Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Jei kas nors laiku būtų pranešęs kam reikia apie tai, ką visi matė ir žinojo…

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 31 d. 20:00

9     

    

Algimantas Rusteika. Jei kas nors laiku būtų pranešęs kam reikia apie tai, ką visi matė ir žinojo…

Veidaknygė

Niekas per metus nepasikeitė. Nuo vieno vaikelio laidotuvių prie kito. Tai ir parašyti gali tą patį, ką prieš metus.

Kai tik tai atsitinka, visi aukštai sukrunta, nes galima išpešti naudos. Valdžia turi susirūpinti – nes: ką žmonės pasakys? Kalbančios reikšmingos galvos ir pusgalviai reiškia užuojautas, siunčia vainikus ir žvakes, ryžtingai deklamuoja į kameras patarėjų surašytus tekstus.

Po to ištraukia kokius nors tos srities nutarimų projektus, kurie buvo atmesti ar ginčytini – bingo, pasitaikė gera proga ant nelaimės emocijų juos prastumti! Ir visi tie, kurie nepritaria, apspjaudomi kaip nelaimės palaikytojai. Suinteresuoti, niekada neklystantys nuomonių formuotojai ir portalai, kurių nuomonės visada sutampa su valdžios mainstreamu, siautėja viešosiose erdvėse kandžiodami kitaip manančius. Gera proga ir šiaip apipilti srutomis politinius priešininkus.

Atsistatydins vienas kitas iešmininkas. Tie, kurie tikrai atsakingi, neatsistatydina niekada. Po to viskas nutyla. Iškyla kita nelaimė ir maitvanagiai jau tupiasi prie naujos aukos. Ir aukos, tiesą sakant, jiems nelabai rūpi: nerūpėjimo lygis tiesiog proporcingas jų sukeltiems decibelams.

Dabar tai bus kalti visi. Kaip buvo kaltas šulinys, į kurį sumėtė vaikus, – nes buvo nesaugus, ne pagal europietiškus normatyvus. Alkoholis, jei buvo girtas, – nes gi girtas! Alkoholis, jeigu buvo blaivus, – nes gi norėjo ir negavęs pasiuto!

Kalti bus įstatymai, neleidžiantys šaudyti, nors sušaudžius žudiką aukos neprisikelia. Aišku, socialinės tarnybos, kurios nežiūrėjo ar nepamatė, ką visi matė. Ir policija, kuri nieko ar per mažai padarė, nors niekas labai į ją ir nesikreipė.

Ypatingai kaltos bus beteisės vaikų teisių tarnybos, kurioms reikia duoti dar daugiau teisių atiminėti vaikus, nors jos ir dabar gali juos atimti, tik kažkodėl neatima. Ir būtinai, tiesiog užmuštinai reikia įsteigti dar vieną instituciją ir būtinai su centru Vilniuje. Kiekvienai problemai – po kontorą ir po žiobienę.

Ir jau būtinai reikia naujų įstatymų! Nes jei per mažai kartų parašyta, kad negalima, tai pasidaro galima! Juk jei nebus parašyta Nemušti vaikų, tai juk muš! O jei nebus įstatymo Nemušti pensininkų, vegetarų ar filatelistų, tai juk aniems šakės! Ir jei bus parašyta, kad Negalima spardyti kojomis, bet nebus parašyta, kad Negalima tvatyti pagaliais, tai juk pagaliais ir daužys!

Be galo kalta ir pašalpų sistema, be kurios griaudėtų liumpenų maištai. O kur dar menkos pareigūnų algos ir benzino limitai? Ką bekalbėti apie deputatūrą, prezidentūrą, V.Landsbergį ar komunistus – tie kalti visur, visada ir dėl visko.

Matyte matau apskritus stalus įsikarščiavusių, suinteresuotų snukių su šlipsais ir šukuosenomis. Savaitėmis los apie tai, kaip dar labiau sustiprinti totalinę valstybės kontrolę. Kiekvienam žmogui,  visam asmeniniam ir viešajam gyvenimui. Viską uždrausti, viską sugriežtinti, viską reglamentuoti! Kištis visur, kur įmanoma ir nebeįmanoma!

Tik kas pasakys, kad buvo galima problemą išspręsti ir pavojus likviduoti su esamais įstatymais ir tvarkomis? Esamų institucijų pajėgomis. Ir visiškai nesunkiai. Tereikėjo mažytės smulkmenos – kad kas nors laiku praneštų kam reikia apie situaciją, kurią visi matė ir žinojo.

