Prezidento rinkimai 2019, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Jie vėl ateina mūsų išgelbėti

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 19 d. 21:27

61     

    

Algimantas Rusteika. Jie vėl ateina mūsų išgelbėti

Ateina gelbėtojai ir vėl išnyksta, atėjo konservatoriai visiems laikams – išgelbėjo nuo komunistų, nors daugelis jų pačių buvo komunistai. Komunistai gelbėtojus pravardžiuodavo populistais, neišmanėliais, nepatyrusiais, o juos nuvertę gelbėtojai, užsidarę kabinetuose nuo žmonių, patys visus ėmė vadinti populistais, neišmanėliais ir nepatyrusiais. Ir gelbėjimas ėjosi kaip iš pypkės.

Pirmai pradžiai išgelbėjo Lietuvą nuo metalo laužo krūvos, kaip pavadino V.Landsbergis – „Mažeikių naftos“. Didžiausios šalies įmonės ir mokesčių mokėtojos, vienos stambiausių naftos perdirbimo gamyklų Europoje – kad tik ta surūdijusi lupena neatitektų prakeiktiems rusams! Išgelbėjo ją be konkurso, nors tada net viešųjų tualetų privatizavimui buvo konkursai.

Ir slapta sutartimi padovanojo su priemoka ofšorinei kompanijai su įstatiniu kapitalu, lygiu padėvėto opeliuko kainai, o tie per metus kitus gamyklą sausai išmelžė ir prakeiktiems rusams pelningai perpardavė, ką ir reikėjo įrodyti. Jei V.Putinui nebūtų panižę patupdyti valdžios užsimaniusį M.Chodorkovskį, ir šiandien Mažeikių kabinetuose rusai šnapsą gurkšnotų. Vien per pastaruosius 4 metus įmonė savininkams uždirbo 700 000 000 eurų pelno.

Rusija konservatoriams – aukso gysla, konservatoriai be rusų – konservatoriai be ateities. Surengę referendumą dėl okupacijos žalos atlyginimo dešimtmečiais nei pirštelio nuostoliams atgauti nepakrutina. Kai tik konservatoriai opozicijoj, pakyla baisus rėkimas, kad bloga valdžia į Rusiją dėl okupacijos žalos nesikreipia, o kai tik patys valdžion atsisėda – tyli kaip pelytės po šluota.

Naujausias konservatoriškas verslo planas – išgelbėjimas nuo Astravo AE, kurią projektavo ir pradėjo statyti konservatoriams esant valdžioje. Tada gelbėtojai norėjo įteigti, kad tai A.Lukašenkos blefas ir niekas atominės nestatys. A.Kubilius į Baltarusiją žvalgybon su svita net dviračiais buvo numynęs ir grįžęs pranašo balsu pareiškė, kad Astravo AE statybų nepastebėjo – kam įdomu, tyras A.Kubiliaus akis galit nesunkiai susirasti Google.

O juk jokios Astravo atominės nebūtų buvę, jei nebūtų buvusi uždaryta Ignalinos AE, kuri atitiko visus griežčiausius TATENA saugumo reikalavimus. Uždaryti ją buvo politinis sprendimas, priimtas G.Vagnoriaus ir R.Pakso konservatorių vyriausybių laikais. Kaip vėliau prasitarė G.Vagnorius – visiškai nebūtinas, „mes patys pasidavėm“.

Galinga elektros jungtis su Lenkija, per kurią galėjome uždirbti milijardus eksportuodami pigią Ignalinos AE elektrą į Vakarus, galėjo būti pastatyta ir veikti jau 2002 metais. Jos atsisakyta konservatorių valdymo laikais, pasirašytos su lenkais statybos sutartys iš archyvų paslaptingai dingo. Ir vėl buvom išgelbėti, pirkdami rusišką ir baltarusišką elektrą visų tarpininkų firmelių džiaugsmui.

Uždarius Ignalinos AE ir nestatant naujos atsivėrė didelė pajėgumų skylė Rusijos Šiaurės Vakarų sistemoje, o nepaskandinamas lėktuvnešis Karaliaučius aplamai galėjo likti energetine sala. Ką mes jais dėti būtume darę – pradėję karą? Ir jie dirbo, kol mes plepėjom ir visą valstybės elektros ūkį „Maksimai“ atidavinėjom. Todėl nutarta statyti naujas elektrines, plėsti dujų saugyklas ir statyti SGD terminalą Karaliaučiuje. Kito varianto jie neturėjo ir neturi.

Taip, vieta Astravo atominei – V.Putino „bausmė Lietuvai“. Tik klausimėlis, ką veikė ponai konservatoriai visus tuos beveik dešimt metų? Kur buvo Prezidentūra ir kiti brangių Lietuvos žmonių gelbėtojai? Dabar vieni sako – Astravo AE yra mūsų politikų pralaimėjimas, kiti – nusikaltimas. Koks pralaimėjimas, jei jokios kovos net pabandymo nebuvo? Koks nusikaltimas, jei jokios naudos negauta – būtų buvę, tai konkurentai prie šėryklos būtų sprogę beklykdami iš pavydo.

Buvo tiesiog tyla. Paprastas abejingumas, nepastebėjimas šalies problemos ištisą dešimtmetį. Nes draskėsi dėl svarbesnių reikalų, pinigų, interesų ir intrigėlių prie sosto. Juokingiausia stebėti, kaip dabar klykia visi gelbėtojai, kurie tylėjo užpakalius užraukę. Kuo tyliau tylėjo, tuo garsiau – ir santūrusis Ž.Povilionis su antiatominiais marškinėliais gatvėse, ir iš pykčio ar gėdos raudonas V.Landsbergis iš signatarų balkonėlio.

Žiūriu į zombiadėžę, kaip tie ir ta, dėl kurių veiksmų ir neveikimo Astravo AE buvo pradėta statyti, kurie ilgai patį statybos faktą neigė ir jos „nepastebėjo“, dabar kliedi, kad „yra realių būdų pasiekti“, jog valstybė, pastačiusi milijardus kainavusią atominę jėgainę jos nepaleistų. Tuo netiki nei vienas žmogus Lietuvoje (jei kas tikit, kad tai įmanoma – būtų labai smalsu susipažinti ir išgirsti argumentus), nei vienas žmogus pasaulyje ir nei vienas iš tų, kurie taip kliedi.

Vieta, kur rimtais veidais kalbamos nesąmonės ir apsimetama jomis tikint, kadaise buvo vadinama SSSR. Taip ir gyvensim su Astravo kaminais, matomais nuo Gedimino kalno. Turės ką gidai turistams rodyti ir piktais veidais pasakoti, jei tik kalnas nenugrius. Astravo AE – paminklas mūsų politinio establišmento abejingumui valstybei, jos žmonių interesams ir ateičiai. Reikėtų su tokiu tekstu prikalti prie jos kaminų memorialinę lentą – Batka tikrai neprieštarautų.

