Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Algimantas Rusteika.  Artėja metas pažvelgti į veidrodį, vyrai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 28 d. 10:55

17     

    

Algimantas Rusteika.  Artėja metas pažvelgti į veidrodį, vyrai

Kiekviena tauta, turinti savo valstybę ir esanti jos verta, prisimena ir pagerbia savo didvyrius, tą valstybę ir tautą sunkiais momentais gynusius ir save už ją paaukojusius. Be tokių žmonių nei tautų, nei valstybių nebūna, nes jos tiesiog neišlieka.

Net ir žūdami kovoje prieš stipresnįjį jie dovanoja kitiems galimybę būti, nes nugalėtojams reikia ne lavonų, o paklusnumo, ir žūstantieji už laisvę suteikia nugalėtiesiems galimybę išlikti ir ateities viltį. Ir visi didvyriai žūsta karuose, kurie visada ir iš visų pusių būna žiaurūs ir negailestingi.

Visos išdidžios ir save gerbiančios tautos prisimena savo didvyrius tokius, kokie jie buvo, atmena jų drąsą, nuopelnus tautai ir auką. Ir nekuria pasakų apie angelus su sparneliais, kurių nei karuose, nei taikos metu pasaulio istorijoje niekada nebuvo, nėra ir nebus.

Nė viena išdidi ir save gerbianti tauta neleidžia pažeminti savo didvyrių atminimo. Nei saviesiems, tą darantiems už apgailėtinus politinės įtakos grašius. Nei veidmainiškai teisingumo reikalaujantiems svetimiesiems, nesugebantiems pasmerkti savųjų tikrų, o ne menamų žudikų.

Ne tikslas pateisina priemones, o priemonės parodo tikrąjį tikslą. Purvinais ir melagingais būdais padarytų gerų darbų nebūna, tą suprato ir žmonių akių bijojo net totalitarinės žmogėdrų valstybės, kurios žmones suiminėdavo ir išveždavo naktimis, kad niekas to nepamatytų.

Tai ne generolo Vėtros atminimą suėmė ir išvežė auštant. Išvežė mūsų savigarbą, namų saugumo jausmą, pasitikėjimą savo valstybe, tiesos ir šviesos viltį. Atrodo, nieko neįvyko, kregždės čirpsi ir troleibusai prašlama taip pat, bet valstybės neliko.

Liko tik butaforija, vis keičiamos kartono dekoracijos ir už virvučių tampomos modernios lėlės. Tauta, šimtais tūkstančių dalyvaujanti alaus ir myžimo šventėje, iš kurių nenorinčių nesikišti susirinktų gal šimtas. Ir džiaugsmas savuosius nugalėjusių akyse.

Šeima miršta tada, kada anūkai ima šlapintis ant senelių kapo. Kada nelieka pasitikėjimo ir įsivyrauja melas, tampantis patogiu įsitikinimu. Kada miela, sava komforto zonos smarvė ir vergo sielos ramybė priverčia verčiau patylėti.

Taip, eilinis išbandymas. Istorija kiekvienam žmogui, tautai ir valstybei siunčia išbandymus, kuriuos pastebi tik įvykiams atsitikus. Ar dar esam gyvi ir verti buvimo, ar čia, savo Žemėje esame tik nuolankūs baudžiauninkai? Artėja metas pažvelgti į veidrodį, vyrai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>Ir ką       2019-08-3 14:51

dėl Radžvilo kiek klystate.
Berods alke ar respublikoje radau nuorodą į komentaras.lt Radžvilo straipsnuką (ar perkeltą snukiaknygės punlikaciją), kur V.Rdžvilas tauragės “vilnietį” atviru tekstu įvardija Kremliaus samdiniu.
Nors tą patį jau seniau praktiškai padarė R.Čepaitienė šiame portale.

