Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Išsigelbėti galima tik išgelbėjus valstybę. Kitas kelias – į niekur

Tiesos.lt redakcija   2020 m. kovo 1 d. 15:00

49     

    

Algimantas Rusteika. Išsigelbėti galima tik išgelbėjus valstybę. Kitas kelias – į niekur

Su patriotiniais pašūkavimais pridaryta tiek valdžios apgavysčių ir nesąmonių, kad daugumai žmonių jie kelia alergiją ir yra neteisybės ženklas.

Per daug prarasta žmonių, vilčių ir laiko, o vis dairomės kaltų. Tikėjimas, kad sutelkti tautą dabar gali vien tautiškumas ir valstybingumo išsaugojimo idėja – utopija. Tai, kas mažai kam rūpi arba beveik prarasta, visų nebesutelks.

Žmonės žuvo ne tik dėl valstybės ir tautos, bet ir dėl paprastos savo laimės, geresnio gyvenimo ir teisingumo, dvasinės šviesos ir laisvės už savo langų. Bet ir tada, ir daugybę kartų po to buvo išduoti.

Daugeliui per sunku patikėt, ir jie nebesugrįš nei po ta vėliava, nei pas tuos žmones. Šie rinkimai yra išbandymas, kurį peržengus bus praeitas negrįžtamumo taškas ir kantrybės riba.

Jei neatsiras bent mažiausios prisikėlimo vilties, tylioji Lietuva senuosius autoritetus ir lyderius išmes į šiukšlyną. Ir ateis naujos pajėgos, tik klausimas, ką jos atneš.

Tikėtis tikrumo ir permainų pradžios iš išorės, dėl geopolitinių judesių – o jie bus dideli – beviltiška, nes mes niekam nerūpim. Patys sau didžiąja tautos dalimi – taip pat.

Nuo to, kas artėja, išsigelbėti galima tik išgelbėjus valstybę, kurią galima sugriauti revoliucijomis arba sutvarkyti reformomis. Kitų variantų Visatoje neegzistuoja.

Tikslo problema ta, kad įgyvendinti būtinas reformas galima tik politinėmis priemonėmis, kurios nebeįmanomos be tų politinių reformų. Ir kad tai beveik niekam neįdomu.

Milžinas, kurio valia nulemtų viską, dar miega, nors jau sapnuoja blogus sapnus. Pradėti nuo utopijų ir iliuzijų atsisakymo, kurių didžiausios – mes vieningi, mus supras ir palaikys, mes galim, mes nugalėsim.

Garsiausiai skamba tuščios statinės ir fariziejai, šito nėra ir nebus. Bus ilgas, sunkus ir duobėtas kelias, ne kartą gailėsitės ir būsit prakeikiami, bet būsit tikri. Kitas kelias į niekur – tiek pasirinkimų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-03-4 21:48

Pateikė medžiagą LPS veteranas A.K. > Tamstelė švaistotės senu dokumentu vargiai turinčiu šiandiena nors kokia verte , vienok , klausimas ir Tamstai ir kitiems kad žinotu ..tai kiek ta manifestą palaikiusiu piliečiu realiai turi teisinį išsilavinimą ? Ir kas ji ruošė ?. Taip kaip figūruoja žinomos pavardės nesimato tu kurie bent realiai suprastu tokios reformos baisias pasekmes posovietinei -visuomenei ir visiška nesusiderinama jos su Europoje galiojančia teisine praktika ?

Manifestą pasirašė...       2020-03-4 20:18

LŽTGA atstovai: pirmininkas R. Povilaitis, pavaduotoja N. Orentaitė, Kauno JDJ atstovai: pirmininkė R. Zabielienė, J. Baltušis, R. Žiliukas, Neformalios pilietinės grupės ,,Už demokratinę teisėsaugą“ koordinatorius A. Karčiauskas, Pilietinės organizacijos ,,Vytis“ koordinatorė A. Dambrauskienė, Visuomeninės piliečių sąjungos pirmininkė V. Anankienė
Pritariame: E. Kuvikas (Konfederacijos Lietuvos jungtinis demokratinis judėjimas Šiaulių skyriaus pirmininkas), A. Balčiūnienė (visuomenininkė, Kaunas), Gintaras Daugėla, Albertas Kučinskas, Dalia Novotny (Klaipėda), Jolanta Lipkevičienė ( socialinės veiklos NVO ,,Šviesos kampelis“ vadovė, Kaunas), E. R. Stancikas, Violeta Rutkauskienė ( Čikaga, JAV), profesorius G. Merkys (Kaunas), Lietuvos Santaros sąjunga, Rimas Urbis, Lietuvos Žmogaus teisių gynimo asociacijos Komiteto narys Ričardas Jonaitis.Vėliau prisijungė daugiau NVO bei daug pavienių žmonių....
Pateikė medžiagą LPS veteranas A.K.