O žmogus iš periferijos glūdumų, metų metais kentėjęs nuo konservatnikų „globalios Lietuvos“, kurio pusė šeimos tupi airijose – viskuo nusivylęs, niekuo nebetikintis, norintis, kad kas nors pagaliau imtų keistis – man sako: „Aš tai už Šimonytę, pas mus labai daug už Šimonytę, pas mus taip sako, kad gal jau šita geriau bus!“

Ir ką atsakyti, ką kalbėti, kokį kuolą ant galvos tašyti: žiūri gudriai šypsodamasis ir matai – viskas veltui. Vargo tiek ir tiek matęs, labai geras žmogus, sugrubę rankos, žiūri panoramas ir visas pasaulis nusakomas trim sakiniais. Kokios programos, kokie valstybės gelbėjimai ir sistemos demokratinės reformos? Viskas tik sąlyginiai refleksai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas>žvirbliui-ereliui stasiui       2019-03-22 15:51

Matomai, į konservatorių partiją susirinko įvairios arogantiškos ypatos, kurios lyg tai kažką išmano valstybės valdyme. Prisidengę šita skraiste, kad, neva, jie žino kaip tą valstybę valdyti, turi tik vieną tikslą - gyventi dantimis įsikandus į tą valstybės kūną, ir gyventi tų mokesčių mokėtojų sąskaita. Šita partija yra tipiška parazituojančių ant valstybės kūno ypatų partija. Šiandien dar niekas nekalba apie šitos partijos žalą, tačiau ji yra ne tik sunkiai pamatuojama, bet ir sunkiai įsivaizduojama. Konservatnikas stasys čia diskutuoja panašiai kaip ir vyksta diskusijos konservatnikų partijoje:“Jusu atsakymas tik patvirtino mano komentaro pirmos dalies spėjimą .. filosofuojantis filosofas apie ekonomika dažniausiai gaudo žuvį kibire o įsivaizduoja plačia banguojančia jūrą ..tipiškas audra stiklinėje kapitonas…”. Šitas žvirblis, įsivaizduoja esąs erelis, įsivaizduoja, kad skrenda virš debesų, nors iš tikrųjų, gali pakilti šiek tiek aukščiau “Gyvulių ūkio”. Dabar dėl atominės elektrinės. Dar Jekaterina II buvo išleidusi slaptą įsakymą, kuriame ji nurodė sunaikinti visiškai baltarusių tautą. LDK Moskovijai buvo priešas, ir ten buvo kuriami planai, kaip tą LDK sunaikinti. LDK liko sunaikinta, vietoje jos dabar yra 3 valstybės, o likusią teritoriją pasiėmė Moskovija. Tačiau idėja dėl LDK sunaikinimo neišnyko, ji gyva iki pat šiandien, todėl žūt būt bus griaunama ekonomika šitose 3 šalyse. AE pastatymas Baltarusijoje turi ne tik ekonominių tikslų, bet ir politinių ir net karinių. Žvirblio dydžio erelis stasys, įsirėžęs rankomis į klubus, kaip rusiška matrioška, net apsiputodamas įrodinėja konservatnikų politikos teisingumą net pamiršdamas apie A. Kubiliaus kliedėjimus krizės metu, kad “mums dabar reikia susiveržti diržus”. Tuo “didysis ekonomistas” A. Kubilius, panašiai kaip ir tas bolševikų pseudomokslininkas Lysenko, išsidavė, kad jis ekonomikoje yra pats tikriausias nemokša. A. Kubilius tą frazę apie “diržų susiveržimą” nubeždžionavo nuo vieno JAV Prezidento kalbos ir leptelėjo būtent tuo momentu, kai šitas “diržų susiveržimas” niekada nėra taikomas. Pasaulinės krizės metu vokiečiai akylai pradėjo stebėti strateginius dalykus valstybėje, kontroliavo, kad kainos nekiltų maisto produktams, dėjo pastangas, kad transporto linijos veiktų nepriekaištingai ir žmonės galėtų keliauti, dėjo pastangas, kad ryšių priemonės veiktų ir nekiltų kainos ir t.t. Danai ėmėsi kitų priemonių ir ypač suaktyvino naujas statybas, kad užimti kuo daugiau žmonių, ir t.t. Vakarų valstybėse krizės metu suaktyvėjo judrumas, o “didysis ekonomistas” A. Kubilius, darė viską atvirkčiai, ir netgi pensininkus apiplėšė, nes šita visuomenės dalis buvo nepajėgi pasipriešinti. Šitą A.Kubilius suprato. Žala, padaryta nemokšų koservatorių, yra tokia didelė, kad ji tik išaiškės gal tik po kokių 10 ar 15 metų. Tada žvirblis-erelis stasys, pradės čirškėti kitaip, visiškai pamiršdamas apie ką jis čia rašė.

Nuostabu       2019-03-21 22:39

Labai tinka dryžuota apranga. Trūksta tik kepuraitės, numeriuko ir atitinkamos kameros. Abiems.

Gera nuotrauka       2019-03-21 17:04

Bet čia tik gėlytės. Tikras darbas prasidės po rinkimų. Šimonytei teks ir dvilinkai, ir trilinkai eiti, kai ją vadelios pusprotis anūkėlis. Bet akla tarnystė jai įskiepyta su komjaunuoliška dvasia, todėl suteikia visokeriopą malonumą ir pasitenkinimą. Be to, ko tik nepadarysi dėl to svaiginančio garbės ir galios pojūčio…

Buhalterio verslas       2019-03-21 16:47

Nausėda ne be reikalo komandoje L. Slušnį turi. Apie viską pagalvota šaltu buhalterio protu. Slušnys toliau suks vaikų atiminėjimo mašiną, o pats Nausėda Airijoje žadėjo ypatingai kovoti už netradicines šeimas. Naujosios laimingos šeimos norės įsivaikinti vaikučių. Kaip sako, viena ranka kurs paklausą, kita - pasiūlą. Sukurto verslo apsaugai iš prezidentūros bus nesunku atitinkamai pareguliuoti jėgos struktūras. Nusimato labai graži ilgalaikė perspektyva su darniai veikiančiomis ir tarpusavyje sklandžiai bendradarbiaujančiomis valstybės įstaigomis. Užteks ir žiniasklaidai pamaloninti, ir gaidiškiems reitingams, ir partijų vadukams, kad per daug nepavydėtų. Ir Masiuliui bus atleista - atsiprašyta, ir pinigai grąžinti. Visur bus taika ir klestėjimas. Pridygs nausėdinių stiklainių visose Lietuvos gražiausiose vietose kaip grybų...

to su....       2019-03-21 15:21

tai jei “slaptoji funkcija"surinks"absoliutų nulį”,tai tikrai “Makronui” kažkokiam (kurio nepažįstam) nepadės.Tai nėra ko ir pergyventi,lygtai?

