Nerasta rubrikos

Algimantas Rusteika. Draugai ir nedraugai

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 23 d. 21:40

7     

    

Algimantas Rusteika. Draugai ir nedraugai

Feisbuko draugai nėra draugai buitine prasme. Nebūtinai turi būti bendraminčiai, su kuriais galėtum sau virtuvėj gurkšnoti. Nebūtinai mieli, pūkuoti, patogūs. Tai bendravimo partneriai. Kurių mintis norėtum išgirsti, net jei jie ir tavo oponentai ar net visiškai atgrasūs tipai. Ir kurių pats norėtum būti išgirstas. Tai tavo auditorija, tavo lektoriai ir tavo žurnalas, kurio autorius išsirenki.

Mano publika marga ir aš tuo patenkintas. Niekada nesiekiu vienamintiškumo, nors to ir nori viduj tupintis egoizmas ir vyriško pirmavimo ištroškęs primityvus žvėris. Nelendu į durnių ginčus „aš-genijus-visi-kitaip-manantys-durniai“. Išmokau nepraleisti gerų progų patylėti. Tai neblogai ugdo savikritiškumą, savitvardą ir kitas didžias tobulybes.

Žinant feisbuko neapykantos tradicijas, draugų sąrašo viešai nerodau. Nes vieni pamatę kitus, mirtinus politinius priešus, pasibaisėtų. Mikliai išsilakstytų iš mano smėliadėžės. Ar susipliektų užmuštinai. Todėl paskyroje rodau tik tą, ką masinis feisbuko pilietis labai nori matyti – jo paties draugus.

Iki šiol, neskaitant asmeninių dalykų, neteko išdrauginti už pažiūras nė vieno. Net tokia mintis nebuvo kilusi. Nors mane išdraugindavo. Matai matai žmogų, tik bac! – ir staiga dingsta. Nueini, ir žiūr – ogi kad aiškina kažkokią aktualiją aršiai kitaip nei tu, kad aiškina. Ir jau ne draugas. Tai ir gerai. Organizmas valosi pats. Lieka tie, kurie moka ne tik kalbėti, bet ir klausytis.

Bet pažiūrų, minties laisvė ir poelgių laisvė nėra tas pats. Veiksmas, turintis įtaką žmonėms ir visuomenei, nėra laisvas nuo tų žmonių ir visuomenės. Čia susiduri su apsisprendimo, vertinimo problema. Lengva praėjus nuo įvykio daug metų – tada aiškiai matai, kas buvo, kokį poveikį turėjo, kas išėjo. Po laiko visi gudrūs. Visi galim pamokyti ir vis pamokom, kaip, tarkim, reikėjo A.Smetonai elgtis.

Štai R.Vanagaitė. Na taip, VEKS pinigai. Ir tėvus karšinti yra Dievo bausmė. Kai tavo subinę valė – nedejavo ir mylėjo tą darbą. O tau tik kančia, nes gyvenimas juk turi būti džiaugsmingas. Tegu už pinigus kas nors. Tą žinojau. O štai dabar – kaip žydus žudėm. Viskas taip. Tik viena raidė, tik viena forma, o kaip viskas keičiasi. Buvo ŽUDĖ, tapo ŽUDĖM.

Rodos, viskas taip. Faktai lyg ir tokie, nors dauguma jų surinkti KGB rūsiukuose. Nors yra ir kitų faktų. Bet kam apie juos? Čia – kaip šeimoje. Surinksi visas nuoskaudas ir nuodėmes krūvon – bus teisinga krūva. Tik ant jos ilgai neišgyvensi. Ir nulipęs pamatysi, kad taip nėra. Bėda tik, kad nėra rankenėlės, kurią paspaudus viską nuplautų.

Pažanguoliai išpuoselėtomis rankelėmis subruzdo. R.Vanagaitės reikia tautos pasveikimui, vaistai turi būti kartūs, išsilaisvinkim nuo praeities nuodėmių! Viskas teisingai. Tik kodėl toks jausmas, kad čia kažkas ne taip? Kodėl kažkas vos vos dvokia? Kodėl išėjusios iš terminų silkės prieskonis?

Proto argumentai visada abstrakčiai teisingi, racionalūs. Bet kartais būna nenuoširdūs, apsimestiniai, slepiantys interesą. Juos galima suvaidinti, išgalvoti, už jų pasislėpti ir paslėpti. Jausmas dažnai apgauna, bet niekada nebūna apsimestinis, jo nesuvaidinsi. Net klaidingas, jis visada tikras.

Spūst protingumo išjungimo mygtuką. Įsijungia intuicija, nuojauta, širdis, jei kam to žodžio norisi. Ir iškyla vaizdelis, kaip R.Vanagaitės knyga staiga, stebuklingai tą pačią dieną pasirodė visuose portaluose, laikraščiuose ir kanaluose. Kaip jau tą patį vakarą gausiai džiūgavo visas sovietynas, rusynas ir zurofynas, tarsi būtų iš anksto tekstus pasiruošę. Matau tas šaltas akeles ir girdžiu irzlų teisuolės toną apie tai, kaip mes visi kalti. Visų priešų džiaugsmingas ovacijas.

Pabaigai nueinu į autorės feisbuko paskyrą. Imkit mane ir skaitykit! Tik 10 €! Kiek džiaugsmo, tiražas parduotas per tris dienas! Spaustuvė sukasi kaip pašėlusi. Ir toksai tekstukas: eikit visi, žinot kur, darau ką noriu, išsidrauginkit, po galais. Kažkoks įniršis ūmai tik smilkt po ledu, pirštas tik pyst unfriend mygtuką. Taip spontaniškai, iš dūšios.

