Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Įžvalgos, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Iš ciklo „Idėjos Lietuvai“: Op. Nr.25

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 23 d. 0:03

6     

    

Algimantas Rusteika. Iš ciklo „Idėjos Lietuvai“: Op. Nr.25

Prezidentą ir Seimą reikia rinkti, ir ministerius skirti iki gyvos galvos, kad titulai būtų paveldimi. Ir jų bobas (ar diedus, kas supras, kaip ten kas ką krutina?) būtinai skirti pavaduotojomis(-jais), kad būtų kas nusprendžia, kaip viską nuspręsti.

Pastatyti vyriausybinį ministerijų miestelį Havajuose su SPA, Seimu, Prezidentūra ir Konstituciniu Teismu, aptverti spygliuota viela ir paleisti aukštą įtampą. Apsaugai tai pasamdyt kokią nors ruskių karinę firmą – tada tikrai nepabėgs.

Ten perkelti LRT ir Delfi, kad kas vakarą pumprickaitės kudakuotų ir makaraitytės juos visaip kalbintų, sadauskai ir valatkos seilėm taškytųsi. Suprantama savaime – uždaras TV kanalas, kur reportažai apie gerovę, lojalių gyventojų ir šiaip durnių entuziazmai.

Uždaras internetas ir vyriausybinis feisbukas, kur privalomai, per elektroninę bankininkystę įdrauginami visi piliečiai pagal rinkiminius sąrašus. Ir po kiekvienu įrašu tūkstantiniai patiktukai. Vyriausybės ir Konstitucinio Teismo žinios kiekvienam prie lovos kas vakarą – jie tikrai būtų laimingi.

Kaip Lietuva lengviau atsikvėptų, o lėšų kiek sutaupytų! Prezidentūroje sprendimus priimtų dviejose užsienio ambasadose sukurta programėlė pagal iš šių ambasadų gaunamus SMS. Biudžeto net nereikėtų, kas mėnesį naudotų 1/12 praėjusių metų metinių išlaidų, nebūtų jokių naujų megaotkatinių vogimo projektų.

Be vis naujų ministrų kvailumo departamentai ir klerkai, mintinai žinantys visus reikalus, sprendimus priimtų nuotoliniu būdu per valandą. Nereikėtų nuolat atsinaujinantiems Seimo idiotams po pusdienį įrodinėti daugybos lentelės.

Ir tikrai nereikėtų brangiems Lietuvos žmonėms rypauti apie klastotas apklausas ir rinkimus be pasirinkimo. Iš sutaupytų lėšų padidintų pensijas ir pašalpas, kad revoliucijų nebūtų. Mūsų ir jūsų gerovė dar labiau priartėtų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Istorinė klaida       2021-02-23 20:00

Tauta juk viską padarė, kad Lietuva būtų laisva, demokratinė valstybė, bet ne – LTSR darbo inteligentija, tipo, sąjūdiečiai, nuo pat pirmų išrinkimo akimirkų perjungė telefoną an kito laido, kad gautų nurodymus iš kito pono, su kuriuo susitarė parduoti Lietuvą

šlapia idėja 1+1       2021-02-23 19:43

ant vieno akmens padėt, kitu priplot

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-02-23 7:56

Algimantai, per daug sudėtingai siūlai. Jau 8 paskutinieji seimai yra apsišaukėliai (antikonstituciniai) ir tokiųjų įstatymai - niekiniai. Daugiau apie tai naudojant nuorodą - ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo. Todėl, tereikia tik sugebėti rasti drąsos nusispjauti bei išmintingai kurti valstybę, naudojantis tik (pirminio turinio) konstitucija.
________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei iškrypėliška paleistuvyste.
2021 vasario 23

stasys       2021-02-23 7:44

A.Rusteika ar čia toks tamstos humoras ? Gal pirmiau pradėkite nuo to ka norėtumėte matyti , kitaip ? Žmogaus protas taip sutvertas jog aprašyti kas jam nepatinka reikalas daug paprastesnis to kai reikią pasakyti o kas yra teisinga ir ko jam norisi ? Kaip padaryti žmogų laimingą kuris nemoka džiaugtis ? Kaip padaryti valstybė teisinga visiems kai viniems labiau sekasi kitų ’ varkstanciu’ sąskaitą . Meskite jūs tą ‘turgeli’ iš galvos ir uzsiimkite reikalų ,realių ir naudingų ne tik Tamstai bet ir visuomenei .Viena sąlyga tas reikalas privalo jums būti dusioje . Varganą į valstybę žiūrėti anapus tvoros už vaikystės grotų .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-02-23 6:42

