Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Apie feisbuko saulėlydį, arba Kodėl blokuosiu visus skundikus, kas jie tokie bebūtų

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 22 d. 0:54

9     

    

Algimantas Rusteika. Apie feisbuko saulėlydį, arba Kodėl blokuosiu visus skundikus, kas jie tokie bebūtų

Tikslas nepateisina priemonių, priemonės parodo tikrąjį tikslą. Mėšluotom rankom niekas sveiko ir gero maisto nepagamina, meluodamas niekas neįtvirtins tiesos, o ranka Maradonos įmuštas įvartis amžinai bus Argentinos rinktinės gėda. Organizuoto zekų stiliaus metodai niekada neatneš laisvės. Tai, kad smirda, rodo tą, kas smirda.

Kas darosi feisbuke, primena seną gerą rusišką stalinizmą. Kiekviena laiptinė turi informatorių, visur kyšo didelės ausys, fiksuojančios, ką kalbi, galvoji. Vienas po kito dingsta draugai, po to vėl atsiranda, atsėdėję zonoje parų ar mėnesį – atsargūs, pikti, pritvinkę keršto.

Reikia imti galvoti, ką sakai, ar tai kam patiks, ar vykusiai pajuokausi, ar nenubaus, nepaskųs, neištrins tavo įžvalgų, ar tavęs iš viso neišmes į virtualią tamsą. Senasis gerasis, laisvasis ir gyvas feisbukas mirė. Nepriklausomybės nuo valdžios ir idiotų minios nuomonių, nevaržomos raiškos galimybių pasaulis gęsta akyse.

Pavienių stukačių ir organizuotų skundikų, nemokamų dundukų ir apmokamos suinteresuotų davatkų gaujos siaučia nuščiuvusiose Buko Veido alėjose. Tai nebegrįžtamas procesas. Atėjo laikas akmenis rinkti – metas apsispręsti.

Ar galėtumėt ramiai gyventi, jei per langą nuolat kas nors žiūrėtų ir vos tik kas jam nepatiktų, tuoj skųstų visur kur tik įmanoma? Ar norėtumėt bendrauti su bendradarbiu, dalintis mintimis su kaimynu, kuris užuot diskutavęs oponentą apskundžia viršininkams ir policijai? Patiktų gyvenimas kameroje, kur pro akutę tave nuolat stebėtų kontroliuojanti akis?

Ar įmanoma laisvai rašyti, kurti, dalintis požiūriais aplinkoje, kur sėdi skundikų gaujos narys – tegu ne tave skundžiantis, bet ką gali žinot, kada jam užeis ir tu nepatiksi? Tegu tai ir gero norintis tavo pažįstamas, šiaip nedurnas ir garbus kituose reikaluose žmogus? Į visus klausimus sau atsakau: NE.

Dabar švenčių metas, bet po švenčių imsiuos kurti savo saugesnį pasaulį. Bet ką, kurio komentaruose pastebėsiu bent kokį bandymą ar raginimą ką nors skųsti, visus mane ir kitus skundusius ir skundžiančius – valstietininkus, konservatininkus, feministes, bunkerininkus ar tolerantus, visus menkystas, kurie už ką nors ar prieš ką nors „kovoja“ skųsdami – blokuosiu be įspėjimo.

Raginu ir kitus, kam nusibodo minčių policininkai, dalintis „skrynšotais“ ir kita info ir negailestingai blokuoti skundikus, kas jie bebūtų. Ir visiškai dzin, kas ir vardan ko stukina, – man šlykštus pats myžalais dvokiantis metodas, jų akys, prisipildančios džiugesio, kai kitam iš pasalų sėkmingai įkandi.

Jorkšyro elfai – blokuosiu visus. Visus žinomus iš anksčiau skundalius ar skundimo organizacijų narius – visus iki vieno. Atsitiktinai patekę ar draugų įkalbėti, neaktyvūs nariai visada turi galimybę iš stukačių gaujos pasitraukti. Ir mano žymieji, žinomieji ir protingieji draugai, mirkstantys tame dvoke, – nepykit, po Naujųjų išimčių nebebus.

Jei nenorite gyventi laisvame pasaulyje, kur stalinizmo dėsniai negalioja ir savo tiesą reikia įrodyti – gyvenkit jame vieni patys.

