Politika, Užsienio politika, Geopolitika

Algimantas Rusteika. Ar…?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 19 d. 2:45

18     

    

Algimantas Rusteika. Ar…?

D.Grybauskaitė sako palaikysianti Lenkiją ginče su Briuselio gaišenomis. Ar istorinis nekaltybės praradimas, kai bandoma paprieštarauti ES vadovybės diktatui, ar simultanas? Pagaliau šiltai apklota ir apkamšyta politinė Lietuva per milimetrą pramerkė vieną akį?

Ar atsakingas veiksmas, ar paaiškėjo, kad nebebus D.Grybauskaitės vilties skrydžio virš Briuselio lizdo, todėl nebeverta stengtis numirėliams įtikti? Ar sugebėsim paimti maksimalią politinę naudą iš situacijos, kai lenkams mūsų pasipjautinai reikia?

O gal sugebėsim suvokti solidarumo, tarpusavio pagalbos ir supratimo su istoriniais sąjungininkais ir kaimynais svarbą valstybės perspektyvai? Kiek įmanoma sumažinsim įtampas tarp žmonių, bendruomenių, politinių elitų ir tautų dėl antraeilių dalykų?

Kiek pajėgsim pasinaudoti situacija strateginių projektų realizavimui? Ar tai vienetinis veiksmas, ar bus judesys Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos pusėn prieš biurokratinės ES, prievarta toleruojančios bet ką, išskyrus savo piliečius ir tautas, federalizavimą?

Ar užbaigsim fliugerių tarptautinėje politikoje epochą ir partneriai pagaliau ims mus nors truputėlį gerbti ir domėtis mūsų pozicija? Ar tai posūkis, ar tik nežymus vairo kryptelėjimas tame pačiame kelyje į niekur?

Ar tai gali būti pradžia seniai visuomenėje pernokusios diskusijos dėl ES ateities ir Lietuvos vietos joje? Ar ir toliau valstybės likiminiai klausimai bus sprendžiami be mūsų, už mus, mums nežinant kaip, o mus painformuos pugačiauskai su matoniais?

Save gerbiančioj valstybėj po tokio užsienio politikos kryptelėjimo savaitę nenutiltų debatai, partijos skelbtų pareiškimus, parlamentai kunkuliuotų, žmonės rašytų kilometrinius, piktus komentarus. O gal mūsų smegenis vėl užlies mitiūčių aimanos ir priešų paieškos šlapimas?

Klausimų daug, atsakymai bus arba ne – tą parodys artimiausios savaitės. Pasidžiaugti kol kas galima tuo, kad šalyje, kurioje nieko nevyksta, kažkas truputį atsitiko.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2018-07-12 10:34
Dzeikas       2018-02-20 19:24

As siaip apykvailys naivuolis, bet ne visiskas idiotas aiskint Chamui etikos pradmenis. O stebites model valdzioj urodai…

Jokūbėliui       2018-02-20 11:28

Ilgai galvojai? smile Apgavo Hitlerį... O gal tiesiog griebėsi šiaudo, kad Suomijai išgyventi?

Dzeikas       2018-02-20 5:41

Kai Mannerheimas apgavo Hitleri, ginklus gavo,o su TSRS sudare separatine taika 1944m., tai atsiststydino.Nes apgavo Mannerheimas, ne Suomija.O parlamentas nebuvo patvirtines prezidento isipareigojimo.Lietuva GI kaitalioja nuomuones kaip nosines.Kam tokie. reikalingi?

