Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Ir nutariau savo laisvę saugoti

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 9 d. 7:01

23     

    

Algimantas Rusteika. Ir nutariau savo laisvę saugoti

Vienas lauke ne karys. Jei nori bent kiek, bent ką nors per milimetrą pajudinti, turi tą daryti kartu su kitais. Arba liksi iki senatvės vienišu svajotoju ar feisbuko burbulo herojumi, kurį šimtai laikina ir kuris yra nulis.

Visada šito bijojau, nes, vos susitapatinęs su kokia nors organizuota jėga, prarandi laisvę. Imi nejučia jaudintis – ar tai, ką galvoji ir viešai pasakysi, bus naudinga tavo komandai, ar žmonės, kuriems nepatiks tavo mintys (o jei būsi tikras – tikrai daugumai nepatiks), neims galvoti blogai apie mus visus, ar neprarasim palankumo, sėkmės galimybių, ar nepakenksiu bendram tikslui ir t.t., ir pan.

Ir nutariau savo laisvę saugoti. Sakyti, rašyti ir galvoti ką noriu, nepaisant to, ar mums tai naudinga, ar ne. Nes kitaip bet kokia kūryba ir bet koks viešas bendravimas tampa valdišku turgumi ir praranda prasmę. Kam nepatinku, tebūnie, bet net ir tie pajunta tikrumą ir ilgai nepyksta, jei sugebi būti nuoširdus.

Ir kuo toliau, tuo labiau praktiškai įsitikinu, kad protas ir moralė dažnai vaikšto atskirai, nes, matyt, moderniai beprotiškas gyvenimas taip į vietas sudėlioja. Masiškai egzistuoja tokia pusiau komunistinė, pusiau krikščioniška sakmė apie kvailus, baisius, nedorus elito senjorus pomidorus ir dvasingus, kilnius pažemintuosius ir nuskriaustuosius.

Bet štai susiduri iš arti su kokiu sėkmingu niekšu ir pamatai, koks jis išsilavinęs, protingas, dažnai netgi įdomus, tiesiog sąmoningai netramdantis savo tamsių instinktų, kuriuos ir tu juk turi. Kartais labai tikrai gyvenantis plokščio egoizmo pasaulėlyje ir tame besielgiantis nuoširdžiai.

Ir susiduri su tais neteisingumo paveiktais ir atstumtaisiais, kurie sukuria savo darbu viską ir kurių niekas negirdi, kurie niekam nerūpi ir kuriuos reikia ginti nuo šio pasaulio plėšrūnų. Ir pamatai, kokie jie buki, sukti ir primityvūs, kokie vergai, mylintys savo grandines, pavydūs ir išduodantys. Ir kaip jiems patinka šaukti „Ant kryžiaus jį!“, o po to suklaupus jam melstis.

Jūs net neįsivaizduojat, kiek pasisukęs porą metų „opozicijos pasaulyje“ sutikau durnių, pasipūtėlių, tuščių, save įsimylėjusių „autoritetų“ ir melo. Kiek čia daug netikrų pranašų, pasislėpusių po ėriukų kailiais, parsiduodančių dėl savo šeimos ir moters. Kiek susireikšminusių vidutinybių, kiek ambicijų ir banalybės po vėliavomis. Ir kiek paprastų žmonių numirusios vilties.

Jokių revoliucijų nebebus, žmonės, nes nebėra kam jų daryti. Niekas tikrų permainų nenori ir nelaukia, nes tam reikėtų paaukoti bent centą ar valandą darbo per mėnesį – bet argi kuris paaukosit? Mes geriau žiūrėsim su bokalais teliką ir sakysim, kad jūs ne taip darot, kaip reikia, ar ne?

Ar tai reiškia, kad viskas baigta? Toli gražu ne. Tiesiog reikia atsikratyti pagaliau tų idiotiškų iliuzijų ir dūmų. Priimti pasaulį, savo valstybę, žmones ir save pačius tokius, kokie esam. Žaisti su tokiomis kortomis, kokias gyvenimas mums išdalino. Ir nesitikėti stebuklo, čia – ne vaikystės pasaka.

