Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Geopolitika

Algimantas Rusteika. Artėja nauji 1940-ieji

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 29 d. 12:07

32     

    

Algimantas Rusteika. Artėja nauji 1940-ieji

Autokratijoje sprendimai priimami greitai, nes beveik niekas nesitaria ir nuomonių nederina, konsensusų  nereikia, valdžia tik išklauso ekspertų, ar nebus to, ko nenori. Numatomi ir ryžtingai vykdomi ateities planai, kokie protingi, kvaili ar baisūs bebūtų. O jei atsitiks bėda – ryt devintą valandą ryto bus nuspręsta, ką daryti.

Autokratija kuria įvykius ir įgyvendina sumanymus, jai priklauso iniciatyva. Laivas judrus, greit pasisuka, keičia kursą pagal kapitono norus. Gali pateikti netikėtumų baudos aikštelėje ir kasdien kalti tritaškius apsnūdusiems stipresniesiems.

Demokratija sprendžia lėtai ir kad kas nors pasikeistų politikoje, turi prisikaupti rimtų problemų, atsirasti daug nepasitenkinimo įtampų. Turi būti ar susikurti atstovaujančios tam nepasitenkinimui politinės jėgos, jos turi praeiti rinkimų mėsmales, formuoti koalicijas, kol gauna nors kokią galimybę spręsti. Ir tik po begalinių derinimų gali imtis dalinių sprendimų, kurie gali duoti dalinių rezultatų.

Demokratijos nekuria įvykių, velkasi jų uodegoje ir tik reaguoja į tai, kas atsitiko. Gyvena sau nuo kadencijos iki kadencijos, kursas neaiškus, svarbu, kad politinei klasei būtų sočiau. Titanikas didelis, nemanevringas, pilnas rėkaujančių ir besiriejančių kapitonų.

Demokratijų jėga ir autokratijų silpnybė ne politikoje, o ūkyje. Autokratijos paprastai sukuria skurdą ir nuo jo žūva, o demokratinė forma sukuria daugiau verslo ir turto, sukaupia valstybėje ekonominių galių, suteikiančių įtakos ir galimybių globaliose politinėse varžybose.  Tačiau sukūrus stiprias ir turtingas valstybes, gremėzdiškas ir beviltiškai lėtas politinis mechanizmas palaipsniui vis labiau ima trukdyti tas ekonomines galimybes panaudoti.

Tapusi vyraujančia klase burokratija ima nebevykdyti net veržlių ir aktyvių kompanijų  intereso ir prisigalvoja savo išlikimui naudingų, idiotiškų ideologijų, suauga su korporaciniu ir finansiniu kapitalu. Apsigyvena savame teletabių ir mažumų pasaulyje, kuris vis tolsta nuo realaus gyvenimo. Ir ima kasdien pralaimėti globalinėse žaidynėse. Deja, gyventi turtingoje, pilnoje atskirties ir nelygybės, vidaus įtampų ir ekonominių galimybių, totaliai supriešintoje ir fragmentuotoje visuomenėje – mus ištikusi lemtis.

Kinijos ar Singapūro modelis – politinė autokratija, leidžianti nepaskęsti pliurpalų chaose ir ekonominė saikinga laisvė, leidžianti kurti verslą.  Kinai galvoja ne kaip išgyventi nuo kadencijos iki kadencijos, jiems nesvarbūs reitingai, ar už juos balsuos. Komunistinė diktatūra čia tik tūkstantmetės imperijos politinės tradicijos moderni inkarnacija.

Ir kam jiems tos kadencijos? Jie galvoja ne tik, kaip gyventi geriau dabar, bet ir kokia Kinija bus po penkių šimtų metų – tai kitas lygis, mentalitetas ir ne mūsų pasaulis. Vargu ar kada nors jį bent kiek suprasim. Taip, ten daug neteisybių, baisybių ir nevertybių, beje, kaip ir mūsų veidmainiškoje, imitacinėje ir susinaikinimą pasirinkusioje civilizacijoje, kuri tiesiog rafinuočiau sugeba savas nesąmones užmaskuoti.

Tačiau plika akimi matoma tiesa yra paprasta – jei Vakarų civilizacija iš esmės nepasikeis ir negrįš prie tikrumo, o tam beveik nebeliko laiko ir realių galimybių – pralaimės. Dabar tai jau tik laiko klausimas, ne daugiau.

