Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Apie bajorus, Senatą ir pagrindinę valstybės problemą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 28 d. 19:17

60     

    

Algimantas Rusteika. Apie bajorus, Senatą ir pagrindinę valstybės problemą

Ir visuomenei, ir jos valstybei, ir kiekvienam žmogui kada nors ateina neišvengiamų pasirinkimų ir išbandymų metas. Kada reikia apsispręsti, ar toliau sėdėti ant sofos, teisuoliškai piktintis ir pasyviai stebėti, kaip negrįžtamų, vėžinių procesų apimta valstybė ir visų ateitis lėtai slenka į tamsą. Ar liautis klūpėjus ir atsistoti. Ir pradėti galvoti, kur eisim.

Visiškai nepritariu siūlomai Senato idėjai. Senatas – brandžios, demokratinės valstybės parlamentinis įrankis, skirtas subalansuoti priešingas ir priešiškas visuomenės jėgas ir interesus. Deja, parlamentinė demokratija mums dar nežinoma žemė – per tūkstantmetį nuo paminėjimo jos vos gavom paragauti 1920–1926 metais, kurie baigėsi diktatūra, privedusia prie valstybės atidavimo be šūvio.

LDK seimų valstybė nebuvo nei demokratinė, nei parlamentinė. Tai buvo tuometinio politinio elito – bajorijos – oligarchinė valstybė, seimokratija, kurios santvarka neišvengiamai privedė prie gėdos, kurios nepatyrė gal nė viena tauta – mus pasidalino kaip kokią maitą. Dabar, kitomis istorinėmis aplinkybėmis, vėl turime tokią pat politinio elito, naujosios XXI a. „bajorijos“, kurios didžiąją dalį sudaro iš senosios nomenklatūros susiformavusios grupuotės ir naujoji politinė grietinėlė,  oligarchinę valstybę – partokratiją.

Dar blogiau, ši valstybė imitacinė, visi esminiai, jos likimą lemiantys sprendimai priimami už šalies ribų, panašiai kaip XVIII a. pabaigoje. Tai iš esmės kolonija su teritorine savivalda, kultūrine ir ūkine autonomija. Jei geopolitiniams sprendimų priėmėjams pasikeitus situacijai prireiktų – ją irgi pasidalintų ar parduotų, nupirktam elitui pritariant, o miegančiai tautos daugumai tylint ir net nepastebint.

Naujoji nomenklatūra sau susikūrė imitacinę demokratiją, paremtą rinkimų sistema, partijų finansavimo mechanizmais, užvaldyta teisėsauga ir žiniasklaida, kur nuo žmonių niekas nebepriklauso. Kas Lietuvoje beįvyktų ir kaip rinkėjai nebalsuotų, iš ekranų matome tuos pačius veikėjus ar jų atstovus, kurie atsakingi už šalyje susidariusią situaciją. Pas mus iš politikos neišeinama, iš jos išnešama.

Pagrindinė Lietuvos politinė problema ir yra prieštaravimas tarp šios „bajorijos“, galutinai naikinančios valstybingumą, interesų ir likusios visuomenės dalies. Jo neišsprendus neįmanoma jokia teigiama šalies ateities perspektyva, juolab kokios nors esminės reformos, nes nomenklatūrai, priimančiai politinius sprendimus, jos paprasčiausiai nenaudingos.

Šį prieštaravimą reikia ne įtvirtinti sąrašiniu balsavimu, ne „slopinti“ ar „balansuoti“ Senatu, o priešingai – ryžtingai išspręsti. Tą gali padaryti mažoritarinė sistema, atvedusi į valdžią ir Sąjūdį, nes užtikrina daug greitesnį sprendimų priėmimą ir tvirtesnę, netampomą į visas puses koalicijų, galinčią vykdyti radikalias reformas vyriausybę. Tą gerai nujaučia valdantieji, jau dabar Konstitucinio Teismo pirmininko D.Žalimo, kuriam šiaip jau nederėtų užsiimti politikavimu, lūpomis siūlanti įteisinti vien „sąrašinius“ Seimo rinkimus.

Dar daugiau, Senatas – utopija, galinti tapti pavojinga realybe, jeigu pakankamai išgąsdinta plebėjų bruzdesio nomenklatūra pastebės jame sau naudingą įrankį, kuris dar labiau užkonservuotų esamą padėtį bei atitolintų permainų galimybę, ir užsimanys jį panaudoti „tautos prašymu bendrajam gėriui“.

Apie tai, kad Senatas leistų priimti protingesnius sprendimus, net kalbėti neverta – dabartinė atskirų, prie viešųjų pirkimų ir Europos Sąjungos fondų šėryklos besiriejančių grupuočių anarchija tiesiog virstų dvigubai didesniu chaosu. Jokių svarbių sprendimų tokiomis sąlygomis aplamai nebeliktų galimybės priimti. Kitų valstybių ir epochų patirtis, kuria bandoma argumentuoti, mums nepritaikoma, nes Lietuvos situacija absoliučiai kitokia ir vaistus teks rasti arba mirti nuo savo naivumo patiems.

Pagrindinė praėjusio politinio sezono pamoka sisteminei opozicijai yra ta, kad sąjūdinė patirtis ir mitinginė demokratija nebegali būti pagrindinis veikimo būdas. Mitingai, pareiškimai ir kitos viešos pilietinės akcijos gali būti ir bus reikalingi žmonėms žadinti, valdžiai atskirais klausimais pagąsdinti ir vienetiniams skauduliams slopinti, bet ne jomis bus išspręsta valstybės ateitis. Aktyviajai visuomenės daliai teks pereiti per rinkimų mėsmalę, įveikiant visuotinį naujosios bajorijos ujimą, pasipriešinimą ir patyčias. Ir inicijuoti permainas iš sistemos vidaus.