Jeigu       2019-07-29 10:37

nėra kam apginti Lietuvos taikos metu, tai kas būtų kilus karui?

stasys        2019-07-29 10:10

stasiui 2019-07-29 10:49 > siūlai pakviesti į pasimatymą nauja karbabasa .? smile

stasiui       2019-07-29 9:49

Tuoj ateis Karabasas…

stasys        2019-07-29 7:50

Algimantai nulipkite nuo bačkos , tas jausmu artikuliavimas savijautoje turi labai konkrečias ribas . Perskaitai pirmas penkias eilutes ir toliau neįdomu , skirtingi kūriniai privalo turėti ne tik skirtingus žodžius bet ir muzika .Na Jus mane matyt suprasite apie ka aš čia .

Ir ką       2019-07-29 6:15

tame veidrodyje pamatysi? Kvailą lietuvio snukį, kuris nesugeba išrinkti nei mero, nei seimo, nei prezidento?! Ką veikė Jo ekscelencija, kai Šimašius su zonderkomanda siautėjo Vilniuje? Lakstė ant Palangos tilto su vaikučiais!
Kitaip tariant, vykdė „kompensaciją“ už slapstymasi Lenkijoje per liepos 17 d. akciją Daukanto aikštelėje. Įdomu, kur bėgs rugpjūčio 17 d.?
Tiesa, kodėl tyli V. Radžvilas, A. Juozaitis, kur dingo jų patriotizmas? Laukia sekančių rinkimų?!

Altarena       2019-07-28 18:17

Apie vilniečius.Matydama, kokiu gausumu Vilnių užplūdo provincijos sovietinio tipo kombinatorių kūdikėliai, manau, kad tikrųjų vilniečių gal ne tiek daug ir likę. Netikri ir pokario konjuktūriniai atvykėliai (išskyrus tuos, kurie siekė žinių ir tapo iškiliais Žmonėmis) . Kol visi minimieji taps tikrais vilniečiais, turės praeiti oi kiek daug laiko. O jeigu iš namų atsivežė tik šykščią vartotojišką ,,kultūrą” ir vinklius ,,prisitaikymo” bei padlaižiavimo rėksniams modelius- tai nėra ko gero ir belaukti. Žinoma, viltis reikia, bet ženklai rodo, kad kol kas tokioms viltims pildytis resursų dar mažoka. Todėl nekaltinu tikrųjų vilniečių. Tuo labiau, kad atrodęs toks žadantis didysis pasaulis, pasirodę ne toks jau ir pavyzdinis.

Sąžiningas lietuvis       2019-07-28 16:40

Didžiapatriotinis patosas. Tamsta autoriau, gi kliedite. Na kam ginate susikompromitavusį asmenį, t.y. Noreiką.

Viesulas       2019-07-28 15:24

Gerb.Algimantai, dėl Vėtros savyje prisipazinkite, steigė getą rūpinosi žydų gaudymu, Vėtra nesusiprates niekdarys.Buvo įdarbintas
su NKVD priežiūra bibliotekoje?! Klausimų nėra.

Teisingai       2019-07-28 15:13

Tokia karti tiesa,  gal tik ir tiek, o gal gali būti daugiau.

Dzeikas       2019-07-28 14:11

Jeigujui:
O siule Lenkija pripazinkite Vilniu mums ir grazinam Suvalkija ir Dzukija kur tuo metu buvo pilna lietuviu.
Manau Lietuvai vertejo ir primoketi,kad Lenkija ta “dovanele” pasiimtu.
Buvau Vilniuje pernai su reikalais.Ispudziai kaip jeigu buciau rusas Karaliauciuj - viskas aplink kaip Sovietijoj, prisnerksta, pilni kampai girtu, o ne tas. Ne Rusija.
Taip ir su tuom Vilniumi: per 20 metu tuteisai ismoko lietuviskai, net pagyvene kalba su lengvu akcentu, “nieponimaju” - nebuvo. O visvien ne Lietuvoje jauties.Viskas kazkaip ten dirbtina, kaip amerikoniska tvora, 2m aukscio, metaliniai virbai 2 colio storio, atrodo su tanku dar neaisku ar islauztum.Prieini arciau, paciupineji - tiu-u-u…pusto metalo, rankomis prasketei puse jegos panaudojes ir pralendi pro tuos strypus.