Nusilpus pasaulio policininkui, prasideda lemiama kova dėl įtakų, resursų ir rinkų persidalinimo ir visi didieji žaidėjai rinksis tik savo interesą, jiems mes ir mūsų valstybės ateitis absoliučiai nė kiek nerūpim. Ką pasirinkti?

Rusiją, kuri mūsų valstybingumą laiko laikinu istoriniu nesusipratimu ir turi objektyvų valstybės interesą susijungti su Karaliaučiumi? Ameriką, kuriai nereikia mūsų valstybingumo, bet reikia paklusnumo, strateginės teritorijos ir rinkų, kuri bet kada, iškilus realiai alternatyvai, pasirinks Afganistano variantą? O gal Europos Sąjungą, kuri išskyrus pinigus nieko neturi, nieko negali duoti ir yra politinis lavonas, bet kada, kilus tikrai krizei, pasirinksiantis Rusijos interesą?

Nauji 1940-ji artėja. Jei norim išlikti, turim turėt stiprią kariuomenę ir vieningą bent valstybės klausimais visuomenę – tai mūsų kaina, kuri galbūt gali būti norintiems mus paturėti per aukšta. Turim laviruoti tarp didžiųjų valstybių interesų ir ieškoti sąjungininkų ar neutralumo net tarp priešininkų, vengti bet kokio tarptautinio susipriešinimo, rizikų ir įtampų, tai mažų valstybių dideliame, globaliame konflikte elgsenos abėcėlė.

Viduje turime turėti kuo daugiau tiesioginės demokratijos valdžių išrinkimo procese ir kuo daugiau autokratijos, priimančios greitus ir ryžtingus sprendimus valdymo procese.

Tam geriausiai atitinka ne tinkių vinkių  rinkimai pagal chebryčių sąrašėlius, o vienmandatė  mažoritarinė rinkimų sistema, užtikrinanti ne beveidę, prisitaikėlišką ir bejėgę begalinių koalicijų, o stiprią, reformas galinčią įgyvendinti vyriausybę. Ir prezidentinė, teisinguose rinkimuose realizuojama politinė sistema, kur prezidentas yra kartu ir Tautos išrinktas vyriausybės vadovas, ir Premjeras, formuojantis ministrų kabinetą.

Patys matom, ar tuo keliu einama, ar daroma viskas, kad to nebūtų? Visi pasiūlymai dėl ateities turėtų būti vertinami tik šiuo požiūriu ir labai greitai atsiskleis, kas už Lietuvos ateitį, o kas – tik marionetė. Visa kita yra tik vietos ir laiko aplinkybės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2021-09-30 18:47

masinis genocidas jau čia pat 2021-09-30 17:55 ..pliurpaliau, tamsta dar kremliniais viska žinančiais paapeliuoti galėtumei ? būtu norėje priverstine senai būtu padare ..smile

Gerai       2021-09-30 18:31

Jūs čia parašėte ir pacitavote apie Kiniją, bet pamiršote pridurti, kas ją tokią, kaip ir Sovietiją arba Rusijos federaciją, sukūrė? Mums nereikia švento melo nežinia vardan ko, kaip ir to dirbtinio viruso pirmiausia ekonomikos problemoms spręsti.

masinis genocidas jau čia pat       2021-09-30 17:55

pasigrožėkit,ką mums jau paruošė valdžiagyviai neadekvatai-ar ir toliau tylėsite,šiknas suraukę?

ekspertai.eu/landsbergiu-bendruomenesaikaeina-i-ataka-priverstine-vakcinacija-neisvengiama/

Cathy He The Epoch Times) 2       2021-09-30 15:23

Viena iš ataskaitoje išvardytų grupių yra Kinijos ir JAV mainų fondas (CUSEF).

CUSEF yra Honkonge įsikūrusi ne pelno siekianti organizacija, kuriai vadovauja milijardierius ir Kinijos režimo pareigūnas Tung Chee-hwa, kuri save laiko nepriklausoma grupe, siekiančia palaikyti JAV ir Kinijos dialogus ir mainus. Tačiau iš tikrųjų ji „veikia kaip de facto pagrindinė KLR [Kinijos Liaudies Respublikos] vyriausybės organizacija“,-teigiama pranešime, cituojant Vašingtone įsikūrusios idėjų grupės „Jamestown Foundation“ 2020 m. Grupė taip pat yra įregistruota pagal JAV užsienio agentų registravimo įstatymą (FARA).

