Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 17 d. 1:22

14     

    

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Bukumas yra lavonų maistas, tam dieną naktį ūžia fabrikai. Tikrovės seniai nebėra, tik tuščios, šlapios lapkričio gatvės ir blausus ekranų mirgėjimas už langų. Klystam, nugalėjo ne bloga valia, o jų sukurta vienatvė ir bukumas.

Lavonų pasaulyje miunhauzenai save ištraukia už plaukų aukštyn ir mes tikim, mums sako netiesą, ir mes tikim. Mes viskuo tikim, nes vienišus bukumas įveikia.

Čia užsklandų himnai, tarp linksmų negyvėlių cirkonio šypsenomis vaikšto gyvieji, dairosi išsigandę ir jaučiasi nenormaliais. Ir išėję gatvėn, krautuvėse ar kine, bet kur – išsineša tą jausmą ir žiūri akis išpūtę, ar lavonai jų nepamatys, ar neišgirs, ką be kaukės kalbėsi.

Nors puikūs, įvairūs, įdomūs žmonės, kurie darbe beveik tikri, protingai juokauja, kad gyventi nelengva, bet bukumo reikia bijoti. Ir kavinėse, kai jos dar buvo, dar gausiai protingų, gražių ir įsimylėjusių, bet taisykles jau rašo lavonai.

Aišku, durnių yra, kaipgi be jų, bet durni normaliai, kaip ir turi būti – gyvi, nesuvaidinti, pilni gyvybės, tik ir žiūri, ką čia dar durnai nuveikus. O mirguliuojančiam lavonų pasaulyje palatos be rankenų ir džiugi tuštuma akyse.

Nieko tikro ir nesumeluoto, iš meilės žmonijai ir progresui pulsuoja neapykanta, noras sunaikinti ir susinaikinti. Masinis, linksmas ir neįpareigojantis bukumas, sukuriantis laisvės vis naujam, masiniam bukumui troškulį.

Vidutinybė užlieja vis naujas salas ir aukštumas, bukumas užvaldo protus ir širdis, jai pataikauja popiežiai ir prezidentai. Ir vakare, prieš užmigdami tamsoj svarsto – ar gerai pasakiau, ar nepažeidžiau bukumo taisyklių, ar bukieji neįsižeis?

Tikras gyvenimas, prasmė ir žmonių skausmas iškeliamas už skliaustų. Abejingumas, bukumo puota maro metu ir šviesus mirties artėjimas lėtai apsemia spindinčius naktyje miestus ir sapnus.

Kalbėk bet kokias nesąmones ir būsi įdėmiai išklausytas, nors sugalvoti naujas nesąmones vis sunkiau. Todėl pasiūlyk dar ką labiau gyvuliško ar suvaidintai moralaus – ir tave parodys pro visas skyles.

Provokuok, tyčiokis, skandink artimą ir skųsk, apsimetinėk ir maivykis – ir būsi pagirtas, nes bukumui svarbiausias yra savas. Aišku, gali sakyti ir ką galvoji, ką daugelis galvojam, ir bus tikrai ir teisingai, bet niekas tavęs nerodys, nepublikuos.

Niekas neišklausys, nematys, nors ir nenukryžiuos. Nebent nusibosi, tapsi pavojingu, nes tave gali išgirsti gyvieji – tai įmes į patyčių narvą. Bukumas galingas, nes bukam labai gera, esi visada teisus ir kalti kiti.

Ir bus kaip buvę, nors globalios tektoninės plokštės susirėmę su baisia jėga, įtampa kaupiasi ir iškrova artėja – niekas nieko nespręs ir užsiims imitacijomis, ir karūnuoti lavonai kiš galvas į smėlį, kad tik šiandien nieko nereikėtų daryti ir bukumas klestėtų.

Svarbu, kad išliktume, kad viskas būtų kaip buvę ir nepasikeistų, nors tai ir neįmanoma, bet bukumui viskas įmanoma, kas yra buka. Kas nors pasikeičia tada, kai mes pasikeičiam, todėl mus nori pakeisti, kad nepasikeistumėm ir neleisti keistis, kad neišdrįstume ir netrukdytume bukumui ir tam, kas keičiasi.

