Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 15 d. 18:09

35     

    

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Anksčiau į pensiją išeidavo, o mus išneš. Į mitingus sueinam, o neužilgo mus vežimėliuose suveš. Toks piktų senių būrelis su vėliavom, nerimstantis dėl lėtai mirštančios valstybės. Jauni praeina su ausinukais ir žiūri kaip į zoologijos sodo gyvūnus – jie susirenka tik dėl varlyčių ir mytiūčių teisių.

Pabūsiu senis, kas dabar belieka – toks ir esu, po velnių, – pabambėsiu ant jaunų. Tais senais, labai blogais laikais, kai signatarai buvo linksmi, medžiai dideli ir amžinasis gyvenimas dar buvo čia, mes nemėgom valdžios ir neapkentėm jos pakalikų. Skundikai buvo visuotinai smerkiami ir neapkenčiami.

Didžiausias pagyrimas jaunam – būti šauniam. Šaunu buvo nesiklausyti jų muzikos, varomos per televizijos dėžes, šaunu buvo turėti savo subkultūrą ir autoritetus, atskirą, nepriklausomą pogrindinį gyvenimą ir vyresniems nesuvokiamas, savas vertybes.

Mes nepakentėm melo, propagandos, dviveidystės ir šunuodegiavimo ir niekinom komformizmą. Šaunu ir normalu buvo neigti suaugusiųjų prisitaikėlišką gyvenimą, jų baimes ir principų neturėjimą, atsisakymą būti laisviems, bijoti savo nuomonės.

Ar buvo didesnė gėda nei būti komjaunimo „lyderiu“ (į eilinius surašydavo beveik visus priverstinai), savanoriškai pritariančiu melo sistemai ir siekiančiu savo naudos, aktyviai dalyvaujančiu visose valdžios nesąmonėse? Baisi sarmata buvo net tapti įtariamu pataikaujant sistemai vardan karjeros, kalbėti propagandos ruporų tekstais, būti vienu iš jų.

Dabar viskas stojosi atvirkščiai. Minios jaunų pritaria protų plovimo mašinai ir linksmai linguoja kičo kultūros ritmu, miaukčioja propagandes klišes, šaunu yra būti vienu iš jų, nes taip reikia gyventi. Ir kokia baisi gėda, kai tavo nuomonė kitokia negu valdžios ir pinigų galios pakalikų!

Protesto, kontrkultūros judėjimus pakeitė koncertai, kuriais valdžiai sakoma: Ačiū Už Tai, Kad Mus Šauniai Padulkinot! Žvaigždutės Baltuosiuose Rūmuose rikiuojasi eilutėn prie valstybinio prisitaikėliškumo apdovanojimų ir labai ryškiai fotografuojasi su vyriausia šalies biurokrate.

Dabar šaunu būti tokiam, kaip visi, priimti viską, kaip yra, tuo didžiuotis, daugiau pozityvo, draugai! Jei būsim kitokie, tegu mus nubaudžia, atima mūsų vaikus ir mes tam džiaugsmingai pritarsim! Kas vakarą lauksim naujų draudimų, baudų, mokesčių ir globalizmo dovanėlių.

Jūsų teisingumo jausmai ir prigimtinės vertybės, tėvų tradicijos niekam nerūpi. Visi, kam tas nepatinka, yra valstybės priešai ir Kremliaus draugai. Skundimas valdžiai yra mylima, sava elgsena, pilietiškumo matas ir visuomenės pareiga.

Kuriamos ir valdžios palaikomos tūkstantinės jaunųjų stukačių kariuomenės, uoliai, su medžiotojų azartu persekiojančios nomenklatūrai nepatinkančius žmones feisbuke. Štai ir jų vadas su šeštaklasio skundiko šypsena išdidus stovi Prezidentūroje su ordinu. Už mūsų ir jūsų laisvę.

Mes priversim jus būti tokius kaip reikia ir laimingus taip, kaip jums bus pasakyta! Aršieji kitokie nebeleis jums būti savimi ir, tūkstančius kartų melą pakartojus, laisvai mąstyti jūs patys nebeišdrįsit, nes jau nežinote, kas tai yra. Ir kas baisiausia, nenorite to sužinoti.

Jau girdžiu – sutirštini spalvas, tas taip, bet ne taip labai, bla bla bla. Nejaugi manot, kad nejuntu meilės ir ateities, kai pamatau jaunus tėvus su vežimėliu ir išgirstu vaiko balsą – sušyla širdis. Daug jaunų yra tikri ir gyvi. Ir pasimetę, vieniši viską užliejusiame klampaus konformizmo jogurte.

Mes jau išeinam ir esam būsimoji praeitis. Pralaimėjęs, prarastas, susižavėjęs tuštuma ir susitaikęs su valstybės ir tiesos mirtimi jaunimas, kuriam gėda būti savim ir kuriam Lietuva yra tik krepšinis, himnas, tapinai ir alus. Baisu ne tiek palikti šį pasaulį, kiek palikti jį tokiems.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdui       2019-08-18 13:28