Su Juozaičiu       2019-03-21 14:42

jūs surinksite nedaugiau absoliutaus nulio. Va, kokia jūsų ta slaptoji funkcija, kad jūsų balsai rinkimuose būtų nuleisti į kanalizaciją. Ingridos irgi. Dirbat, rupūžiokai, Banko naudai - Macron’o naudai ir tiek.

Ir čia       2019-03-21 11:42

Prezidentinis orumas?Kaip kai taip valstybę valdyti?

Al.       2019-03-21 11:38

99 nuošimčiai rinkėjų žino, kad yra trys lyderiai. Ir rinksis tik iš jų. Jei opozicija iš tikro nori, kad jos kandidatas būtų išrinktas, turi viską padaryti, kad ištrūktų iš informacinės blokados. Tam reikia ne tik sunkiai dirbti, bet pergudrauti blokuotojus. Kol kas matau tik imitacinius judesius.Užuot apsimetus skriaudžiamais marginalais, geriau apsimesti galimais laimėtojais.

stasys        2019-03-21 11:37

Kur bepasisuksi aplinkui vien spekuliantai .. skirtumas tik kas ka pardavinėja . Va patriarchas dvidešimt metu tvirtino “berazumiai intelektualai” rinkit akmenis jei savu tanku neturit , o kai ta diena atėjo visi kaip susimokę anam vargšui visa kalte ir suvertė ..mol prišaukė liežuviu į namus bėda ..Žiūriu į ta poną Rusteika!!  anam tik deglus prideginėti ir tai tik pasirašius į saugumo žurnalą mol pirštus netyčiom nenusviltu ..

Pensininke       2019-03-21 10:26

Ar galima buvo pries 10 metu is buvusios kitoje barikadu puseje Grybauskaites pavirsti   “SVENTAJA” , kuri dabar beatodairiskai moka kalbeti sventomis frazemis.  Mane   tai piktina ir kodel   konservatoriai tuom tiki ir   garbina   mulkindami dauguma “kurcios ir aklos”  rinkeju.  Matomai,  kad dauguma ziniasklaidos taip pat mulkina rinkejus,  kurie neturi savo mastymo.

Atsiskledė       2019-03-21 8:07

Ir Rusteika, jis taip pat kietas, ir viską žino, tai ko jis nėjo į politiką?, būtų dabar beveik Dievas, geraas yra rusų posakis:,,Posle drakį kulakami ne mašut’‘, o jis pasirodo toks, kaip ir daugelis tokių rėksnių.

stasys        2019-03-21 7:10

‚Pastabiniui‘ ..  ne ten ieškote sau paguodos .. geriau pavartykite Nacionalines Energetikos Strategijas , įvairias .. ju perrašinėjimo dinamika su pokyčiais ,visu laikotarpiu, daugiau sako ir parodo nei konservatoriu rinkiminė pažadu knyga smile aišku neagituoju kardinaliai keisti pomėgius .Tik su meile širdyje Lietuvai galima prisiversti save tokiai aukai .smile)))

info       2019-03-21 0:35

Visagine planuota pastatyti 1300 megavatų galingumo atominę elektrinę. Uždarytos Ignalinos atominės elektrinės galingumas buvo daugiau 3000 megavatų (veikė du reaktoriai po 1500 megavatų; buvo numatyti dar du).

Ir labai vaizdinga, ir labai tikslu:       2019-03-20 22:46

“Astravo AE – PAMINKLAS mūsų politinio establišmento abejingumui valstybei,
jos žmonių interesams ir ateičiai.” - Nuo Gedimino kalno Algimantas Rusteika.

tarp kitko       2019-03-20 22:21

P:asidomėjęs labai suabejojau ar Auštrevičius galėjo ES derybininkams žadėti uždaryti Ignalinos AE, kad dėl to buvo susitarta dar 1992m. Nebent ES šalys-donorės norėjo apibrėžtų garantijų. Šlykštus tipas, bet šiuo atveju jis “ne prie ko”.

Pamastymams       2019-03-20 20:29

Pagooglinkite 2009 m. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai, ir dyvų nebeliks.

Pastaboms       2019-03-20 20:08

Rašai “istorines” pastabas ir pats nelabai supranti? Svarbu, kad tik konservatoriai-ne konservatoriai dėl tamstos neišmanymo kalti. Ar bent supranti kas tie MW? Kad užvesti ant kelio, parašysiu, kad “energetinio nykštuko” Kauno HE galia šimtas MW.

Galime pasipriešinti       2019-03-20 20:08

Tik apsisprendę dėl vieno kandidato. Šimonytė pirmame ture susirinks tik konservatorių elektorato balsus, bet to užteks, kad patektų į antrą turą. Puteikis, Mazuronis, Andriukaitis, Juraitis, Puidokas, Gražulis, Butė tik atiminės balsus, kaip Auštrevičius iš Nausėdos. Tai Juozaitis ar Skvernelis.

stasys        2019-03-20 20:01

Reigardui > Jusu atsakymas tik patvirtino mano komentaro pirmos dalies spėjimą .. filosofuojantis filosofas apie ekonomika dažniausiai gaudo žuvį kibire o įsivaizduoja plačia banguojančia jūrą ..tipiškas audra stiklinėje kapitonas ..kuris viena ausimi kažką girdėjęs apie Vokietijos planus uždaryti savo AE .. bet nesusiejo to su Gazprom šiaurės dujotiekis 2 planais .Beje kolega jei nežinojote primenu Vokietija vis dar degina anglį .. o norint mažinti sutartus Paryžiuje taršos normas na niekaip su senais gamybos resursais čia to nepasiekti , dargi augančios ekonomikos pagrindu . Aš juk neginčiju Vokiečiu mokėjimo teisingai tvarkyti savo ūkinius reikalus , todėl spėju jie nepuls iš banku skolintis tam kad uždaryti tas savas dešimtis AE , dėka to biznio su putinu jie jau bus sukaupę reikiamas sumas joms uždaryti . tv3.lt/naujiena/620356/rusiskos-atomines-bombos-vokietijos-ae-reaktoriuose. Skirtingai nuo vokiečiu Lietuva to nedarė netgi savo geriausiais laikas augant ekonomikai ir ne dėl to kad politikai šiokie tokie , jauna valstybė turėjo per daug problemų sustyguoti tai ka gavo ne savo noru . Va vienas Tiesos artojas aplamai pasiūlė revoliucine nuomone , tai butu leidę Lietuvai apšildyti senus daugiabučius paliekant sena sovietinį planinės ekonomikos modelį .. Sunku čia ka nors pridėti pakomentavus tik kaip ilgesys to kas senai sovietiniais kerzais nužygiavo .. Grįžtant prie temos , man įdomu o kuo gi Tamsta argumentuosi apkaltinęs koncervatorius kažkokiu keistu ekonomikos sustygavimu žirniai pupos čia netinka ? reiktu remtis kažkuo konkrečiai , va ir autorius str. argumentai labiau politiniai ‚mazgajobiniai‘ bet žmogus netinti save ir čia pacituoti pav.“ Taip, vieta Astravo atominei – V.Putino „bausmė Lietuvai“ „ drįstu paprieštarauti joks putinas ir labai panorėjęs jos nepastatys jei tam nebus dviejų sąlygų tinkama geologija ir ekonominės sąlygos . O viena ir kita Lietuva batkai įteikė ant bliūdelio palaidodama savo Visagino projektą. Ir tokiu nusišnekėjimu nors vežimu vežk.. pas autorių . Politika tik podukra pamotei ekonomikai ..o pas autorius viskas atvirkščiai , gal jo galvelė ne taip sudėta .

