Demokratija ir valdymas, Partijos

Algimantas Rusteika. Jie niekada neklysta

Tiesos.lt redakcija   2016 m. balandžio 19 d. 15:21

28     

    

Algimantas Rusteika. Jie niekada neklysta

Lietuviai barzdočiai baisiai jausmingi. Dieną naktį tik myli arba neapkenčia. Jei kokią partiją įsispitrija – balsuoja už, ką ta beišdarinėtų, jei ne – tai ir vaikams su žmona neleidžia. Todėl pas mus svarbiausia ne, kokia yra partija (visos jos „tokios“), o kas lyderis.

Nėra jokios Darbo partijos. Tai Uspaskicho partija ir tokia liks net jam mirus. Lygiai taip paksistai, karbauskininkai, tomaševskininkai, brazauskininkai-butkevičininkai ir t.t. Pavardę šeimai pas mus duoda tėtukas – visa kita tik garnyras, prieskoniai ir kordebaletas.

Štai TS–LKD, per neapsižiūrėjimą pabuvusi ir TSKP. Jų senolis turėjo charizmą ir yra istorija. Jį stebėdamas negali būti abejingas, nesvarbu, ar nutirpęs esi iš meilės, ar spirgi iš neapykantos. A.Kubilius irgi sukėlė emocijų: vieniems – įtūžį, kitiems – norą ginčytis, tretiems – nenugalimą žiovulį.

Net I.Degutienė sugebėdavo sužadinti jausmą. Tegu tik vieną – begalinį, nykų nuobodulį belaukiant, kol baigs samprotauti, bet juk tai žmogiška reakcija! Ir šitų klausantis nekildavo dvejonių – jiems svarbu, apie ką kalba, ir dėl to jie net šiek tiek susijaudinę.

Bet tai jau apaštalų darbai. Stebint modernųjį archangelą jokių emocijų nekyla. Kalba atsainiai, tarsi nuobodžiaudamas. Kaip studentas, atsakinėjantis gerai išmoktą pamoką, ar praktikantas, dėstantis trejetukininkams pratybų uždavinį. Komjaunimo sekretoriaus, kuriam klasėje niekas nedrįsta prieštarauti, tonu.

Šneka labai protingai ir abejingai. Kaip apie jam nesvarbų dalyką, dėl ko jis visiškai nesijaudina. Tik nori išmaniai paskelbti teisingas ir seniai žinomas tiesas, kurios iš esmės jam nerūpi. Jei ir nerimauja, tai tik dėl noro nuginčyti pašnekovą. Jei ir nervinasi, tai tik dėl to, kad jo nesupranta.

Ir žmogus čia nekaltas – jis tiesiog toks yra. Garsi pavardė ir atėjimo į politiką istorija ne tik nepadeda, bet dar labiau trukdo. Nes tik sustiprina ne savo darbu, gabumais ir guzais ant kaktos, o giminyste ir vyresnybės protekcija prasimušusiojo įspūdį.

Tai visiškas partijos krachas. Apie jokius balsų antplūdžius ir nesvajokit. Jie kasdien varva lauk kaip iš kiauro kibiro.

Partijoje tikrai yra vertų žmonių, žinomų politologų, gerbiamų mokslininkų. Ir jau tikrai geresnių oratorių, sugebančių sukelti klausytojo susidomėjimą ir bent kokią emociją. Neabejingų tiems žmonių skauduliams, apie kuriuos kalba. Bet ne jie užsako muziką. Ir partijos dauguma to nesupranta arba pasiduoda vadovybės frakcijų intrigoms ir įtaigai.

Rinkimų rezultatai tą neišvengiamai parodys. Ir vėl visi bus baisiai gudrūs, kai šaukštai po pietų. Tik kažkodėl negaila. Nes tikrai patys kalti. Ir iš kur tas ožių užsispyrimas ir įsitikinimas, kad viską konservatoriai pasaulyje žino ir moka geriau?

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-04-21 16:21

Ir pabaigai turbūt niekas neprieštaraus idant Rusteikos pamokymai skirti demagogams būtų kaip padaryti demagogija kuo labiau priimtinesne visuomenei. Tai yra velniškas objektyvumas bet mano akimis žvelgiant į Lietuvos perspektyvas tai yra visiškas neobjektyvumas.

