Visuomenės pokyčių analizė, Ekonominė politika, Savivalda

Algimantas Rusteika. Apie mokesčius ir nesibaigiančias jų reformas

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 14 d. 0:03

4     

    

Algimantas Rusteika. Apie mokesčius ir nesibaigiančias jų reformas

Kas turi vaikų, moka mažiau pajamų mokesčio ir algos gauna daugiau. Dabar valdžia mokesčių lengvatą užraukė, mokesčius atims ir pati vaiko pinigus padalins daug teisingiau – ir dirbantiems, ir ne. Pašalpiniai žiauriai džiaugiasi –galės daugiau pragerti.

Šreko komandos kurmiai toliau kaip pasiutę mažina mokesčius. Susėdę skaitliukais taukši, kiek sumažės, ir sugalvoja, kur padidinti, kad dar daugiau atimtų ir jiems nuostolio nebūtų. Vienoj kišenėj palieka neatėmę daugiau, nes iš kitos paims daugiau.

Paklojo Sodros grindis – gal laikas būtų ir Sodros duris iškirsti, kad galėtum pabėgt? Nesvajokit, Sodra pasivys ir šiurkščiai, be žaismo išprievartaus. Darbuotojų vis mažiau – jie vis bėga ir bėga, o senių vis daugiau – jie vis sensta ir sensta. Ir tie, kurių vis mažiau, turi užtikrinti vis didesnes pensijas tiems, kurių vis daugiau.

Tas uždavinys neišsprendžiamas iš principo. Bet didžiausia jų reforma yra mokesčius sujungti, kad visi pamatytų, ką iš žmonių atima. Na, gerai – tegu pamato, bet ar nuo pamatymo pinigų padaugės? Tų pokyčių tikslas – kad niekas nesikeistų, o visų mokesčių mažinimų rezultatas – mokesčių ir kainų padidėjimas.

Atimam per mažai – reikia atimti daug daugiau! Tik niekas nepasako, kad atėmus pusę iš penkis kartus daugiau gaunančio vidutinio vokiečio jis pragyvens, o iš lietuvio – arba numirs, arba suks mokesčius toliau. Nes susimokėjus viską, teks pasiėmus kepurę tūptis prie bažnyčios arba važiuoti britų senėms subinių mazgoti.

Valdžiai svarbiausia, kad tie, kurie ir taip moka, sumokėtų daugiau. Bet esmė ir ne šešėlis, su kuriuo kiek bekovotų – neįveikia ir neįveiks. Visos priemonės duoda tik šiek tiek didesnį rezultatą, negu pačios kainuoja.

Net jei ir surinktų dar tuos kelis šimtus milijonų, kurių nesurinks, nieko iš esmės tai nepakeistų. Padidintų dar keliasdešimt eurų pensijas ir pusšimčiu algas valstybiniam sektoriui, pakiltų kainos ir pinigų nebeliktų, o žmonės kaip bėgo, taip bėgtų. Užtat galėtų girtis, kaip viską pagerino.

Artėja ES piniginės pabaiga. Šitą šalį gali išgelbėti ne mokesčių procentėlių pastumdymai, o esminis verslo proveržis. Požiūris, kad reikia daugiau atimti ir padalinti, tinka kultūringai, laisvai ir turtingai valstybei, kuria nesam.

Duokit patiems užsidirbti, atleiskit kilpą mirštančiam smulkiam ir vidutiniam verslui – šie žmonės viską susikurs patys ir nieko neprašys. Nukraus socialinę sistemą, gyvens geriau, daugiau pirks parduotuvėse, o jūs gausit tą savo PVM.

Argi užsienio gamybos ir inovacijų įmonės nemoka mokesčių, o gal moka mažas algas ir dar vokeliuose? Ar geriau iš socialinio pavydo neįvesti „Sodros lubų“ ir pagailėti dar didesnių kitų mokesčių lengvatų? Gailėkit skrudžai, kad tik žmonės neuždirbtų daugiau. Juk jums geriau negauti nieko – tegu investicijos neateis, biudžetas gaus apvalų nulį ir turėsit daugiau išlaikytinių ir įtūžusių skurdžių, ar ne?

