Socialinė politika, Ekonominė politika

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 9 d. 8:27

13     

    

Algimantas Rusteika. Ką dar padaryti, kad nieko daryti nereikėtų ir emigrantai sugrįžtų?

kaunoforumas.com

Labiausiai patinka jų noras viską pakeisti nieko nekeičiant. Prezidentė kovoja su skurdu tris kartus per metus. Kartą nuperka ubagui pakelį makaronų, antrą kartą – įpila prieš kameras kelis bliūdelius ne savo virtos maltiečių sriubos, ir trečią kartą – perskaito porą sakinių apie atskirtį ne savo rašytame metiniame pranešime. Kitąmet – skaitykit iš pradžios.

O Seimas nemirtingu šios srities klasiko M.Gorbačiovo pavyzdžiu vis kuria ir sukuria komisijas. Kiek skaudžių problemų – tiek ir komisijų ar darbo grupių. Turi ir ką tautinei liaudžiai pasakyti, ir kam pasipiktinusių rinkėjų skundus persiųsti.

Štai parašo žmogus apie vargą, nežmonišką gyvenimą ir betvarkę, ir po savaitėlės gauna iš Prezidentūros ar Seimo žvalų atsakymą – dėkojame už pilietiškumą, Jūsų pareiškimas nustatyta tvarka persiųstas pagal priklausomybę tokiai ir anokiai komisijai!

O po mėnesio kito tvarkingai ateina žvalus atsakymas ir iš komisijos – atsižvelgsime, nagrinėdami kitų metų biudžeto galimybes išnagrinėsime galimybes, spręsime dėl išsprendimo, sustiprinsime pavaldžių organų kontrolę ir pareikalausime kokių nors bejėgių seniūnijų išspręsti iš esmės, įtempsime visas jėgas teisėkūroje ir t.t. ir bla-bla-bla.

Žmonės bėga iš šalies dėl neteisingumo, baisaus valdžios biurokratizmo ir policinės valstybės kišimosi į gyvenimus, miegamuosius, šaldytuvus ir vaikų kambarius, dėl nepakeliamų mokesčių ir negalėjimo doru darbu pragyventi, dėl gyvenimo perspektyvos nebuvimo, kasdieninio melo iš ekranų ir pasipūtėlių „elito“ paniekos.

Tą žino kiekvienas nuo eilinio ministro iki eilinio provincijos alubario svyruoklio. O valdžiai vis neaišku, ko tie žmonės bėga. Vis sudaro ir sudaro komisijas ir darbo grupes šiai paslapčiai išsiaiškinti. Vyriausybė nepavargsta užsakinėti migracijos priežasčių tyrimų, nors apklausų per tiek metų atlikta begalė, moka pinigus – darbas net dūmai rūksta! Sako, dabar jau pateiks migracijos politinę strategiją iki 2030 metų!

O deputatai irgi laužo galvas – kaip čia ką nors tokio mandro parašius dar į kokį nors įstatymą? Kaip pasiūlyti ką nors tokio nerealaus, kad finansininkai atmestų, o siūlytojai pasirodytų dideliais kovotojais už tiesą ir šviesą? Juk parašėm vaikų nemušimo įstatymą, tai kodėl neparašius emigrantų sugrįžimo įstatymo?

Ir parašė Grįžimo įstatymą, pritutintą komunistinių svajonių apie šviesų rytojų – čia ir finansinė bei visokia kitokia parama grįžtančiųjų gyventi į Lietuvą piliečių ir net kitų „lietuvių kilmės asmenų“ persikėlimui, įsikūrimui, socialinei integracijai, persikvalifikavimui, lietuvių kalbos mokymui ir apsirūpinimui būstu… Net nedrąsiai ėmė svajoti apie dar vieną instituciją! Tiesiog knieti viską pardavus emigruoti ir po pusmečio sugrįžti!

Bėda tik, kad valstybė, vargiai ekonominio pakilimo metais išstenėjusi visiems po kelis eurus, artėjant visų pripažįstamai ir laukiamai krizei tam pinigų nesukrapšto. Juk svarbiau ministerijas perkėlinėti ir išaugusiai vaikagrobių armijai algoms, o kur dar tie okupantai mokytojai, daktarai ir išdžiuvę bibliotekų pelės su savo minimumais? Todėl vaisinga Grįžimo įstatymo idėja autorių džiaugsmui buvo atmesta – jie dabar iki kadencijos galo turės ką susitikimuose su rajonų rinkėjais didvyriškai aptarinėti.