Žinau, tai kvaila, neracionalu, prieštarauja mano principams. Bet intuicija iškart sako – argi nejauti, Algi, kad čia kažkas smirda? Na, jaučiu. Tai ir nespirgėk, viskas tvarkoj. Kas teisus, kas ne, sužinosi ateity. O kas nuoširdus, žinai jau dabar.

Tai štai kokia istorija man nutiko, mieli Lietuvos piliečiai ir nepilietės.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

che       2016-02-27 1:50

emocijos žaidžia, faktai lieka… Esmė: nepatiko, KAIP sakoma tiesa. Na, bet kokia arogancija yra bjauri, bet vis dėlto sveikintina knyga - vien dėl faktų. Tiesą žinot reikia, kad ir kokia nemaloni.

Pikc       2016-02-26 1:14

Ne visai sutinku su autoriumi dėl “Kodėl kažkas vos vos dvokia?” - čia ne “vos vos” - čia KAIP REIKIANT - ir toli gražu ne pradvisusia silke. smile

mama iš kaimo       2016-02-24 0:22

  Dėkoju autoriui. Man irgi smirda. Knygos tiesa, neskaičiau,  bet smkrda diskusijos, laidos - ir savo mase, ir turiniu, o labiausiai - iššaukiančiu elgesiu ir ir pasipūtusia laikysena vargšės “teisuolės”, nematančios Lietuvoje nei vieno žmogaus, verto, kad ji su juo dirbtų. Pagalvojus, gal ji ir teisi, tiktai, kaip rusai sako “priamo naoborot”, pasigailėtinas būtų prašantis dirbti ir patarinėti.

N.Sadūnaitė geresnė       2016-02-23 23:50

N.Sadūnaitė - kgbistus, kurie ją radiacija švitino - mylėjo ir už juos meldėsi ir jų gailėjo.

Bravo ,Algi       2016-02-23 23:04

Už drąsą sakyti tą,kas ant dūšios.
Ir tegul zurofaitės užsi ja balina savo nervuose.

Sutinku       2016-02-23 22:43

Visu 100 procentų. Taip išeitų,jei mano tautietis kažkada kažką nužudė, tai ir aš turiu muštis į krūtinę, atseit esu žudikas ir nors tu ką. Kažkas tikrai čia ne taip, sakyčiau net labai ne taip. Aš nei žydšaudys, na vaikžudys, nei dar koks žmogšaudys. Ir ačiū dievui, tikiuosi juo niekada netapsiu, kad ir labai kažkam to reikia.

pagiriamasis zodis autoriui!       2016-02-23 21:45

Sutinku su jo mintimis.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Parodykime tikrų atsivertimo vaisių!

Vytautas Sinica. Sukanka metai, kai Seimas gėdingai ir neteisėtai pritarė Jungtinių Tautų migracijos paktui

Ramūnas Aušrotas. Europos Parlamentas pasmerkė Lenkijos ketinimus kriminalizuoti lytinį mažamečių švietimą

Svarbi žinia: teismas įpareigojo Vyriausybės atstovą S. Buškevičiaus skundą dėl Kazio Škirpos gatvės pervardijimo nagrinėti iš naujo

Rasa Čepaitienė. Atviras laiškas Trakų rajono merei Editai Rudelienei

Liudvikas Jakimavičius. Balsavimo kortelė

Konferencija „Lietuvybė viešajame gyvenime“ (vaizdo įrašas)

Gitanas Nausėda per Nacionalinius maldos pusryčius: „Susitelkime maldoje visi kartu prieš Dievo veidą, ir vėl pasijuskime esą broliai ir seserys“

Ramūnas Aušrotas kviečia į diskusiją apie naujausią Šarūno Barto filmą „Sutemos“

Aras Lukšas. Stalinizmo šaukliai: tarp prisitaikymo ir atgailos

2019-ųjų metų Laisvės premija skirta Laisvės kovų dalyviui, žmogui-legendai Albinui Kentrai

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen. Nacionalinė šeimų taryba – rūpestis šeimomis ar inkvizicijos kūrimas?

Veronika Winkels. Ugdyti vaikus… mokykloje ar namie?

Andrius Švarplys. Kas nutrauks bankų vydomą valstybės šantažą?

Liudvikas Jakimavičius. Ką bendra turi šv. Kalėdos ir šachmatai?

Algimantas Rusteika. Ruoškitės pasirinkimams – ‘vsio bus zakonno’

Ramūnas Aušrotas: „Gal pirmoji JTO MTK ponia norėtų lankyti civilinės šeimos teisės kursus? Priimčiau su nuolaida“

Neringos Venckienės interviu TV3: „Variantai buvo tik du: arba ginti mergaitę, arba pamiršti, kad tokia gimė. Aš pasirinkau ginti“

Tyrimas palygino santuoką ir gyvenimą kartu nesusituokus

Donaldas Trumpas: E. Macrono atsiliepimas apie NATO yra „labai labai bjaurus“ ir „įžeidžiamas kitoms 28 valstybėms narėms“

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“. Bankininkas, kuris nugalėjo carinę Rusiją

Ramūnas Aušrotas. Pirmą kartą šeimų balsas oficialiai skambės ir nacionaliniu lygmeniu

Shannona Roberts. Šaldyti kiaušinėlius ar karjerą?

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Vygintas Gontis. Kaip deklaracijas apie žinių ekonomiką paversti atsakinga valstybės viešojo sektoriaus bei mokslo ir studijų politika

Liudvikas Jakimavičius. Partijos ir išdavikai

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.