Julius Puras       2016-04-21 1:03

“Neabejingų tiems žmonių skauduliams,” dar aš tokio konservatoriaus nebuvau sutikes. Visi konservatoriai kurie turėjo nors bent kiek žmogiškumo jau senai palike ta apgailėtina ir niekam tikuse partija.

tas pats planas pagal mane. irgi nemokamai       2016-04-20 22:53

1 Įvesti progresinius mokesčius, nekilnojamojo turto mokestį, bei sumažinti PVM.
2. Kuo mažiau varžyti kapitalą - tegu dirba valstybės labui.
Kontroliuoti bankus, kad nepūstų dirbtinių burbulų,
Svarbiausias ūkio šakas privatizuoti - valstybė visada blogas ūkininkas.
Prekybos centrus iškeldinti iš miestų centrų bei sudaryti sąlygas smulkiajai komercijai.
Panaikinti valstybės monopolį alkoholinių gėrimų gamybai, t.y. leisti tuo užsiimti privatininkams.
Mažiau kurti visokias sistemas ir palikti reikalus savireguliacijai
Kuo mažiau kištis į nevyriausybinių organizacijų, juo labiau žiniasklaidos priemonių gyvenimą.
na ir dar pusė šimto patobulintų pasiūlymų...

Tikras planas       2016-04-20 21:47

Skelbiu nemokamai Lietuvos suklestėjimo planą:
1. Įvesti visuotiną pajamų deklaravimo ir progresyvinius mokesčius.
2. Daugiau apmokestinti kapitalą.
3. Apmokestinti bankus, juos priversti palankiau kredituori verslą, kaip priemonė reikia įkurti valstybinį - komercinį banką.
4. Nacionalizuoti svarbiausiais ūkio šakas.
5. Prekybos centrus išvyti iš miestų.
6. Nacionalizuotu vaistų ir alkoholio prekybą.
7. Kuriant įvairias sistema naudoti kaštų ir naudos analizę bei sisteminį modeliavimą.
8. Įkurti teisėtvarką, tam kad vagys sėdėtų kalėjime.
9. Leisti steigti nevyriausybines organizacijas ir žiniasklaidos priemones tik lietuvos piliečiams ir jų įkurtoms organizacijoms, be teisės gauti finansavimą iš užsienio.
Turiu dar koki 50 pasiūlymų bet dėl laiko ir vietos stokos…

Pikc       2016-04-20 20:33

Perskaičiau - ir iškart prisiminiau šūkį “Partija neklysta!”. O juk taiklu šiuo atveju būtų... Ir dar Kim Džonguną (Kim Jong-un) prisiminiau - irgi jaunas, perspektyvus paveldėtojas… smile
Beje, grynai smalsumo dėlei - o kas nors kur nors yra matę kokį Vytauto V. Landsbergio pasisakymą savo sūnelio klausimu? smile
P.S. Besipiktinantiems, kad buvę (?) LKP - dabartiniai LSDP “neužkabinami” - taigi anie iš esmės libkonų broliai-dvyniai. Tiesiog paprasčiausiai šitas straipsnis ne apie juos, bet šiaip tai būtų iššūkis “rask 10 skirtumų”. smile

Julius Puras i žemiau man rašusi       2016-04-20 16:21

Norėčiau pamatyti savo neobjektyvius komentarus. Kaip ir kur aš esu despotu kaip ir norėčiau sužinoti ką jūs vadinate pliurpalu? Ar ne per sunku jums bus į tai atsakyti?

Juliui Purui       2016-04-20 15:40

aš irgi dažnai pagalvoju - ką čia Tiesos.lt portale veikia despotiškas pliurpalas ir neobjektyvus komentatorius Julius Puras?
Eitų sau pas liberalus į lrytą ir būtų savo vietoje

Julius Puras       2016-04-20 14:40

Aš karts nuo karto pagalvoju ką “tiesose” veikia Rusteika. Despotiškas pliurpalas ir neobjektyvus ižvalgininkas kaip ir apžvalgininkas. Kaip ir neturintis žalio supratimo Rusteika kas tai yra analitika Lryte jis yra savo vietoje bet ką jis veikia “tiesose”?

Jules       2016-04-20 13:04

„Partijoje tikrai yra vertų žmonių, žinomų politologų, gerbiamų mokslininkų. Ir jau tikrai geresnių oratorių, sugebančių sukelti klausytojo susidomėjimą ir bent kokią emociją. Neabejingų tiems žmonių skauduliams, apie kuriuos kalba. Bet ne jie užsako muziką“ – o kas užsako? LDDP-istai ar LDDP karalienė „Trys viename“ partijoje, ar kolchozų plėtros specialistės, kolchozų vystymo mokslų daktarės ir docentės, ką? Laimos-Marijos-Lučijos di Lamermūros partijoje, ane, yra neabejingos prasčiokijai, eiliniams Lietuvos žmonėms? Kas Jums kelia gerą emociją? LDDP agentūra partijoje, ane, mokslinčiau iš praeities? Be Landsbergio toje partijoje už ją beveik niekas ir nebalsuotų – galėtų visi ten esantys Vagnorkos, Paksiaus, Žiemelių, as-sų fūkerių ir kitų aferistų ginklanešiai persikraustyti į LDDP. Seniai laikas. Ar jau ne laikas nustoti kvailinti tuos eilinius vargšus, sąžiningus žmogelius, ką?

