Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida, Vyriausioji rinkimų komisija

Algimantas Rusteika. Apie „lygias teises“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 29 d. 20:25

20     

    

Algimantas Rusteika. Apie „lygias teises“

Pagal rinkimų įstatymą visi kandidatai yra lygūs, o pagal VRK 2018 m. birželio 19 d. sprendimu Nr. Sp-75 patvirtintas politinės reklamos skleidimo rekomendacijas žiniasklaida negali sudaryti išskirtinių sąlygų kuriai nors politinei partijai ar kandidatui.

Viskas popieriuose gražu! Tačiau gyvenime yra lygūs ir yra lygesni.

Štai skaitomiausias portalas „Delfi“, kuris formuoja daugumos rinkėjų nuomonę – per politinę kampaniją nusiunčiau 3 straipsnius: publikavo vieną, į kitus net neatsakė – taip redakcija „gerbia“ autorius.

Per tą patį laikotarpį toje pačioje rubrikoje publikuota kitų kandidatų tekstų: A.Armonaitės – 11, V.Čmilytės Nilsen – 11, R.Lopatos – 13, L.Kaščiūno – 12, A.Kubiliaus – 8, M.Puidoko – 10, R.Žemaitaičio – 7 ir t.t. ir pan.

Kadangi tokia situacija aiškiai sukuria sisteminiams kandidatams išskirtines sąlygas ir jokia kandidatų „lygybe“ net nekvepia, neapsikentęs kreipiausi į VRK prašydamas užtikrinti, kad Delfi redakcija laikytųsi įstatymų ir pačios VRK priimtų nuostatų.

Savaime suprantama, skundo iki rinkimų, kai dar buvo galima pakeisti padėtį, niekas net nesiteikė nagrinėti. O štai šiandien gaunu atsakymą, pagal kurį viskas nuostabu ir visiems kandidatams Delfyje užtikrinta absoliuti lygybė.

Citata:
„Įvertinus pateiktą medžiagą ir patikrinus portalo delfi.lt skyrelyje „Politiko akimis“ skelbiamų straipsnių spektrą, nenustatyta, kad kuriems nors politinės kampanijos dalyviams būtų sudarytos išskirtinės sąlygos. VRK nuomone, minėto portalo redakcijos kriterijai, kuriais remiantis viešinami įvairių autorių tekstai, yra aiškūs, objektyvūs, nepažeidžiantys kandidatų lygiateisiškumo principo.“

Pasirašo L.Matijošaitytė.

Amen. Beje, tekstai buvo apie tai, kaip iš tikrųjų įveikti biurokratizmą ir sugrąžinti visuomenei LRT.

Tokioje „teisinėje“ valstybėje ir gyvename – vieniems teisė galioja, kitiems – ne. Ir jums visada maloniai paaiškins, kad tai teisėta, o tu durnas.

Ir iš tikrųjų durnas, jei dar kuo nors tiki iš to, kas tau sakoma.

Aišku, netikėjau, bet tikrai negalvojau, kad tai daroma taip įžūliai ir neraustama meluojant. Seni geri sugrįžo – vieną sako, kitą galvoją, trečią daro ir visi supranta, kad kitaip nebus, nes TAIP REIKIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2020-11-2 8:43

Iš esmės Dzeiko kom. ‘Dzeikas 2020-10-31 10:12’ atsakimas autoriui .Aišku menamai dar kažkur ten danguje plaukioja laisvos žiniasklaidos (o tai reiškia ir atsakingos ) konstitucinės dvasios ipareigojancios paisyti jų vertybių , vienok vieno karto autoriui turėjo pakakti suprasti jog viskam yra rybos . Negalima ant paliegusios demokratinės ‘kumeles’ nu

Rusteikai        2020-10-31 11:33

Neapsimesk kvailiu, juk uz tai moketi reikia

Dzeikas       2020-10-31 10:27

TomasJus vel komunistini sh mala.
<...Turtingiesiems naudinga laukinis kapitalizmas - tokį ir turim…>
——————-
Lietuvoje ne “laukinis kapitalizmas”, o vagiu-kapitalistu diktatura. Laukinis kapitalizmas, tai kai valdzia sako: negalime garantuoti jusu saugumo, ginkites ir atsakykite uz save patys. Taip buvo JAV XIX amz pradzioj - viduryj. Ten kur buvo valstiju teritorija - ten buvo istatymai. Ten kur valdzios nebuvo buvo paskelbta “Laisvosios teritorijos” , ten Vasingtonas tavo JURIDINIO saugumo negarantavo, ten turejai save pats saugoti. Va sedai ant zirgo, pasiemei kolta ir eik pasiimk , kas tavo. Steig savo uki, augink, parduok. Uki su koltu ir gint turesi nuo indenu ir plesiku. Gali laimet, gali galva palydet. Bijai - lik kur esi.Niekas jega nevaro. Stai tas vadinosi “laukiniu kapitalizmu”.
Turtingiesiems laukinis kapitalizmas tikrai nenaudingas. Nes esant “laukiniam kapitalizmui” laimi aktyvus,protingi, drasus, mokantys susitarti. O ne tie kurie turtus susislave ir sedi ant savo turtu kaip sunys ant sieno isnaudodami turto monopoli.

