Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Demokratija triumfuoja – pagaliau žmonės ims kontroliuoti savo valdžią

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 10 d. 9:17

16     

    

Algimantas Rusteika. Demokratija triumfuoja – pagaliau žmonės ims kontroliuoti savo valdžią

Ar žinote gerąją naujieną – visuomenė ims kontroliuoti teisinės sistemos veiklą, teisingiau – teisingumo tarnų garbę! Pasirodo, jau dabar visuomenės atstovai dalyvauja teisėjų garbės teismuose!! O greit greit brangiems Lietuvos žmonėms leis dalyvauti ir svarstant anstolių, notarų, advokatų garbės reikalus!!!

“Į garbės teismų sudėtį įtraukę visuomenės atstovus, užtikrinsime nuomonių įvairovę, objektyvumą, sistemos atvirumą. Šių profesijų atstovų, kaip ir teisėjų, galimi prasižengimai turi būti vertinami skaidriai, atstovaujant ir piliečių interesams“ – nerimsta teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Ir laivas plaukia, demokratija triumfuoja – pagaliau žmonės ims kontroliuoti savo valdžią. Prapliumpa ilgi, džiaugsmingi plojimai, šūksmai “Bravo!”, pereinantis į ovacijas, visa salė atsistoja. Pranešėjas paskęsta plojimų audroje, įeina scenos darbininkai, įkiša į maišą ir išneša jo lavoną.

Publika, laukdama kito cirko numerio, pažvelgia į programėles. Ir pamato, kad garbingus visuomenės atstovus į garbės teismus rinks ne pati visuomenė. Juos paskirs iškart dviems kadencijoms pati teisinė sistema – teisingumo ministras ir Aukščiausiojo teismo pirmininkas.

Žodžiu, valdžia pati pasiskirs sau palankius, priimtinus, nuolankius kontrolierius. Panašiai kaip ir paskirta visuomeninės LRT taryba – juk irgi atstovauja visuomenę, ar ne?

Beprotnamio gyventojams nuraminti pastatė baseiną, o jei būsim geri – kada nors ir vandens prileis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

pulinys       2019-07-11 23:54

siūlau slušnį, plikčernevskį, kuzią, lervastę, tiapkiną, šliapkiną, p. wachmistrszą ir dwie kurwy- kompanja będe niewielka, ale bardzo prszyjemna

JAV i rezonansines bylas       2019-07-11 21:47

kvieciami prisiekusieji labai paprastu keliu - juos isrenka kompiuteris is gyventoju sarasu toje ar kitoje gyvenvieteje, apylinkeje, miestelyje. Ateina pranesimas telefonu ir tu privalai reaguoti - gali atsisakyti del teisniu ziniu neismanymo, del virtuvines anglu kalbos ziniu ir t.t. Atsiuncia ir pranesima rastu. Privalai paskambinti, pranesti - gavau, negaliu dalyvauti , nes nesu JAV pilietis, tik gyventojas (resident). Tokiu bylu prisiekusieji neturi teises ziureti TV programu, bendrauti su iv. asmenimis, kaip zurnalistai ar pan. Ypac sunkiose bylose, prisiekusieji apgyvendinami uzdaroje nuo bet kokios itakos, patalpoje. Be abejo, atrinkieti asmenys praeina nemaza patikra- ju kriminaline istorija, taip pat ar nesieja kokie nors asmeniniai rysiai su teisiamuoju/aja/siais ir t.t. Tik tada is nemaazo burio kviestiniu, atrenkami tie 12, kuriais pasitikima. Ilgoka procedura, bet gana veiksminga. o jei pagal Jankeviciaus plana bus ATRENKAMI ju paciu, tai tada geriau tegul jie nieko nedaro, nes nepotizmas, ponas blatas dar ilgokai gyvuos Lietuvoje. Deja.

Kol neatsiras        2019-07-11 17:42

lipanti ant kryžiaus ir krikščioniškas vertybes išpažįstanti partija,tol balsuoti rinkimuose ir tikėtis gėrio,tai tas pats,kaip pasiskinti “figų nuo usnių”.Kiek pats suskuri sau gėrio,tiek turi,tik gaila,kad kažkas vis nori jį pasisavinti.

Karabasas šarikovui sąsiui       2019-07-11 9:27

Abyr..?...Abyr.. Abyrvalg..?