rinkymynė agytacyja       2019-03-20 19:27

“-Kam grėblių?! Kam naujųūūū grėbliųūūū?”
.
Nauji, 2019-jų modelio grėbliai, yra labai ergonomiški- patogūs užlipti,
gerai skamba pokštelėjus kakton, pritaikyti visų prientacijų vartotojams.
Imkit, griebkit, čiupkit dabar, nes rytoj gali būti pigiau!
O juk brangūslietuvosžmonės yra ne tokie bagoti, kad rinktųsi piguvas.

.
Lietuvy, būk patrijotas, rinkis grėblį lietuvišką!
.
Nesvarbu, kad neturi proto- balsuok!

pamastymas`       2019-03-20 19:10

Man buvo dyvų dyvas, kai Landsbergis pradėjo kišti Grybauskaitę į prezidentus - Nepriklausomybės “iškovotojas” ir burokevičienė, išvertusi kailį tik tada, kai suprato, kad sovietizmas nebegrįš. Už ją balsavo konservatorių elektoratas, tremtiniai, sveiku protu nepaaiškinamas reiškinys. Po to dar antrai kadencijai išsirinko, nors per 5 m. nieko gero nenuveikė. Dabar Šimonytę ir Nausėdą kiša per visus galus, aiškiai nori savo prezidento ir koncervatoriai, ir oligarchai. O bobutėms tai Nausėda labai gražus, reikia už jį balsuoti, tai Šimonytė labai tinkama, nors net kankinamas nei vienas nepasakytų kokiais nuopelnais Lietuvai ar paprastam žmogui yra nusivelnę tie pretendentai būti prezidentais…

Kelios pastabos       2019-03-20 19:06

1. Konservatorių partijos Lietuvoje nėra ne tik realiai, bet ir formaliai. Jei kas žinote kad yra, praneškite šią sensaciją. Tai, ką daugelis vadina konservatoriais, yra patys gryniausi liberal komunistai, kurie pagal vieno amerikiečių profesoriaus žodžius yra pavojingesni už komunistus ir fašistus kartu paėmus.
2. Tiems demagogams a la stasys, kurie klaidina kitus dėl referendumo prieš AE patariu pasiskaityti vadinamųjų konservatorių 2012 metų rinkimų programą, kur parašyta, kad statyti didesnio galingumo negu 8 megavatai AE, būtų maždaug tolygu valstybės išdavystei. Dabar pamąstykime, kas galėjo juos “paprotinti”, kad vėliau su didžiausiu ūpu pradėjo stumti 13 megavatų Hitachi reaktorių. Paaiškinu kai kuriuos techninius “niuansus”: 8 MW reaktorių galima jungti į Europos tinklus, o 13 MW tik į Rusijos. Įdomu, ar ne?
3. Kol, atsiprašant, “nacionalinis transliuotojas” bus, atsiprašant, “konservatorių” rankose, tikėtis permainų yra daugiau negu naivu.

Raigerdas>ereliui stasiui        2019-03-20 18:54

Erelis stasys porina:“Aš kaip tik manau kad Lietuva tada pasielgė teisingai , na kur tu rasi tokius durnius kurie sutiks sumokėti už svetimos radioaktyvios išvietės sutvarkymą”. Na, nežinau, kur pats matei “radioaktyvias išvietes”, bet sprendžiant pagal nusišnekėjimą, tai tokių nesi matęs. Kiekvienas daiktas, o tuo labiau atominė elektrinė, turi savo suplanuotą veikimo laiką. Vokiečiai, kurie didžiuojasi savo valstybėje gaminama kokybiška produkcija, atsisako AE, todėl jų likvidavimas nėra toks, kaip pas rusus ir lietuvius - “davai sugriaunam, ką, o kai sugriausim tada pamatysim, kas bus”,- o planingai suplanuotas jų demontavimas, atsisakant visai tokios energijos gamybos. T.y., jie griauna tada, kai tam yra logiškas ir racionalus pagrindas, kuris duos realią naudą, pereinant prie kitų elektros gavybos sistemų. Vokiečiai nustatė, kad yra geresnių elektros gavybos sistemų, ir kad atominės elektrinės savo atgyveno, o be to, jos kelia ir realų pavojų visai tautai. Taigi, vokiečiai skaičiuoja ir mąsto, kaip padaryti geriau. Tiek rusai, tiek lietuviai, taip pat moka skaičiuoti, tik jie tingi tuo užsiimti, nes jiems yra svarbiau POLITIKA, nors nei rusai, nei lietuviai taip ir nesugebėjo išsiaiškinti, kas yra ta politika. Amžinatilsis Bronislovas Lubys teisingai pastebėjo, kad pas mus arklys kinkomas ne vežimo priekyje, o jo gale. Erelis stasys niekaip nepajėgia suvokti, kad ekonomikos pagrindas yra ir mainai. Ekonomika reikalinga tik tam, kad sulėtinti arba pagreitinti mainus. Lietuvoje suokiama apie laimę, kuriami filmai, agituojami žmonės, kaip TSRS lakais, vietoje to, kad pasirūpinti ekonomika. Vargu, ar erelis-stasys suvokia, kas yra defliacija. Daugybė žmonių atsidūrė prie skurdo ribos tik todėl, kad tokie panašūs į politikai, kaip ir erelis stasys, nesuvokia, kad ekonomika Lietuvoje, būtent valdant konservatoriams, buvo suraizgyta, sumaizgyta, ir padaryta tokia sudėtinga sritimi, kad patys premjerai, tame tarpe ir A.Kubilius su savo tyromis akimis, jos veikimo mechanizmų nesuprato ir nesupranta iki pat šiandien. Esant defliacijai, daugybė žmonių papuola į depresines situacijas ir puola gerti, žudytis arba vartoti antidepresantus. Šiandien tokių vartojančių psichotropinius vaistus yra virš 80 000. Susidaro įspūdis, kad Lietuvos ekonomika buvo tvarkoma pagal Big Farma užsakymus, nes jų pelnas tikrai Lietuvoje išaugo pasakiškai. Kuria vieta galvoja A.Kubilius? Manau, kad mėlynomis akutėmis. Jis savo laiku rašė, kad lietuviams pats laikas pagalvoti apie čipus. Pagal jo svajones, mes vos ne pirmieji pasaulyje, turėjome pradėti čipuotis ir ne šunys turėjo būti čipuojami, o tie lietuviai, kurie pagal genetikų tyrimus, išgyveno 20 000 metų.