Ir bukumas liejasi laisvai, ir nieko negali paaiškinti ir numatyti, kada pamatai, kad gal bus kas gali būti ir įvykti, kai nieko nebūna ir nevyksta. Pasidaro baisu ir išjungi šviesą – o gal kas nors rytoj prasidės, nors žinai, kad ne.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kazlambija pikčerz       2020-11-19 19:50

į Vilnių atvažiuoja holivudo kino meistrai - pradedamas kurti kultinio filmo “bukas ir dar bukesnis” tęsinys.
Lietuva pasirinkta masinių scenų filmavimui nes čia bukų totali dauguma ir priedo jie dar labai pigūs.

tikrai taip       2020-11-18 11:16

Provokuok, tyčiokis štai pamatiniai reikalai čia pas mus. Teisus A.Rusteika, keliaudamas šlapiomis Sostinės gatvėmis , teikdamas absoliučią tiesą apie mus, gyvenimą čia. Rodos, kad visi matė tuos 4 metus konservatorių provokacijas, patyčias iš Valstiečių, o ir mes jiem dar ir algą (rūpūžėm) mokėjom. Po rinkimų, kurie visu 100% neaiškūs, pirkti/vogti ir įjota į Seimą ant asiliuko, vadovaujant dedulei KGb su šanša panča sorošu - toliau slystama neaiškiu mūms ir Lietuvai keliu. Dėkui p. A.Rusteikai, kad išsakė nuomonę padorių Lietuvos žmonių, o tai “laimėjusieji” mato tik save “gražuoliukus”, gėda netikšoms !

DD plius DD       2020-11-17 21:27

Pasaulio pabaigos akivaizdoje drebėkit gyvi, mirusieji ir netgi gimsiantys. Nes kai uždrebės rūstybė ugnies kumščiu ir liepsnos liežuviais, apsilaižysit visi- dičkiai ir mažutėliai, šilkiniai ir vilnoniai, janoniai ir maironiai. Tik vienas Rusteika išvengs elektrinės žaibiškos rūstybės….

Kis       2020-11-17 17:57

pons Rusteika,skaitosi langvai,parasyta ismoningai,bet neproduktyvu.Rezulatai mazesni negu ,koroce debitas nesutinka su kreditu,ar kiazkas atvirksciai.Laikas ruostis pavasario “pasikalbejimams ant tikruju.Reikia cia pat ,surasyti visus norus,kas kam nestinka ,sudarysime lyg atsilimo ,tai ko mes norime ir kas mums netinka,nustatysimelaika,normas,laikas perduoti valdzia hegemonui,visai ne tie uzeme valdzia,norime Lietuvos likima spresti ne pagal Armonaite,ar Nilsonaar ta pati Landzbergi?Kue cia lietuviai?O valdyti ruosiasi jie?100 ,o gal ir 50 tukstanciu uzteks,nes partijos ateina i seima ir tiek nesurunkusios ,uz lango 21 amzius,paskelbiame peticija ir balsuojame.O pradesime nuo Prezidenturos ir teisetvarkos.Pirmos institucijos nereikia,ji kliudo vystyti demokratijos,o teisetvarka socialistine-kgb-istine,vagis aferistai ir banditeliai,jie nevykdo nei vieno punkto irasyto ju taisyklese.Tokiu metodu ziurek kazka ir paatysime,nes po gulinciu akmeniu,vanduo nebega?Juk nebega?

Deivis       2020-11-17 17:45

Rusteika, pasiūlyk ką nors pozityvaus.

stasys..kumpanosiai ir smailianosiai       2020-11-17 13:43

Ną kur tu žmogau pasislepsi nuo tų nusmailintų nosiu? Na taip ,šiandieną jau nepopuliarios bukos ir storos ,jos paprastai nelenda į tuos intelektu sienose išvagotus.., jos ne tokios gražios ir dailios ’ protui’. Tai kur jas turintiems dėtis ? kaip surasti joms sau vietą kuri nereikalautu iš tavęs viso to ’ grozio’ ? Ta šiandieną mes ir visuomenėje turime , dviejų didžių dviejų greičių nosys ,dviem skirtingais būdais matuoja intelektą skirtingai snopuodami. Realybėje tai pats jautriausias žmogaus turimas organas kuris tam žmogui dažniau trukdo nei padeda jos nesusikulti per aukštai ją kilstelejus ir protas čia ne prie ko ...teigia liaudies išmintis.

Bijūnėlis       2020-11-17 12:41

O ką daryt?Vienas kelias būti bukiausiam tarp bukų,nes jei būsi smailas-kentėsi.Buki irgi nėra vienodi.Yra tokie buki,kad net tupi,kaip sakė Uspaskich,o yra gudručiai-buki,jie visur pirmi,nes jų genuose dar yra smailų galų.Čia Lietuva,čia mūsų tėvynė,o gyventi tai vistiek reikia,gyvas į žemę neilysi.Bukas tiki vaizdais-televizoriumi,portretu,titulu,turtu.Proto balso negirdi,o ir proto neturi.Bet tai gerai,bukam viskas ir visada aišku,jis pasirenka viena karta gyvenime ir visam laikui ir savo pasirinkimo nekeičia,jis yra pastovus ir tuo didžiojasi.Bukiems priklauso ateitis,nes jie labiau prisitaikę prie aplinkos.Liūdna pasaka.