Grupė užmezgė įvairius partnerystės ryšius su įvairiais prestižiniais Amerikos centrais ir universitetais, kuriuos IRSEM apibūdino kaip pasiūlymą „plauti“ savo įtakos veiklą. Tarp partnerių yra Johno Hopkinso universitetas, Rytų ir Vakarų institutas, Carnegie taikos fondas, Atlanto taryba ir Brukingo institucija.

Šių metų pradžioje CUSEF ryšiai su „Carnegie Endowment for International Peace“ buvo pastebėti per CŽV direktoriaus Williamo Burnso kandidatūrą. Prieš savo kandidatūrą Burnsas buvo minčių centro prezidentas. Sulaukęs respublikonų įstatymų leidėjų kritikos, Burnsas Senato posėdyje sakė, kad „paveldėjo“ Carnegie santykius su CUSEF, tačiau nutraukė ryšius su grupe „neilgai trukus“, kai jis pradėjo eiti savo pareigas 2015 metais. Kinijos įtakos operacijų “.

Grupė taip pat remia daugelį aukšto lygio dialogų tarp CCP pareigūnų ir JAV karinių bei politinių veikėjų, teigiama pranešime.

JAV žiniasklaida taip pat buvo nukreipta į CUSEF. Nuo 2009 metų ji organizavo keliones į Kiniją daugiau nei 120 žurnalistų iš beveik 50 JAV žiniasklaidos priemonių, anksčiau pranešė „The Epoch Times“.
2009–2017 m. CUSEF taip pat rengė įvairias vakarienes ir susitikimus su vadovais ir redaktoriais iš 35 prekybos vietų, įskaitant žurnalą „Time“, „The Wall Street Journal“, „Forbes“, „The New York Times“, „The Associated Press“ ir „Reuters“. Grupės FARA dokumentuose CUSEF įkūrėjo Tungo rengiamos vakarienės buvo „neįkainojamos dėl jų veiksmingumo pritraukiant naujienų pramonės lyderių paramą“.

„Epoch Times“ kreipėsi į CUSEF, kad pakomentuotų.

Represijos
Remiantis ataskaita, užjūrio etniniai Kinijos gyventojai, net ir tie, kurie nėra Kinijos piliečiai, yra „prioritetiniai Pekino įtakos operacijų taikiniai“. Pasak IRSEM, vienas tikslas yra kontroliuoti diasporą taip, kad „jos nekelia grėsmės valdžiai“. kita - „sutelkti juos į savo interesus“.

„Freedom House“ apibūdina kaip didžiausią pasaulyje tarpvalstybinių represijų vykdytoją pasaulyje, Pekinas nusitaikė į įvairias užjūrio disidentų grupes, įskaitant musulmonus uigurus, teisių aktyvistus, Honkongo demokratijos šalininkus ir Falun Gong praktikus.

Aukos susiduria su fiziniais išpuoliais, grasinimais, stebėjimu, priekabiavimu ir Kinijos agentų bauginimu asmeniškai ar internetu.
Vienu kraštutiniu pavyzdžiu „Freedom House“ atkreipė dėmesį į Falun Gong praktiko Sun Yi, išgyvenusio kalėjimą pagarsėjusioje Kinijos darbo stovykloje Masanjia, atvejį. Falun Gong yra dvasinė praktika, kurią daugiau nei du dešimtmečius žiauriai persekiojo KKP.

Sun įdėjo SOS laišką į Helovino dekoraciją, skirtą eksportui. Vėliau ją rado viena amerikietė 2012 m. Jis nufilmavo dokumentinį filmą su slapta medžiaga, kuriame išsamiai aprašė savo patirtį, ir pabėgo į Indoneziją.

