Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algimantas Rusteika. Bunkerio Lietuva

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 2 d. 14:19

19     

    

Algimantas Rusteika. Bunkerio Lietuva

Karlas Marksas klydo – amžina yra ne klasių kova, o žmonių kova su savo valdžia. Ir čia svarbiau ne, kas teisesnis, o kas viršesnis, ir tikslas čia visada pateisina priemones.

Valdžiai svarbu, kad pasijustum pralaimėtoju, atsisakytum savęs ir taptum nuolankiu, abejingu grindų skuduru, nes ji taip įsivaizduoja pilietiškumą – plušėk, mokesčius mokėk ir tylėk. Valdiškajame bušido svarbu ne tik nugalėti ir suspardyti, būtinai reikia iš priešininko pasityčioti.

Naujausia patyčia – Lukiškių aikštė. Kas, kad visi laukė savaime suprantamo dalyko, vieta paminklui jau paruošta ir tik reikia pasirinkti, koks jis bus? Svarbu juk ne, kas bus, o ko nebus. O svarbiausia kad tik nebūtų, ko žmonės nori, kad jie dar ir dar kartą pasijustų silpni, bejėgiai ir pralaimėję.

Tremtinių kančios įamžinimui, partizanų ir rezistentų aukos garbei pastatysim tai, kuo tremtiniai, rezistentai ir partizanai bjaurisi, ko nenori ir prieš ką protestuoja! Nes nezabudkų kūrėjai ir krūmuose mažąsias kovas kovoję jų „globėjai“, terbaklyniai „kovotojai“ su rusais spalvotais švarkeliais ir meno žinovės žino geriau!

Pasirodo, mūsų drąsiajai valstybei reikia ne pergalės, valstybingumo ir laisvės, o nelaisvės ir pralaimėjimo simbolikos. Pasirodo, partizanų kovose svarbiausia buvo slapstytis žeminėse ir drebinti kinkas, kad tik priešas nepastebėtų. O gal tai ne šiaip patyčia, gal tikrai lietuvių kovos simbolis ir yra slėptuvė?

Nejaugi Bunkerio Lietuva ir yra geriausia buvusios ir būsimos Tėvynės vizija ir alegorija? Bunkerio Lietuva, palaidota, savyje pasislėpusi ir užsidariusi po žeme? O pagrindinėje valstybės aikštėje ant Lietuvos Bunkerio, ant žuvusiųjų ir nukankintų atminties simbolio, hipsteriai rengs piknikus, deginsis saulutėje, vedžios šuniukus ir važinėsis rogutėmis?

Vis pagalvoju – ar yra kokia nors patyčių riba, kurią žmonės gali pakęsti? Nejaugi tie vaiduokliai rūmuose nejunta, kad gyvena ant ugnikalnio, valdovų menėse prisikaupę puvimo dujų ir jungiant šviesą gali sprogti?

O gal taip tikrai reikia ir toliau šitaip būsim? Tada Bunkerio Lietuva tikrai teisingas simbolis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-02-6 8:36
Betonas       2017-12-3 16:08

Aš už tai kad visa aikštė būtu išbetonuota 3 m. aukščio plokštuma, taip trūksta betono…

Betonas       2017-12-3 16:06

Aš už tai kad visa aikštė,iškirtus medžius būtų išbetonuota 3m aukščio betono plokštuma, kaip trūksta betono..

apie kalną ir aikštę       2017-12-3 14:44

aikštė - tai ne kalnas, pagal logiką tai turėtų būt vadinama arba kalnas arba aikšė. Nu kaip gali būti aikše supiltas kalnas? Kur logika.Manau būtinai reikia mokyklose įvesti logikos dėstymą a tai prigyventa iki to kad ketinama aikšte vadinti supiltą kalną ir net konkursas laimėtas.

Į bunkerius lysim?        2017-12-3 14:05

Bunkerio Lietuva - ateities Lietuva - žemė parduodama užsieniečiams, lietuviams liks tik žemės gelmės ir oro erdvė bo pagal LR Konstituciją žemės gelmės ir oro erdvė yra valstybės o žemė ne, bo seimas panaikino žemės pardavimo saugiklius
https://www.youtube.com/watch?v=dazH8w4h1io
1:51 Įvykiai Lietuvoje. Seimas panaikino saugiklius žemės pardavimui. Sorošo talkininkai iš ...
Vaizdinys bunkerys - ateities programivimas pasamonėje. Pabuskit.