Už reformas       2020-03-4 20:14

MANIFESTAS
DĖL VISUOMENĖS DALYVAVIMO ATSTATANT TEISINGUMĄ ir FORMUOJANT TEISĖSAUGOS INSTITUCIJAS LIETUVOS RESPUBLIKOJE
2012-04-07
Kaunas
Kaune susirinkę NVO atstovai nutarė pareikšti nuomonę apie Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos ir kitų valstybinių institucijų siūlymą įstatymu įvesti teismuose visuomenės teisėjų instituciją. Šią reformą planuojama įgyvendinti 2014 metais. Mes, organizuotos pilietinės visuomenės vardu, prieštaraujame pačiai pateikto įstatymo projekto esmei ir atmetame jį, kaip prieštaraujantį demokratijai ir viešam interesui, kadangi:
1. Projekte siūloma visuomenės teisėjų (VT) institucija yra visuomenės dalyvavimo vykdant teisingumą kompromitacija ir realaus visuomenės dalyvavimo imitavimas. VT pagal įstatymo raidę ir dvasią yra tik mažareikšmis priedas prie esančios teisėjų institucijos, kuri ir toliau lems visus teismų sprendimus. Projekto autoriai žinodami, kad piliečiai yra alergiški dar nuo sovietmečiu buvusios bereikšmės tarėjų institucijos restauracijai ir pačios sąvokos naudojimui, nusprendė tarėjų instituciją gudriai pervadinti ,,visuomenės teisėjais“. Nuo pavadinimo pakeitimo esmė nesikeičia. Visuomenei, be jos sutikimo ir su ja nesitariant, brukamas jos realaus dalyvavimo vykdant teisingumą pakaitalas ir mūsų pilietinė pareiga tai aiškiai ir tiesiai pasakyti projekto autoriams, Prezidentei, Seimo nariams ir visiems piliečiams.
2. VT sąrašų, pagal įstatymo projekto kūrėjų sumanymą, sudarymas ir apmokymas yra visiškai atiduodamas į esamų teisėsauginių struktūrų ir klanų rankas. Pagal apklausas žinome, kad teisėsauga pasitiki iki trylikos procentų piliečių, todėl esamos sistemos parinktieji visuomenės teisėjai (sovietinių tarėjų analogas) turės iš karto tokį pat žemą visuomenės pasitikėjimą. Tą esamos teisminės sistemos norą suformuoti VT sudėtį pagal savo poreikius ir savo principus rodo projekto tekstas, kuriame sakoma, kad „visuomeninių teisėjų sąrašus sudaro Nacionalinė teismų administracija. Visuomeninių teisėjų skaičių kiekviename apygardos visuomeninių teisėjų sąraše nustato Teisėjų taryba“.
Atmesdami klaninės teisėsaugos jėgų siūlomą įstatymo projektą, reikalaujame ,dalyvaujant organizuotos visuomenės pasirinktiems atstovams, sukurti ir priimti po viešo aptarimo Prisiekusiųjų teismo įstatymą. Šis žingsnis galėtų tapti visuomenės pageidaujamų teisinės sistemos reformų kertiniu akmeniu. Tik ši institucija sudarytų realią galimybę visuomenei dalyvauti vykdant teisingumą ir galėtų padėti atkurti piliečių pasitikėjimą teisėsauga ir savo konstitucinėmis galiomis.
Kaip atsvarą politinės nomenklatūros siūlomai imitacinei reformai, nesuteikiančiai piliečiams jokios realios galios vykdyti teisingumą ir formuoti teisėtvarkos institucijas, Kaune susibūrusios NVO sutarė dėl būtinų teisėsaugos reformų paketo. Kviečiame šalies NVO lyderius ir piliečius parašais paremti tuos reikalavimus. Reformų paketo esmė – reikalavimas, kad LR Prezidentė ir LR Seimas grąžintų Suverenui lemiamą įtaką formuojant ir kontroliuojant teisėsaugos institucijas ir priimtų tam reikalingas LR Konstitucijos pataisas ir reikalingus įstatymus. Mūsų siūlymų tikslas – panaikinti LR galiojančią uždarą antidemokratinę teisėsaugos sistemą, neužtikrinančią Konstitucijoje garantuotų demokratinės valstybės ir teisingumo nuostatų ir atstumiančią Tautą nuo teisinės valstybės kūrimo bei dalyvavimo vykdant teisingumą.
Pilietinės NVO reikalauja:
1. Įkurti LR prisiekusiųjų teismo (PT) instituciją baudžiamųjų bylų nagrinėjimui (prisiekusiųjų kiekis – nuo šešių iki dvylikos asmenų, teisėjas PT tik pirmininkauja).
2. Įstatymais įteisinti (įtvirtinti) LR asmenų teisę rinkti apylinkių teisėjus tiesioginiuose rinkimuose.
3. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti LR Generalinį prokurorą ir apygardų vyriausiuosius prokurorus.
4. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti visus LR Aukščiausiojo teismo ir visus Konstitucinio teismo teisėjus.
5. Įstatymais įteisinti LR asmenų teisę tiesiogiai rinkti teisėją Europos žmogaus teisių teismui ir teisėją Europos teisingumo teismui.
Reformų teisėtvarkos sistemoje pradiniam etapui mes siūlome įstatymais įteisinti asmenų teisę tiesiogiai tam tikram laikotarpiui iš teisinį išsilavinimą turinčių pretendentų rinkti policijos generalinį komisarą ir teritorinių viešosios policijos padalinių vadovus. Siūlome įsteigti renkamo policijos šerifo instituciją JAV ir kitų šalių pavyzdžiu.

bijunelis       2020-03-4 11:37

Kiek daug “tikru patriotu” ir kiek mazai isminties.Kaip gerai isisavintas sukis “burna nebuk durna ,mokek loti -busi soti”.O kokie minciu suoliai,o kokie taiklus pastebejimai…ir jokios praktines naudos,kitaip tariant ...pššššš.

Gadis       2020-03-3 19:18

Zmones yra uzzombinti,labai uzzombinti… Net iki tokio lygio,kad melas labiau prie sirdies.. Prisipazinsiu,pats pabudes is gilaus sapno,sunku buvo pripazinti…

порядок       2020-03-3 15:30

Tvarka yra tvarka- jeigu portalo Viršininkas štazis liepė, taip ir turi būti.

stasys        2020-03-3 14:46

-  papliurpėte ir užteks , leiskite iki bačkos Reigardui prasibrauti .. ans turi rėžiančia kalba kaip tik ta proga parašęs. smile

no label       2020-03-3 14:38

štaziui etiketės užrašo nereikia - ir taip aišku kad mozgajobas

>iš tikrųjų       2020-03-3 14:23

neatspėjote. Ant kepurės turi būti užrašas “stasįs”.

IŠ tikrųjų        2020-03-3 14:06

ant kepurės turėtų būti ne “durnelis”, o “bailys”.