Tarabildai       2018-02-20 2:33

Deja, bet jums nesvetimos “meinstrymo” manieros. O gal ir esate “meinstrymo” eksas? Esant trumparegiu, tiek klijuoti etikėtes kitiems! Pagerėjus santykiams su Lenkija, ši nutildys prorusiškus tomaševskininkus… Aha. Tuoj! smile
O kad tomaševskininkai yra labai reikalinga susiformavusiai Lietuvoje ydingai politinei sistemai dedamoji, Jūsų Didenybė, žinoma, nepastebėjo? smile
Kad ES viduje vyksta esminiai geopolitiniai pokyčiai, yra akivaizdu. Bet kalba eina apie, ypač mums, labai specifinę šalį - Lenkiją. Čia negali būti jokios skubos ir jokio geranoriškumo, tik “juodas” pragmatizmas. Be to Lenkija turi pajausti pažeminimą ir š_do skonį burnoje. Ir tik tada, ir tik GALBŪT tarpusavio santykiai tikrai realiai pagerėtų. Kitaip lenkai ir toliau manys, kad tiesiog barbarai, kaip ir privalėtų, pasaulį bandantiems keisti ponams lenkams nusilenkė.
Nes jei taip, pagal jūsų logiką, greitai ir Putinui viešai apsiskelbus, kad jis praregėjo, pulsite nuogas į verdantį vandenį tiesti pagalbos ranką jam.
Net nebežinau ką pasakyti, kai tokie, iš pažiūros nekvaili žmonės, kalba tokius vėjus ir yra tokie naivūs. O gal čia reikia turėti lenkiško kraujo, kaip pas mane, kad suprsti lenkų mąstymo būdą ir jų temperamentą?
Kaip niekada puikiai dabar suvokiu lenkiškai tik ir kalbėjusių tikrų XIX amžiaus Lietuvos patriotų nuostatas, kad Lenkija pasitikėti negalima ir kad jokiu būdu negalima patikėti Lietuvos likimo Varšuvos avinams. Iš vidaus pažinę lenkus jie taip kalbėjo.

Tarabilda Džeikui       2018-02-19 20:06

Nevaryk neatsisegęs. Valstybė yra, tik valdžia nei šį nei tą darė. Ypač per pastaruosius dešimtį metų, valdant partškolai. Per Lietuvą eina strateginė Via Baltica, SKANDINAVIJĄ JUNGIANTI SU LENKIJA.

lakmusiux       2018-02-19 19:55

“-Bandymus gaivinti santykius su Lenkija būtent dabar, derėtų vertinti labai atsargiai”,
teigia buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas o taip pat labai patikimas KGB rezervo karininkas Antanas Valionis.
Beje, matrioškyno nuopelnų gaivinant irgi nėra, nes iniciatyva yra iš lenkų pusės, o Ponia nebeturi pasirinkimo:
bičiulė Merkelienė kaip politikė jau pusiau lavonas, o kažkokia partškolos burokevyčiūtė briuselių postuose be Merkelienės protegavimo niekam neįdomi. Visi patys turi nuosavų protežė.smile

 

Dzeikas       2018-02-19 19:03

Tarabildai: medzius teisingai ivardijai-misko nepastebejai :D .Kad velu Borzomi gerti, kaip ilgalaikio patnerio Lietuvos niekam nebereikia.Kokios valstybes mes dar neapgavome nuo 1991m?

J---T       2018-02-19 17:46

Teisingai rikiuoji. Ir aš taip misliju.

Pikasas2 > 14:00       2018-02-19 17:18

Niekados nieko nesu apšmeižęs. Antanas Terleckas pats viską viešai prisipažino ir Vilniaus apygardos teisme savo žodžius patvirtino.

Tarabilda       2018-02-19 17:12

Dėl Grybauskaitės reveranso Lenkijai.
Gali būti, kad ponia po gėdingo balsavimo Jungtinėse tautose yra gagavusi nedviprasmišką žinutę iš JAV apie tolesnę NATO paramą šalims, kurios rinksis oportunistę Vokietiją, o ne JAV brėžiamą strategiją. Lenkija šioje geopolitikos paradigmoje yra neabejotina lyderė. Jei taip, tai uoslė ir pragmatinis paskaičiavimas Grybauskaitei pakuždėjo vienintelį teisingą ėjimą. Tokį sprendimą be abejo sutvirtina ir Estijos prezidentės pareiškimas, padarytas šiomis dienomis. Miunchene ji tiesiai apkaltino veidmainiaujančias ES valstybes ir konkrečiai - Vokietiją, kurios vengia įsipareigojimo mokėti 2 proc. BVP į NATO biudžetą, kai tuo pat metu išorinių sienų apsauga visu svoriu užgula neturtingas pasienio su Rusija valstybes. NATO konfliktas su Vokietija tik gilės, juoba, kad Vokietijos užsienio politika atiduodama prorusiškiems Szulco socdemams.
Grybauskaitei pasirinkimo šioje kombinacijoje kito ir nėra. Politiniu lygmeniu reikia kuo skubiausiai mėginti šlietis prie Vyšegrado šalių.
Kliedesingai atrodo buitinis antipolonizmas, kurį skleidžia n e vienas čia komentarus skrebenantis ura patriotas. Jei taisysis santykiai su Lenkija, patys lenkai nutildys prorusiškus tomoševskininkus, nes tokie nereikalingi ir antikomunistiškai Lenkijai.
Kitas dalykas, iš esmės keičiantis mūsų situaciją, kad po 2020-ųjų ES pinigų maišai iš sanglaudos fondų Lietuvai bus užrišti (išskyrus gal tik Visagino jėg. uždarymą, ką patvirtino konjako mėgėjas J.K. Junkeras Vilniuje).
ES simpatikų Lietuvoje tą pačią akimirką sumažės ne procentais, o kartais, ir su tokia tikrove reikia skaitytis. Tik einant bendru bloku kažką bus įmanoma išpešti.
Gali būti ir taip, kad Europos komisijoje ar kažkur ten kitur Grybauskaitei patogiios pozicijos niekas nepažadėjo. Visi galvoja apie save ir turi geresnių draugelių už mūsų aikštingą mimozą. Ši, žinia, yra labai kerštinga ir reaktyvinė, bet kurio momentu mokanti daryti radikalius kūlvirsčius, ką matėme ir santykių su JAV bei CŽV kalėjimų paieškų istorijoje.
Jos patronė A. Merkel silpna kaip niekad. Gudrus politinis žaidėjas su slabakais nesusideda, o Macronas jos akivaizdžiai nemėgsta. Tokia prancūziška santykių su Lietuva tradicija.
Trumpas tikrai suprastų ir palaimintų mūsų pozityvų politinį žingsnį Lenkijos kryptimi.