2017 metais Sun mirė nuo staigaus inkstų nepakankamumo. Jo šeima sakė, kad Sun niekada neturėjo inkstų problemų, o ligoninė nepateikė konkrečių jo mirties detalių ir skubėjo kremuoti jo kūną. Skrodimas nebuvo atliktas. [kaip tai primena mūsų Vilties prezidento atvejį, ar ne ?]
https://www.theepochtimes.com/mkt_morningbrief/three-warfares-doctrine-underpins-ccps-sprawling-campaign-to-infiltrate-the-west-report_4021847.html?utm_source=morningbriefnoe&utm_medium=email&utm_campaign=mb-2021-09-30&mktids=b38cb8c4c244895704a07f1e63c0b756&est=qwxBY6PpIN7MwFd36U2zfqYqA7N60jEDtiSvn7v9wdVLwb2p2G05vdVsoD58oA==

Cathy He The Epoch Times)       2021-09-30 15:19

Psichologinis karas. Viešosios nuomonės karas. Teisinis karas. Ši „trijų karų“ doktrina, menkai žinoma Vakaruose, yra pagrindinės strategijos, kuriomis vadovaujamasi Kinijos komunistų partijos (KKP) pastangose laimėti karą prieš laisvąjį pasaulį, neiššaunant nė vieno šūvio.

Psichologinis karas siekia demoralizuoti priešą; viešosios nuomonės karas siekia formuoti masių širdis ir protus; teisinis karas siekia panaudoti teisės sistemas, kad atgrasytų priešo atakas.

Šis paaiškinimas buvo pateiktas neseniai paskelbtoje 650 puslapių ataskaitoje, kurioje išsamiai iliustruojamos Kinijos komunistinio režimo pasaulinės įtakos operacijos. Pranešimą prancūzų kalba paskelbė Karo mokyklų strateginių studijų institutas (IRSEM),  agentūra, priklausanti Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų ministerijai.

Kartu su kita pagrindine ŠKP doktrina, vadinama „Jungtinio fronto“ darbu, šie principai buvo Kinijos režimo kampanija, skirta išplėsti įsiskverbimą į Vakarų demokratijas.

„Jungtinis frontas“, kurį pirmasis CCP lyderis Mao Zedongas apibūdino kaip „stebuklingą ginklą“, yra politika, „pašalinanti savo vidinius ir išorinius priešus, kontroliuojanti grupes, galinčias trukdyti jos valdžiai, kurti koaliciją“. aplink partiją tarnauti jos interesams ir parodyti savo įtaką užsienyje “.
Ataskaita pateikiama didėjant Vakarų pastangoms prieš KKP agresijas, įskaitant šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus, siaučiančias intelektinės nuosavybės vagystes, ekonominę prievartą ir karinį tvirtumą.

Šlifavimo pastangos
Vadovaudamasis tokiomis strategijomis, Kinijos režimas sukūrė plačią pasaulinio masto infrastruktūrą, kurią sudaro platus valstybinių ir nevalstybinių veikėjų tinklas.

Pasak IRSEM, Pekino įtakos operacijos užsienyje turi du pagrindinius tikslus: „suvilioti ir pavergti užsienio auditoriją kuriant teigiamą pasakojimą apie Kiniją“, „ įsiskverbti ir priversti“.

„Infiltracija siekiama lėtai įsiskverbti į priešingas visuomenes, kad būtų užkirstas kelias bet kokiam polinkiui veikti prieš partijos interesus“, - teigiama pranešime.

„Prievarta reiškia laipsnišką„ baudžiamosios “ar„ prievartinės “diplomatijos plėtimąsi, kad taptų sistemingų sankcijų politika bet kuriai valstybei, organizacijai, įmonei ar asmeniui, keliančiam grėsmę Šalies interesams.
ŠKP kampanijų tikslai apima visą visuomenės spektrą. Pagrindinės kovos lauko sritys yra švietimas, žiniasklaida, politika, kultūra ir socialinė žiniasklaida.

„United Front Work in Action“
Didžioji dalis Pekino užjūrio Jungtinio fronto pastangų vykdoma per „miglotą tarpininkų tinklą“, kurį laisvai koordinuoja ŠKP institucijos, įskaitant Kinijos ambasadas ir konsulatus, ir partijos Jungtinio fronto darbo departamentas.

Kalbėdamas 2020 m., tuometinis valstybės sekretoriaus padėjėjas Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno klausimais Davidas Stilwellas sakė, kad KKP naudoja tūkstančius užjūrio grupuočių, kurios vykdo politinės įtakos operacijas, slopina disidentų judėjimus, renka žvalgybą ir palengvina technologijų perdavimą Kinijai.

Nors kai kurios „Jungtinio fronto“ organizacijos viešai nurodo savo priklausomybę Pekinui, „dauguma stengiasi prisistatyti kaip nepriklausomos, vietinio tipo NVO, kultūrinių mainų forumai,„ draugystės “asociacijos, prekybos rūmai, žiniasklaida ar akademinės grupės“,-sakė Stilwellas. tuo metu.

