Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Demokratinės istorijos metmenys

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 17 d. 16:37

14     

    

Algimantas Rusteika. Demokratinės istorijos metmenys

Jeigu ką nors darydamas negauni norimo rezultato, kartok tą patį veiksmą dar kartą ir dar šimtą kartų, gal pavyks – toks klasikinis idiotizmo apibrėžimas pagal A.Einšteiną.

Su šiuo lozungu tėvyniniai genijai nepavargsta žygiuoti per mūsų gyvenimus.

Genialūs kartotiniai: 1) Viską sumažindami viską padidinsim; 2) Blogį uždrausim ir jo nebeliks.

Juokingiausi, aišku, mokesčiai ir juos tvarkantys buhalteriai, tapę ir dar tapsiantys prezidentais(-ėmis) ir ministrais(-ėmis). Ateidami vis sako, kad nieko nedidins ir naujų neįves, tik progresinius (tuos žada jau dvidešimt metų). Ir tik apšilę kojas ima siūlyti vis naujus, o dėl progresinių ūmai paaiškėja, kad jie jau seniai yra. O kuriuos padidino laikinai, iškilmingai pažadėję vėl sumažinti, – išliks per amžius.

Ir tada gimsta reforma. Pagal nemirtingąjį imitacijos principą, kuriuo daromos lyties keitimo operacijos: „Vienoj vietoj nupjausim, kitoj prisiūsim“. Vieną duoklę truputį sumažinus, kita padidinama. Atrodytų viskas, bet ne – iš Ekrano išlenda koks nors valdiškas kurmis su skaitytuvais ir sako: „Prarasim truputį milijonų!“

Ir padidina ką nors dar, nes davimas mums visada reiškia didesnį atėmimą. Ir iš visų kampų triūbos apie tai, kad atima per mažai, kiti atima daugiau – reikia mums daugiau BVP perskirstyti! Sulindot, niekšai, į šešėlį, naikinkim patentus, didinkim baudas, lygiuot, ramiai!

Tik niekas nepasako, kad „daugiau perskirstančiose“ valstybėse yra turtingos visuomenės, kurių piliečiai gali ir mokėti daugiau, o pas mus žmogelis be tų kelių papildomų, nusuktų nuo valdžios euriukų eitų šieno ravėti. Na, bet jis didžiausias valstybės priešas ir nusikaltėlis, todėl tam, kad sutaupytume mokesčių, reikia jų kuo daugiau ištaškyti.

Ir kiekvienam mokesčiui reikia turėti po atskirą kontorą su savo pastatais, kompais, klerkais, revizoriais ir atstovais ryšiams su visuomene. Už verslą ir pajamas renka Mokesčių inspekcija, socialinį mokestį (kuris nieko bendra su jūsų būsima sodria pensija neturi) – Sodra, už sveikatą, atsiprašau, už gydymą ir negydymą – Ligonių kasa. Laukiu nesulaukiu, kol už važiavimą keliais mokesčius rinks Kelių kasa, o už apsaugą nuo banditų – Policijos fondas.

Žinokit, švietimas yra nebe valstybės misija, kuriai ji skiria tiek, kiek gali, o medicina nebe Hipokrato priesaika patvirtinami įsipareigojimai, nesusimokėsi – mirk sau į sveikatą. Tai tiesiog mokamos paslaugos, kurioms nusipirkti mums išdalino krepšelius, ir šiose ubagų terbose tiek, kiek atėmę iš mūsų įdėjo ar kiek patys įsidėjom.

Žmonių ir terbelių vis mažėja, o viską gerinti ir gerinti reikia, todėl viską padidinsim sumažindami. Uždarysim ambulatorijas, ligonines, gimdyklas ir operacines, gimdyti iš Labanoro glūdumos greit sraigtasparniais gabensim į Vilnių. O senukas iš atokaus kaimo savo vaistų, kuriems dabar reikia recepto, galės važiuoti trisdešimt kilometrų ir nakvoti stotyje, nes autobusas eina tik kartą per dieną.

Ir pas specialistą, pas kurį prieš trisdešimt metų rytą paskambinęs patekdavai po pietų, dabar pateksi po trisdešimties dienų, gavęs siuntimą, kurio irgi teks palaukti ir prilaukti. Kas keisčiausia – uždarinėjant mokyklas ir gydymo įstaigas, kitaip „optimizuojant viešąsias paslaugas“ atsilaisvina pinigų, tačiau kur jie dingsta – nei vienas premjeras nežino, nes gydytojai su mokytojais padidinimų niekaip nesulaukia – vien tik mažinimo reformų.