Dzeikas       2020-03-3 13:55

Raigerdai, i tavo “Ar yra tokių didvyrių Lietuvoje, kurie imtųsi šito Heraklio žygdarbio <...>?
Karta jau atsiliepe toks Vladimiras Uljanovas vadinamas “Leninu” su savo sutve - “Yra tokia partija!”

Raigerdas        2020-03-3 10:33

Komentatorius “labanaktukas” parašė gražų, bet, deja, pesimistišką komentarą apie mūsų  valstybės ateitį:“Kur čia valstybė? Ar tai kas yra verta gelbėti?
Tokiam dariniui kaip sovietiniui laikrodžiui, trūksta tik dviejų akmenų:
ant vieno padėt, kitu priplot.
Gal pirma įkurkim Savo valstybę, gal tuomet net nereikės jos gelbėti?”.
Taigi, šis komentatorius siūlo “įkurti”. Ji yra įkurta nuo Karaliaus Mindaugo laikų. Žemaitijos kol kas neliesime. Mūsų tauta, kariaudama su vokiečiais ir rusais, tą valstybę prarado. Prarado ir buvusias teritorijas. Vokiečiai praktiškai sunaikino mūsų ankstesnę kultūrą ir religiją, rusai, o tiksliau Moskovija, patį pagrindinį dalyką - tai kalbą ir švietimą, t.y.  komunikavimo tarpusavyje linijas, ir pasisavino teritorijas. Moskovija kirto pačias mūsų tautos šaknis, ir mes privalome išsireikalauti, kad Moskovija būtų teisiama Tarptautiniame teisme dėl komunistinio genocido Lietuvoje. Lietuva privalo tai inicijuoti kartu su Ukraina, su Latvija ir kitomis šalimis. Taigi, pirmiausia, reikia atkurti mūsų tautos gyvybines šaknis, nes jos yra stipriai sužalotos. Dabar dėl valstybės. Ji yra sugadinta ir tai yra komunistų, persidažiusių į demokratus, brokas. Jie sukūrė tai, ką jie mokėjo kurti, o kadangi apie moralę jie nesupranta nei bū, nei mū, tai išėjo kreivas statinys, kuris anksčiau ar vėliau sugrius arba jis atiteks kam nors kitam, kuris imsis remontuoti tą lietuvišką Pizos bokštą, kuris vadinasi Lietuvos valstybė. Revoliucionieriai jau kaitina atmosferą ir jie nori ateiti į valdžią ir padaryti savo revoliucinius pakeitimus. Jie “nori”, bet nežino “kaip”, todėl gausis dar didesnis pakrypimas, o kadangi kalba eina apie “Pasaulinę vyriausybę”, o prasidės nuo Europos Parlamento, tai lietuviai čia gali išsiskirti kaip nesugebantys valdyti savo valstybės, nes čia skursta žmonės, tuo tarpu dalis jų lobsta iš tų skurstančiųjų. Iš tikrųjų yra absurdiška situacija: 24 partijos ir nei viena neturi jokio supratimo apie valstybės valdymą. Jie įsivaizduoja, kad mokesčių surinkimas ir to biudžeto paskirtsymas, bei valdžios paėmimas į savo partijos rankas ir yra valstybės valdymas. Faktiškai, tai yra amoralų protinės galimybės, nes amoralumas neleidžia tobulėti, tokia jau yra, gal būt, Aukščiausiojo valia. Ir kaip jie jam nesimelstų, jis net piršto nepajudins dėl amoralų, bet jie šito, dėl savo žemo sąmoningumo lygio, nesupranta ir niekada nesupras. Amoralas gali sukurti tik kažką amoralaus, kaip tai įvyko su prichvatizacija, t.y. iš kažko tai kažką tai atimti, per prievartą arba apgaulę, ir kažkam kitam atiduoti. Tokia jau yra ta Moskovijos kultūra, kuri buvo įgyvendinta Lietuvoje per vietinius komunistus. (Tęsinys žemiau esančiame komentare).

Raigerdas        2020-03-3 10:32

Prašau, nepamirškite, kad 1468 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Kazimieras Jogailaitis patvirtino Kazimiero teisyną, kuris kartu su Ponų tarybos LDK leidžiamomis privilegijomis, teismų sprendimais sudarė LDK teisės pagrindą. Taigi, Lietuvai tas išsiskaidymas yra būdingas nuo seno. Reikia konsoliduoti visą, kas yra bendra visoms išsiskaidžiusioms dalims. Čia turi būti planas, kaip atremontuoti tą Pizos bokštą, bet, mano manymu, reikia statyti naują statinį. Jeigu remontuoti tą seną statinį, tai leiskite paklausti tų revoliucionierių: kur jūs dėsite tuos amoralus, kurie kaip vėžinės ląstelės okupavo valstybines institucijas? Kur jūs dėsite tą išsigimusią LRT? Sukišite juos į kalėjimus? Ką jūs planuojate su jais daryti? Be apsivalymo jūs jokios geresnės valstybės nesukursite. Jūs planuojate perauklėti juos ar duoti galimybę persiauklėti? Kaip jūs išvalysite tas purvinas teisėjų galvas, o kiek iš jų yra net ne teisėjai, o papuolė ten dėl pinigų ir kitų motyvų? Manau, kad dėl šito purvo net nereikia eikvoti pinigų, nes už perauklėjimą jie privalo susimokėti patys. Tai turi būti visiškai nauja grupė žmonių, bet ne chunveibinai ar nauji bolševikai, ar nauji naciai, bet šita grupė privalo turėti aiškius motyvus, planus, Lietuvos ekonominį vystymosi planą 50 metų į priekį, aiškią ir griežtą discipliną, ir kitus būtinus dalykus, kad labai gražiai, techniškai tvarkingai ir iš moralių sumetimų, išstumti visą tą amoralų armiją iš valstybinių institucijų. Tai vadinasi konkurencija, kurios amoralai bijo, kaip velnias kryžiaus. Ar yra tokių didvyrių Lietuvoje, kurie imtųsi šito Heraklio žygdarbio išmėžti šitas “Letuvos Nepriklausomybės” kūrėjų sukurtus TVARTUS, kur visa tvarka priklauso KIAULĖMS? Taigi, reikalingi karžygiai, didvyriai ir patriotai, nes tai yra labai nelengvas ir pasiaukojantis darbas. Ar yra tokių? Ar čia tik tokie, kurie gali kelti revoliucijas ir už jos pasekmes neatsakyti? Atsakykite, prašau, netylėkite.

