Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Algimantas Rusteika. Permainų nebus

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 15 d. 9:21

27     

    

Algimantas Rusteika. Permainų nebus

Demokratija – kada dauguma sprendžia. Kaip poterius kala devintokėliams per pilietiškumo pagrindus. Taip parašyta ant visų tvorų.

Prasikrapštykit akeles. Pažvelkit į tą daugumą. Visi plaukeliai visur pasišiauš. Neduokdie, kad tokie spręstų. Būtų pasaulio ar bent šio jo lopinėlio pabaiga. Po poros mėnesių.

Ir malonėkit nesispjaudyti. Aš – ne už diktatūrą ir žmogėdrų tvarkas. Jokia demokratija, autokratija ar diktatūra savaime pasaulyje neegzistuoja. Tai tiesiog sprendimų priėmimo formos. O sprendžia visada mažuma, turinti įtaką. Supaprastintai sakant – elitas. Per savo atstovus, aišku.

Kai prireikia, elitas iškelia diktatorius ar autokratus. Kai sąlygos priverčia – žaidžia pagal taisykles, kurios teikia galios regimybę primityviajai daugumai. Kurią jie garsiai labai myli. Kaip tėvą motiną. O tyliai tai neapkenčia ir bijosi. Išjungus kameras – raukosi iš pasišlykštėjimo.

Elitas – politinis, ekonominis, kultūrinis. Sluoksnis įtakingų žmonių, kuriems esanti valstybė ir jos tvarka reikalinga. Užpakaliais suinteresuotų palaikyti situacijos stabilumą, apsaugoti nuo vidinių sprogimų ir chaoso. Todėl tiek, kiek tai įmanoma nepažeidžiant savo intereso, atsižvelgiančių ir į daugumą, be kurios tai neįmanoma.

Tikrasis elitas randasi istoriškai. Auginamas šimtmečiais. Padėtis visuomenėje paveldima ir branginama. Valstybę visada stiprina ir gina. Nes be jos praras viską. Visuomenė ir valstybė yra stiprios tiek, kiek stiprus ir atsakingas yra jos elitas.

Aišku, įtakos sferose yra grupuotės, profesiniai tarpsluoksniai ir tarpusavio kova. Meilės ir neapykantos. Tačiau pavojaus savo padėčiai akivaizdoje varžovai visada susivienija prieš bendrą grėsmę. Visada gina vienas kitą. Valstybę ir tvarką, be kurių būtų niekas.

Visi esminiai socialiniai pertvarkymai reiškia elitų kaitą. Be to permainų nebūna. Vien atlikus žaidėjų keitimus ir pakoregavus taisykles, žaidimas nepasikeičia. Pas mus jokių revoliucijų neįvyko. Po permainų vėjo trumpam apsimetę negyvais, senieji įtakingi profesiniai, teisiniai, ekonominiai slibinai atgijo. Pakilo nuo dugno ir prarijo narsiuosius reformatorius.

Mes silpni ne todėl, kad turim mažai tankų, pinigiukų ar teritorijų. Ne todėl, kad mažai mylim savo valstybę – kiti savas myli dar mažiau. Dažnai net nebežino, kas ta Tėvynė yra. Esam bejėgiai todėl, kad neturim tikrojo elito.

Visuomenės žiedas nuo sprendimų priėmimo nušalintas. Dabartinis kontingentas kilus pirmam rimtam pavojui, susijusiam su asmenine auka dėl visuotinio tikslo, neabejotinai išsilakstys. Čia ne apie tuos nuostabius žmones, kurių ten, be abejo, yra. Apie daugumą. Dėl jos galit neabejoti.

Smulkusis ir vidutinis verslas – normalių valstybių stabilumo pagrindas. Pas mus sunaikintas kaip klasė. Apie juos palinguoja kalbančios galvos prieš rinkimus. Ištroškę šimto kito turgaus runkelių balsų. Šiaip jie niekam nerūpi. Pjauk nepjovęs – atauga patys, kaip ir visos piktžolės. Bet pavojaus didiesiems girios raguočiams nebekelia.