Įspėjimas, duotas raštu valstybinių įstaigų tarnautojams - prezidentui, prezidentūros kanceliarijai, vyriausybės kanclerei, premjerei, finansų ministrei ir valdančiųjų partijų vadovams su tokiu turiniu

_____________________________________________________________________
“Apie katastrofą

Lietuva - sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos metu. Bemaž, pusė darbininkų išvyko svetur gyventi bei dirbti ir bijo sugrįžti todėl, kad Lietuvoje yra naudojamos mokesčių taisyklės – plėšikiškos. Tai yra akivaizdžiai matoma, paskaičiavus surinkto biudžeto dalį, tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų). Lyginant su Jungtine Karalyste (JK), plėšikiškai surinktas biudžetas Lietuvoje yra perteklinis, bemaž, dviem milijardais eurų. Todėl, Lietuvoje yra galimybė bei gyvybiškai svarbi būtinybė:
1) panaikinti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD);
2) panaikinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) būtiniausioms maisto prekėms, vaikiškiems drabužiams bei avalynei;
3) panaikinti “sodros įmokų grindis”, taikomas nuo 2018 sausio 1;
4) atsisakyti visokiausių naujų mokesčių prisigalvojimo.
***
Įspėjimas valstybinių įstaigų tarnautojams

Mokesčių pertvarkymui, finansų ministerija pakvietė susiburti į darbo grupę iš prezidento kanceliarijos, vyriausybės kanceliarijos bei ministerijų ir kitokių įstaigų. Jei ši darbo grupė nepaisys aukščiau išvardintų visų keturių patarimų, prezidente Gitanai Nausėda, premjere Ingrida Šimonyte, finansų ministre Gintare Skaiste, valdančiųjų partijų vadovai ir kiti bendradarbiavusieji būsite apkaltinti įžūliu bei nusikalstamu plėšikavimu ir gyventojų (iš)varymu iš Lietuvos.
***
Priedai, kad suvokti plėšikišką biudžeto surinkimą Lietuvoje

Numeris 1. Jungtinėje Karalystėje darbininkui:
– tenka į rankas 1432.97€ (iš mažiausios algos dydžio);
– reikia sumokėti 182.45€ mokesčių (nuo mažiausios algos dydžio).
Plėšikų užvaldytoje Lietuvoje, darbininkui:
– tenka į rankas 447.23€ iš MMA dydžio;
– tenka sumokėti 159.77€ mokesčių nuo MMA dydžio.
Jei kitaip, Lietuvoje surenkami karališko dydžio mokesčiai nuo mažiausios algos daugiau nei tris kartus mažesnės už mažiausią algą karališkoje valstybėje.
(2020 kovo skaičiai)
***
Numeris 2. Jungtinėje Karalystėje:
– PVM yra 20%;
– PVM = 0 būtiniausioms maisto prekėms (nedarant biznio iš maisto prekybos);
– PVM = 0 vaikiškiems drabužiams, avalynei (nedarant biznio iš tėvų, auginančių vaikus).
***
Numeris 3 (apibendrinimas). Tai ko nėra JK, Lietuvoje nežmogišku būdu surenkami tokie pertekliniai mokesčiai bei įmokos:
1)  2018 metais, buvo plėšikiškai surinktas PSD iš dirbančių ir net iš nedirbančiųjų – 1264013917€  (duomenų šaltinis – lietuvosfinansai.lt);
2) plėšikiškai surenkamas PVM kai gyventojai perka maistą, kai perka vaikams drabužius bei avalynę;
3) nuo 2018 sausio 1, iš mažesnio nei MMA dydžio plėšikiškai surenkamos padidintos įmokos - taip vadinamosios „sodros įmokų grindys” (lukašenkiškas dykaduonių mokestis), kai reikia mokėti įmokas nuo MMA dydžio net ir tada kai alga mažesnė nei MMA.
***
Kodėl daromi palyginimai su JK? Todėl, kad daugiausia Lietuvos skurstančiųjų gyventojų pasirinko išgyvenimą toje buvusioje ES karalystėje, palygindami bei svarstydami gyvenimo ir veiklos sąlygas. JK ir pas mus, maisto bei daiktų kainos panašios.”
_______________________________________________
Šiandien, vasario 23, planuojamas mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės pirmasis susirinkimas.
Apie tai va čia
https://finmin.lrv.lt/lt/naujienos/finansu-ministerija-kviecia-visuomene-susitelkti-mokestiniu-lengvatu-perziurai
Chunta ketina padidinti mokesčius savarankiškai dirbantiems (silpniausiesiems), ir sumažinti mokesčius stambiam verslui, didinančiam darbuotojų algas. Akylai stebėkim chuntos veiksmus ir priešinkimės maištaukim, kad sustabdyti patyčias iš silpnesniųjų.