Problema ne draudimai. Ne popieriuose parašyti griežti sakinėliai užtikrina valstybės tvarką. Jėgos struktūros be žmonių paramos yra aklos ir tik atvyksta į įvykio vietą.

Problema – širdyse ir protuose. Bendruomenėse, kuriose gyvename. Kol visi abejingai stebės, kaip degradai ar psichai daužo žmonas ir vaikus, tol tokie atvejai neišvengiami. Ir jų bus ir bus, kokie bebūtų griežti įstatymai ir galingos žiobienių kontoros.

Kiek galima priiminėti vis naujas drakoniškas tvarkas, varžančias normalių žmonių gyvenimus, apie kurias springdami seilėmis svajoja išprotėję nuo valdžios troškulio idiotai? Tiesiog vykdykim tai, kas yra. Ir ko visiškai pakanka. Tai ne tik ir ne tiek valstybės ar valdžios, kiek visuomenės brandos problema.

Kitaip visada bus kalti visi kiti. Tik ne mes. Pakeiksnosim valdžią, išjungsim teliką ir nueisim sau teisūs teisiai miegoti. O jei kaimynystėje kas nors ką nors kaip nors – tai juk ne mūsų reikalas!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:17

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurene

Lina, kaunietė       2017-02-1 18:00

Labai pritariu Mamos iš kaimo nuomonei.
Geriau ir nepasakysi.
Paskaitykite

Su Rusteika irgi ne viskas tvarkoj       2017-02-1 17:04

Pastraipa: “Be galo kalta ir pašalpų sistema, be kurios griaudėtų liumpenų maištai. O kur dar menkos pareigūnų algos ir benzino limitai? Ką bekalbėti apie deputatūrą, prezidentūrą, V.Landsbergį ar komunistus – tie kalti visur, visada ir dėl visko.”, - nei į tvorą, nei į mietą.

O kas        2017-02-1 15:18

iš tų pranešimų. Darželio auklėtoja pranešė. Policija ir prokuroras tiki recidivystu, o ne vaiku. Nors tokio amžiaus vaikas nemeluoja, o jei meluoja, tai iš karto matosi. Totalinis abejingumas, kur padorus visada bus kaltas.

Vos       2017-02-1 15:12

tik iš daukantynės nuskambėjo, kad reikia centralizuoti, tuoj Pranckietis “Na, žinoma, būtinai” Pasigirs-decentralizuoti ir vėl pritarimas bus. Kur rinkiminiai pažadai:  ” tarsimės, svarstysime, neskubėsime”? Įstatymų pakanka, o štai jų vykdymas pššš. Kadangi nevykdo, tai ir kaltų nėra, a nė?

Nu ežiukas1       2017-02-1 13:25

tu čia ir pavarei, super! Nebereikalo tiek daug spyglių dievulis davė, dūrei kaip reikiant ir pataikei kur reikia, tiesiai į skaudžiausią vietą. Tik nereikia pamiršti, kad šiandien tu duobkasys, o rytoj, ką gali žinoti…
Nešvaistyk ir toliau savo adatėlių be reikalo. Gal galėtum įsitaisyti ant kokio pono krėslo, kai tas biškį sėdynę pakels, idan vėliau bus priverstas ją gerai pakrutint.

viskas prasideda nuo to,       2017-02-1 10:21

kaip ziobienė buvo paskirta pažeidžiant interesų konfliktą. štai tada ir išsivyniotų visas siūlų kamuolys. Bet niekas to klausimo neužduoda ir nesprendžia, bijo

mama iš kaimo       2017-02-1 7:42

  O, kaip seniai neskaitėme puikių A.Rusteikos straipsnių.
  Kaipo aiškiai ir pilnai aprašytos situacijos, kurios jau lenda per gerkles - politinių ir visokių kitokių kapitalų krovimasis iš tragedijų, tuo jas nuvertinant, suvulgarinant ir galų gale iššaukiant tik pasipiktinimą :” kiek galima”. Bet ne taip elgtis, o tą taip bjauriai eksploatuoti.
  Ir, nors ir keletą mėnesių, o ne keletą savaičių visa žiniasklaida nematys nieko, tik vieną mušantį tėvą ar sugyventinį, per tą laiką bus mušami kiti, nors prikursim dar keliolika neveiksnių, kaip ir dabar ir iki šiol tarybų, tarnybų, institucijų ir kitokių kontorų - niekas nepasikeis.
  Nes žmonių  moralės įstatymais nepakelsi, ir jokios tarybos ir tarnybos tos moralės nesukontroliuos.