“Šiandien pribrendo laikas sukurti naujo tipo visuomenę” - atsargiai su tokiais teiginiais. Kad tokios idėjos naujiems leninams, bronšteinams ar polpotams galvoje nesukeltų karštinės. Priešingai, palikite visuomenę ramybėje, tegul dirba ir gyvena savo galva ir kaip ją mokė tėvai bei seneliai, tegul ramiai augina vaikus pagal savo įsitkinimus, moralę, pasaulėžiūrą. Ir taip kone kiekviena nauja karta užauga vis su naujais karais, revoliucijom ir prievartinėm ideologijom, emigracijom, vis su naujais “žinotojais”, kaip visuomenė turi gyventi, ir tų žinotojų patiriama prievarta. Pastaroji - liberalmarksistinė - revoliucija kasdien mus terorizuoja visokiom vaikų teisėm, pozityviom tėvystėm, genderizmais, homoseksualizmo propaganda, narkotikų legalizavimu, islamizacijos ir masinės imigracijos skatinimu, patriotiškumo ir valstybės simbolių naikinimu ir t.t. Gal pagaliau derėtų pačiai visuomenei leisti už save spręsti, kaip ji nori gyventi!?
// Dėl socialdemokratų. “Mes įsipareigojame siekti pažangios Europos [..]”. Kaip tik šitas siekiamas pažangumas labiausiai ir neramina. Paluckas kalbėdamas pažangumą pirmiausia ir akcentuoja. Jo nedomina klasikinė demokratija, jis nori būti kaip dabartiniai vakarų socdemai - visiški leftistai - o tokiais rinkėjai nebepasitiki net tokiose šalyse kaip Vokietija ir Švedija. Socdemai vakaruose taip žemai nėra smukę nuo pokario laikų. Socdemai, konservatoriiai ir liberalų partijos - visi kažkodėl yra tapę leftistais. Tiek anūkėlis, tiek Paluckas, tiek koks Šimašius - vienodi antitautinių ir antivalstybinių įsitikinimų liberalmarksistai. Jei visuomenė ko nors gero tikisi iš tokių veikėjų, jie naivuoliai arba idiotai. Greičiau pastarieji, jei jau pamiršo pusę amžiaus trukusį komunistinį “rojų” ir vėl už tokius pat balsuos. Gal kai kurie dar atsitokės, kai pagal Marakešo susitarimus į kaimynystę pradės masiškai įvežinėti negrus iš Afrikos, ir dar apdės mokesčiais šių išlaikymui. Bet tada šaukštai jau bus po pietų...

Al. Dzeikui       2019-08-18 13:14

Jei žmogų kiekviena proga, ar be progos, kiši veidu į jo, ar svetimus, vėmalus, geresnio žmogaus iš jo nepadarysi. Nebent - palauši jo valią. Bet ar toks yra krikščionio tikslas ?

Dzeikas       2019-08-18 13:14

Raigerdai,du viename:D
Situacija ivardijai teisingai, o isvadas - kaip pas daktara Watsona pirmajame apsakyme cikle apie Sherloka Holmesa. Jis apkaltino Holmsa esant nusikalteliu gaujos vadeiva. Net inspektorius Lestreidas juokesi.
Bet klausi Al., tai tegul jis ir imasi sios Golgotos - irodyti,kad tamsa juodos spalvos.

Al. Raigerdui       2019-08-18 13:10

Vadinkim tuos gyvus sutvėrimus vaisiais, bet iš tų vaisių galėjo gimti 3 milijonai. Bet jiems buvo neleista gimti. Tai vienas iš veiksnių kodėl mes tokie nusilpę.Aš tų moterų nekaltinu, bet to pasekmės liūdnos. Tiek joms, tiek visiems mums.Tai tiesiog turim matyti - kaip aplinkybes, kuriomis esam priversti veikti. O toliau, turim galvoti ką daryti, kad išsikapstytume iš bėdų ir imtume gyti.

Raigerdas>Al.       2019-08-18 12:04

Gerbiamasai, pats rašai gana protingus komentarus ir aš juos pasiskaitau, bet šį kartą prašovei pro šalį. Nepagalvok, kad aš ginu abortus, tačiau Lietuvoje yra įsigalėjęs toks bjaurus įprotis: nesakyti už jokius pinigus kaip yra arba ką tu matai, bet sakyti apie tai, ko nėra iš tikrųjų arba bandyti iškišti savo norą, kad taip būtų, už kaip tikrai esantį dalyką. Gaila, kad daugybė lietuvių nepasidomi tokia religija, kaip budizmas. Ten budistų vienuoliai moko stebėti. Tai ir yra tai, apie ką kalbėjo Kristus:“Jūs žiūrėsite, bet nematysite, jūs klausysitės, bet negirdėsite, kas girdi-teklauso, kas mato-težiūri”. Kai kuriuose šaltiniuose yra teigiama, kad Kristus gyveno budistų vienuolyne ir ten mokėsi. Taigi, viskas šiame pasaulyje kinta per tam tikrą laiko tarpą. Suaugęs žmogus tapęs seniu taip ir vadinamas - seneliu, o moterys bobutėmis močiutėmis. Einant atgal, mes matome vidutinio amžiaus vyrą arba moterį. Dar atgal mes matome jaunimą, paauglius ir paaugles. Einant laiku dar atgal, mes matome vaikus, berniukus ir mergaites. O dar anksčiau - kūdikėlius. Taip ir sakoma, kad gimė mažas žmogutis. Bet negimęs žmogus vadinasi vaisiumi arba embrionu. Jūs galite pavadinti tai žmogaus embrionu, žmogaus vaisiumi, tačiau žmogumi jūs pavadinti negalite, nes jis dar nėra gimęs. Todėl žmonija švenčia žmogaus gimtadienį nuo jo gimimo dienos, o ne nuo dviejų ląstelių, spermatozoido ir kiaušialąstės, susijungimo momento, kuris vadinasi zigota, kai susidaro nauja gyvybės forma. Šita gyvybė keičia savo formą, nes per 9 mėnesius, praeina (čia mano nuomonė) visą tą ankstesnį žmogaus vystymosi arba evoliucijos kelią. Todėl abortą galima padaryti tik pradinėse šios gyvybės vystymosi etapuose. Bet tai yra pavojinga, nes yra nemažai atvejų, kai po to moterys jau iš viso nebe pagimdo. Todėl yra neteisinga vadinti embrioną vaiku. Faktiškai jos nutraukė nėštumą. Be abejo, taip moteris padaro didžiulę moralinę ir fizinę žalą sau. Bet, kodėl niekas nesigilina, kodėl taip įvyksta? Ar yra pakankamai informacijos tai augančiai kartai, kas jų laukia? Ne, jos nėra pakankamai. O sovietmečiu paaugliai viską sužinodavo kieme iš draugų apie lytinius santykius. Jūs palietėte labai skaudžią temą daugeliui moterų. Bet kaltinant jas, jūs nieko nepakeisite. Yra keista Švietimo sistema, kuri “reformuojasi” daugiau nei 25 metus. Ar kas nors tyrė, kodėl taip yra? Ne. Niekam tai neįdomu. Tie “išrinkti” Seimo nariai tuo nesirūpins, nes jie yra “užimti” penktaeiliais, šimtaeiliais dalykais. Jie nežino, kas yra problema, ir jie neturi net žalio supratimo, kaip ta ar ana problema atsiranda. Lietuviai gyvena ignoruodami tokį priežasties-pasekmės dėsnį, žinojimą apie kurį, jie nelaiko būtinybe. Politikai, žurnalistai neturi jokio supratimo apie tai, bet jie lenda vadovauti, mokyti kitus, pamokslauti, paskleisti “teisingą” informaciją, kuri dažnai būna supainiojama su melu arba dezinformacija. Mūsų tauta, deja, neturi jokio supratimo, kokį vaidmenį vaidina valstybės ekonomikai švietimas ir kultūra. Toks, deja, yra mūsų tautos mentalitetas. Nežinau, kaip lietuvius dabar galima išmokyti įvardinti daiktus savais vardais, nes YRA arba ESTI daugumai žmonių yra visiškai nesuprantami žodžiai.

