Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Socialinė politika, Ekonominė politika

Algimantas Rusteika. Gerai įsižiūrėkit –  jų praktiškai visiems jau nebėra…

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 20 d. 0:44

17     

    

Algimantas Rusteika. Gerai įsižiūrėkit –  jų praktiškai visiems jau nebėra…

Juk matėt, kaip išsigąsta neradę prie kasos kortelės, kaip drebančiais, senatvės dėmių tartum tigro kailis išmargintais pirštais knisa nutrintą piniginę, vartant akis visai eilei normalių, pozityvių jaunuolių su spalvotais švarkeliais ir nusmukusiais klynais, ir visi vežimai, kupini ekologiškos žolės ir vakarinio krepšinio alaus, su palengvėjimu atsidūsta, kai jie iškrypuoja su savo vakare, prieš darbo galą nupigintu batonu ir akcijinėm kruopom.

Šiai valstybei esi amžina problema – vis galvok, kaip tave išsaugot nuo ligų ir apsaugot nuo tėvų, išmokyt, kai mokyklų vis mažiau, ir kad galvotum, ką reikia, ir balsuotum, kaip reikia, ir kad laiku sumokėtum viską, ir nepabėgtum, o paskui baisiai oriai džiaugtumeis senatve, o dar tave gydyk, nors jūsų kaip tarakonų, o ligoninių vis mažėja, ir dar reiks jums mokėti, kad turėtumėt ką mokėti ir visi uždirbtume – vienas vargas, kol išmokėjimai baigiasi.

Pensija yra vaivorykštė, kurios niekada neprieisi. Jos lauksi dvidešimt metų, o po dvidešimties sužinosi, kad ji ateis po dešimties, o po dešimties dar penkis palauksi, tada dar po pusantrų ir poros savaičių gausi tokią, už kurią galėsi numirt iš bado po pusmečio, o numirsi po metų, ir visi stebėsis, koks kietas senukas buvo.

O dabar darysim pensijų reformą. Sumažinsim įmokas į fondus, nes iš jų nieko vis tiek gero – kas, kad valstybė sugundė ir sakė, kad bus labai gerai. Ir kelnes nusimovėt, ir ėmė skaudėti – kas, kad žmonės mokėjo šitiek metų, bet vis tiek nieko gero, grynas nuostolis, tai dabar arba grįžkit Sodron, arba mokėkit patys daugiau ten, kur vis tiek nieko gero, mes ten nebemokėsim – juk ten nieko gero.

Ir iš to sutaupysim 186 milijonus, kuriuos išdalinsim visiems po 20 euriukų per mėnesį, ir visi būsit žiauriai laimingi, ir galėsim pasakyt, kad padidinom. Tai bus tas vienas kartas, kai galėsim neduoti, ką pažadėję vieniemsm ir padalinti kitiems, bet kas šitos valstybės pažadus atsimena – juk ten buvom ne mes.

Mes – tik vaikai, išsidalinę taupyklę juodai dienai, o kai paaiškės, kad taip nereikėjo ir nieko neišėjo, o tik po kelių metų dar didesnis blogumas, tai ir vėl būsim nebe mes, ir liksit tik jūs, kurie vis tiek nieko neatsimenat, o ir tų didelė dalis užsilenksit, ir mažiau bus gavėjų: nėra pensininko – nėra problemos.

Svarbu – dabar gausit tą savo dvidešimtinę ir pabūsim geri, o kitąmet bus rinkimai ant nosies ir ne tas jums rūpės, ir jokių dar dvidešimt nebebus, ir vėl galvosim, iš ko atimti ir padalinti, ir nebebus jau iš ko, bet gal kaip nors – juk visada kaip nors būna, surasim jums dar kokį nors Pūką ir galėsit žiūrėt į areną su tigrais ir rodyti nykščius žemyn.

Tai kas, kad mokančiųjų vis mažiau, o senių vis naujos minios prie langelių, ir kaip beskaičiuotum, kasmet vienam seniui išeis vis po mažiau – galėsit kaupti toliau tuos eurus, kuriuos sėkmingai suvalgys infiliacija, ir jei nebus bankrotų gal atgausit, ką pasidėję kaip į pagalvę ir davę uždirbti visiems, kas netingi, vis tiek apie tai net nekalbėsim, nes tas mums nesvarbu, mums svarbu duoti dabar po dvidešimt ir atsiskaitę, vis tiek viską užmiršit ir padėsit šaukštus.

Ir tie, kurie matys, kad jei visą gyvenimą arsi ir visiems mokėsi, lyg nenormalus, senatvėje gausi dešimt ar net tuos jūsų dvidešimt eurų daugiau už tą, kuris durnių voliojo ar šiaip ėmė pašalpas – tie juk užmirš norą būti solidarūs ar kaupti, ir nutars geriau dabar imti iš darbdavio juodais ir nesukti dėl nieko galvos, tai mes juos patys tokiais padarę labai gaudysim ir bausim, ir vaikysimės šešėlį, kuris kaip pensija ar vaivorykštė visada pabėga.

