Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Ar rasi geresnį specialistą už lobistą?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 13 d. 9:13

12     

    

Algimantas Rusteika. Ar rasi geresnį specialistą už lobistą?

Ar rasi geresnį specialistą už lobistą? Daugiau jų į valdžią – būtų mažiau tarpininkų biurokratų, sutaupytume biudžeto. Jei paskirtų Saulius Skvernelis aplinkos ministru miško supirkimo ir kirtimo asociacijos žmogų – argi kas prieštarautų? Ir būtų tvarka.

Štai įžymioji Kristina Stepanova, „Gelbėkit vaikus“ ir norvegiškosios „Fyrlyktos“ klono – „Žiburio“ fondo – veikėja, su visa šaunia vikingų pinigais šeriamų NVO komanda šauniai sudalyvavusi prastumiant vaikų atiminėjimo įstatymą.

Dabar pelnosi specialistės duoną kasdieninę su storai sviesto Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ir vargo nemato. Specialistų ir profesionalų vyriausybėse taip jau priimta – pasiruoši savo kompanijai pelningą įstatymą ir eini jo vykdyti. Nes lobistas – tai nuo žodžio lobis.

Štai surengėme konferenciją „Vaikas – Šeima – Valstybė“. Mokslininkai, teisininkai, visi kaip vienas sako: mūsų valstybėj blogai, šeimas valdžia su juodais džipais vaikosi, vaikus kažkur išsiveža.

Rezoliuciją prieš vaikų atiminėjimą priėmėm, valstybės galvoms nusiuntėm, naktim nemiegam – atsakymo laukiam. Ir demokratinė mašina ima suktis.

Pagal seną, bet gerą SSSR tradiciją skundas siunčiamas nagrinėti tam, kuris yra skundžiamas. Ir bingo! – gauname atsakymą, kuriame po padėkomis už pilietiškumą ir pamokslu, kokie esam nesusipratę, kyšo trijų pirštų kombinacija ir adresas iš trijų raidžių.

Teisinėj valstybėj viskas teisingai, taip ir turi būti, kad smagiau būtų – su subtilia, šiuolaikiška patyčia. Atsakymą pasirašo Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė (ministrui atsakinėti marginalams juk ne lygis). Ir apačioje, kairiajame kamputyje: „ruošė Kristina Stepanova“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>naujam skaitytojui Almantui       2019-02-14 19:14

jei ketinate pritarti komiteto sotrudnykui, tai bent jau jo kličką teisingai rašykite iš mažosios, kaip jis pats rašo. Tiek.

stasys        2019-02-13 20:32

Almantai ..aš truputi kitaip ta problema matau ir manęs neveikia tos skambios Lietuvos gelbėjimo ‚frazės‘ .. Problema kaip grąžinti žmones prie rinkimo urnu , kad renkamos valdžios visuomenės kvorumas būtu bent geri du trečdaliai ..tai yra tiek kiek reikia Seime Seimunu norint pakeisti Konstitucijos teksto dalį . Štai tada jau gausite pilna konstitucine teise reikalauti tai ko norisi , bet vėlgi atšaukimas mandato gali būti pakeičiamas panaikinant to konkretaus Seimuno atstovavimo mandatą nuo tos rinkiminės apygardos ir čia yra begalės variantu nesukeliant politinio kolapso valstybei ., bet tam reikia neabejotino tos bendruomenės palaikymo skaičiaus ..ne simbolinio ..o tikro . Ir be reikalo LRT-ė peikiate ..melo kojos visada trumpos ir visiškai nėra skirtumo kas per tuos mėlynuosius ekranus naujai staipysis ir meluos . Valstybės politika privalo atitikti realiai matoma (ne isivaizduojamo) žmogaus gyvenimo aplinka ir jis turi tikėti kad gali įtakoti pokyčius savo naudai . Grįžtant prie rinkimu temos reikia plėsti –išplėsti rinkimu sąrašą ir visuomenės atstovavimą įvairiais lygiais seime (partiniai ,profesiniai ,socialiniai ir t.t. ) ..tam kad galima butu užkabinti kuo daugiau žmonių interesu .. Lietuvoje buvo suklysta pasikliaunant tik tu dviejų (daugiamandatės vienmandatės) atstovavimo būdais tuo pačiu neieškant kitu atstovavimo.. formų . Demokratija negali virsti anarchija ir jei vienur išlaisviname galimybes kitur sugriežtiname atsakomybe , kaip ta padaryti susitarimo reikalas .

Almantas       2019-02-13 14:11

Pritarciau Stasiui,bet joks seimas nepriims istatymo,kad butu galima atsaukti seimo narius kurie akivaizdziai nevykdo rinkimines programos