stasys        2020-03-3 8:24

klausimėliui .. o kaip pats manote ar yra toks teisinis aktas kuris įpareigotu tamsta užsidėti kepure ir ja nešioti kiaura parą , su užrašu ‘durnelis’ ?  va toks ir atsakimas ..

klausimas juristams       2020-03-2 21:17

prašau man tundrai paaiškinti, kas tai per reiškinys, kai LRT veikėjai užsikabina kokius nors ženkliukus (nezabudkes ir pan.).  Ar yra koks nors Seimo ar Vyriausybės teisės aktas, kad jie turi juos dėvėti? O jeigu tik jų vidinis nurodymas, tai gal jie turėtų tik savo viduje (koridoriuose) juos nešioti? Kiek teisėtas tas jų užsiiminėjimas eksportu?

labanaktukas       2020-03-2 20:41

Norint išgelbėti valstybę, pirmiau ją reikia sukurti ir turėti.
Trispalvė iškaba su herbu ne valstybė. Tai tik kuolelis roboženklis.
Ko vertas riboženklis kai neturi teisių nei į sklypą nei į namą?
Savo pramonės beveik neturim, neturim nuosavos valiutos, valdžioje sėdi svetimųjų statytiniai, moralines normas, įstatymus kaip gyventi primeta iš išorės, vietoj Teisingumo turim selektyviai taikomus paragrafus ir brutalų represijų buldozerį nepaklustantiems, jaunimas nuo vaikystės svajoja kuo greičiau evakuotis svetur, vaikai nebepriklauso tėvams, dirbantiems ir darbo neturintiems priklauso mokėti duokles valdžiai, bankams, o senimas nuolankiai laukia eutanazijos įvedimo.
Kur čia valstybė? Ar tai kas yra verta gelbėti?
Tokiam dariniui kaip sovietiniui laikrodžiui, trūksta tik dviejų akmenų:
ant vieno padėt, kitu priplot.
Gal pirma įkurkim Savo valstybę, gal tuomet net nereikės jos gelbėti?
Deja, to niekas nesiima ir net nesiūlo. Tam reikia išminties ir kūrybos dovanos.
Gelbėti daug “fainiau”.
Tam nei proto nei talentų nereikia.
Įkūrei Partiją ir jau gelbėji smile
Dar kokius 20 metų Lietuvą pagelbės ir bus galima užraukti LT projektą :(

stasys        2020-03-2 19:15

sakyčiau toks mažumėle patvirkęs tas Tiesos peotesas - tautos .smile) gašlus grublėti piršteliai taip ir lenkias pačiupinėti ten kur nevalia ..smile))

su meile-konservams       2020-03-2 19:15

Apduję lyg musės nuo landsbergio dvoko,
Beretės prieš Lietuvą myžti išmoko.
Kaip daiktą bevertį jie pardavė šalį-
Be jankių jau net nusišikt nebegali.
Ir verkia Tėvynė, nes jankiai ją trypia
Kaip erkės jos kruviną kūną aplipę.
Tik landsbergio šunys to siaubo nemato-
Į šūdą įmynę gyventi įprato.
Beretės negali žiūrėti į tiesą-
Nors šuns būdoje susiranda sau priešą.
Bet kur per žiūroną užžlibinę rusą,
isteriškai klykia,kad puola,kad muša.
Tokie jau tie mūsų beretės nupušę
Pardavę jankynui ir kūną, ir dūšią.

tautos poezija       2020-03-2 18:57

Dašenka, motule,
Man žadėjai rojų,
O dabar iš šūdo
Neištraukiu kojų...

Mūsų šungrybis putoja,
kad į karą jau žygiuoja.
Turi bombą ir granatą,
ir dešrinį automatą.

Mes su šungrybiu į saulę,
mes su nuosėda kovon.
Mes uždrausim internetą,
ir išmesim visus von!

Mūs Dalytė kai pasiuto,
pusę kušio nusiskuto.
Kai tik jankis sužinos,
rūrą pančiu išvanos!

Pastatys mūs tata klėtį,
bus dalytei kur smirdėti.
vieno lango neužmūrys,
kas norės,tas ją parūrys.

Lietuva,tėvynė mūsų
dabar žydų-buvo rusų,
vien sintetinės dešrytės
ir pedalų vėliavytės!

Deivis       2020-03-2 18:51

Va Prašalietis taikliai parasė. Geriau neįmanoma.

entuziazistas       2020-03-2 15:44

Kovo 11 prisipirkim vėliavyčių ir susirinkę po Balkonėliu padėkokime Patriarxuj.

AtA       2020-03-2 15:39

Apsišikim ir negyvenkim.
Amen.