2020 metais „Newsweek“ atliktas tyrimas JAV rado apie 600 tokių grupių.

https://www.theepochtimes.com/mkt_morningbrief/three-warfares-doctrine-underpins-ccps-sprawling-campaign-to-infiltrate-the-west-report_4021847.html?utm_source=morningbriefnoe&utm_medium=email&utm_campaign=mb-2021-09-30&mktids=b38cb8c4c244895704a07f1e63c0b756&est=qwxBY6PpIN7MwFd36U2zfqYqA7N60jEDtiSvn7v9wdVLwb2p2G05vdVsoD58oA==

Bent jau       2021-09-30 11:39

ne Auksinio milijardo tarnas, kas paguodžia.

taip, tikrai kvailas tas rusteika       2021-09-30 9:48

tipiškas stalinistas

Nėra už ką       2021-09-30 9:19

balsuoti rinkimuose,čia mūsų didžiausia problema.Jei būtų vienmandatininkai,taip,tada viskas būtų gerai.

Kažkaip vis labiau       2021-09-30 9:17

peršasi mintis,kad tas stasys tai vos ne V.Landsbergis,kuris gerai moka apsimetinėti.

Tikrai,kaip       2021-09-30 9:15

rasti aukso viduriuką tarp vakarų demokratijos ir rytų autokratijos.Čia mažų šalių ,esančių tarp rytų ir vakarų, gyvenimo ir ieškojimų kelias.Kelrodė žvaigždė yra krikščionybė,kuri leidžia savyje laisvę ,paklūstančią Dekalogui.Paklusnumas laisvėje ar laisvė paklusnume,pamatuotame nuolankume?

stasys       2021-09-30 9:08

Neblogas str. tuo kad aiškiai sakoma kokios Lietuvos ilgisį autorius .Dėl eilės autoriaus noru aš nesutikčiau , kai kurie jų aplamai apsurdiški . Kaip mažoms šalims globaliame pasaulyje gali padėti ju nuolatos ieškomi kompromisai ? Ar Lietuva D.Grybauskaitės valdymo metais neįrodė jog mažį drąsus -atkaklūs galį nuversti tokius pat kalnus kaip ir tas tingus didelis ? Ne veltui pasaulyje gerai gyvena tos šalys kurios moka suderinti demokratija , autokratija ir prie viso to dar duoti naudos savo piliečiams . Apie tai autoriau reikia kalbėti .. nesvarbi valdymo forma svarbūs tik rezultatai , va čia ir bus atsakimas kodėl Kinijos komunistu partija pergyvens ne tik senajį karlo-markso ‘testamenta’ bet ir pasiūlys visai kitokį požiurį į valstybe ir jos raida ekonomiškai . Čia daug kas rašo apie Amerikos grėsmes kilančias iš augančios Kinijos pusės paviršutiniškai svarstydami o kokios jos ..Teisingas atsakimas ne ekonomika ir jos suteikiama galia - įtaka ..o kaip tai pasiekiama pažabojant kapitalizma . Praeis dar dvidešimt metu ir Kinijos kompartijos neliks kaip atgyvenusio relikto, jos vietoje atsiras nauja valdymo forma ,daug pažangesnė ir efektyvesnė nei demokratija , su tam prisitaikiusia visuomene . Lepi demokratija negali užtikrinti tvaraus augimo valstybei ,.. mes turime problemu ten kur kinams net klausimas nekyla ..pav. demografijos problemos .

Na aišku,       2021-09-30 8:12

Karūnos konspiracija ir agresija, o kaipgis. Į kiekvieno kompą po kagebistą- seklį, be jokios abejonės. Dezinformacijos propagandos pagalba, p.Habilitai, ir pats esate valdomas, net neabejokite tuo.

habilitās       2021-09-30 6:51

Niekas nesugeba įkurti partijos, kurią kas nors norėtų matyti politinėje scenoje, o čia… Smolnio dainuškės prie Razlyvo ežero. Palapinėje.
Kaip sakė V. Radžvilas: „Kelti neįgyvendinamus reikalavimus – viena didžiausių politinių klaidų, kokią galima padaryti.“

oho.       2021-09-29 22:44

Na taip…artėja 1940,po to nenumaldomai atslinks ir 1918.

ah.ą       2021-09-29 21:49

kieno rogėse sėdi to ir giesmes giedi.

