Įžvalgos

Algimantas Rusteika. „Ar pajutot, kaip narsiąją žiniasklaidą apėmė baimė?“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 6 d. 2:05

23     

    

Algimantas Rusteika. „Ar pajutot, kaip narsiąją žiniasklaidą apėmė baimė?“

Su superpilnatimi, brangūs Lietuvos žmonės! Figūros ir pėstininkai išdėstyti, atgalinių ėjimų nėra, vaisingos debiuto e2–e4 idėjos baigiasi. Premjeras tęsia simultaną prie daugelio lentų ir eina žirgu.

Po paskutinių jo kalbų aiškėja, kad R.Karbauskis užsirokiravo kampe ir žaidime nebedalyvauja. „Pats kaltas“, – kaip man sako žmona, o ji niekada neklysta. Vaikinas svaigo, kad tęsis amžina rinkimų kampanija ir galės toliau valdyti komandą reklaminiais pinigais ir postų lūkesčiais.

Prie ėdžių tai nebeveikia. Iliuzija išvengti asmeninės atsakomybės neinant į realios valdžios postą ir smagiai pavairuoti nuo užpakalinės Kultūros komisijos sėdynės buvo klaida, nes įtaka prarasta, o atsakomybė liko.

Melas, bailumas ir nesugebėjimas apginti savo moteris ar bent kiek oriai išeiti iš savo susikurtų absurdų yra juokingas net bendražygiams. Pasitikėjimas S.Skverneliu ir viltis, kad jis bus dėkingas už trampliną, lojalus eis kartu iki galo ir niekada neišduos – klaida.

O kur dar asmeninis lindimas – užuot pareikalavus atsakomybės iš atsakingųjų – visur, kur tampi matomas, tačiau negali garantuoti rezultato? Atsisakymas išsiaiškinti priežastis ir užtikrinimai prieš kameras, kad negrius Kalnas, kuris vos paties užtikrintojo neužgriuvo, buvo klaida.

Sudalyvavimas Vyčio pašalinime iš Lukiškių, galutinai nubaidęs didžiąją dalį dar buvusių solidesnio amžiaus rinkėjų, buvo klaida. Už visas prisiimtas atsakomybes teks ir atsakyti.

R.Karbauskis liko su nebereikalingais pinigais, keliomis nuprotėjusiomis moterėlėmis, fanatiku alkoholio ministru, krūva suglumusių valstiečių ir nuolat smunkančiom reitingų kelnėm. S.Skvernelis vis tvirčiau užvaldo situaciją.

Jis gilina įtaką, vis daugiau reikšmingų valdymo svertų perima seni geri draugeliai ir statytiniai. Neturėdamas stabilios, formalios parlamento daugumos ir bet kada dėl to galįs atsistatydinti, S.Skvernelis gana mikliai tuo naudojasi.

Ir visiškai pajėgus atsistatydinimu patyliukais šantažuoti ir stabilumo trokštančią Prezidentūrą, ir krinkančius valstiečius. Galimybe išeiti pakelta galva pasinaudos, kai ateis tam laikas ir rasis geras pretekstas pabūti didvyriu. Toks R.Pakso variantas – aš nepasirašiau dėl Mažeikių!

Nusimesti nuo kupros valstietišką naštą ir kilti aukštyn tikėtina pusmetis iki Prezidento rinkimų, kad niekas nespėtų heroizmo pamiršti. Nes D.Grybauskaitė jau irgi mušta korta ir į ją pradedama rimtai nebežiūrėti. Nors dar turi parako ir galimybių.

Nemanykit, kad tik ji labdaras nešioja ir repuoja. Vien FNTT reidu ir tonomis rastų nelegalių pesticidų, kaip pikti liežuviai plaka, – S.Skverneliui artimo T.Barščio „Kauno grūduose“ – bandoma parodyti, kad žaidimas toli gražu nebaigtas.

Dabar apsisprendimo metas ir reikia nepavėluoti. Politinės gaujos, finansų grupuotės, žiniasklaidos, pramonės ir prekybos bosai renkasi, už kurį žirgą statyti. Lems, kaip visada, teisėsauga, kuri X failų ir dokumentų turi apie visus, tik kuriuos panaudoti – štai klausimas!

Su savo praeitimis, patirtimis ir pažintimis S.Skvernelis kompromatų fronte atrodo perspektyviai ir viliojančiai, o galimi oponentai – apgailėtinai. Pats laikas pasirinkti šeimininką ir svarbu nesuklysti. Kol kas rodyklės krypsta į policinę valstybę.

Ar pajutot, kaip baimė apėmė narsiąją žiniasklaidą? Negi manot, kad visi nuščiuvo dėl valdiškų pinigų sisteminei žiniasklaidai dalybų, kurioms neabejotinai diriguoja Premjeras? Staiga išgaravo aštrios diskusijos, nepatogūs klausimai ir kritikos S.Skverneliui – nė žodelio.

