apie kažkokį tai ekonomikos renesansą ,kai vertingiausia darbo jėga toliau nesustodama bėga iš šalies. Pabaigai: labai apsidžiaugčiau ,jei sulaukčiau pagrįstos savo nuomonės kritikos,bet tik su konkrečiais veiksmingais siūlymais kaip sustabdyti dabartinį tikrai akivaizdų valstybės naikinimą .Praktiškai visais frontais :pradedant nuo lietuvių kalbos ,iki šalies plaučių - miškų plynų iškirtimų..

Susėskime       2018-05-7 10:20

ratu ir mūs įvyks svajonė...(iš pasakėčios “Žvėrių kvartetas”).

$+$       2018-05-7 8:56

Atsakymas paprastas - neiti balsuoti ir neieškoti naujų gelbėtojų, t. y. pradėti nuo pradžių, o ne nuo pasekmių: rinkti gelbėtojus, o po to važiuoti prie Seimo protestuoti.

Jei nebalsuos 90% balsavimo teisę turinčių piliečių, nereikės kelti užpakalio nuo sofos, tiesioginę žodžio prasme, o situacija keisis. Tokią politinė sistema, tiesiog, negalės egzistuoti.

jaunuolis aikštėj buvo vienas       2018-05-7 7:53

Kalba, pasakyta Simono Daukanto aikštėje 2018 m. balandžio 25 d. vykusiame Tautos forumo mitinge „Lietuva yra čia!“

“Brangūs tautiečiai, jūs galite klausti: kur jaunoji karta, kodėl ji tyli, kodėl tiek mažai jaunų veidų tokiuose renginiuose kaip šis? Atsakymas paprastas: jie bijo! Kalbėti apie Lietuvą šiandien reiškia kalbėti apie baimę. Nes ar gali nebijoti jaunas žmogus, kada bijo jo autoritetai?”

t.y. valdžia, kuri netarnauja žmonėms       2018-05-7 7:31

“Fundamentali valstybės problema jau įvardinta: savižudišką tautos savimonę apibrėžianti globalios Lietuvos ideologija. Lietuva tyliai miršta todėl, kad valstybės lygmeniu apsispręsta mirti. Didžiausia grėsme valstybei yra tapusi pati valstybės valdžia.”


Rekomenduojame

Seime – paroda „2018 metų Laisvės premija“

Linas V. Medelis. Liudininkė iš skrynios, arba Ką gali papasakoti septyniasdešimt aštuonerių metų amžiaus knygelė

Aušra Maldeikienė. #debatai2019Laidotuvės, arba Kam iš tų pretendentų Lietuvos pelenai beldžia į širdį...

Liutauras Stoškus. Mintys po „Pažadų koncerte“ Balsiuose

Arvydas Juozaitis. Ateina laikas inicijuoti Konstitucinio Teismo reformą

Algimantas Rusteika. Koks galutinis Konstitucinio Teismo „išaiškinimų“ tikslas?

Laisvos visuomenės institutas: nesutinkame su tokiu Konstitucijos aiškinimu – jis prieštarauja žmogaus prigimčiai

Lietuvos Respublikos prezidento rinkimams artėjant: pirmieji debatai

Algimantas Rusteika. Zonos žiobienės, slušniai ir miliūtės prieš Saulių Dambrauską

Oksfordo studentai dėl „homofobijos“ reikalauja atleisti pasaulinio lygio profesorių

Arvydas Juozaitis. Lietuvos šeimoms — socialinę inžineriją?

Andrius Švarplys. Ir naujosios Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos problemos nesprendžia

Vytautas Radžvilas. Lietuvos jaunimo mankurtinimas

Kruvinas išpuolis prieš vokiečių parlamentarą – smūgis Europos demokratijai

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ar bankai sukuria pinigus „iš oro“?

Vladas Vilimas, Rytas Kupčinskas. Nacionalinė teismų administracija – parama teisminei valdžiai, kuo ji pasireiškia?

Andrius Švarplys. Po R. Miliūtės „Dienos temos“ šįvakar

Saulius Arlauskas. Tai būtų per didelė našta ir atsakomybė Konstituciniam Teismui

Vytautas Sinica. Marksizmas, bolševizmas ir šeimos panaikinimas

Pilietinė savivalda: mes tai galime – surinkime 300 000 parašų ir referendumu susigrąžinkime savo konstitucines galias (papildyta)

Visuomeninių organizacijų pareiškimas dėl Nacionalinės premijos skyrimo Mariui Ivaškevičiui

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

Vidmantas Valiusaitis. Žmogus sensta, kai netenka idealų

Arvydas Jockus. Bankai ir „Sodra“ suvienijo pajėgas: pataria nenutraukti pensijų kaupimo sutarčių

Romas Lazutka. Pensijų skaičiuotė: vienas, du, trys… ir lieki kvailys

Nuo bačkos. Rasa Juknevičiene: Šiandien taip apsidžiaugiau, pamačiusi neužmirštuolę ant LRT žurnalistų krūtinių

Vilniaus forumas kviečia į konferenciją „Kaip išsaugoti Europą? Europos Sąjunga jos parlamento rinkimų išvakarėse“

Raimondas Navickas. Feisbukistane galioja kitokie principai

Povilas Gylys: „Šeimininkai mums parinko ir paskyrė savo kandidatus į prezidentus“

Stasys Jakeliūnas. Ar tai, ką jie daro, yra žurnalistika?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.