Didžiojo verslo elitas kilęs iš neskaidrios privatizacijos. Per tarpininkus ir kitaip legalizuoti TSKP ir KGB pinigai. Sovietinės direktorių klikos manipuliacijomis užvaldytas visuomenės turtas. Mokesčių nusukinėjimo schemų ir valdžios remiamo monopolizmo iškelti solidūs ponai. Šis elitas viską už gerą kainą parduos pirma pasitaikiusia proga.

Politinis elitas, finansuotas ir tebefinansuojamas neaiškiais būdais. Dujų monopolistų, kontrabandos srautų ir nešvariais biznio pinigais pagimdytos naujosios partijos. Ar savo sultyse užsikonservavę neįgalios senosios. Politinė sistema, maksimaliai atskirta nuo pilietinės kontrolės ir uždaryta nuo visuomenės. Partijos, tapę stagnuojančiais grupinių interesų realizavimo įrankiais. Šis elitas pasiduos pirma pasitaikiusia proga.

Tikrieji kultūros žmonės – seniai ant atsarginių suolelio. Rašytojai, tapę prašytojais. Menininkai, tapę valstybės klerkų rentininkais. Užupio ir užribio tauta. Kuriuos, jei tik kas, apdergia kas netingi. Viešąsias erdves ir masinę sąmonę valdo šou verslas. Vidutinybių Aukso Orda. Šis elitas parsiduos pirma pasitaikiusia proga.

Tai kur tie stebuklingi receptai? Pranašo programos, kaip viską mikliai pakeisti? Ar kokio nors naujo dievo iš mašinos iliuzijos? Na, taip juk įprasta. Jei kuo nepatenkintas – atsakyk leninietiškai, ką daryti. Ir kad viskas būtų paprasta. Kiekvienam asilui suprantama. Tilptų į puslapį teksto ir būtų įgyvendinama per savaitę. Ir niekam nieko nereikėtų daryti.

Bėda ta, kad atsakymų nėra. Visi keliai sėkmingai ir gudriai užkardyti. Socialiniai liftai neveikia. Teritorija prie valdymo skydinės aptverta ir sargyba ginkluota. Joks girtas direktorius nebeįsibraus. Už tvoros laksto dantingi, pikti ir dozuotai alkani apžvalgininkai. Kokių nors jėgų, galinčių bent pradėti ką nors realiai keisti, nėra ir nenusimato.

Tikros opozicijos niekada neturėjome ir neturėsime. Nes jos nerėmė ir nerems esama padėtimi patenkintas elitas. Kokia nors kova tebus grupuočių pasistumdymas dėl įtakos, niekada nepakeisiantis nieko. Visus pavienius entuziastus sistema suvirškins. Arba pavers pajuokos objektais.

Pilietininkai? Nejuokinkit. Minties galiūnai ir veiklos nykštukai. O ir neturi pinigų jokiai veiklai. Ir niekas niekada jų neduos. Nesugeba dirbti jokio konkretaus, rezultatyvaus darbo. Tik kuria ugningus tekstus. Jais žavisi ir vienas kitam pavydi. Susirieja tarpusavyje dar nepradėję bent ką nors konkrečiai daryti. Pastangų viršūnė – koks nors mitingas ar peticija.

Taip ir būsim. Čia ir dabar. Ant virpčiojančios iš įtampos žemės. Silpni ir priklausomi nuo visų vėjų. Pasiduodantys ir parsiduodantys visoms įtakoms ir pasaulio madoms. Protingoms ir idiotiškoms. Pakovoti už save sugebėsime tik krepšinio aikštelėje. Ir nesvarbu – laimėsim ar pralaimėsim. Vis tiek po to lėksim daužyti vitrinų. Saviems.

Jau baigia užaugti karta, kuriai tai yra norma. Kuri palaipsniui taps elitu. Viskuo amžinai patenkintu. Silpnu ir neatsakingu, nes tai juk paveldima. Tiems viską nedelsiant reikės duoti. Kitaip apsiverks ir išvažiuos, kur riebesnė demokratija. Ten tėvynė, kur gerai. Būtų gerai ten, kur galvas gyviems prieš TV kamerą nupjauna – išvažiuotų ir ten.