O jei kas nepatenkintas išeina su plakatais, tai tas sukurstytas valstiečių. O jei prieš valstiečius – tai sukurstytas rusų. Nes mes savo minčių niekada negalim turėti, todėl visada esam sukurstomi, o kurie sunkiai užsikuria – tai tie serga sovietine nostalgija. O visi draudimai prieš debilus tiems nei motais ir sugadina gyvenimus normaliems žmonėms.

Užuot griežtai kontroliavus narkomanus ir degradus, kurie daužo vaikus kaip bokso kriaušes, įsteikim NKVD-istinę kontorą visoms šeimoms bauginti ir klykiantiems iš siaubo vaikams dėl niekniekių atiminėti. O jei zonderkomandoms duosim dar tris šimtus milijonų, viskas bus dar geriau ir galėsime miestus aptverti spygliuota viela.

Padarė, kad bambalį nusipirkti būtų sunkiau, bet tie patys českos ir kiti pašalpiniai kaip voliojosi apsimyžę krūmuose, taip ir toliau voliojasi. Tik nusipirkti jiems pasidarė lengviau, nes kas rytą prigrybavus maišą skūrelių ir sumetus į taromatą išeina visai padori pirma dozė.

Užtat žmonės atrado lenkijas, latvijas ir vežasi bagažinėmis. Kartu maisto ir kitų prekių, sau ir kaimynui, o nemažai kas ir išvežioja po kiemus pagal užsakymus. Sumažėjo biudžeto surinkimas – taigi padidinsim akcizą, kad dar brangiau būtų ir dar daugiau važiuotų! O kas tą supranta ir burba – tas alkoholio pramonės mafijos nupirktas, ar ne?

Nebereikia nei lagerių, nei Sibiro baimės, paskyrei porą, prigasdinai dešimtį redaktorių, nebrangiai nusipirkai grynais ar šlove keliolika nuomonės formuotojų – ir po keleto metų visuomenė virs avinų banda, tikinti viskuo ir bijanti visko, ką jiems pasakysi. O kas ne avinas, tas išsigandęs tylės, nes tarp avinų laikys save avinu.

A.Einšteinas taip pat sakė, kad, norint tapti avių vedliu, pirmiausia reikia pačiam būti avinu. Ir tokių jums pateiksim kokių norit – protingų ir nelabai, gražiai pražilusių ir sijonuotų, storų ir šiaip su pilvukais. Ir kaip godžiai jų lauksit, diskutuosit, mušitės dėl jų iki kraujų, nes jie yra tobuli, ir vėl jus gelbės ir išgelbės.

Tokių tobulų jau buvo. Štai vienas – irgi vykdė reformas, tenkino masinius lūkesčius ir mažino „socialinę atskirtį“. Neskaičiavo pajamų mokesčio nuo atlyginimo už naktinį darbą ir darbą šventinėmis dienomis. Mokesčių sistema prie jo buvo progresyvi kaip niekad. Padidino neapmokestinamąjį minimumą.

Didysis verslas, o ne sunkiai dirbantys žmonės tada išlaikė valstybės biudžetą.
Vidurinioji klasė suklestėjo, žmonėms sugrįžo pozityvumas ir optimizmas, tikėjimas savo ateitimi ir savo valstybe. BVP kasmet kilo šuoliais ir reitingai siekė dangų.

Buvo vegetaras, negėrė alkoholio ir kavos, nerūkė, rėmė šeimas, skatino gimstamumą ir sveiką gyvenseną. Globojo gabius vaikus, rėmė jų išsilavinimą. Propagavo pagonių kultūrą ir tautos paveldą. Jis įveikė emigraciją ir ekonomikos krizę, praktiškai likvidavo nedarbą.

Juo visi žavėjosi, puikavosi žurnalų viršeliuose, pasaulio didieji spaudė ranką. Jei jis būtų numiręs 7–8 metais anksčiau, būtų minimas kaip vienas žinomiausių, įtakingiausių, prieštaringų, tačiau rezultatyvių politikų.

Jo vardas buvo Adolfas Hitleris.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jau įsteigtas vaikų GETAS       2018-11-18 19:17

SONDERKOMANDŲ kadrai suformuoti.
Ar MUILAS jau užpirktas?