Etatinių nuomonių formuotojų tonas ir laikysena, visada buvusi neklystančiu politinės įtakos barometru, ryškiai keičiasi. Bebaimio kovotojo E.Jakilaičio, kiek besistengtų suvaidinti principingą, akys pilnos baimės ir balsas paaugliškai virpčioja, o S.Skvernelis globėjiškai šypsosi.

Politikų siaubas R.Miliūtė pabėgo, pasislėpė ir saugiai kovoja su vis dar pasitaikančiais trūkumais. Net aštrusis R.Valatka, užsidirbsiantis didesnę pensiją iš valstiečių kritikos, viena koja jau D.Mockaus teritorijoje – InfoTV. Kiti kritikai nutildyti arba išvaikyti.

Policinės valstybės, kuri dar daug ką uždraus, nubaus, sugriežtins ir privers daryti, traukinys atvyksta į stotį – paruoškite bilietus. Politikoje visada renkamasi iš to, kas yra ir niekada nežinai, ar kitas variantas nebus dar blogesnis.

Dėl vieno būkim ramūs – apie mus čia niekas nesuka galvos ir nieko mes nepakeisim. Kalbėkim, ką galvojam, – jie kartais išgirsta ir dėl savo naudos truputį pakoreguoja tikslus ir priemones. Nusipirkim alaus, kol dar galima, nes greit ir už tokius žodžius tekste būsi baudžiamas. Ir panaudokim visus receptus.

O šiaip viskas gerai, brangūs Lietuvos žmonės. Prie skylančios užtvankos vandenys gilūs, plėšrūnai ryja mažiukus ir vienas kitą. Retkarčiais plekšteli nuo lydekos bėganti kuoja ir vėl tylu –  tik juodam paviršiuj atsispindi debesėliai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Na nežinau       2017-12-9 1:14

Skvernelis gąsdina gal tik žurnaliūgas ir valdininkėlius. Gal jis ir mano jau prezidentas besąs, bet ir landsbergio anūkas dvi savaites premjeru save vaizdavosi.
Skvernelis susimovė su bunkerio memorialu. Pasirodė kaip fliuksusininkų gerbėjas.

Dzeikas       2017-12-6 22:52

Skvernelis papiginta Smetonos kopija.
Hm…Smetonai palyginimas galetu patikti.

Nujaučiu kažką negero:       2017-12-6 20:52

Svernelyje tūno blogis…

Marginalas       2017-12-6 17:02
> albina       2017-12-6 15:54

nekurstyk, veltui stengiesi. “XXI amžius - kvailių nėra” ( kaip pasakė Varna Lapei ir perėmė sūrį iš snapo į leteną. Taip Lapė sūris neatiteko.

albina       2017-12-6 15:01

Autorius,puikiai valdantis plunksną,rašiklį,klaviatūrą,virkauja,kad viskas prapuolė,o mes iš paskos.Bet juk NIEKO nedarom! Stebuklas,kad dėl Mergaitės susirenka piketas,o dėl visko kito - tik sielvartingi komentarai nuo patogių fotelių.Mes nepatenkinti LRT,bet ir Autorius neragina į protesto mitingą su reikalavimu pateikti finansines ataskaitas.Kiek Jakilaitis gauna iš biudžeto? Už ką tokia alga ir priedai Siaurui?Mes tapom stebėtojais,ne dalyviais,kaip krepšinio ložėse:kritikuoja visi,medalių trokšta,o paremti komandą norinčių mažai.

turi būti       2017-12-6 12:45

“rinkiminę kampaniją” ne tas klavišas nuspaustas.

Prielaida:       2017-12-6 12:43

žinom žmogų protingą, patikimą, tinkamą kandidatą būti prezidentu. Problema: kaip Lietuvoj surinkti lėšas finansuoti jo rinkiminė kampaniją? Kai valdantieji suveikė tokią įstatyminę bazę, kuri jiems reikalainga.

Pesimistas        2017-12-6 12:31

tas Rusteika. Tiksliau bailys, nevilties skleidėjas. Jei taip nori tegu pats plempia tą alų. Redaktore, kai jis ateis atsiimti honoraro, sumokėk centais, kaip Valinskas kadaise. Ir nufotografuok, kai su karučiu tuos centus temps namo.

Apolitas Runkelis - Patvorinis       2017-12-6 12:26

Pajutom. Todėl ir bliaunu visa gerkle, kad reikia galu gale vienytis ir bent jau pabandyti priešintis. Patikėti savimi, kad mes galim. Jei netikėsim, tada tikrai viskas baigta.
Velniop. Jei mirti, tai stovint iškėlus galvą, o ne iš bado, klupant ir prašant išmaldos.

sveiki atvykę į Kvailių šalį       2017-12-6 12:01

“Policinės valstybės, kuri dar daug ką uždraus, nubaus, sugriežtins ir privers daryti, traukinys atvyksta į stotį – paruoškite bilietus. Politikoje visada renkamasi iš to, kas yra ir niekada nežinai, ar kitas variantas nebus dar blogesnis.
Dėl vieno būkim ramūs – apie mus čia niekas nesuka galvos ir nieko mes nepakeisim. Kalbėkim, ką galvojam, – jie kartais išgirsta ir dėl savo naudos truputį pakoreguoja tikslus ir priemones. Nusipirkim alaus, kol dar galima, nes greit ir už tokius žodžius tekste būsi baudžiamas. Ir panaudokim visus receptus.”