,,Pikasas" -A.Terlecko šmeižikas?       2018-02-19 13:00

Toks tūlas(pavardė lyg Slavinskas) ,,Pik.” , oficialiai nuteistas už A.Terlecko apšmeižimą, jau bando reikštis čia,vaizdendamas moralinį ,,ekspertą”:)
Rusteika teisus- mums reikia stoti su Višegrado kaimynais prieš liberastus- ES federalistus..

abc.       2018-02-19 11:27

Rusteikos šauksmas tyruose.griuvau negyvas.

O kaip su p. Duda?       2018-02-19 10:03

Lenkijos prezidentui reikia Lietuvos palaikymo, bet vis tiek traukia lenkams įprastą dainelę apie Lietuvoje lenkiškų pavardžių rašymą, pvz. su W. asmens tapatybės dokumentuose. Ir atrodo, visai nesusimąsto, kad lietuviai turi V, kuri tariama taip pat, kaip lotyniška arba lenkiška W? Tai kam lietuviškai raštvedybai reikalingos dvi raidės, kurios tariamos vienodai? Be to, yra Europos Žmogaus Teisių Teismo išaiškinimas, kad asmenvardžių rašymas pasuose turi būti sureguliuotas daugumos piliečių patogumui, tai yra, atsižvelgiant į poreikį prireikus visada ištarti užrašytas ir iš klausos užrašyti išgirstas bendrapiliečių pavardes, nesimokant svetimų kalbų raidžių tarimo ir rašybos.

E951       2018-02-19 9:32

tikriausiai nešviečia riebus postas briuselynėj, todėl ir “atsivertė” .turi patyrimo su tais atsivertimais smile

Pikasas       2018-02-19 9:15

Pirmos straipsnelio pastraipos - ištisinis chamizmas. Tolimesniame tekste irgi ne geriau… Kai tokiu pavadinimu leidinyje blokuojami bei trinami tiesos žodžiai, o leidžiama sklaidytis tokiems ir panašiems rašeivoms, tai kaip tokią situaciją suprasti?

naivu tikėtis       2018-02-19 6:50

Iš Lenkijos jokio dėkingumo vis tiek nesulauksime, palaikys tai savaime suprantamu, privalomu litvinų nusilenkimu pasaulį bandantiems keisti ponams lenkams. Ir dar kartą nusispjaus į mūsų pusę, kai mums bus sunku. Arba peilį į nugarą suvarys eilinį kartą. Geriau jau jokių draugų, negu tokie.
Taip, pagal idėją lenkus reikėtų palaikyti, bet nereikia tiesti pagalbos rankos priešui. Mums tiesiog nieko kito ir nelieka, kaip laikytis neutraliteto, nors tiesa šiuo atveju greičiau lenkų, nei Briuselio, pusėje.

naivu tikėtis iš partškolos darbuotojos       2018-02-19 6:43

jeigu vilkas apsidengia avinėlio kailiu
jeigu velnias siūlo gėrį
——
kokiu naiviu, kvailiu, ar piktybišku reikia būti, kad jais patikėtum…
——
(atsivertimu nekvepia - nes neprisipažįsta savo nuodėmių)


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.