Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 6 d. 7:28

9     

    

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Visi mes ne tokie, kaip visi, bet visi esam geri, nes klausom, kadangi tie, kurie klauso, – geri, o jei geri, tai negerai, nors ir geras. Bet svarbiausia net geriančiam – klausyti, todėl tie, kurie neklauso, nesiklauso arba vaidina, kad negirdi, kaip vaikai genialiai moka, kai nenori ko nors daryti, – yra blogi. Jei klausai mamytės, mokytojos, auklėtojos ar vaikų teisių inspektorės – tai juk geras!

Po to klausom draugelių, viršininkų, žmonų ir vyrų, politinių apžvalgininkų ar šiaip kokios niekšingos žinomybės, nes tai jau įprotis, ir viskas einasi ir eina gerai, bet pro šalį. Ir vis prisiekiam kalbėti tiesą ir tik tiesą, bet ne visą. Todėl vėl būnam visiems geri, kaip tie gyvenantys kapinėse, kurie vienas kitam nebedaro nė vienos kiaulystės.

Persirengiam senais, gerais demokratais, kuriems svarbu ne tai, koks geras ar blogas yra sprendimas, bet ar gerai jis yra priimtas. Ir kaip talentingai suprantam, kad ten, kur galima, yra gerai ir gera, bet juk norim ten ir taip, kaip negalima! Tačiau taip vėl negerai, nes tada nebegalime būti geri.

Ir nėra tokios kvailystės, kurios nepadarytume dėl kitų patogumo, laimės ir noro būti geriems. Ir praradę garbę labai jaudinamės dėl savo orumo, vyrai apkabina stipriai, moterys – kibiai, ir niekas nesapnuoja tų, su kuriais miega. Viskas ateina, kada nelauki, ir nepraeina, kai lauki, todėl svarbiausia yra būti geram, o geras yra tas, kuris klauso.

Tik pasilenk užsirišti raištelių – ir jau kažkas ant tavęs joja! Aišku, gyvenimas trumpas ir nesunku pakentėti, tačiau būna, kad pinigai baigiasi, o gyventi dar liko daug. Objektyvumo dėlei, aišku, reikia pasakyti, kad tikro objektyvumo nebūna, nors tai ir subjektyvi nuomonė, tačiau tie, kurie geri, yra kaip šunys – jie negalvoja ir nekalba, bet viską žino ir supranta. Ir klauso, kol neužsimano įkasti.

Tylėti galima be galo protingai ir kuo daugiau pasiduodi – tuo daugiau norisi, o kuo tuštesnė galva – tuo daugiau erdvės minčiai ir gerumui. Ir kai negali pasiekti, ko taip norisi, visada gali pasakyt, kad norėjai, ko pasiekei. Todėl kalbėti mokaisi metus ar du, o tylėti – visą gyvenimą.

Didžiausia vienatvė yra tada, kai visą naktį kalbiesi su savim ir jis tavęs nė velnio nesupranta. Nes yra tie, kurių stiklinė pusiau pilna, ir tie, kurių pusiau tuščia, o tavo visada per didelė ir taikosi sudužti. Tik svarbu yra būti geram ir klausyti, nors už tai niekas nemyli, nes gražius myli už grožį, o protingus – už kvailystes.

Statydamas kryžių niekas negalvoja apie mirtį, visi – apie nemirtingumą, tik šitaip mokyti lengva, nes moko tie, kurie nieko nepadaro patys. Todėl dirbti reikia laisvu nuo laisvalaikio laiku, būti geram, klausyti ir, svarbiausia, – negalvoti, kas pirmiau: višta ar kiaušinis, priežastis ar pasekmė? Nes kiekvienas durnius žino, kad pirmiausia turi būti noras.

Gerai sako: kas nori daryti, ieško priemonių, kas trokšta nieko nedaryti – ieško priežasties. Bet mes esam geri ir klausom, todėl randam priemonių susikurti priežasčiai, leidžiančiai nieko nedaryti ir esam visada teisūs, teisingi ir nelaimingi.

Protingiems geriausiai vadovauja bepročiai. Kas galvoja ir kalba apie laisvę – nėra laisvas, ir niekas neina į parduotuvę, kol butelyje dar yra nevilties. Ir žiūrim pro antrą žiūronų galą: savo bėdas matom, o kalčių – ne, bet tik pasisukam į kitus, ir viskas apsiverčia.