VF šulai nepasveikino latvių....       2018-11-18 17:10

Kodėl Propatria.lt ir tiesos.lt nepasveikino Latvijos?   
Pasveikinkim brolius latvius šimtmečio proga, nors ir stovinčius ant bedugnės krašto… 
http://infa.lt/13832/latvis-per-latvijos-laidotuves-as-neverksiu-kodel/
Kodėl nepasveikino? Gal todėl, kad VF šulai negerbia nei Latvijos, nei jos sąjungininko A.Juozaičio…?Tik patys save ir savo begalines deklaracijas įsimylėję....

Visi Rusteikos        2018-11-18 14:15

posmai apie BLOGĮ. Bet artėja diena, kai Rusteika cituos: “štai ir vėl saulelė atklopdama budina svietą ...”. Būsimas Prezidentas (bankininkas) turi progą atskleisti žmonėms BLOGIO paslaptį (palūkanų ir popierinių pinigų paslaptį). Vienoje pasakoje vaikelis sušuko tik du žodžius: KARALIUS NUOGAS. To užteko. Sukčiai buvo meiliai ištepti degutu, mandagiai išvolioti plunksnose ir su muzika išlydėti už Miesto sienų. Taip būna ir mūsų laikais. Prieš 25 m mandagiai išlydėjome ešelonus su okupanto tankais.         

Pasveikinkime Latviją,ką pamiršo redakcija..       2018-11-18 14:12

Panašiu laiku ,pasiaukojančiomis plebėjų ir šviesuomenės pastangomis, buvo sukurtas ir apgintas mūsų  broliškų šalių valstybingumas. Dabar broliškos tautos ir jų valstybingumas kartu beviltiškai dūsta (melagingų  šimtmečio fejerverkų fone…), tokios pačios oligarchinės- nomenklatūrinės santvarkos(ONS) smaugvirvėje.Jie ,kaip ir mes , gelbėjasi ne priešindamiesi ir burdamiesi, bet bėgdami iš pamote pavirtusios Tėvynės…Rygoje, beje, latvių tik 50 nuošimčių....Latvių inteligentai, skirtingai nei mūsų šviesuliai,., tautos išnykimo akivaizdoje dar sugeba retsykiais protestui suburti iki 10 tūkstančių žmonių...Mūsų Tautos forumo šviesuliai iš Vilniaus Forumo tiek pasimetę įvairiose demokratinėse iniciatyvose,kad negeba nei sukurti Reformų plano projekto, nei beranda valios ir drąsos sukurti šalį apimantį pilietinį-demokratinį judėjimą...Tiek apduję nuo kovos prieš gėju, nomenklatūrinę LRT ar globalizmo grėsmes, kad neišgali ir nedrįsta pasiūlyti tautai savo kandidatą į prezidentus ar bent paremti ir pakviesti žmones susiburti darbui už esamą pagrindinį. nacionalinių jėgų, gan gerietišką  kandidatą į prezidentus…
  LR formalios inteligentijos dauguma net neverta šviesuomenės vardo, nes seniai jau virto egoistiškų, baukščių savimylų ir bambeklių sankaupa, tikrai protinio darbo kumečių pelke..
Dieve, laimink abi oligarchinės santvarkos galabijamas tautas ir atleisk, jei įmanoma , mūsų šviesuomenei jos pasimetimo ir proto pridusimo kaltes…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-18 10:24

(pataisyta)
Štai kaip plėšikauja komunistuojančios Seimo gaujos.
Vakariniame ES pakraštyje, MMA (į rankas)  - 1298 eurorubliai.
Vakariniame ES pakraštyje ,
mokesčiai ir įmokos socialiniam draudimui prie MMA dydžio – 142 eurorubliai.
Lietuviškame ES pakraštyje, MMA (į rankas) – 361 eurorublis.
Lietuviškame ES pakraštyje,
mokesčiai ir įmokos socialiniam draudimui prie MMA dydžio – 163 (!!!) eurorubliai.
(2018 lapkričio 18-os skaičiai)

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-18 10:18

Štai kaip plėšikauja komunistuojančios Seimo gaujos.
Vakariniame ES pakraštyje, MMA (į rankas)  - 1298 eurorubliai.
Vakariniame ES pakraštyje ,
mokesčiai ir įmokos sociliniam draudimui prie MMA dydžio – 142 eurorubliai.
Lietuviškame ES pakraštyje, MMA (į rankas) – 361 eurorublis.
Lietuviškame ES pakraštyje,
mokesčiai ir įmokos sociliniam draudimui prie MMA dydžio – 163 (!!!) eurorubliai.
(2018 lapkričio 18 skaičiai)