Dzeikas       2019-08-18 7:59

Al., iskirstas miskas apauga krumoksniais ir visokiais siuklinais augalais. Jeigu kas kirviu genes ir puoseles per trumpa laikotarpi bus sodas, tikriau parkas. Nesikisant isorinei jegai bus grazus miskas. Tik ne rytoj ir poryt, o po 200 metu mazdaug jeigu klimatas nepasikeis.
Kai zlugus TSRS buvo suprasta,kad “kaip Svedijoje” greit nebus , optimistai prakalbo apie zydu 40-meti klaidziojima po dykuma. Velnias cia slypi detalese, nes zydai ne siaip sau pirmyn -atgal po ta dykuma slankiojo, jie VEDZIOJAMI Mozes buvo, ir jie SUTIKO but vedziojamais. Tada gavo 40 metu. Mes gi griztame i vemalus. Vemalus kaip rezultata ir kaip buvi kuri sukele vemimo reakcija.

Al. Raigerdui       2019-08-17 23:30

Iš mūsų spaudos - rašė, kad sovietmečiu Lietuvoje padaryta 3 milijonai abortų. Nepriklausomoj Lietuvoj turbūt panašiai tiek nugalabyta tabletėmis.

Raigerdas>Al.       2019-08-17 14:39

Įdomu, iš kur jūs paėmėte, kad lietuvės nužudė 3 milijonus vaikų?

Al.       2019-08-17 12:34

Valstybės santvarkos ir papročiai keičiasi šuoliais, bet tauta, kaip bendrija kinta nuosekliai. Ir nebūtinai geryn, nors matomoji pusė gali tokia atrodyti. Išsivystę civilizacijos išnykdavo kaip dulkės vėjyje. Jei priešai kelis šimtus metų geriausius mūsų žmones žudė ir trėmė, jei mūsų moterys vien sovietmečiu nužudė 3 milijonus savo vaikų, tai ne taip ir keista, kad gavę laisvę, nesugebėjom perimti valdžios iš kolaborantų. Ne tiek daug ir buvo tų norinčių ir galinčių. Reikėjo užsiugdyti jaunimo. Bet sodas pats neužauga, juo reikia rūpintis. Ar giluminis, nematomas tautos pajėgumas auga ar senka, kažin ar galim pasakyti. Panašiai kaip jūra prie kranto - matom, kad banga ritasi į krantą ir kartu jaučiam, kaip kojas traukia į jūrą. Kaip bebūtų, turim asmeniškai padaryti viską, kas priklauso nuo mūsų. Štobi niebylo   mučytelno bolno za bescelno prožytyje gody.

Ehrmantraut       2019-08-17 9:14

jaunimas turi protestuoti, teisus neteisus - nesvarbu, tam jis ir jaunimas. kaip pvz. Honkonge ar Maskvoje, o pas mus kažkokie infantilūs konformistai.

Mamona       2019-08-16 21:23

Kaip sako Raigardas pinigai nieko nevaldo, tai parodo jo visišką nesupratimą apie dvasinį gyvenimą, jis taip uoliai gynė, pagonius ir jų Dievą, todėl matosi jo toks supratimas apie pinigus, jis taip pat uoliai meldžiasi bedvasiam Dievui Mamonai.

