Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Savivalda, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Algimantas Rusteika. Apie buivolus

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 28 d. 18:17

24     

    

Algimantas Rusteika. Apie buivolus

Kauno forumas

Kodėl suaugęs buivolas, užpultas liūtų, ginasi ir neretai apsigina, o šimto buivolų, kurių kiekvienas sveria kaip BMW, banda ramiai stebi arba pabėga, kai užpuola jauniklį ar silpnesnįjį, nors keliasdešimt galingų bandos patinų  tuos kelis plėšrūnus galėtų sumalti į miltus ir sutrypti į blynus? Arba lygiai taip tūkstantinė stiprių elnių banda – prieš keletą vilkų?

Kodėl numirėlių vienybė žydi, o gyvieji tokie pasimetę, vieniši ir bijantys ką nors įžeisti, kai juos dergti niekas nesibijo? Kodėl sakyti visiems matomą tiesą yra gėda, nepatogu ir nemandagu, nors melo upės liejasi laisvai ir menkystos neišlipa iš ekranų? Kodėl kiaurą parą pliaukšti niekus ir apsimetinėti svarbiais yra svarbu, o kalbėti apie tai, kas svarbu, yra nesvarbu ir jokie patriarchai dėl to nepareiškia jokių susirūpinimų?

Kur dingo šviesuoliai ir švyturiai, valdę protus ir širdis, intelektualinis ir kūrybinis tautos žiedas, nejaugi tik tie keli vis persekiojami, slapta žlugdomi, apspjaudomi ir nutylimi autoritetai beliko? Kur tos knygos, skolinamos vienai nakčiai, filmai ir spektakliai, aptariami darbovietėse ištisą savaitę? Kur žmonės, svarstantys, ką ir kaip reikia daryti, kad gyventi būtų šviesiau – ar tik tuos keliasdešimt įtūžusių komentatorių po tekstais turim? Ir dešimtis tūkstančių, besidalinančių nemokšos stilistės paistalais?

O gal ligoniui tereikia morfijaus – kad geriau miegotų ir neskaudėtų? Gal sugebam tik kartą per metus pagiedot ant piliakalnių ir pasigraudenę vėl laukti Senelio Godo su maišu, kuriame iš mūsų pačių pavogtos dovanos? Atėjus valandai jie klaupiasi ten, kur bebūtų – gatvėse, parduotuvėse, paplūdimiuose – ir atsisuka nusilenkti į Meką. Prieš ką klaupiamės ir kam galime nusilenkti mes, nebetikintys niekuo, net savimi?

Kodėl pavertėm savo šventyklas laisvalaikio objektais, tikėjimą – tradicija, panašia į cepelinų valgymą, o tikrumą ir meilę, netikrumą ir neapykantą – laisvu pasirinkimu? Kodėl kas per amžius buvo kvaila, dabar protinga, o kas protinga ir amžina, laikoma blogybe? Kur išsigimimo riba, kurią peržengus sudrebėtume pajutę, kaip bedugnė žvelgia į mus? Kodėl visi keleiviai žiūri pro langus, bet nemato, kad už stiklo jau Mėnulio peizažai?

Todėl, kad pasiaukštinę, pigūs ir apsvaigę nuo dūmų, kad užmiršom savo tėvus ir protėvius. Todėl, kad numirti lengviau ir gyvųjų niekam, net gyviesiems, nereikia. Todėl, kad pasidavėm be kovos ir pralaimėjimas mūsų širdyse. Mes esam laisva, galinga, didvyriškai amžinybėn žengianti buivolų tauta.

kaunoforumas.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:34
Komentarai į str.       2018-06-30 16:30

http://www.delfi.lt teismas-atmete-brazauskienes-ieskini-del-113-tukst-euru

Lyg ir babkių turi, bet vis neužtenka.Duok,duok.
42 0 1
Tai tik parodo 2018-06-29 22:10 kokia yra K.Brazauskienės advokato G.Černiausko kaip teisininko kompetencija….............
40 0 1
To> Tai tik parodo 2018-06-29 22:56 Neįmanoma pamiršti to šlykštaus plikiaus Černiausko, kai Garliavoje nešė ant rankų Deimantę, uždengtą svaigalais pripurkštą antklode.

 

> manau, Kalakutas manė manė ir......       2018-06-30 11:21

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės prašymą pritesti jai 113 tūkst. eurų kompensaciją už negautą našlės rentą, penktadienį paskelbė LNK Žinios. Prašymas atmestas dėl suėjusio senaties termino, pranešė teisėja Jolita Rasiukevičienė. „Teismas, įvertinęs faktines bylos aplinkybes, konstatavo, jog pareiškėja yra praleidusi ieškinio senaties terminą dėl žalos atlyginimo, kadangi nustatė, jog žala, dėl kurios ji kreipėsi į teismą, buvo patirta daugiau nei prieš trejus metus“, – sakė J. Rasiukevičienė. K. Brazauskienė teikė ieškinį praėjus ketveriems metams nuo Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo, kad prezidento našlės rentą įtvirtinanti įstatymo nuostata prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

 

penktadienį, birželio 29 d.        2018-06-30 11:13

BNS 2018 m. birželio 29 d. 17:52 Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės prašymą pritesti jai 113 tūkst. eurų kompensaciją už negautą našlės rentą, penktadienį paskelbė LNK Žinios.

