Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Geopolitika

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 7 d. 8:18

13     

    

Algimantas Rusteika. Apie karą, kurio nebus

Tai pabėgom nuo marksizmo į kapitalizmą? Į Vakarų demokratiją, laisvę, lygybę, brolybę? Gerai gatvėse dainuojantiems prieš 30 metų sakė: gyvensim kaip Švedijoj! Ir tikrai – tuoj taip gyvensim, dar tik kokio pusmilijonio atbėgėlių truputį iki pilnos laimės trūksta. Neomarksizmas, bolševikinė mažumos diktatūra, 72 lytys, totali propaganda, kitaip manančių persekiojimas ir policinė, viską iki smulkmenų kontroliuojanti draudimų ir baudimų valstybė ant slenksčio. E-ou, tinkiai vinkiai, Welcome!

Tai gal atgal į Rytų socializmą su „žmogišku veidu“, kur būsim jauni, gražūs ir laimingi? Kur buvo ta ubagų lygybė ir brolybė, pigi daktariška ir pilnai laimei tik šikpopierio trūko? Bet ten jau seniai laukinis kapitalizmas, oligarchų siautėjimas, viskas dar labiau išvogta, subombarduotas iki pamatų ir ant žmonių kaulų atstatytas Groznas. Ir kasmet manevrai, kaip greitai permesti į Rytus netikėtam puolimui gigantišką armiją, paimti Suvalkų koridorių ir numesti atominę ant Varšuvos.

Kokia kankinanti dilema tikram patriotui ir tradicinės orientacijos žmogui! Pasirinkimas tarp ištvirkusios, mirštančios, save džiaugsmingai naikinančios Romos imperijos, kuri tave uždusins, prarys morališkai ir Aukso Ordos iš Rytų, kuri paims jėga, kai tik atsiras menkiausia, kasdien artėjanti galimybė. Pasirinkimas nuostabus: kas, pro kur ir kokia intencija tave dulkins – gėjų Europa ar Putino tradiciniai?

Briuselio-Strasbūro biurokratų Europa, kuri kariškai, su savo surūdijusiais tankais absoliučiai bejėgė, nesugeba apsiginti net nuo barbarų antplūdžio su pripučiamomis valtelėmis ir pasodinta ant rusiškų dujų adatos, seniai yra militarinis ir politinis nulis. Amerika, pasirinkusi kultūrinį ir civilizacinį susinaikinimą, plūduriuojanti ant trilijonais kasmet leidžiamų tuščių dolerių, pralaimi pasaulines galios varžybas. Traukiasi iš visur ir rengiasi lemiamai kovai su Kinija. Vesti daugiau kaip vieno karo su sau lygiu priešininku ji nebepajėgi ir prioritetus jau pasirinko.

Išeinant Amerikai, nors tą ji ir stengiasi kompensuoti visokiausių sankcijų imitacijomis ir naujų raketų dislokacija, skirta bent jau išsaugoti esamą situaciją – jėgų pusiausvyra Europoje keičiasi nebegrįžtamai.

Amerikai pradėjus rimtus veiksmus geopolitiškai stabdant Kiniją ir tam panaudojus visas savo pajėgas,  ką ji jau ir pasirinko, konvencionalaus karo atveju Vakarai Europoje neturėtų šansų.

Deja, gyvename permainų laikais. Keičiantis jėgų pusiausvyrai, gobali įtakų persidalinimo krizė nebeišvengiama ir tik laiko klausimas, kada tai prasidės. Rusija kaip valstybė turi strateginį interesą – susijungti su nepaskandinamu Karaliaučiaus lėktuvnešiu ir ji tą interesą, atsiradus galimybei, neišvengiamai stengsis realizuoti. Ir bet kokios Amerikos krizės su Kinija atveju tai bus pradėta nedelsiant – viskas seniai paruošta, planai guli seifuose, manevruose viskas iki detalių numatyta, suderinta ir praktiškai išbandyta.

