Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Algimantas Rusteika. Čia visada šilta, jauku, kvepia artimų kūnų prakaitu –  ko dar reikia?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 10 d. 8:37

12     

    

Algimantas Rusteika. Čia visada šilta, jauku, kvepia artimų kūnų prakaitu –  ko dar reikia?

Čia visada šilta, jauku, kvepia artimų kūnų prakaitu. Linguoja kokie nors medžiai pasauly už lango, iki horizontų laukai. Pavasariais išgirstam paukščius ir nebegirdim savo bliovimo. Nes laimingi susilieja su gamta.

Tikrai sotu ir saugu – tai svarbiausia, argi mums ko dar reikia, jei pašaro pakanka – svarbiausia būti kaip kiti. Ir tada gal nepamatys, ir kai kerpa, tai neskauda, ir pasidaro lengviau. Mums nieko daugiau nereikia.

Stipriųjų ragai didesni ir jie kartais kaunasi, ir būna labai gražūs, patelės geriau prisileidžia. O tai irgi pravartu, nes piemenys vedlius pamaitina geriau.

O jei koks būna labai labai – tą kartais priima pas save. Arba, būna, nepaklauso – tą papjauna ir įmeta mums. Tokie skaniausi – mėgstam kramtyti ilgai, mažais gabaliukais, kasdien.

Svarbiausia – būt kaip visi ir daryt, ką liepia piemenys, kurių labai neapkenčiam, bet dar labiau mylim. Susimušam tarpu savęs dėl tos meilės. Ir visi norim tapti jais, tik niekam nesakom.

Kitaip už tvarto sienų – vien plėšrūs vilkai, ir kas gi mus apsaugos? Ir kai vartus kartais užmiršta uždaryti, niekas lauk neinam. Viduj girdėti tik tylus bruzdesys lipant ant patelių, kramsnojimas ir ėriukų tyla.

Kartais, bet retai pasikeičia šeimininkas. Dalį bandos parduoda, dalį atveža, vedlius – ant iešmų ir kvapniai kepasi. Bet jei būsi kaip kiti, o dar geroj vietoj kamputyje, tai nieko, gal nepastebės.

Vis geriau, negu vilkai kad suėstų. Sotu, saugu ir šilta – ko dar reikia? O miršti tai tik kartą, ir ne nuo vilko. Išveda už kampo ir papjauna piemenys.

Ir kai supranti – pamatai, kaip yra iš tikrųjų, bet nespėji nė subliaut: patrūkčioji ir greit baigiasi, ir beveik neskauda. Tik gaila, kad kitiems negali pasakyti. Nors ką tie suprastų?

O kol tai dar bus, avidėje jauku, kvepia savu prakaitu. Svarbu būti kaip visi ir bus gerai, daryti ką liepia. Mūsų gi šitiek daug.

Nemokam kalbėti, bet kalbėt mums ir nereikia. Būsim geri ir išliksim sotūs – gal susiliesim su visais, gal dar būsim laimingi. Ir beveik neskaudės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

zita.       2020-05-11 19:38

ko dar reikia ? reikia antkaklių,nes avinai su namordnikais jau apsiprato.

To Stasys       2020-05-11 14:48

Issivemk,issividuriuok tai gal ir ka nors suprasi,nes vietoj smegenu totali meslo kruva! Sekmes.

bijunelis       2020-05-11 10:08

Liudna realybe.Bet,p. Rusteika, reiketu ir reziume-  ” ir as rasantis sias mintis esu vienas is “musu”

stasys        2020-05-11 8:32

Galėtu ponia Birutė ir pasidalinti mintimis kas ten ja taip sužavėjo ? Man priešingai pasirodė keista to raudonojo gulbino giesmė , gal čia dabar tokia nauja mada .. slėptis po jaustukais vyriškais .

Dzeikas       2020-05-11 7:53

Tautiskas modus vivendi pasireiskes jau 1992m rudeni, po pirmuju salciu neijungus syldymo.
30 metu praejo, kas pasikeite? Na pedofilija tapo toleruotinas reiskinys. Priklausomai nuo to kas pedofilas.

Birute       2020-05-10 18:14

O Dieve kaip taikliai! Nors nuotaika, Jus Algimantai, pakeliate.Aciu uz mintis ir aciu,kad esate.

stasys        2020-05-10 16:49

Jau 31pasirašė... 2020-05-10 16:22 > šitokiais tempais dešimt metu užtruksite iki reikiamo kiekio , o ir tie pirmieji pasirašiusieji anapilin skubės nepavėluoti .

Jau 31pasirašė...       2020-05-10 16:22

Tarp tekstą mažiukėms partijoms pasirašiusių-net penki Sąjūdžio pirmaeiviai iš trijų didmiesčių bei drąsi lituanistė iš Vilniaus- Astra Genovaitė)...