Tai atblūdai?
Eik silkės užvalgyt. Nurimsi.
Užsiimtum savo darbu, benames kates gaudyt, naudos Vilniui atneštum…

Teisybė       2019-07-11 9:21

Parašyta dėja tik parodija, o kažkodėl karlius nuogas ir nuogas,o daugumos akys to nemato, matyt tai amžina, ir tęsesi iki kokio nors sprogimo.

stasys        2019-07-11 8:15

Tik nereikia taip jaudintis autoriau , pakils kraujospūdis sušlubuos sveikata ir viskas tik dėl to kad į tas menamas teismu etikos komisijas pasodintume koki sava niektauzį.. kuris aišku garbingai neštu visuomenės atstovo vėliava . ? o kaip su kompetencija ar ji paskutinėje vietoje ? ..ar svarbu tik kad turėtu didele „kosere“ gebančia rėkti .?  na taip aš gal kiek patirštinu ta problema ..bet juk niekas nenuneigs to fakto kad kai kurie Lietuvos signatarai teismuose bemaž ant ‚raskladuškiu‘ miega ir ta praktika užkrečiama nes nėra konkurentu tokiai politinei veiklai . Teismus reikia depolitizuoti tik tada tas teisingumo jausmas taps pilnatvės vertas . Aš tikrai nenorėčiau stovėti eilėje laukiant konservatoriaus teisėjo juk būtent ta autoriau ir siūlote .. Pradžioje siūlau sugalvoti būdą kaip tie visuomenės atstovai ten į tas komisijas papuldami butu išmagnetinti nuo perdėtu emocijų ar bent mokėtu visuomene apsaugoti nuo savo ydų ir trukumu . Jus tik įsivaizduokite ką  staselis ten nulinčiuotu papuolęs ..ne ne savęs ten nesiūlau per daug asm. trukumu ..kur bespjausi vieni unikumai ..o va kad taip paprasta žmogu rasti “ta-porna” misija neįmanoma .

Tautos nedalyvavimas teismuose tiesiogiai       2019-07-11 0:41

yra tautos Gėda. Gėda dar ir prieš kiekvieną kitą tautą,
kuri šia Vakarų civilizacijos konstitucine teise seniausiai naudojasi.
Prez. Gitanas Nausėda, jei šią valdžios nusavintą teisę tautai grąžintų,
pranoktų visus ligšiolinius prezidentus istorine ir politine nuovoka.
Bet, svarbiausiai, parodytų pasitikėjimą savo tautos prigimtiniu teisingumo jausmu, išmintimi kaip tikras dvasios aristokratas,
Šito, mūsų Ekscelencijai, ir linkiu. NK

Komentatorius       2019-07-10 18:23

Maciau is arti, kaip valdzia stengiasi… Tai buvo 1988-1990 metais, kai del kiekvieno abejotino valdzios veiksmo grese tukstantiniai zmoniu mitingai… Pilieciai patys kalti: kada buvo paskutinis rimtas mitingas Lietuvoje, ar ne 2008’ais metais? Taigi - mes patys esame kalti, kad valdzia is musu tyciojasi.

Dzeikas       2019-07-10 17:31

Apie rinkimus, “visuomenes kontrole” nelaisvose valstybese.
Cia toks musu politruko, kai tarnavau sovietineje kariuomeneje, pasisakymo perlas.Tasai pulkininkas siaip nedurnas buvo, tad nesu tikras ar cia nebuvo jo tokia pasaipa:
- Draugai kareiviai, si sekmadieni jus rinksite i respublikos AT deputatus musu pulko vada generola majora Pavardeni. Procedura bus sekanti: prieje prie rinkimu komisijos atstovu stalo pateikiate karini bilieta, jie jums duoda rinkimu biuleteni su Pavardenio vardu. Jeigu jus balsuojate “uz” einate prie urnos, metate ir griztate i kareivines valgyt sventiniu pietu. O jeigu “pries” tai einate i balsavimo kabina.
  Na Pavardenis buvo isrinktas vienbalsiai. Bent jau musu dalinio rinkimu punkte :-D
Arba perlas is “1984”:
- Soklado norma padidinama nuo 50 iki 30 g per diena.
Matyt Lietuvos valdziunai nera nerastingi lohai.Jie atydziai skaite Orwello romana. Mokinosi.

grumstas       2019-07-10 16:52

Nereikalingas tas toks KT. Jis tik sistemos garantas -vienas iš  biurokratinės sistemos stulpų. Graudu ir girdėti , kaip žmonės skiria KT -ui objektyvios teisingumą  užtikrinančios firmos pareigas. Juk ten jie nerinkti tautos, niekam , o tik juos pastačiusiems bosams atskaitingos personos.Sistema dirba pagal paprastą algoritmą; ranka ranką plauna. Juk žinome, kurių partijų vadukai dažniausiai kreipiasi pagalbo Į KT , kai pamato kad ų projektai žlunga. Ir KT jiems ištiesia pagalbos ranką.
Teisingumas -farsas , akių dūmimas kaip cirke. Ir seimo nariai atsisako savo priesaikos, jie laužo ją atstovauti tautos interesus, lūkesčius. Jie savo teises atiduoda KT.

>ah1       2019-07-10 15:19

Manau, kad komentaras turi tokius trūkumus:
1. LR konstitucinis teismas kelia tiek pat pasitikėjimo, kiek ir kiti teismai;
2. LR konstitucinis teismas būtų dar vienas kliuvinys kreipiantis į tarptautinius teismus, nes papildomoje instancijoje dėl “darbo apimties” lauktum sprendimo 10 metų.