StasysG       2019-03-20 18:53

Nuotrauka. Kokia būsimos prezidentės nuotrauka… Kažin, ar gali kas nors labiau nusižeminti konservų patriaarchui? Nebalsuosiu už Šimonių dukrą.

Raigerdas       2019-03-20 18:08

Ačiū, gerbiamam Algimantui Rusteikai, vėl už skanų juoką. Jo satyriniai portretai būna gana tikslūs, štai, kad ir A. Kubiliaus literatūrinis šaržas: “A.Kubilius į Baltarusiją žvalgybon su svita net dviračiais buvo numynęs ir grįžęs pranašo balsu pareiškė, kad Astravo AE statybų nepastebėjo – kam įdomu, tyras A.Kubiliaus akis galit nesunkiai susirasti Google”. Kaip jūs manote, kodėl A.Kubilius su savo tyromis akimis taip įsimylėjęs į I.Šimonytę? Todėl, kad jam elementariai trūksta vyriškumo (čia mano subjektyvi nuomonė), o Ingrida Šimonytė trykšta vyriškomis savybėmis, kurios atsispindi daugybėje jos gestų. Kodėl ji taip ir neištekėjo? Todėl, kad nedaug yra tokių “vyrų” kaip A.Kubilius, kuris taip mikliai sugalvotų melą ir savo tyromis akimis pateiktų tai, kaip tiesą. LIETUVOJE TAI VADINASI ŽINOTE KAS? OGI POLITIKA, GERBIAMI PONIOS IR PONAI. Man įdomu, kodėl niekas nepaklausia mūsų politikų, ar jie skaitė G. Orwell’o “Gyvulių ūkį”, ar ne? Tai, jeigu jie skaitė, tai kodėl jie elgiasi panašiai, kaip tai aprašė G. Orwell’as “Gyvulių ūkyje”? O gal jie nesupranta, apie ką jis ten rašė? Tikėtina, kad yra būtent taip.

stasys        2019-03-20 18:08

stasiui 2019-03-20 12:56 > Jums pirmiau reikėtu išsiaiškinti kuo skiriasi atviros rinkos šalis nuo uždaro modelio kuriame kainos elektros galėtu būti žemiau nei pas kaimynus . Tai nereiškia kad tada batkai Lietuva jos nepardavinėjo nuostolingai sau .. mielas pone , vien dėl to kad šiandiena jau tos Ignalinos uždarymo projekto kaina peršoko tris milijardus ..  kuriu Lietuva aiškiai neturi ir neturėjo sukaupusi .. o Aš kaip tik manau kad Lietuva tada pasielgė teisingai , na kur tu rasi tokius durnius kurie sutiks sumokėti už svetimos radioaktyvios išvietės sutvarkymą. Pagal ta pačia stojimo sutarti ir kitos po sovietinio bloko šalys uždarinėjo savo senas rusiškas AE.

stasys        2019-03-20 17:57

Reigardui ..Kam ta susirietusio filosofo panegirika Reigardai ? bandote taip autoriui įkasti kur nepasiekiama .?  Pasakytumėte aiškiai autorius profanas valstybės valdymo reikaluose atėjo papilstė iš savo pustuščio grafino , suskėlė girto jūreivio arija ant kėdės,.. tyliai nulipo ir žiūrį už kampo na kas čia dabar toliau vyks .?  Todėl gal paklauskime pačio kur tie tamstos žodžius „Labai gerą skrodimą atliko gerbiamas Algimantas Rusteika.“  patvirtinančios įžvalgos .?  Ši pokvailė nuotrauka ?.. daryta linksmai nuotaikai pakelti publikos. Jei žiūrint į ją kyla tokios mintys reikia susirūpinti sveikata .

Raigerdai,       2019-03-20 17:39

ekonomika ne mokslas, o pasakaitės runkeliokams arba Kabala.

landsbergio sapnas ,o ne nuotrauka:)))       2019-03-20 17:04

smagiauia nuotrauka,kokią esu matęs per ilgą savo gyvenimėlį.....smile)))))) Galėjo ir daugiau susiriest smile)) Manau,nė Linkevič nesugebėjo labiau nusižemint prieš lenkų klerkus:))))