Prašalietis       2020-03-2 15:13

Algimantas Rusteika. Išsigelbėti galima tik išgelbėjus valstybę. Kitas kelias – į niekur…. Juokinga stebėti naivuolių, svajojančių prikelti iš numirusių dar prieš keliolika metų numarintą nabašnyką, pastangas. Žinant kas buvo šio darinio"gimdytojai”, šis darinys buvo pasmerktas numarinimui iš pat pradžių. Po to kai milijardinės valstybinės gamyklos kaip Mažeikių Nafta ar Visagino AS ir t.t. buvo numarintos, kai visi lietuvaičiai buvo džiaugsmingai eilinį kartą savų “tautinių” vadų ir jų “politinių” chebrų priduoti eurosojūzui, kai šie “tautiniai geradėjai” sau"prisipažino” ir užsislapstino 75 metams pasidarė aišku, kad pseudo valstybinis Lietuvos darinys yra numarintas galutinai ir negrįžtamai, ir jokie vietiniai “Gedimino kalno tebeplaukiojantys tautinėse dausose tautiniai gelbėtojai- sanitarai” šio nabašnyko nebeišgelbės….

zinau       2020-03-2 14:49

jus kaip save gelbejote taip gelbesit ir valstybe

Deivis       2020-03-2 5:37

Vardas turi sąsajų su lotynų ir sanskrito kalbom. Čia skiriu biblijiniems asilams. Kurie be žydiškos biblijos daugiau nieko neskaitė.

juodas jumoras       2020-03-1 23:39

2050 metai. Lietuvos Respublikos Seime švenčiami tolerancijos ir pakantumo metai, iškilmingas posėdis:

Seimo pranešimas

Lietuva, titaniškomis mūsų teisėsaugos pastangomis, jau pagaliau išsprendė visas problemas su pakantumu ir tolerancija visuomenėje.

Beliko nedidelė netolerantiškų ir nepakantumu pasižyminčių žmogelių grupė, užsispyrusiai kažkodėl besivadinanti tauta – Lietuviais, jie kategoriškai atsisako vadintis išdidžiu vardu “europietis”. Ši maža, pasibjaurėtinų žmogelių grupė, yra aptverta rezervate netoli Balbieriškio. Jie savo netoleranciją kitų tautybių žmonėms pareiškia per tai, kad užsispyrusiai atsisako nebevartoti tos bjaurios Lietuvių kalbos. Jie yra tiek nepakantūs kitos seksualinės orientacijos žmonėms, kad vis dar ekstremistiškai gyvena šeimose, kuriose santuoka yra paremta vyro ir moters sąjungos pagrindu. Jie atsisako geranoriškai atiduoti vaikus į gėjų, žydų ir musulmonų tolerancijos mokyklas, kuriose šie galėtų laisvai nuspręsti savo seksualinę ir religinę priklausomybę. Todėl vaikų gerovės labui nuspręsta atiminėti iš jų visus esamus ir gimsiančius vaikus, idant jie nežalotų jų savo netolerantiškais ir nepakančiais požiūriais. Jų moterys nenešioja parandžos, tokiu būdu netolerantiškai įžeisdamos musulmonių jausmus. Jų vyrai nedaro apipjaustymo, tokiu būdu netolerantiškai rodydami nepagarbą žydų ir musulmonų bendruomenėms.

Kadangi beliko tik maža, šios pasibjaurėtinos netolerantiškos ir nepakančios sektos grupelė, be to iš jų yra atimti vaikai, esame įsitikinę, kad didžioji tolerancijos ir pakantumo era greitai nebebus bjaurojama šių žmogelių egzistavimu.

Iškilmingą pranešimą pasirašo- Lietuvos islamo Respublikos Seimo pirmininkas, muftijus Ibn Abdula Muchamedovičius

papu'list       2020-03-1 23:33

gelbėtojų gausoje trūksta tik Pamelos Andrson.
nėra.
o be reikalo- dideli papai pritraukia didelius būrius gerbėjų.

santa barbara. ( 1079-ji serija)       2020-03-1 23:29

“Pabaigos pradžia”
:
Rytoj žiūrėkite naują seriją- ” Pradžios pabaiga”

Kis       2020-03-1 23:11

reikia pradeti nuo pradziu,nes per 30 metu mes praktiskai be kasmetiniu reformu,vagysciu ir pazadu,kuriu niekas nevykde ir kaip ivertino patys niekadejai pragyvenome “svytuokles"metodu.Sukurta nedidele banditeliu kasta,kuri disponuoja jau nesislapstydama pinigais,teismais ir ju sargais ir jauciasi ,kaip Dievo uzantyje sededami toliau seime kurdami sau istatymus,o kartais pametedami ir kaulintojams.Mes neturime valstybes(beje jau senokai ji poabego nuo musu kazkur po susaudymo prie seimo berods2008 )Atsipeikeje,pamateme ,kad jau beveik viskas pasidalinta,isparceliuota ir vel verziasi tie kurie kaleti tureti mus norintis valdyti ir taip pasaka bus ne galo?Negi kuprius sitaip greitai patvarke lietuviu tauta?Gylys per nelaime pasake visa tiesa,kuri zinoma seniausiai ir vel tyla,o kur televizija ,disputai,kad prezidente KGB darbotuoja,o dedule jau be jokiu abejuoniu likusiu Kremliaus specu vadas,kuris budriai juos saugo,dozodamas Burauskaites ranka.

habilitās       2020-03-1 23:01

Nuo ko tą valstybę gelbėsite? Nuo politiškai neraštingų ar kvailų rinkėjų?! Kokiu būdu? Pasistatysite kulkosvaidžius ant pastatų stogų prieš rinkimų apylinkes?! Ar kurpsite programas-paklodes su raktiniais žodžiais: „atkurti“, „užtikrinti“, „turi būti“..., kaip V. Radžvilas?
Kuri turgaus bobutė nežino kas šalyje „turi būti“ ir ką reikia daryti? Tik darančių nėra. Tiesa, devyni iš dešimties piliečių, tai kas „turi būti“ šalyje, mato skirtingai, todėl ir juokaujama, kad „du lietuviai, trys partijos“. Ar ne dėl šios priežasties, po Sąjūdžio žlugimo, 1992 m. prisikūrė tiek partijų ir partijėlių, kiek buvo galima prigalvoti pavadinimų.
Trisdešimties metų patirtis rodo, kad vos tik atsiranda naujas fiureris, taip susikuria nauja partija. Vienai kadencijai. Tikslas – gelbėti.