Nebeliks greitai senių bambeklių. Ir gyvensim visi sau lengvai ir laimingai. Su visų dainų daina, įžūliais vedėjais ir išprotėjusiomis vedėjomis.

Matyt, taip mums ir reikia. Iki pirmos tikrai didelės problemos. Kuri užklups, kaip visada, nepasiruošusius. Kaip kelininkus žiema. Kurios niekas nelaukia. Bet visi jaučiam – ateina.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Rimantas       2020-01-28 13:26

Na, šiaip vėdinimas nėra, kad nieko nekainuoja. Nebent langus atidarinėsi pastoviai, bet žinant oro taršą, tai nėra pats efektyviausias būdas.

Marginalas Autoriui       2016-09-19 2:51

Painiojate sąvokas: demokratija ir autokratija nėra to paties skirstymo kategorijos, kaip diktatūra ir laisvė. Viena yra valdymo formos, kita - tų formų įgyvendinimo būdai (arba gal griežtumo ir nuoseklumo laipsniai).
Jei kažkodėl manote, neva demokratija sietina su laisve, bet autokratija - būtinai su diktatūra, prisiminkite Sokratą arba demokratų jakobinų giljotinas, nuo kurių ir prasidėjo antikinių vergvaldžių demokratijos sugrįžimas į Europą (žinoma, po jakobinų tas sugrįžimas veikė palaipsniui, nuo laisvesnių būdų iki dabartinių orvelinių elektroninių).

Marginalas        2016-09-19 2:35

Beveik taip, bet viskas kitaip.
Juk per permainas formavosi ir elitas, labai daug sąžiningų lietuvių būtų noriai grįžę iš emigracijos - kodėl vienus nustūmė alkūnėmis, kitus nunuodijo šaunūs kagėbistiniai komjaunuoliai privatizatoriai?
Rusteika pamiršta laiką: dabar triumfuojančio globalizmo epocha, bet ne 1918-ieji. Visi raudoni svolačiai liko valdžioje tik todėl, kad taip norėjo bilderbergai. Negi Vakarų žvalgybos nežinojo, kas yra kas? Kur ta Vakarų pagalba integruojant į save šį išverstakailių banditų širšyną? Ogi ji tokia būtent ir buvo pagal formulę “Laisvas kapitalo, prekių ir [badmiriaujančios] darbo jėgos judėjimas”, o tai yra, kaip pareiškė Bilderbego įkūrėjas, nacionalinių valstybių pakeitimas bankiniu ir intelektualiniu pasaulio elitu”. Tad elitas dabar GLOBALINIS ir BANKINIS, garbusis Autoriau! Todėl Lietuva sėkmingai išsivaikšto, kaip ir numatyta, su internacionalinę patirtį kompartijoje įgijusios valdžios pagalba. Išsivaikšto tam, kad atsikeltų už pavalgymą dirbantys afrikiečiai.
Taigi elitą turime Briuselyje ir Bilderberge, viskas OK.
PS Juozapui: ar chunta smulki gauja, ar nesmulki, nuo to situacija nesikeičia. Pats turėtum suprasti, kad valdžia ne Lietuvoje. Nereikia net įtemptai mąstyti: jei iš mažos valstybės atimti jos nacionaliniai pinigai, kaip ji pati gali valdyti savo ekonomiką? Kas ją reguliuos, jei ne pagadą darantys galingi užsienio bankai, kurie tvarko ES valiutą? Kokia čia gali būti “laisvė ir nepriklausomybė?
Kol kas visos direktyvos sėkmingiausiai įgyvendinamos, pradedant nuo “laikino” laisvės apribojimo EP 2006/24/EC “kovai su terorizmu” (kuri jau seniai pamiršta, nes tikras terorizmas ėmėsi neva “kovos su korupcija”, o tam neva anksčiau trukdė visokios “atgyvenos”, kaip privatumas arba bankinio indėlio paslaptis).
Baikime juokus! Be galingos, panašios į islamišką, religinės krikščionių revoliucijos bent Centrinėje Europoje, nieko neįvyks, o pasionarų, deja, kol kas būta tik Ukrainoje. Jei tuo ir baigsis, belieka laukti tik Armagedono (Harmagedono) (beje, nieko baisaus tikinčiajam).