Vilnietė       2017-12-3 10:31

Netyčia taip atsitikti negalėjo, kai pagrindinėje miesto aikštėje pasiūlyta įrengti bunkerį - tualetą... Kažkas ir toliau iš visų tyčiojasi, o tituluoti “meno žinovai” pritariamai linksi. Visiškas nupušimas.

status.       2017-12-3 9:23

statykit funkcionalų bunkerį,kovose su rusais ,laikino atsitraukimo atveju dar kaip pravers. p.s.šimtmečio proga kiekvienam miestui po bunkerį.

Ten ne bunkeris       2017-12-3 2:02

Tai paprasčiausias kauburys, kalniukas, pylimas ar pan. Juk bunkeris yra po žemės paviršiumi įrengta slapta patalpa.
Tas kalnelis negali būti vadinamas ir aikštele virš įsivaizduojamo bunkerio, nes ta aikštelė turėtų būti visiškai lygi, kad neišsiskirtų iš aplinkos ir neišduotų bunkerio vietos.

Klausimėlis       2017-12-2 21:56

  Tai ką daryti, jei ne bunkerį, jei kasdien girdime “rusai puola”.Reikia susimąstyti ir dėl kaimynų atominės pavojų. Va jums ir bunkeris… Kažkas suinteresuotas gelbėtis. Gal tai ir gera mintis tas bunkeris. Čia ir yra šuo pakastas….

Hau       2017-12-2 21:37

Ačiū už komisijos paviešinimą.
Tai:
Lolita Jablonskienė,

 Virginija Januškevičiūtė 

Anders Kreuger,

 Giedrė Mickūnaitė,

 Deimantas Narkevičius,

 Algis Narutis,

 Mindaugas Pakalnis,

  Salvina Taukinaitienė (A.Bumbliauskas pasiplovė)
Komisijos veiklos rezultatai demonstruoja komisijos neprofesionalumą. Atsakomybė tų, kas ją tokią sudarė. Ką joje veikia Anders Kreuger ar Salvina Taukinaitienė? Joje turėtų dirbti Laisvės kovų dalyvių atstovai, patys geriausi skulptoriai, atchitektai, garbūs visuomenės atstovai. Akivaizdu, kad sudarant tokios sudėties komisiją, buvo siekiama sužlugdyti projektą. Jie net pražiopsojo Kultūros paveldo atstovą.
Pilnai pritariu Vilniaus forumo pareiškimui.

šis Algimanto straipsnis       2017-12-2 20:29

Number one, kaip sako amerikiečiai. Tuo viska pasakyta.

kiek kentėjo žmonės? Įvairiai       2017-12-2 20:26

Paryžiuje kentėjo, kol Antuanetė neištarė fazės, “neturite duonos tai valgykit pyragą su sviestu”, lenkai kentėjo, kol nedriokstelėjo Smolensko lėktuvo katastrofa, kurioje žuvo Prezidentas, viso 196 Lenkijos aukščiausi pareigūnai, Solidarumo žmonės (Antroji Ktynė) ... Kiekvienoj šaly skirtingai žmonių kantrybė trūksta…

...tokių, kaip vamzdis, kalva ...SUPER apibūdinima       2017-12-2 20:11

“Kas kita yra toks simbolis kaip Vytis. Jis ne tik kad kalba pats už save. Jo negali toleruoti okupantas. Todėl sovietiniais laikais ir buvo Kas kita yra toks simbolis kaip Vytis. Jis ne tik kad kalba pats už save. Jo negali toleruoti okupantas. Todėl sovietiniais laikais ir buvo naikinami visi valstybingumo simboliai. Simboliai visuomet nurodo į tam tikrą tapatybę bei tradiciją. Dėl šios priežasties jie ir nėra demokratiški ar tokie talpūs, kad talpintų visus skonius bei požiūrius. Bet būtent dėl to jų ir negali pakęsti šiuolaikinė liberalioji kultūra bei ją aptarnaujantys menininkai.
Liberaliai pasaulėžiūrai ir kultūrai nereikia valstybingumo, tautiškumo, religinių simbolių ar kitų aiškią tradiciją atstovaujančių simbolių. Nes jie pačia savo prigimtimi nėra liberalūs. Liberaliajai pasaulėžiūrai reikia kuo abstraktesnių „demokratiškų“ ženklų ( ar dar kas nors panašiai bereikšmio), į kurį žiūrėdamas (tarsi į Roršacho testą) kiekvienas galėtų matyti ką nori nekeldamas sau neliberalių klausimų apie tam tikros tapatybės ir tradicijos tęstinumo svarbą.”