Prašalietis       2020-11-17 11:26

Rusteika su lansberginio durnių laivo realijų aprašinėjimu pavėlavo mažiausiai 25 metus, kas jau buvo normaliam žmogeliui aišku kur yra visi tautos veršiai vedami. Už ką visokoio plauko “tautiniai” pseudo patriotai “šauniaisiais” 1990 kovojo tą visi jau porą gerų dešimtmečių ir turi-“vakarietišką demokratiją, laisvę, nepriklausomą valstybę”, “politinių ir kitokių intelektualų“nepriklausomybę nuo sveiko proto ir t.t.

stasys       2020-11-17 9:11

...atrenki svarbiausią .

Kaip       2020-11-17 8:54

visada, autorius realybe perteikia labai idomia forma.Taikliai.

antistasys       2020-11-17 8:49

O tu ;stasy; matyt taip ir darai,jei ateina į galvą kokia šviesesnė mintis tiesiog ją užbukini rašinėdamas savo komentarus, ir tada tavo tuščioj ,bukoj, užzombintoj galvoj ISIVIEŠPATAUJA PASITENKINIMAS TYLA.

stasys       2020-11-17 7:56

Kai apninka tokios mintys griebk kastuvą į ✋ ir kasi kasi , kol nugara paskausta o galvoje įsiviešpatauja pasitenkinimas tyla.

troliui       2020-11-17 4:18

oho, kas per uolumas reklamuoti Kinijos įmonę, kuri nebūtinai ką nors bendro su Trumpu turi išvis. Sąsį pavaduoji? Susikovidino senas jefreitorius?

Skelbimas       2020-11-17 2:55

“Trump Escorts”  siulo darba Kinijoje


Rekomenduojame

Eva Tombak. Kairė – dešinė

Šarūnas Jasiukevičius. Tik pasižiūrėkite – taip atrodė paskutinis „žmonių zoologijos sodas“

Andrius Švarplys. Apmąstant giliamintišką Lietuvos TikToko ministrės ištarmę „pokyčiai-po pokyčių / pokyčiai-po pokyčių ir t.t.“...

Nuo bačkos. Ekonomikos ir inovacijų ministrė: pokyčiai po pokyčių... Šarūno Jasiukevičiaus pastebėjimai

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Pareiškimas dėl iškilmingo Birželio 23 d. sukilimo 80 metų sukakties minėjimo

Tomas Baranauskas. Mokslas prieš 10 dienų ir po 10 dienų...

Nida Vasiliauskaitė. JEI tik… arba Tik tiek reikėtų

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Koronos pasą:

Delegatas. Andrius Švarplys apie naująją Vito Vasiliausko misiją

Ramūno Aušroto pastabos apie Seimo Priklausomybių prevencijos komisijoje pristatytus tyrimus

Tomas Viluckas. Kun. James Martin SJ paskaita: mitais apipinta LGBT pastoracija

Priklausomybių prevencijos komisija: ruošiamės galimoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms

Valdas Vasiliauskas. Tautos genijus

Kastytis Braziulis. Gal valstiečiams reikėtų sukurti savo naujienų portalą ir viešinti savo pozicijas?

Andrius Švarplys.  Laisvės partijai labiau rūpi ES piliečių teisės nei Lietuvos valstybė ir jos piliečiai

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė. Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…

Ar švietimas valdžiai tikrai yra prioritetas? Dovilo Petkaus pokalbis su Robertu Ramanausku

Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

iš propagandos frontų. Linas Karpavičius. Štai kas sukūrė mūsų istorijos griovimo planą ir davė komandą pulti. Silpnų nervų žmonėms nerekomenduoju

Tomas Baranauskas pastebi: Jei „nėra tobulų vakcinų“, vadinasi, ...

Geroji Gailestingumo sekmadienio Naujiena: „Palaiminti, kurie tiki nematę!“ (Jn 20, 29)

Andrius Švarplys apie progresyvųjį liberalizmą

Europos Parlamente išpuolis prieš žmogaus gyvybę ir krikščionis

Vytautas Sinica. Vata, ne stiklo

Agnė Širinskienė. Koks praregėjimas…

Policijos virtualus patrulis informuoja: „Pradedame „patruliuoti“ elektroninėje erdvėje“

Ramūnas Karbauskis. Šis Seimas išrinks ir kitą prezidentą, arba Kokius konservatorių planus pridengia liberalų nesąmonės

Nida Vasiliauskaitė: veikiantys laisvės vardu labiausiai nori ją iš žmogaus atimti

Andrius Švarplys. Tradicionalistai turi teisę ginti savo konstitucines sampratas, tačiau gintis ir pulti yra tiktai pirma ir nebrandi politinė fazė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.