Žodžio laisvė...       2019-07-10 15:13

Autorius teisus.Tarybukams nesinori prisileisti arčiau savęs Tautos.Jie ir toliau nori likti patys sau reikųmingi ir galingi.Jie nori valstybę laikyti savo kumščiuose kaip buvo anuomet,kai į Tolimuosius Rytus dundėjo ešelonai su gyvuoju kroviniu.Laikmetis ne tas ir vieta jau pavadinimą pasikeitė.Be to Lietuvoje toliausiai Rytuose yra Zarasai.“Geri” mokytojai buvo anuomet,kad tvirtai išmokino
laikytis senų principų...................

ah1       2019-07-10 13:13

teisingumo Lietuvoje nėra ir nebus kol: 1.Lietuvos eiliniams žmonėms nebus leista tiesiogiai kreiptis į LR Konstitucinį teismą dėl biudžetininkų ir antikonstitucinių veiksmų ir bylų fabrikavimo apskundimo ir žalos atlyginimo 2. Kol teisėjai turės nebaudžiamumą3. Kol veiks dabartinis LR BPK sudarantis galimybes fabrikuoti bylas, susidoroti baudžiamuoju keliu

Aha!Juokas pro ašaras       2019-07-10 12:51

Skestančiųjų gelbėjimas,jų pačių reikalas.

Pagarba Rusteikos plunksnai..       2019-07-10 12:46

Žmogus ironiškai kalba apie ONS melagingą  esmę- viskas daromas neva plebėjams, bet jie vėl realybėje lieka už borto…

Karabasas sąsiui       2019-07-10 10:04

Atsirado naujų straipsnių. Lėksi dabar kampus pažymėti? Šiaip tai mes žinom, ką čia atšuoliavęs skalysi. Nesivargink. Geriau tegul žmonės komentarus parašo…


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Ką reiškia žodis „bėglys (-ė)“?

Saulius Linkus. Įdomus tas teisingumas…

Povilas Gylys. Apie mirtiną pavojų Neringai Venckienei

Algimantas Rusteika. Nebijokite

Verta prisiminti, kaip Garliavos antpuolį 2012-ųjų gegužės 17-ąją komentavo Vytautas Landsbergis ir kaip Gintaras Černiauskas

Geroji naujiena: Kad būtume Prisikėlimo vaikai

Nuo bačkos. Saulius Skvernelis: „Paklauskime apie tai, kiek mūsų universitetų mokslinio potencialo rezultatų yra komercializuota mūsų pramonėje…“

Kaip LRT propaguojamą surogaciją traktuoja „pasenę, neatitinkantys šių dienų realijų“ LR įstatymai

Algimantas Rusteika. Pasaka apie ponus ir runkelius

Neringa Venckienė suimta 2 mėnesiams. „Tai absurdas“, – teigia advokatas Marijus Velička

Ramūnas Aušrotas. Apie konferenciją „Teugdo šeimos laimingus vaikus“ ir tėvų teisę patiems nuspręsti, kaip lavinti savo vaikus

Liudvikas Jakimavičius. Lietuviškoji Dreifuso byla

Aurelija Stancikienė. Apie teisingumą dėžutėse

Visi į mitingą prieš LRT vykdomą politiką. Susitinkame šeštadienį 14 val. prie LRT, Konarskio g. 49

Karolis Venckus. Kaip iš 39 Neringai Venckienei inkriminuotų nusikalstamų veiklų JAV teismas paliko 4

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Kaip TROJKA Graikiją „gelbėjo“

Ramūnas Aušrotas. Laida „Spalvos. Gėjai tėčiai“ pažeidė įstatymą. Teisininko komentaras

Valdas Vižinis. Siaubūnės Neringos neliko, arba Laiškas Karlui

Darius Kuolys. Svarbūs Lietuvos švietimo duomenys

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus tarybos pareiškimas dėl 2020 metų valstybės biudžeto

Vytautas Sinica. Naujam pasauliui naujas žodynas: nuo patriotizmo iki Vyčio

Andrius Švarplys. N. Venckienė atgabenama į Lietuvą. Yra tik dvi išeitys: bloga ir blogesnė. Geros nėra

Apie Neringos Venckienės ekstradiciją JAV žiniasklaidoje

Ar tikrai? Valdas Vižinis. „Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...“

Rimantas Jokimaitis. Štandartenfiurerio ir jo laikų istorijos, arba Pasakojimas apie Lietuvos žydų žudiką

Atminties šviesa neišvydusiems saulės šviesos

Ramūnas Aušrotas. Aukščiausiojo Teismo išaiškinimas bus labai svarbus

Alvydas Jokubaitis. Ar religija yra ideologija?

Tėvai reikalauja teisės neleisti vaikų į pamokas apie LGBT santykius

Algimantas Rusteika. Kas darys sistemines reformas?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.