gyvenimiška išmintis       2020-03-1 22:39

„Jei laisvė iš viso ką nors reiškia,tai ji reiškia teisę pasakyti žmonėms tai, ko jie NENORI girdėti“ (Dž.Orvelas)
“ 5 procentai visuomenės mąstantys, 15 procentų galvoja, kad mąsto, o likusieji 80 procentų net bijo mąstyti“ (Bernardas Šo)
Visiškai nesvarbu,kas balsuoja ir kaip balsuoja-
svarbu, kas balsus skaičiuoja.
Lojalumas-nebuvimas būtinybės mąstyti.
Mirti už kažkieno idealus yra daug lengviau,nei gyventi pagal juos.
Auksinė taisyklė-kieno auksas, to ir taisyklės.
Jei nori nugalėti priešą-išauklėk jo vaikus.
(Kinų patarlė)
„Revoliucijas pradeda idealistai, tęsia kriminalistai, o baigia karjeristai.“(Dantonas)
Kas kovoja,gali pralaimėti, kas nekovoja—tas jau pralaimėjo.
Geriausias būdas pavergti žmogų-be paliovos jį laisvinti.
„demokratija yra blogiausia iš visų galimų santvarkų,kurioje hienos valdo asilus.“(Aristotelis)
Propaganda yra veiksminga, jei klausome, kas ką čiulba ir tampa bereikšmė, kai pamatome, kas ką lesa.
„Istorija-tai kekšė, atsigulanti po nugalėtoju“ (Napoleonas)

-Kodėl JAV nebūna valstybės pervesmų?
-Nes ten nėra JAV ambasados.

Lietuva yra antra šalis pasaulyje pagal korupciją tik dėl to, kad davė kyšį, jog nebūtų pirma.
agresorius yra tas, kuris užpuola kokią nors valstybę anksčiau už Ameriką.

valdžiagyviams       2020-03-1 22:33

Ant kalėdinės eglutės
Supas partijų gegutės.
Nežinia, ką mums kukuoja,
Nežinia, kiek dar kukuos,
Auksaburnių tyška seilės,
Pas rinkėjus vinta ausys,
Nežinia kiek dar kentėsim,
Kad mums dergtų ant galvų?

Pakabinkit, pakabinkit,
Ant kalėdinės eglutės,
Nors po litą, po medinį
Bus „senjorams“ dovanų.
Kaip per ledą slysta seimas,
Kai valstybę mūsų griauna,
O už lango rėkia musliai,
Jataganais nešini.

Į mane per ES sieną
Žvelgia piktas teroristas,
Ir per radijo anteną
Siauro melą išgirstu,
Pasigirsta tatos juokas,
Bet staiga anūkas kyla
Ir su boba nevalyva
Tiesia ranką prie vaikų.

Nukabinkit, nukabinkit
Šitą gaują aferistų
Ir jiems antrankius uždėję,
Užrakinkit po žeme.
Pakabinkit, pakabinkit
Ant skersinio, ant virvutės
Visus grybo banditėlius,
Ir pakiškit po žeme.

Dzeikas       2020-03-1 22:29

Deivis tai Radio Show Albinas jaunysteje grin))

Dzeikas       2020-03-1 22:12

Arkliui aisku, o man tamsu.
Del ateities turiu omenyj, nes nesu pranasas.
O ka Rusteika turejo omenyj tai baigusiems ir patiems issilaikiusiems abituros egzamenus turetu but zinoma: Lietuvos valstybingumas isliks igyvendinus valstybinius santykius darinyj kuris dabar vadinamas Lietuvos “valstybe”.
Nes kas cia suklijuota reikia spirt is kojos ir nugriaut iki pamatu.Iki tiek, kad drenaza pavyktu pasiekt ir sutvarkyt. tada vel kelt sienas is naujo. T.y. dezintegruoti esama “valstybe” iki vietiniu savivaldybiu lygio, autonomiju. Po to kad jos imtu is naujo jungtis ir organizuoti kazkoki bendra koordinuojanti centra.
Vienzo suprantate problemos gyli.
Cia kaip PC uzkresta virusu remontuoti. Tiek uzkresta , kad PC paprasciausiai isijunges ekranas balsvai nusvinta ir ten nieko nera. Motinine plata paprasciasiai ismest reikia ir pirkt nauja su nauja programine iranga. Senojoje platoje virusu jau nebeisvalysi. Virusines programos jokiu diagnostiniu a nei gydymo programu neisileidzia.

apie Visatą ir ne tik       2020-03-1 21:24

” Yra tik du begaliniai dydžiai - Visata ir žmonių kvailumas. Dėl Visatos vis tik dar kažkiek abejoju, o ...”
Albertas Enšteinas

tai ne       2020-03-1 21:20

Arkliui gal ir aišku.
Bet asilams tai tikrai ne aišku!

tai ir       2020-03-1 20:53

Arkliui seniai aišku, o jums ponai?

abc.       2020-03-1 20:26

citata-išsigelbėti galima tik išgelbėjus valstybę.kokią valstybę? juk kovo 11 valstybės po įsiurbimo į es kaip ir nebeliko taip rašė ir kalbėjo R.Ozolas.

stasys        2020-03-1 20:09

Pliurpalai kaip visada . Taip kaip tekstas neturi temos ir konkrečios minties bei siūlymu visi laisvi ja interpretuoti kaip kam pašviečia .

Deiviui       2020-03-1 19:58

Jeigu nori neapkęsti, pirma pasižiūrėk į veidrodį.
Vardas “Deivis” arba iš hebrajiško “Dovydo”, arba iš moteriškos giminės pagoniškos dievybės “deivė” pavadinimo “moderniai suvyrinta” (iš lezbietiškos į gėjišką smile ?)
Vargšas “patrijotas” smile

Išsigelbėti galima tik išgelbėjus rusteiką !!       2020-03-1 19:27

reikia melstis kuo daugiau už negatyvo skleidėją nabagą rusteiką !!

