Visuomenės pokyčių analizė, Socialinė politika, Ekonominė politika

Algimantas Rusteika. Apie komunizmą, kapitalizmą ir gyvenimą kitame gyvenime

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 25 d. 3:01

12     

    

Algimantas Rusteika. Apie komunizmą, kapitalizmą ir gyvenimą kitame gyvenime

Antikapitalistiniai komunizmo klasikai mokė – reikia senuosius nuversti, vyrus išžudyti ir jų moteris išprievartauti, o tada viską visiems teisingai padalinti. Ir prasidės tikrasis gyvenimas – iš kiekvieno imsi kiek gali ir kiekvienam duosi tiek, kiek galima, o truputį pakentėjus gėrybės ištrykš pilnu srautu ir kiekvienas gaus visko ir kiek tik nori.

Bet nieko jiems neišėjo, nes jų schemoje buvo esminė klaida – reikėjo dirbti. Liaudis greit pagavo kampą ir ėmė vaidinti, kad dirba, ir viskas ėjosi kaip iš pypkės, kol sistema neišlaikiusi savo svorio dėl tos klaidos sugriuvo.

Kapitalistiniai neokomunizmo klasikai pasaką patobulino ir įgyvendino be kraujo, esminę klaidą pašalino ir tikrai – išbraukus darbą viskas susitvarkė! Viską patys pasidalino, o kad niekas iš jų neatimtų – duoda tiems, kurie gali atimti.

Nugalėjusioje demokratijoje vaidinti dirbantį nebereikia – vardan socialinio teisingumo duoda ir taip. Pažangiojo pasaulio sostinėse kilometrų kilometrus tęsiasi kvartalai, kur žmonės gimsta, užauga ir numirs nežinodami, ką tai reiškia dirbti. Čia įmanomos revoliucijos tik už tai, kad niekas nepasikeistų.

Pašalpa ir išmoka – naujojo pasaulio ramsčiai, tačiau mums iki pažangos dar toli, valdžios vis nepatenkina per mažas BVP, rusai puola, kormoranų perimviečių apsaugai irgi trūksta, todėl visuotinai esminės sistemos klaidos ištaisyti negalim ir naudojame vietinei anestezijai – kaimo girtuokliams kaip klasei likviduoti. Tai ne tik sumažina alkoholio statistiką ilguoju periodu, bet ir augina pažangiųjų ūkininkų, superkančių naikinamų girtuoklių žemę, naudmenas ir plečia pašalpų ir išmokų bazę.

Čia esminė sistemos klaida pradėta taisyti. Pradžioje buvo mokama už tai, kad žemės nedirbi ir įsipareigoji nebedirbti – ilgametės išmokos už „išėjimą iš rinkos“. Tai labai pagelbėjo, kad stambiųjų valstybės lepūnėlių būtų mažiau, o naikinamų girtuoklių ir jų parduodamos žemės – daugiau ir pigiau.

Ir amžinai nelaimingi lietuvių ūkininkai, atvažiuojantys į parodas naujausiais džipais, varomais lengvatiniu žaliu dyzelinu, gali gaminti produkciją su kompensaciniu PVM, apmokamu valstybės. Ir nemokėti pelno mokesčio, jei jo parodai ne per daug, ir statydintis sau su pačia dar didesnius asmeninius trobesius, už kuriuos nekilnojamojo nereikia mokėti.

Vien turi žemę, kartą nusišienauji – ir gauni už tai, kad turi. O jau kitų išmokų išmokėlių – net tas niekšas ministras visų, turbūt, be dėdės Google’o tiksliai nepasakys. O kur dar gavimo instrukcijos, kurių neįmanoma nepažeisti ir įmanoma labai norint visada pažeidimą surasti – šimtai lapų? O kur dalinimo ir kontrolės struktūros, kurios pažeidimus pamato arba ne – šimtai valdininkų? Eurų kasyklos.

Po išmokų ateina kompensacijų metas. Saulutė šviečia per ilgai – blogai, sausra, prašo kompensacijų. Lyja per ilgai – blogai, supūna, reikia kompensacijų. Kai buvo ideali vasara ir rekordinis derlius – blogai, nes nukrito supirkimo kainos ir vis tiek prašo kompensacijų. Ir praktiškai visada gauna – paprašo daugiau, duoda mažiau, gauna kiek norėjo.

