Liustracija ir desovietizacija

Algimantas Rusteika. Apsirikote, ponai

Tiesos.lt siūlo   2018 m. sausio 8 d. 12:37

27     

    

Algimantas Rusteika. Apsirikote, ponai

slaptai.lt

Na ką, kas dar liko neapdergtas, ar jau apdergėm viską? Šimtmečio proga kas mėnesį po šimtą nusipelniusių, mylimų, visuotinai gerbiamų žmonių – į srutų duobę ir vėl bus laisva Lietuva! Gyvųjų bijom, pasityčiokim iš išėjusiųjų – tai numylėtas gyvųjų numirėlių metodas, kurį labai mėgo stribai, numesdami šventose vietose šventų, nukankintų mūsų brolių ir seserų kūnus.

Sakot, vanagaitės su zurofais neteisūs, kai vadovaujasi KGB archyvais ir bylomis, kur daug melo, prievarta ir kankinimais išgautų „prisipažinimų“ ir iš baimės pasirašytų popiergalių, kad galėtum su vaikais išgyventi? O štai burauskaitės, kurios mojuoja tų pačių žudikų sukurptais KGB žurnaliukais – tai labai labai teisios!

Žymių, visų mylimų žmonių apmėtymą mėšlu, kurį privačios vanagaitės pradėjo dėl asmeninio pelno, Lietuvos Respublikos valstybinės struktūros pabaigs už mokesčių mokėtojų pinigus. O sisteminė žiniasklaida visam pasauliui ištrimituos, kad tik Lietuvai būtų geriau.

Klasikinė dezinformacijos operacija, dėstoma pirminio lygio žvalgybininkų mokyklėlės pirmajame kurse, kursantai žiovauja – kaip banalu, ar yra Žemėje debilų, kurie patikėtų? O dėstytojas irgi žiovaudamas atsako – ai, kartais ir tokių priešininkų pasitaiko, primityvios operacijos primityvams nesudėtingos, tai kodėl nepabandžius, juk pigu?

Ką daro net per banaliausius filmus valdžia ateinant priešams? Degina krosnyse slaptus dokumentus, kurių negali išsivežti. Tik ne kiečiausia pasaulyje slaptoji tarnyba. Prieš pat SSSR žlugimą, 1987-siais, KGB tyčia užveda agentūrinių bylų registravimo žurnalą. Pačias agentūrines bylas, jų korteles sunaikina ar išveža, o žurnalą, t.y de facto visą atgaline data sudarytą savo agentų sąrašą nuo pat 1944-7jų, demonstratyviai palieka stalčiuje priešams?

Ir jūs tuo tikit? Rimtai? Tautiniai įgalioti istorikai taip pat tiki ar apsimeta patikėję ir patriotiškai tamposi viešumoj, ką ir reikėjo įrodyti. Lubiankoje Lietuvos poskyrio chebra rūkykloje su panieka kvatoja – litovcai kimba ant pliko kablio, net slieko nereikia! Nes jie tai žino – KGB agentūrinių bylų žurnalas skirtas tam, kad tie lietuvių debilai ar likusieji tarp jų saviškiai atrastų.

O kai atranda – prasideda įdomumai. Štai A.Anušauskas, neabejotinai matęs tą žurnalą ar net laikęs rankose, teigia, kad žurnalas atspausdintas mašinraščiu, bet paskutiniai puslapiai užpildyti ranka, ir tai kelia abejonių dokumento autentiškumu. Tačiau tai, švelniai tariant, netiesa.

Kiekvienas, nuėjęs kgbveikla.lt ir paspaudęs raudonas nuorodėles, gali pamatyti pirmųjų žurnalo puslapių fotokopiją ir įsitikinti, kad inventorinis žurnalas Nr.35 yra užpildytas ranka nuo pat pirmųjų puslapių. Jis ir negali būti pildomas kitaip, nes tai yra „kontorinė knyga“, kurios puslapiai atspausdinti ir surišti gamykloje, ir negali būti įdėti į rašomąją mašinėlę.