Raigerdas       2019-03-20 16:07

Labai gerą skrodimą atliko gerbiamas Algimantas Rusteika. Tai vienas iš geriausių straipsnių bent jau paskutinius 2 metus. Gerbiamas Algimantas palietė labai skaudžią ir jau pūliuojančią Lietuvos žaizdą - tai nesugebėjimas valdyti valstybės ekonomikos. Gerbiamas Algimantas palietė tik Ignalinos AE, Mažeikių naftą, o kiek žmonės prarado pinigų per bankus, kiek per kvailus, nekompetetingus sprendimus netgi inovatyvių technologijų srityje ir t.t. Ar yra kokia nors institucija Lietuvoje, kuri visus tuos nuostolius skaičiuoja? Jos nėra. Kodėl? Todėl, kad šitie pinigai ir materialinis turtas yra niekieno, nors faktiškai jis yra sukauptas iš mokesčių mokėtojų pinigų. NENORAS DIRBTI EFEKTYVIAI VALSTYBINĖSE INSTITUCIJOSE YRA PATI DIDŽIAUSIA MŪSŲ VALSTYBĖS PROBLEMA. Garantuotas atlyginimas valstybinėje institucijoje pagimdo nenorą kažką daryti mokesčių mokėtojų labui. Susidaro įspūdis, kad valstybinėse institucijose dirba žmonės, kurie yra neįgalūs, tinginiai, nekompetetingi, neatsakingi, mėgstantys plepėti, neskiriantys gero, naudingo, inovatyvaus projekto nuo kokio nors trečiarūšio iš kur nors nuplagijuoto projekto. Pažiūrėkite kaip pradeda pampti naujais darbuotojais kokia nors valstybinė organizacija ir jeigu niekas nekontroliuoja, tai ta biurokratinė mašina dar labiau pampsta. Kiek ten dirba tų pageriančių, kiek tokių, kurie ima kyšius, kiek tokių, kurie kuria didžiulius barjerus ir painius koridorius verslininkams. Susidaro įspūdis, kad šita valstybinė mašina pasiruošusi išgerti visą tų labiausiai vargingų žmonių kraują. Pažiūrėkite, kiek pas mus įstatymų. Ir kas iš to? Ar kas nors žino Lietuvoje, kiek įstatymų yra sukurta ant žmonių galvų? Ar kas nors gali atsakti, kodėl taip blogai veikia ta Teisingumo sistema Lietuvoje? Ar yra nors vienas žmogus, kuris būtų atsakingas už jos veikimą? Ar yra nors vienas žmogus, kuris atsakytų už tas pasekmes, kad ir Mažeikių naftos, Ignalinos AE? Bet už tai yra ginčai, yra rietenos, yra intrigos ir joms yra skiriamas laikas, skiriami pinigai (iš tų pačių mokesčių mokėtojų kišenės). Yra nuo “nieko nepriklausoma LRT”, “nuo nieko Nepriklausoma Prokuratūra”, kiek dar tų “NEPRIKLAUSOMŲ VALSTYBINIŲ INSTITUCIJŲ”, kurios nori pinigų, tačiau niekaip nenori teigti PASLAUGŲ TAM MOKESČIŲ MOKĖTOJUI IŠ KURIŲ JIE GYVENA. Gaunasi kažkokia tai IŠLAIKYTINIŲ ARMIJA POLITIKŲ IR VALDININKŲ, neturinčių nei sąžinės, nei GARBĖS. Gal pradėkime nuo to, kad padarykime valstybės veikimo mechanizmą, juk dabar atėjo robotų laikai, ir tegul ten būna pavaizduota, kada, kur, kiek tų pinigų nutekėjo ir kiek buvo gauta naudos. Ar mes pagaliau galime pažiūrėti į valstybę, kaip į vieną didelę, gigantišką įmonę, kad suvokti kaip įteka ir išteka tie pinigai, ir kokią jie duoda naudą mūsų gyventojams? Kokios žarnos yra pajungtos prie mūsų valstybės, kuriomis čiurkšlena pinigų srautai į kitas Europos ir Pasaulio institucijas. Taigi, labai svarbu yra žinoti apie tas venas valstybėje, kuriomis teka jos kraujas-pinigai. Ir jeigu mes nesidomėsime šitais dalykais, tai mes turėsime armiją politinių tauškalių, kuriuos interpretuoja silpni proteliu žurnalistai. Pavyzdžiui, yra toks rentą gaunantis žurnalistas-erelis R.Valatka. Kiek metų jis dirba žiniasklaidoje? Maždaug apie 35. o gal ir daugiau. Bet parodykite nors vieną, kartoju, nors vieną vertingą mūsų visuomenei straipsnį? Jo nėra. Gal jo ditirambai TSRS CK sekretoriaus Leonido Brežnevo beverčiai literatūrai? Ne. Tada, kas. Tai, gal pradėkime nuo to, kad paskaičiuokime tuos pinigus, kiek gavo R. Valatka iš valstybės kišenės ir per 35 metus nesukūrė nieko, išskyrus tai, kad jis kažką ten parašė. Kaip galima mokėti žmogui už niekam nereikalingą darbą? O kiek tokių parazituojančių ant valstybės kūno? Kiek jų Vilniuje, kiek Kaune, kiek jų Universitetuose su moksliniais laipsniais, kiek jų tūnančių Seime? Kodėl šituos parazitus turi išlaikyti kokia nors dirbanti moteris, turinti 2 vaikus? Ar jūs žinote nors apie tai, kad tėvai atgautų tai, ką įdėjo į savo vaikus, šeimoje turi būti ne mažiau nei 6 vaikai? Pabandykime pagaliau atsakyti į šį klausimą: ūkininkas skaičiuoja savo ūkyje, o VALSTYBĖ - NE, kodėl? Kas tai per liga, kad būtent valstybinėse institucijose darbas yra neefektyvus? Ar jūs žinote, kad šita liga yra pagydoma? Manau, nedaugelis. Bet pirmiausia, nepripažįstamas pats faktas, kad darbas valstybinėse institucijose yra blogai organizuotas tik dėl nenoro jį organizuoti gerai, teisingai su aiškia kryptimi- teigti aukščiausio lygio paslaugas mokesčių mokėtojui ir ištikimai tarnauti jam, o ne tyčiotis iš jo, kaip tai yra dabar.

Ką,       2019-03-20 15:40

konservatoriai vėl valdžioje? Kada tai atsitiko? Reiks melagių “Panoramą” pažiūrėt.

ir dar       2019-03-20 15:05

Tik visiškai nuvažiavusiems nuo bėgių gali vaidentis nuolat valdantys konservai. Aišku, daugelis šitaip teigiančių pasakys: Na, nevaldė, bet neleido valdžiusiems dirbti. Bet tai juk absoliutus tų kitų valdžiusių sunulinimas, nes tokie tik nulio ir verti.

???       2019-03-20 14:49

Totalus vienpusiškumas? O gal čia tik muilo operos pradžia? Gal bent mažuoju piršteliu bus pagrūmota ir taip vadintiems socdemams, kurie tiek vieni, tiek su giminingomis partijomis daugiau nei du trečdalius laikotarpio triūsė dėl taip vadinamos tos?..

Vaizdelis       2019-03-20 13:45

Koks Japoniškas mandagumas:) O gal Itališka priesaika krikštatėviui?

ne balamūtams       2019-03-20 13:24

Autorius “pamiršo”, kad buvo Referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje. Šiame referendume rinkėjai pasakė savo nuomonę dėl planuojamos Visagino atominės elektrinės statybos Lietuvoje. 34,09 % dalyvavusių pritarė atominės elektrinės statybai, 62,68 % − nepritarė. Tai kalti konservatoriai, norėję statyti Hitachi reaktorių? Esmė tame, kad balsavę 1992 m. už “istorinės klaidos” atitaisymą lieja savo įtūžį, kad patys viską sudirbo. Ir vis lipa ant to paties grėblio. Tad pykčio daugės.