Astra Genovaitė Astrauskė (Vilnius), Raimundas Gaižauskas (Vilnius), Mantas Janavičius (Vilnius),  Jonas Baltušis (Kaunas), Audronė Daubarienė (Raudondvaris), Algirdas Karčiauskas (Kaunas), Mindaugas Patackas (Kaunas), Stasys Narutavičius (Šiauliai), Elvyra Valiukaitė (Kaunas), Virginijus Partaukas (Klaipėda), Dionyzas Varkalis (Klaipėda), Rūta Zabielienė (Kaunas), Vilius Konstantinas Mikalajūnas (Kaunas), Nijolė Malakauskienė ( Šiauliai), Virginija Jurgilevičienė ( Klaipėda), Vida Stankūnienė (Šiauliai), Virginijus Baranauskas ( Kaunas), Gediminas Sinevičius (Klaipėda), Bronislavas Deveikis (Kaunas), Romualdas Repšys (Vilnius), Laima Skinulienė  (Kėdainiai) , Nendrė Černiauskienė, Danutė Isevičienė (Kaunas), Agnė Zeirytė (Vilnius), Albina Adomonienė  (Kaunas),Vytautas Šalomskas (Kaunas), Rimantas Kanapienis (Vilnius), Laima Miliukienė (Rumšiškės)., Bertulis Gediminas (Klaipėda), Aldona Gricienė (Kauno raj.), Linas V. Medelis, Molėtų r.

Pairašykim kol nevėlu...       2020-05-10 16:08

  Piliečių kreipimasis į oligarchinei ,,valdomos demokratijos‘‘ santvarkai oponuojančių partijų vadovus

  Raginame esamai santvarkai oponuojančių  Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovus kuo greičiau pradėti derybas bendro rinkiminio sąrašo klausimu. Esant abipusiam norui, prie šios gupės galėtų prisijungti dėl organizacinių problemų ir sistemos blokados daugelio deramai neįvertinti tautininkai. Esame įsitikinę, jog pavieniui šios jėgos spalį  neturi jokių  galimybių peržengti penkių procentų kartelės daugiamandatėje apygardoje.Politinei tautai priskirtinų rinkėjų, ko gero, beliko tik keliolika procentų. Daugumos smegenis jau ,,išplovė“ galingas propagandinių manipuliacijų mechanizmas, už pinigus plušantis liberalių grupinių interesų ir globalistinių sluoksnių naudai. Vertybiškų rinkėjų balsai neišvengiamai beveik tolygiai išsibarstys per šiai santvarkai oponuojančių partijų, bei, tokiomis subtiliai apsimetančių,  kitų partijų sąrašus. Kuklūs šios partinės trijulės žmogiškieji ir finansiniai ištekliai bus išeikvoti perniek,o samoningų rinkėjų  lūkesčiai patirs stiprų smūgį. Per Seimo rinkimus 2024 metais šalyje, greičiausiai, jau nebebus jėgų, galinčių organizuotai ginti politinės tautos, valstybingumo ir demokratijos likučius.
  Atstovaudami nykstančios politinės tautos interesus, geranoriškai prašome išvardintų partijų vadovus aktyviai veikti vienijant išsisklaidžiusius oligarchinės- nomenklatūrinės ,,demokratijos‘‘ oponentus. Raginame pasinaudoti telkiančia Sąjūdžio pradžios patirtimi. Pasirinkusiems rinkimuose individualaus kovotojo kelią, teks prisiimti atsakomybę už nuspėjamas liūdnas pasekmes tiek savo partijai, tiek valstybingumui ir demokratijai. .
  Manome, kad bendrą sąrašą galinčias sudaryti pajėgas turėtų susieti įsipareigojimas bendrai sudarytam kompleksinių politinių-ekonominių  reformų paketui.  Jo populiarinimui ir įgyvendinimui Seime dirbtų bendra frakcija, ten galinti atsirasti bendro sąrašo sėkmės rinkimuose atveju. Reformos   turėtų būti skirtos ,,valdomos demokratijos‘‘pakeitimui demokratine santvarka. Politine sistema, skirta tarnauti piliečių daugumos,  valstybingumo ir lietuvybės naudai, o ne savų  ir svetimų  galingųjų interesams tenkinti.Viena iš mums priimtinų  konkrečių reforminių idėjų yra bendras CP ir KS vadovų  antinomenklatūrinis siūlymas, jog politikai turėtų  būti išrenkami ne ilgesnei nei dviejų kadencijų trukmei iš eilės. Pavyzdys-  prezidento rinkimų įstatymo normos. Yra gerų  reforminių  idėjų Kauno forumo dokumentuose ir kitų organizacijų  siūlymuose.
  Palaikome idėją, kad   partijų  atstovų internetinių (skaipu) derybų  eigą  karantino salygomis galėtų stebėti 3-4 nepriekaištingos reputacijos visuomeniški žmonės, nesibolotiruosiantys šiuose rinkimuose.Tokios grupės dalyvavimas galėtų  būti privalomas visuose paminėtųjų  partijų  derybų etapuose, įskaitant ir derybas dėl vietų bendrame sąraše.
Bendro sąrašo formavimas ir pasiskirstymas vienmandatėmis apygardomis yra sunkus procesas, galintis sąlygoti ne tik sėkmę rinkimuose, bet ir bendro įtakingo politinio darinio susiformavimą ateityje. Tik šis nelengvas vienybės kelias, politinių reformų ir tautos bei valstybės išsaugojimo vardan, yra trapus šviesenės demokratų ateities garantas. Pavieniui jūsų partijos spalį neišvengiamai pralaimės šios vėžinės santvarkos, iš  šalies jau išgujusios milijoną žmonių, armadai. Svajojame apie oligarchinės ,,valdomos demokratijos“  santvarkos smaugvirvės pašalinimą nuo tautos ir valstybės kaklo.Todėl raginame Jus kilniai ir neatidėliojant rinktis vienintelį perspektyvų kelią-  Sąjūdžio vienybės ir nesiskaldymo kelią.
                                      2020.05. 08
P.S. Kiekvieną pilietį, pritariantį šiam raginimui, prašome kuo greičiau tapti šio teksto signataru, atsiunčiant savo vardą, pavardę ir nurodant miestą. Fizinių parašų po tekstu nebus.Adresas:  .(JavaScript must be enabled to view this email address)