Viskas dar galima. Tiesiog supraskim, kad gyvenimo pokyčiai yra viso gyvenimo darbas, o ne momentinis atsitikimas. Didžiausia bėda ne ta, kad nėra žmonių, kurie pradeda. Didžiausia nelaimė ta, kad tais, kurie tikrai nori pradėti, niekas nebetiki.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys        2020-06-10 12:38

Sunku sukritikuoti tokia pozicija . Gal gi viena karta visi imsime ir suprasime jog pati kritika tik atveria langą diskusijai o jei kritikuodami neturime geresnės idėjos siūlomai ..visa tai populizmas .Paviršinis šaligatvio kampu šlifavimas batais su tuo savo įsivaizdavimu jog toks užsiėmimas gali būti prasmingas .. naudingas visuomenei ir tokiu minios gatvėmis šlaistosi . Pritarsiu autoriui saugoti laisve reikia, o tam užtenka ir pačio mažmožio .. atsisakyti sekti paskui minią ‘šėlstančiu berazumių‘ .

protingiausia išeitis suteikia Viltį       2020-06-9 20:48

Mes, brangūs Lietuvos žmonės, esame durni, todėl natūralu, jog balsuodami “ant durniaus”, valdžion prirenkame gudručių. Negalime gyventi laimingai kai valdžioje ne mūsiškiai. Turime kažką keisti. Skaitau, kad rekia elgtis logiškai- durniai į valdžią turi rinkti tik durnius. Pačius durniausius.
Kas vagia valdžioje? Gudruoliai. Durniai nevagia- jie tam per durni.
Kai valdžioje bus tik durniai, nebeliks korupcijos ir tada kraštas suklestės, persjausim visas švedijas.
Taigi nepraraskim Vilties. Viltis durnių  motina. Lietuvoje ji daugiavaikė.

Al.       2020-06-9 20:43

Politikai, kaip ir daktarai, turi matyti savo tautą tokią, kokia ji yra. Ir su ja dirbti taip, kaip sodininkas su sodu. Užuot, nuolat keikęs tą jam Dievo pavestą kampelį. Dabartinėj mūsų padėty tenka siekti vis dar to paties, kaip sovietinėj Perestroikoj - viešumo ir skaidrumo. O tai užtikrins tik laisva žiniasklaida. Jei sukurti laisvą televiziją mums per brangu, ar nėr žmonių, tai tada nėr ko judint oro.

Paulius       2020-06-9 19:04

...ilgai plepėjo jie apie dangaus tiesas,
ir po tuščių kalbų visi ramiai užmigo…
(čia apie pasisakinėtous, panašu, dar manančius kad už lango 88). Ir tada jie tik „pasisakinėjo“, kai kiti tuo tarpu veikė. ir baigėsi tuo, kad pasisakinėtojais atsidūrė outside. Praėjo jau 30 metų, o jie taip nieko nepasimokė... išbarstys savo paskutinį potencialų elektoratą tais tuščiai pasisakinėjimais. atrodytų protingi žmonės, o tokių elementarių tiesų tenka mokyti…  ach, tiesa, kai pateks į seima tai tada jau imsis iš peties didžių darbų. net šaipytis nesinori…

^^^ 14:54       2020-06-9 19:00

Kas toliau? Nieko.
Iš šūdo saldainių neprilipdysi.
T.y., lipdyti, žinoma, galima, bet skonis vis tiek bus šūdinas.
Projektas “Lietuvos valstybė” žlugo.
Sovietinė leu leu leudis negali sukurti Nepriklausomos valstybės.
So ietžmogiai gali kurti tik lagerį.
Tokia genetika.

