Emigracija, imigracija, demografija, Intelektualų vaidmuo

Algimantas Rusteika. Dievas laimingų nemyli

Tiesos.lt siūlo   2015 m. spalio 6 d. 3:30

14     

    

Algimantas Rusteika. Dievas laimingų nemyli

lrytas.lt

Politikai visada turi tikslą. Sprendžia ką nors dėl naudos. Valstybei ar rinkėjams, sau asmeniškai ar visiems po truputį. Vis spirga, kad ta nauda būtų realizuota. Ar bent tikisi palankaus rezultato.

Dabar sėdim blizgiame „Eurolines“ autobuse ir ryjam akimis vaizdus pro TV langus. Už vairo pamišėliai. Kurie ir patys nežino, kur važiuoja. Klausk neklausęs – nepasakys. Nėra patvirtintos vizijos nors iki 2016 metų. A.Merkel ir Co prisiūkauta nelegalių atbėgėlių lavina nenaudinga niekam. Nei Vokietijai, nei Europai, nei rinkėjams, nei pačiai A.Merkel.

Užkeikimų sugalvota daug – net du. Jie integruosis – pirmasis. Nesiintegruos, atsako dešimtmečiai patirties. Nauja darbo jėga, kurios šitaip trūksta, – antrasis. Nejuokinkit, atsako keli milijonai europinių bedarbių. Nes ir patys tuo netikit. 99 proc. jų net nesirengia dirbti. Argi Europoje mūsų dar nepakanka?

Ir už didelius pinigus nesugalvotum tokio plano savo valstybėms sužlugdyti. Dešimtmečiams užsikrauti naštą, kuri iš viso nepakeliama. Užtikrintai suris visus Europos išteklius, kuriais būtų galima gesinti nepaliaujamas krizes ir kurti gerovę savo piliečiams.

Priimti visus, kurie nori? Išspręsti viso pasaulio problemas? To ir Jėzus nepajėgė. Norit Dievo Karalystės – užsimerkit, ir akseleratorių iki dugno. Ir kam tos valstybių sienos, kaip ir apskritai valstybės ar pilietybės? Visi homo erectus – pasaulio piliečiai. Visus norinčius į nemokamus autobusus – ir pas mus.

O ukrainiečiai tegul sau džiaugiasi, kad neprivėrėm nosių duris užtrenkdami. Net žmogienos muštinius mėgusių diktatorių politika bandė spręsti problemas.

Kurti problemas – ne politika, o beprotybė. Nes nėra jokios tokių sprendimų logikos anei motyvų, išskyrus diagnozę.

Kadaise skaičiau vertėjo, dalyvavusio daugelio pasaulio lyderių susitikimuose, paatviravimus.

„Jums tik vaidenasi angelai su sparneliais, galvojantys ką daro“, – rašė jis.

Kai užtemsta ekranai ir užsidaro durys, apstulbsti pamatęs, kokie tai riboti, neatsakingi, o neretai ir elementariai buki padarai. Išplaukę į paviršių dėl atsitiktinumų ir susiklosčiusių aplinkybių.

Kartais atrodo, kad tai – vienintelis protu suvokiamas dabarties paaiškinimas. Kada vyko ir vyksta daug kas daugiau. Ši košė užmaišyta ne lydekai paliepus, o pačių pasaulio atpirkėjų iniciatyva ir jiems karštai plojant.

Kiekviena kultūra turi savo genetiką. Prievartinis vienos kultūros socialinių ir politinių modelių diegimas į kitą visada baigiasi nuliniu rezultatu. Arba minusiniu. Apmokamas žmonių nelaimėmis, ašaromis, krauju ir regresu. Nepatogu tą ir rašyti – elementaru net pirmakursio darbeliui.

Tačiau pakeli akis nuo vadovėlių, pažvelgi į margąjį pasaulį. Didieji dėdės ir tetulės vėl ardo senąjį pasaulį – net dūmai rūksta. Tūkstančiai ir tūkstančiai tas nesąmones rimtais veidais vykdo. Milijonai naudingų idiotų pritaria. Politiniai gyvūnai juk ne tokie kvaili, kad mokytųsi iš klaidų – ir svetimų, ir savų. Jie tiesiog neturi refleksų, būdingų Pavlovo šuniui.

Kiek šalių Afrikoje ir Azijoje, kur už sovietų pinigus buvo kurpiamas socializmas? Ir kiek tokių, kur išliko ir nėra pasmerktas sužlugti? Kiek armijų buvo okupavę Afganistaną? Ir kuri iš jų liko gėdingai neišėjusi? Žlungant komunistų imperijai, nuo lavono užsikrėtė nugalėtojai. Pasaulį naują pastatysim! Pirmyn visi į demokratiją ir nemokamus politkorektiškumo kursus!

