Įžvalgos

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 6 d. 17:57

22     

    

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Turim naują, valstybės lėšomis statomą spektaklį – tragikomediją „Maištas laive Independence“. Pora vyrukų iš TSLK, kurios pagrindinė ir vienintelė pajamų rūšis yra kovoti ir loti prieš LKP, pasišovė skelbti nusikalstama organizacija LKP, kurios nariais buvo daugelis prieš ją kovojančių ir lojančių TSLK vyrukų.

Ir jaunasis, ir senasis kapitonai kaip mat susizgribo – taikomasi į šventąją šeimą ir į aukščiausius asmenis su surdutais! Maištaujantys TSLK vaikinai urzgia todėl, kad žino, kaip TSLK gina savuosius – niekaip, visada su pasitenkinimu atsižada ir atiduoda rykliams, o laivas po truputį jau pradeda grimzti.

Keleiviai laukia, kad baimė priverstų grobuonis ant kapitono tiltelio aršiai draskyti vienas kitą. Kad gali greičiau ir mažiau pavojingai baigtis, kas jau pradeda nusibaigti. Kad numirę gyvieji gali be kruvinos kovos atsikratyti jais mintančių gyvųjų numirėlių.

Situacija jau nebe ta, kai galėjai viską – šimtų tūkstančių juk neišmesi besišlapinančių pro langą. Tačiau ir fantastinei galimybei neduos šanso, net jei reikėtų laivą nuskandinti, ir nėra nusikaltimo, kurio jie dėl to nepadarytų.

Konkurentai jau pajuto kraujo kvapą, ir gal kibtų į bliūkštančius milžinus, išėjus iš jų orui, kurių šitiek metų baidėsi! Bet ir patys bijo, todėl prie ėdžių susijaudinę baisiai ir tankiai kriuksi.

Nenusiminkit, nieko nebus – visuomeninis manipuliuotojas to niekada neleis. Jie tobulai išmoko rėkti ir tylėti, ką reikia, kaip nurodyta dvaro pasitarimuose, kurių nebuvo, nors visi žino, kad būna:

1. Priešai puola – kasdien vis smarkiau ir baisiau. Išdavikai ir pavojai knibžda tarp mūsų kiekviename skersgatvyje, o priešai siunčia vis naujas, negailestingas taksistų kohortas.

2. Vienintelės galios pasaulyje, pajėgios apsaugoti mus nuo priešų, tautos išrinktas vadovas yra niekšas, kvailys ir visos žmonijos priešas. Toks – nei šis, nei tas, tačiau privalo mus ginti, aišku.

3. Visokie nepatenkintieji Šventąja Sąjunga – vengrai, lenkai, italai – yra niekadėjai, verti pajuokos ir baisių pasmerkimų, o britai gailėsis Brexit’o per amžių amžius.

4. Kol Briuselio girtuoklėlis gydosi nugarytę, buhalterė spalvotu švarkeliu su trumpuliu kaimynu išgelbės pasaulį, ir visa Afrika laisvai apsigyvens pašalpų rojuje, tačiau apie juos nesakysim nė žodžio, idant patys susiprastumėt.

5. Viskas, kas tikra, yra netikra, ir viskas, kas netikra, yra pažangu. Viskas, kas svetima, yra sava, o viskas, kas sava, yra tik senovės eksponatai, kurių negalima liesti.

6. Bankų Pelėda kartais suūbauja apie krizę, o didysis verslas seniai patyliukais tam rengiasi. Tačiau viskas vis gerėja, greit uždarysim paskutinę rajono ligoninę ir gimdyti skraidins į Varšuvą, o pagal prekybcentrių, dviračių takų ir trinkelių kvadratus vienam gyventojui ir emigrantui esam tarp lyderių.

7. Visi kuo nors nepatenkintieji yra populistai, vatnikai, rusofilai, marginalai ir kitokie mockiniai liberalai, keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui.

Tegyvuoja sportas ir orai.