Duodu kepurę – strategijas migracijai stabdyti rašys, svarstys ir tvirtins iki kadencijos pabaigos ir išmes kaip saldainį prieš rinkimus balsams susirinkti. O iki to laiko vargs Kęstučio Masiulio Migracijos komisija, kuri nagrinės kokius nors klausimus, kaip nors susijusius su kokiomis nors emigracijos priežastimis. O kadangi su migracija susiję viskas, kas blogai, nes nuo to žmonės ir bėga, tai svarstyti galima bet ką.

Štai, kas buvo svarstoma jos paskutiniame posėdyje: „Dėl įmonių ir bendrovių teisinio reglamentavimo peržiūros, siekiant sukurti palankesnę aplinką smulkaus ir vidutinio verslo ekosistemai“, „Dėl didelės ir didesnės pridėtinės vertės pramonės ir paslaugų sektorių skatinimo eksportuoti į tikslines užsienio rinkas sistemos sukūrimas ir įdiegimas“.

Emigracija didesnis blogis už alkoholį, smurtą, riebų ar saldų maistą. Tai kodėl jos kaip nors gudriai neuždraudus neuždraudžiant, pavyzdžiui, paliepus pabėgėliams grąžinti valstybei išlaidas už išsilavinimą, naudojimąsi infrastruktūra ar skiepus?

O visų nesąmonių kasdieninių tai nekeiskim, palikim viską kaip buvo, nes kitaip bus pavojus sprendimų priėmėjų amžinajam gyvenimui valdžioje, tfū, atsiprašau – nacionaliniam saugumui. Palikim tą pačią patogiai išgulėtą valstybės tvarką ir ėdžias. O visa kita išspręs propaganda ir imitacijos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Alui       2019-01-10 7:12

“ugdyti pasitikėjimą savo tauta”?
Kebloka ugdyti tai ko nėra. Kaip žinia, tauta, sąvoka politinė.
Politinės tautos neturim. Nėra net padujų.
Tektų kurti nuo nulio.
Jeigu sukurti pavyktų politinę tautą, tuomet ir savigarba pradėtų rastis.
Kaip?
Kudirka ir Basanavičius pradėjo nuo informacijos sklaidos.
Tilžėje Lietuvai knygas ir laikraščius spausdino.
Interneto nebuvo, tad pesčiomis per pelkes ir miškus lietuvišką spaudą knygnešiai nešdavo.
Buvo noras daryti ir buvo išminties darymui.
Dabar nėra nei noro anei proto.
Tai iš kur bus savigarba?
Gali būti tik savigyra- “pasistatėm vytį!
Tai bevaliai kvailiai pasistatė paminklą savo neįgalumui.

Al.       2019-01-10 0:53

Visos tos žiobienėsirgišakalienės, kad ir kokios bukos, supranta, kad meluoja. Prezidentė supranta, kad mes žinom, kad ji liko ant platformos ir niekur nuo jos nenulipo. Visi tie nuogi karaliaus drabužiai skirti tik mums, brangiemslietuvosžmonėms. Ypač žinant, kad mes daugių daugiausia tik pasišaipysim. Juos tai tenkina. Bet ar galim mes ne tik stoiškai žūti, bet juos vis dėlto pergudraut ? Tam tikslui,manau, pradžiai turim ugdyti pasitikėjimą savim, savo tauta. Tiesiog pažadinti savigarbą.

kubyylius       2019-01-9 20:05

Nu kaip tai “nieko nedarom”, kad emigrantai sugrįžtų?!
Jopšikmatj! Darom!
Grįžta. Dauguma jau sugrįžo.
Tie kas netiki, galėjo bent nuvažiuoti į oro uostą, būtumėt patys įsitikinę.
Labai daug emigrantų buvo atvažiavę į svečius, kūčioms, kalėdoms.
Nu- bet po švenčių visi!, visi lig vieno išlėkė atgal. Namooooo. Sugrįžo ir patys, o daug kas dar ir senus tėvus ar gimines kartu grįždami pasiėmė visam laikui!
Skaitau, kad dėl sugrįžimo viskas yra ne tik tvarkoj, bet akivaizdus ir proveržis.

ah1       2019-01-9 19:15

Lietuva nieko nedarys ir nepadarys kad emigrantai sugrįžtų - tai gali padaryti tik ES valstybių-dotatorių politika arba projaktuojama super krizė, kurios pasekoje valstybės išvarys migrantus - tuomet emigrantai patys sugrįš be jokių Lietuvos pastangų.