Sovietai dešimtmetį žaidė tame pačiame Afganistane socializmą. Paklojo dešimt tūkstančių savų ir milijoną svetimų. Viską sugriovė. Išėjo. Atėjo nauji išvaduotojai ir atvežė demokratijos. Viską sugriovė ir atstatė. Atgabeno daug daug grynųjų. Sunkvežimiais.

Klanų ir kaimų vadukai noriai kas savaitę ėmė, kad iki pirmadienio geri būtų. Ir vis tiek teko išeiti. Nes niekam ten nei socializmo, nei demokratijos, nei kitų mūsų išmonių nereikia. Jiems patinka, kad galvas pjaustytų.

Miela malonu žiūrėti, kaip JAV pagaliau traukiasi iš Artimųjų Rytų, praradusių joms strateginę reikšmę dėl skalūnų revoliucijos. Ir kaip į galios vakuumą bepročių kraštuose ateina vėl išprotėję rusai. Kurie įstrigs čia ilgam mūsų ir kitos pažangiosios žmonijos džiaugsmui. Nes viso pasaulio debilai, fanatikai ir imperinių traukulių kankinamos valstybės sulėks čia vieni kitų žudyti ir patys savęs žlugdyti.

Vieni patogeniniai mikroorganizmai naikins kitus. Terapeuto svajonė. Tik gaila, kad sveiki audiniai aplinkui virs pūliais. Žus nekaltieji. Tai kaina to, kas prasidėjo ir ko nebeišvengsi. Dievas laimingų nemyli.

Nėra to gero, kas neišeitų į bloga. Taip, tai nežmoniška. Neatitinka ant kalno gautų įsakymų. Tačiau neišvengiama. Jau vyksta ir įvyks. Tai, kas pražūtinga vienai kūno daliai, kartais sveika visam organizmui. Nebent patys norėtume užsikrėsti. To, kuris nenori pasveikti, pagydyti neįmanoma.

lrytas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VaidasVDS       2015-10-8 10:20

Pats straipsnis neblogas, gana daug tiesos pasakyta. Tačiau straipsnio pavadinimas, kuris yra ir dalinė išvada, yra neteisingas.
Iš tiesų Dievas myli visus; ir laimingus, ir nelaimingus. Bet tik iš tiesų laimingi gali džiaugtis tikra Dangaus “karalyste” ir Dievo meile. Tikras nelaimėlis yra tas, kuris daro blogį, nors ir raško tam tikrus savanaudiško malonumo vaisius, gautus iš blogio. Ir tikrai laimingas yra tas, kuris nors ir patiria sunkumus, išbandymus, nepriteklius, tačiau gali su meile apkabinti savo brolį bei atleisti blogį darančiam nelaimėliui, ir tą daryti su dieviška ramybe.
Kovoti su blogiu galima ir juozapiškai arba letiškai, bet įveikti galutinai blogį galima tik gėriu, taip, kaip to mokė Jėzus. O tą padaryti reikia daug išminties, kurios pasaulyje vis dar taip nykiai maža…

Domas>       2015-10-8 9:11

Būtent,kad uz vairo pamišėliai -tokių bepročių dar ir noredamas nerastum.Blogiausia,kadnemaza dalis gyventoju to nesuvokia>

Neskiria, kas gera, ir kas bloga       2015-10-6 22:48

Šio straipsnio autorius ir jo tekstai yra puikus pavyzdys, kas nutinka žmogui, kuris neturi gebos (ir nesiekia?) orientuotis dvasiniame pasaulyje - viską aiškina profaniško pasaulio kategorijomis.
Todėl talentingo žurnalisto tekstuose tokia košė (vertybiniu požiūriu)  ir daugelį jo skaitytojų užburiantis nihilizmas.
Etatinio iš “Lietuvos muzikos ir teatro akademijos” uodegos vizginimas rodo, kad norėtų draugauti?