Sad but true        2019-08-16 20:25

Esu jaunesnis bet jauciuosi panasiai, deja

Sad but true        2019-08-16 20:24

Deja tai tiesa. Esu jaunesnis bet jaciuosi panasiaie

Grumstas >Raigerdui       2019-08-16 19:32

Na ir kas , kad Vilniuje daug mokslininkų, daug inteligentijos ir prasišvietusių žmonių. Prasišvietusių politiškai, nusiteikusių pozityviai tautiškos valstybės atžvilgiu.??? Spėju, kad daugelis bijo nacionalisto etiketės. O kiti tai fliugeriai , kurie bijo , kad jų negatyvus požiūris į dabartinės ES,pasaulio globalistinę, leftistinę stumiamą ideologiją ,gali atsiskleisti ir pakenkti jų karjeros , tolimesnės tarnybos sėkmingoms perspektyvoms. Žodžiujie nėra laisvi viduje: nes jis svarsto, ateis kiti, keisis situacija , kuri pasikeitusi nebus palanki man , mano šeimai. Kodėl mes plepame apie krikščionybės įtaką ir svarbą Europai ,kuri dėl to tapo tokia , kokia ji buvo iki nesenų laikų Mes bijome pasakyti, kad neleisime keisti buvusios tvarkos , kad naujieji ideologai yra valstybingumo priešai, kad mesesame tikintys į mūsų Viešpatį Jėzų Kristų, mes tai nebijome pareikšti viešai, kad mes gyvensime pagal Jo mokymą ir įsakymus. Ir čia yra slenkstis ,kurio peržengti fliugeriai neišdrįs, nes sekuliarizacija padarė savo juodą darbą.
mano moksladraugė , gabi studentė, jos brolis sovietmečiu buvo aukštas partinis veikėjas . Gabi studentė puiiaki baigės studijas Vu , buvo palikta katedroje ir ten turėjo lekcijas , kurių temos buvo žmogaus psichologijos problemos. Kadangi ji buvo mąstanti , susidūrė su savo studijuojamo dalyko problemomis, kurių mokslas ir nepajėgia paaiškinti. Ji pabandė tai paaiškinti pasitelkdama Dievo, kaip Pasaulio Kūrėjo valia, ir už tai buvo išvyta iš universiteto. Matau skaitančius šį komentarą ir stenančius pro sukąstus ; dantis: “sektantė”, tokioms ne vieta univeritete , kurį įkūrė ” sektantai jėzuitai.

Birute       2019-08-16 18:44

Aciu! Kaip pirstu i dangu.

kas mūsų laukia?       2019-08-16 16:49

gražių paveiksliukų galerija:


liaudiesmenas.livejournal.com

m

StasysG       2019-08-16 16:30

Atsiverčiau šiandien aktoriaus Kęstučio Genio (1928-1996) knygutę Ugnies Kryžius. 1986m jis įžvalgiai parašė:
“Broliai. Sesės. Ko laukiam?
Ko rankas sudėję tylim?
Surambėjo mūsų širdys-
Atvanga be atvangos
Nuolankumui pasidavę.
Mes prarasime Tėvynę-
Mūsų vergiškam bailumui
Nesimato pabaigos”

ah1       2019-08-16 14:04

laisvė apkarto?

Raigerdas> Grumstui        2019-08-16 14:00

Vilnių nepavadinsi kažkokiu tai atsilikusiu ar tamsiu Lietuvos miestu. Čia sutelkta daugiausia mokslininkų, universitetų, valdžios institucijų, kultūros ir švietimo įstaigų, ir ką? Ir Vilnius išsirenka Šimašių, ko gal nepadarytų net labai provincialaus miesto gyventojai. Tai, gal atėjo laikas atskleisti, įvertinant Vydūno visuomenės paskirstymą į luomus, kokie gyventojų sluoksniai sudaro Vilnių. Tada gal ir paaiškės tas toks Vilniaus gyventojų nesugebėjimas išsirinkti elementariai padorų žmogų, gerbiantį tautos istoriją, jos tradicijas, o ne mankurtizmą propaguojantį, keistą, be garbės jausmo, ir pasižyminti destruktyviu mąstymu veidmainį merą. Ir gerbiamas Algimantas Rusteika ne be reikalo rašo:“Baisu ne tiek palikti šį pasaulį, kiek palikti jį tokiems”. Įdomu štai kas: ar Vilnius pats taip nubildėjo į demoralizavimo kelią, ar tai yra suplanuotas, kaip Lietuvos vedančiojo miesto, demoralizavimo scenarijus, kurio vienas iš vykdytojų yra pats Šimašius su tą destruktyvųjį liberalizmą propaguojančiomis brigadomis?