Dzeikas       2020-10-31 10:24

TomasJus vel komunistini sh mala.
<...Turtingiesiems naudinga laukinis kapitalizmas - tokį ir turim…>
——————-
Lietuvoje ne “laukinis kapitalizmas”, o vagiu-kapitalistu diktatura. Laukinis kapitalizmas, tai kai valdzia sako: negalime garantuoti jusu saugumo, ginkites ir atsakykite uz save patys. Taip buvo JAV XIX amz pradzioj - viduryj. Ten kur buvo valstiju teritorija - ten buvo istatymai. Ten kur valdzios nebuvo buvo paskelbta “Laisvosios teritorijos” , ten Vasingtonas tavo JURIDINIO saugumo negarantavo, ten turejai save pats saugoti. Va sedai ant zirgo, pasiemei kolta ir eik pasiimk , kas tavo. Steig savo uki, augink, parduok. Uki su koltu ir gint turesi nuo indenu ir plesiku. Gali laimet, gali galva palydet. Bijai - lik kur esi.Niekas jega nevaro. Stai tas vadinosi “laukiniu kapitalizmu”.

Dzeikas       2020-10-31 10:12

As nesupratau Rusteikos jumoro.
Sakykim as turiu laikrasti “Patiltes naujienos”.Ikuriau savomis lesomis,laikrastis mano privati nuosavybe. Ir as, jo redaktorius, simpatizuoju kokiai pederastu partijai. Na tai ir rasineju atatinkamus palaikancius ta partija straipsnius, kvieciuosi jai palankius analitikus. O Rusteikai as alergiskas.Na tai maciau as jo straipniukus grabe ir i savo laikrasti per patrankos atstuma neleisiu.
Dabar jis islenda ir reiskia man kazkokias tai pretenzijas, kad as jo nepublikuoju.
Eik i gatve ir rasinek ant tvoru, jeigu tavo mintys kazkam idomios.
Tas pat su delfi.lt: jeigu tai PRIVATI media sklaidos kompnija tai ji paklusta istatymams , o ant privaciu asmenu nuomuones gali “sikti ir tapsnoti”.
PS. Sioje vietoje kalbu apie PRIVACIAS media. Apie tas kur kontrolini paketa turi valstybe - kalba kita.

Taip naivu!        2020-10-31 1:25

Negaliu patikėti, kad parašyta rimtai. O dar taikėtės į seimą.  Matosi, kad žmogus nesiorientuoja kas vyksta valstybėje. Galiu tik dar kartą parašyti. Vienintelė reali jėga buvo valstiečiai,  jie vis tik sugebėjo atsilaikyti prieš sistemą, kai visa žiniasklaida prieš juos,( nes priklauso sistemai), biurokratai prieš, interesų grupės prieš. Reikėjo žūt būt juos remti, o mūsų inteligentai įkuria krūvą mažų partijų, nes nesugeba adekvačiai įvertinti realybės. Graudus vaizdas.

ah1       2020-10-30 17:56

alaus ir proškų putų

Bernardas       2020-10-30 16:42

Tai vyksta ne tik portale “Delfi”, bet ir ypatingai LRT .

Diedas       2020-10-30 11:43

Nu pavaro rašeiva.
Ne tuos išrinko, dabar visi aplink blogi ir kalti.
Teks suvirškint.
O žiniasklaida pas mus komercinė ir visi stambieji portalai ir didžiosios televizijos priklauso kremlinams.
Jie daro tik tai kas jiems naudinga,reklamuoja tik tuos politikus kurie atitinka propagandinius kriterijus.
Ir niekur laisvame Pasaulyje nėra taip, kad rašeivos būtų publikuojami ne pagal redakcijos politiką o kažkokius lygybės principus.
Asmeniškai pats siunčiau straipsnį su antirinkimine agitacija į daugybę leidinių. Nė vienas nepublikavo. “Tiesos” taip pat. Delfis jau prieš keletą metų užblokavo mano el.paštą
Nėra lygybės? Nėra. Nes jiems netinka laisvo žmogaus nuomonė netelpanti į suprimityvintą šiū dienų pasaulėžiūrą.
Jeigu autorius nori būti publikuojamas, turi jaust iš kur vėjas pučia, užuost kokią smardvę neša ir privalo rašyt tai kas reikia, o ne tai kas šovė į galvą.
Brukdamas savas tiesas nei žurnalistu, tuo labiau politiku netapsi.
Amen

NUSIBODO       2020-10-30 9:48

tie paverkšlenimai..Ir be jų viskas kaip ant delno matosi.

