Žmogaus teisės

Algimantas Rusteika. Apie gyvas galvas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 23 d. 21:41

12     

    

Algimantas Rusteika. Apie gyvas galvas

Galvojat, kad bausmė „iki gyvos galvos” homo sapiens pavidalo nariuotakojams yra taikoma vardan humanizmo atsisakant mirties bausmės ir yra jiems gyvybės dovana? Ir reiškia tą, kas ir parašyta - iki gyvos galvos? Galvokit toliau, nes tai jau praeiti etapai kelyje į niekur.

Strasbūro teismas 2017 metais konstatavo, kad Lietuva pažeidžia iki gyvos galvos nuteistų asmenų teises, nesudarydama jokios realios galimybės jiems išeiti į laisvę, nes net įvykdžiusieji šiurpiausių nusikaltimų „išsaugo esminį žmoniškumą ir turi savyje galimybių pasikeisti“. Seimas ryžtingai tam pritarė, nei vienas nebalsavo prieš.

Tai kas gi būtų, jei dabar pagautų fiurerį, Staliną, Pol Potą, Mengelę ar šiaip kokią smulkmę a la Dušanskis? Ogi nuteistų iki „gyvos galvos”, o po 20 metų jie gražiai paprašytų ir, „turėdami teisę į viltį ir fundamentalų jų žmoniškumo aspektą”(kabutėse citata iš Strasburo teismo), galėtų ramiai išeiti į laisvę.

Sakot, gali neišleisti? Bet juk lygiai taip pat gali ir išleisti. O jeigu jie skaitė knygeles, baigė kalėjime du aukštuosius, sveikai gyveno, reguliariai sportavo ir savo „galimybę pasikeisti” tikrai realizavo(čia aš be sarkazmo, rimtai)? Buvo juk geručiai ir nieko nepažeidė, tarsi ką ten galėtum pažeisti tupėdamas vienas.

Ar ir pas juos Pranciškus atlėktų su palyda palinguoti ir pasifilmuoti mazgojant smirdančias kojas? Ar ir dėl jų varlyčių ir mytiūčių gerbėjai ir nesuskaičiuojamų NVO „aktyvistai” rengtų solidarumo akcijas, o jakilaičiai apskritus stalus? Ir Konstitucinis, ir Strasburas kalbėtų apie „esminį žmogiškumo išsaugojimą”?

Sakot, nužudę šimtą ar milijonus blogesni už tą, kuris nukankino vieną ar dešimtį? Tai paaiškinkit tą aukų žmonoms, vyrams, vaikams ir tėvams. Kuris didesnis žvėris - ar pasirašęs šaudymo popieriukus, ar savo rankom pjaustęs, deginęs ir kapojęs gyvą žmogų? Kur lygios galimybės?

Todėl dabar galėtum Adolfą ir susitikti gatvėje, ir padiskutuoti apie Europos ateitį, kaip su Achremovu ar neužilgo - su Breiviku. Juk iki gyvos galvos euroidiotams reiškia tik kančią iki gyvos galvos aukų artimiesiems. Aukų galvų gyvumu jau pasirūpino vargšai, kenčiantys iki gyvos galvos, tad reikia gelbėti jų gyvas galvas!

Pati bausmės kaip perauklėjimo samprata piktybiniams žudikams, neigiant ją kaip atgrasymą ir kerštą, yra nelogiška - tokiems nusikaltimams bausmė yra būtent kerštas, ir būtent tai ir yra atgrasymas. Ir kai gyvenom medžiuose, ir kai iš jų išlipom, taip buvo per amžius ir yra šventa prigimtinė teisė, įrašyta kiekvieno žmogaus genuose ir visoje tūkstantmetėje istorijoje.

Lėtai kaitinamas varles pripratino jau prie visko, prie civilizacijos savižudybės masiškai džiūgaujant - taip pat. Civilizacija, savanoriškai griaunanti savo ilgaamžes tradicijas, dorovines vertybes, sveiką protą ir mylinti žudikus labiau už aukas yra pasmerkta susinaikinimui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Teisingas       2019-09-24 20:47

Logiškas straipsnis, už padarytus darbus visada yra užmokestis, taip buvo visada, kaip dvikojis išlipo iš medžio, o dabar prakuto ir daro pakeitimus, trina nusikaltimų esmę, aišku tuo pačiu žengia į susinaikinimo kelią.

Ką reiškia tikroji atgaila...       2019-09-24 18:55

Jeigu nusikaltėlis, nuteistas iki gyvos galvos, kalėjime tikrai pasitaisė ir tikrai gailisi, kad padarė labai sunkų nusikaltimą, ką jis turėtų daryti? Manau, kad tokiu atveju, jis neturėtų užsimanyti išeit į laisvę ir gyventi lyg nebūtų nusikaltęs, bet priešingai, paskirtą bausmę su džiaugsmu atlikti iki pat savo gyvenimo pabaigos.

Dantis už dantį?       2019-09-24 17:24

Tskant, atėjo tokie laikai, jog norint, kad būtų įvykdytas bent šioks toks teisingumas, ir saugantis kad tyliai ir netikėtai į laisvę paleistas gyvulys neišskerstų likusių artimųjų ar nepadarytų kitokios didelės skriaudos, žmogui tarsi sakoma - imkis iniciatyvos ir vykdyk teismą pats. Nes valstybė gyvulių nebaudžia, tik gina juos ir saugo. Kuo anksčiau atliksi, tuo geriau. O jei nesuspėjai - kaltas tik pats.