Marija       2019-01-9 18:31

Nu jau tas Rusteika… kai parašys, tai kaip pirštu į akies vyzdį. Dabar jau ateinu būtent Rusteikos paskaityt. Dėkui Tau, Algimantai. Drąsus Tu. Ir protingas.

Rūta       2019-01-9 14:15

Labai taikliai A.Rusteika akcentuoja, kad Lietuva tampa policine valstybe. Nors oficialiai valdžia deklaruoja, kad esame labai demokratinė valstybė. Klausau vakar D.Žeimytės šnekinamos D.Šakalienės. Graudu darosi. Ta nabagėlė įsitikinusi savo teisumu(arba apsimeta). Ji vienintelė geriausiai žino, ko reikia mūsų vaikams. Kai tokie piliečiai su iniciatyva patenka į valdžią ir įgyja galias, vargas Lietuvai. O patenka per partinius sąrašus. Tokiems semūnams puiki proga pasitikrinti savo teisumą - bolotiruotis vienmandatėje.

ovaskos       2019-01-9 11:28

skaito ir toliau islovioeda

Dzeikas       2019-01-9 10:39

Na tai syki autorius viska sukramte beliko i burna ideti. T.y. Lietuva eiline vergovine despotija deka laikmecio, madu , buvimo ES kur reiskiniu igarsinimas savais vardais “nepolitkorektiskas” negalinti to pasakyti kaip sakydavo senoves Irane ar kokioj Asirijoje. Pvz., i dirbanti rankomis zmogu kitaip nei “niekingas verge” laisvas pilietis nesikreipdavo. Na Lietuva konservatyvi salis, nebutu toje prakeiktoje ES tai tos Asirijos mados labai net vietoj.Po sajudinio kipezo issivadavus is rusisko totalitarizmo imtas aktyviai kurti savas, tautiskas manau tik istojimas i ES ir sutrukde sukurt vergove ir atatinkamas madas.
Dabar gi tenka apsimest,kad laisvi esam. O apsmetimas melo rusis.O palaikyti mela, reikia kurt iliuzijas. Na tai ir kuria. Ne , ne realybe, bet iliuzijas kuria. Zmones matote ispuiko, turi galimybe pabegt ir “niekingas verge” kreiptis na neiseina. Tenka sh. malt, komisijas kurt, apie emigrantu grazinima kalbet, streles pervedinet ant pabeganciu ir likusiems cholopams sakyt: matote, jie pabego tai jus liksite be pensijos.O kodel? O todel, kad leidote jiems pabegt, nepraneset , kales vaikai.

Įžūliausi šakalienių       2019-01-9 10:23

liberalkomunistai.Jie lipa per galvas.

Nusivylėm kontroliuojama       2019-01-9 10:23

“laisva” Lietuva.Ir labai nukentėjom.

Tam Lietuvoje MMA       2019-01-9 10:16

Dar vienas trolis, rašantis kliedesius, kad kas nors pritartų ir visi pamatytų, ir susidarytų nuomonę, kad čia renkasi tik nepilnapročiai…

Puikus       2019-01-9 8:58

Teisingas straipsnis, darbo imitacija esminis valdžios ir jos biurokratų darbas, aišku tai ne už dyką, o už gerus pinigus, o jų klausantiems ir tikintiems, makaronai ant ausų.

Lietuvoje MMA – 2000 €        2019-01-9 8:48

Tautos sėkminga išeitis iš skurdo
**********************************

Rererendumo būdu, Lietuvoje nustatyti:
1) mažiausią mėnesio algą (MMA) – 2000 € ir įpareigoti Seimą bei vyriausybę tai įgyvendinti nuo 2021 sausio 1;
2) mažiausią pensiją – 1119 € 45 centus nuo 2021 sausio 1.

Įgyvendinimo tikimybė

Galimybė l. lengvai surinkti 600 000 (ir daugiau) parašų, kad padaryti referendumą.
Galimybė l. lengvai sukviesti į referendumą 2/3 (ir daugiau) balsavimo teisę turinčių piliečių.

Panaudota išmintis

Visuomenės kokybė yra tiesiogiai proporcinga pinigų kokybei.
*******************
Tautos svajonė – Seimo bei vyriausybės pareiga įgyvendinti.
Atsiliepkit
kas norėtumėt imtis Tautą t_e_l_k_i_a_n_č_i_o tikslo įgyvendinimo.


Rekomenduojame

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.