Likite su mumis ir mes liksime su jumis, tik jie neliks su mumis, nes mūsų seniai nebėra.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

StasysG       2018-08-8 12:51

Geram tekstui reikia gero juristo-ekonomisto įvertimo, kiek dėl to kasdien pagrimzta Lietuva lyginant su vengrais, lenkais ir italais.

Iš kitos pusės       2018-08-8 12:09

“Bus gyvenimas puikus, jei tik būsim savimi”. Šiaip ar taip, valstybę kuria Tauta. Ne politikai. Jie ne prie ko.

Pikc       2018-08-6 23:11

Oi, pardon - turėjo būti FUNKCIONIERIAI smile

Pikc       2018-08-6 23:09

Matau, nelabai kas atkreipė dėmesį į formuluotę, prieš kurią Anūkas ir Ko. puolė isterikuoti: “Seimo narių projekte numatyta, kad buvę AUKŠTO RANGO LKP nariai ir FINKCIONIERIAI [...]”
O dabar PAGALVOKITE, KODĖL jie puolė isterijon? wink

libretas       2018-08-6 22:29

Na, farso žanrui, siužetas kaip ir nebūtinas.
Kuo absurdiškiau, tuo labiau atitinka formatą.

Tarabilda       2018-08-6 22:11

Personažai yra, bet nėra siužeto.

oho kiek > 22:00       2018-08-6 22:08

Pabezdėjimas

Tik tiek       2018-08-6 22:00

Parašinėjimai.

arnelaikui       2018-08-6 21:14

O kam kurti? Kuo blogas esamas? Turim visko- Malviną, daug buratinų ir kitokių lėlių. Net karabasą turim. Tiesa, be barzdos, bet užtat markizas. Turim daug gudrių lapių alisų, turim katinų bazilijų, policijos viršininką- ir tą turim mūsų lėlių teatre. Turim Rinkimų Stebuklų lauką, gyvenam Kvailių šalyje- ko dar jums trūksta? Nevykit Dievulio į medį.

ar ne laikas       2018-08-6 21:04

vel sukurti koki leliu teatriuka-puikus scenarijus ! Visiems butu naudos-senesniems -pasijuokti,jaunesniems-kazka suprasti.

Didieji pokyčiai       2018-08-6 21:02

prasidės ES,kaip tada pradėjo byrėti SSSR.Mums belieka laukti.O paskui įsijungti,jei dar bus kam.

Misteriui       2018-08-6 20:16

A ko toks jautrus?
Pats tai nuolat visiems mėgsti nurodinėti.

Misteris>Tarabildai       2018-08-6 20:05

Kreipdamasi į mane,nevartokite LIEPIAMOSIOS NUOSAKOS.

Gelbėtis       2018-08-6 20:05

kiekvienam kaip kas išmano.

Birute       2018-08-6 20:01

...o jetau!!!!kaip pirstu i aki! Aciu autoriui-zaviuosi Jusu str.,...senokai taip nesijuokiau…...Sekmes ir nauju taikliu izvalgu.

dėsnis       2018-08-6 20:01

a) Sugalvoti “pasinaudojimą” galima.
Realizuoti- galima kai yra adekvačios sumanymui sąlygos.
b) Prieš pasinaudojant vienu ar kitu instrumentu, sveika ir praktiška žinoti:
- ką nori padaryti. Konkrečiai.
- kas darys - ar tas darytojas yra meistras, ar tiesiog darytojas “iš lempos”?
c) turėti gyvenimo planą “po padarymo”.
d) turėti paruoštų vaistų ir profilaktinių priemonių, kad tai kas bus padaryta
neišklibtų, nesupūtų ir nepašvinktų.
Šiandien Lietuva neturi sąlygų kažką keisti, neturi lyderių ir išminčių, neturi įgudusių ir sąžiningų meistrų. Šiandien Lietuva neturi supratimo apie tai kokia nori būti, neturi supratimo kaip tai padaryti ir neturi supratimo kaip padarius saugoti bei puoselėti.
Viskas ką turi ir “gali” lietuviai- nuolankiai žaisti pagal loxatrono taisykles ir pirkti loterijų bilietukus.
Bet neturi sveikos nuovokos.
Bet chaoso tame nėra.
Šis pasaulis yra surėdytas teisingai- defektyviniai neišlieka.
Išlieka tik sveiki organizmai.
Toks kūrėjo Sumanymas.
Arba atitinki Sutvėrėjo Algoritmą, arba eini į trašas.
Lietuviai patręš šią gražią žemę ir po mūsų suvešės tie, kurie labiau verti šios teritorijos.
Negali pykti. Tiesiog toks Dėsnis nuo pat Pasaulio Sutvėrimo.
Nieko nepadarysi.