Deivis       2020-03-1 19:19

Raigerdai, eik velniop su savo žydiska biblija. Dar nei vienas padoriu netapo skaitydamas tą amoralų žydišką skaitalą. Tfiu.

Dzeikas       2020-03-1 18:37

Toriskai arklys, praktiskai nestovi.
Del lietuviu amoralumo buityj tenka sutikt su Raigerdu vos ne pazodziui.
Pabandytum tu JAV mazame miestelyj a le Utenas nuviliot svetima zmona - uzspeistu negyvai.Gyvenima kosmaru padarytu.Isguitu.
Lietuvoj gi…negirdejau kad butu problema.Istekejusios moterys netgi kita karta stebisi jeigu atsisakai but su jomis DEL SIOS priezasties. Tai cia kalbant apie ISTEKEJUSIAS moteris, o netekejusias…;-)) Cia kaip sakoma gyva patirtis dar iki gyvenymo JAV periodo.
PS. Savaime aisku ne visos. Bet santykis SULYGINUS su JAV mazo miestelio paprociais(geriau net nebandyti) liudinantis. Tiesa nereikia nusimint. Pas negrus , Afrikoje , resistentiskumas vedybiniai isdavystei dar mazesnis. Ten tas naturalu kaip pasilabinti.

Visatos mąsteliai ir grėblys po kojom       2020-03-1 18:19

“išsigelbėti galima tik išgelbėjus valstybę, kurią galima sugriauti revoliucijomis arba sutvarkyti reformomis. Kitų variantų Visatoje neegzistuoja.”
Kategoriškas ir labai ginčytinas teiginys.
Revoliucijų būna ir labai sėkmingų, o reformos dažnai ir sužlugdo galutinai.
Sėkmė lydi tuos, kas mąsto konceptualiai strategiškai, o veikia akakliai ir nuosekliai.
Darant spontaniškai/stichiškai ir “iš lempos”, be sveikos nuovokos, iš anksto pasmerktos tiek revoliucijos tiek reformos.
Lietuvių politikai nesugeba kurti konceptualių strategijų, veikia stichiškai, vadovaujantis pigaus kičinio pseudo-romantizmo emocijomis ir plikbajoriškomis ambicijomis.
Ir dabar- kuriasi naujos partijos ir partijėlės, steigėjai kepa “programas”.
Ar nors vieni sugebėjo nuoseklia tvarka apibrėžti Tikslą Lietuvai?
Ne.
Vien padrikos “gairės”:
“Biškį ten, biškelį šen, ugnies, vandens, šapų/lapų ir teip bus gerai”.
Niekalas. Ir baigsis visa tai šūdinai.

Raigerdas       2020-03-1 18:15

O nuo ko jūs gelbėsite tą valstybę? Nuo politinių partijų? Na visoms joms yra Seime gerai. Dėl ko jos braunasi į Seimą? Kad būti valdžioje. O kaip Lietuva? Visuomenė? Tauta. “Na,mes ką nors parašysim: mokytojams pridėsime, pensininkams pridėsme, gydytojams irgi. Trumpiau tariant, pažadų mes turime ir mums jų negaila, bet svarbiausia yra ateiti į valdžią ir paimti į savo rankas valstybinių pinigų įsisavimo   mechanizmus. Lietuva - gerai, patriotai - gerai, bet svarbiausia mums rūpi patenkinti savo grupinius interesus, nes tam mes ir susirinkome į tą partiją. Runkeliams mes ką nors pažadėsim, kažką pamesim, tegul turi”. Lietuvoje daugybė partijų, bet jų tikslai yra visi vienodi - paimti valdžią ir patenkinti savo grupinius interesus, nes tai yra aukščiau visko. Kodėl mūsų tautai atėjo tokie liūdni laikai? “Ką pasėjai, tą ir pjausi” - tokia yra liaudies patarlė. Deja, mūsų tauta yra tokiame lygmenyje, kad nesuvokia, kad joks žmogus, jokia organizacija negali būti sėkminga, jeigu joje nėra siekiama TEISINGŲ dalykų ir TEISINGUMAS yra nesuprantamas reiškinys pačiai tautai. Pagaliau atėjo laikas atsakyti į vieną paprastą klausimą: ar mūsų tautai reikalingas TEISINGUMAS? Garantuoju, gal ne šimtu procentu, bet didžiulė dalis mūsų gyventojų atsakytų, kad “Lietuvoje tai neįmanomas dalykas”. Štai nuo ko reikia gelbėti lietuvius, nes jie nebetiki mūsų valdžia. Kam ji reikalinga? Kad mūsų valstybėje būtų garantauota žmogaus gerovė, jo saugumas, kuris įmanomas, kada veikia teisingumas. Lietuvius reikia gelbėti nuo niekšų mūsų taotoje, kurie sukūrė ir tęsia toliau tą pragaištingą mūsų valstybei krybą - tai teisingumo nebuvimas arba neteisingumo, apgavysčių, sukčiavimo ir nebaudžiamumo toleravimas. Pakarosiu, ką rašiau savo komentare prie kito straipsnio:“Tai grįžtu prie Biblijos ir jūs pamatysite, koks buvo jau tada žydų tautos teisingumo jausmas, kuris pranoksta net dabar esantį pas lietuvius teisingumo jausmą:“Nereikalausi iš savo brolio palūkanų+ nei už paskolą, nei už maistą, nei už kitą paskolintą dalyką. 20 Gali imti palūkanas iš svetimšalio, bet iš savo brolio neimsi, kad tavo Dievas Jehova laimintų kiekvieną tavo užmojį krašte, kurio eini paveldėti”; “24 Įėjęs į savo artimo vynuogyną, gali valgyti vynuogių ligi soties, bet nieko į krepšį nesidėsi.+
25 Įėjęs į kaimyno javų lauką, varpų pasiskinti gali, tačiau pjautuvu javų neliesi” (prisiminkite prichvatizaciją - mano pastaba); “10 Nearsi poron sukinkęs jautį ir asilą.+
11 Nevilkėsi drabužio iš vilnos ir lino, suaustų kartu.+
12 Keturiuose savo apsiausto kampuose pasidarysi kutus.+
13 Jei vyras veda žmoną, bet suėjęs su ja ima jos nekęsti*, 14 jei apkaltina ją pasileidimu ir jos vardui užtraukia negarbę sakydamas: ‘Vedžiau šią moterį ir su ja suėjau, bet neradau įrodymo, kad ji skaisti’, 15 tada merginos tėvas ir motina turi atnešti jos nekaltybės įrodymą prie miesto vartų ir pateikti seniūnams. 16 Merginos tėvas seniūnams tars: ‘Atidaviau savo dukterį šiam vyrui į žmonas, bet jis jos nekenčia* 17 ir kaltina pasileidimu sakydamas: „Nerandu įrodymo, kad tavo duktė skaisti.“ Štai įrodymas, kad mano duktė buvo skaisti.’ Tada jiedu išskleis audeklą priešais miesto seniūnus. 18 Miesto seniūnai tą vyriškį nuplaks. 19 Jie skirs jam 100 sidabro šekelių* baudą. Pinigus jis turės atiduoti merginos tėvui, nes apšmeižė skaisčią izraelitę. Ji liks jo žmona, ir vyras negalės su ja išsiskirti iki gyvenimo pabaigos”; “20 O jei kaltinimas pagrįstas ir įrodymo, kad mergina buvo skaisti, nėra, 21 jie nuves ją prie tėvo namų ir miesto vyrai užmėtys ją akmenimis, nes ji pasielgė gėdingai Izraelyje, paleistuvavo savo tėvo namuose.+ Pašalinsite nedorybę iš savo tarpo.  22 Jei vyras būtų užtiktas gulintis su svetimo žmona, abu – ir vyras, ir moteris, su kuria jis sugulė, – turės mirti. Taip pašalinsite nedorybę iš Izraelio.
23 Jei vyras mieste sutinka susižadėjusią merginą ir su ja sugula, 24 abu atvesite prie miesto vartų ir užmėtysite akmenimis. Merginą dėl to, kad ji, mieste būdama, nešaukė pagalbos, o vyrą dėl to, kad pažemino savo artimo žmoną. Taip pašalinsite nedorybę iš savo tarpo”. Taip, iš tikrųjų, laikantis šitų principų, į kitas tautas belieka žiūrėti kaip į laukinius. Štai čia ir yra ta priežastis,dėl ko lietuviai nesugebėjo sukurti teisingą socialine prasme savo valstybę ir net dabar nežino, ką reikia taisyti. Taisyti reikia paplitusį Lietuvoje amoralumą, kuris sklinda toliau kaip tas koronovirusas. Jis prasidėjo nuo pat Nepriklausomybės pradžios - tai nebaudžiamumas už padarytus nusikaltimus, būnant valdžioje”.