Raigerdas        2019-08-16 13:35

Grumstas rašo:“Gal ir   net labai gerai , kad tik pusė tautos dalyvauja rinkimuose”. Tai yra labai blogai, nes aš jums galėčiau įvardinti tūkstančius tokių balsuotojų, kurie net neturi jokio supratimo už ką jie balsuoja. Nežinau tiksliai, kiek dabar randais UK ir kitose šalyse, gal apie 0,5 milijono. Kiek iš jų balsavo? Suprantate, mums reikalingi daug tikslesni skaičiai nei yra dabar. Imu konservatorių programą:“Dabar atėjo laikas atsigręžti į tyliąją Lietuvos žmonių daugumą – į sąžiningai dirbančius ir dirbusius piliečius, nusipelniusius vakarietiškos gerovės. Ją sukurti esame pasiryžę per valstybės garantuojamą teisingumą, per kokybiškas ir visiems prieinamas viešąsias paslaugas, per lygias galimybes visiems norintiems sąžiningai dirbti, užsidirbti ir užtikrinti savo šeimos gerbūvį”. Tai įžūlus makaronų kabinimas ir utopija. Tai karjeristų, slapta siekiančių gerovės sau programa TAI KVAILAI LIAUDŽIAI, kurią jie laiko už kvailių masę. Socialdemokratų programa yra blaivesnė:“Mes įsipareigojame siekti pažangios Europos, kuri būtų grįsta socialdemokratų vertybėmis – laisve, demokratija, lygybe, teisingumu ir solidarumu. Mes siekiame suteikti galių žmonėms, užtikrinti jiems galimybę gyventi visavertį gyvenimą vieningoje ir socialiai teisingoje visuomenėje”. Todėl šita partija gali laimėti ateinančiuose rinkimuose net prieš konservatorius. Vienintelis dalykas, kad plano, kaip realiai įgyvendinti savo tezes, jie neturi, nes nesupranta pagrindinių visuomenės vystymosi ir ekonomikos dėsnių. Šiandien pribrendo laikas sukurti naujo tipo visuomenę ir tie, kurie gavo fašizmo ir komunizmo pamokas, turi socializmo ir kapitalistinės visuomenės patirties, gali palyginti ir sukurti daug geresnio tipo visuomenę, nei yra Vakaruose. Bet mūsų tie į valdžią išrinktieji lyg neturėtų savų smegenų, žiūri į Vakarus ir varvina seilę, nes ten mato tą GAUSYBĖS RAGĄ, bet nesupranta, kaip tas GAUSYBĖS RAGAS ir kokia kaina yra sukurtas. Jie mato tik tas viršūnėles, bet nesuvokia nei kas yra tas sodininkas, nei kokios priežastys nulėmė tą “Gausybės Rago” atsiradimą  išsivysčiusiose valstybėse. Kokį vaidmenį suvaidino Švietimas, Kultūra jų ekonomikoje jie net žalio supratimo neturi. Mūsų visuomenės dauguma, deja, nėra ta išmananti ekonomikoje ir valstybiniame valdyme dalis. Pati valdžia turėtų pasirūpinti, kad ta visuomenės dalis galėtų šviestis ir tobulintis, bet pas mus priimta išnaudoti tą neinformuotą žmogų ir ne tik apkvailinti jį, bet ir apgauti. Mūsų tauta yra su apkarpytomis šaknimis MOKYMOSI SRITYJE, todėl spokso į Vakarus ir paspoksoję sugrįžta ir sako: “davai vyrai darom skandinavišką gerovės valstybę”, nes jiems reikia nuslėpti patį faktą, kad jie NEŽINO, KAIP TA VALSTYBĖ TURI ATRODYTI, KOKIE YRA SVARBIAUSI ELEMENTAI SĖKMINGOS VALSTYBĖS, KĄ REIŠKIA VALSTYBEI TIE GEDIMINO STULPAI. Jie gi išrinkti valdyti valstybę, nors iki to buvo tik savo siauros srities specialistai. Vydūnas parašė, kad visuomenė, nori nenori, yra suskirstyta į luomus. Niekas šito pasaulyje nepadarė, o patys lietuviai yra nepajėgūs jo darbų prasmės. Jeigu Vydūnas būtų vokietis, tai aišku lietuviai pultų jį girti ir beždžionauti jo pasiūlytą valstybės valdymo modelį. O dabar jis yra lietuvis, savas, neišverstas plačiai į kitas kalbas, todėl lieka nežinomas, nors tai yra vienas iš didžiausių pasaulio genijų.

Vida       2019-08-16 12:38

Ačiū. Ypač už paskutinę pastraipą.

grumstas       2019-08-16 12:07

Raigerdas     2019-08-16 11:22

<<<Kodėl taip vyksta? Todėl, kad tik pusė tautos dalyvauja balsavimuose >>>

Gal ir   net labai gerai , kad tik pusė tautos dalyvauja rinkimuose.
JAV , tokia kokia yra dabar, statome ją už sėkmingos valstybės pavyzdį, sukūrta prieš porą šimtmečių ir sukurta dėka tom , kad ne kiekvienam puskvailiui buvo leidžiama balsuoti. Balsavimo teisės cenzas atrinkdavo tuos , kurie buvo įgalūs suprasti , kokia ir kaip turi atrodyti kuriama valstybė. neatsakingi, prasigėrę ,. nusikaltėliai, atvykę  iš svetur, bet nepatikrinti būsimi piliečiai negalėjo balsuoti -sėslumo cenzas, turto cenzas ir t.t. tai ne diskriminacija - tai atsakingas požiūris į valstybei svarbų įvykį - valdžios rinkimą. Tai šie žmonės sukūrė tokią sistemą , tokią šalį, kad ir dabar norintys sugriauti tvarką , kuriai turėtų būti dėkingi dabartiniai :“reformatoriai” už -savo privilegijuotą padėtį kitų vastybių atžvilgiu, nesiseka vienu ypu pakeisti- sugriauti valstybę.

Įsivaizduok , kad toks cenzas - išsilavinimo,neteistumo, , sėslumo ir panašiai būtų įvestas šioje valstybėje - ir balsuoti būtų leidžiama tik 25 %gyventojų? Aišku dar sąlyga tokia , ankstesnės sistemos kūrėjams nebūtų leidžiama prisiartinti prie tokio apribojimo nė per patrankos šūvį... Blogiau gal nebūtų....