Šiame prasidėjusiame, partijų steigimo etape neabejotinai pamatysime ir seną nomenklatūros triuką – bandymą kurti savas priedangos struktūras, infiltruoti marginalus ir įtakos agentūrą, „pakabinti“ kompromatais lyderius ir nuomonių formuotojus. Šią publiką nesunkiai atpažinsime pagal neįtikėtiną veiklumą, radikalią kalbėseną ir esminių sprendimų pakeitimą populiariais niekniekiais. O taip pat pagal keistą elgesį per svarbius balsavimus ir kitais lemiamais momentais, ką jau turėjome progos stebėti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-1 11:12

Išmintingai parašytas tekstas - nr 2020-01-31 11:44

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-1 10:56

Pastaba Algimantui: l gerai, kad rašai apie konclagerinio režimo (antikonstituciniu būdu sulindusių į seimą) Tautos budelių bei Lietuvos naikintojų nepakeičiamųjų sąrašinių planą - įteisinti vien „sąrašinius“ Seimo rinkimus. Tai - dar vienas antikonstitucininkų valstybės užvaldymo planas, nederantis su konstitucija.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-1 9:03

Tautos bei Lietuvos priešų sąrašas (dalinis, ne visas).
Tai - sąrašas tų, kurie lietuviška duona minta ir svetimšalių naudai dirba.
Valdas Adamkus
Landsbergis Vytautas
Karbauskis Ramūnas
Andriukaitis Vytenis Povilas
Babonienė Ona
Balčytis Zigmantas
Barakauskas Dailis Alfonsas
Baravykas Vydas
Bastys Mindaugas
Baura Antanas
Bernatonis Juozas
Bradauskas Bronius
Budrevičius Jonas
Burbienė Sigita
Butkevičius Algirdas
Čiulevičius Jonas
Dalinkevičius Gediminas
Degutienė Irena
Didžiokas Gintaras
Dmitrijev Sergej
Dovydėnienė Roma
Einoris Vytautas
Fiodorov Vasilij
Greičiūnas Valentinas
Gricius Algirdas
Indriūnas Algimantas Valentinas
Jakavonis Gediminas
Jakučionis Povilas
Jučas Jonas
Juknevičienė Rasa
Juozaitienė Jūratė
Jurkus Jonas
Juršėnas Česlovas
Kaniava Edvardas
Karbauskis Vaclovas
Karečka Edvardas
Karosas Justinas
Kašėta Algis
Kniukšta Gintautas
Korenka Jonas
Kraujelis Jeronimas
Kriščiūnas Kęstutis
Kružinauskas Stasys
Kubilius Andrius
Kunčinas Algirdas
Kutraitė Giedraitienė Dalia
Kuzmickas Kęstutis
Kvietkauskas Vytautas
Lapėnas Saulius
Lapėnas Vytautas
Lionginas Jonas
Macaitis Alfonsas
Mačernius Zenonas
Maldeikis Eugenijus
Martišauskas Virginijus
Masiulis Eligijus
Matulevičius Juozas
Matuzas Vitas
Medalinskas Alvydas
Medvedev Nikolaj
Mikolaitis Gintautas
Mikutienė Dangutė
Mincevič Gabriel Jan
Monkevičius Algirdas
Narvilienė Janė
Nekrašas Visvaldas
Olekas Juozas
Orechov Vladimir
Paksas Rolandas
Palaitis Raimundas
Palionis Juozas
Papovas Petras
Paulauskas Artūras
Pavilionis Rolandas
Plokšto Artur
Poplavski Aleksander
Popovas Vasilijus
Prunskienė Kazimira Danutė
Pulokas Alfonsas
Purvaneckienė Giedrė
Raistenskis Juozas
Ramanauskas Alvydas
Razma Jurgis
Rimas Algis
Rimšelis Klemensas
Rinkevičius Viktoras
Sabatauskas Julius
Sadeckas Alvydas
Salamakinas Algimantas
Saudargas Algirdas
Saulis Vytautas
Savickas Eimundas
Sedlickas Romanas Algimantas
Simulik Valerijus
Sinkevičius Rimantas
Sysas Algirdas
Skamarakas Kęstutis
Skarbalius Egidijus
Skardžius Artūras
Stankevič Vaclov
Stasiškis Antanas Napoleonas
Šablinskas Eduardas
Šiaulienė Irena
Šileikis Gintaras
Šivickas Gintautas
Teišerskytė Dalia
Tomaševski Valdemar
Tretjakov Valerij
Uspaskich Viktor
Utovka Jurgis
Valčiukas Rimas
Valys Antanas
Vareikis Egidijus
Vaštakas Rimvydas
Velička Domininkas
Velikonis Virmantas
Vėsaitė Birutė
Vidžiūnas Arvydas
Vilkas Pranas
Žalnerauskas Vladas
Žukauskas Henrikas
Šitiems dera pati didžiausia bausmė - tremtis iš Lietuvos.
____________________________
Nacionalinis susivienijimas - Sąjūdis 2 (sukilimas)

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-1 9:00

Algimantai Lietuvos problema - krikščioniškieji „bajorai“ ir Tautos budeliai neišjungtieji komunistai, galutinai naikinantys valstybingumą. Beje, Lietuvos priešų yra daugiau nei trys.
P s: sukrikščioninta LDK, sunaikinta. Lietuvoje klestint krikščionybei ir siautėjant neišjungtiems komunistams, bemaž, 1000000 (pusė visų!) darbininkų išvaryta iš Lietuvos.
_______________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2020 vasario 1

stasys        2020-01-31 23:29

2020-01-31 23:04 > Sutinku , mažoritarinė rinkimu sistema vienmandatėse , tas likęs trukumas ..kuria pilnai , mano nuomone, galima butu išmainyti į sumažinta kartelę partijoms rinkimuose . Supaprastinus esama mišria rinkimu sistemą mes daugiau išloštume , tuo pačiu paskatintume bent kažkokius pertvarkos procesus partijose.

stasiui       2020-01-31 23:04

Na taip - rašiau, jog yra naiviai manančių, kad jie vienmandatėje nebalsuoja už partijas.
Partijos mažoritariškai gautam mandatui nėra svarbu, kokios intencijos paskatino rinkėjus tą mandatą partijai suteikti - pasitikėjimas partijos parinktu kandidatu, pasitikėjimas pačia partija, nenoras tą mandatą atiduoti (dar) blogesnei partijai ar strategavimas jau pirmame ture, kas turi daugiau šansų išvengti eliminavimo, kai po 2 savaičių dauguma opcijų jau pašalinamos iš biuletenių ir lieka pasirinkimas tik iš 2 partijų.

stasys        2020-01-31 22:39

stasiui 2020-01-31 17:00 > žemiau skirtas kom.