Žurnalo tituliniame lape nurodyta, kad jame yra 200 puslapių, kuriuose inventorizuota 1791 KGB agentų byla, tačiau Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras teigia, kad visame šiame sąraše yra tik 1669 agentų pavardės. Ir pavardžių mažiau ne todėl, kad dalies prisipažinusiųjų agentų nėra skelbiama – tokių sąraše yra 18 ir jie įskaičiuojami, tiesiog jų pavardės tvarkingai ištrintos ir tose eilutėse sudėlioti brūkšneliai. Kyla klausimas – kur dingo dar 122 agentų pavardės?

Štai kardinolas Vincentas Sladkevičius – „KGB agentas Alksnis“. Agentūrinė byla „atiduota į archyvą“ prieš pat Nepriklausomybę – 1989 metų lapkričio 21 d. Perduotos bylos Nr.14486 tomų skaičius – 1, bylos puslapių skaičius – 0.

Neblogas „agentas“, kurio byloje per 30 metų nėra sukaupta nė vieno lapelio ir į archyvą „perduodamas“ tuščias segtuvas, nors „užverbuotas“ Jo Eminencija buvo 1958 metais.

Labai būtų smagu pamatyti paskutiniųjų žurnalo puslapėlių fotokopiją – jie internete įdėti pirmieji, tai kodėl ne paskutiniai, svarbiausieji? Ir dar įdomesnė būtų rašysenos ekspertizė, bet jos niekas nedarė ir nedarys. Nes gali paaiškėti, kad žurnalas pabaigtas pildyti jau po Nepriklausomybės, o juk taip ir yra, nes įrašas Nr.1669 padarytas jau 1990 m. liepos 3 d., o likusieji 122, kurių nebėra, –  tai juk dar vėliau?

Taip gal sužinotume ir didvyrius, kurie kam reikia ką reikia įrašė, o tai jau valstybės tikėjimo paslaptis – melskimės. Po keliskart vykusios imitacinės „liustracijos“ juk nėra Lietuvoj žmogaus, kuris nesuprastų, kad tikrieji, svarbūs, įtakos agentai įslaptinti 75 metams ir po 75 metų bus įslaptinti dar 175 metams.

Jų pavardžių niekada nesužinosit ir nesvajokit, o jei kas žinot ir bandot pasakyti – nukrisit nuo laiptų. Duodu kepurę prišventinti, kad ten pusė dabartinio politinio elito iki pačių pačiausių, kuriems padėjus šaukštą tautą ištiks nuomaris ir monumentai nusės didvyrių žemę. Ir kad tos 122 žurnalo gale „nukirptos“ pavardės tik ledkalnio viršūnė.

Šie metai – priešrinkiminiai ir absoliučiai nieko svarbaus, nesusijusio su būsimąja kova dėl vairuotojo sėdynės, viešumoje nevyksta ir neįvyks. Norit suprasti – paklauskit, kam tai naudinga arba nenaudinga. O gal manot, kad burauskaitės laisvai ir nepriklausomai, be suderinimų su Šventąja Dvasia skelbia tokias naujienas? Pirmyn – palatoje Nr. 6 laisvi ir labai nepriklausomi mąstytojai irgi taip mąsto.

Donatas Banionis, Saulius Sondeckis, Vincentas Sladkevičius – KGB agentai? Tą išmesim per žinias, įteigsim ir pasikeis visuomenės vertinimų vektorius – buvo, matote, tokie laikai, visi tada buvo šitokie anokie, reikėjo išlikti ir gyventi, todėl neteiskit ir nebūsit teisiami… Kam reikia, kad taip pagalvotume?

Vieni pasakys: reikia socdemams, nes kaip tada atrodytų tautos priešas Mindaugas Bastys – kad pasikalbėjo su kuo nereikia kada nereikėjo? Kiti atsakys: argi tai nenukreipia dėmesio nuo prisidirbusio valstiečių vadeivos, kurio kovos su LRT yra tik vienas iš būsimojo karo dėl Prezidentūros epizodų?