Manot, Tautos likimą lemiamu momentu sprendžia jos elitas? Jį mes praradome fiziškai per sukilimus, rezistencijas, papirkimus ir prisitaikymus – dabartinė politinė klasė yra tik savo padėtimi ir biudžeto įsisavinimais suinteresuotos infuzorijos. Kilus globaliai krizei dėl mūsų likimo susitartų mikliai ir be mūsų – keletas skambučių iš kelių ambasadų, ir viskas pasikeistų.

Delfiai ir LRT praplautų ir išskalautų tautiečių smegenis keliuose pakalikų „forumuose“ – argi pirmas kartas? Užkalniai, miliūtės ir tapinai palotų savaitę kitą, ir niekas mūsų neokupuotų – kam tos išlaidos? Pora trejetas sutartėlių, ir būtume finliandlizuoti – įtraukti į vieningą, merkelinę Europą nuo Lamanšo iki Vladivostoko. Kas žino, ar būtume laimingi, bet mūsų elitas – tai tikrai.

Jie visada mus parduodavo – argi pirmas kartas? Klausiat, ką daryt mažiukams tokiame žiauriame ir neteisingame pasaulyje, kuris kitoks negali būti? Ogi rasti kitus tokius – lenkus, čekus, vengrus, slovakus, latvius, estus. Ir padaryti tokią mūsų kainą, kurios neapsimokėtų mokėti.

Tam reikia mažai ir be galo daug – paimti likimą į savo rankas.

Norint bent minimaliai užsitikrinti išorinį saugumą – kad ir tokio lygio, koks yra dabar, – valstybingumo išlikimą reikia pirmiausia susitvarkyti savo šalies viduje.

Didžiausias pavojus nacionaliniam saugumui dabar yra parazituojantis šalies elitas ir jo suformuota valdžia, be perstojo rėkianti apie pavojus nacionaliniam saugumui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys ..keletas minčių        2021-05-8 20:57

Aštrūs Algimanto požiūris į dabartį. Nesakau kad teisingas , bet vistik turi savų argumentų kurie verti diskusijos .Niekas jau neabejoja tuo kad vakarai su tos pačios Rusijos pagalba stato nauja geležine siena kurios pagrindu taps nauja ideologija paremta ne visuomenine santvarka o žmogaus vertybėmis .Nors Algimantas ir virkauja apeliuodamas į Putino Rusija , bet jis negali rasti kito požiūrio į ją tik tą militaristini ,kurio pagrindu statoma ta nauja ‘slaviska imperija’ .Tai nėra teisinga , okupuoti šiandieną svetima teritoriją vienos jėgos pagalba per brangu , ir jei sekti karštus įvykius pastaruosius trisdešimt metų ,rastume jog tokie veiksmai tai imperijai pavykdavo tik tuo atveju jei buvo sukurtas tinkamas mentalinis ryšis problemose tos konkrečios okupuojamos visuomenės viduje . Seni žmonės dar gerai atmena ,sena rusiška posakį ,kur du pešasi trečias laimi ... Manau galios žaidimai tapo svarbus ne tiek karinės galios turėjimo prasme o ekonomikos išsivystymu į ką yra ir nukreiptos vakarų sankcijos . Ną aš galiu drąsiai paspelioti , ar ta pati ‘corona’ nėra išbandytas ginklas skirtas paralizuoti vakarų regionus ekonomiškai prieš jas užgrobiant .Deja pandemijos krizė parodė kiek vakarai silpni tokias problemas spręsti ,liginant su tomis totalitarinės šalimis , todėl ateityje reikia laukti kur kas griežtesnių apribojimų žmogaus teisėms pas mus , taip kaip bėda yra ta pati visuomenė kuri nėra linkusi sąveikauti sprendžiant valstybei iškilusias grėsmes. Algimantas kaltina vakarus kažkokių neoliberalizma , kai pats tuo atveju yra tas ‘probleminis virusas’ užkoduotas trukdyti ginti tautos prioritetus . Tik įveikti iššūkiai rodo kas teisus o kas pliauskius- žodžių .