Tarabilda       2018-08-6 19:31

Rinkimų cirkas yra puikus instrumentas, jei sugalvotume, kaip juo pasinaudoti, o ne nurašyti. Priešininką nugalėti jo paties ginklu yra didžiausia Rytų ir pasaulio išmintis.

punktų papildymas       2018-08-6 19:18

8. Tegyvuoja rinkimų cirkas, tegyvuoja klounai, žonglieriai, tegyvuoja fokusininkai ir asilų dresuotojai, tegyvuoja konferansje, tegyvuoja orkestras, dirigentė ir kiti very impotent asabos.
O tie kurie yra žiūrovai arba statistai - tegul padvesia iki 2030-jų.
9. Tegyvuoja skandinavų bankai, tegyvuoja bankų įkainiai, o bankomatai kuriuose negalite išsiimtibent 2000 eorotugrikų, nes neturite- bankomatai išmirs patys. Vyyyskas jūsų patogumui. Jeigu norite sužinoti ar savo sąskaitoje turite pinigų, tai prašom užsiregistruoti telefonu dėl vizito pas jų didenybes. Tada sužinosite jog jūsų alga arba pensija yra jūsų bet ne jūsų.
Dibk, sirk ir mirk! Tik prieš tai susimokėk mokesčius.
10. Tegyvuoja išmanus pasas, tegyvuoja išmanioji bankininkystė subendrinta su išmaniuoju telefonu ir išmania prieiga prie tavo suknisto gyvenimo paslapčių, kurios išmanioms institucijoms nėra paslaptis. O jeigu priešinsies išmanumui būsi atjungtas, užblokuotas ir likviduotas greituoju išmaniosios eutanazijos būdu.

Egidijus       2018-08-6 19:12

Įdomiausia, kad LKP pripažinimui nusikaltėliška organizacija baisiausiai prieštarauja tie, kas labiausiai juos vadina nusikaltėliais, t.y. landsbergiai.
Tai žiauriai geras realybės testas, visiems parodantis, kas yra kas.

Tarabilda Misteriui       2018-08-6 19:10

Su savo giltine tarkis asmeniškai konsultacijų kabinete, o kalbant apie Rusteikos tekstą reikia pripažinti, kad yra Geras ir žanro ir stiliaus, ir minties požiūriu. Bravo, Algimantai.

Misteris       2018-08-6 18:43

Svarbiausia išsaugot ŠVARIĄ SĄŽINĘ,nes visa kita yra tik stikliniai karoliai.
Minėsite mano žodį kai Giltinė prisėlins prie lovos,nors šiandien su mano mintimi dar nenorite sutikti.

grumstas       2018-08-6 18:39

Bravo vykęs sarkazmas… Tai feljetono stilius, kur skaitovui reikia įminti mįsles .kurios nebūna sunkios, jeigu šiek tiek domiesi aplinka , kurioje egzistuoji…


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Gitanas Nausėda: stulbinamai greitai auga atlyginimai ir beveik nebedidėja kainos!

Karolis Venckus. Žinia apie Neringos Venckienės likimą sklinda po pasaulį

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Kaune teisiamas 13 vaikų nuskriaudęs pedofilas – aukos būdavo apsvaiginamos

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Vytautas Landsbergis. Dar apie sukilimą

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Algimantas Zolubas. Aktualūs pašto vokai

Italijos vidaus reikalų ministras nori „sugriauti“ Briuselį ir lygina jį su Berlyno siena

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.