stasiui       2019-03-20 12:56

kada užtilsi ,balamūte ,tokias gėdingas nesamones lietuviams rašinėjęs . Iki to nusi…,kad lietuviai vis tiek nebūtų žinoję kur mūsų Ignalinos AE pigios elektros energijos (paskutiniis duomenim 1 kwh savikaina pakilo “iki” 6 lietuviškų litocentų - taigi ir arkliui aišku,kad pirmiausia reikėjo nukreipt tą energiją daugiabučių ekologiškiausiam šildymui ,kaip UK daroma.Vien dėl to Lietuva būtų turėjusi kolosališką naudą : anei renovuot tų žiemą žemę šildąnčių šiluminių vamzdžių (jau čia būtų milijardinė ekonomija) ,nereiktų nė tų miijardinių išlaidų pastatų apšildymui-užtektų projektinės šiluminės varžos plius gyventojų jau savarankiškai susidėtų plastikinių langų su stiklo paketais - ir čia milijardai sutaupyti .O kur ekologinė nauda mmiestams - įsivaizduoji ,jei visos tos elektrinės taptų nereikalingos su visais jų šimtus kilometrų alink aplinką teršiančiais, šiltnamio efektą didinančiais kaminais? Ir tokį akivaizdų dalyką drįsti neigti ,susiriesdamas kaltindamas “laikinai ” mūsų Ignalinos AE sustabdžiusį kabylių .Ne veltui tada jis viešai drebėjo bijodamas visuomenės sukilimo už tokį niekšišką darbelį prieš Lietuvą.

@ 12:40       2019-03-20 12:52

Kur parašyta apie norą?

> O kiek       2019-03-20 12:40

Tai norite, kad blogiausiai valdantieji valdytų ilgiausiai? Tai bent ,,patriotizmas”! smile

to Gailei       2019-03-20 12:10

Skiepu reikia ne nuo konservatoriu , o nuo nemastanciu Lietuvos zmoniu , ka ir norejo autorius pasakyti.

stasys        2019-03-20 11:47

taip ir nutinka kai pelėdos klausia o kas Lietuva diena valdo šiandiena ? koncervatnikai ar tu žvirbliu tuntas ? Ne nieko blogo tame nematau jei klausia matyt matyt rūpi ..smile

O kiek        2019-03-20 11:28

jau ilgai tie konservvatnikai valdė? Įdomu, kas dabar valdo? Irgi konservvatnikai?

Žinot,       2019-03-20 10:45

tik Bankas mus gali išgelbėti, nes jam nėr lygių pasauly. Vadinasi, mus išgelbės bankininkas Nausedux, kuris neturi sau lygių varžovų šiuo metu. Lietuviškasis Macron’as mums šiuo metu pats geriausias.

foto tiesiog šedevras       2019-03-20 10:22

Ši graži nuotrauka byloja - ištikimai tarnausiu.

stasys        2019-03-20 9:45

... beje, Stasislovui   .. > kas gi ginčijasi kad buvo ir aukų dalinant ta įtaką ? Jei silpna valdžia ko gi jus dar norite ..aš tokiems kaip Jus nuolat kartoju “valdžia tik visuomenės atspindys” ir matyt jau gerokai pabodau zirzdamas .Vienok pakalbėkite apie autoriu koks buvo tikslas demonstratyviai pa .. šti į ta kibirą stovinti viduryje kambario .?  kaip gi kitaip dar galima pavadinti jo ta str. ?

... beje, Stasislovui       2019-03-20 9:18

... o detalių papasakoti, kas “užsakė” Kiesų (primenu - “Mažeikių naftos” vadovą) ir kokie kriminalinių padugnių, žudžiusių jį, jo sūnų ir vairuotoją, ryšiai su valdžia, nenorite? O “Leo” aferos, kai valstybės vardu išmokėtos (už mūsų sumokėtus mokesčius) “kompensacijos” gerai žinomo prekybinio tinklo veikėjams, ir taip nusukantiems mokesčius, dangstantis, pavyzdžiui, neįgaliaisiais? Sąrašą galima tęsti iki begalybės. Esmė - atviras kriminalas, laiminant valdančiajai partinei grupuotei ir milijardiniai nuotoliai, dengiami keliant mokesčius.

Stasislovui       2019-03-20 9:12

Razumnasis, apšvieskite mus savo išminties spinduliais.

stasys - panašiai :       2019-03-20 9:11

Nepasveikę berazumiai nuo sovietinio ilgesio visada prisimena ta turtą kuri jiems dykai paliko anie išeidami , bet jei paklausi o kaip ji valdyti turint tokius menkus resursus ir poreikius bei žinias anuo laiku,  paaiškinti nesugeba . Na paklauskite autoriaus ar žino kiek Lietuva turėdama Mažeikiu nafta, kaip turtą, iš biudžeto dar pridėdavo siekiu išsaugoti darbo vietas kažkokiuose Mažeikiuose ? spėju žmogus žino, bet pamiršo, o tai milijonai litu per diena anai nedirbant negavus eilinės „družba“ porcijos . Taip paprasti ekonomikos smagračiai paverčiami įtakos speniais kuriuos Lietuva buvo priversta čiulpti nuo plaukuotos rusiškos krutinės o autoriui tai tik koncervatoriu ‚ krikštynos ‘ , keistas realybės suvokimas sutikite ? Aišku jei pasakyti paprastai , toks bandymas Rusijos nusipirkti MN pigiai mano akimis daugiau nei akivaizdus, na nepavyko o Rusteika pyksta . O kaip Ignalinos AE ? ar Lietuva per tuos tai elektrinei likusius gyvuoti metus butu spėjusi sukaupti fondą ja uždaryti , kas žino kiek jau išleista šiai dienai ?? o kaip ta padaryti kai tu jos el. perteklių stumdai ‚batkai‘  N kartu pigiai.. nei vietiniams ,nes nėra kur jos dėti ?. Ar „batka“ prisimins ta daryta paslauga ir pasiūlys „Astravu“ ja panašia kaina kompensuoti ? Na ne , kiek seku viešuma tai eks. situacijai ten jau ruošiamos įdomios priemonės kaip sumažinti ju priklausomybę Rusiškos dujoms , bet euru irgi norisi gauti ?,  .  Kada tamstelė ir jums panašus pradės skaičiuoti Lietuvos pinigus realiai ? Ne verkiant gavus plaukiojančia duju barža , kaip galimybe užsidirbti , o va imti ir pamąstyti kur Lietuvai čia padėti ? Aš jau neklausiu ar gerai išmokote pamokas atominiu statybų lenktynėse ..mūsų regione , čia Lietuva irgi vienareikšmiškai turėjo šansus bet gavo į kaulus ..taip mums ir reikia ir dar nuo savu ‚rusteiku‘ matyt . Kažkas išjungė mūsų visuomenės savisaugos jausmą ? .Galbūt,  tai tik zirziančio nepatenkinto vaiko verksmas kai norisi kažko o jam neduoda., o gal policinės valstybės apibrėžimo dalis ?.. nežinau . Viską apsprendžia padaryti darbai tos valstybės naudai , (deglu nešiojimas tuos darbus neįtraukiu). Tie kas gyvena svajonėse geriau ten ir pasiliktu , ju upėmis gyvenimo vandenys neteka ..tik ašaros ir aimanos .

stasys        2019-03-20 8:53

berazumio kliedesiai .