Al. Dzeikui       2021-05-8 18:56

Vidinis darbas ir išorinis vienas kitą paremia. Nėra jokio ,,pirmiausia”. Tau ta lietuvybė turbūt jau ir sapnuos matai. Jei savo neapykantos lietuviams numalšinti niekaip negali, kuriam galui čia gaišini savo brangų laiką ? Jei žinai, kad tavo tauta pranašesnė, tai kas trukdo puoselėti ją?

Dzeikas       2021-05-8 9:31

Al., pirmiausia reikia viduj susitvarkyti.Zmogus turi buti laisvas, ir vietine bendruomene turi tureti placias teises. Teismus sutvarkyti…O kai visa tai bandoma keist plepalais apie lietuvybe ir stiprinant represine sistema - tai su lietuvybe ir susems. Ratilio galesite sokt grojant rusiskai garmoskej su balalaiku akomponementu..
Sajungininkai patys atbegs ,kai pamatys kad yra su kuo ir apie ka kalbetis

BLIUDO GYNEJU ELITUI       2021-05-8 9:25

Kokia dar gali buti viltis, atgimimas, kova, jei net “sventos” Tiesos.lt turi visas sistemines ziniasklaidos ydas? Tiesos, kur Rusteikos straipsnis apie papkes ir babkes, kur straipsniai apie Anusausko tarnystes? Kur apie Bubnys VS JAKUBAUSKAS? Ir pan. ir t.t.
Griausim sistema, bet tik dali? Nelieciamuju neliesim?

Al.       2021-05-8 1:40

Sovietmečiu užaugęs kolaborantų luomas ir anksčiau buvo ,,parazituojančiu elitu”. Tai nėra kažkokia naujiena, dėl kurios reiktų rautis plaukus. Visi politikai visus 30 metų tai žinojo. Naujiena tik ta, kad Vakarų demokratijos perėjo į Orvelo aprašytą savilikvidacijos fazę. Tam, kad išliktume tokiom sąlygom įprastinio pavirkavimo neužteks - turėsim surasti ryžto pereiti į aukštesnį sąmonės ir saviorganizacijos pakopą. Nors ir ,,veikdami lokaliai”, turim pradėti ,,mąstyti globaliai”.Turim ieškot sąjungininkų aplinkinėse tautose.

Garbus Rusteika       2021-05-7 21:41

tik protingai pradėjo, bet kitaip baigė.
Likimą į savo rankas galima imti turint realią jėgą, kuri šiuolaikiniame pasaulyje yra arba milijardai dolerių, arba sava naujausia karinė technika, kaip tie Erdogano dronai ir dar, suprantama, su atitinkamomis raketomis.
Geopolitiniame lūžyje esančiai Baltijai trys viltys:
1) Skubi sąjunga su trečia jėga, jei tokia susiformuotų iš Turkijos ir Ukrainos,
2) Ordos subyrėjimas dėl vidaus konfliktų ir Kinijos nepasiruošimas užimti ją iki Uralo,
3) Mistinis stebuklas, o jis įmanomas tik VISIEMS atsivertus į Viršrealią Jėgą, reikalaujančią PASItikėjimo, kurio ir pats Autorius vargu ar bent pakankamai turi. Kuris turi, džiaugsis ir negiedos gedulingų giesmių.
Be šių vilčių artimesnėje ateityje arba kovidinis mirties konclageris, arba atominis karas.
Todėl ketvirta viltis - individualistinė: asmeniškai nepasiduoti ir laimėti amžinybę per mirtį.

Prašalieti,       2021-05-7 20:25

ar jau savo galą jauti, kad tr_di kiek neužmatai? Nepavėluok grįžti į tėvynę.