stasys        2020-01-31 22:38

Leiskite su Tamstos nuomone nesutikti . Visiškai nėra skirtumo per kuria rinkimu sistema žmogus papuola į Seimą . Pasižiūrėkite kaip Seimo nariai persiplaka ketverių metu laikotarpyje , ar tai butu vienmandatėse ar daugiamandatėse išrinktas pagal partinius sąrašus . Galu gale rinkimu sistema negali užtikrinti to jog žmogus papuolęs į Seimą nepersigalvos ir per ta laikotarpį nepakeis kelėtos partijų  ar prostituciniais pagrindais formuojamos Seimo frakcijos .. Tai bėda visu naujoku kuriems Seimas tampa politinės brandos išbandymu kalvė .. o juk Seimas ne vieta tokiems ‚žaliasnapiams‘ .Kur čia susiduriama su esmine problema ?,  tuo turėtu pasirūpinti partijos kuriu politiku reitingavimo VIDAUS sistema turi konkrečius kriterijus , o tie kriterijai gali būti pakoreguojami visuomenės , viešumo pagrindais . Na kas norės į pirmas eiles išstumti ..savo artima švogeri tuo pačiu rizikuojant visuomenės nuomone. ? Iš esmės aš pritariu G.Nausėdai vienmandatės negali užtikrinti rinkimu skaidrumo .. taip kaip žinomas muzikantas ar skardžiabalsė baltapūkė žurnalistė yra geriau matomi ir žinomi visuomenei to ..paprasto politiko dirbančio visuomeniniais pagrindais . Mes turėtume galvoti kaip užtikrinti kad Seime dirbtu tik tam tinkami žmonės .

stasys        2020-01-31 22:16

Ar tiesos.lt pakeis pavadinimą?:) smile .. neaiškiai rašote apie Tamsta ištikusia problema .  smile)

Langų majore,       2020-01-31 20:16

ar ilgai dar mane čia valkiosi, bevardi? Juk neįstengi perskaityti “Human smoke”, bet į Juozaičio dūmus labai gerai įkerti, ane? Gal ir į Dubnos veselnykus-Zigmutį, Jurgį ir Andriuką įkibsi, a?

>>> 2020-01-31 18:48       2020-01-31 20:06

Neatspėjai juliau Milaiti, pats esi kaip dūmas, matyt vėl įkalei Kremlin gold vodkes.

to Lietuvoje nėra įteisinti       2020-01-31 18:48

Ar pasijutai laimingesniu, riebiai runkeliokams pamelavęs dėl Landsbergio? Manai, kad melas tinka ir nacionalinėms-patriotinėms jėgoms? Nori jas galutinai pribaigti kartu su Juozaičio dūmais, atspėjau?

Ar tiesos.lt pakeis pavadinimą?:) :)       2020-01-31 17:52

Jei tiesos redkolegija bėjėgė tiesą ir sąžiningumą užtikrinti portale, tai jie turi pasikeisti pavadinimą,argi ne?..Esmė reikalo, pastabieji ir Ko, -prasidėjusiame kląstojime, dorovėje,o ne populiarume nuomonių....Redkolegija ilgą laiką, deja, toleravo lankytojų chamizmą, keikūnus, nors taisyklėse buvo draudžiama, o dabar nereaguoja į AKIVAIZDŽIĄ kląstojimų bangą, kurios anksčiau nebuvo…..
Todėl nebus galima pasitikėtI JOKIA PORTALO LANKYTOJŲ NUOMONE…Redakcija, nebranginanti reputacijos, ar bus ko norS VERTA? Ar gerb. Šopauskas Bingelienė,Liudvikas ir Vasinauskaitė  ir Ko gali pertvarkos pasiekti su NS ar kitu dariniu,jei net savo mini teritorijoje susitvarkyti nepajėgs?
Įsivaizduokim, kad per EL.BALSAVIMĄ RINKIMUOSE LEIDŽIAMAS KLĄSTOJIMAS- TOKS, KOKS PRASIDĖJ O laikų kląstojimasTIESOS.LT PORTALE…
Tikiuosi labai, kad pastabūs komentuotojai ir redkolegoija suprato, kad kalba eina apie šio mažiuko demokratiško portalo patikimumą?
Kol kas jie į el.laiškus ta tema nereagavo..Vėl Liudvikas sakys,kad nieko nespėja? Tai vienam komentuotojui galima patikėti IP patikrinimą,kad sužinoti,koks niekšelis -kląstotojas turėtų būti užblokuotas…Jei redakcija brangina vardą, tai išeitį bendrai galime rasti ir be pinigų, reikia tik geros valios…
LS veteranas A.K.

stasiui       2020-01-31 17:00

Negudraukime - balsas vienmandatėje “už asmenį” kartu atitenka ir jį iškėlusiai partijai. Tai visiškai tas pats, kas balsuoti už tam tikros partijos vieno kandidato sąrašą.

Life Site News       2020-01-31 16:40

https://www.lifesitenews.com/blogs/you-can-thank-the-chinese-communist-party-for-the-coronavirus-epidemic?utm_source=LifeSiteNews.com&utm_campaign=cee2b31482-ProLife_1_30_2020&utm_medium=email&utm_term=0_12387f0e3e-cee2b31482-401886513
You can thank the Chinese Communist Party for the coronavirus epidemic
January 30, 2020 (LifeSiteNews) – Meeting with the head of the World Health Organization Tuesday, President Xi Jinping did his best to pretend that the deadly coronavirus epidemic now raging in China was under control. “I have been in command” of the situation from the beginning, he said. His government would “release information on the virus in a timely manner,” because “The epidemic is a demon, and we cannot let this demon hide.”
Listening to Xi, you don’t know whether to laugh or cry.
The truth is that Communist Party officials have been playing “hide the demon” for two months now. For weeks after the first coronavirus cases were reported, they pretended that it didn’t exist.
Then we were told that the coronavirus originated in an open-air market, where animals were being slaughtered for sale to customers who like their wild game fresh. Perhaps. But there have also been suggestions that the virus may have escaped from a People’s Liberation Army Biowarfare unit located just a few miles away from the epicenter of the epidemic. 
Either way, the first wave of cases in December was hushed up.
Even when the number of people who had come down with the coronavirus became too large to hide by early January, officials continually minimized the seriousness of the disease to their own people—and to the world. 
In the meantime, because they were not given timely information about the seriousness of the problem, the people of Wuhan went on contracting and spreading the virus among themselves for weeks. Then, just as the virus was reaching epidemic proportions in Wuhan, the Chinese New Year began. 
Every year, the largest migration on the planet takes place in China. By long tradition, hundreds of millions of people go home for the lunar new year celebrations. 
In the days leading up to the holiday, no fewer than five million residents of Wuhan got in cars, buses, trains, and planes and went home for the holidays. The effect of this diaspora was to carry the coronavirus to every corner of China, and to many surrounding countries as well. It is an epidemiological nightmare.
Only after the first cases of coronavirus were being reported in a dozen other Chinese cities did deceitful Communist officials finally impose a quarantine on Wuhan’s 11 million people. They have since expanded it to some 17 other cities in Hubei province with a total population of 40-plus million. It is the largest quarantine in human history—but it is still too little and too late. This is the real scandal.
Even today, as the epidemic has spread throughout China, the Chinese authorities are still lying—about the number of infections, about the number of deaths, and maybe even about the origins of the deadly virus. The claim that there have been to date only 170 deaths and 7,700 infections is laughable given the other reports that are coming out of the country. 
Take the January 28 directive issued by China’s Ministry of Public Security, which ordered all police departments throughout the country to make “wartime preparations.” The police are to help “control the disease” by enforcing quarantine orders and helping to speed the distribution of medical supplies, while at the same time “maintaining social stability” by “severely” punishing any public or online reporting about the spread of the epidemic.