Karbauskio išsigelbėjimas       2017-12-6 11:27

pakeisti Skvernelį patogesniu kandidatu į premjerus. Galėčiau pasiūlyti, bet kas manes klausis.

Kodėl nepaminėta       2017-12-6 11:25

Makarkarkytė? Ji labai mėgsta karkarksėti pasikvietus kurį nors išelyto.

niekada is sio pono negirdejau jokiu pasiulymu       2017-12-6 10:40

tik kritika. Ka gi, lengviausia sedint ant sofkutes kurti viska absoliuciai neigiancius straipsnelius.

Jules       2017-12-6 10:21

Tai ne žiniasklaida, o dezinfosklaida - melagių irštva, kuria runkeliai tiki labiau nei Dievu, ypač kai kurie garsūs VU docentai. Na, o mentai su Vilniaus paiko jaunimėlio parama jau išjoja, pasibalnoję Vyčio žirgą Kaune, į prezidentūrą. Kam tai dar neaišku, kokiam Neosovietijos mokslų daktarui? KGB ir jo rezervas aukštumoje, juk ne veltui jų bylos įslaptintos su Saule, tiesa? Tegyvuoja instaliacija - šviesi meno ateitis, ane, eksiukai(Former Bolsheviks)?

Vinis       2017-12-6 10:18

Geras ir teisingas Jūsų straipsnis! Skaudžiai teisingas.
Viskas taip ir yra, o mes eiliniai jaučiamės kaip jūros dugne: ten viršuje siaučia audros, o mes apačioje tik žiopčiojame be garso ir laukiame išmaldos, kuri kartais netyčia nukrenta iš besismaginančių jachtų. Kas belaimėtų tenai viršuje jau mums niekas nepaduos plūdės, nes sotieji alkanų neužjaučia. Nėra nei ko tikėtis, kad ateis tokia valdžia, kuri rūpinsis ir mūsų gerove, o ne savo ir savo artimųjų reikalais. Tad ir gelbėkimės patys, kaip sugebame.

AS5       2017-12-6 10:14

JOKS SMIRDINTIS MENTAS PREZIDENTU NEBUS- JUO BUS URBŠYS, KURĮ MES SAU IŠSIRINKSIM!!
NUSTOKIT PASIDAVINĖT NET KOVAI NEPRASIDĖJUS.

Lietuvos žiniasklaida       2017-12-6 8:42

jau beveik patikėjo ,kad Saakišvilis Rusijos agentas.Putinui pavyks suskaldyti Ukrainą?

Veryga tikrai fanatikas.       2017-12-6 8:36

Jam žmonių eilėse pas daktarus,kartais ir numirštančių,juk negaila.

Skvernelis       2017-12-6 8:35

repuoja su konservatoriai,nes tiek vienas,tiek kiti myli diktatūrą.

Minzdrav       2017-12-6 8:06

Prie A. Rusteikos straipsnių turėtų būti perspėjantis užrašas:
“N-b”.
Kad buratinai neskaitytų. Nes gali įsižeisti.

Agnė       2017-12-6 6:49

,,fanatiku alkoholio ministru,, - šitie žodźiai įžeidė.

mama iš kaimo       2017-12-6 6:47

  Tikslu ir teisinga. Ir perspektyva kraupoka. Deja…


Rekomenduojame

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Kviečiame pasirašyti peticiją, reikalaujančią sustabdyti Jono Noreikos-Vėtros šmeižto kampanijas ir išsaugoti visus pagarbos jam ženklus

Kviečiame visus susipratusius Lietuvos piliečius veikliai paremti Kauno forumo iniciatyvą dėl visuomeninio transliuotojo

Vidmantas Valiušaitis. Ministre Linkevičiau, raskite jėgų atsigręžti į veidrodį

Stasys Yla. Paskutinis atodūsis: prisiminimai apie Joną Noreiką-Vėtrą

Kanadoje gydytojai siūlo įteisinti vaikų eutanaziją be tėvų sutikimo

Audrius Bačiulis. Apie visuotinę debilizaciją: tai, kas anksčiau kėlė šiurpą, šiandien tampa vis labiau geidžiama ateitimi

Vladimiras Laučius. Demokratinio kapitalizmo saulėlydis (I). Pabaigos pradžia

Dienos tema apie Adolfo Ramanausko-Vanago nukankinimą ir nesiliaujantį pomirtinį šmeižimą

Valdas Vasiliauskas. A. Slavino sąrašas

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Ir vėl praraja, arba Apie liūtų ir zuikių drąsą

Arvydas Juozaitis. Trumpas ir nauja pasaulio tvarka: ateina strategiškai palankus Tėvynių Europai laikas?

Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų tyrimas atskleidė naujų faktų apie partizanų vado kankinimus ir nužudymą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.