oh123       2020-03-1 17:58

gelbėkitės patys nuo savo puikybės ne-su-si-tar-da-mi…

ah1       2020-03-1 16:47

Esam priklausomi ES-ai tai bus taip kaip bus ES-e ir nereikia nieko gelbėti, tauta pati pasirinko ES-ą.

vinetu.       2020-03-1 16:29

ir nieko tu čia nebepadarysi.

bogiausia yra tai,        2020-03-1 16:03

kad jaunajai kartai smegenys jau isplauti ir dar tebeplaunami. Jei tai nebus sustabdyta, Lietuvos laukia liudnas likimas. Juk auga karta, kuriai valstybes tiesiog nebereikia- jiems geriau kosmopolitizmas, genderizmas, “tolerancija”...
Tiesa, ne viskas taip blogai, nes dar turime ir puikaus tautinio jaunimo, kuriems rupi tikros vertybes.


Rekomenduojame

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Nacionalinis susivienijimas reikalauja Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo

Ramūnas Karbauskis. R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu

Rasa Čepaitienė. Suklastota meilė

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus vardo pliažo naujienos

Robertas Grigas. Man tai buvo skiepai nuo bet kokio sovietizmo

Tomas Baranauskas. Apie magišką smėlio galią

Prisiminkime ir atminkime. Goda Krukauskienė: Budavonės kankiniai

Algimantas Rusteika. Vienybės klausimu: tiesa išlaisvina

Vygantas Malinauskas. „Kaip ant tyčių...“

Vytautas Radžvilas. Sisteminė „opozicija“ – nomenklatūrinio režimo atrama

Nuo bačkos. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė: Šimašius būtų puikus prezidentas

Liudvikas Jakimavičius. Sprigtas į snapą Gaidžiui

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Valstybės pliažas

Artūras Račas. Monika pretenduoja į Metų citatos autorės titulą

Vygantas Malinauskas. Kas čia yra „tas“, kuris „gali pražudyti ir sielą, ir kūną pragare“?

Paraštėje. Nida Vasiliauskaitė. Tai klasizmas, joks rasizmas

Vytautas Sinica. Šimašius Lukiškių aikštę nutarė paversti pliažu…

Geroji Naujiena: „Nebijokite!“

Liudvikas Jakimavičius. Skambėjimas mūsų laikais yra dalykas svarbesnis už turinį

Tomas Bakučionis. Teisinių „stebuklų“ ir nuogų karalių šalis

Kęstutis Bacvinka: „Kas apgins gyventojų lėšomis įkurtą parką“

Andrius Švarplys. Kam painioti savo politines aspiracijas su mokslu ir akademiniu pasauliu?

Andrius Švarplys. Keli štrichai Naujosios Amerikos portretui

Algimantas Rusteika. Niekas nenori nieko keisti

Nida Vasiliauskaitė. Vienintelis lemtingas dalykas – dvasinis kalibras, ontologinis rangas

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas, palydėtas jo paties komentaru

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.