stasys        2020-01-31 13:43

Žmogus ir turi vieną balsą  kuri atiduota vienmandatėse už  viena asmenį ir viena daugiamandatėse už partija ...yra galimybė netgi pakoreguoti partinius reitingu sąrašus . Tik eik ir balsuok . Ko dar trūksta tiems sofkučiu Donkichotams .?  Tik rinkimu įstatymas reglamentuoja kokia tvarka Lietuvoje bus naudojamasi . Konstitucija apibrėžia principus .

 

Lietuvoje nėra įteisinti       2020-01-31 11:44

rinkimai pagal LR Konstituciją, kai vienas žmogus turi VIENĄ balsą. Dabar balsas už partiją, balsas už kandidatą iš partijos = du balsai. Rinkimus sufušeravo V.Landsbergis, su 71sąrašiniu. Taip ir sėdi, trina uodegą  šimtmetį degutienės, sysai, razmos ir pan. Vienmandatėse LR pilietis turi teisę pasirinkti už ką jis balsuos. Nereikia balsuoti už partijas, reikia balsuoti už ŽMOGŲ. Reikia ir Seimo nario atšaukimo įstatymo - nebalsavo tris kartus, nedalyvavo posėdžiuose tris kartus - svarstymas, įspėjimas… Seimo narį renka Žmonės, o išrinktas jis jau nebetarnauja žmonėms, bet tarnauja savo įnoriams. Rusteikai - Tamsta esi neteisus ir ne itin žinai Nepriklausomos Lietuvos istorija, skelbdamas , kad Lietuva buvo laisva tik ,,1920–1926 metais, kurie baigėsi diktatūra, privedusia prie valstybės atidavimo be šūvio”. Jei prez. A.Smetona 1926 m.  nebūtų įvedęs ,,diktatūros”, tai nežinia ar nebūtume dar anksčiau sovietų užgrobti -  gal ne veltui sušaudyti 4 komunarai. O 1940 m. prez. A.Smetona kvietė priešintis rusams, bet jį išdavė jau spėję parsiduoti bolševikams… Prezidentas padarė labai protingą žingsnį, pasitraukdamas iš Lietuvos, todėl ir JAV lietuviams buvo žymiai lengviau įrodinėti JAV prezidentams, kad Lietuva buvo okupuota, etc.

DDD       2020-01-31 8:15

Egidijus rašė: „Čia agituojama, kad būtų renkama tik vienmandatėse, kaip Amerikoje.“
Taip pat Egidijus rašė: „Vienmandatės yra vienintelė mažų partijų galimybė ką nors pasiekti.“

Egidijus, pateikdamas Amerikos atvejį kaip pavyzdinį, turėtų žinoti, jog JAV valstybės įkūrėjai pasirinko vienmandatę sistemą kaip filtrą nuo „smulkmės“. Jie buvo įžvalgūs žmonės – kiek JAV parlamentarų yra iš kitų partijų nei demokratai ir respublikonai?

Is toliau       2020-01-31 8:06

Truputi graudziai ir juokingai atrodo kai dalinates nenusauto briedžio kaili.Esme ne tuose procentuose, susitarsit jei pavyks, negi neaisku.Svarbiausia kas man patinka tai sukis Pakelk galva lietuvi, cia esme. Tauta dar miega ir jai vienodai viskas kiek cia jusu yra. va jei pavyks pazadint tada ir prasides geri judesiai sekmes siame darbe nes cia esme.

stasys        2020-01-31 8:05

2020-01-30 12:35 Cit.“ ar raštingi tik tie, kurie Mokslinį Komunizmą ir jo Politekonomiją, kaip Maldeikova, išsilaikė penketui, o dabar Mokslinę Oligarchiją ir jos uspaskinę rinkas ikanomiką išsilaikė dešimtukui ar šimtukui, a?“ ...Na bent kelis svarbius dokumentus tai jau reiktu žinoti . Niekas juk neprašo tos Konstitucijos iškalti atmintinai žodis į žodį .. o juk jei taip gerai pamasčius , kiek daug kalbos atsirastu apie tas konstitucines dvasias kurios taip neduoda ramybės kai kuriems Tiesos filosofams .Beraščius minėjau tik dėl to kad metai iš metu Seimo įvaizdis visuomenėje nepakyla aukščiau tu suvartotu kotletu . Gal kai kam čia labai patinka žinoti ka deda į pilvą koks J.Narkevič ..bet juk tokios temos ir yra kasdieninė duona tuo ką Seimas vaišina visuomenei .

Teisus komentavęs 00-17 val       2020-01-31 1:20

Teisus pastebėjęs laikinimo   keistybes ,nutikusias per keliolika minučių...  Kažkas nesveiko darosi portale,jei per keliolika minučių, rezultatas kelias dienas buvęs 16 už komentarą, o 2 prieš,staiga tapo 16- 16 ka…Prasidėjo machinacijos,kurių anksčiau nebūta..
Šopauskui su Bingeliene verta pasidomėti,kokie sukląstoti ,,įmetimai’‘(rus. ,,vbrosy” )Kremliaus rinkiminių metodu ėmė vykti,matomai ,iš vieno kompiuterio…
LS veteranas A.K.

Egidijui       2020-01-31 0:35

Matematikoje nėra sąvokų “sisteminiai” ar “valstiečiai”. Rinkimų matematika ir Duvergerio dėsnis sako, kad mažoritarinė sistema palanki “tuo metu stipriausiems”. Daug metų tuo naudojosi konservai ir socdemai. Socdemams laikinai nusilpus, prasiveržė valstiečiai. Kaune bent 2 rinkimus viską šluodavo konservai, nors partija ten gaudavo vos ketvirtį balsų. Dabar Kaune šlavė valstiečiai su penktadaliu partijos palaikymu. Atrodo, dabar Lietuvoje ateis vėl socdemų eilė šluoti vienmandates.