Bėdai       2020-06-9 18:10

„Bėda yra ta, kad visi, kurie eina į politiką labai gražiai čiulba, bet kai TEN patenka, viskas - nebėra žmogaus, žūva…”
Su tamsta nesutinku. Prieš rinkimus visi “gražiai čiulba”, žadėdami pagerinti tik materialinę gerovę, o apie dvasinę gerovę – visiškai nieko, atseit, tai nereikšmingas dalykas. Vienintelis NS pasisako už dvasinės kultūros būklės pagerinimą, tiksliau, už lietuviškos tapatybės ir patriotizmo stiprinimą bei griežtai pasisako prieš homoseksualizmo propagavimą. 

Patrijotui       2020-06-9 14:54

Gerai parasete. Ir kas toliau? Ka konkreciai siulote? Rimtai

Patrijotas       2020-06-9 14:17

“kas nors keistusi tik tada. jkei kazkas imtu keisti.”
-
Mes esame Didynga Tauta, o ne kokie praščiokai liankai kat patys darytume juodus darbus.
Mūm kaškas turi padaryt ir mandagei paduot vartojimui, vot tada būtū teip kaip reike.

hmmm -> O/G       2020-06-9 14:09

naivuolis. niekas po koronos nepasikeis. niekas, isskyrus tai, kad bus dar daugiau laisviu suvarzymo nei kad dabar. kas nors keistusi tik tada. jkei kazkas imtu keisti.

OMG       2020-06-9 13:40

O taip - šviesa tunelio gale visada pasirodo priėjus liepto galą
Tai reiškia, kad iš reanimacijos netrukus jus pergabens į morgą.

O/G       2020-06-9 13:26

Algimantai, dar yra žmonių, kurie masto kitaip ir nori, kad būtų Lietuvoje irgi viskas kitaip. Tikiu, kad visas šis globalizacinis brudas išnyks kartu su koronos virusu ir mes vėl galėsime pajausti, kad esame laisvi. Nes būtent dabar viskas pasimatė, kas valdo mūsų šalį už Sorošo pinigus, o tai vyksta trisdešimt metų. Mes savo valdžios neturime, o turime tik parsidavėlius už skatiką, kuriems nieko dvasiškai nieko nebeliko. Vis dėl to tunelio gale baltą šviesą matau, tik reikia bendromis jėgomis susigrąžinti valstybę į tautos rankas.

Tvankstas       2020-06-9 13:25

Kiekvienoje tautinės pakraipos partijoje ar judėjime yra saugumo ūsai, kurie prisisiurbia prie naujų žmonių, ypač turinčių ką pasakyti, ir tuščiais plepalais nuvilioja į liūną. Joks kuriamasis darbas yra neįmanomas, tik ūsų narciziškumo gyrimas su aikčiojimais.

Bėda       2020-06-9 12:59

yra ta, kad visi, kurie eina į politiką labai gražiai čiulba, bet kai TEN patenka, viskas - nebėra žmogaus, žūva…

Bėda       2020-06-9 12:56

yra ta, kad visi prieš eidami į politiką labai gražiai čiulba, nu labai gražiai, bet kai TEN patenka viskas, nebėra “paukštelio” - žūsta…

Tikimės       2020-06-9 12:43

Tikimės, kad per vasarą aplankysite kuo daugiau miestų susitikimams su rinkėjais! Mes tik už NS!

požiūris       2020-06-9 10:15

Neilgai šis straipsnis pabuvo viršutinėje rubrikoje…
Nepatogus.

Svajoklis       2020-06-9 10:12

Mano nuomone, patriotinė visuomenės dalis politikoje ne ta kryptimi eina. Visi suprantame informacijos svarbą, todėl yra tik vienintelė išeitis: sukurti alternatyvų, patriotizmą skatinantį, televizinį kanalą. Juk demokratija, tai nereiškia vienos pozicijos propagavimą visoje žiniasklaidoje, kaip yra šiandien. Demokratija reiškia laisvę pasirinkti, ko šiandien labai trūksta. Taigi, iki šiol turime tik nedemokratišką „demokratiją“.