Dzeikas       2021-05-7 20:08

atydziai skaiciau ir nuosirdziai bandziau suprasti ka cia Prasalaitis parase…supratau tik,kad tarptautiniu ir tautiniu parazitu susivienijimas nieko gera nezada “eiliniam” (Prasalaiciui praeityj patogiau buvo sakyti “darbo”) zmogui.
O ideja tai kokia? Det skersa ant visu nes Putinas mazesne blogybe? O vakaru demokratijos visvien isduos?
Prasalaiti, tu “uzkokoleike” gulaguose kasei? Ar sarasiukus sudarinejai, atsip. - patarinejai ka semt ,ka nesemt, - kam vaziuot, kam ne?
Pagal smegenu dulkinimo pobudi esi persidaziusi, tautinio Zirinovskio papiginta kopija.

Prašalietis       2021-05-7 16:20

Kaip patvirtina Lietuvos istorija, čiabuvių gyvenamose teritorijose kas keli dešimtmečiai “kyla į kovas, šaukdami vsio prapalo” atitinkamo laikotarpio pagimdyti “tautiniai” pseudo patriotai. pavyzdžių yra daugiau nei reikia… Tarpukario laikotarpiu “tautinis patriotas” ir nacių kolaborantas Noreika-Vėtra kilo ir kvietė į kova “už Lietuvą ir tautą” su šūkiu “žydams nevergausim ir juos vysim iš Lietuvos”, 1939 metais naujo Seimas kilo į kovą prieš išnaudotojus šaukdamas “Stalino saulė mus išvaduos nuo užsienio ir vietos išnaudotojų, prieš karą Lukša-Daumantas su LAF kvietė naikinti be pasigailėjimo Lietuvos žydus ir vietinius ir rusų bolševikus, po karo Sniečkus, Paleckis ir tuometinis “patriotinis” aktyvas kvietė išnaikinti po miškus bėgiojančius nacių pakalikus ir buržuazinius nacionalistus, Gorbačiovinės perestroijkos pagimdytas “tautinis patriotinis” KGB-istinis ir komunistinis aktyvas kilo į kovą “už laisvę, nepriklausomybę” nuo komunizmo, privatizaciją,naują “tautinį“kapitalizmą, “demokratiją”, įstojimą į JAV kontroliuojamą eurosojūzą, NATO… Po kiekvieno “laimėjimo” šeimininkų paskirtas naujas “tautinis elitas” ir visokio plauko “tautinis patriotinis” aktyvas, prasidėjus pasaulyje eiliniams pakitimams, ir, iškilus pavojui būti išstumtiems iš konfortiško buvimo vietinės pramitimo ir poreikių tenkinimo grandinės viršūnės, pradeda “kilti į eilinę kovą už Lietuvą ir Tautą” ir išlikimą kuo arčiau valdžiai ir jį aptarnaujančiam “tautiniam patriotiniam elitui” skirtų ėdžių. Eiliniam žmogeliui belieka šaukiantį “vsio prapalo, gips snimajet, klijent uieždžiaiet…” Rusteiką nuraminti. Varšuvos ar Europos atominio bombardavimo tikrai nebus. Pažangiausios Rusijos ir Kinijos atominės sistemos yra skirtos super puper “karinei ir demokratinei” visų vakarų “galybei” vardu JAV. Visiems kitiems, peržengusiems Putino nustatytas “raudonas linijas”, kurias, kaip Putinas sakė savo metiniame pranešime, jis nustatys nepasitaręs su taip vadinamais šiandieniniais vakarų “partneriais”, pakaks, priklausomai nuo “peržengusios raudonas linijas” valstybinio darinio dydžio, Putino pasiųstų vienos kitos dešimties “eskanderų, kalibrų, Kinžalų, Cirkonų...”( aišku, Putinas pagrindinių savo ginklų sistemų tikrai bus viešai nepaminėjęs). Ir iš esančios informacijos viešoje erdvėje net ir diletantas supranta,kad per kelias valandas ” peržengusios raudoną liniją europinės galybės” gali netekti visos karinės infrastruktūros ir tautinėse “fronto linijose” laukiančių Putino Napoleono laikų raitelių ir grenadierių, šios Europinės “galybės” karių su visa karine technika. Tad ateityje šeimininkai keisis ir “tautinius elitus"jis keis greitai ir paprastai liaudžiai nereikalaujant “perestroijkų, permainų, eilinės laisvės iš buvusios okupacijos, gyvenimo kaip Švedijoje…” kilojant rankas ir kojas eiliniuose Baltijos keliuose, ar daryti moterėlių pasivaikščiojimus kaip Baltarusijoje, mojuojant gėlėmis ir savo “nekaltybėmis” ar daryti “politinius patriotinius žygius” užsienyje, kaip nuo “patriotinio” mojavimo Lietuvoje patrūkusi Baltarusijos namų šeimininkė Tichanovskaja…
Rusteikai jau seniai būtų laikas suprasti, kad neparazituojančio “tautinio, patriotinio, politinio, akademinio…” taip vadinamo “elito”, kurios vienintelis tikslas ir gyvenimo prasmė yra siekti ar būti maitinimo ir poreikių tenkinimo grandinės viršūnėje ir turėti galimybę daryti įtaką kitų visuomenės narių buvimui ar pakliuvimui prie šių “elitui” skirtų ėdžių, žmonijos istorijoje dar nebuvo niekada ir vargu ar kada bus… Marksistų fikcija Rusijoje apie komunizmą,komunizmo moralės žmogų, kuris dirbs kiek pajėgs, ir vartos tausodamas gamtą, kiek jam būtina…“iš kiekvieno pagal sugebėjimus, kiekviena pagal poreikius” yra įrodyta realaus gyvenimo….