JAV vienmandatėse respublikonai ir demokratai laimi ne kaip “sisteminiai”, bet kaip galingiausi - mažų partijų kandidatams ten šansų nėra.

Egidijus       2020-01-31 0:29

O ir be skaičių arkliui aišku, kad LRT, 15min ir Delfių žiniasklaidos monopolijų ir valdiško finansavimo terpėj susteminės partijos vien dėl žinomumo sąrašiniame balsavime susirinks daugumą. Visuotinai nutylimi mažiukai čianeturi jokių šansų, kas buvo ir ES, ir prezidento rinkimuose.
Vienmandatės, kur žmonės balsuoja už žinomą, savo apygardos žmogų, yra vienintelė mažų partijų viltis ir galimybė ką nors pasiekti.

Egidijus       2020-01-31 0:20

Nežinau, ar iš durnumo čia sąrašiniai proporcinės šąlininkai sušoko, ar tiesiog dirba darbą.
2016 m.rinkimuose būtent sisteminiai ir būtent pagal sąrašus, proporcinėje laimėjo rinkimus absoliučiai. Konservai, socdemai ir liberalai pagal sąrašus gavo 41 vietą iš 70 ir jau dalinosi postus.
Ir būtent vienmandatės jiems pakišo koją. Čia TSLK gavo 10 vietų iš 71, kiti sisteminiai gavo 0 ir “tradicinės” tik dėl mažoritarinių rinkimų prakišo, o valstiečiai gavo progą paklibinti sistemą.

Įdomu,       2020-01-31 0:17

per ketvirtą Žalgirio kėlinuką (15 minučių) atsirado apie 15 naujų “laikų” ir “dislaikų” prie kokių 10 komentarų. Anksčiau tokio organizuotumo šiame portale nebuvau pastebėjęs.

Keista,       2020-01-30 22:58

bet paskutiniu metu “visuomenininkai” pasisako už jiems patiems nenaudingus dalykus. Štai Dagys su Juozaičiu pasisakė už 5 nuošimčių barjerą. Kai veikiama kitų jėgų naudai, kyla klausimas dėl tokių partijų “tikrumo”. Kažkur buvau anglų kalba aptikęs terminą “partija-klonas”. Tokios partijos skirtos “sudeginti” kažkam kitam pavojingų jėgų balsus. Dabar ir Rusteika, nors nėra Nacionalinio susirinkimo lyderis, nuvylė - pasisakymas už rinkimus, garantuojančius efektyvią greitų sprendimų vyriausybę, yra tas pats, kas pasisakyti už maksimalią galios koncentraciją vienose rankose tiek vyriausybės, tiek parlamento lygmenyje. Bent jau siūlytų prezidentinį modelį, jei taip nori vienpartinės vyriausybės…

to Sąjūdininkas nuo 1988-06-05       2020-01-30 12:37

Kodėl Aušvice, o ne Vorkutoje, ne Solovkuose, a, gudruti?

Stasiuk,       2020-01-30 12:35

ar raštingi tik tie, kurie Mokslinį Komunizmą ir jo Politekonomiją, kaip Maldeikova, išsilaikė penketui, o dabar Mokslinę Oligarchiją ir jos uspaskinę rinkas ikanomiką išsilaikė dešimtukui ar šimtukui, a? Be teisės ir įstatymų dar yra logika ir kitų, kur kas rimtesnių mokslų, nežinot? Studijuoti teisę gali bet koks nemąstantis žmogėnas, nes tam tereikia klausyti Hegemono, įsipareigoti jam ir pasikabinti(atlikti kokį tai nešvarų darbą, išdavystę ar žmogžudystę, kurie būtų Hegemono užfiksuoti ir turi sau privilegiją - viršenybę ant runkeliokų) ir besąlygiškai vykdyti jo nurodymus, kitaip būsi išmestas pro langą. Čia vienas toks Langų majoras nuolat komentaruose šmirinėja, nepastebėjote? O va fizikai, matematikai, biologijai, chemijai, medicinai ir pedagogikai bei filosofijai, Mokslų motinai, reikia jau galvos, o ne užpakalio, ne kiaulystės pasikabinant.

Klausimai       2020-01-30 9:18

Štai ištrauka iš Seimo rinkimų įstatymo:

38 straipsnis. Kandidatų iškėlimo pareiškiniai dokumentai ir rinkėjų parašų rinkimo lapai
1. Partija turi įteikti Vyriausiajai rinkimų komisijai šiuos pareiškinius dokumentus:
1) pareiškimą dalyvauti rinkimuose;
2) savo registracijos dokumentų nuorašą, taip pat gali pateikti partijos programą, rinkimų programą;
3) daugiamandatėje rinkimų apygardoje keliamų kandidatų sąrašą;
4) kandidatų, keliamų vienmandatėse rinkimų apygardose, sąrašą;

Toliau keli galimi klausimai mokinių pratyboms.

1 klausimas – kiek kandidatų sąrašų turi įteikti partija?

2 klausimas – kuo skiriasi teiginys „partija iškėlė vienmandačių apygardų kandidatų sąrašą“ nuo teiginio „ partija iškėlė kandidatus vienmandatėse apygardose“ arba nuo teiginio „partija įteikė vieno kandidato sąrašus kiekvienoje vienmandatėje apygardoje“?

3 klausimas – partija iškėlė kandidatą Joną tiek vienmandatės apygardos sąraše, tiek daugiamandatės apygardos sąraše. Kuris Jonas geresnis?

4 klausimas – partija laimėjo 15 mandatų daugiamandatėje apygardoje ir 15 mandatų vienmandatėse apygardose. Kiek mandatų iš viso laimėjo partija?

5 klausimas – vidutiniškai vienmandatėse apygardose laimi kandidatas, pirmame ture surinkęs 28% balsų. Kiek procentų rinkėjų vidutiniškai lieka neatstovaujami?