nice       2020-05-10 11:48

gražus Didingos Didvyrių Tautos aprašymas

Kis       2020-05-10 10:52

visi kaip vienas pranasauja apokalipses,o as ramesne negu belge,Kiek cia buvo t oziu ir avinu,o kiek ju dar bus jeigu ir toliau tylesime ir snarglis laizysime ir ekstazeje sauuksimes mesijaus iskele rankas i balkoneli.Stipresni pasijuokia ir pamirsta,jautresni siek tiek veliau,o durniai ejo ir eis toliau,bey nuo to pasaulis nenukentes,visdelto mastanciu dauguma?

FFP2       2020-05-10 9:11

jetau, kam aš tai skaičiau, vėl atsiminiau tą baisią knygą: Jaroslavo Melnikas “Maša, arba Postfašizmas”


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Ad Hitlerum

Algimantas Rusteika. Maršas tęsia žygį per Lietuvą. Telšiai

Aurelijus Veryga opiausiais nūdienos klausimais

Albinas Plėšnys. Akvinietis homoseksualių veiksmų nepateisino. Atsakymas P. Aleksandravičiui

Andrius Švarplys. Šiuolaikinės demokratijos disproporcijos Lietuvoje pagal viešos nuomonės apklausas, arba Kur gali nuvesti tokia politika?

Nida Vasiliauskaitė. Ir jokio kognityvinio disonanso

Kun. Paulius Vaineikis OFM: maršas – tradicinių šeimų šauksmas

Artūras Grigas. Kaip Trečiasis reichas „išlaisvindavo“ ligonius nuo kančių, arba Kuo toks „išlaisvinimas“ skiriasi nuo šių laikų „pažangos“ – eutanazi

Dr. Lina Šulcienė. Tomas Akvinietis pasisakytų prieš partnerystės įstatymą

Andrius Macas. Kaip balansuoti tarp manipuliacinio politkorektiškumo ir gaivališkumo?

Emilija Trumpaitė. Galimybių pasas – kodėl ši idėja man labai nepatinka?

Vidmantas Valiušaitis. Lietuvos išlaisvinimo paminklas Karaliaučiuje: kokio būta sumanymo ir kas apie tai žino daugiau? 

Laikas pradėti kalbėti ir apie politiką. Vytautas Radžvilas: apolitiškumas

Birutė Rūta Vitkauskienė. Ar didinga Biržų kunigaikščių Radvilų dvarvietė Vilniuje pasmerkta užmigti amžinu miegu?

Nida Vasiliauskaitė TS-LKD elektoratui: Žinote, kas tikrai krikščioniška?

Dovydas Norkūnas apie šeimų maršą ir vieningą Lietuvą

Kastytis Braziulis. Kas kelia didesnę grėsmę Lietuvai: teroristai, Kremlius ar sava valdžia?

„Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“ organizacinis komitetas: Tikime laisvų, savo valstybės ateičiai neabejingų Lietuvos žmonių gera valia ir išmintimi

Arvydo Juozaičio pokalbis su Liudu Dambrausku: lietuvio charakteris. Sauliaus Dambrausko palydimasis žodis

„Sovietskaja Litva“: Ivanas Čmilis ir jo draugai

Disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Galiu būti pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje pasodinta į kalėjimą už kitokią nuomonę

Kastytis Braziulis. Vokietija – Rusija: ką reiškia Lietuvai Vokietijos svarbių veikėjų pasisakymai?

Liudvikas Jakimavičius. Jų tik pasidaugino

„Žuvelė‘21“. Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda: aš – laimingas žmogus

Geroji Naujiena: mes vadinamės Dievo vaikais, tokie ir būkime!

Irena Vasinauskaitė. Profai ir profanai

Nida Vasiliauskaitė. Emocijos VS protas

Agnė Širinskienė. Konservatorių penkmečio planas

Ramūnas Aušrotas. Lytinis švietimas nėra lytinis ugdymas: arba programos rengėjai neskiria sąvokų, arba LRT sąmoningai diegia tokią mintį

Dovilas Petkus apie Arūno Dulkio „ateities matymus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.