Žinant, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą sudaro praktiškai vien konservatorių žmonės ir niekas šioje srityje be Prezidentūros palaiminimo neįvyksta, kad šios žinios pražydo Šventajame Delfyje ir matonių bei pugačiauskų programoje „Vremia“, šie argumentai niekiniai.

Su mirusiaisiais visada susidorojama todėl, kad tai naudinga gyviesiems ir kad išsigąstų esantieji. Lieka vienintelis interesas ir paaiškinimas – jei sugebat, pateikit kitokių – tai būtinybė sudaryti visuomenėje nuomonę, kad visi garsūs ir žinomi, nusipelnę Lietuvai žmonės buvo kaip nors susiję su KGB, yra reikalinga būsimiesiems prezidento rinkimams.

Dabar praktiškai kiekvienam žmogui gali būti pateikti kaltinimai ryšiais su KGB. Gal ir būsimajam, dar nežinomam, konservatorių kandidatui, tyliai ir neabejotinai remiamam D. Grybauskaitės. Prezidentei, pretenduojančiai į aukštas pareigas Europos Sąjungoje – taip pat. Apie tokius kaltinimus seniai kalbama, rašoma ir yra baimės, kad jie pagaliau bus realizuoti, nes per rinkimus niekas nueinančiojo valstybės vadovo nebebijos, o tie, kurie bijojo, tylėjo ir pataikavo, bus itin pikti ir aršūs.

Tai ne šiaip rinkimai, o mūšis dėl Lietuvos ateities. Abejoju, kad tą laimino pirmieji asmenys, labai gali būti, kad aukštybėse jau suprato – patarėjų saviveikla nepasiteisino ir eilinį kartą trenktasi veidu į purvą. Ir gal kabinete aukštomis lubomis jau pasakė ką reikia ir apie „KGB agentus D.Banionį, S.Sondeckį ir V.Sladkevičių“ nebeišgirsime.

Kaip jie norėtų, kad ta tema pirmadienį tiesiog būtų uždaryta ir drąsieji valdiški žurnalistai apie tai nebelotų arba, blogiausiu atveju, nuobodžiai paveblentų ką reikia! Ir mes po savaitės apie viską pamirštume, o reikiama nuostata pasąmonėje išliktų, ką ir reikėjo įrodyti.

Bet visuomenė jau nebe ta, kad tą leistų. Apsirikote, ponai.

slaptai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marius -> ?       2018-01-9 20:38

Ne, aš ne iš KGB rezervo. Užsienio reikalų ministru nebuvau smile)))))

to Marius       2018-01-9 15:09

Jūs gal girtas, jei manote, kad žemesnės instancijos teismas gali paneigti aukštesnės instancijos teismo sprendimą dėl Šatrijos? Beje, o kas atsitiko su teisėja, kuri pripažino Šatriją buvusią KGB, a? Jūs kartais ne iš KGB rezervo? Laukiate Dienos M ar X?

Neišsisukinėk ir negudragalviauk,       2018-01-9 14:40

pone Raigerdai, nes aš nesakau, kad Jūs agentas, o tik paklausiau ir gavau Jūsų atsakymą - ačiū! Kažkaip Vanagaitei sąrašai ir KGB info tinka teisėjams, o čia jau netinka, kodėl? Esat dvigubų standartų maniakas ar mitomanas Stasi Motinėlės karalystėje, kad taip greit puolate į kraštutinumus, nustatinėdamas bukus ir bukesnius paklausėjus? Tai ne raganų medžioklė, nes Stasi Motinėlė šimtamečius po teismus ir kalėjimus tampo, nežinot? Ir tai vadinama Demokratija - Liberalizmo triumfu.