Al.       2020-01-30 1:43

Manau, jau laikas kalbėjimą nuo kalno pametus, pereiti prie konkrečių tikslų ir būdų. Suprantu baimes dėl virusų, bet ką nors pasieksim tik priėmę į aptarimą tautą. Kad ir kokia ji būtų. Rinktinis filosofų klubas gerai, tegul tik filosofuoja, bet tai negali būti Nacionaliniu susivienijimu.

stasys       2020-01-29 22:10

Ūkininkas J.K..:  > Nieko naujo Jus nesiūlote, išrinkti žmogų kuri galėtum bet kada nuimti , netgi po Seimo nario duotos priesaikos ? o bent žinote ką tuo klausimu kalba Konstitucija apie Seimo nario teises ir neliečiamumą  ? Prieš rakinėjant tokius tekstus Tiesose pasidomėkite kiek jie teisėti Lietuvos įstatymams . N.Puteikis jau N metu sėdi Seime, o jo visos geros idėjos tik tos apie kurias pats čia rašote. Pakaks beraščius siusti į Seimą siekiu demokratiškai pakutenti kai kuriu piliečiu nukarusius pagurklius . Nemokate , negalite išrinkti sau tinkamus atstovus į Seimą ? tai ko tada lendate su siūlymais visai Lietuvai ? Per tokius siūlymus, greitai spręsti, Lietuva vis dar be stabilios partinės sistemos . Gerai apsidairius tai ir nėra ko rinkti ..į ta Seimą ..na kas ryšis tokios savo realaus gyvenimo perturbacijoms ir nuosmukiui ..

Trabantas       2020-01-29 22:03

Jei nieko nedarysi, savaime niekas nepasidarys. Taip, sisteminės publikos nuotaika stipriai bus sugadinta, matant septynių metų finansinę perspektyvą, kai nebegaus dviejų milijardų lengvų pinigų iš ES, o patys turės įnešti 16 mlrd. į absurdiškas Gretutės Tumberg iniciatyvas klimatui “taisyti”.
Va tada pradės ėsti vieni kitiems gerkles, ir tikėtina, kad išsipjaus patys tarp savęs. Kol yra tuščių, niekuo nepadengtų pinigų į atlapotą kišenę, jie stovi mūru. Sistema tik ant tų pinigų ir laikosi, o čia mes tikrai nesam rimti žaidėjai, nes esam pliki kaip tilvikai.
Jei atsirastų bent pora milijonų, atsirastų ir judėjimas, ir stipri partija, ir skyriai visoj Lietuvoj. Avinų ir avių bandos traukia ten, kur yra žolės.

Ūkininkas J.K..:       2020-01-29 21:46

Daugelis supranta ir savyje sutinka su Algimanto Rusteikos išsakyta tiesa. įkelsiu trumpą citatą:  << Šį prieštaravimą reikia ne įtvirtinti sąrašiniu balsavimu, ne „slopinti“ ar „balansuoti“ Senatu, o priešingai – ryžtingai išspręsti. Tą gali padaryti mažoritarinė sistema, atvedusi į valdžią ir Sąjūdį, nes užtikrina daug greitesnį sprendimų priėmimą ir tvirtesnę, netampomą į visas puses koalicijų, galinčią vykdyti radikalias reformas vyriausybę>> citatos pabaiga. 
      Bet supratimas yra dvejopas:  Suprasti demokratijos naudą yra viena, o suprasti, kad demokratijoje išrinktasis, į Tarybą, ar Seimą, iš dabartinio visagalio savo valios reiškėjo,  taptų tikru Tautos - savo rinkėjų, bet kada atšaukiamu, atstovu, yra visai kas kita. 
        Kaip pavyzdį,  įkelsiu, 2014m Naglio Puteikio, prezidentinės programos ištrauką:
• suteikti Jums teisę tiesiogiai rinkti merus, seniūnus ir seniūnijų tarybas – būti savo vietos šeimininkais;
• atsisakyti Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimuose partijų sąrašų, o tautos atstovus rinkti tik tiesiogiai;
• suteikti Jums teisę inicijuoti pirmalaikius Seimo nario rinkimus savo apygardoje sudarant sąlygas perrinkti netinkamai dirbantį Seimo narį;
• užtikrinti piliečiams teisę rengti apklausas jiems rūpimais vietos ir valstybės gyvenimo klausimais.  Ištraukos pabaiga.
    Prezidentu Naglis netapo.  Ar būdamas Seimo nariu, inicijavo šių tikslų įteisinimo įstatymų projektus, aš negirdėjau.    Bet Naglis ne vienas, žodžiais pasisakantis už demokratiją.  Tai ir Urbšys, ir Puidokas,  Nekrošius, Ačienė, Simulik,  be abejonės ir daug kitų, kalbantis pritartų,  bet veiksmais tam priešintųsi, nes noras būti nepriklausomu, neatskaitingu nuo Tautai - savo rinkėjams, noras laisvai reikšti savo asmeninę valią,  yra daug didesnis,  už norą kurti, kartu su visa Tauta, demokratinę, klestinčią Lietuvą.

Sąjūdininkas nuo 1988-06-05       2020-01-29 20:36

Baisiausia yra tai, kad esame savotiškai evoliucionavusiame Osvencime. Valdžiagyvius saugo specialiai atrinkti policininkai, kurie kaip robotai, kaip šunys negalvodami atlieka nusikaltėlių komandas, žlugdydami sveikai mąstančius. Juos galima sunaikinti kaip ir Osvencimo mirties stovyklą tik subombordavus. Ir klaikiausia tai, kad galimi “išlaisvintojai” gali ateiti tik iš rytų. O mūsų VSD mulkiai netgi būsimos Litvos gubernatorių - šnipą Algirdą Paleckį tam politiškai brandina.

> to Laumėjantis       2020-01-29 16:51

Tai kad Laumėjantis kaip tik nenori tų vietinių mafijozų ar merų-kunigaikštukų statytinių.

ONS...       2020-01-29 13:05

Ši santvarka- (ir mūsų baimės bei egoizmas) pagr. Tėvynės problema…
Ne buitiškai ir be literatūriškumo,kaip pas garbų autorių, kalbant,ONS- tai Tėvynės piktybinis vėžys,nuo kurio jau milijonas pabėgo…
O dėl šio daugiagalvio slibino įveikimo NS iškilieji negali įveikti savo paranojų ir todėl nesieks geriečių koalicijos spalį..Beje, ūkiškasis ir lankstusis N.Puteikis palaiko koalicijos ir vienybės idėją.Nors ant Puteikio širsta Liudvikas, Laisvūnas,p rofesorius V.R. ir Ko, bet ,šis politikas už vienybės pastangas , ir ,o paradoksas…, šie širstantieji realybėje prieš koalicinę vienybę arba jai abejingi…
Juozaitis su KS-senato padebesiuose ir požiūrio neišreiškia…Urbšys stovi nuošalyje,nes eis pats vienas…Liberalizmo odekolonu dvelkiantis Kuolys su LS mįslingai tyli, tautininkai snaudžia…
Vienybė tik mūsų himne težydi, o tikrovėje mes ,komentuotojai,tarpusavyje ,tarytum dėl kilnių tikslų, pliekiamės…Demokratiški lyderiai irgi pešasi ir neima į rankas suburiančio Prometėjo deglo…Badosi aršiai ir ,dažnai nepagarbiai,įvairias vertybes atstovaujantys komentuotojai… Vis tik,manau,jog dauguma besimušančių suvokia,kad be demokratų vieningos koalicijos (nors ir iš reikalo,o ne iš samoningo bendrumo…)spalį mūsų pokyčių lūkesčių laukia šnipštas…
LS veteranas A.K.