Aura       2021-05-7 13:58

Gaila kai kaltinama tauta. Turim siekti, kad žmonės būtų labiau pilietiškai įgalinti.

pdd       2021-05-7 12:34

Pokyčiai prasidės,kai bus pradėti vardinti asmenys kalti dėl susidariusios padėties.Kai p.Rusteika nerašys apie blogybes nekatraja gimine,o sakys dėlto kaltas A ir C.Tik asmeniškai įvardinant galima pajudėti iš mirties taško,kaip buvo su parašais prieš Raskevičių,kai reikalas iš karto tapo viešas ir aktualus,bet buvo valdžios numuilintas.Jei Baltarusijoje visada kaltas Lukašenka,Rusijoje- Putinas,USA- Baidenas,tai kodėl už nieką neatsakingas kas nors Lietuvoje.Nors paradoksas- ordinus ir medalius gauna,o darbai jų nežinomi.

Onutė       2021-05-7 9:00

Visiškai pritariu, kito kelio nėra, tik susitvarkyti šalies viduje, nors tai irgi nieko negarantuoja, bet bent jau duoda šansą. Kitaip - jau matom, kas vyksta. Pirmiausia, visus įslaptintus 75 m. paskelbti viešai, priimti įstatymą dėl ryšių su užsienio dariniais bet kokia forma deklaravimo, panaikinti Konstitucinį teismą arba peržiūrėti jo formavimo principus ir galias, nes jis tapo tik politiniu įrankiu, nuleisti praeinamumo į Seimą kartelę, įtvirtinti galimybę atšaukti Seimo narį, Prezidentui suteikti didesnes galias, bet ir asmeninę atsakomybę, nuleisti parašų skaičiaus kartelę referendumo paskelbimui. Na, ir bent jau politiškai nubausti tuos, kurie, bus įrodyta, kad savo sprendimais kenkė valstybei ir jos žmonėms. Tuomet jau galima pradėti taisyti padarytas klaidas ir pradėti valstybės gyvenimą kitaip.

Taigi, Algimantai,       2021-05-7 8:28

dabar Lietuva gyvena kaip sultono odaliska hareme: tiksliai žino, kad bus išdulkinta, tiktai nežino, kada ir už ką...

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.