Ūkininkas pasakytų – nebus išmokų, man kainuos brangiau, neparduosiu ir bankrutuosiu. Ir tai teisinga, tik neteisinga, kad tas vieniems taikomas teisingumas netaikomas kitiems. Nes ir kiosko savininkas gali pasakyti – duokit ir man, aš prekiausiu pigiau už maksimas, žmonės pigiau pavalgytų, pas lenkus nelakstytų ir pensininkams palengvėtų.

A.Maldeikienė paskaičiavo. ES parama – apie 470 mln., biudžeto nacionalinė parama – 33,5 mln. eurų, valstybės pagalbos priemonės – 170 mln., kompensacijos ūkininkams „dėl patirtų ir nepatirtų nuostolių“ – apie 10–25 mln., mokestinės lengvatos – 600–800 mln. eurų, Kaimo plėtros priemonių finansavimas – apie 72 mln. Kaip bežiūrėtum, susidaro apie pusantro milijardo, kurį pasidalina daugiausia stambieji. Užtektų ir šarvuočiams, ir mokytojams, ir meldinėms nendrinukėms.

Esu realistas ir suprantu: sprendžia tas, kas turi pinigų, todėl nieko nebus – bus kaip yra.

Todėl pašalpų ir išmokų klausimas ką tik apsvarstytas visuotiniame šeimos narių susirinkime:
1. Svarstyta – dėl gyvenimo kitame gyvenime. 2. Nutarta vienbalsiai – kitame gyvename po atgimimo būti ūkininkais.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> abc.       2018-04-27 20:50

O aš girdėjau, kad amerikiečių duotas žodis ne taip lengvai atšaukiamas, ten veikiausiai ministras galėtų tokį apsukrų užmirštuolį pavaišinti jei ne paraku, tai nors botagu per rūrą.

Agnė       2018-04-26 6:46

Ačiū Raigerdui. Nemokėčiau aprašyti taip teisingai. Pasitarnavo tas skundikas ir anūkėliui, galės naujos “aukos” ieškoti.

aukštyn kojom.       2018-04-25 16:18

pilietis reigardas teisina markauską, o lėlių kaltina melu. o pats markauskas pasakoja gal jau penktą žemdirbystės ar žemgrobystės versiją prisidengdamas mamyte sengalvėle.va čia tai vyras ,tikras lietuvis.

Mes taip pat turim pusę hektaro,       2018-04-25 15:14

kurį žodiniu susitarimu dirba ūkinininkas.Jis ir išmokas pasiima.Žinoma,galim parduoti,bet ar kas iš  miestiečių pirks.Kaime,yra visa infrastruktūra,bet juk nepirksit ir nedirbsit.

Neklysta tas,kas       2018-04-25 15:12

nedirba.Todėl žemių geriau nedirbti?