Almantas       2019-02-13 14:05

Gal dar ne viskas zlugo,zmoniu samone stipriai pakito.As vyresnio amziaus puikiai atmenu 86 irtolimesnius metus.Prisiziureje “vidiaku"amerika isivaizdavome kaip roju,o jau tuos kurie pateko i AT ir besisukancius apie juos laikeme jei ne dievais tai pusdieviais.Mes neturejome jokios politines patirties,uztai jie visi ir praslydo i seima.Dabar zmones po truputi pradeda mastyti.Beda tie vadinami “buratinai"Intreneto neturi arba naudoja tik skelbimams perskaityti,vakarais ziuri LRT,o tie jau moka plauti smegenis.Pas mus gi pagrinde LRT ir Mockaus kanalai ir kokie pinigai metami smegenu plovimui,bet manau daugeja mastanciu,skaitanciu ne vien skelbimus zmoniu ir labai malonu,kad tokiu atsiranda jaunimo tarpe.Gal dar ne viskas zlugo…

stasys       2019-02-13 13:51

Jei neišeina senu rinkimu įstatimu užtikrinti savo teisių atstovavimą kas pasikeis kai ta padarysite tik vienmandačių pagalba. ? Jau šiandiena reikią įdėti dideliu pastangu tam kad ta banda įndividualistu Seime butu valdoma . valdžia tik visuomenės atspindys,.. kaip juos berinksyte kontingentas nesikeis .Čia lideristės problema o ne demokratinio proceso trūkumo. Pokyčiams reikia keisti pačios visuomenės požiūrį į atstovaujamas ju teises .

>Almontas       2019-02-13 12:50

Neblogai pamąstei, tik su vienmandatėm labai klysti, AT buvo vienmandatėse, ir viskas žlugo, koks skirtumas ar tu velnią išrinksi po vieną ar krūvoje, jei po vieną jie susivienys, krūvoje tas pats velnias, taip kad grybus reikia mokėt rinkt.

Almantas       2019-02-13 11:40

Arteja vasario 16 vel bus kalbu apie tai kaip mums lansbergis iskovojo laisve ir tt.Bet bukime biedni,bet teisingi laisve mums dave Reigano ir Gorbaciovo sutartis,kad trims baltijos salims viska nulems zmoniu apsisprendimas.Uztai mes ir nepapuoleme i jokia SNG,kuri buvo sukurta vietoj TSRS.Juk viskas ne nuo musu priklause,uzeme televizija lygiai taip pat butu uzeme ir parlamenta,Paksas butu isskraidines rezistenta Nr1 i uzsieni,tauta butu likusi su sudauzyta sirdimi.Bet pagalvokime Estijoje niekas nezuvo ir Latvijoje gal pora ar trys.Mes kovojome ir iskovojome gera gyvenima KPSS ir KGB elitui.Todel jie ir tvarkosi kaip buvo iprate,kas galvoja neteisingai tuos i psichuske.Juk ziurekite valdzioje buvo visas KPSS ir KGB elitas,dabar ju vaikai ir “anukai”.Mes ziauriai praloseme,kad patikejome AMB partijos atsiskyrimu nuo KPSS,dar ziauriau praloseme,kad leidome islaptinti KGB veikejus.Dabar dar gal yra prosvaiste-RINKIMAI TIK VIENMANDATINESE!!!Jokiu sarasu!!!Gal dar…

stasys        2019-02-13 11:17

Senos tradicijos kaip tik sako kad skunda reikia siusti į kompartija (viena iš skiriu) jei tave skriaudžia kaip draugą -pilietį  .Na kur tai matyta kad skundas (tuk,tuk,tuk) patektu į apskustojo rankas svarstymui, tai kur čia teisybė  ? niekas neprašo taisyti klaidas prašo nubausti -pasmerkti-nuteisti valdininką kuris išdrįso paminti esmine darbo liaudies taisykle ” įstatymas tai AŠ’.Įdomus autorius savo supratimu ir matytu to pasaulio kuriame mes visi gyvename .

Visos ministerijos       2019-02-13 9:43

dirba pagal įstatymus. Todėl įstatymų turinys joms toks svarbus. Todėl įstatymai keičiami ar kovojama dėl esamų. Nes įstatymai leidžia lobti senuoju “vsio zakonno”. Ir užsidirba - priedams, prie biudžetinio, ir turi pinigų ir resursų apginti savo įstatymų verslą. Kiekviena ministerija kapitalizmo sąlygomis - verslo subjektas, kurio resursas - įstatymai, leidžiantys lobti (kapitalizmas juk) iš visų šaltinių - valstybės, piliečių, verslo, investicijų, struktūrinių fondų ar bet kokių, kaip va šiuo atveju - užsienio korporacijų, apiplėšinėjančių valstybę. Ir tam tereikia “veikiančio įstatymo” - legaliai ir teisiškai įtvirtinto. Užtai niekaip ir neprašviesėja paprastas logiškas klausimas seimo dienotvarkėje - kada reikia susirūpinti “vaiko gerove” ir kada jau “galima atimti”.

Amžinas       2019-02-13 9:04

Lobis, daugeliui yra švyturys ir jo trauka yra magiška, yra ir Dievas Mamona, matyt kilęs iš Lobio, dalyvauja ir 30 Judo sidabrinių, yra ir šetonas kuris už auksą perka dušią, o gėris, tik meilę, tiesa, ir užuojauta, ir kova su pragaru gana sunki, bet ji visada vyksta.

dar       2019-02-13 8:04

Kai buratinai gali balsuoti rinkdami ką nori, o išrinkti karabasai irgi gali balsuoti kaip nori, kai buratinai gali valdžios paklausti ko nori, o valdžia gali ne/atsakyti kaip nori- tai ir yra diamokratija.
Reikalaukm dar daugeu diamokratijų!

Patyčia tokia,kad       2019-02-13 7:54

M.Puidokas,daug dirbęs vaikų gynimo srityje užpultas kgbistiniais metodais ,išvadintas psichiškai nestabiliu ir visi disidentai tyli.Štai kas liūdina.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.