Raigerdas        2019-08-16 11:18

Komentatorius “Klausiančiam kodėl” teigia:“Kur valdo PINIGAI – idealams nėra vietos”. Tai klaidinantis teiginys, nes pinigai niekada nieko nevaldė, nes tai yra tik vertybiniai popieriai, kurie tampa preke, naudojant ją, kaip universalią mainų priemonę. Šita mainų prekė yra gana subtilus dalykas, nes jos turi šiek tiek trukti, bet ne per daug. Jos trūkumas ir yra tas akstinas ir variklis žmonėms, kad jie dirbtų ir uždirbtų savo pragyvenimui ir įvairioms kitoms reikmėms tenkinti, ir vienas iš svarbiausių yra malonumų tenkinimas. Tas malonumų pasaulis yra ypatingas pasaulis, apie kurį mūsų tautoje, dėl žemos sąmoningumo kultūros, beveik nėra jokio supratimo. HUMANITARINIAI MOKSLAI neturi pas mus jokios vertės, nors, nagrinėjant žmogaus MALONUMŲ PASAULĮ, jie turėtų atskleisti mums pačius svarbiausius šio PASAULIO dėsnius.
  Bet, diskutuodami apie pinigus, žmonės gali pagaliau padaryti išvadas, kad tai yra ta priemonė, dabartiniu metu susijusi su individo laisve veikti mūsų valstybėje ir netgi visame pasaulyje. Neteisingas požiūris į pinigus, kaip ir į laisvę, pagimdo kartu ir susinaikinimo virusus. Taigi, mes gyvename labai žiauriame pasaulyje, kuriame žmogaus gyvybė nėra branginama, kokios jis nusipelno. Todėl toks Homo Sapiens pasaulis iš tikrųjų neatitinka protingumo kriterijų, ir Homo Sapiens’as jau artėja prie savo pabaigos, nes yra visi požymiai, kad jis gali išnykti vien dėl to, kad ne tik, kad nemyli savo artimo, bet netgi negerbia, o kartais net nekenčia, kaip tai buvo komunizmo ar fašizmo atvejais. Jis negerbia ir nemyli savo gamtos, praktiškai sunaikino savo valstybėse tas pagonių grupes, kurios sudievino gamtą visiškai pagrįstai. Homo Sapiens’as nesugeba (nors tokius gebėjimus jis turi) susitvarkyti su savo GYVULIŠKO PROTO dalimi, kuri, deja, pasireiškia visur. HUMANITARINIAI MOKSLAI šiandien atsilieka nuo TECHNINIŲ MOKSLŲ, todėl Homo Sapiens’as pasigamina ginklus, kad sunaikinti kitą niekuo dėtą Homo Sapiens’ą, nes nesugeba kol kas atskirti to kaltojo asmens, paklūstančio savo gyvuliško proto daliai, kuris ir turėtų būti nubaustas, nuo normalaus žmogaus, kuris vadovaujasi ta žmogiškąja analitine proto dalimi, kurio mąstymo pagrindas yra racionalumas ir žmoniškumas. Todėl kaltinti pinigus yra neteisinga, nes taip, kaip žmogus su jais elgiasi (tame tarpe ir valstybė), priklauso grynai nuo jo požiūrio į pinigus. Žmogaus su žemesniu SĄMONINGUMO LYGIU požiūris į pinigus skiriasi nuo aukštesnio sąmoningumo lygio žmogaus požiūrio į pinigus. Žemesnio sąmoningumo lygio žmogus žiūri į pinigus tik iš savanaudiškų paskatų, o aukštesnio sąmoningumo lygio žmogus rūpinasi, kad tie kartu uždirbti pinigai patenkintų visas tame procese dalyvavusias puses. Tai dabar jūs ir galite pamatyti, kas yra kas mūsų valstybėje, vadovaujantis jų požiūriu į pinigus.

Dzeikas       2019-08-16 10:50

Nereikia bla bla. Taip, jaunimo subkultura buvo kaip autorius raso. Tarp akiniuotu studenteliu buvo tokios “poniatkes”.Tarp Vilniaus bohemsciku, Kauno KPI-yno, Siauliu pedagoskes…koks procentas ju ten tebuvo?
Taciau tos tautiskos “poniatkes” buvo apeinamos marginaliuju sluoksniu, arba kriminalo, arba tu kurie liko parastese(nepavyko is kokio provincijos siknaskylio istrukt ir likai kokiam kazlu rudos medzio apdirbimo kombinate kur darbuotuojai gyveno ne is atlyginimo ,o is vagysciu.Net valdzia nevogusius (pagal tos subkulturos kanonus tai vadinosi “nesti”) vadino durniais, arba tu kurie nemate kito kelio kaip but komjaunimo aktyvu. As jau nekalbu apie “kolchoza” , ypac tuos kuriems neuzteko proto ar pazinciu uzsikabinti didmiesciuose.
Tada vaizdas biski kitoks susidaro negu autorius paiso. Ir stai nuo TO, REALAUS vaizdo tautiska metamorfoze i dabartini socialini skerspjuvi jau naturali ir nesbestebina.
Aliuzija i dinozaura? Dinozaurai musu dienom arba suakmenejusios iskasenos arba va, krokodilai afrikoj kokioj, arba driezai giliai miske ir po kojomis nesipainioja. Jei ant uodegos kas uzmina tai meta uodega.
Ka noriu pasakyti, kad mezozojui dinozaurai nebuvo vien brontozaurai (tokie zoleedziai gelezinkelio vagono dydzio), visokie jie ten buvo.Dveseliena mintanciu irgi per akis buvo.