Povilas       2016-09-16 20:50

Ponui Tiksliai.
Tai ne tik apie šio portalo komentattorius.
Ir ne tik apie komentatorius.
Tai liečia ir jus…, ir mane…, ir patį Rusteiką...
Deja.

Egidijus anonimui       2016-09-16 20:05

Na tai puiku, jūs ir užsiimkit “perspektyvų prognostika”. Tik kad nelabai išeina, matyt. Pyktis rodo, kad ir neišeis. O išvadas tai pats pasidarot kokios jums atrodo patogesnės. Teikit receptus, profesoriau.\

Egidijui       2016-09-16 17:47

Pone, tamsta esamos padėties konstatavimą nuo perspektyvų prognostikos skiriate?
Niekas nepeikia autoriaus padarytos diagnozės, priekaištaujama dėl nuostatos kuri kol kas yra paremta tik asmenine autoriaus prielaida, pateikimo kaip išvados. Be to nuolatinis teigimas tipo, “nieko mes nepadarysime, nieko mes nepakeisime” yra tam tikras neurolingvistinis sąmonės programavimas, papraščiau tariant, kodavimas. Problemų ir taip daug. Kam jas gilinti.
Todėl, autorius, kuris yra tikrai nekvailas ir moka rašyti, galėtų parodyti savo sugebėjimus teikti pasiūlymus, idėjas.
Diagnozuoti, ypač labai akivaizdžius dalykus,  nėra labai sunku, o rasti receptų, va čia jau reikia gabumų.
Na, o dėl to “veidrodžio”...
Kada tamstapaskutinį kart į tą daiktą atidžiau pasižiūrėjai?

Egidijus       2016-09-16 17:19

Šiaip tai įžvalgų vertingumas yra ne jų radikalumas ar suvaidintas optimizmas, tuo labiau ne kokios nors politinės išvados. Pritariu autoriaus nuomonei. O kad taip yra ir taip, deja, ir toliau bus, kaltas ne tekstas, o gyvenimas ir mes patys. Visi komentatorių pezalai apie tai, kad tai pesimizmas, yra tik pezalai ir norai, kad taip nebūtų. Bet taip yra ir nepykim ant veidrodžio.

Baisu       2016-09-16 2:46

tai ką, ar naujas Seimas neduos pinigų? Ar neatims iš turtingųjų ir neišdalins vargšams. Tai kuriem galam tada išvis balsuoti?

to Tiksliai       2016-09-15 23:42

ar kalbate apie save?

Tiksliai       2016-09-15 23:39

” Minties galiūnai ir veiklos nykštukai. O ir neturi pinigų jokiai veiklai. Ir niekas niekada jų neduos. Nesugeba dirbti jokio konkretaus, rezultatyvaus darbo. Tik kuria ugningus tekstus.”
Juk tai apie šio portalo komentatorius.

J. ( pataisymas)       2016-09-15 20:10

Pasitraukimo teisė yra, bet ar jau tikrai laikas rezignacijai?