Ramiros       2019-09-24 15:04

Patiko, - “a la Dušanskis”. Tik, turbūt, gerbėjų turi ne kažkokia “mytiūtė”, o, mano manymu, liūdnai pagarsėjusi, bet vis dar turinti gerbėjų “myliūtė” ?  O šiaip, tai viskas išdėstyta pakankamai logiškai ir teisingai.

Dzeikas       2019-09-24 13:20

nepritarianciam:
Sutinku. Nusikaltes zmogus vis vien zmogus.
Todel ir elgtis su juo dera kaip su zmogumi ir jeigu yra galimybe apsaugoti kitus zmones kitaip negu atimant gyvybe - reikia nusikaltelio gyvybe issaugoti.
Taciau nusikaltusio zmogaus KOMFORTA visuomene garantuoti tikrai neprivalo. Ir syki tu padarei toki nusikaltima kai teismas pripazino,kad tu nebepataisomas - tai reiskia, kad tu nebusi nuzudytas. Taciau su zmonemis nebebendrausi. Tau bus teikiamas maistas, egzistencijos galimybes (as net knygas, - bet ne aktualia publicistika isleista PO nuosprendzio paskelbimo,- leisciau uzsisakyti) kameroje be langu ir JOKIO bendravimo nei su aplinkiniais, nei su giminemis. TAVES NERA.
Skaitau, kad XVIII amz Rusijos teismas su sadiste dvarininke pasielge labai teisingai. Reiketu vietoj mirties bausmiu taikyti TOKIAS bausmes visiems nusikalteliams.

nepritariu       2019-09-24 11:00

nusikaltęs žmogus vis vien žmogus.

stasys        2019-09-24 9:47

stasy, 2019-09-24 9:54 >  o pagrįsti prieš klausiant to .. man mokama alga , visa diena, dergti portalą ir ten. t.t. nenorite . ? tokiam Lietuviu kalbos žinovui tai neturėtu būti problema.

stasy,       2019-09-24 8:54

vieną kartą geriau parašyk - kiek moka už kasdienį sėdėjimą prie kompo ir nesąmonių liejimą Tiesos portale? Turi būti didžiulė suma, jei nuo pat ryto, visą dieną dergi šį puslapį Ar taip vykdai nuosprendį iki gyvos galvos?  Gaila, kad neišmokai lietuviškai rašyti.  KGB buvo rusų kalba, nes ši baisi organizacija nebuvo Lietuvos organizacija - ji tik okupantų įrankis, kankinti, žudyti žmones. Dabar nusenę niekšai uždirbinėja kitaip. Žinovas Putinas sako, jog buvusiųjų nebūna.

Ringys       2019-09-24 8:09

Būtų protinga ir teisinga rūpintis nusikaltėlių gerbūviu tik po to, kai būna visapusiškai pasirūpinta jų aukų gerbūviu. Jei elgiamasi atvirkščiai (kaip dabar Lietuvoje), tuomet yra praktikuojama tikra veidmainystė.

stasys        2019-09-24 7:16

Autorius pakėlė gera tema , kur tos sąmoningumo ribos visuomenėje kurias peržengus kerštas taptų pamatuotu sprendimu ir atsakymų problemoms kilsiančioms ateityje .? Pav. kiek turi praeiti metu kad priesaika sulaužęs politikas vėl galėtu tas priesaikas duoti dėti delną prie širdies ir visų akivaizdoje kartoti tuos pačius žodžius Seime ? . Atrodo kas čia bendro ..su nuteistais myriop ar iki gyvos galvos ..?  Kaip man tai čia trūksta pagrindinės minties turinio.. valstybė nuteisusį asmenį turi prisiimti ir jo tolesnio gyvenimo klystkelius iki to momento kol tas pilietis netaps vertas grįžti į visuomenės tarpa su pokyčiais . Kerštas kaip sprendimo būdas gana toli liko nuo tu modeliu visuomenės kuriose smurtas,prieš bet ka,  taps yda . Taip, tokie žmonės (nuteisti iki gyvos galvos ar myriop) neturėtu vaikščioti gatvėmis su visais kartu , bet ir sprendimas juos uždaryti kameroje iki .. toks pat peiktinas .Žmogus turi žmogiška prigimtine teise ir tokias klaidas padarius gauti tam tikra terpe gyventi izoliuotai ,bet artima realiam , anapus grotu pasauliui ..Valstybė pilnai pajėgi ta užtikrinti , bet čia ne Lietuvos visuomenės artimos perspektyvos sprendimai . Kaip su nukentėjusiais ?..koki ženklą siunčia teisinė sistema tiems piliečiams . ..Problemos visuomenėje yra bendros ..ir jei tai vyksta pasekmės gula visiems .Beje Lietuvoje tokiu pavyzdžiu tikri pakanka ..reikia tik atidžiai pasidairyti .

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-09-24 7:10

Žudikai baudžiami “iki gyvos galvos”, o
Tautos žudikai (komunistus dangstantys landsberginiai, brazauskiniai, burokevičininkų grybauskiniai, karbauskiniai bei panašūs) vis dar nenubausti.
_______________
Reikalingas
referendumas - tribunolas Tautos budeliams.
Už l sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai, eiti link visų buvusiųjų bei esamų
Seimo partijų visiško išjungimo (iš politikos).

Vilnietis       2019-09-24 3:01

tai ne kerštas-tai atpildas.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.