Pasakyk, ko nedarai ir negalvoji – pasakysiu, kas tu. Nes esame šunys, kurie myli ne tuos, kurie šeria, o tuos, kurie mus išveda. Svarbiausia ne būti, svarbiausia būti geram ir klausyti, ir mes klausom jau ir anūkų, slaugių, gydytojo ar burtininko ir ypač tų, kurių neapkenčiam ir bijom. Visų, tik ne savęs.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasy       2020-07-7 16:29

prisipažink, kad sovietmety balsavai už KPSS kandidatus,
kad seksualiai tvirkinai vaikučius,
kad dabar gauni atlygį, ne tik amoralinį...

ahh       2020-07-6 19:30

vartoti ir paklusti, paklusti ir vartoti tokios pagrindinės pareigos kapitalizme.

stasys        2020-07-6 18:35

Negalėjau praeiti šonu , o ir kam to reikia ? man tai nebudinga, todėl pakritikuosiu Vaida Vds , vėl .. Nežinau kas ta žmogų skatina rašyti tokius tekstus , bet tikiuosi priežastis materialinė . cit.“ Pasirinkus dvasinį gyvenimą - daug sudėtingiau suprasti (ypač materialistams), bet visai nesudėtinga gyventi. Nes tu savimi rūpiniesi dėka to, kad rūpiniesi kitais. Vedi aktyvų gyvenimo būdą, darai gerus darbus (ir materialius) ir visada už juos gauni grąžos. Atlygis materialia prasme nebūna labai didelis, tačiau tau jo pakanka pragyventi, kadangi materialūs dalykai bei grožiai yra antraeiliai ir jiems nereikia didelių materialinių išlaidų „ . Kas čia blogai ir ko neturėtu būti ?  Geri darbai atlyginami nebūtinai padėka ir tuo minimumu materialiniu gėrybių skirtu pragyvenimui . Taip rašyti gali tik studentas rašantis savo kursinį darbą žiūrint pro langą . Realybėje tu ir tik tu esi atsakingas už tas geras savo paskatas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis tau ir tretiesiems asmenims . Tai reiškia jog Vaidas vadovaujasi prielaidą kuri turi labai ribota pagrindimą realiame (materialiame ) pasaulyje , o bandymas ji sudvasinti priveda neišvengiamai prie konfliktu .

stasys        2020-07-6 18:08

Kol čia Kis rėkauja o taikinga Birutė tūpčioja ir glosto autorių , man taip ir norisi paklausti ka tos ponios ten suprato .. Iš visko sprendžiant tai nieko , nes ir pats autorius rašė tekstą gana sunkioje po švenčiu būklėje , spėju. Aš suprantu kai žmogus nemoką išreikšti minties todėl str. su mintimi gaunasi kaip išeina , bet autorius jau kuri laiką juos čia publikuoja ir tikrai nėra naujokas , todėl nenorom braunasi įtarimas jog po tais jo „bal bla bla ‚ SLEPIASI KINIETIŠKAS slaptas šriftas su konkrečia informacija slaptoms tarnyboms ..

Kis       2020-07-6 15:24

su mindauginemis visus kas svencia ir kas nelabai.Svesti kaip priimta negaliu,esu beveik Veryga,bet uzteko per amzeli.Man tos psiaudo “sventes” nelabai stinka,nes jas visai sumaiso,kai per paradus pamatau maziuka zmogeli,kuris daug nelaimiu(virs milijono atnes su savaja laisve)bestovinti prigludes prie savos dalios.Apsika viska kas tik nesmirdi.Ko jam ten reikia?garbes,jis ja senai prardes,kaip senoji sulaukus 60 metu.Meiles?tuzikas zvengia>Kodel musu vyrams ir bekiausiems nepasakyti,kad paradus priima prezidentai ir dar valstybes vadovai-ministru pirminikai,o beveuk cia ne prie ko .Pastoveti gali ir po visko.Reikia jau iseiti ir garsiai pasakyti,kad ju erai atejao kajuk,vienas i pensija,o kitas tegu ruosiasi doben ir leidzia zmonems tvarkytis ir gyventi pilnaverti gyvenima.Judosiai-pragaran!

Birute       2020-07-6 13:32

Aciu Algimantai-pasirasau po kiekviena Jusu mintim.Sekmes Jums.

Realybė       2020-07-6 9:16

Prie šito liūdnoko ir įžvalgaus straipsnio perskaitykite G.Furmanavičiaus straipsnį INFOJE.Tada pridėkite informaciją apie viktaro viražus ir DP pinigus,info apie vyr.patarėjo brolio interesus LG,paklausykite interviu su Kuoliu,ir bus apypilnis vaizdelis apie valstybės tikrovę.

dauk       2020-07-6 8:39

valdžios švenčiū

deja       2020-07-6 8:31

labai teisingas straipsnis - valstybės švenčių daug, o tautos gyvybingumas drastiškai krenta


Rekomenduojame

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.