Juozapas       2016-09-15 20:06

Sveiki.
Visiškai pritariu bičiuliui s.m’ui kuris labai teisingai įvertino fatalistinę šio straipsnio potekstę. Taip, padėties įvertinimas tikrai yra realistiškas, bet dėl galimybių, išeičių  nebuvimo nesutinku. Išeičių visada yra.
Kas ieško tas randa, o kas stengiasi, tam ir D-vas padeda.
Požiūrį į ateities perspektyvą nulemia daug veiksnių ir faktorių.
Tačiau norēčia priminti vieną dalyką apie kurì tokiame kontekste beveik niekas neužsimena. Taigi, mano giliu įsitikinimu požiūris į ateitį, savo galimybių vertinimas tiesiogiai priklauso nuo to kiek žmogus turi viduje ...orumo.
Orus, Garbės kaip kertinio savo vertės mato nepraradęs asmuo- toks žmogus niekada nekapituliuos. Atvirkščiai, orus žmogus nepaisys nei sunkumų, nei galimų praradimų baubų, bet darys, veiks, bus atkaklus, stengsis, ieškos bendraminčių.
Kapituliantiškumas yra vien bailių - tai nevykėlių, lūzerių ir ypač tinginių  figos lapelis.
- Me e eaaa a a e e es nieko negalim! Taip bliauna avinai.
Nes yra neįgalūs. Moraliniai invalidai. Nes neturi savigarbos, neturi orumo.
Todėl kolegai Dzeikui šį kartą nepritarsiu.
Dzeikai, tamsta esat protingas žmogus, jūsų argumentai svarūs ir pateikti scenarijai tikrai gana realistiški. Bet trūksta to, mano aukšiau paminėto, mato, trūksta požiūrio per giluminę moralės prizmę. Pabėgti nuo niekšų, emigruoti iš pavojingos vietos yra racionalu, bet ar tai oru?
Mes dar tikrai ne tokioje padėtyje kaip sirai ar libijos gyventojai.
Pasitraukimo teisė yra, bet ar lau tikrai laikas rezinacijai? Ar mes bent kada pamėginome apginti savo orumą?
Kol kas net nebuvome bandę. Logiška būtų pabandyti. Ir ne tik pabandyti.
Padaryti!
Nes, ta klika kuri Lietuvą uzurpavusitikrai nėra pasaulinio mąsto niekšai kurie būtų mirtinai pavojingi.
Lietuviška chunta yra tiesiog smulkių niekšelių gaja. Bailių niekšelių.
Ar mes jau esame tokie save iki plintuso nuvertinę jog klauptumeisi prieš saują pasipūtusių šiknių?
Asmeniškai aš neketinu. Man orumas, savigarba neleidžia bėgti nuo menkystų.
Menkystas reikia statyti į vietą ir tuomet bus erdvu oriems piliečiams.

Dzeikas       2016-09-15 14:16

Na kodel nesikeicia niekas?
Pries 20 metu buvo tikejimas,kad susigules, issikristalizuos (“pirmas milijonas visada vogtas”, a ne?) ir isplauks pavirsiun “Siaures Atenai”.
Pries 5-10metu K.Stoskaus igarsintas “kazkas ne taip”.
Ir apoteoze sis straipsnis: “apie viska pagalvota” - manevro nera.
Ne kiek neabejoju,kad tektoninio luzio metu pateksime rusams, nes nei lenkams, nei vokieciams mes ir veltui nereikalingi.JAV jei butu galybes virsuneje gal palaikytu cia koja kaip tarpduryj rusams, suteiktu “savu sunsnukiu” statusa ir lieptu vietiniams “vierchams” “bezpredielo nedaryt” ir vaikucius prievartauti tyliai,kad galai nelistu.
Bet ir pas juos virsmas.Taiwanas ir Japonija kuriuos palengva ima stumdyti Kinija jiems labiau rupi, o visur jegu neuzteks.
Ka daryti? Jeigu jums artimesnes Vakaru civilizacijos vertybes - traukites i Vakarus.Jei azijines - likite cia.Beje, rusiskas neototalitarizmas nedraus svesti vasario 16, kovo 11 ir kas ten dar yra.Netgi grasins baudomis jei neisite i sventines demonstracijas ir nesisypsosites kai mosikuosite trispalve(lietuviska).
PS. Elitas , Vakaru valstybiu, taipogi galetu uzciaupti nasrus, apipesiot kaip vistas savaja vidutine klase, taciau samoningai to nedaro.Zino perspektyva.

VaidasVDS       2016-09-15 14:04

Kol kas permainų nebus.
Nei seni pranašai (po Jėzaus laikų), nei nauji to kelio atskleisti taip ir nesugebėjo.
Daugelis žino Pauliaus “Himną meilei”.
Kai kas žino, ką rašė apaštalas Jonas savo I-ajame laiške:
7 Mylimieji, mylėkime vieni kitus,

nes meilė yra iš Dievo.

Kiekvienas, kuris myli,

yra gimęs iš Dievo ir pažįsta Dievą.