Raigerdas>anoniminiam Ponui Raigerdui       2018-01-9 11:45

Persigandęs Anonimas rašo:“Pone Raigerdai, o Jūs kartais irgi ne agentas? Nagi papasakokite apie savo santykį su šia privilegijų ir viršenybių tarnyba prieš likusius mirtinguosius - nekilminguosius?”. Atsakau į jūsų NKVD-istinį klausimą:apgailestauju, kad jums nepasisekė įrodyti, kad jūs nesate užsikrėtęs paranoja; kaip supratau iš jūsų klausimų, jums reikia mano patvirtinimo, kad aš buvau KGB agentu. Na, žinote, jūs toks esate bukas KGB agentų medžiotojas, kad bukesnio nesu sutikęs. Atraskite man tokį KGB agentą, kuris pradėtų čia viešai skelbtis, kad jis buvęs KGB agentas. Reiškia jūsų klausimas yra absurdiškas, jeigu kalbėti iš esmės. Kokioje galvoje gali gimti tokie absurdiški klausimai? Tik galvoje, kuri nešioja protelį su liguistumo požymiais. Sekant šio Anoniminio komentatoriaus logika (nors kaipo tik logikos jo mąstyme kaip ir yra pats didžiausias stigius), eikime dabar visi į gatves ir išsikabinkime kiekvienas savo etiketes su užrašu:“Aš ne KGB agentas”. O tie, kurie neužsidės tokio užrašo, priskirkime juos KGB agentams. Ir tokiu būdu bus atgaivinta viduramžių Raganų medžioklė. Matai, pone Anonime, aš netinku į KGB agentus, nes buvau nepartinis, ir esu sulaukęs sovietmečiu panašių kaltinimų tik iš sovietinių paranoikų pusės:“jis negali užimti tokių pareigų, kadangi yra nepartinis, o būdamas nepartiniu, jis nevykdys komunistų partijos iškeltų uždavinių”. Beliko išsiaiškinti, kas yra paranoja. “Paranoja (paránoia, graikų kalba parà = šalia, greta ir noûs = protas) – persekiojimo iliuzija, manija, kuri nelaikoma atskira liga, o tik tam tikrų psichinių sutrikimų simptomu. Paranoidinė asmenybė dažnai tvirtai tiki, kad kiti žmonės bet kokiomis priemonėmis siekia jį apgauti, įžeisti, sužaloti ar netgi užmušti. Žmogus dažnai tokius teiginius paremia „įrodymais“, kurie jam atrodo visiškai įtikinami, nors kitiems asmenims nieko nepasakantys. Tokie įsitikinimai gali būti kokios nors manijos požymiai. Paciento neįmanoma perkalbėti, kitų asmenų pateikiami racionalūs argumentai ir bandymai įtikinti neduoda jokių vaisingų rezultatų. Persekiojimo manijos objektas kiekvienu atveju yra individualus. Dažnai preziumuojamas spec. tarnybų įsikišimas. Esant politinio režimo kaitai (pvz., po Antrojo pasaulinio karo, esant okupacijai, prieš ją bei po jos, pasikeitus valstybinei santvarkai) gali pasikeisti ir atitinkamas persekiojantis subjektas (pvz., KGB, GRU, VSD)”. Linkiu Tamstai tapti psichiškai sveiku žmogumi.

Marius       2018-01-9 1:17

Visiškai sutinku su jumis, autoriau. Visa šita KGB isterija užknisa. Juk tie KGB archyvai buvo dukart perfiltruoti, tiksliau vieną kartą saugiai paslėpti, o antrą kartą išvogti. Pirma, aktyvių KGB agentų bylos dar 1990 ar 91 metais buvo saugiai išvežtos į Maskvą. Antra, po 1991 rugpjūčio pučo žlugimo ir lietuviški veikėjai ėjo į KGB pastatą ir po drabužiais kišdavosi savo ir svetimų žmonių bylas ir nešė į namus. Faktas! Taigi ką mes turim? Ogi visiškus niekalus, du kartus prafiltruotus trupinius ir tai dar kai kas drįsta vadinti KGB dokumentų viešinimu… Idiotai. Žmonės sugalvoję viešinti KGB agentų sąrašą - akivaizdūs idiotai. Jei išties Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis buvo KGB agentai, tai be jokos abejonės tai garbingi žmonės, kurie nėjo ir nevogė KGB kartotekos duomenų. Visgi jei nebuvo, nes negalėjo būti. Kodėl nebuvo? Todėl kad ataskaitos rašymas po kelionės iš užsienio - įprasta praktika, žmogus galėjo net nežinoti, kad tai keliauja į KGB archyvą ir dar jis įgauna slapyvardį. Ar dar prisimenate Kazimieros Prunskienės bylą? Gi jai taip pat buvo klijuojama etikėtė, girdi, Prunskienė buvo KGB agentė su slapyvardžiu Šatrija. Ir per teismą Prunskienė įrodė, kad ataskaitos rašymos po mokslų užsienyje nėra buvomas KGB agentu, gi ne jos problema, kad jai net nežinant jai būdavo priskirtas agentūrinis slapyvardis. Tad kam vias šitas cirkas su tais KGB dokumentais? Kam?