 

www.delfi.teismas-atmete-brazauskienes-ieskini-del       2018-06-30 10:38

straipsnio skaitytojo Komentaras į šį straipsnį
Bidulis 2018-06-29 18:03 Ne jokia ji prezidento našlė, ir niekada prezidentiene nebuvo. Brazausko prezidentavimo laikotarpiu ji buvo Butrimienė, kartais gerb. Ponui Butrimui įstatanti ragus su Algirdu Mykolu. Jai ne kompensacijas mokėti ,o teisti reikia už valstybės vadovo tvirkinimą 107 1 23

 

Manau       2018-06-29 18:55

Brazauskienė šauni boba. Vienintelė Lietuvoje - baksnojanti valstybės šunelių snukius į sisiuką. Man patinka, kad ji tom pačiom teisingom demokratinėm pilietinėm teisėmis spardo subinę valdžiai. Jai mokėti man labiau patiktų, mažiau liks iš ko didint algas seimūnams ar valdžiažmogiams.

> misteriui       2018-06-29 13:14

“Kai liks viena-tada išmuš mūsų valanda”. Nebaigėt. Pratęskite. Tik gerai pagalvokite, prieš rašydamas. Nepamirškit, kad įspėjimai apie “būsimą antisemitizmą” seniausiai parengti. Teliks įrašyti datas.

ir vėl       2018-06-29 11:05

tyliai klusniai tylėsite ir mokėsite, avinai neraliuoti

buivolams       2018-06-29 11:01

Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė reikalauja priteisti per 100 tūkst. eurų kompensaciją už negautą našlės rentą, skelbia LNK žinios. Kristina Brazauskienė Kristina Brazauskienė Tokį reikalavimą teisme K. Brazauskienė pateikė praėjus ketveriems metams nuo Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimo, kad prezidento sutuoktiniai negali turėti privilegijų. Pasak K. Brazauskienės advokato Gintaro Černiausko, reikalaujama suma apima laikotarpį nuo prezidento A. Brazausko mirties 2010-aisiais iki 2014-ųjų KT išaiškinimo, kad renta jai nepriklauso. Iš viso prašoma priteisti 95 tūkst. eurų žalos ir 18 tūkst. eurų palūkanų. Konstitucinis Teismas 2014 metais paskelbė, kad prezidento našlės rentą įtvirtinanti įstatymo nuostata prieštarauja Konstitucijai. Buvęs KT teisėjas Vytautas Sinkevičius televizijai teigė, kad pripažinus įstatymą antikonstituciniu, iš jo nekyla jokie teisėti lūkesčiai, todėl K. Brazauskienės reikalavimai nepagrįsti. Prezidento našlių rentos klausimas KT buvo sprendžiamas, kai mirus prezidentui A. M. Brazauskui jo našlė 2010 metais pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai prašymą skirti prezidento našlės rentą. K.Brazauskienė tuomet nurodė neturinti draudžiamųjų pajamų, tačiau ji neslėpė valdanti didelės vertės turtą. BNS

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/brazauskiene-teisme-reikalauja-per-100-tukst-euru-kompensacijos.d?id=78440101

Skaudoka       2018-06-29 10:27

  tiesa.Bet, kaip visada, taikliai.

taiva, kokius turite       2018-06-29 9:04

teisėjus ir advokatus, “buivolai”. Nėra kam net bylos iškelti už “padovanotą” Draugystės viešbutį, už fiktyvias vedybas su meiluže nežinant gyvai žmonai, štai tokią teisinę sistemą ir teisinę valstybę turite. Lenkija jau mėžia Augijaus arklides sutikdama milžinišką pasipriešinimą iš Europos komisarų, Vengrija jau išmėžė tas Arklides….

Arne       2018-06-29 8:57

Terleckas sakė - teliukų tauta. Dėkui autoriui: „Kodėl kas per amžius buvo kvaila, dabar protinga, o kas protinga ir amžina, laikoma blogybe? Kur išsigimimo riba, kurią peržengus sudrebėtume pajutę, kaip bedugnė žvelgia į mus?“ Sustokime ir nebesileiskime zombinami, nors dėl savo vaikų ir anūkų.

o Draugystės Kristina       2018-06-29 8:51

reikalauja 100 000 Kompensacijos iš Lietuvos dėl prezidentienės rentos neskyrimo, advokatauja tas, kuris nešė klykiančią Deimantę, tas su Fantomaso feisu

kovoje uz TIESA       2018-06-29 7:03

reikia paramos. Neringai Venckienei nori padeti JAV kongresmenas Ch. Smith,o mūsų exambasadorius suviduriavo ir laksto po iv. kongresmenu tualetus, megindamas paveikti, kad kuo greiciau Venckiene issiustu i Lietuva - juk ten laukia šakalų-pedofilų gauja, jau pasirengusiu sudraskyti ją į gabalus. Pasirašykime, palaikykime Tiesos ieškotojo peticiją, padėkim ir mes, Neringos tautiečiai.
https://www.change.org/p/u-s-house-of-representatives-give-judge-venckiene-her-day-in-court