Konstitucinį Teismą kaip susikompromitavusį       2021-02-23 0:20

tai tikrai būtina naikinti, o jo funkcijas perduoti Aukščiausiajam Teismui,
kaip yra kai kuriose pavyzdinėse Vakarų šalyse.
Būtų ir nemenka ekonomija, ir demokratiška.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Lietuvos skiepijimas

Kastytis Braziulis. Gilaus susirūpinimo užtvanka pralaužta. Pagaliau

Lietuvos vyskupai: junkimės į bendrą maldą už šeimas, kad jos taptų tikromis Evangelijos mokyklomis ir mažomis namų Bažnyčiomis

Geroji Naujiena: Jei mylime darbu ir tiesa, esame iš tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Ad Hitlerum

Algimantas Rusteika. Maršas tęsia žygį per Lietuvą. Telšiai

Aurelijus Veryga opiausiais nūdienos klausimais

Albinas Plėšnys. Akvinietis homoseksualių veiksmų nepateisino. Atsakymas P. Aleksandravičiui

Andrius Švarplys. Šiuolaikinės demokratijos disproporcijos Lietuvoje pagal viešos nuomonės apklausas, arba Kur gali nuvesti tokia politika?

Nida Vasiliauskaitė. Ir jokio kognityvinio disonanso

Kun. Paulius Vaineikis OFM: maršas – tradicinių šeimų šauksmas

Artūras Grigas. Kaip Trečiasis reichas „išlaisvindavo“ ligonius nuo kančių, arba Kuo toks „išlaisvinimas“ skiriasi nuo šių laikų „pažangos“ – eutanazi

Dr. Lina Šulcienė. Tomas Akvinietis pasisakytų prieš partnerystės įstatymą

Andrius Macas. Kaip balansuoti tarp manipuliacinio politkorektiškumo ir gaivališkumo?

Emilija Trumpaitė. Galimybių pasas – kodėl ši idėja man labai nepatinka?

Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos išlaisvinimo paminklas Karaliaučiuje: kokio būta sumanymo ir kas apie tai žino daugiau? 

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką. Vytautas Radžvilas: apolitiškumas

Birutė Rūta Vitkauskienė. Ar didinga Biržų kunigaikščių Radvilų dvarvietė Vilniuje pasmerkta užmigti amžinu miegu?

Nida Vasiliauskaitė TS-LKD elektoratui: Žinote, kas tikrai krikščioniška?

Dovydas Norkūnas apie šeimų maršą ir vieningą Lietuvą

Kastytis Braziulis. Kas kelia didesnę grėsmę Lietuvai: teroristai, Kremlius ar sava valdžia?

„Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ organizacinis komitetas: Tikime laisvų, savo valstybės ateičiai neabejingų Lietuvos žmonių gera valia ir išmintimi

Arvydo Juozaičio pokalbis su Liudu Dambrausku: lietuvio charakteris. Sauliaus Dambrausko palydimasis žodis

„Sovietskaja Litva“: Ivanas Čmilis ir jo draugai

Disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Galiu būti pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje pasodinta į kalėjimą už kitokią nuomonę

Kastytis Braziulis. Vokietija – Rusija: ką reiškia Lietuvai Vokietijos svarbių veikėjų pasisakymai?

Liudvikas Jakimavičius. Jų tik pasidaugino

„Žuvelė‘21“. Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda: aš – laimingas žmogus

Geroji Naujiena: mes vadinamės Dievo vaikais, tokie ir būkime!

Irena Vasinauskaitė. Profai ir profanai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.