Klausimas autoriui       2019-03-20 8:51

Ar Tamstai taip patinka valstiečiai, kad pilate vandenį ant Karbauskio malūno?

Jascha       2019-03-20 8:36

pone Algimantai, visi viską prisimena ir žino. Deja, bet lietuviui tas pat. Nes jis vis dar baudžiauninkas Tiesa, jau ne XIX a., bet XXI a.: verkia, inkščia, skundžiasi, rypuoja, bet nieko nedaro. Lietuvis ne Prancūzas ir net ne Vokietis. Čia niekada nebuvo jokių revoliucijų nuo Jogailos laikų. Jei sistemą kas ir keisdavo, tai tik atėjūnai ar okupantai: kryžiuočiai, rusai, napoleonas, vokiečiai, etc. o pats Lietuvis tyli, perka bilietus ir mauna į vakarus į anglijas airijas norvegijas ispanijas vokietijas, olandijas… švedijas… Kam jam ta LIETUVA, kai yra kiti kitų geriau sukurti kraštai?
Bet už straipsnį ačių. Taiklius ir teisingas.

Deja...       2019-03-20 8:28

Jūs,Tamsta Algimantai,visiškai teisus.Taip pat mato įvykius dalis ir kaimo žmonių,bet didelė dalis gyvena su LRT,dieną su radijuke,vakare su *Panorama*.Kai geri tik iš vieno pelkėto šaltinio,nieko nuostabaus,kai tvarkinga tetukė klausia:vaikeli,pasakyk,už ką tą vaiką Lansbergį puola?Jaunimėliui beveik *Dzin*visa politika,senolius dar galima vilioti nemokamu transportu visoje Lietuvoje,todėl perspektyvos liūdnos.Kandidatų daug,lyderių kaip ir neatsiranda.Ir ne todėl,kad nėra padoraus ir ryžtingo patrioto,o todėl,kad mes nepasiruošę vieningai eiti paskui lyderį.

Fui,       2019-03-20 8:09

net negera pasidare nuo grynos teisybes.

Ale       2019-03-20 7:58

dėkui už esmingus pastebėjimus.

Dzeikas       2019-03-20 7:00

Didziajam nesakysiu kas:
Is Adutiskio gelezinkelio stoties ABI gelezinkelio atsakos eina i Baltarusija ir is Adutiskio gelezinkelio stoties galejai nuvaziuoti TIK i Baltarusija. Ka toje stotyj galejo veikti Gelezinkelo stoties administracija??? Arbata gerti? Geleznkelio stoties pastata tinkuoti? Ciuozykla perone irengti? O gal Baltarusija santrazuoti ir imti muito mokesti uz pravaziavima per 200m Lietuvos gelezinkelo begiu?Tai jau ememe is Rusijos mokesti uz duju tranzita per Lietuva.Riebu mokesti. Po to sikom ir tapsnojom. Paskui rusai savo vamzdi pasistate , dabar uostuome savo paciu subine ir sedim ant rudijancio vamzdzio.
Tamstos arba labai durna galva, arba labai gudri subine.

didysis derybininkas,       2019-03-20 6:49

amzinai badaujantis P.Austrevicius buvo tas, kuris labiausiai prisidejo prie Ignalinos AE uzdarymo. O dabardar kandidatuoja i LR Prezidentus. Jis beje, kaip vyriausiasis derybininkas dalyvavo Adutiskio gel. stoti atiduodamas Baltarusijai:“Lietuvos ir Baltarusijos derybininkai susitarė dėl Adutiškio geležinkelio stoties padalinimo. Stotis atiteko Lietuvai, Baltarusijai atiteko vienas ar du geležinkelio keliai. Lietuvos pusėje 2003 m. geležinkelio bėgiai išardyti, po kelerių metų nugriauti ir nebenaudojami geležinkelio stoties pastatai. Geležinkelis Baltarusijoje veikia, yra stotelė „Haduciški“ (Гадуцішкі), kurioje kasdien sustoja 4 keleiviniai traukiniai.” VIKIPEDIA

kaip visada       2019-03-20 2:24

Tikrovėje viskas šiek tiek sudėtingiau. Ignalinos AE, pasirodo, nuosprendis buvo pasirašytas dar 1992m. G-7 susitikime. Černobylio išsigandę Vakarai spaudė. Bet kartu Vakarai sutiko apmokėti žvėriškas sumas elektrinės uždarymui. Spręskite patys, jei vien demontavimo darbai užtruks iki 2035m. Priedo visos reaktorių apsaugos priemonės, tokios kaip projektai “Titan-1” ir “Titan-2” Ignalinos AE, Lietuvai nekainavo nė cento. Viską apmokėjo Vakarai. Kiek girdėjau, tada ant RBMK tipo reaktorių buvo uždėtos tokios pačios apsaugos kaip JAV atominiuose povandeniniuose laivuose.
O jungtys su Lenkija - ar išvis tai nebuvo blefas? Kam lenkams tos jungtys, kai jie anglimi kūrenamose elektrinėse nebrangią elektrą gaminasi? Ir dar ilgai ruošiasi tą daryti, nors buvo įsipareigoje tas taršias elektrines uždaryti iki 2017m.? O nenori lenkai jų uždaryti ne todėl, kad nenori, o todėl, kad turi Balcerovičiaus reformų neįveiktą valstybinį anglių gavybos koncerną, kuris iš esmės yra nuostolingas, bet jame dirba daug žmonių.

Todėl nebūkime valentinavičiais. Kad ir kaip norėtųsi riebiai suskelti.

Dzeikas       2019-03-20 0:48

—> kada bus teisiami ...:
Zurek, kad taves nenuteistu, kaip kad Kedziai ir Venckiene pasirodo tvirkintojai, o sutenere - nukentejusieji, o liudininkai - bendrininkai. Tautiska temide ta geriau negu NKVD moka padaryt. Ir Strasburas nesulos.

tiek        2019-03-20 0:05

pilnai ...ir visu 100 procentų .

kada bus teisiami konservai už Astravo AE?       2019-03-19 22:10

Konservatoriams turime dėkoti už Astravo atominę.

Piršlybos       2019-03-19 22:09

Bėga tata per ūlyčią pas ingridą šimonyčią. Gal jau svieto pabaiga? Juk nei bernas, nei merga…

Gailė       2019-03-19 22:08

Gal kokių skiepų yra nuo konservatorių? Klausimas medikams.


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.