P.S. Pats šlykščiausiais dalykas visoje šioje KGB isterijoj besitęsiančioje 26 metus (kam tai naudinga?) kad vienas toks superpatriotas tarybiniais metais važinėjęs po užsienius niekaip nėra pateikimas šiame sąraše.

Na žinote       2018-01-9 0:30

Dar vienas šeškų lizdelis mūsų valstybės institucijose. Jie ten veisėsi 27 metus ir daug spėjo “pridirbti”.

mama š kaimo       2018-01-8 23:41

  Labai ačiū, Algimantai. Jūsų straipsnis - pirmasis, neskaitant kai kurių komentarų kai kuriuose portaluose, atslkeidžiantis viską iš esmės ir tikrai labai lauktas, nes jau buvo baisu, kad tikslas apdergti žmones, kurių dėka Lietuva žinoma pasaulyje, pasiektas. Visi tik dejavo, kad , ką gi, na, buvo užverbuoti, bet gal nieko labai blogo nepadarė...  Skaityti buvo skaudu ir bjauru.
  Dar kartą ačiū Jums, kad ir nedaug kas perskaitys, bet Jūs pasakėte, parodėte ir įrodėte.
  Sveikatos Jums, ryžto, drąsos ir Dievo palaimos.

Liepa       2018-01-8 22:49

Vakar apie tai kaip tik ir diskutavom komentaruose- vyksta baisingos manipuliacijos. Štai ką reiškia laiku neatlikta liustracija.// Kodėl agentėliai , užsėdę aukščiausius postus taip akiplėšiškai elgiasi ir toliau nuodija lietuvių sąmones? -Todėl, kad jie sau susikūrė saugią aplinką ir puikiai žino, Kas yra Kas.// Kuo toliau, tuo bus įdomiau…// Visgi nepamirškim, kad dorų žmonių yra daugiau,- gal kaip nors atsilaikysim ir prieš burauskaičių velniavas, ir prieš tuos pačius, kurie tiek Maskvos laikais “dirbo Lietuvai” ir dabar po Briuselio saule intensyviai “tebedirba” savo naudai.//

Juozapas---A. Rusteikai       2018-01-8 22:22

Sveikinu, puikus žurnalisto darbas!
O ypač malonu, kad skirtingai nei daugelis autorių, ateinate kalbėtis su skaitytojais- toks Reiškinys šių laikų Lietuvoje yra tapęs beveik prabanga.
Šis portalas publikuoja daug Tamstos straipsnių, nor kartais nežinia kodėl ;praleidżia kai kuriuos net ir itin gerus. ( Taip nutiko Jeruzalės temos atveju).
Nesvarbu- beveik kasdien nueinu pasitikrinti į wordpressą ir net neaptikęs naujesnio straipsnio, lieku paskaityti komentarų.  Tikros, gyvos ir įdomios diskusijos nevyniojant į vatą.
Vyksta tikras derunkelizacijos procesas!
Gerai dirbat. Man patinka.
Tiesiog tęskite.
Sveikatos.

 

 

ka gi,       2018-01-8 20:04

eilini karta aciu autoriui uz taip reikalinga straipsni sia tema. Vistik butu labai idomu, kas pabaige ta sarasa kitu rasikliu. Ne del smalsumo, o del to, kad tam pagaliau butu padarytas galas.