Bet svarbiausia – visi turės darbo: linguos žilos pamokslininkų galvos per dėžę, visi eisit į naujus rinkimus su naujais pasiūlymais, kaip daugiau atimti ir dar teisingiau pasidalinti, ir bus pasiektas šventas tikslas – nieko nedaryti ir nieko nekeisti, o tie seniai tai vis tiek greit užvers kanopas – kaip iki šiol kažkaip pragyveno, taip ir toliau nepasius.

Gerai įsižiūrėkit į tuos, kur vakare stypso prie nupigintų, į tas išblukusias akis, suprantančias viską, padėvalkių paltukus ir nušvitimą pamačius vaikus, ir kaip jie nueina į savo laiptines ir pradingsta, nes jų greit nebeliks, jų praktiškai visiems jau nebėra…

Dar šiek tiek vasarų ir mėnulio užtemimų, vienos kitos atostogos ir keliolika Kalėdų – ir ateis jūsų eilė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

žiauri       2017-12-22 18:36

tiesa. Gaila Lietuvos.

> Pikc       2017-12-21 18:49

tai ne,  nebiudžetininkai kalti dėl esamos padėties Lietuvoje?  Runkeliai įstaymų nepriiminėja…  Kokie įstatymai taip ir gyvenama.

Pikc       2017-12-21 18:25

Ne pirmą kartą matau vieną komentatorių keikiantį “biudžetininkus” kaip vos ne visų blogybių priežastį. Pagal tokį požiūrį, nėra jokios skirtumo tarp “biudžetininkų” valdininkų, teisėjų, prokurorų ir “biudžetininkų” mokytojų, gydytojų, troleibusų vairuotojų...

apie pensijų fondus       2017-12-20 20:49

kapitalizme pensijų fondai reiškia kad pensijų fondams geriausia būtų kad kuo greičiau numirtų tie kas turi teisę gauti pensiją iš pensijų fondo ir kad visi pinigai liktų pensijų fonuose, o tai padaryti - pensijinio amžiaus ilginimo mechanizmu, na arba “ištaškyti” pinigus pensijų fonduose ir subankrotinti pensijų fondus įstatymo numatyta tvarka.

tai reiškia       2017-12-20 18:05

Tai reiškia viena - kad tuos pinigus prokurorų-biudžetininkų algų didinimui reikės iš kažkieno paimti ir pervesti į biudžetą kad būtų prokurorams biudžetininkams didesnės algos. Lengviausia susitarti su versilinkais kad būti didinamos kainos naudojant antakainio didinamo mechanizmą automatiškai padidinantį prekių pirkimo ir pardavimo PVM-ų skirtumą pravedamą į biudžetą. O kadangi biudžetininkai išsimoka algas iš biudžeto tai galutiniam rezultate už prokurorų- biudžetininkų algų padidinimą sumokės darbininkas, ir reiškia kad darbininkas dar labiua skurs ateinančiais metais dėl biudžeininkų algų didinimo, manau.

jūs teisi       2017-12-20 17:40

Rūta     2017-12-20 17:06
Filosofai, Aristotelio ,berods ,nurodyta , buvo tie piliečiai ,kurie galėjo valdyti savo valstybę tinkamiausiai ir išmintingiausiai.
Dabartinis “mokslas” nustatė- tinkamiausiai valdo valstybę šiame laikmetyje - pinigų Bankai.

nevykėliams čia nėra vietos       2017-12-20 17:31

Gaila, taip ir nepagyvenom nepriklausomoje Lietuvoje. Tik porą metų po Nepriklausomybės,iki antrujų seimo rinkimų, nuo kada ją iš mūsų pavogė. O dabar viskas poig, gaila tik vaikų ir anūkų, kuriems teks sunkūs išbandymai, nes esu tas , kurio oda tigro dėmėm išmarginta, kretanti galva,ir visada vėluojanti atmintis, pas kurią atskuba Alzheimeris. Sunki senatvė todėl , kad sąžinė visada budėdavo ir neleisdavo pamiršti Tėvo pamokymo; ne savo - neliesk.. Iki dabar atsimenu Mamos prisipažinimą ižšpažintyje pas kunigėlį - už  iš atimtos bolševikų žemės parsineštą šiaudų plaką alkanai karvei ,nuosava, tėvų prakaitu ir nenuilstamu darbu isigyta žemelė jau buvo tapusi bendraja soc. nuosavybe, kunigėlis paguodė, kad tai nėra vagystė - iš savo buvusios žemės pasiimti menką dalį savo ir vaikų išgyvenimui…
Deja, vieni bolševikai atėmė su visam, kiti po jų atėję vagys išsidalino tą tėvų darbu susikurtą nuosvybę- išdalino kaip žalią zoną savo trihektariniam elektoratui, vieni ją išpardavė bambalinio alaus pritrūkę, kiti prisijungė prie naujų formuojamų savo dvarų. O tikriesiems savininkų vaikams padavė nuosavybės popierėlį ir liepė eiti ieškoti savo žemės po plačiają kuriamą valstybę...

