Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 18 d. 0:00

19     

    

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Boksininkas, šachmatininkas ar karininkas pasakys, kas yra iniciatyva. Tas, kuris puola, visada diktuoja įvykių eigą ir nusprendžia, kas bus. Besiginantieji tik reaguoja į smūgius.

Atakų pradžia ir vieta, apgaulingi judesiai, dūmų uždangos ir smūgių kryptys visada puolėjui žinomos. Mums atsiskleidžia po laiko. Nepasiruošęs, netikėtai gauni smūgį – jie tam ilgai rengėsi ir sutelkė tavo silpnose vietose pajėgas.

Gynybos taktika aiški – išsekinti puolančius. Priversti juos nervintis, nebetikėti savo pranašumu ir lengva pergale, įvilioti į spąstus ir klampinti į nuostolingas, nesibaigiančias tvirtovių apgultis, sukaustančias pagrindines pajėgas.

Reikia traukyti jų ryšius, įvilioti į pelkes su kūlgrindomis, iš pasalų, netikėtai atakuoti. Nedelsiant atsitraukti pridarius nuostolių, kasdien smūgiuoti į smulkius padalinius ir sudaryti visuotinio pavojaus pojūtį. Ir laukti lemtingos jų klaidos.

Dabar mums teks gintis, ką šimtmečiais po Žalgirio darėm, laikas prisiminti ir ruoštis. Nieko labai sunkaus čia nėra, ir mūsų pakanka.
Bet, be iniciatyvos, yra ir kitų svarbių dalykų. Jų pranašumas tas, kad puolantieji – profesionali kariuomenė, geriau apmokyta, geriau apginkluota, turinti daugiau patirties, pinigų ir kiekybinę persvarą.

Mūsų pranašumas tas, kad profesionalai visada kariauja savo naudai, už pinigus ir kilus grėsmei išsilaksto ar pereina į kitą pusę. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio, kaip tie, kurie kovoja už savo namus, šeimas ir vaikus.

Ir dar – visada galvojom ir sakėm, kad mums lengviau, nes kalbam tiesą ir nereikia meluoti. Ir tikrai, jiems meluojant tas neišvengiamai išaiškėdavo, jiems reikėdavo sugalvoti vis naujus ir naujus melus senoms neteisybėms paaiškinti.

Ir taip jie galų gale susipainioję sužlugdavo. Dabar tai pasikeitė. Dabar gyvenam melo epochoje, kur tiesa niekas nebetiki.

Paštas, telegrafas ir redakcijos seniai okupuoti švonderių. Protai seniai paveikti ir okupuoti. Meluojančiam nebereikia stengtis ir minios juo tiki, tiesa niekinama, neturi paklausos ir gūžiasi kamputyje.

Kalbėti mums vis sunkiau ir sunkiau. Nepasiduokim iliuzijoms, nes tarp kitų mūsų jau nebėra, niekas mūsų nesiklauso ir negirdi. Mes išmoksime pamokas.

Kada priešas artėdavo, sargyba uždegdavo laužus ir žinia vyrams ruoštis pasklisdavo po šalį. Dabar svetimieji visur, ant piliakalnių beveik tuščia ir žarijų aukuruose mažai.

Bet sargybiniai mojuoja nuo kalvų ir dar regime vienas kitą.  Ateina laikas, kuris pareikalaus mūsų, broliai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jutas       2020-11-19 23:25

p. Raigerdas teisingai rašo: lietuviams nebereikia tiesos. Pakanka paklausti - o kur dabar Deimantė?  Ir visi tyli, net patys aukščiausi, postus užsėdę. Tad ko mes dabar virkaujam? Bijome, kad ateina jauni, savo pataikavimais per mažai prisiubagavę titulų?

Ką Švonderytė(Laima Jakavonytė)       2020-11-19 4:55

mano apie drg.Šmikytę? Kaip ji kurs Pasaulinę Vyriausybę - Vasalitetą mums naujai po kolchoznikų?

Kis       2020-11-18 22:39

melas,apgaules-tai negyva materija,jokios ateities,tai tik laiko klausimas.

ah1       2020-11-18 20:54

kai esi tik reaguotojas į kito kuriamą situaciją ir esi pralaimėtojas

istorija       2020-11-18 20:48

Ne tik “Paštas, telegrafas ir redakcijos ... okupuoti švonderių. Protai seniai paveikti ir okupuoti. Meluojančiam nebereikia stengtis ir minios juo tiki, tiesa niekinama, neturi paklausos ir gūžiasi kamputyje”.
Apie kokius melagius? Kas tie svonderiai?
Matyt, autorius turi omeny istorijos klastotojus! Teisus.

call girls in noida       2020-11-18 20:37
Priviet,       2020-11-18 15:42

patriotas, kak živioš (живёш)?