Neskaičiau       2018-01-8 19:23

Bet kas paneigs, kad jie neprisipažino B. Gajausko komisijai. O sąrašų tai nebėra. Kažkas turės ir 7 širdies persodinimus, yra iš kur paimti.

to taip       2018-01-8 18:22

Sakai, Motieka? O kas jo tėvelis, nežinai? Kokie jo nuopelnai Lietuvai, a?

Pone Raigerdai,       2018-01-8 17:42

o Jūs kartais irgi ne agentas? Nagi papasakokite apie savo santykį su šia privilegijų ir viršenybių tarnyba prieš likusius mirtinguosius - nekilminguosius? Marginalas irgi kažką čia ne taip nušneka, įdomu kodėl? Okupacijos laikais buvimas agentu atverdavo visus kelius į  ką, manau, gerai žinote, ane? Beje, ir dabar tai suteikia ką tokį užsiregistravusiam KGB stukačiumi anuomet? Nežinot, kiek Vokietijoje artistų ir dainuškininkų buvo pasodinta į kalėjimą, kiek nukankintą, ir kiek sąžiningai atsėdėjo vien už dainavimą, dirigavimą orkestrm iki 1945 metų ar budėjimą rūbinėje, nežinot? Dvigubų standartų nebeturėtų būti, likti - reiktų konfiskuoti agentukų turtą ir atsėdėti jiems kaip vokietukams po keletą metelių, kad būtų ir mūsiškiams gera pamoka neišdavinė Tėvynės Lietuvos už privilegijas, VIP meilužes ir viršenybes, už gerovę kitų sąskaita ir pan. Na,o išėjus į laisvę vėl diriguoti orkestrams, dainuoti ir šokti ar seksovus romaus rašyti. Kitaip Lietuvai gresia žlugimas, kol valdžioje ir versle KGB rezervas ir agentūra, nemanote?

Stiprybės       2018-01-8 16:52

Logika, statistikos ir faktų talentinga interpretacija, taiklus ir aštrus humoras, bekompromisinė linija -Algimanto stiprybės. Gal kas ir kitas turi panašias savybes, bet tikrai neturi dar vienos, bene svarbiausios, šiuo momentu - drąsos.

KGBistai kaip "Prakeiktieji vienuoliai"       2018-01-8 16:33

bildės per amžius pekloje kartu su savo vaikais.
Ten ir Judą sutiks ...

Trauk už nosių į viešumą tuos,kurie       2018-01-8 16:28

valstybės vardu paskelbti SAUGOTINAIS 75 metus.
Nebekankime jų.
Jau ir taip prisibijojo…

Marginalas       2018-01-8 16:27

Totalinis protų maišymas ir yra dabartinės “informacijos” esmė. Prieš suvarant į vergų gardą, TV žiūrovų protų likučiai turi būti visiškai dezorientuoti. Būtent tam tarnauja “demokratinė žodžio laisvė”, kuriai nuolat reikia ir priemonių “objektyviai” išleisti garą.

Alg. Rusteika veidaknygėje tęsia (2)       2018-01-8 16:07

“Lenda yla iš maišo, mūsų įtarimai nėra įsivaizdavimai. Pasirodo, dalis sąrašo pabaigos pavardžių įrašyta kitu rašikliu ir kita rašysena. Ir surašant net nesilaikyta chronologijos, t.y. vėliau įvykę įvykiai įrašyti anksčiau. Ką, belieka nustatyti rašysenos autorių, jį apklausti ir žinosim, kas klastoja istoriją.”
https://www.alfa.lt/straipsnis/50250146/paviesinta-kgb-agentu-registracija-sukele-nemazai-klausimu-garsios-pavardes-irasytos-kitu-rasikliu-ir-rasysena

Oi kaip       2018-01-8 16:04

sujudo kagėbistai. KGB tokiems agentukams draugeliams padėdavo konkuruoti socialistiniame lenktyniavime ir užimti geresnes darbo vietas, gauti butą, paklodžių, talonų cukrui ar Zaz’ą greičiau, išskirtines startines pozicijas, pastumiant sąžiningus, kolaboruoti su okupantu nelinkusius žmones į šoną. Na, pavyzdžiui, į dirigento vietą pretenduoja du kandidatai - tokia Dvarionaitė ir ..., ir ką manote, kas laimi? Ogi tas, kas užsiregistravęs agentu kur? Manau, patys žinote, kur reikėdavo savo skundimo polinkį užregistruoti, tiesa?