Raigerdas        2018-04-25 14:16

Parašyta tikrai labai talentingai. Puiki ironija, humoro pasemta irgi nemažai, todėl dėkui autoriui, nes pasijuokiau tikrai skaniai. Manau, kad gera satyra šiandien yra labai reikalingas dalykas. Ypač patiko galas: “1. Svarstyta – dėl gyvenimo kitame gyvenime. 2. Nutarta vienbalsiai – kitame gyvename po atgimimo būti ūkininkais”. Na, tikras satyrinis briliantas - 10 balų.
Ir čia dar vienas komentaras įdomus: “Autoriui, viskas teisingai”  2018-04-25 11:51
Bet prie ko čia ŽŪM markauskas, kad apdirba tinginių žemę. Ar geriau būtų, kad ta žemė dirvonuotų ir apaugtų pradiai krūmynais, o po to ir mediais, bet juos kirsim tik po šimto metų”.
Užpuolė tą vargšą ministrą B. Markauską, bet niekas nerašo apie tą Lėlių, kuris paskleidė melą apie B. Markauską. Kas tas Ramutis Lėlys? Pasirodo, kad jis tipiškas Šarikovo propagandos pasekėjas. Pats žemę dirbti tingi, nes jo plotai apžėlę, ir sutikimą, tik žodinį, davė jis pats dėl leidimo naudotis jo apleista žeme. Bet Ramutis Lėlys priklauso paluckininkų socialdemokratų partijai ir jis, kaip tai darė bolševikai, pradėjo skleisti gandus, kad B. Markauskas jį apiplėšė. Paluckas baisiai yra patenkintas, nes štai dar viena yra, kurią galima suvaryti ministrui į nugarą. Jeigu paimti sovietinį pokario laikotarpį, tai galima pafantazuoti, kad toks Ramutis Lėlys galėjo nupėdinti anais laikais į stribus, o dabar tik į paluckininkų socialdemokratus. Bronius Markauskas būtų išvežtas į Sibirą, kaip buožė, o Ramutis Lėlys būtų tas skundikas. Taigi, šiokie tokie pokyčiai yra, nes dabar jau į Sibirą nebeveža. Bet tuos, kurie nėra tinginiai, kurie yra veiklūs, energingi, sumanūs ir išradingi, reikia pulti. Juos reikia apšaukti, aprėkti, apkaltinti, nes niekas te nedrįsta būti geresnis, nei yra tas iš Šarikovų laikų išlikęs Ramutis Lėlys, kuris vakar pasakė taip, o poryt jis jau sakys kitaip, o dar užporyt jis jau sakys, kad nieko nesakė, o po mėnesio jis neigs viską, ką buvo pasakęs prieš mėnesį. Tegyvuoja paluckininkų nauja šarikovizmu purslojanti politika, kurios kertinis akmuo: reikia pulti visus gabius, talentingus, produktyvius piliečius, nes visi turi būti tokie nieko gero nedarantys tinginiai, kaip Ramutis Lėlys, bet svarbiausia, kad jis būtų socaldemokratas. Paluckas, tapęs Lenino šešėliu, ves naujai atgimusius Šarikovus ir Švonderius, įstojusius į socialdemokratus, į kovą už valdžią, kuri, gal ir neišveš į Sibirą, bet vis tiek stengsis sunaikinti įvairiais būdais tą kategoriją darbingų, veiklių, produktyvių ir sumanių žmonių, arba uždės jiems tokius mokesčius, iš kurių gerai galėtų tik Šarikovai ir Švonderiai, kaip mūsų tautos paluckininkų ateitis ir idealas. Neleiskite niekam būti geresniais, nei yra Ramutis Lėlys, nes kitaip būsite kuo nors apkaltinti. Taigi, turime naują šventą žmogų, nekaltą tinginį ir melagį Ramutį Lėlį, kuris gali apkaltinti bet ką, nes pats jis niekada niekam blogo nedaro, tik kartais meluoja, bet su kuo taip nebūna.

Ant Markausko       2018-04-25 13:16

konservatoriai stumia visas savo nuodėmes.Pagaliau rado “atpirkimo ožį”.Visi taip dirba žemes ir dalis konservatorių rėmėjų.

abc.       2018-04-25 13:08

spėju ,kad valstijose tokį darbštuolį žemių sąvininkai būtų pavaišinę paraku.bet čia situacija žymiai paprastesnė.nė vienas nenori rodyt vmį gautų pajamų už žemės nuomą.meluojama ir neraudonuojama.tokia situacija naudinga visiem ,tik ne valstybei.

Autoriui, viskas teisingai       2018-04-25 11:51

Bet prie ko čia ŽŪM markauskas, kad apdirba tinginių žemę. Ar geriau būtų, kad ta žemė dirvonuotų ir apaugtų pradiai krūmynais, o po to ir mediais, bet juos kirsim tik po šimto metų.

Dzeikas       2018-04-25 8:25

Laisvi zmones matydami problema ja sprendzia, arba renka politikus kurie ta problema sprendzia.
Lietuviu reakcija i problemas isteriskas klykimas “lietuva -lietuviams” ir siuntimas prakeiksmu tiems, kurie matydami situacija emigruoja is salies.
Tipiska vergu(‘geru’ vergu, tokiu, kurie tikedamiesi pono palankumo patys uja issivaduoti bandancius) reakcija.
Nors gal as neteisus? Gal patriotines dainas transliuokime garsiakalbiais 24/7 o trispalves ant namu kabinkime ne mazesnes negu 3x6m. Isrinkime pati patriotiskiausia , nukirpkime jam plaukus ir pakaskime po Gedimino pilies pamatais - gal nustos slinkt. Bugnais must nebandete?

Vinis       2018-04-25 8:21

Prisiauginom mankurtų, pastatėme priekyje ir velkamės jiema iš paskos…

Laikas su tuo       2018-04-25 7:33

susitaikyti,kad Lietuva ne ta šalis,kuri eina į priekį gera valia ir morale.Ne,reikia laukti,kol ji pasieks visišką dugną.Tik gaila,kad rožinės svajonės Lietuvos ateitimi kainavo daug sveikatos ir gyvybių.Ateina praregėjimas.


Rekomenduojame

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.