Dar turit laiko pagalvoti ir persigalvoti, kas svarbiau. O mes susikursime saugesnį pasaulį – ar su jumis, ar be jūsų. Tikrai susikursime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kartu       2019-01-22 20:51

Logiška, ne šiaip koks nors “radiatorius”, o rimtas priešas.

taip sau       2019-01-9 10:37

Tai nereikia tupeti, jei visur pilna snipu, diversantu, sekliu!

Tadas       2018-01-14 16:07

Įdomus požiūris. Gal kiek netradicinis, bet dėl to ir įdomus!
langu reguliavimas

Pikc       2017-12-24 17:25

Čia ne “žmogiškoji pusė”, o homunistinė ideologija. Ir taip - realus gyvenimas yra ne snukiaknygėj - bet per ją anksčiau buvo galima vykdyti idėjų sklaidą. Dabar gi homunistinė cenzūra nusprendė, kad galima vykdyti TIK TAM TIKRŲ idėjų sklaidą.

Nieko keisto       2017-12-24 9:59

Bjaurioji zmogiska puse sugadina ir visada sugadins viska. O siaip, realus gyvenimas ne feisbuke

Pikc       2017-12-23 18:02

Tai reiškia, kad neišvengiamai snukiaknygė pataps uždarų, vienas nuo kito izoliuotų grupelių sambūriu, kur kažką parašyti bus galima tik patikimiems “saviems”. Teks griežtai apriboti asmenų, galinčių matyti, ką rašai, ratą - kitaip tariant, “nepatogių”, “nepolitkorektiškų” nuomonių “transliacijos diapazonas” ir “nuotolis” sumažės iki minimumo. O juk to ir siekiama - kad “nepolitkorektiškos” mintys pasiektų kuo mažesnį skaičių žmonių, kad netrukdytų smegenų plovimo procesui. Kai purvasklaida “užtrenkė duris” “ideologiškai neteisingoms” nuomonėms, jos persikėlė į soc. tinklus. Dabar atėjo laikas “išvalyti” ir pastaruosius (gūglė, snukiaknygė, jutūbė). Pavlikų morozovų blokavimas nepadės, jeigu įrašas bus matomas viešai, o jei nebus matomas - kiek prasmės jį apskritai skelbti? Homunistiniai chunveibinai laimi abiem atvejais.

Suprantama, tai negalioja “progresyviesiems” - vienas dalykas, jie ir yra pagrindiniai “stukai”, tad vienas kito neskundžia, o kitas - jie pritaria limeral-neomarksistinei ideologijai, kurios laikosi ir pats Cukerbergas&Ko;., tad net jei kas juos ir įskųstų, jokios reakcijos nebūtų.

Manyčiau, išeitis - susirasti alternatyvų sklaidos kelią, asmeniškai susisiekti su kuo didesniu skaičiumi panašiai mąstančių žmonių, susitarti ir kartu viešai (geriau - keliomis kalbomis), atviru kanalu paskelbti, jog dėl to, kad snukiaknygė virto neobolševikinėmis kirmėlėmis knibždančia kloaka, nuo šiol savo tekstus skelbsite ne šitoj skylėj, o ten-ir-ten. Ir paraginti visus normalius žmones ten pereiti.

Irena       2017-12-23 12:15

Pati megstu dalintis atvirai, nes galvoju, kad pas mus zodzio laisve.Nors jau kuris laikas save trmdau, kad sustok, jau dabar “zodzio ir munciu laisve” ir tik kabutese.Bet kaip sunku tuo patiketi…O reikia…Neveltui yra portalas akylas.lt.Grizo “teisuoliu” laikai…

As5       2017-12-23 10:38

REikia naujo konservatyvaus soc. tinklo - ir jis 2018 bus. visi normalūs ten ir išsikraustys- shitbooke liks tik imbecilai, tolerastai, iškrypeliai, sodomitai (tie patys iškrypeliai) ir kiti idiotai.

ruta       2017-12-23 6:54

Geras Autoriaus sprendimas ,  peisbukas pavirto Minciu policija , kur taisykles pradejo diktuoti Briuselio adeptai - chunveibinai ..


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.