tai buvo gretimam psl. pateiktas Vyganto Malinausko straipsnis

iš gretimo straipsnio       2017-12-2 19:57

“Diskusija dėl Lukiškių aikštės memorialo anaiptol nėra diskusija tarp skirtingų simbolių šalininkų (kaip, kad bando įteigti kai kurie komentatoriai, ypač palaikantys Labašausko projektą). Taip pat tai nėra diskusija dėl estetikos. Tai yra diskusija tarp dviejų kultūrų. Kultūros, kuriai simboliai yra svarbūs, ir kultūros, kuri nori jų atsikratyti ar bent izoliuoti.
Nors Labašausko projektas ir yra pristatomas kaip simbolizuojantis partizanų kovą, tačiau pats iš savęs jis nei yra atpažįstamas, nei funkcionuoja kaip simbolis. Lygiai tokią pat kalvelę Vilniuje buvo galima supilti LTSR laikais. Ją ir dabar būtų galima supilti Maskvoje prieš Lubianką. Ir kol prie jos nepadėtum paaiškinančios lentelės, niekas net neįtartų, kad ji ką nors daugiau reiškia.
Labašausko projekto visa „simbolinė“ vertė glūdi ne jame pačiame, bet prie jo pastatytoje paaiškinančioje lentelėje. Jei kas pakeistų lentelę, pasikeistų ir paties „simbolio“ reikšmė. Ir jei, neduok Dieve, Lietuva būtų vėl okupuota, okupantui nereikėtų griauti „kalvos“. Jam užtektų pakeisti „neteisingą“ lentelę į „teisingą“.

Visoje viešojoje erdvėje       2017-12-2 18:58

kaip pagal komandą prasidėjo Lietuvos lyginimas su Estija,k,kuri yra nykstanti.Ir konservatoriški komentarai perša mintį,kad ir Lietuvai nėra blogai turėti tik pusantro milijono gyventojų.Tai pateikiama,kaip nereikšminga detalė.Kodėl Lietuvai nepasimokius iš Izraelio ar JAV,kurie viską daro,kad turėti gyventojų.Žinoma,valdžiai gyventojų lietuvių nereikia,užteks ir atvežtinių vergų?

Štai meno titanai       2017-12-2 17:40

Karštas komentaras“ skelbia komisijos, kuri ir nusprendė, kad Lietuvos sostinėje, Vilniuje, Vyčiui – ne vieta, narius:

-Nacionalinės dailės galerijos vadovė dailėtyrininkė Lolita Jablonskienė,

-šiuolaikinio meno kuratorė Virginija Januškevičiūtė,

-Antverpenošiuolaikinio meno muziejaus vyriausiasis kuratorius, šiuolaikinio meno žurnalo „Afterall” redaktorius Anders Kreuger,

-dailėtyrininkė Giedrė Mickūnaitė,

-skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Narkevičius,

-nevyriausybinių organizacijų Lietuvos valstybės gynybiniams pajėgumams stiprinti koordinacinės tarybos pirmininkas Algis Narutis,

-Vilniaus savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis,

-LR Krašto apsaugos ministerijos Protokolo skyriaus vedėja Salvina Taukinaitienė.

Kadangi balsavimas buvo slaptas, neaišku, kurie 7 komisijos nariai balsavo už vadinamąją „Raudų sieną“, o kuris 1 – už Vytį.

Kaip redakciją informavo Kultūros ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vadovas A.Malinovskis, į paskutinį posėdį neatvyko A.Bumblauskas.
VIenas istorijos klastotojas , matyt, pajuto, kad šitas įdiotizmas gali prastai baigtis ir nėrė į krūmus.
Gal kas žino kas vienintelis ne mankurtas ir balsavo už Vytį?

Naujausia patyčia        2017-12-2 16:13

“– Lukiškių aikštė.  Ar yra kokia nors patyčių riba, kurią žmonės gali pakęsti? Nejaugi tie vaiduokliai rūmuose nejunta, kad gyvena ant ugnikalnio, valdovų menėse prisikaupę puvimo dujų ir jungiant šviesą gali sprogti?”

albina       2017-12-2 15:57

Puikiai!KODĖL nuolat kažkas taip sumodeliuoja,kad piliečiai supriešinami,rodos,lygioj vietoj?Normalaus proto veikėjai būtų atmetę tą bunkerį net kaip pasiūlymą,nes jis absoliučiai netinka sostinės pagrindinei aikštei!Tai kur jų protas?Apie padorumą jau neklausk,tarp naujųjų pasaulio kūrėjų jo nerasta.

Juozapas       2017-12-2 14:52

Tamsta Algimantai- ačiū Jums už šmaikščius tekstus ir efektyvią puplicistiką bei kantrybę vykdant patį svarbiausią- visuomenės derunkelizacijos darbą.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Geroji Naujiena. Mes nepriklausome tamsai

Rasa Čepaitienė. Parazitai

Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas paragino naujojo Seimo narius atpažinti Dievo balsą, Tiesos balsą savyje ir jo klausytis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.