SPIEČIAUS Komunikatas       2015-10-6 21:39

Na štai, vasara dabar jau tikrai baigėsi. Bobų vasara, atrodo taip pat. Paukščiai išskrido į Afriką ir pietryčių Aziją, o iš ten pas mus plasnoja nesuskačiuojami pulkai turbanais ir burkomis apsitaisiusių atbėgēlių.
Ruduo, sezono metas. Visi kas gali traukia ten kur šilčiau ir sočiau.
Politinis sezonas prasidėjo karštomis naujienomis, tad matyt ir nesušalsim ir nuobodu nebus.
Kol rusų fiurerio buldozeriai savartynuose traiško lietuviškus sūrius, mūsų narsioji Matrioška drąsiai kerta iš peties - sako, “-imkim pavyzdį iš šveicarų!”.
Gerai, galėtume imti, tik nežinia kokį pavyzdį ir per kurią vietą imti mums siūlo mūsų narsioji Ipassionarija.
Imti pavyzdį kaip gaminti sūrius? Tipo, kaip išgrežti sūriuose skylutes, kad jie taptų skanesni net už šveicarißkus?
O gal mums paimti iš šveicarų jų bankininkystės pavyzdį? Mesti eurą lauk ir susigražinti savą pinigą? O gal psimokyti iš šveicarų tokios tvarkos, kad jokios matrioškos ir žmogai su liemenėmis nepažįstantys moralės dimencijų, negalėtų per naktį legaliai pavogti banko kartu su visais piliečių indėliais.
Gal galėtume paimti pavyzdį iššveicarų - refetrendumui surengti toje šalyje pakanka vos 50 tūkst. piliečių parašiukų. Ką pasakytų Ponios krikštaTėvis iš Balkonėlio, a? Šveicarai - rusų agentai “dumdūmai”?
Pagal šveicarų pavyzdžiu nutartume, kad pas mus niekada nebus leista statyti minaretus ir mečetes. Nutartume, kad jokių bekultūrių svetimšalių prabėgėlių į savo šalį nei už ką neįsileisime. O ką -šveicarai taip daro, jie tokie. Griežti babajų atžvilgiu. Nelegaliai perėjai sieną, iš pradžių į cypę tapatybēs išsiaiškinimui, o po to už pakarpos ir keliu subinėn. Lauk. Ten iš kur atėjęs.
Va tokie tie šveicarai. Šveicariški.  Smagu būtų elgtis jų pavyzdžiu.
Taigi, visiškas sumišimas apima pasiklausius Jos Kselencijos raginimo remtis šveicariškais pavyzdžiais. Kažkaip sunku patikėti tokio raginimo nuoširdumu.
Mat pati Ponia niekaip į ankštus to Pavyzdžio rėmus nei pro kur neįsisprasudžia.
Įmito lyg kokia Alpių Milka atrajodama Soste antrą kadenciją.
“Storas riebus Agotas”.
Ponia Matrioška su Šveicarija paprastam vargo pelei asocijuojasi nebent su vis sunkiau įperkamu sūriu, Ponios suėsto šokolado popierėliais ir gal būt slapta prisivogtų iš mūsų pinigų sąskaita Alpių krašto banke.
Daugiau ta Voveruška nieko šveicariško savyje neturi. Pezėdama apie Šveicariją pjauna grybą.
Ak, pardon, gal turi. Laikrodėlių keletą nepigių. Gal. Gal juvelyrinių nepigių niekučių kažkiek turi.
Jeigu ir turi, labai per daug nesigiria.
Nėr ko plikšiams visko žinot.
Bet jau tokia gi ta mūsų žmogiška prigimtis - norisi žinot.
O kai žinai, pradedi daryti išvadas.
Vienžo, Sezonas prasidėjo.
Ta proga neformalus interneto lankų laisvų komentatorių klubas “Spiečius” mieliems kaitytojams maloniai praneša, kad atnaujiname savo veiklą ir pradedame naują komentavimo sezoną.
Tiems nedraugams kuriems lig šiol buvome ašaka gerklėje, nieko paguodžiančio pažadėti negalime - likome tokie patys. Galime pažadėti, jog būsime dar aštresni ir kandesni.
Nedraugams nieko šveicariško nepasiūlysime. Nebent skylę iš sūrio.
Visims kitiems, geranoriškiems, nesusigūžusiems, norintires atsitiesti, laikantiems save lasisvais, sakome-
sveiki gyvi!
Iki malonaus.
:
Pagarbiai -
“Spiečiaus” web capella

Vytautas       2015-10-6 17:04

Geras straipsnis. Pritariu.

kas nežino       2015-10-6 13:34

kad Ribicon/Cityservis ne vien Lietuvos monopolija. Ožeikit į cityservis puslapį. Jis apima Kaliningradą, Latviją Leningrado sritį, dalį Lenkijos ir net Ispanijos daugiabučius.
Galima tuo džiaugtis?
Bet juk rusai kompanijas įsileidžia tik jei jie yra pusiau dalininkai.
Tad visai natūralu, kad net pats Ekonomikos ministras Masiukis klausia Zuoko: kas tikraisis Rubikon akcijų paketi sąvininkas? Kodėl tokia didi paslaptis?