8 Kas nemyli, tas nepažino Dievo,

nes Dievas yra meilė. ...

11 Mylimieji, jei Dievas mus taip pamilo,

tai ir mes turime mylėti vieni kitus.

12 Dievo niekas niekuomet nėra matęs.

Jei mylime vieni kitus,

Dievas mumyse pasilieka,

ir jo meilė mumyse tobula tampa. ...

18 Nebėra meilėje baimės,

bet tobula meilė išveja baimę.

Baimė bijo bausmės,

ir kas bijo, tas dar netobulai myli.

19 Mes mylime, nes Dievas mus pirmas pamilo.

20 Jei kas sakytų: „Aš myliu Dievą“,

o savo brolio nekęstų, – tasai melagis.

Kas nemyli savo brolio, kurį mato,

negali mylėti Dievo, kurio nemato.

21 Taigi mes turime jo įsakymą,

kad kas myli Dievą, mylėtų ir savo brolį.

——
Štai tas kelias, kuriuo turi eiti žmonija. Tik kad niekas jo nepropaguoja, o jei propaguoja, tai prideda daug to, ko iš tiesų Jėzus nemokė ir gaunasi klystkelių klystkeliai.
Tuomet atsiranda šaukiančių, kad reikia su baime laukti apokalipsės, nekęsti vieniems kitų, smerkti žmones, o ne jų darbus. Taip tarnaujama velniui (tikrajam), nors galvojama, kad tarnaujama Dievui. Žmonės savo išmintį gadina savo klydimais.
Labai gaila, kad klysta net ir labai padorūs, intelektualūs bei talentingi asmenys.
Kol akli ves aklus, į duobes kris visi…

