Dienos aktualija

Algimantas Rusteika. Dievu būti visai nesunku

Tiesos.lt siūlo   2020 m. gruodžio 4 d. 1:44

11     

    

Algimantas Rusteika. Dievu būti visai nesunku

Dievu būti nesunku, netgi malonu nulemti laimes ir sutvirtinti patikėjimus, ir gali viską galėti, ir gera pabūti geram, nors būni ir piktas, ir vienišas.  Matai išsiplėtusias, pilnas nesuvaidintos nuostabos tikinčiųjų akis, išgirsti kaip suvirpa pasikeitę balsai,  pajunti tikrą baimę ir meilę.

Svarbiausia yra atėjimas, kada po apgaulingos pranašystės turi būt pastebėtas pro trobelės langą, dar geriau, kai nežiūri – užklumpi netikėtai, priglaudęs barzdotą, baisų veidą prie ledinio stiklo. Tada ten, šiltoj šviesoj ir žvakių mirgėjime, pakyla siaubingi spiegimai ir lakstymas.

Ir štai tavo išrinktoji tauta pasitinka džiaugsmingai netikėdama, ir akys užsidegę net didelių, ir kaip nepasimauti ant smulkmenų, kaip tada: „O džinsai tai visai kaip dėdės Algio!“ Gerai pasislėpęs tylėk, nors prakaitas čiurkšle nugara, ir per užpakalį, ir po barzda.

Argi išsiduosi, jei tarmė ir meškos balsas, įvaldytas sekant vakarais pasakas, gelbsti – išpažintys prasideda, ir didžiausi abejotojai prakaituoja, laukdami išrišimo. Dažnai mažutėliai nieko nesako, išsigandę įsikniaubia į mamos pilvą ir tik vogčia, pro šoną, viena akim.

Tokie Dievui mieliausi, atsisėdu ant grindų šalia ir kalbu už juos ką reikia – po truputį atsisuka, ima atsakinėti: taip, ne, nežinau, noriu. Ir kai ateina metas atsisveikinti, sekioja iš paskos, nusitvėrę už skverno, ir nepriklaupęs apsikabinti su pasūpavimais neišeisi, ir atsimins tave visą gyvenimą.

Pareiti lengviau, nes visi užsiėmę likimo dovanomis, ir sugrįžęs klausaisi pasakojimų apie didįjį įvykį, atgauni savo taurę, esi pavargęs, teisus ir laimingas. Tikrumas ateina per širdį, kuri niekada neklysta ir negali apgauti.

Ir tada giliai išgirsti du tūkstantmečius žmones be žodžių kalbant, ir laukimo viltį – kaip sunkią išbandymų valandą ji keliasi su tuo, kuo protas niekada nepatikės. Nes patyrei – Dievu būti visai nesunku.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Autoriau,       2020-12-6 12:20

prašom atkreipti dėmesį į komentarą 2020-12-3 0:30 prie savo publikacijos
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/algimantas-rusteika.-barakudu-pasaulis

stasys        2020-12-4 22:59

Tai kuri antaki čia dabar kilstelėti ?  Labai jau niūrios temos autorių paskutiniu metu kankina .

Ehrmantraut       2020-12-4 20:30

klausyk Algi seniau geriau (suprantamiau) parašydavai, dabar kažkokios kafkiškos temos…nepyk seni, seniau rašydavai paprastesniems žmonėns, dabar kažkokia elitinė literatūra (kaip iš “Šiaurės Atėnų”)

Komentarai        2020-12-4 16:08

Apstojo Tiesa lt.berazumiai,pagal juos,jeigu negali paciupinet tai ir nera.

Geriausia Kalėdų dovana       2020-12-4 15:28

tai meilė, sąžinės balsas ir tiesos sakymas. Ačiū Jums.

tiek       2020-12-4 14:40

  žmonės, gerb. Veryga yra geriausias sveikatos apsaugos ministras nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo.Liberastai , verždamiesi valdžion su visa spauda tiesiog privertė jau nuo vasaros naikinti apsisaugojimą nuo tos baisios pasaulinės epidemijos : tai jiems naktinbariai neveikia - blogis, tai Palangos paplūdymiuose alkoholiu negalima “atsigaivint” , tai uždraudė masinius susibūrimus ,koncertus ....Viską praktiškai privertė atšaukt , o dabar kelia isteriją ,kai užkrėstumas siekia dangų, kad aplamai nebėr jokio tikslo saugotis,ir ,gink dieve , nešiot kaukes - didžiausias žmogaus teisių pažeidimas . O ir žmonės turi netikėt aplamai epidemijos sukėlėjo egzistavimu….Kai pagalvoji, po “vasaros /rudens"priemonių atšaukiant veik visą apsisaugojimo arsenalą . - o kas po to belieka? Tik viską neigt . Apgailėtina.