Kolobibiškių kaimo pencinykė       2021-09-29 19:30

Balsuosiu uš Radčvilo partiję jeigu jie prižadės išaspaltuoti mūm keliuką.
I dą kat majstą atpigytų mūsų parduotuvėje būt gerai.

Prašalietis       2021-09-29 19:22

Na jei A.Rusteikai-“Artėja nauji 1940-ieji… Ir eurosojūzinėje kūdroje paplūduriuoti įsiprašęs lansberginis durnių laivas pradėjo darytis-“Laivas judrus, greit pasisuka, keičia kursą pagal kapitono norus. Gali pateikti netikėtumų baudos aikštelėje ir kasdien kalti tritaškius apsnūdusiems stipresniesiems”...Reiškia, kad net tokį “patriotą”, kuris juo pasidarė nuo pagulėjimo ant savivaldybės grindų laukus ir nesulaukus atvažiuojančių rusiškų tankų laikų, pradėjo “užsiūbuoti"ir tai tik pradžia. Lansberginio durnių laivo šiandieninio"judrumo, greitų posūkių ir kurso keitimų patriotiškai” užsiūbuotam Rusteikai -“Ką pasirinkti?Rusiją, kuri mūsų valstybingumą laiko laikinu istoriniu nesusipratimu ir turi objektyvų valstybės interesą susijungti su Karaliaučiumi?...” tegalima ramiai pasakyti, kad eurosojūzinė “laisvė ir nepriklausomybė” iš esmės niekuo nesiskiria nuo “laisvių ir nepriklausomybių” Sovietų sąjungoje, carinėje Rusijoje, Žečpospolitos sudėtyje… Šiandieninio lansberginio durnių laivo “laisvė ir nepriklausomybė” eurosojūzo sudėtyje ir “draugystė” su amerikonišku pindosynu jo neišsivaikščiojusiems keleiviams kainuoja kuo toliau tuo brangiau. Taip kad šiandieninis lansberginio durnių laivo neišsivaikščiojusių “patriotinių” idiotų ir puskvailių rūpestis turėtų būti ne- “Nauji 1940-ji artėja. Jei norim išlikti, turim turėt stiprią kariuomenę ir vieningą bent valstybės klausimais visuomenę – tai mūsų kaina, kuri galbūt gali būti norintiems mus paturėti per aukšta”.., o kaip išgyventi šią žiemą, nesušalti ar nenusibaigti nuo nedavalgymo, didėjančio eilinių žmonių skurdo ir skurstančius lydinčių ligų... Kaip bus kitą žiemą ir visas sekančias, kur bus “nenugalima Lietuvos kariuomenė” ir dar neišsivaikščioję šiandieniniai iki beviltiškumo suidiotėję “tautiniai patriotai”, “vienas Ponas Dievas žino”.

песня тов. Швондера       2021-09-29 19:13

Суровые годы уходят
Борьбы за свободу страны.
За ними другие приходят
Они будут тоже трудны.

Но нету время рыдать, рыдать когда
Сменим мы стремя на сталь, на сталь труда.
На все вопросы один дадим ответ
И никакого другого нет.

Промчалися страшные грозы
Победа настала кругом.
Утрите суровые слезы
Пробитым в боях рукавом.

ar eis       2021-09-29 18:35

lietuviai kovoti už kgb anūko provokacijas ir Lietuvos griovimą? Vargu

Paulius       2021-09-29 17:57

turėti „stiprią kariuomenę“? Kokio stiprumo? Stipresnę nei rusų? O gal stiprią pilietinę visuomenę, kuri sugebėtų pademonstruoti nesusitaikymą su okupacija? (o tai daug svarbiau nei „stipri kariuomenė“). Taip, kažkokią kariuomenę gal ir turime (bet, matyt, kaip ir visa kita šiame krašte greičiau paradinę- fasadinę). O pilietinę visuomenę? retorinis klausimas…