vilnietis       2019-07-28 14:02

Vilniuje sistemingai naikinamas lietuviškumas. Nausėda , nebūdamas vilniečiu, vargiai taip pat ,kaip ir kiti (išskyrus vilnietę Grybauskaitę ,kurios pozicijos šiuo klausimu nieks niekaip niekad….) buvę, pradedant brazausku , nesuprato.O žydai pasiryžę iš kart klausimą išspręst.Kaip ? Ogi “vilniečio” šimašiaus rankomis ir būdais: homoseksualumo ,jų paradų skleidimu, lietuvybės žymių aršiu naikinimu ,galiausiai- pačių lietuvių niekinimu Vilniuj ,nekalbant apie tą išsigalvotą “vilniją”:(.

Artėja       2019-07-28 12:27

Kad jau nebeartėja tas metas pažvelgti į veidrodį. Jis jau gana seniai buvo atėjęs. Bet gal tikrai geriau vėliau, nei niekada? Tie patys žodžiai apie butaforija virtusią valstybę skambėjo ir prieš 7 metus. Tada buvo pasikėsinta ir į bendruomeninį solidarumą, kuris yra vienas svarbiausių gyvybingos valstybės atramų. Be kurio mes esame tik lengvai manipuliuojama individų masė. Dabar stengiamasi išnaikinti tai, kas primintų, kad lietuvis gali būti, ir kadaise buvo kitoks, nei dabartinė baili bestuburė masė.

to Jeigu kas paklaustų       2019-07-28 11:41

Kodėl? Rodė valią ir drąsą, kai Gorbis leido ar davė įsakymus. Kauniečiai ne kitokie.

Povilas       2019-07-28 11:41

“Puikus” pirmasis komentaras.
Kaltieji nurodyti - vilniečiai.
Dar pridėkime tradiciškai:
KGB, rusai, vatnykai ir pan. ir t.t.
O pats ką?
Išskyrus nežymų pirstelėjimą komentaruose?
Nors… dauguma ir to nesugeba.
Gal prisipažinkim,- kalčiausi mes patys savo pasyvumu.
Mes leidžame mus naikinti, tai jie mus ir naikina
Tai liečia ir mane.

Oligarchijai reikia       2019-07-28 11:39

vergų ir jie jau pradedami ruošti nuo darželio, o baigiami VU ar VDU.

Jeigu kas paklaustų,       2019-07-28 11:19

ar yra Lietuvoje kategorija žmonių, kurie verti paniekos dėl savo šiaudadūšiškumo, tai daugelis piliečių tikriausiai atsakytų: yra, ir tai padarai, kurie vadina save vilniečiais. Tas miestas, mūsų sostinė, sugedęs daug labiau, nei Roma imperijos žlugimo metais. Vilnius susirenka miniomis pažiūrėti į abejotinos vertės paradus, bet sunku prisiminti, kada vilniečiai parodė ryžtą ir balsą tikrai Tėvynės likimą lemiančiais momentais, solidarizavosi su visa likusia paniekinta ir protestuojančia Lietuva. Vilnius - tai prasisiekėlių, prisitaikėlių, politikos, ekonomikos ir būties komikų, šoumenų miestas. Dauguma vilniečių nenori suprasti, kad jų “subudavoti” per Nepriklausomybės dešimtmečius namai, atgauti ar apgaule užvaldyti brangios žemės sklypai, prestižiniai darbai ir pareigos nieko nereikš ateityje, nieko negarantuos jų vaikams ir anūkams. Nes tuose dalykuose nėra svarbiausio - istorinio, moralinio pagrindo. Gyventi šia diena tikriausiai malonu, bet tas pats gyvenimas labai lengvai išmeta iš prabangių valdžios ar nuosavų rūmų ir bloškia prie šiukšlių konteinerių. Būtų laikas tai suprasti.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.