s.m.       2016-09-15 13:25

“veža”, kaip visad, Algimanto sarkazmas, bet tema (potekstė)straipsniui pasirinkta banali. Ajai, nieko negalima padaryti, ajai, viskas prarasta. Ir iškart minia komentuotojų pasigauna verksmingą gaidą - ūbūbū, viskas, šakės, nugi tu pamėgink, nieko nepakeisi…
Pažiūrėkit aplinkui ar taip jau viskas beviltiška? Va dr. Ramanausko manifestas dėl rinkimų neteisėtumo, va Jono Ivoškos to paties klausimo dar gilesnė teisininko analitika. Visur šiame portale daugybė be galo šviesaus žmogaus daktaro Leto Palmaičio įžvalgų. Pagaliau Juozapo sarkazmas, nė kiek ne blogesnis už Rusteikos, tiktai absoliučiai nepropaguojantis, susimąstykite kam naudingiausio, “niekonepakeitizmo-viskoprapuolizmo”...
Kiekvienas turime susimąstyti pradedant nuo savęs. Pradžiai savęs paklausti - ar aš noriu ir toliau murdytis šūde, kur skirtingų pavadinimų ex-bolševikai ex-prichvatizavėliai ir jų atplaišos (vaikai, anūkai)vagia iš mokesčių mokėtojų nesivaržydami jau milijardais, sprogsta nuo apsirijimo ir pendėja nuo įsivaizduoto visagališkumo.
Atsakius į pirmą klausimą neigiamai, toliau natūraliai seka klausimas “ką aš pats bent minimaliai galiu padaryti, kad reikalai keistųsi”. Nėra ką daryti?... Pasufleruosiu, - jei nepagrįstai užkabino koks suskis biurokratas, ieškantis ko nepametęs, ne eiti uodegą pabrukus su “lauknešėliu” ieškotis pusbrolio kumelės švogerio žmonos draugės, dirbančios toje pačioje kontoroje, “problemai sutvarkyti”, o susirinkus turimus ar be vargo gaunamus elementarius popierėlius, patvirtinančius tavo teisumą, nueiti pas tokį užsimiršusį sistemos sraigtelį ir tėkšti per murzę paprasta fraze - Konstitucija sako, kad tu mano tarnas, va ir tarnauk deramai akių nedrąskęs. Prognozuojant antikonstituciškai (temos tęsinys Ramanauskui ir ivoškai) “perdaryto” iš tarnautojo į valdininką biurokrato atsakymą “dėjau, runkeli, ant tavo tititiucijos” labai nesudėtinga šiais mabylų laikais pasirūpinti, kad peržengus tau tarnaujančios valstybinės įstaigos slenkstį dėl viso pikto suktųsi garso įrašymas… Jei reikalas prieitų iki teismo, būtų labai įdomui pažiūrėti į tokio narsaus dėjiko suglumusią murzę...
Jei gyvenimas privertė turėti reikalų su teismu, - ne lošti durną loteriją ieškantis “teisingo advokato” (tuos, kurie klientams vapa kiek kam reiks “duoti”, o ir dažnai “nenuduoda”, vadina “kupranugariais”), o veikti pasikliaunant įstatymu, sąžine ir Dievu. Bylos pralaimėjimas pirmos instancijos teisme dar joks pralaimėjimas. Reikia turėti omenyje, kad jei kita pusė eina pirkimų keliu, apeliacinėje ar kasacinėje instancijoje “pavargs” pirkti…
Eiliniam žmogui paprastai neaktuali šimtų tūkstančių tema ir skaičiavimai, kiek reikės skirti kyšiams… Įsigilinus, netgi šioks toks pralaimėjimas, kažkiek sutrikdantis gyvenimo ritmą, būna moralinė pergalė. Kodėl? ogi tgodėl, kad tas, kas kartą pajuto pirkto teisingumo skonį, jau nebesustos. To paties norės ir dar kartą, ir visada. Kol vieną dieną, užsirovęs ant dar kietesnio “teisinguolio” ners į kokį prūdą su bačkoje įbetonuotomis kojomis…
Toliau, ar būtina verkšlenant “visi taip daro” per jėgą grūsti medikui pinigą į kišenę???... Jei neturi kur dėti pinigų, čiuožk į privačią kliniką. Ten už susimokėtus bent jau turėsi teisę pareikalauti kokybiškų paslaugų. Jei byra ašaros, kad nėra centų kyšiams ar privačiai medicinai, visai pravartu prisiminti prosenelių “mediciną”. Nemokamų žolynų pievose ir miškuose pavidalu, elementaraus grūdinimosi pavidalu. Kam šerti farmacijos monstrus už bevertę chemiją mokant kosminius pinigus už tą patį žolyną, supresuotą į tabletes? Kam skiepytis nuo gripų, kai česnakai maxėse kainuoja ne šimtus eurų, kai kambarių vėdinimas nieko nekainuoja…
Aišku, jau kiek nuklydau nuo “ką galima pakeisti” prie pamokslavimo, kaip ir ką galima be titaniškų pastangų pakeisti kasdieniame gyvenime. Betgi dideli darbai ir prasideda njuo būtent smulkmenų.
Ar manote tie, kur juodomis volgomis važinėdavo, kada nors tikėjo, kad bolševizmo laikai Lietuvoje baigsis???... Ar nelaikė durneliais ir nesityčiojo iš disidentų, kurie nedideliais darbais artino prie to, kas komunistams atrodė kliedesiais???...
Ar taip sudėtinga bent pamėginti suvokti paprastus “receptus”, kurių pilna šio portalo komentatorių kartais, rodos, ir naiviuose pasiūlymuose???...
Iš krūvos paverkšlenimų pirmas pozityvus daigas Alio komentaras… Pradėti jį subombarduoti su “ar nesakiau” teisuolio kauke labai lengva. O jeigu tiesiog draugiškai ir be pašaipos pratęsti mintį, kodėl pasiūlymas neatrodo labai realus ar ką reiktų daryti, kad jis taptų realesnis???...
Pakaks pradžiai.
Nenoriu supanašėti su tais, kurių darbas užpaklodinti rimtas temas…

> Alis       2016-09-15 11:14

O kas pas mus dirba kartu?Prisiminkim vien referenduma del zemes pardavimo uzsienieciams.Kas isejo is to darbo KARTU?Galutiniam rezultate organizatoriai tarp saves susipjove ir gavosi didelis psssssssssssss…O dabar negalejo visi kuoliai, vaisvilai, paulauskai ir ect. susijungti i viena bendra darini ir eiti i rinkimus?NE, JIE TO PADARYTI NEGALI, nes, ko gero, visi nori buti vadukais.Ir toliau sedesim sub…