Kaip čia       2021-09-29 16:07

p. Rusteika taip patepė lajumi širdis visiems ,,dzeikams”? Nes vėl prarado optimizmą ir gieda rekviem Lietuvai. Kas p. Rusteiką varo į depresiją? Turbūt tai, kad p. Rusteika nemato, kad 1940-sius Lietuvoje jau turime, nes demokratija visada buvo tik simuliakrinė. Nes p. Rusteika koncentruojasi tik į pilvo reikalus. Ar taip svarbu, labai didelis tas pilvas ar visai mažutis? Pilvas yra pilvas. Ir p. Rusteika mano, kad taip ir turi būti. Per amžius. Gal p. Rusteikai reikėtų atsistoti prieš labai didelį veidrodį ir pažiūrėti, ar virš bambos jau daugiau nieko nebėra. Jei nebėra, tai kaip ir viskas gerai. Koks pagaliau skirtumas? O jeigu šis tas dar yra ir virš bambos, tai visada gali įvykti stebuklas. Tik reikia, kad atsirastų bent keletas tuo stebuklu tikinčių. Negi būtų pirmas kartas? Prieš 30 metų Lietuva pasitikėjo ne tik savimi, bet ir subtiliojo pasaulio pagalba. Ir to beveik pakako. Pradėjo nebepakakti, kai užsinorėjome ,,gyventi kaip švedai”, bet nebenorėjome gyventi kaip lietuviai. Jei mums reikėtų gyventi ,,kaip švedams”, tai ,,tas, kuris aukštai”, nebūtų sutvėręs mūsų lietuviais. Gal mums nesiseka tik todėl, kad nebevykdome savo pašaukimo?

AAA       2021-09-29 15:59

Pasaulio policininkas ne tik nusilpo, jis - išprotėjo:(

Lietuvos elitas       2021-09-29 15:17

ir pseudo politikieriai su Kapsuke mano, kad Lietuvą pakvies į RAUKUS. Nepakvies, o va Rusija jau beveik AUKUS pakviesta ir ta nauja karinė sąjunga slapta jau vadinasi RAUKUS, kur R - reiškia Rusiją, nesvarbu kokia - balta, raudona, žalia ar mėlyna. Svarbu, kad būtų Rusija su savo neišsenkamais resursais. AUKUS lengvai perleis Lietuvą Rusijai, kaip Čerčilis, jei to pareikalaus pakitusi geopolitika. O Jūs toliau klausykite dezi LRT blevizgų. Gero vakaro!

Stiklo valytuvas       2021-09-29 14:46

Daug ką turime (privalome!) daryti, tik ne su prorusiškos žydaujos komuniagom (neo-internacionalistais) ir ne su neo-marksistais…

Dzeikas       2021-09-29 13:53

Neapsiziurejimui:
Teisingai mastai. Tik velu “Borzomi” gerti kai kepenys gabalais yra. Reputacija Lietuva susigadino tiek, kad jeigu krize analogiska 1939-40mm istiks anksciau artimiausiu 20 metu - Lietuvos, - rizikuodamas karu, - neuzstos NIEKAS.  Nes iskuopt tai kas prisikta, isvedint Lietuvos uzsienio politikos kvapa ir zingsni prireiks mazdaug tiek metu jeigu bus NUOSEKLIAI ir be klaidu dirbama .Tiek uzsienio, tiek vidaus politikos srityj.
Cia vienintelis dalykas ka gali padaryti Lietuvos kariuomene tokiu atveju - kautis taip Suomija 1940m.Nepaisant garantuoto sutriuskinimo.
Kame nauda? Tame, kad rusai gerbia stiprous priesininkus ir net nugaleje perdaug i okupuotos Lietuvos reikalus nesikis, bus tokia Cecenija Nr2.
Po sitos kiaulides vadinamos Lietivos respublika tai maksimumas ka gali naudingo padaryt Lietuvos kariuomene jeigu , o stebukle, valstybes vaira i rankas paims ne pi…dukai-pedofilai.
Geopolitiniu poziuriu daugiau jau nieko negalima spet padaryt.

