Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Demokratijos negalima įjungti ir išjungti kaip virdulio

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 21 d. 8:03

16     

    

Algimantas Rusteika. Demokratijos negalima įjungti ir išjungti kaip virdulio

Demokratija gyvena ne rinkimų dieną aktų salėje su krūvele apsnūdusių stebėtojų prie plastmasinės dėžės su arkliuku. Demokratijos negalima stebėti, įjungti ir išjungti kaip virdulio. Ji yra kiekvieną dieną arba jos nėra.

Laisvės niekas dykai nedalina, neatneša prie laiptinės ir neįmeta į pašto dėžutę.  Ir jokie gelbėtojai neišgelbės – gyvenimas pasikeičia, kai atsiranda lemianti, permainų siekiančių ir kasdieną veikiančiųjų masė. Nemokami pietūs būna tik kariuomenėje arba kalėjime.

Dabar ir vergvaldžiai, ir laisvės vergai vis blaškosi, ieškodami kaltųjų ir priešų. Iš tikrųjų, kas geriau – atviras ir baisus priešas, kuris gali tave sunaikinti? Ar pats nežinantis savo tikrumo, pas nugalėtoją laiku atšliaužiantis momento draugelis?

Ar komunistas M.Burokevičius, dėl įsitikinimo mirusia idėja pasirinkęs savo tautos išdavystę ir šeimos gėdą, baigęs kalėjimu ir mirtim blokiniam bute, užmaršty ir visų niekinamas? Ar tos vėtrungės, kurios neturi jokių įsitikinimų ir pasisuks pasikeitus vėjui?

Kiek komunistų, tapusių aršiais dešiniaisiais, dėl naudos pasirinkusių savo pašarinių pažiūrų išdavystę, padarė svaigias politikos karjeras ir savo sodybose sočiai laukia valstybinių titulų, pensijų ir laidotuvių?

Nereikia jokių pigių politikavimų, atsakykit, kas tikrasis priešas? Ir po to į kitą – kaip būtumėt pasielgę patys, jei būtų atsitikę kitaip? Tik, prašom, be gražaus melo. Jei atvirai, tyliai patys sau pagalvosit – suprasit nemažai apie pasaulį ir gyvenimą.

Atgrasūs abu kraštutinumai, bet dabar – nebe vienodai. Burokevičininkai mažiau, nes numirėliai baisūs tik filmuose, nors ir išaugino mums „antikomunistinę prezidentę“. Tautiniai, profesionaliais patriotais patapę, riebiai atsipenėję dešinieji „antikomunistai“ pavojingesni.

Dauguma prasigyvenusiojo už eurą elito tikro pavojaus akivaizdoje išsilakstys, o likusieji pasiduos, atsiduos ir aršiai susitaikys. Taps savais, kaip jie gerai moka, ir vėl sėdės pirmosiose eilėse. Pirmosios eilės – jų atpažinimo ženklas.

Jie ir patys tą žino, jų antikomunizmas ir patriotizmas – parodomasis dobermanų lojimas, kaukė pasauliniame Vienos baliuje. Tautiniai bailiai visada drąsūs, kol nereikia, ir kovoje už jūsų ir visų pasaulio kaimynų laisves užsmaugs kokias tik nori laisves.

Pasaulio perdalijimas lėtai, bet negrįžtamai artėja prie kulminacijos taško. Jeigu prasidėtų, išgelbėtų – kaip visada – apšauktieji, atstumtieji, kurie tyli ir viskuo abejoja, kurių dabar tarsi nėra. Nemažai jų būtų iš tų, kuriuos laikinieji viršininkai ir amžinieji pakalikai vadina priešais.

Tikrieji priešai yra tie, kurie ieško priešų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Elma       2020-10-10 19:48

Šiandien neprisimenu, kas taip pasakė: norintiems demokratijos yra pagaminamas sunkus demokratinis vėzdas ir juo kaip reikiant suduodama…

ah1       2020-09-22 18:23

Vienas išjungimo mechanizmų - LR Konstitucijos pakeitimas

ONS       2020-09-21 23:26

Oligarhine- nomenklaturine santvarka.Placiau - V.R. veikale ,,Opozicija Lietuvoje”.

Organizuotas       2020-09-21 22:05

nusikalstamas   Susivienijimas

ONS       2020-09-21 21:12

Kas tai yra? Prašyčiau iššifruoti.

išeitis visada yra!       2020-09-21 20:47

kai demokratijų negali įjungti/išjungti- demokratijas visada gali imituoti.
tuo ir patogu.
komfortiška santvarka.

stasys       2020-09-21 20:24

Pliurpalai prie alaus bokalo .A.Rusteika visą nuklydo į šoną .Balbaluoja sau po nosimi kažką ,lanko senas savo šmėklas ir visiems priekaištauja..vat vat o juk buvo metas kai tas darbo kupranugarius ir nugaros neturi kada ištiesinti.