Alg. Rusteika veidaknygėje (1)       2018-01-8 16:03

apie tariamą kard. Vincento Sladkevičiaus buvimą KGB agentu:
“Agento byloje” nėra nei vieno lapo, net verbavimo ar sutikimo bedradarbiauti popierėlio ar pažymos apie tai - nieko. Taip tiesiog nebūna, net KGB. Aiški klastotė.
Dar labai juokinga, pažiūrėkit - bylos sudarymo metai - padėtas brūkšnys,
vadinasi tos bylos tiesiog nėra. O po to nurodytas padalinys,
atidavęs į archyvą ko nėra ir nebuvo - 4 valdyba.

Raigerdas       2018-01-8 15:53

Man dabar kyla klausimas: ar čia yra labai gudrus planas diskredituoti žinomus Lietuvoje žmones prieš jaunas kartas, kad sudaryti įspūdį, kad Lietuva yra nevykėlių ir išdavikų kraštas, kurio nesugeba valdyti ta į visas puses išsidraskiusi (tai tikrai šizofreniškas valstybės valdymo modelis) valdžia, arba vyksta lietuvių tautos dėsningas sukvailėjimas ir degradavimas, nes yra tiktai 4-oji valdžia, kurios nėra konstitucijoje, bet ji įsigalėjo ir daro, ką nori, - tai žiniasklaida. Kas yra ta 4-oji valdžia? Ji prekiauja chaosu, nes kuo daugiau chaoso valstybėje, tuo geriau gyvena šita 4-oji niekur nepaskelbta ir jokio Seimo nepatvirtinta valdžia. Visuomenė neturi Visuomeninės TV ir kitų jai reikalingų informacinių kanalų, todėl priversta srėbti tą privačių informacinių kanalų ėdalą, kurio pagrindą sudaro šūdinos naujienos. Tokiu būdu atmosfera Lietuvoje yra sukuriama tokia, kad norisi kuo greičiau palikti šitą bepročių valdomą valstybę. Tai, jeigu “LGGRTC 2011 m. gegužės 12 d. pradėjo skelbti Lietuvos ypatingajame archyve saugomus dokumentus, liudijančius apie sovietinės represinės įstaigos, kuri Lietuvos Respublikos įstatymu ‘‘Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos’’ (Žin., 1998, Nr 65-1877) pripažinta nusikalstama organizacija, vykdžiusia karo nusikaltimus, genocidą, represijas, terorą ir politinį persekiojimą SSRS okupuotoje Lietuvos Respublikoje, t.y. Valstybės saugumo komiteto (rus. KGB) - veiklą Lietuvoje”, tai kaip galima tapatinti NUSIKALSTAMOS ORGANIZACIJOS skleidžiamą dezinformaciją su objektyvia informacija? Nejaugi neaišku, kad mes niekada nerasime tikslių duomenų tol, kol nebus atskleisti KGB archyvai Maskvoje? Gal būt, tai buvo specialiai atlikta šita operacija, kad sudaryti įspūdį, kad štai kokie žmonės dirbo KGB agentais, o tai reiškia, kad KGB agentų bausti negalima. Pažiūrėkite, kaip yra falsifikuojami duomenys Ukrainoje, nes tikslas yra tas pats: sukelti sąmyšį toje tautoje, suskaidyti ją mažas, tarpusavyje besiginčijančias, grupes. Banionio paskelbimas KGB agentu iš karto buvo išplatintas Rusijoje. Manau, kad tai dorai rusų tautos daliai, suduotas rimtas smūgis. Tokiais atvejais žmones dažnai apima neviltis, nes nebežinai kuo tikėti, nes susidaro įspūdis, kad aplinkui daugybė agentų. Arba ta akcija padaryta dėl senatviško marazmo.