Stasys       2019-08-16 10:42

Labai teisingai ir taikliai Algimantas pavarė. Ačiū jam už tai. Jaunimą sugadino, naujosios technologijos, kičas, pinigai ir per visus kanalus peršamos tuštybės arba nešvankybės. O priešas nesnaudžia, tuom naudojasi ir dar paskatina naikinti valstybę visais frontais. Dėl to komjaunimo. Taip, kai suėjo 14, tai, tiesiog, visos klasės mokiniai buvome šantažuojami, kankinami keleta dienų, paliekant po pamokų klasėje, su padėtu priešais popieriaus lapu. Tik du stribvaikiai savanoriškai įsirašė. Atlaikiau ! Iš 25 klasės mokinių neįsirašėm į ta raudonąją šutvę tik dviese. Kiti neatlaikė, susitaikė su padėtimi. Na, bet vėliau mūsų nejudino, nes planą,  matyt, įvykdė. O stojant į aukštąją nieks net nepaklausė kodėl ne komsomolcas, nes jau buvo Nikitos laikai.

Žodžio laisvė...       2019-08-16 10:27

Kartų kaita.Iš gero gyvenimo žmonės nežino kaip kraustytis iš proto.Ir kraustosi.
Norėdami tapti “moderniais"daugelis tampa vidutinybėmis be tvirto jausmo gimtai šaliai,gimtai žemei,gimtai kultūrai,gimtam kraštovazdžiui(kertami be gailesčio miškai),draugiško jausmo savo tautiečiui.Kaip radome,taip ir paliksime.Pasaulis netapo nei kiek gersenis,nei kiek blogesnis.Kaip visada ir per amžius.Nei vienos
dienos be karo.Dabar esantys čia privalome palikti Tėvynę kiek gražesnę,turtingesnę,
laisvą,kultūringesnę ir nepamiršusia savo įgimtų šaknų.
Rašyk ,Algimantai,rašyk.Malonu skaityti tavo tekstus.

Raigerdas        2019-08-16 10:22

eduardas 2019-08-15 23:11 rašo:
“Viskas teisinga. Tik truksta analizes KODEL taip viskas nutiko? KODEL pasikeite sia linkme”. Labai geras klausimas. Pas mus nėra analitikų, nes TIESOS yra bijoma, todėl jie nereikalingi. Yra dėsniai. Visa materija ir gyvoji gamta paklūsta dėsniams. O mes esame nuo viso šito Nepriklausomi, nes buvę vergai, neturėjo teisės į nuomonę, o dabar jie ją turi. Todėl AUKŠČIAUSIAS VISA KO KRITERIJUS YRA NUOMONĖ IR AŠ DARAU, KĄ NORIU. Štai yra Pranskietis. Jis, pagal mūsų Konstituciją yra Aukščiausiasis valstybės vadovas. Ir jis turi nuomonę, kad jis gali daryti, ką nori, nes turi nuomonę. Ar ji teisinga, ar neteisinga, tai niekam nerūpi, nes vergui dabar yra svarbu turėti savo nuomonę. Ar klaidinga yra Pranskiečio nuomonė, tai irgi niekam nerūpi. Svarbu, kad jis turi savo nuomonę. Teismas nusprendė dėl Vėjūnėlės dvaro, bet Pranskietis turi savo nuomonę. “Valstiečių” partija jį delegavo į Pirmininko postą, ji turi teisę jį iš ten ir atšaukti. Bet Pranskietis turi savo nuomonę, ir jūs papūskite jam į uodegą. Jam nusispjauti, kad jis atėjo LŽVS gretose, nes dabar jis yra viso šito aukščiau, o dabar ir dėl Teismo sprendimo jis bandys tapti aukštesniu. NUOMONĖ ir tas SUBJEKTYVUSIS PASAULIS LIETUVIAMS TAPO PAGRINDINIU IR NULEMIANČIU VISĄ KITĄ VEIKSNIU. Kodėl taip yra? Todėl, kad tautoje nesuprantamas toks reiškinys, kaip egoizmas. Kodėl nesuprantamas? Todėl, kad nesuprantamas kitas toks reiškinys, kuris yra lemiamas tiek atskiro žmogaus gyvenime, tiek valstybės gyvenime - tai SĄMONINGUMAS. Žemo sąmoningumo visuomenė visada iškels į Aukščiausiąją vietą klaidingus duomenis ir visada į juos tikės, kaip į tikrus, nes žemo sąmoningumo visuomenė nepajėgia suvokti to paprasto dalyko, kad mes gyvename mus supančiame gamtos, materijos ir gyvybės dėsnių pasaulyje. Ne mes juos sukūrėme, todėl privalome juos pažinti, kad nežūtume dėl nemokšiškumo, ir privalome jiems paklusti. Štai valstybės kūrėjai sukūrė aiškiai brokuotą valstybės valdymo mechanizmą. Mes turime bendrą ekonomiką, nes mokame mokesčius, bet neturime to bendro valdymo mechanizmo kontrolės. Tauta neturi jokių valstybės valdymo mechanizmų. Jie deleguoja į Seimą kažkokią partiją. O jie ten atsidūrę moja ranka ir sako:“aš jūsų nepažįstu; išrinkote mane, tai ir dabar eikite velniop, nes esate kvailiai, kadangi nežinote, kad tai yra tik parodomoji pusė, kad parodyti pasauiui, kokie mes esame demokratiška valstybė”. Kas yra Seimas? Tai intrigantų, sabotažnikų, tauškalių, savanaudiškų ir grupinių interesų lizdas. Tai labiausiai nevykęs valstybės valdymo mechanizmo dalis. Kur mes einame? Kur mus veda? Ar yra tie “išrinktieji” mūsų tautos vedliai, ar tai yra susikūrusios partinės grupės, kurios tenkina savo partinės grupės interesus valstybės sąskaita. Mes investuojame savo pinigus į ką? Pirmiausia, kad teisingai būtų tvarkomas valstybės ūkis. Kaip galima teisingai tvarkyti valstybės gynimo reikalus, jeigu armijai pradeda vadovauti kažkoks tai gydytojas? Kas čia per chaosas ir, kodėl Lenino pasakyta kvailystė, kad “kiekviena virėja gali valdyti valstybę” Lietuvoje tapo viena iš pagrindinių valstybės valdymo principų? Kodėl taip vyksta? Todėl, kad tik pusė tautos dalyvauja balsavimuose. Kartais daugiau nei 50%, o kartais net to nėra. Įvardinkite, kuriai partijai tai rūpi, kad pusę tautos nebalsuoja? Nei vienai. Jiems įdomus tik vienas kriterijus: kiek balsavo už juos? Kaip yra mūsų valstybėje dėl tautos interesų? Tautos interesai visur yra žemiau, nei partijos interesai. Deklaruojama vienaip, daroma kitaip. Ir tai vyksta 3 milijonus turinčioje valstybėje. O Dieve, tikrai mums reikia surasti atsakymą, kas galėtų apsaugoti visiems laikams mūsų tautą nuo tų, kurie savo suš... ir visada ydingus interesus iškelia aukščiau tautos interesų. Kaip mūsų tautą apvalyti nuo tų parazitavimo gyvenimo būdą pasirinkusių žmonių grupių? “Vienybė težydi” - sakoma mūsų himne, o Konstitucijoje viskas sutvarkyta taip, kad tos “vienybės žydėjimo” mūsų tauta niekada nepamatys. Bet to sieks tie Lietuvos patriotai, kurie kaip tie “Galingi Atlantai” vis dar laiko ant savo pečių tą Lietuvą, perduodami tą sunkią naštą iš kartos į kartą, tikėdamiesi, kad ta našta bus pagaliau įtraukta į valstybės vientisą valdymo sistemą. Bet EGOISTINIAI INTERESAI IMA VIRŠŲ VIRŠ TAUTOS INTERESŲ, NORS TU KĄ. Pirmiausia, reikia išsiaiškinti, kas yra ta Finansų ministerija. Kokias tiksliai funkcijas atlieka pinigai valstybėje? Antra, Vydūnas kalbėjo apie ŽMONIŠKUMĄ, kaip vyraujantį santykį tarp žmonių. Kur jis? Aūūū... Paklauskite Seimo narių: kuriuo momentu jie jį prarado? Ar jie tokie buvo iki Seimo, ar jie ten jį prarado atsidūrę Seime?