Kis       2020-12-4 13:10

kodel visas demesys nukreiptas del antsnukiu.Nesu asketiskas tam antsnukiui,bet is padorumo uzsidedu kai apsiperku,kur zmones reiskia nepastenkinima,paste ir prie stovint atsiimant dovanas is kinieciu,kuriu is musu sunkiai man ikandomu,nes pakila kainas net daugiau nei lito su euru.Laukiu sniego,svenciu ir aisku demesio-dovanu.Kodel mes nevertiname net to kuris duotas karta?Kas mums glamzo paskutines smegenys,kai prezidenturoje vyksta man ir i mane panasius cirkai,koks jis galingas,kaip jis tvarkosi,kaip jis “nesutinka”,o finalas lieka kaip ir startas,o negalumas toks atviras,kaip net klaiku,kokio velnio visas tas cirkas ir kam reikalingas ,jis man nei prie ko.Valde 30 metu KGB stukaciai,valdys dar 50 metu,kol atejunai(lietuviu jau bus mazuma) neisskers tas gaujas.IKi kaledu jokiu destukciju,nors uztenka lieti savo nepasitenkinimus,be pinigo ir cia nieko nepasieksi.Gal prasyti patrona?Jeigu man mieli prasytojai,moketi po 5 eurus,likciau plika ir basa,kai kazkada policija?

Tvankstas       2020-12-4 12:10

grumstas - norėjau parodyti, kokias kvailystes ir kokį tautos išniekinimą atlieka medicinos Napoleonu įsijautęs ‘žmogus futliare’, kaip griauna įprastąją kasadienybę dėl haliucinacinių tikslų, nuleistų iš pasaulio vyriausybės, kaip žmones paverčia su antsnukiais klusniais gyvuliais, kurie neturi sąmonės ir žmogiškų jausmų.

grumstas       2020-12-4 12:00

Tvankstas     2020-12-4 8:02

Ženklinimas kas be ko šiais laikais “svarbiausia” prekės dalis. Svarbesnė negu pati prekė. Jeigu prekė be ženklinimo, nemaža žmonių net nepasilenks jos paimti nukritusios. Nors pakėlęs ją nuo žemės ir atidžiai apžiūrėjęs , turėdamas šiokias tokias žinias , galėtum bent apytikriai įvertinti ir tai su abejone ar tai tik ne gerai pagaminta kinietiška klastotė.  Dar gal galima būtų tikėti sertifikacijos pažymėjimu , kurio bent numeris , ar sutrumpinimas galėtų būti ant to ženklinimo etiketės užpaišytas.O pati kopija turėtų rastis bent pardavėjo prekyvietėje. Bet ir tai ne garantija , kad prekė  atatinka reikalingiems reikalavimams , kuriuos turi atitikti prekė ( apsauginė kaukė.)
Bet tai ne į autoriaus Algimanto temą. Jo tema -apie tai, kad daug vaikų šiais metais nesulauks išsvajoto Kalėdų senelio, Senelio Šalčio, o tik ras dovanėles nuo jo .Tuo pačiu praras džiaugsmingą vaikystės prisiminimą, kuris išlieka visam amžiui.

abc.       2020-12-4 11:54

tai bent stebuklai-gimsta kristus ir vualia kitą dieną jis jau senelis šaltis.tai bent.

Tvankstas       2020-12-4 8:02

Kaip elgiasi norėdamas įtikti paspaustas Veryga, kokiai daugybei žmonių Lietuvoje tai yra Dievo valia - PSO atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė: „Kaukės reikalingos jau sergantiems, o ne sveikiems žmonėms, nes nuo viruso jos neapsaugo. Sveikam žmogui PSO nerekomenduoja dėvėti kaukių, ypač žinant, kad jos neapsaugos, virusas praeina pro tą kaukę. Jas svarbu dėvėti žmonėms, kurie serga, kurie turi simptomus – kosėja, čiaudi, nes tos kaukės sulaiko lašelių, kurie išsiskiria kosėjant, čiaudint, pasklidimą aplinkoje“, – interviu Žinių radijui sakė I. Zurlytė.
Atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, kurie įrodo, kad įprastos medicininės kaukės efektyviai nuo bakterijų ir virusų neapsaugo, nes nepriglunda prie veido ir pakankamai nefiltruoja skirtingo dydžio dalelių. Jų paskirtis - saugoti aplinkinius, bet ne dėvintįjį. Įsigyjant medicinines kaukes taip pat reikia pasidomėti ženklinimu, nes jos gaminamos iš skirtingų medžiagų ir taikant skirtingas technologijas, kas lemia kaukės storį, porų dydį ir filtravimo efektyvumą.


Rekomenduojame

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Nuo bačkos. Seimo narys Matas Maldeikis: Lenkija eina neteisingu keliu

Pareiškimas dėl Mokslo ir studijų ideologizavimo aukštosiose mokyklose

Rasa Čepaitienė. „Universitetuose įsitvirtina ideologinė cenzūra ir kitaminčių persekiojimai“

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Skvernelio partija – nei kairė, nei tautinė

Vaistininkai griebiasi už galvos – neturintys galimybių paso išvis nebegalės nusipirkti vaistų

Asta Katutė. Vilniaus universitetas: ideologiniai sprendimai mainais į Europos Sąjungos lėšas?

Ramūnas Aušrotas. Kai norima prismaugti iki galo

Eglė Gatelytė. Ekspertai apie „bandomąjį projektą“ Vokietijos mieste: tai tik pradžia, būkit pasiruošę

Česlovas Iškauskas. Briuselis auklėja Lietuvą

STI: Parengtas skundas į Konstitucinį Teismą dėl galimybių paso

Studentai nebetyli – vienijasi prieš diskriminaciją universitetuose

Tyrimas: JAV gyventojai vis palankiau vertina marksizmo idėjas

Garsioji knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ – jau ir lietuviškai

Nuo bačkos. Buvęs eurokomisaras Vytenis Andriukaitis: jei negali skiepytis, pasirink kitą profesiją

Vengrija: Vakarų Europoje dygstant mečetėms, mes statome bažnyčias

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.