Julius Puras       2016-04-20 12:44

Visa elfu kontrolė subėgo girti Rusteikos. Tam kuris man rašė, galbūt jūsų bėda tame kad gyvendami tarp tų tarpuvarčiu vertinate visa pasauli pagal tas tarpurates? Ta prasme jums taip atrodo kad visas pasaulis panašus į jūsų aplinka kurioje jūs gyvenate.

Jules       2016-04-20 11:54

Kažkodėl bolševikų dinastijos Jums neužkliūva? Negi labai savos, ką? Neužkliūva Clinton ir Bušų dinastijos, tik Landsbergiai pačiam jau labai trukdo, ane?

Povilas       2016-04-20 9:12

Parlamentinė partija - kaip dovanėlė mylimam anūkui. Ar ne per daug?
O gal ir ne…
Kai visą šalį su gyventojais kažkas kaip dovaną sau bando pasiimti…

Cha       2016-04-20 8:40

Juozapėlis savame stiliuje, bet pasirašyti bijo.

Purui       2016-04-20 7:53

O ho ho. Vertintojsd net iš Amerikos. Žinai, o mes čia tamstą irgi galim įvertinti kaip bersštį mulkį. Tokių vertintojų Lietuvoj pilnos apmyžtos tarpuvartės. Ramybės tau.

ruta       2016-04-20 7:18

..kai partiniai UAB vis ateina daryti ‘tvarkos’ , tai mes jau puikiai zinome / vis del to nemaza 26 metu patirtis /, kad ateina dalintis ministeriju , savivaldybiu , .. / itakos ir pinigu zonas /.Interesu daug ir VISI finansiniai , stai kaip sunku iskrapstyti politini broileri is EP , nes savarankiskai dar , matomai , nesugeba dalyvauti energetinese ‘projektuose’ , o ju ir mazai beliko / kaip sakoma-’ viskas jau isvogta iki musu ..’/.Kai jau partijos perleidziamos paveldejimo budu , tai kalbeti apie tokia partija ir jos politini broileri rimtai , butu mazu maziausiai neprotinga .Visas partijas butu galima sujungti ir pavadinti - Pinigu partija ir to pakaktu , nors neveidmainiautu .

Julius Puras i žemiau rąsiusi-e       2016-04-20 3:52

Ramybės jum linkiu. Kalbant toliau apie Rusteika tai Butkevičiaus kalba kalbant Rusteikos darbo našumas yra labai mažas. Toks pliurpalas kaip Užkalnis iš jo neišeina tai žmogus pabandė politine analitika užsiimti. Bandimas daugiau nei nevykes. Ar politiniu analitiku visiška sausra ten pas jus Lietuvoje?  Ar koks galas ten vyksta?
Bet nežiūrint į tai Rusteikai linkiu nosies nenukabinti ir su nauja medžiaga vėl atspindėti"tiesose”. Aš tai ivertinsiu.

jūliuj       2016-04-20 1:00

kąi rašąj “neobjektyves:, nepamiršk ant o užkąbynti nosinią.

Julius Puras       2016-04-20 0:40

” irgi sukėlė emocijų:” tai vadinasi demagogija ir visas skirtumas tarp G.Landsbergio ir taip vadinamu senu politiku tėra mažas jo patirimas pasitelkus demagogija, masių užvaldime. Kas liestu Rusteika tai jis nesąmoningai padarė demagogijos apžvalga. Vertinant pagal objektyvuma aš Rusteikos įžvalgas įvertinčiau kaip neobjektyves. Tai daugiau panašu į kažkokius primityvius pageidavimus.

