Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Gyvenimas pagal jų taisykles

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 24 d. 21:24

10     

    

Algimantas Rusteika. Gyvenimas pagal jų taisykles

Amžiną atilsį Filomena Taunytė yra pasakiusi apie amžiną atilsį Algirdą Mykolą Brazauską: „Kas gali būti šlykščiau už ištvirkusį senį“. Tačiau AMB nebuvo tikrai ištvirkęs senis, o tik vyras, pakeitęs moterį, pusę gyvenimo bijojęs ir tik senatvėj išdrįsęs tą prisipažinti.

Tikrai ištvirkęs senis yra negailestingas teisėjas ir smarkiai smerkia tas kitų nuodėmes, kurių pats nebegali ar neišdrįsta padaryti. Ir kuo labiau slapčia gviešiasi – tuo pikčiau kanda. O dar aršesni tie, kurie daro.

Dėžėse knibždėte knibžda su korupcija kovojančių mokesčių nusukinėtojų, kurių turtai pusbrolių ar švogerių vardais sukrauti iš nusuktų mokesčių ar mokesčių nusukinėtojų dovanų.O kaip smarkiai jais piktinasi neturintys galimybės mokesčių nusukinėti ar dovanų gauti!

Juk laimi tie, kurių nepagavo, ar ne? O kas gi garsiausiai piktinasi populizmu ir gelbėtojais, jei ne populizmo profesionalai ir geriau patyrę profesoriai, kurie visą gyvenimą tik ir užsiima populizmu, žada kalnus kilnoti ir vis ateina mūsų gelbėti?

Jie labai bijo, kad kiti gelbėtojai neišgelbėtų nuo gelbėtojų, nes laisvoje gelbėtojų rinkoje konkurencija didžiulė. Jau tapo brendu – jei tik kalbi, kas žmonėms skauda, tai politiniai ir žiniasklaidos populizmo monopolistai tave vainikuos populizmo erškėčiu ir užspjaudys negyvai.

Dvigubos moralės ir keturgubų standartų fariziejai turi populizmo ir gelbėjimo licenzijas. Vaikai viską mato ir greit pagauna, kas čia per žaidimėlis, kad smerkiam priemones ir garbiname jomis pasiektus rezultatus.

Kad vieną sėkmės istoriją atstoja tonos nesėkmių ir beviltiškumo, kurio nereikia matyti – taip ir išmoksta gyventi, svarbu nepagautų. Kad nugalėtojų niekas neteisia ir jie rašo istoriją, ir laimingi tie, kurių nepagavo.

Svarbiausia ne būti, o atrodyti, ir kad visi pamatytų, koks tu geras. Kaip sukantis kameroms ministras persikreipusiu veidu gulasi ant uždaužyto vaiko kapelio ar pirmoji panelė pila sriubytę ubagui, o tas senatvės dėmėmis išmėtytom rankom nešasi.

Ir viskas baisiai rimtais veidais, kuriais daromos visos kvailystės ir baisybės. O štai dar baltaveidis tešliukas, kuris su mumis kalba kaip su pacientais, pripirkęs pigių skiepų visiems, savo užpakalį ir šeimyną skiepija brangesniais – mat tikrai veikia.

Ir teisingai, jiems duosim blizgaus pozityvo ir tegul žiūri savo konkursus ir debiliškus šou, vis tiek nieko nesugeba, painkš, pastovės su plakatais ir išsiskirstys. Pasityčiosim per Vremia arba visai nerodysim. Nes jūsų nėra, jums tik vaidenasi, kad esat.

Kvėpuojat kreivų veidrodžių karalystėj ir matot tik tai, ką norim. Tikrovė už stiklo paketų, kur niekas niekada jūsų neįleis. Galvosit ir kalbėsit, miegosit, auklėsit vaikus, maitinsitės kaip pasakysim ir vaikščiosit kur nurodyta, net jūsų pasipiktinimai suplanuoti.

Neskleidžiu tamsos. Šviesos ir tikrumo aplinkui kiek tik nori, tik paslėpta, nematoma, susitvenkimas už langų. Ten gyvena meilė ir šiluma, ateitis ir praeitis susitinka, mūsų akys ir širdys yra atidarytos.

O pasaulis už durų gyvena pagal ištvirkusių senių taisykles. Tačiau maža klaidelė šioje užtvankoj iki dangaus ir yra viltis – baigiasi tik tas, kas neprasideda. O tas, kas prasideda, bus gyvas ir nugalės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Šiaip       2019-01-25 19:04

na ir ko čia inkšt?  Demokratijoje visos vertybės apvirsta aukštyn kojom ir priveda prie žiauriausios vergijos - Platono “Valstybė” aštunta knyga.

Tik laikas       2019-01-25 13:09

Tik laikas įvertina kiekvieną.Ir Salomėją,ir Valiušaitį,ir AMB,ir Filomeną.Teisingi maldos žodžiai - *Mes klystantys žmonės*.Paskaitai straipsnius - atrodo,politologas virš minios,švarus toks,pūkuotas,paskaitai komentarus - visi toookie protingi,tik ir dairos kaip sumenkint,tai Agnę,tai Rūtą.Viskas praeis,viskas tik migla.Nesusireikšminkim labai stipriai.Leiskim nors ČIA turėti savo nuomonę.

Pastaba       2019-01-25 9:47

Buvo tokia šnekutė Filomena Taunytė, kuri varė ant Garliavos ir pasirodė, kad jos tos šnekos yra tuščios ir ji toks pats sisteminis produktas, tokia pati bejausmė šiukšlė. Tad amžinąjį atilsį jai.

Žmonės 2       2019-01-25 7:39

O kai Sakalas su Landsbergiu apsikeitė žmonomis ar žmonos apsikeitė su draugeliais,tai čia blogai ar gerai? o jei visiem keturiem gerai,tai ar mum blogai ar gerai?Taunytės jau nebepaklausim.

abc.       2019-01-25 7:32

išvada- AMB doras,Taunytė nelabai.

Žmonės        2019-01-25 0:08

tikrai šlykščiai apgaudinėjami.  Kodėl?-  Ogi todėl,kad leidžiasi.  Vadinasi ,  taip jiems ir reikia?

tiapkinas        2019-01-24 23:17

tikri žmonės yra Žmonių partijoje, dar dalis išvardyti žurnale “žmonės”.
“brangūslietuvosžmonės” yra tie, kurie ant glamūrinio raudono kilimo brangias draapanėles demonstruoja.
kiti, t.y. pigūs, jie tiesiog nežmonės.
dėl nežmonių neverta sukti galvą.
geriau nusukti galvas nežmonėms.
kad po kojų nesipainiotų.
nes kokį užmynus gali brangią avalynę išsiterlioti.

Marija       2019-01-24 22:58

Praeivis teisus… nėr net ką ir bepridurti. Prieš akis iškyla nukvakęs Briuselio valdovas ir į jį panašūs… ir čia, pas mus, švogerių valstybėlėje tokie… Kažkaip net šiurpu. Ypač kai sugretini su tikrais Žmonėmis, tokiais kaip Cidzikas…

koma       2019-01-24 22:15

Ar gyvenimą pagal Numirėlių Taisykles galima vadinti gyvenimu?

Praeivis       2019-01-24 21:45

Nuščiuvo komentatoriai, susimąstė...


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.