Patriotas       2020-11-18 14:51

Švonderis rašo

to zmonijos istorija rodo       2020-11-18 12:08

Klysti, nes vienos žlunga, o kitos susikuria.

Raigerdas        2020-11-18 11:39

Gerbiamas Algimantas Rusteika rašo:“Paštas, telegrafas ir redakcijos seniai okupuoti švonderių. Protai seniai paveikti ir okupuoti. Meluojančiam nebereikia stengtis ir minios juo tiki, tiesa niekinama, neturi paklausos ir gūžiasi kamputyje”.
Taip, tai taip, bet kodėl jūs, ponai inteligentai, per 30 metų taip ir nesugebėjote išsiaiškinti, kas yra BEPROTYSTĖ. Nežinodami šito dalyko, kaip jūs galite atskirti, kas yra TEISINGA, o kas ne? Visi karai, visos vergovinės santvarkos ir viskas, kas yra NETEISINGA yra sukurta su BEPROTYSTE susijusių žmonių. Jūs einate per perėjimą, bet štai BEPROTIS sugalvoja važiuoti per pėščiųjų perėją, kai dega raudona šviesa. Ar jūs suprantate, ar ne, kad jūs galite sukurti labai gerą santvarką, bet ateis beprotis ir viską sugriaus. Na, pažiūrėkite galų gale, kaip elgiasi normalus žmogus ir kaip elgiasi beprotis. Nejaugi jūs nematote skirtumo? Štai yra psichopatas A. Lukašenko. Ir sveiko proto žmonės, spręsdami taip, kaip jie pasielgtų, tikisi, kad jis pasitrauks nuo valdžios. Naivuoliai, jis gi yra manjakas ir fanatikas, kuris negali pralaimėti. O jeigu jie jau tikrai pralaimi, tai jie nusižudo. Problema šitų normalių žmonių yra tame, kad jie pripaišo bepročiams savybes, kurių jie neturi. Jie pripaišo jiems savybes normalių žmonių, nes apie kitus sprendžia pagal save ir pagal tai, kaip jie pasielgtų. Reikia pagaliau suprasti, kad visi be išimties bepročiai tarnauja ŠĖTONUI, jeigu kalbėti krikščioniška terminologija. MELAS JIEMS YRA NORMA IR MELAS JIEMS YRA TIESA. Jie gyvena pasaulyje “MAN VAIDENASI” ir jie yra atitrūkę  nuo REALIŲ DALYKŲ, KURIE VYKSTA PRIEŠ PAT JŲ NOSĮ. Jie iškraipo faktus pagal savo išprotėjimo laipsnį. BEPROČIAI NIEKADA NEGALI BŪTI ETIŠKI. JIE GALI KALBĖTI APIE SĄŽININGUMĄ, BET NIEKADA SĄŽININGAI NESIELGIA. Mieli tautiečiai, supraskite pagaliau, kad normalūs , socialūs žmonės neturi jokio priešiškumo kitam žmogui, jiems nebūdinga neapykanta, jiems nebūdinga prievarta kitų žmonių atžvilgiu, jų protas atspindi realybėje vysktančius dalykus, jie neiškraipo faktų, esančių jų aplinkoje.   
Štai pažiūrėkite, kokių genijų turėjo Lietuva. Teodoras Grotusas (1785–1822 m.) yra PIRMOSIOS pasaulyje elektrolizės teorijos kūrėjas, fotochemijos teorijos PRADININKAS, fotometro išradėjas. Ar jūs žinote ką nors apie jį? Manau, kada dauguma nežino nieko. LIETUVIŲ TAUTOJE NEPRIIMTA GERBTI TIESĄ, NEPRIIMTA GERBTI ŽMONES, GYVENANČIUS SU TIESA, NEPRIIMTA GERBTI GENIJUS. Taigi, tauta gyvena be vertybių, o dabartiniu metu gyvena kiekvienas sau. 17 partijų Lietuvoje ir nėra iš ko rinktis, tik parodo, kad TAUTA NETURI JOKIO SIEKIO GYVENTI SU TIESA. Todėl vietoje to tenkinasi visokiais antraeiliais ir trečiaeiliais dalykais. O svarbiausias dalykas, kad yra SVEIKO PROTO POŽYMIAI IR YRA PAMIŠUSIO ŽMOGAUS POŽYMIAI, tai nieko nedomina. Sveiko proto žmogus gyvena su tiesa, o pamišęs žmogus jos nekenčia. KODĖL? Todėl, kad jis bijo tiesos apie patį save. 
Teodoras Grotusas: “Tik žinodamas, kas yra beprotybė, gali būti genijumi”.

grumstas       2020-11-18 11:06

Melas , kaip ir feikinės naujienos , neturi pabaigos, neturi tęsinio,, neturi patvirtinimo ateityje. Prisiminkim kokie meetoo buvo metami Trampui apjuodinti; prisiminkim žinias , kaip jis mokėjom prostitutėms, kad jos šlapintusi į lovą  viešbutyje , kur miegojo Obama. Tęsinio istorijos nėra. Tik žmonių atmintis labai trumpa ir tuo naudojasi blogis.

zmonijos istorija rodo,       2020-11-18 10:47

kad bet kokiai tironijai anksciau ar veliau ateina galas. Dekime pastangas, kad tai atsitiktu kuo anksciau, nes delsimas reiskia dar viena prarasta karta.