va va va       2015-10-6 13:25

kaip tai ypač nenoriai praleido šį komentarą. Ar tik čia nekontroliuoja mano komentų cityservis priklausantis mano internetas miesto tinklas? kuris kartais mane savavališkai atjuninėja nuo neto. Nors susimokėjau iš anksto.

va va va       2015-10-6 13:25

kaip tai ypač nenoriai praleido šį komentarą. Ar tik čia nekontroliuoja mano komentų cityservis priklausantis mano internetas miesto tinklas? kuris kartais mane savavališkai atjuninėja nuo neto. Nors susimokėjau iš anksto.

va va va       2015-10-6 13:22

Rubikonas, t.y. Vilniaus energija man per prievartą ir grąsinimus įstatė karšto vandens skaitliuką, o kartu uždėjo nuolatinį skaitliuko mokestį. Elektrikai irgi keitė skaitliukus, bet buvo pakankamai padorūs, kad neįbaudžiavintų papildomu mokesčiu už “skaitliuko nuskaitymą”  į savo kišenę, naudojiesi elektra ar ne.
Taigi balsuosiu už tuos, kurie iš šios “skaitliukų’ citrinos siūlys išspausti limonadą.
Jei Rubikonas jau matys pas save skaitliukų rodmenis, tai galės matyti ir tai, kad manęs nėra namuose vasaros metu ir man nereikės dubliuoti mokesčių už šiūkšlių išvežimą sode ir mieste ir kitas paslaugas, nes juk nebūnu keliose vietose vienu metu.
Kviečiu visus kovoti už tai.
Jei kas sakytų, kad galiu vis tiek gyventi, tik karštu vandeniu nesinaudoti, tai siūlyčiau keisti ir šalto vandens skaitliuką, nes skaitliuko nuolatinį mokestį jau mokame. Be to galima patikrinti ir elektros kaitliukus.

nonsens       2015-10-6 13:13

beje,
Dievas nemyli prievartos.
Tad davęs Laisvą valią, net Pats jos nepažeidžia. Dievas nebaudžia, bet baudžia jo įkurti įstatymai. Vienas iš jų - prieasties/pasekmės. Tas kas eina prieš kitų valią, susilauks tokio pat atpildo.

nonsens       2015-10-6 13:10

planas valstybėms sužlugdyti?
nonsens!
valstybėms žlugdyti nėr geriau kaip privati monopolija, apie kurią įspėjo dar Adam Smith. Nes privati monopolija yra daug didesnis blogis už valstybinę. Rusiją valdanti KGB tai labai gerai įsidėmėjo. Tokia kaip Zuoko kuruojama Janukonio valdoma, o nežinia kam priklausanti Rubicon group. Kuri yra ta pati Dalkia/Vilniaus energija, tas pats Cityservis, tas pats Ikor, tas pats “pastatų priežiūra”, tas pats Karoliniškių, lazdynų ir t.t. būstas… argi ne šim monopolijom turim dėkoti už arti milijono išvarytų Lietuvos piliečių? Kurių magnatų kišenėse sėdi Seimas su Prokuratūra, kad taip “sklandžiai” renka gen. Prokurorą?
Yra ir gera šio reikalo pusė - tik per prievartine kvotas pabėgėliai vyks į tokią nualintą oligarchų valstybę. Savo noru jie čia neis. 

Į temą:       2015-10-6 7:54
Vosa teisybė apie valdžią:       2015-10-6 7:52

....Kai užtemsta ekranai ir užsidaro durys, apstulbsti pamatęs, kokie tai riboti, neatsakingi, o neretai ir elementariai buki padarai. Išplaukę į paviršių dėl atsitiktinumų ir susiklosčiusių aplinkybių.

Pigus ir lėkštas       2015-10-6 7:14

politinis kapitalas varyti ant pabėgėlių,kurie bėga iš žudynių lauko.Gal ne apie autorių,bet man tai primena prieškario nacistinės Vokietijos atmosferą.Todėl ir skurstam.Vakarai nebijo iššūkių,kurį laiką pavargs su pabėgėliais,bet galutiniam rezultate Dievas jiems atmokės.

lietuviai protingesni       2015-10-6 6:15

lietuviai visiems okupantams pilietybę davė
lietuviai kolaborantus valdžioje laiko

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.