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-18 9:52

Dabar, pražūtingai baisu (mirtinai pavojinga) yra tai, kad Lietuvoje visokios bei visos ūkinės veiklos įvaizdis – p_l_ė_š_i_k_i_š_k_a_s. Toks įvaizdis neduoda pasijausti žmogumi versle dirbantiesiems. Pusė dirbančiųjų (!!!) nenori tokios veiklos, dingo svetur ir net b_i_j_o grįžti į Lietuvą. Plėšikiškos veiklos įvaizdžio ryškiausi ženklai:
1 (baisiausias). Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra (bemaž) vienodos, o algos ir pensijos (apie) 4 kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje;
2. Plėšikiški mokesčiai – išreikalaujami nesant pajamų (uždarbio, pelno, …);
_____________________________
2015 metų PVZ.
Lietuviškam ES pakraščiui pritaikius vakarinio ES pakraščio taisykles:
– juridinio asmens (UAB, MB, IĮ, VŠĮ, …) registravimo kaina būtų apie 15 – 20 kartų (!!!) mažesnė;
– pajamų mokestis būtų 2 kartus (!) mažesnis, prie MMA dydžio;
– atskaitymai sodrai būtų bemaž 9 kartus (!!) mažesni, prie MMA dydžio;
– plėšikiškojo psd nebūtų išvis.
_____________________________
2018 (plėšiko Skvernelio naujiena) Pvz. Atsirado plėšikiškos sodros grindys (arba Lukašėnkos dykaduonių mokestis) - silpniausiųjų skriauda (kai kirpėjai padidinta mokesčių našta 50e/mėn, (jei kitaip, tai) su pusine MMA reik sumokėti mokestinę duoklę plėšikams nuo visos MMA dydžio).
_____________________________
3. Svetimšalių bankų plėšikavimas;
4. Verslo priežiūros tarnybų plėšikavimas.
Lietuvoje, apskritai, bet kokia ūkinė veikla yra paralyžiuojama ir smulkesniais apsunkinimais.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-18 6:11

Gal streikuojantiems mokytojams vertėtų sugužėti į mūsų LRT ir kalbėti Tautai tiesioginiame eteryje.
Be LRT, Sąjūdis - netikras.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2018-11-18 6:02

Tautą lėtai žudo skurdu ir Lietuvą naikina iki šiol komunistus dangstančios landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, kirkilinių, karbauskinių, bei kt. komunistuojančios gaujos.
Po I PK, Vokietijoje, komunistai skurdu žudė Tautą.
Štai koks sutapimas.
Partizanų tikslas buvo išjungti komunistus. Dabar, mūsų tikslas yra toks pat, juk nepavyko mums to padaryti iki šiol.
__________________
Okupuotoji Lietuva (komunistuojančių partinių gaujų)
2018 lakpričio 18

Durnių laivo antstoliai       2018-11-17 22:55

Sutinkame padidinti ‘otkatą” valdžiažmogiams, kad tik rusteikos ir švarpliai negalėtų mūsų laivo iš kurso nukreipti.

zita.       2018-11-17 22:54

skaitau pirmas eilutes ir galvoju ,nejaugi tai apie sportininkus?

Iš tiesų,keisčiausios       2018-11-17 19:10

reformos su ligoninėm ir mokyklom.Tai kultūra ir sveikata-tai ,kas brangiausia.Tai naikinama.Pasąmoninė liberalios visuomenės svainaika.Kerštas sau už išduotą Dievą....tai kada viskas pagerės,jei tik naikinam?Nėra logikos.

yra ir daugiau       2018-11-17 18:47

labai pozityviai tuo laiku savų kraštų ekonomikas ir tautinį gerbūvį sutvarkė Ruzveltas, Smetona, Musolinis ir kiti.
Ne tik Hitleris.
Tai labai keista skaityti, kad viskas, kas racionalu ir pozityvu - tai holokauskas, antitarybiška. fašizmas ir t.t.
Kažkam, matyt, betvarkė yra kur kas geriau.

Birute       2018-11-17 17:59

Kaip visada-nei pridesi nei atimsi.Saunuolis.Aciu.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.