Dzeikas       2021-09-29 13:39

JAV Lietuvos sajungininke?
Jeigu Lietuva atsiduos Amerikai iki gerklu auksciau desimakes politinio Durniaus zaidime visvien nepakils. Ateis laikas iskeis i ka nors.
Jeigu Lietuva nori tureti JAV sajungininku ji turi tureti sajungininku LENKIJA ir taip, kad Lenkija uz Lietuva muru stotu. Ar stos? Jeigu bus interesas. Ar toks interesas yra? Galejo buti. Per 30 metu Lietuva galejo pasiekti to, kad Lenkijos prezidentas derybose su Vokietija ir kitais is ES, sakytu - mes pasitarsime su Lietuva , tada pranesime jums sprendima.
Ka pasieke Lietuva?
Pi…duku reputacija tarptautiniame lygyje. Estai ta suprato dar 1992m, Lenkija po Lietuvos maivymosi del bendros AJ statybos (tautiska spauda pateike kaip netiketa Lenkijos akibroksta, esa viskas sutarta buvo , o lenkai netiketai mete derybas. Tuo tarpu Lenkijai elementariai nusibodo Lietuvos derybininku pozicijos kaitaliojimas po 3 k per diena: ryte sako viena, per piet kitka, vakare trecia. Ir taip savaitemis). Skandinavai aplamai nesuprato lietuviu bandymo list i ju subine - kalbekites su Lenkija savo laiku atsake “gaisrininko dukrai”. Vokietija? Na autorius atsake - seria su perspektyva i ateiti sita parseli pasiskerst ar politiniame turguje parduot (sakykime teks sprest kam atiteks Rytu Prusija po rusu: Lenkijai ar Vokietijai).
Tad Lietuvos issidirbinejimas isores politikoje leme esama jos vaidmeni - snarglio ant betono vaidmeni. Tik va saulute i zenita pakilo ir kepint eme. Kas bus?

Na taip,       2021-09-29 13:32

AUKUS slapta kviečiasi Rusiją prisijungti, be jokios abejonės. Konservatoriai stumia Lietuvą Rusijos sudėtin.

Negi tik neapsižiūrėjimas?       2021-09-29 13:32

“Turim laviruoti tarp didžiųjų valstybių interesų ir ieškoti sąjungininkų ar NEUTRALUMO net tarp priešininkų”.

Kartais vienintelio sakinio ar net žodžio pakanka tam tikroms išvadoms pasidaryti. Šis atvejis, manau, būtent toks, nes, nežiūrint į skaudžią tautos patirtį, vėl bandoma žaisti neutralumais, kurie greičiau nei bet kas dar sykį pakištų Lietuvą po okupanto velėna.

Na taip       2021-09-29 13:06

prieš 2 pasaulinį Molotovas , tipo,  pajuokavo - nėra pasirinkimo , arba sėdi prie stalo arba esi įrašytas į meniu .

Abelis       2021-09-29 12:58

Racijos daug Algimantai Jūsų pasisakyme, bet nemažai ir desperacijos. Pirma. Vakarų civilizacija tikrai nepralaimės, nes ji globali, o ir Rusija jai priklauso yra jos dalis. taigi pralaimėti gali tik atskiri tos civilizacijos regionai. Beje, istorijoje taip jau ne kartą buvo nutikę, pvz. kada islamas ir maurai/arabai buvo paėmę Iberijos pusiasalį, vėliau, kada Osmanų imperija buvo paėmusi pietryčių Europą ir puolė Vieną... Žečpospolitą, etc. Antra, globaliame susidūrime tikrai ne kažkokia maža kariuomenė spręs reikalus. Trečia, rinkimų sistemos pakeitimas irgi vargu ar ką padėtų... Greičiau jau tik įneštų papildomo sąmyšio, panašiai, kaip tai nutiko 1791–1794 po Ketverių metų seimo reformų, kurios pasibaigė staigia Žečpospolitos mirtimi. Patriotas dar ne profesija ir politinės sėkmės negarantuoja. Situaciją čia galėtų pataisyti tik Lietuvos užsienio poltikkos strategijos revizija.

Hm.       2021-09-29 12:57

Šiek tiek perdramatizuota, bet teisybės yra. Beje, grįžtant prie artimesnių reikalų, ar rengiamas visuotinis streikas šimonkės diktatūrai nuversti? Ar tiesiog šimonkės atlaikė smūgį ir toliau tęsia, ką pradėjusios?

Kis       2021-09-29 12:56

Rusteika tiek prigasdintas,kad bijo tos tokios gleznos valdziukes.Algimantai,ar nepastebejai,kad si vyriausybe senai apsidraudusi nuo “kartuviu”,kur matei kad ji priimtu kazkokius istatymus pati?Nerasi,nes istatymai ir viskas priimama ekspertams patarus,o Cmil netgi isdriso viesai apkaltinti besiskiepijusius naglai stovint ilgiausiose eilese ,spiginant karsciui.Jauti to pasakymo prasme,kaip sake KGB papulkininke Grybauskaite ;“jie nei prie ko?“Va teip,ponai.Juk jie nera idiotai,kad patys listu po tanku?

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.