Prie ko       2020-09-21 19:53

kažkoks komunizmas ? Rusijoj kapitalizmas dar tikresnis nei Lietuvoj .

Kadangi       2020-09-21 19:13

nuo Atėnų senovės laikų nėra demokratijos, tai jos negalima nei įjungti nei išjungti .

Kada Šimonytė pasodins?       2020-09-21 18:40

Pagoglinkit būtinai straipsnį “Sunaikinto banko „Snoras“ istorija lyg juodas debesis temdo konservatorių partijos vedlės Šimonytės reputaciją”.

Rozėtė       2020-09-21 17:51

Netiesa, demokratija galima įjungti ir išjungti, čia daugiausiai dalyvauja vadinami valdžios ,,elektrikai”, jie vidsada diriguoja visą eigą, ir jei demokratija jiems užlirs kelią į valdžią jie išjungs demokratiją.

Vardas       2020-09-21 17:37

Turime Korporacine Demokratija, Korporacine Teise, Korporacine ZiniasKlaida.
Kas juokinga, isrenka amerikieciai Donald John Trump, Mike Pence, o lietuviai LVZS, Ramuna Karbauski, Visvalda Matijosaiti i valdzia ir prasideda kasdiene Korporacines ZiniasKlaidos isterija, kad taip negerai Diktatoriai valdo tiek JAV, tiek Lietuvoje, zodziu Korporacine Demokratija pavojuje.
Jei Korporacine Demokratija nebutu supuvus tiek JAV, tiek ES, gal dar Algirdui Mykolui Brazauskui, Arturui Paulauskui, Viktorui Uspaskich ir ju parijoms butu pavyke normaliai reformuoti Lietuva. Juk negavo pvz Viktoras Uspaskich 8-10 metu arba 4-5 metus arba 2-3 metus kalejimo is Korporacines Teises.
Dabar LVZS, Ramunui Karbauskiui, Sauliui Skverneliui, Gitanui Nausedai tenka daryti tai ka galejome daryti pries ~15-20 metu.
Dabar klausomes Korporacines ZiniasKlaidos anekdotu kaip gerai butu Lukasenka, Putina atiduoti Korporaciniam Hagos tribunolui. smile

Rusteikos pražūtingas dvilypumas...       2020-09-21 11:51

Puikus publicistas, demokratas A.R., įsijungęs Radžvilo partijon, daug padarė,kad demokratai -ONS oponentai negautų frakcijos Seime.Atliko šią meškos paslaugą (nes iš kilnių paskatų..) aršiai neigdamas rinkiminės mažųjų koalicijos reikalingumą...Kai kitų mažiųkų atstūmimo keliu pasukusi NS spalį liks tuščiomis rankomis su 2-3 procentais, o CP nedaug, bet pritrūks iki 5 procentų prisiminkite Rusteikos ,,nuopelnus’‘. Radžvilo komitetas, dėl ideologinės puikybės ir nesolidarumo su kitais, neiškovojo mandato į EP, bet vėl užlipo ant to paties grėblio dabar… Gabus publicistas, įdomus mąstytojas Rusteika spalio 12 rytą  net nesigrauž, nes jau žino,kad NS laukia fiasko, prie kurios jis asmeniškai prisidėjo…
A.

tiek       2020-09-21 10:47

Lietuvoje - visa tai tikra teisybė. Kultūringiuose kraštuose ,tikiuosi, yra visiškai priešingai. Kaip sau norit ,bet nuoširdumas š.atv. - paperkantis.

grumstas       2020-09-21 10:15

Bijokite ne priešų , bijokite abejingujų , su kurių tyliu pritarimu kasdien vykdomos pačios žiauriausios žmogžudystės, didžiausi nuskaltimai. Kas taip yra parašęs , pasakęs? Pasigoglinau. Vikipedijoje šis pamokymas yrašytas Klonio gatvės namo šturmo aprašyme.
daug tų abejingujų, kurių abejingumą mūsų “išrinktieji ” skatina ir “minkštaja” ir ” kietaja” jėga- ir meduolais ir bizūnais- ir valdžios postais ir “prisiūtomis” bylomis.

bjž       2020-09-21 9:55

Taip buvo,taip yra ir taip bus ,ir per amžius .Amen.Buvo,yra ir bus:gudručiai ir kvaileliai.Se la vi,vien tik auksas valdo mus ir prie ko čia demokratija?


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.