Išsigelbėjimas gali ateiti tik iš apačios ir iš atvirumo Vakarų kapitalui – jums reikia tik sudaryti sąlygas. Kuo daugiau laisvės ir lengvatų, kad žmonės patys užsidirbtų. Kuo mažiau apribojimų ir dar daugiau lengvatų, kad investicijos ateitų. Kuo mažiau biurokratijos, kad viskas suktųsi greitai. Įsisuktų verslas, atsirastų pinigų ir viešajam sektoriui, nereikėtų meluoti ir atimti iš vienų, kad pridėtum kitiems.

Užmirškit tuos mokesčius, kurių ir taip nesurenkat. Nekreipkit dėmesio į Valiutos fondo idiotų kliedesius ir nesigvieškit apmokestinti bėdžių golfukus. Vienas darbo mokestis, vienas kapitalo ir turto mokestis, vienas apyvartos PVM ir akcizai – tai viskas. Jokių Sodrų, viską surenką VMI, bazinė pensija iš biudžeto, kitkas – savanoriškai per fondus. Gaila, nenori papildomai draustis – nemokėk ir senatvėj graužk savo batus.

Tam tereikia noro mažiau reguliuoti, drausti, atimti ir padalinti. Tačiau to noro valdžioje nėra, o dabartiniai policininkai net noro norėti neturi. Nes laisva ekonomika neįmanoma be laisvos savivaldos ir politinės sistemos reformos. Kurią gali padaryti tik tie, kurie yra sistemos dalis ir todėl to niekada nedarys.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Švarkelis       2017-12-14 20:14

Stengiuosi kaip galiu- noriu dosniai “atsilyginti” visiems buratinams sumetusiems į urnas biuletenius už mane.
Smaugėm ir smaugsim!
Suriesim jus į ožio ragą.
Nes jūs asilai.

tai kad       2017-12-14 17:38

Galutiniam rezultate ko ne visus mokesčius sumoka darbininkas - verslininkų pelnai - tai darbininkams nesumėktas atlyginimas, pelno mokestis tai darbininkų nesumokėtas atlyginimas, algos biudžetininkams tai tarbininkams nesumokėtas atlyginimas, nuo biudžetininkų algų paskaičiuotas mokestis VMI ir Sodrai tai darbininkams nesumokėti atlyginimai, pensijos pensininkams tai darbininkams nesumokėti atlyginimai, biuleteniai biudžetininkams tai darbininkams nesumokėti atlyginimai, PVM skirtumas pravedamas į biudžetą - tai darbininkams nesumokėti atlyginimai - darbininkams nesumokėti atlyginimai nusėdę į verslininkų kišenes ir sąskaitas ir biudžetininkų kišenes ir sąskaitas. Patys darbininkai galų su galais nesuduria, nepajėgia išlaikyti šeimas, įsigyti būstus - nes darbininkams nesumokėtus pinigus pasima biudžetininkai ir verslininkai ir bėga iš Lietuvos nematydami vilties. Variantas - verslininkų pelną apmokestinti iki 90 proc.

tiek       2017-12-14 16:08

ne turto ,o civilizuoto “prabangaus turto ” mokestis ir Lietuvai reikalingas kaip oras. Pinigai socialinės atskirties problemoms privalo būt imami ne smaugiant dirbančiuosius , teisingai apmokestinant pasiturinčius.Tam būtina politinė valia,to turim reikalaut iš politikų.

AS5       2017-12-14 9:08

PATS ABSURDIŠKIAUSIAS IR NELEGALIAUSIAS YRA TURTO MOKESTIS. TU GAUNIESI NE TURTO SAVININKAS O NUOMININKAS. IR TEGU NESIDŽIAUGIA TIE KAS JO DAR NEMOKA- NES MOKĖS VISI- TĄ VALDŽIA SAKĖ NE KARTĄ- TIK BIJODAMI ŽMONIŲ PYKČIO TAI DARO PO TRUPUTĮ.
REIKIA KOVOT PTIEŠ ŠITĄ MOESTĮ.


Rekomenduojame

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.