Straipsnis       2020-11-18 10:00

bačkai ar Bačkiui, ar konspiratoriams? Prašom, pone Stasy, patikslinti.

stasys       2020-11-18 9:52

str. Bačkai .

Konservatoriai,       2020-11-18 9:45

dirbantys LDDP naudai-eksbolševikų naudai.

Cha       2020-11-18 9:25

Įdomūs laikai - patys okupuojam, patys kovojam, patys rėkiam. Niekas nieko neokupuotų jei širdis gyventų tiesoje. Kokie patys esame, tokius ir kitus matome. Nori pakeisti pasaulį - keiskis pats Algimantai Rusteika.

abc.       2020-11-18 8:49

kas mums atsitiko kad komentuojam blėnius?

rusteikos priešai konservatoriai?       2020-11-18 8:45

ne komunistai, ne kgbistai, ne banditai-teisininkai?

Kodėl Dievą ir Tėvynę mylintys nugalės?       2020-11-18 2:29

Todėl, kad blogis neturi Būties (įžvalga, Kūrėjo dovanota Antikos filosofams).
Todėl, kitaip tariant, kad blogis tarpsta tik parazituodamas,
todėl, kad jis - antrinis ir radikaliai priklausomas.
Vadinasi, laisvas žmogus gali blogiui tiesiog neatvertii Sielos Pilies vartų
ir jis - parazitas - nustips. Kaip Covidas žūsta be šilto kraujo terpės.


Rekomenduojame

Eva Tombak. Kairė – dešinė

Šarūnas Jasiukevičius. Tik pasižiūrėkite – taip atrodė paskutinis „žmonių zoologijos sodas“

Andrius Švarplys. Apmąstant giliamintišką Lietuvos TikToko ministrės ištarmę „pokyčiai-po pokyčių / pokyčiai-po pokyčių ir t.t.“...

Nuo bačkos. Ekonomikos ir inovacijų ministrė: pokyčiai po pokyčių... Šarūno Jasiukevičiaus pastebėjimai

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Pareiškimas dėl iškilmingo Birželio 23 d. sukilimo 80 metų sukakties minėjimo

Tomas Baranauskas. Mokslas prieš 10 dienų ir po 10 dienų...

Nida Vasiliauskaitė. JEI tik… arba Tik tiek reikėtų

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Koronos pasą:

Delegatas. Andrius Švarplys apie naująją Vito Vasiliausko misiją

Ramūno Aušroto pastabos apie Seimo Priklausomybių prevencijos komisijoje pristatytus tyrimus

Tomas Viluckas. Kun. James Martin SJ paskaita: mitais apipinta LGBT pastoracija

Priklausomybių prevencijos komisija: ruošiamės galimoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms

Valdas Vasiliauskas. Tautos genijus

Kastytis Braziulis. Gal valstiečiams reikėtų sukurti savo naujienų portalą ir viešinti savo pozicijas?

Andrius Švarplys.  Laisvės partijai labiau rūpi ES piliečių teisės nei Lietuvos valstybė ir jos piliečiai

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė. Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…

Ar švietimas valdžiai tikrai yra prioritetas? Dovilo Petkaus pokalbis su Robertu Ramanausku

Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

iš propagandos frontų. Linas Karpavičius. Štai kas sukūrė mūsų istorijos griovimo planą ir davė komandą pulti. Silpnų nervų žmonėms nerekomenduoju

Tomas Baranauskas pastebi: Jei „nėra tobulų vakcinų“, vadinasi, ...

Geroji Gailestingumo sekmadienio Naujiena: „Palaiminti, kurie tiki nematę!“ (Jn 20, 29)

Andrius Švarplys apie progresyvųjį liberalizmą

Europos Parlamente išpuolis prieš žmogaus gyvybę ir krikščionis

Vytautas Sinica. Vata, ne stiklo

Agnė Širinskienė. Koks praregėjimas…

Policijos virtualus patrulis informuoja: „Pradedame „patruliuoti“ elektroninėje erdvėje“

Ramūnas Karbauskis. Šis Seimas išrinks ir kitą prezidentą, arba Kokius konservatorių planus pridengia liberalų nesąmonės

Nida Vasiliauskaitė: veikiantys laisvės vardu labiausiai nori ją iš žmogaus atimti

Andrius Švarplys. Tradicionalistai turi teisę ginti savo konstitucines sampratas, tačiau gintis ir pulti yra tiktai pirma ir nebrandi politinė fazė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.