Tvankstas       2020-06-9 9:07

Puiku, Algimantai.
Mano du artimi žmonės buvo politikoje paskutinius 3 metus, nutolo paskutinį pusmetį, pažįsta Jus asmeniškai, abu nusakė, kad tik Algimantu galima pasitikėti.
Jūs labai tiksliai aprašėte tai, ką aš esu girdėjęs iš abiejų artimų man žmonių.
AČIŪ.

ah1       2020-06-9 9:06

nieko naujo, senos tiesos nuo Aristotelio laikų,dar aprašytos veikale “Politika”, kad liaudis dalyvauja nenoriai ir galop iš viso nedalyvauja.

Paulius       2020-06-9 8:41

deja, viskas išties yra taip. ir jei mane kas nors dar kiek stebina, tai tik tai, kaip visiškai nunykęs pas tuos „išsilavinusius, protingus konformistus“ elementariausias, kiekvienam bioorganizmui įgimtas, savisaugos instinktas. Aš tai galiu paaiškinti tik dviem būdais - arba tai kraštutinio, hipertrofuoto cinizmo pasekmė, arba tiesiog ne tokie jau jie protingi tie „sėkmingi išsilavinę protingi…“

sunku būti ateistu (komunistu0       2020-06-9 8:26

tapsi kaip nabagas rusteika
jau nuplikęs, o rašantis ir mąstantis kaip nesubrendęs paauglys

exo       2020-06-9 8:08

Labai nuoširdžiai brandus tekstas.
Nepaprastai retas Lietuvoje, unikalus atvejis, kai politikas , (o Algimantas yra politikas), nemeluoja ne tik žmonėms, bet ir sau.
Praregėjimas, kritiškas, autorefleksyvus realistinis padėties suvokimas atėjo per du metus- tai tikrai greitai.
Kiti, dauguma to nepajėgia ir nepajėgs visą gyvenimą.
Dabar beliko padėti logišką tašką - pripažinti faktą, jog tarp A. Rusteikos Kauno forumo ir akademinių Vilniaus forumiečių tvyro mentalinė praraja.
Tonomis nesibaigiančias deklaracijas ir diagnozes kepantys radžvilai bei jų pūkuotos sinicos, niekdada nepajėgs pripažinti, jog padėtis realiai yra visiškai šūdina ir popierinė “kova” peticijomis ar dalyvavimais “rinkimų” cirkuose tos padėties pakeisti negali.
Nes visuomenė seniai numirusi taip ir nespėjusi užgimti.
Norint kažką pakeisti, pirmiausia reikia sukurti politiškai mąstančią visuomenę.
Ne pilvais galvojančią ir gelbėtojų laukiančią nachaliavščikų bandą, o savikritiškų ir solidarių piliečių bendruomenę.
To nebus be persvaros informaciniame lauke.
Sukurti tokį informacinį lauką visiškoje dykumoje, be išteklių, be išradingos vadybos nepavyks. Tad kokia nauda iš propatrijonų straipsnelių, jeigu jie realiai neturi sklaidos? Kokia nauda iš plytų, jeigu nėra kam iš jų statyti tvirtovę?
Kokia nauda iš tvirtovės, jeigu niekas neis jos ginti?
Nacionalinis susivienijimas yra eilinis feikas, politikavimas imituojant veiklas.
Tai naivių ir neatsakingų žmogelių mėgėjiškos saviveiklos būrelis, meluojantis žmonėms ir sau, jog jų dalyvavimas “rinkimų” cirke kažką pakeis.
De facto NS matome vieną sveiką žmogų, o kiti beviltiški ligoniai, neįgaliukai.
Gerai kad Rusteika turi stiprų imunitetą, kitas jo vietoje seniai būtų komoje.
Tad palinkėkime Algimantui tęsti - būk sveikas. Rašyk.
Rašyk bent sau. Nes tik taip galima išgyventi dugne - sakant Tiesą sau.

hmmm       2020-06-9 7:56

atrodo, kaip prisipazinimas apie pralaimejima. hmmm blogai, autorius kaip tik buvo vienas is tu, kurie dare, o ne tik kalbejo


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.