arija:)))       2020-10-30 7:40

vien tik melas valdo mus…

T0mas J.       2020-10-29 22:44

Vadovautis reikia teise, o ne rekomendacijomis. Taip DELFI ir daro, ir apkaltint čūia niekuo negali. Įstatymo nepažeidė. Norint sėkmingai pasirodyti rinkimuose reikia daug lėšų - tada už pinigus tave publikuos, tada ir savo portalą įsteigti galėsi ne savo vardu, ir išpopuliarinti jį. Vargšų partija kapitalistinėje visuomenėje laimėti negali, todėl paprastų žmonių interesų valdžioje niekas ir negina. Kapitalizme juk gyvenam. Nors deklaruojama kad šalis demokratinė, bet valdžia niekada mūsų neklausė kokios santvarkos norim - galimybių teorinių yra begalė: nuo - iki.. Bet turtingieji nusprendžia ir.. taip ir būna. Turtingiesiems naudinga laukinis kapitalizmas - tokį ir turim, toks mūsų santvarkos pavadinimas.
Prieš daug metų jau esu išvadą priėjęs, kad demokratijos negali būti šalyje, kur didelė turtinė diferenciacija. Lietuvoje - didelė.

>> Al       2020-10-29 21:19

O telegrafo neužtenka ?

Toto       2020-10-29 20:53

tai kaziolai,kur buvote…

Paulius       2020-10-29 20:16

o šiaip tai knieti paklausti. kur jūs visi buvote kai prasidėjo selektyvus „įstatymų taikymas“. Kodėl tylėjote kai susėmė mokytoją už trispalvę. Kodėl tylėjote kai armonaitės piemenės marširavo black dicks are biggest marše pažeisdamos bent porą įstatymų. o biuleteniai be rinkimų komisijos parašų? kur jūs tada ponai buvote? Ar sunku buvo oficiai pareikalautė dėl policijos perdėto iniciatyvumo ar visiško neveiklumo? ir tai ne vieninteliai atvejai. ereliai musių negaudo ar ne? tai dabar tenka čirkšti žvirbliais smėlyje kapstantis, deja..

Paulius       2020-10-29 19:54

apskritai tai neįsivaizduoju kaip galima privačias informavimo agentūras (tiksliau būtų pavadinti nuomonės formavimo organais) priversti kažkaip įgyvendinti tokio pobūdžio lygybės principus. Kriterijų yra daug, galima rinktis įvairius. norinčių publikuotis, įtariu, dar daugiau. neišvengiamai nulemia tam tikros prerogatyvos. O redaktorius tėra tik samdinys - daro tai kas liepta - kam jam problemos. Nejau esate toks naivus, kad tikrai tikite iš principo šiais laikais egzistuojant „nepriklausomą spaudą“. Jei būtumėt užkalnis, tai bet kuris Jūsų kliedesys būtų tuojau pat paviešintas ir aplipintas likais ar unlikais

Al.       2020-10-29 19:18

Seniai aišku, kad reikia sukurti nepriklausomą nuo valdiškos gaujos internetinį laikraštį ir TV. Negi taip ir guosimės iki laikų pabaigos ?

piliulkin       2020-10-29 18:39

Ši sistema laikosi ant kitaminčių ignoravimo ir ciniško, formalaus atsirašinėjimo.
Pati kvailiausia “strategija” tokio režimo atžvilgiu yra ...mandagumas.
Nes mandagumą gebistinio-totalitarinio mentaliteto padarai suvokia kaip oponento silpnumą.
Vienintelis vaistas- daryti, elgtis taip, kad negalėtų ignoruoti, kad negalėtų apsimesti jog viskas “fain” ar to nėra.
Koks tas vaisto receptas/
Be didelių kalbų iškart į snukį ( tai nereiškia tiesioginio smurto).
“Į snukį be ceremonijų”, reiškia, kad kai į tavo kaimą atvažiuoja kokia šungrybaitė ar Nuosėda, nesisveikinti susilenkus dvilinkiems vergo poza, o pasakyti tiesiai tarpuragėn-
“Tone, tamsta ir tavo politika yra šūdo krūva, todėl negerbiu tavęs, todėl nešdinkis atgalios ir pargrįžus į rūmus pagalvok, ką darysi kitaip, kad galėčiau tave bent minimaliai gerbti”.

Balamutas       2020-10-29 16:18

Aš viršininkas - tu durnius. Aš durnius - tu viršininkas. Ko negalima už pinigus. galima už didelius pinigus. Tai galioja Jurbarke, Garliavoje, Vilniuje, teismuose, seime, prezidentūroje. Viskas priklauso nuo vierchų demokratiškai - pagal panetkes, tad nebūkit naivūs, tokia realybė.

nuo garliavos viskas aišku tapo       2020-10-29 14:52

dar šiokių tokių iliuzijų turėjo lietuviai
Garliavoje visos žlugo galutinai - esame valdomi pizdukų-kolaborantų.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.