Klausiančiam KODĖL       2019-08-16 10:20

Geras klausimas. Šimtą kartų ir aš sau jį užduodavau. Nepretenduosiu, kad žinau atsakymą. Bet linkčiau pritarti kodiniam žodžiui PINIGAI, kaip čia kažkas taikliai pakomentavo. Neatsilaikėm mes prieš šitą šėtono gundymą. O gal neypatingai ir stengėmės…
Kur valdo PINIGAI – idealams nėra vietos.
Nebelieka idealų – nebeliks valstybės. Paprasta.

DDD       2019-08-15 22:52

Rusteika prastai skaičiuoja - tada dauguma jaunimo-komjaunimo “netempė” aukščiau Nerijos ir Hiperbolės, dabar “netempia” aukščiau Tapino. Anų laikų nesisteminiai Led Zeppelin fanai skaičiumi atitinka dabartinę Pro Patria, ateitininkus ir pan.

Nu kas       2019-08-15 22:45

tokio blogo bandyt prisitaikyt prie demokratijos sąlygų ?

> to Eduardas       2019-08-15 22:39

Toli nuejom, gave nepriklausomybe…Virstam zombiais.Kai Lietuva buvo okupuota, as nestojau i komjaunima, nors mane gasdino, kad ir niekur neistosiu, ir bendrabucio negausiu, jeigu ir istosiu.Ir istojau, ir bendrabuti gavau, ir niekas manes nesmerke, kad as ne komjaunuole.Man jau 70, baigiu savo gyvenima nugyventi, bet tokio prisitaikeliskumo, kaip paskutinius keleta metu, as neprisimenu.

Dinozauru save vadino ir Arvydas Šliogeris       2019-08-15 22:31

Taip jis vadino ir kitus - nesivaipančius ir nesistaipančius,
ne tik apsibrėžiančius terminus, sąvokas,
bet ir ištiriančius, ar ir kiek jos siejasi su tikrove
- sąžinei ir patirčiai ištikimus (kurie, žinia, nėra absoliutus matas) filosofus.
“Stebiu ir stebiuosi” kaip šiandien, kaip ir kitais laikais,
Dievas Jūsų minimoje jaunuolių minioje pažadina po keletą jaunuolių,
kurie “nelauktai” ir apgraibomis išvysta visumą ir savo vietą joje
- apgraibomis išvysta dalykų padėtį.
Vilkimės - jie netylės, prisijungs, perims.
Dar turim laiko ir mes.

Cia mano nuomone       2019-08-15 22:31

Pinigai, pinigai, pinigai…Dabar tik pinigai yra didzioji meile ir didzioji tiesa.Ritames vis zemyn ir zemyn.Jau gal ir ristis nera kur…Ypac gaila jaunimo, kurie virsta zombiais…

To Eduardas       2019-08-15 22:20

Todėl kad kai buvo jaunas Rusteika Lietuva buvo okupuota, o dabar jinai ir laisva ir nepriklausoma .

eduardas       2019-08-15 22:11

Viskas teisinga. Tik truksta analizes KODEL taip viskas nutiko? KODEL pasikeite sia linkme.


Rekomenduojame

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.