ežiukas       2017-02-1 1:13

Puikus tekstas. Jokių miglų ir rūko.
Ir joks radijas savo spaudos apžvalgoje to necituos.
Nes Autorius įvėlė maaaaaažą mužutėlį netikslumą.
Gal netyčia.
Nes,...
Yra, yra Lietuvoje institucija kuri visada teisingai, operatyviai ir efektyviai veikia mirtinų atvejų momentais!
Tai ... laidojimo paslaugas teikiantis verslas.
Mirkite bet kur, bet kaip ir bet kada!
Jokių problemų. Jokių.
Pašarvos ir palaidos be jokių vilkinimų ar nesibaigiančių pisėdžių ir specialių paraginimų.
Tik spėkit mirti, pakas visus.
Greitai ir kokybiškai.
Sutartu laiku.
Štai kur Lietuvos Ateities prieglobstis.
Be ironijos!
Profesionalai moka savo amatą ir saugo savo reputaciją.
Ir Tauta jais pasitiki!
Mirštame, išmirštame be nereikalingų reklaminių įtikinėjimo akcijų.
Nereikia jokių sąmoningumo skatinimo programų už milijonus.
Mirštame su įkvėpimu, azartiškai, neuždavinėdami klausimų ir neužlaikydami eilės.
Va kur tikroji laisvoji rinka!
Rinkos mokslas ir menas viename šiūpėlyje be jokių stiklaininių institutų ir susireikšminusių klerkų.
Sąmoningume ir susipratime atsirandame kai gulime kojomis į duris.
O jeigu ir pasitaiko koks nesusipratėlis ar atsainus, bandantis nepagrįstai per ilgai braidyti ašarų pakalnėje - mes tokį broliškai uždubasiname,
Lietuvi, mirk kol jaunas! Nes kol mažas , tai esi tik potencialus niekšelis, o užaugęs tapsi dideliu niekšu.
Betgi džiugina, jog valdžia, politikai, jau suprato tikrąją mūsų prigimtį ir imasi perimti gerąją duobkasių patirtį.
Todėl į ateitį žvelgiu optimistiškai.
Iš vienos pusės Partija, iš kitos Vyriausybė, iš trečios policija, teismai, anstoliai ir kalėjimų departamentas.
Kraštinis kukliai stoviniuoja kilnusis Profesionalas.
Duobkasys nesiveržia į priekį, nesigrūda.
Žino jog jo darbo geriau už jį niekas neatliks…
Bet nesiraukykite stebėdami kiek daug virš jūsų grabo šurmuliuoja.
Nes, sako kur du stos, daugiau padarys.
O juk ne du. Ne trys ir ne penki- virš mūsų ciela armija modernių lopetų ir lopatologų ašmenis pagalandusi laukia!
Tikrai pakas!
Nebeišlysit.
Sistema garantuoja!
Nesvarbu, jog sistemoje tik vienas varžtelis tvirtas ir nesurūdijęs. Duobkasys.
Bet tik jis ir laiko tuos balkius kurių mums trūksta…
Garbė amato dainiui.
Tikram lietuviui.

Rekomenduojame

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Asta Višinskaitė-Katutė. Artėja laikas, kai baigsis nelegalų sulaikymo terminas

Jolanta Miškinytė. Naujienos iš Lenkijos

Vytautas Vaikšnoras. Visi klausiate, ką daryti? Kadaise rašėme skundus į Maskvą, dabar teks rašyt į Briuselį

Lenkija mažina mokesčius, kad sušvelnintų infliaciją, o Lietuva…

Auksinės J.Erlicko mintys: ateity taip pat svajoju tapti gėjumi. Nes tada matyčiau daugiau grožio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Rittenhouse teismas

Televizijos kanalas CNN išbalino odą juodaodžiui

Ar migrantų krizę lemia civilizacijų susikirtimas?

Delfių pripagandisto sadistiniai džiaugmai

Yra toks talentas

Propagandos anatomija arba kas LRT širdį drasko?

5-11 metų vaikai Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti jau gruodį

Palaiminta tikybos mokytoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.