taip       2018-01-8 15:44

Pagaliau kalbama dalykiškai, pastebėta faksimilė, kuri gana iškalbinga –net pro švietalą šviečiasi kitame puslapyje ranka rašytas tekstas, o mums meluojama apie mašinraštį. Jei oficiozų žurnalistai pultų ne pas Anušauską, kuris suvelia savo kalbomis net visiems žinomus dalykus, o susirastų tuos, kurie pildė šį archyvinių bylų žurnalą, užduotų dalykinį klausimą dėl to skaičiaus 1791, pasidomėtų, kodėl dingo duomenys apie ankstesnei 1990 m. kovo mėn. B. Gajausko komisijai prisipažinusius gal 800 asmenų, tačiau duomenų apie juos nėra išlikę, į vėlesnę 2000m. liustraciją neįtraukti.  Viešai teigiama, kad kai kurie buvę KGB agentai kreipėsi asmeniškai į tuometinius pripažintus autoritetus – Kazimierą Motieką, Vytautą Landsbergį, B. Gajauską.
  Sakykite, kas tuo metu vadovavo Lietuvai ir kam naudinga buvo betvarkė?
O kaip buvo sudorotas V.Skuodis, kuris nesileido, kad šis centras tarnautų vienai partijai ir dar kilo grėsmė, kad užsispyrėlis bandys atgauti popierius?
Per LRT šiandien raminama, kad viskas gerai. Bet aš galvoju, kad dar geriau būtų, jei GRC pradžiai sudėtų visas kad ir to inventorizacinio žurnalo 200 psl. faksimiles. Prisimenu, kaip V.Skuodis ketino viską archyvinį kompiuterizuoti. Jo pagalbininkė dar iš disidentinio „Perspektyvų“ žurnalo laikų B. Burauskaitė mažiau drąsi, bet juk dar galima papildyti visa turima medžiaga?

Ne tik iš baimės       2018-01-8 14:34

Gal atsitiktinai penktadienį sąrašus patalpinusiam ir šeštadienį atsitiktinai radusiai ir tai paskelbusiai, o apie tai pakomentavusiam atsitiktinai į Seimą patekusiam bus net padėkota.

albina       2018-01-8 13:48

Ačiū Autoriui! Straipsnis stiprus,ne tik žadina,verčia galvoti,bet ir kelia.Gal dar pabusime ir kelsimės? Estijos premjeras rusiškai išmoko,kad galėtų Estijos rusus pasveikinti Kalėdų proga.Mūsų žiniasklaida išvėmė eilinę porciją šmeižto.Gal čia jau dugnas? Gal kažkas turi keistis pagaliau?

$+$       2018-01-8 13:43

Nieko panašaus neįžiūriu šiame smegenų plovimo epizode. Tai tik propagandinio karo elementas, kurio tikslas labai paprastas:
- Va, pažiūrėkite kokie žmonės bendradarbiavo su KGB, kokios asmenybės neatlaikė KGB spaudimo, kokios įžymybės buvo priverstos pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su KGB!!!

O ką jau kalbėti apie kokią nors “vargo pelytę” iš kailių fabriko, kuri dieną-naktį sunkiai nešė grūdą po grūdą į savo karjeros aruodą.

...juk aruodas dar ne pilnas!

ko taip panikuoja nomenklatūra?       2018-01-8 13:15

turi pinigų, valdžią - dar nori, kad ne tik iš baimės ją “gerbtų’ ?
——-
tautos atmintis ilgesnė, už gyvenimus: net po mirties atsimins: jis buvo komunistas, kgbistas.

telepatija       2018-01-8 13:00

Rusteika rašo tą patį ką vakar rašė Juozapas. Gal jis komentarus pas mus skaito?


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.