Alis       2015-09-16 13:37

Sveiki,
labai jau panašu, kas rašoma, bet manau išeitis yra. Reiktų pradėti nuo žiniasklaidos “elito” (TV, radijo ir spaudos) Čia yra didžiausias profesionalaus požiūrio trūkumas. Pradeda kokią temą sukelia sąmyšį ir šnipštas…. - taip pat politikai, o akademinės visuomenės atstovai ilgalaikėse atostogose.
Viskas bus gerai ir blogis turi pabaigą. -Tik kartu dirbdami, matydami ką daro…, paragindami vienas kitą turėsime mums norimą rezultatą. -Elito niekas negamina ir niekas neparduoda. Atsakingu prieš valstybę ir visuomenę elitu tampa ta visuomenės dalis, kuri įdeda daugiau pastangų sąžiningu atsakingu buvimu tarp mūsų

Deja       2015-09-14 17:13

simtaprocentine tiesa.

Nu bet       2015-09-14 14:57

patys gi valdžią renkam. Jei tikėti apklausomis, tai socdemai su liberalais reitingų višūnėje, premjeras iš vis nors ir šiandien karūną dėk. Mylim, seilėjamės, kai valdžia susimyli į kokį kaimą užsukt raudonus kilimus tiesiam, nu tai kas čia dabar negerai. BAMBEKLIAI!

liudniausia       2015-09-14 0:34

kad senieji dvasingumo dinozaurai vienas po kito iseina ir nera kam ju bepakeisti.Na ir…daug chunveibinu uzauginome…O del balsavimo-galetu nors po koki nesudetinga logikos uzdavinuka liept isspresti,pries gaunant balsavimo biuleteni-ar zmogus pilno proto patikrinti.O siaip tai-tikrai smegenys yra isplaunamos per viesas informavimo priemones kaip reikiant-geriausias pavyzdys-Siaures Koreja.Musu ,,elita” gerai apibudina viena paskutiniu A.Brazausko skaitytu knygu-,,Kaukole zaliame lagamine”. smile

Romualdas       2015-09-13 13:20

Pirmą kartą  skaitau straipsnį, kur taip kondensuotai iš esmės pasakyta viskas apie visą padėtį Lietuvoje. Nebereikalingos jokios tiesos.lt keliamos diskusijos, nes jos nieko nesprendžia. Keliai problemoms išspręsti
“užkardyti” tų tariamai pralaimėjusių.

EiSi        2015-09-13 10:44

Atsiprašau. “Šviesaus rytojaus”

EiSi > Tvarka bus       2015-09-13 10:41

“Kai kalašnikovas sukalens” reikš tik viena, kad istorija suka tą patį ratą ir kad eilinį kartą “šiesaus rytojaus” bus siekiama lipant ant to paties grėblio.

Pensininke       2015-09-13 10:41

Visa TIESA parasyta, bet eilini karta lieka pabambeti, liudna ir graudu, kad nera mastancio jaunimo,  POLITIKU - ASMENYBIU, nes, jei tokie ir atsirastu, juos   senasis “elitas” “suvalgytu” ivairiais blogais epitetais. Egzisruojanti ir mirstatnti liaudis.

skaudu,       2015-09-13 10:11

bet tai tiesa.

Tvarka bus       2015-09-13 7:02

Tvarka bus tik tads, kažkada sakė vienas geras žmogus, kai kalašnikovas sukalens. O prie to einama mažais bet užtikrintais žingsneliais, tereikės tik vieno gero postūmio ir viskas ir bus tvarka.

Komunistų partija       2015-09-13 6:38

kodėl bijoma pasakyti, kad tas valdantis “elitas” - tai didžiausi nusikaltėliai - kolaborantai komunistai?
Ir ji viską daro, kad išlaikytų valdžią savo rankose - tame tarpe naikina vidurinę klasę ir sukelia įtampas visuomenėje.

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.