Valerijonas Citramonas fon Klizma       2016-04-19 23:12

Koncervantai sukelia vėžį.
Lietuva sunkiai serga, panašu į IV-tą stadiją.
Šansai pasveikti labai maži, bet dar yra.
Reik auglį šalint su šaknim.
Svarbu kad neliktų metastazių.
Gaila kad chirurgas xrenovas.
L.T. Suverenijus Pxujauskas tingi daryti savo darbą.

naikštė       2016-04-19 22:30

Nenoriu nieko įžeidinėti, tik paklausti: konservatorių kokia ideologija, kokia jų doktrina. Gal manifestą kokį turi paskelbę. Nes, mano galva, žodžio “Tėvynė” pavadinima nepakanka. Konservatyvizmas - kažkas galėtų paaiškinti, kokia to idėja.
Panašus klausimas socialdemokratams: kokiam gyventojų sluoksniui jūs atstovaujat? Ir šiaip - kuo jūs skiriatės nuo liberalų, konservatorių ar bet kurios kitos partijos, neskaitant skaitlingumo? Kadangi prisimenu vieno miesto taryboje buvo ginčas: ką daryti su vienu senu namu? Liberalų vadas siūlė suremontuot, ir įrengt socialinius būstus varguoliams. Socialdemokratų lyderis siūlė tiesiog namą nugriaut, o sklypą, kadangi geroje vietoje, gerai parduot.
Todėl, mano įsitikinimu, visos Lietuvos valdžios partijos tarnauna savo finansiniams rėmėjams - būtent jie neleidžia įvesti progresinius mokesčius, nekilnojamo turto mokesčius, užsakinėja vienadienius įstatymus ir pan.
Konservatoriams turiu tokį priekaištą: norėdami pasigerinti reitingus, į savo gretas jie verbuoja (tikriausiai žadėdami geras pozicijas) žinomus žmones, mokslo ir meno veikėjus, ištraukia juos iš jų veiklos, padaro partinukais ir taip nususina ir pačius žmones ir visą Lietuvą.

Mažiau to Daugiau       2016-04-19 22:25

Jau daugiau už tamstą ir nebeįmanoma skaityti šito laikraščio. Tik nesuprantu, ar Lietuvoj kam nors palengvės, kad tu skaitysi mažiau.

Daugiau       2016-04-19 21:40

sito jusu laikrascio nebeskatysiu.

Matrioška Autoriui       2016-04-19 20:21

Kaip jūs drrrrįstat!
Kas čia per nesssąmonės!???
Kokie dar “jie”??? ??? !!!
Neklystu vien tik Aš!

Tikiu sveiko proto pergale       2016-04-19 20:06

TS-LKD tai partija, susižavėjusi bukaprotiška euroglobalizmo idėja. Manau, jog, jeigu ši partija laimėtų Seimo rinkimus, tai prilygtų stebuklui, nes tai būtų sveiko proto pralaimėjimas prieš silpnaprotystę. Tas pats pasakytina ir apie TS-LKD partnerę Liberalų sąjūdį.

Taip gi išėjo šitaip        2016-04-19 19:29

- tas vaikinuks gavo vat tokią senelio dovanėlę ( tą TS-LKD ) , tai , supraskim gi, negi gerai būtų įžeisti tą savo senelį ir jos ( dovanėlės ) imti ir atsisakyti ? Tai jisai, kaip gerai išauklėtas ir mandagus vaikinas, ir stengiasi pagal savo išgalęs neskaudinti savo senelio . Gal kai kam tai ir nepatinka, bet nereikia gi pykti ant jo. Jei jau pykti, tai gal reiktų pykti ant tojo pačio senelio su savo tokia daugiau problema, negu dovana.

Dočys       2016-04-19 18:40

Gabriukas tik mokosi, ko jūs iš piemenėlio su žilvičio dūdele norit? Kad namus statytų? Kad į kosmosą skristų? Na, kad išskristų, tai, žinot, noriu ir aš.

Visada sakiau ir sakysiu       2016-04-19 18:10

Konservatorių ir liberalu gaujas reik išbraukt iš Lietuvos padangės. Šios dvi gaujos tai neapykanos jiems sukėlėjai.

tikrai       2016-04-19 16:24

Į dešimtuką. Šitą anūką pamačius ir išgirdus, iš karto apima nuobodulys, toliau net klausytis nesinori. Lygiai kaip ir jo antroji pusė. Abu išpuoselėti,  tarsi iš šiltnamio, bet be natūralaus skonio ir kvapo.  Gražūs, bet neveža ir nors tu ką. Išsilavinę ir protingi, gal net per daug, kad galėtų galvoti paprastai ir logiškai. Šiltnamio efektas matomai daro savo.
O partijoje neatsiranda drąsuolio, kuris pasakytų, kad karalius nuogas. O karalius nuogas su visa savo svita.


Rekomenduojame

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.