Politika, Europa

Algimantas Rusteika. Išbandymo metas

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 7 d. 12:20

4     

    

Algimantas Rusteika. Išbandymo metas

Šeima tvirta ne tada, kai gerai. Kai visi drybso sekmadienį krėsluose prie baseinėlio su kokteiliais. Kas ko vertas sužinai atėjus išbandymams. Kai kyla tikra grėsmė visiems ir kiekvienam.

Jei vieningai prieš pavojus, mūru už kitą, negaila paaukoti dalį savo patogumų – tai šeima. Jei riejasi ir kaltina, jei nusispjaut vienam ant kito ir to, kas bus, jei tik pykšt pykšt durys ir užsidaro savo kambariuose – šeimos nėra. Tik laiko klausimas, kada subyrės.

Taip dabar Europos Sąjungoje. Pradžia buvo graži ir protinga, bet tai jau antika. Vidinių įcentrinių ryšių nebelikę. Tik pačiulbėjimai apie amžinąsias vertybes. Pirmas rimtas išbandymas, ir didingos tuštybės kaukės nukrito.

Dėl nieko susitarti neįmanoma. O to, kas susitariama, niekas nesilaiko. Arba tai nerealu ir yra eilinė pliurpalų dozė. Ir visi po truputį skirstosi namo tvarkytis su bėda patys vieni, savarankiškai.

Jokio veiksmo, jokio ryžto, jokio perspektyvos matymo ir noro keistis. Tik didelis noras nieko nedaryti, malti liežuviais ir viską nusipirkti už pinigus, kurių jau irgi pradeda trūkti. Jokios vienybės ir tarpusavio supratimo. Nes bet koks paveikus sprendimas būtų nenaudingas sprendimų priėmėjams.

Tik laiko klausimas, kada TOKIA Sąjunga žlugs. Nes ji nepraėjo išbandymo. Ir net nešviečia, kad sugebėtų. Nes nėra ir, kaip matyt, jau nebebus norinčių pakrutinti subines, kad išspręstų bent vieną problemą iki galo.

Taip, gali atsitikti, tik aklas nemato. Ir nepulkit čia rėkauti – pesimistas, pesimistas. Ar optimistas tas, kuris prie sunkaus ligonio lovos sako, kad viskas gerai? Ar tas, kuris sako, kad blogai ir reikalauja gydymo?

Kas gi būtų, jei įvyktų blogiausia? Ogi nieko blogo neatsitiktų.

Ekonominė sąjunga, laisva darbo ir kapitalo rinka ir kitkas išliktų. Ir pakaks melstis Šengenui, nes Šengenas ir EU nėra tas pats. Yra valstybių, kurios priklauso Šengeno erdvei, bet nėra EU narės, yra EU narių, kurios nepriklauso Šengenui. Šengeno atsisakymas ten, kur būtina, nebūtų jokia katastrofa. Beje, tai jau pilnu tempu ir prasidėjo.

Judėjimo laisvė nereiškia kontrolės nebuvimo. EU narių piliečiai ir turintys Šengeno vizą pašaliečiai kaip važiavo, taip ir važiuotų, kur nori. Tik reikėtų parodyti, jei kur reikia, dokumentą – koks baisus nepatogumas, neduok Dieve, pasaulio pabaiga!

Ko turėtų nelikti, tai Briuselio ir Strasbūro biurokratų armijų, kepančių kaip blynus vandeningus impotentiškus nutarimus. Nesugebančių, nenorinčių ir neturinčių galios atlikti bent kokį judesį. Milijardus kainuojančius griozdus pakeistų normaliai veikianti konfederacinė, koordinuojanti valdymo struktūra su aiškiais įgaliojimais ir jų apribojimais.

Europa taip ir neapsisprendė, kas ji ir kuo norėjo būti – federacine valstybe ar valstybių konfederacija. Esantis darinys – nei šioks, nei toks, tiksliau joks. Parodė absoliutų nulį pavojaus akivaizdoje. Visus sprendimus, net sprendimus nieko nespręsti, faktiškai priėmė didžiosios valstybės. EU plepyklos tik pasitampę įformindavo jų valią.

Federacinės Europos utopija numirė. Ji tebuvo nerealus didžiųjų valstybių masturbacinis vaizdinys. Svajonė susikurti ir amžiams įteisinti sau didžiulę, politiškai pavaldžią erdvę, kurioje lemiamą įtaką ir taip faktiškai turėjo.

Taigi jokios tragedijos ir apokalipsės neįvyktų. Organizmas išsivalytų nuo narkotikų ir atsigautų. EU išliktų. Tik ne fantastinė, o tikra ir kokia gali būti. Mėšlo prisikaupta dešimtmečiams, būtų ką veikti visiems. Ir tas veiksmas padėtų pasveikti ir suartėti iš tikrųjų. O ne vieniems tikintis išmokų, o kitiems – nuolankumo, kaip dabar.

Ar galima buvo išvengti to, į ką buvo einama dešimtmečiais? Vargu, anksčiau ar vėliau soti politinė tinginystė ir vertybinė fantastika būtų atvedusi prie krizės. Tiesiog taip ėmė ir atsitiko dabar. Na, to „dabar“ išvengti gal ir buvo galima. Reikėjo laiku išmesti Graikiją.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2016-03-7 22:12

Autorius nusako problema, bet nerizikuoja prognozuoti.
Europa ko gero po dezintegracijos jungsis naujais pagrindais.Rasis blokai kurie tures federaciju pozymius.Rasis ir pilkosios, arba sanitarines zonos valstybes.Tarp bloku bus konfedetaciniai rysiai.
Lietuvai nematau kitos perspektyvos kaip plaktis prie Rusijos.
Mentaliai per daig prisitaikeme ir nesugebame suvokti,kad turguj nera ponu, o yra tik pardavejai.Jei parduodi pigiau, tikedamasis itikti - esi cholopas, o ne miestietis.

Dzeikas       2016-03-7 21:55

P.Palmaitis turbut is tu kuriems ” laisve - tai isisamoninta butinybe” .Panasus i ji “brandaus socializmo” laikotarpiu rase mazdaug: “kaip as pavydziu Nikaragvos jaunimui.Jie su ginklu rankose gina socializmo idealus”.Skaiciau 1984 taip pat.
Tik dabar supratau, kad tai apie JAV ir Laisvaji pasauli.
Aciu ,p.Palmaiti, apsvietiete.

Bravo       2016-03-7 13:39

amerikonai jau prieš kokius 8 ar 10 metų taip apibūdino ES ir jos biurokratus

Letas Palmaitis       2016-03-7 12:48

Greit bus taip patogu, kad to dokumento nereikės nė rodyti - atpažins skaneriais iš veido, mikročipo kišenėje arba implantuoto, bet galų gale iš kūno žymės, nes sužymėti visus judančius vergų kūnus ir yra dabartinių technologijų tikslas.
Ne Graikiją reikėjo “išmesti laiku”, bet krikščionims priešintis prakeiktam “orvelizmui” taip, kaip priešinasi islamas, D-ve padėk!


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.