to Laumėjantis       2020-01-29 12:44

Nori šimto partijų, ane? Sakai, kad taip būtų geriau, kai Seiman sugužėtų vien mafijozai - vietiniai kunigaikštukai(oligarchai “po spisku”)?

to abc       2020-01-29 12:39

Dar vieną abrakadabrą siūlai? Mažai pliurpių(pasivadinusių katastrofos žmonėmis) aplink, ane?

stasys        2020-01-29 11:19

.. pavaražytį  ateitį iš ožio šlapimo bet kas gali , tam netgi nereikia turėti smegenų pudrinimo aparato   .. Jei Lietuvoje rinkimuose į Seimą vienmandatėse naudojama mažoritarinės sistemos atranka ,.. be abejo ja panaikinus galima butu imti kalbėti apie proporcinės sistemos sugražinimą  renkant į Seimą tik partijas . Juk to buvo siekta su ta 3 proc. pataisa rinkimu įstatyme ? .Vienok jau eilę metu Lietuvoje veikiančios partijos nesugeba pritraukti rinkėjų pas save ir tai rodo nesikeičiantis Seimo rinkimu aktyvumo skaičius , bei to pačio Seimo populiarumas visuomenėje . Turėti valstybėje super populiaru Prezidentą ir niekam nenaudinga Seimą daugiau nei keistas požiūris į Lietuvos politinį gyvenimą . Gal tada reikėtu imti pavyzdį į Rusijos kurioje , nemeluojant visuomenei aiškia sakoma „caras „ yra ir dievas ir tėvas ir tas teisingumas ..kurio paprašius galima kokia Izraelio pilietę išlaisvinti nuo baudžiamojo persekiojimo pagavus su narkotikais . Išmėžti Augėjo arklides iš Seimo jau senai reikėjo ir paaiškinti visuomenei kaip Lietuvoje turint beveik trisdešimt registruotu partijų į Seimą patenka tik kelios didžiausios .

be guzų       2020-01-29 10:48

Lipsim ant naujo grėblio. Bet taip kaip būdavo ligšiol, tikrai nebus.
Kaip būdavo ir būna? Lipi ant grėblio, ir pooookšt! į kaktą. Arba į dantis.
Priklausomai nuo grėbliakočio ilgio ir lipančiųjų ūgio.
Naujas gėblys bus ryškiai kitoks. Trumpesniu kotu.
Todėl užlipus trenks per kiaušus.

abc       2020-01-29 10:36

Šios politinės grupelės (forumiečių) bėda yra tame, kad jų tarpe nėra nei vieno žmogaus su makiavelišku mąstymu. Kaip pvz. galėtų būti signataras Audrius Butkevičius.
Galima A.B. mėgti/nemėgti, bet tas žmogus yra protingas, išradingas ir prityręs.
Tokio formato t.y. nestandartinio mąstymo, asmens forumai neturi ir net mesuvokia būtinybės turėti.
Todėl bus sudoroti kaip mažvaikiai.

rsdhkn       2020-01-29 10:20

Kovoje su sistema galioja karo dėsniai. Ko bijo priešas? Būti užkluptiems netikėtai. Paskelbtam puolimui galima pasiruošti, parinkti tinkamiausius kareivius ir ginklus. Netikėtam puolimui, kuomet puola ne pagal taisykles ir dar neaišku nei kas puola, nei kiek puolančiųjų, sunku organizuoti efektyvią gynybą ar normalią kontraataką.
O oficialiai organizuota partija yra kas?
Tai sąrašas priešui- imkit, nagrinėkit ir parinkinėkit ginklus.
Tagi, įkurs, įregistruos partiją ir ...
Komitetas kiekvienam užves sekimo bylą ir pradės rinkti kompramatus.
Suras keletą su silpnomis vietomis (tokių visada atras) ir…užverbuos.
Toliau viskas vyks banaliai nuobodžiai.

Ehrmantraut       2020-01-29 10:16

valstybė rimtai serga. jei karininkija būtų tikras Tautos elitas, o ne banalūs prisitaikėliai, tai suveiktų kaip antibiotikai sergančiam…patys žinot apie kas aš.

Laumėjantis       2020-01-29 9:59

Nu va, kai Juozaitis siūlė įvesti Senatą, tai ši idėja man atrodė keistoka. Bet tada Juozaitis buvo gerietis, tai tada pamaniau, kad taip reikia, gal taip bus geriau. Ačiū Rusteikai už paaiškinimą. O su mažoritarine sistema - BAIKIT. Labai gerai kažkas pastebėjo, kad mažoritarinė sistema iš esmės reiškia rinkimų kartelės užkėlimą iki 50%. Beje, kas nori, gali palyginti, kokie seimo nariai į dabartinį seimą pateko per proporcinę, ir kokie per mažoritarinę dalį.

Egidijui       2020-01-29 9:20

Estijoje, Suomijoje, Skandinavijoje proporciniai rinkimai regionuose vyksta balsuojant ne už partiją, o už kurį nors jos kandidatą. Tiesą sakant, ir mažoritariniuose rinkimuose balsuojame ne už partiją, o už jos parinktą kandidatą. Visas skirtumas tada tik barjere - 3, 5 ar 50%.

Egidijui mažoritarui       2020-01-29 9:12

Reikės ieškoti? O publikos “poreikius” žinote?
Publika mėgsta klounus. Klounų pilna, ieškoti nereikia. Špkėjų, dainorėlių, sportininkų sistema gali pasiūlyti toek kiek reikia.

Egidijus to Autoriui       2020-01-29 8:46

Nesupratai.Vien mažoritarinė reiškia proporcinės panaikinimą. Populiariai kalbant, čia agituojama prieš sąrašinius, kad būtų renkama tik vienmandatėse, kaip Amerikoje. Aš irgi galvoju, kad sąrašinius reikia naikinti. balsuoti už žmogų, o ne kažkokį sąrašą. Ir niekas čia partijų neapribos, tiesiog jos bus priverstos atsinaujinti ir imti ieškoti žmonių, už kuriuos rinkėjai balsuotų, o ne kaišioti senus susmirdusius kubilius su degutienėmis.