Skerdykla Nr. 5       2018-06-29 0:31

Kokie dar “buivolai”?
Mūsų teritorijoje tokie nesiveisia.
Ir liūtų nėra. Hienų, šakalų yra.
Buivolų- ne.
Gerai būtų jeigu būtų buivolai.
Buivolai dar turi teorinių šansų.
O avinai - jokių.
Tiesa, avinai moka ir mėgsta balsuoti.
Bet tai netrukdo avienos mėgėjams mėgautis šašlykais ir klestėti dublionkų gamybos verslams:)

Niekas negali       2018-06-28 22:44

vienu burtų lazdelės mostu padaryti visą tautą sąmoningais su melu nesitaikstančiais žmonėmis. Bet matymas, kad viskas beviltiška ir jokio pragiedrėjimo nenusimato, neturėtų paversti mūsų gyvuliais….. Misteris gerai pasakė: “Žinokime savo vertę” ir neteiskime kitų tik save.

kas čia        2018-06-28 22:32

per kokie “kodėl” ir kažkas būktai lyg ir ne visai taip ? Viskas gi taip, už tai ir kovojom ir iškovojom .

zita.       2018-06-28 22:19

skatertju doroga…

blogietis       2018-06-28 22:19

Straipsnis nudžiugino. Ne, ne pats tekstas ar autoriaus šmaikštumas.
Elementari semantinė teksto analizė sako, kad
A.R. foruminis entuziazmo ir romantizmo etapas eina link logiško prablaivėjimo atsidūrus tet a tet su tikra realybe.
Pasigirdę nusivylimo natos ir nuoskaudos intonacijos, o taip pat sugriežtėjęs požiūris į brangiuslietuvosžmones, teikia tam tikrų vilčių, kad A.R. būdamas gana ambicingu žmogumi, ras jėgų peržiūrėti tam tikras nuostatas ir imsis kooreguoti politinės veiklos planus. Jeigu svaičiojimai apie forumo palaikytojų gausias minias bus išmesti šiukšledėžę ir atsiras noro, poreikio ieškoti adekvačių situacijai šviežių politinio veikimo idėjų, tuomet ir idėjos susiras jį.
Pažiūrėsim. Netrukus bus matyti.
Kaip sako- klysti žmogiška, ne šventieji puodus lipdo, o iš klaidų pasimokius jų nebekartoti būtų visai neblogai.

PRATĘSIANT-        2018-06-28 21:54

tai mokam tik gražiai parašyti…Tik kas iš to….

Mes,       2018-06-28 21:49

kurie suprantame padėties tragiškumą, turime elgtis ne kaip buivolai, o kaip bitės: jos nesvarsto ir nežiūri,kad priešas didelis ar mažas, o puola, aukodamos savo gyvybes tol, kol priešas nugalimas.

rankas aukštyn.       2018-06-28 21:34

kapituliacijos gaida.skaudu ,bet tiesa niekad nebuvo saldi.

Birute       2018-06-28 21:10

stipriai….patiko,aciu Gerb.autoriui

Misteris       2018-06-28 21:06

Tobulėkime DIFERENCIJUOTAI,o kai ateis diena X -INTEGRUOSIMĖS darbui.
Žinokime savo vertę ir laikykime kiekvienas savo kertę.
Dabar vyksta ŽIURKIŲ pjautynės BAČKOJE.
Stebėkime.
Ir klausykimės cypimo.
Kai liks viena-tada išmuš mūsų valanda.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Vidmanto Valiušaičio replika apie Tomo Venclovos logiką ·

Vyskupas Jonas Kauneckas: Matoma neteisybė padarė kovotoju

Geroji Žolinės Naujiena: Palaiminta įtikėjusi!

Andrius Švarplys. Šiame techno-totalitariniame pasaulyje arba esi kritiškas, arba esi vergas

Vytautas Radžvilas apie Jono Noreikos atminimo lentos sunaikinimą

Vytautas Sinica. Miliūtės „Teisės žinoti“ apžvalga

Petras Plumpa. Laisvė ieško gyvenimo tikslo

Šiaulių valdininkų patyčios iš miestelėnų: iškirs ne 108, o 103 liepas ir pavadins tai „komp­ro­mi­su“

Liudvikas Jakimavičius. Patogus ir saugus diskursas

Gitanas Nausėda: sprendimus dėl istorinių asmenybių įamžinimo turi priimti ne merai

Iš propagandos frontų. Marius Ivaškevičius: „Aš asmeniškai renkuosi Tiesą“

Vladimiras Laučius. Sušimašinta Lietuva

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Valdas Vasiliauskas. Ar Lietuva turi sostinę?

Linas V. Medelis. Sąmokslo teorija: kaip skęsta Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Kai istorikai ima bijoti faktų

Vitalijus Karakorskis: „Tai yra valstybės šantažas“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.