Rūta       2017-12-20 16:06

Autorius teisingai viską išrokavo. Kažkas negerai mūsų karalystėje. Taip norisi, kad į valdžią patektų patys geriausi, patys protingiausi, patys sąžiningiausi.  O ateina vis ne tie, ateina visiškai vidutiniokai arba žemiau vidutinio intelekto. Buvo premjeru Kubilius…Dar ilgai Lietuva mokės palūkanas po tokio valdymo. Buvo Butkevičius. Dabar Skvernelis. Niekaip nrgalėjau jo suvokti premjero kėdėje. Ir Kukuraitis silpnas ministras. Gal žmogus ir geras. Bet ministrui dar reikia ir kitų savybių. Juk yra Lietuvoje tikrai protingų ir sąžiningų žmonių: V.Radžvilas, A.Jokubaitis, V.Rubavičius. Bet filosofai į va ldžią neina. O valdžios vidutinybės oi kaip nemėgsta protingesnių už save.  Ką daryti, kad valstybę valdytų to verti žmonės? Manau,pradžiai būtina keisti rinkimų sistemą, nes su partijom ateina įvairaus gaivalo, sportininkų, šoumenų ir t.t. Autorius rašo apie skurdžią senatvę. Tačiau ne visi skursta. Neseniai skaičiau apie pensininkę teisėją, kuri prisiteisė apie 1800 eu valstybinę pensiją, dar plius senatvės pensija, viso virš 2300eu per mėnesį. Be to valstybė jai dar primokėjo už skriaudą apie 44ooo eu. Manau, minėta pensininkė neskursta, nes dar dirba. O žmones labai skaudina tokia neteisybė. Kodėl teisėjai, prokurorai tokie privilegijuoti?

Verdiktas       2017-12-20 14:25

Tie,kas nedirbo TSKP ir KGB -dabar vargsta.

Misteris       2017-12-20 14:00

Kokie pinigai cirkuliuos LT po 20 metų?
A?
Nežinote?
O pensijų fondai žino,kad Jums ,gerbiamieji, atiteks VIDINIS BARONKOS PLOTAS,jei nenumirsite anksčiau laiko.

albina       2017-12-20 10:41

Kaip yra visi žino ir mato.Nuo nuolatinio aprašinėjimo kaip yra blogai,jau irgi bloga.Bet…dejuoti ir skųstis taip būdinga,nors šaldytuvai pilni,mokesčius pensininkai susimoka pirmieji,šventiniai stalai bus pas visus.Sunku ir blogai,kai serga artimas ar pats mirtimi vaduojiesi,sveikata svarbiausia.Per daug pykstam ir aimanuojam.

Nesijaudinkit pensininkai       2017-12-20 10:37

Buvo delpistų paskelbta 500 milijonierių, net vienas miliardierius. Praeis dar kokie 5 metai ir bus visas 1000 milionierių. Tai argi mes blogai gyvenam? Milijopnieriai auga kaip ant mielių. Išeitis visiems vogti ir ko daugiau. Gyvensim visi kaip Liuksemburge, kur minimalus atlyginimas 2000 jevrikų. Na, jeigu ne kaip Liuksemburge tai kaip Airijoje su minimaliu miniseniu atluginimu 1600 jevrikų. Ir tegul pašvilps kokia nors Estija ar Latvija. Tik gerbiamiejilietuvosžmonės reik palaukt kai išmirs visi pensininkai ir neliks dejuojančių runkelių.

>Kažkada čia čia        2017-12-20 10:17

gera mintis. reikia šitą kryžių su užrašu Lukiškių aikštėje statyti, o dar geriau butų bronzinis lagaminas ir rynair lėktuvas.

Povilas       2017-12-20 9:47

>Kažkada čia čia

Genealiai paprasta!!!
Tą kryžių su užrašu “Čia buvo Lietuva” pastatyti Lukiškėse jau dabar.
Iki vasario 16-tos spėsime.

pensija yra gerai       2017-12-20 9:28

smagu gauti keletą tūkstančių eurukų (kas mėnesį).
——
tam reikia nusipelnyti Komunistų Partijai ir KGB

Kažkada čia čia       2017-12-20 8:15

stovės kryžius ant kurio bus užrašyta “Čia buvo Lietuva”.Išnykus rajonams,išnyks ir miestai.Nykimo strategija.

švarkelis       2017-12-20 6:56

Dabar visi gal jau suprasite jog darome neišvengiamai teisingas reformas:
trečdaliu pakėlėme algas prokurorams- kad nedrystumėte protestuoti, o jauniems gydytojams kategoriškai atsisakėme mokėti- juk būtina pasiekti, kad jie išsinešdintų ten kur moka 20 kartų daugiau.
Kai neliks gydytojų, tuomet pencinykai išmirs greitai ir natūraliai.
Ir neliks problemų.
Strategija!

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.