Autoriui       2020-01-29 8:29

„Mažoritarinė sistema užtikrina daug greitesnį sprendimų priėmimą ir tvirtesnę vyriausybę.“

Kur mes ką tik girdėjom tokią motyvaciją už „veiklią valdžią“? Teisingai – kai konservai ir paluckininkai agitavo palikti kuo aukštesnę kartelę Seimo rinkimuose. Dabar ir Rusteika prisidėjo, tik dar radikaliau, su juozaitišku įkarščiu…

stasys .. kritika aut. 1       2020-01-29 8:19

Cit.“ Deja, parlamentinė demokratija mums dar nežinoma žemė – per tūkstantmetį nuo paminėjimo jos vos gavom paragauti 1920–1926 metais, kurie baigėsi diktatūra, privedusia prie valstybės atidavimo be šūvio.“ Pagal A.Rusteika tai Lietuva 1940.06.15 prarado Nepriklausomybę tik dėka perversmo kurį inicijavo A.Smetona. Keista kad jam Vilniuje planuojamas statyti paminklas ? .. už ką ir kaip va ko turi klausti A.Rusteika susirūpinęs , ats. taip, taip buržuazinė šiandieninė Lietuvos valdžia tuo pasirūpino . 
Cit.“ Dar blogiau, ši valstybė imitacinė, visi esminiai, jos likimą lemiantys sprendimai priimami už šalies ribų, panašiai kaip XVIII a. pabaigoje. Tai iš esmės kolonija su teritorine savivalda, kultūrine ir ūkine autonomija.“ ..Vis dar norisi paklausti ko gi tas žmogus veržiasi į Seimą , imitaciniu būti Seimo nariu reikštu gauti ir imitacine alga , bijau pinigus biudžeto tektų realius mokėti ..o ir atsakymo aut. nesiūlo kas gi yra tie ,VISI ESMINIAI ,jos likimą lemiantys sprendimai .?
Cit.“ Naujoji nomenklatūra sau susikūrė imitacinę demokratiją, paremtą rinkimų sistema, partijų finansavimo mechanizmais, užvaldyta teisėsauga ir žiniasklaida, kur nuo žmonių niekas nebepriklauso“ ...  ta‘ imitacinė‘  demokratija greitai švęs 30-ties metu gimtadienį . Kai ji užgimė autoriui net barzda nežėlė . Vargiai ja pavadinčiau nauja . O ką autorius siūlo ja kritikuodamas ?  išbuožinti ir padalinti visiems po lygiai ?
Cit.“ Pagrindinė Lietuvos politinė problema ir yra prieštaravimas tarp šios „bajorijos“, galutinai naikinančios valstybingumą, interesų ir likusios visuomenės dalies.“ ..Apie kokius prieštaravimus autorius rašo ? Jie str. nėra vardinami ir apie juos nėra garsiai kalbama . Įšbuožinti ir padalinti visiems po lygiai , mintis kurios dėka tas pats Smetona sodindavo keliems mėnesiams tokius į „Varnių konclagerį“ išsiblaivyti . beje tai buvo koja su raudonu sovietiniu maru , kurį Jis vis tiek pralaimėjo .
Cit.“ Tą gerai nujaučia valdantieji, jau dabar Konstitucinio Teismo pirmininko D.Žalimo, kuriam šiaip jau nederėtų užsiimti politikavimu, lūpomis siūlanti įteisinti vien „sąrašinius“ Seimo rinkimus.“.. Jei valstybė tokias lėšas švaisto partijas išlaikydama o Seime gauna tik mišrius pavieniu Seimunų sąrašus ,atskilusius nuo partijų , apsvarstyti kaip padėti partijoms išlaikyti savo vientisumą, nesugriuvus, bent viena Seimo kadencija , manau reikalinga diskusija . Ar tai lems vienmandačiu panaikinimą ? dėka to sumažinus rinkimine kartelę partijoms , štai apie ka autorius turėtu kalbėti čia ir kelti protingus klausimus ..Deja kol kas vien tik pievos .

Milaiti       2020-01-29 7:18

eik gult, užteks lakti Kremlin vodke!

Dzeikas       2020-01-29 7:08

raidziu rinkinukui:
-pakalbejimai apie “sistema keisti is vidaus” - duokle cenzurai. Pats zinai, kas bus jei paraginsi “ne is vidaus” ir “ne pagal taisykles”. Ir tai tiesa sakant oro virpinimas.“ne pagal taisykles” - irgi lesu reikia ir be vidaus arba isores(bolsheviku atvejis) sponsoriavimo toliau kalbu niekas neis. Viduje suinteresuotu jegu nera. Turinciu pinigu ir nemokanciu vogti Lietuvoje nera.
okadabusui:
- durnelio gyvenymo nemaciusio briedas: jei esi siknius tave bet kurioj pasaulio vietoj pastatys “langais i miska , durimis i save” ir suteps tu duru vyrius. tarp juodziu , kur ju dauguma pateke, lietuviai su nostalgija prisimins rusus, lenkus, vokiecius.Kokie tie geri ir civilizuoti buvo, ir kaip ju nevertino. Bet juodoji Afrika asaromis netiki.

Mūsų        2020-01-29 5:04

tik du milijonai, tad apie kokį senatą kalbame?

to Žodžio laisvė...        2020-01-29 4:47

Ir vėl pats čia su tais Juozaičio smilkalais, ane? Leną Lolišvilį ar Lalašvilį, ar tiesiog Lolą dar pasikviesk pagalbon, gerai?

O kada bus       2020-01-29 4:44

apie Theodore Herzl Madagaskarą? Tai juk ne Vorkuta, ne Laptevų jūra, tiesa? Apie pagal jį parengtą Lenkų projektą, a? VU ir VDU docentai kažin kodėl apsimeta šito nežiną, kodėl? Kodėl docentai studentams ir mums, mažaraščiams, neverčia į Lietuvių kalbą Herclio veikalų, o spaudžia kažin kokį šlamštą, makulatūrą, kurio pilni knygynai ir Lietuvių kalba? Kodėl anglai okupavo prancūzų Madagaskarą, kad šis projektas nebūtų įgyvendintas?

mfsghk       2020-01-29 1:41

1. Kad prieitas liepto galas, tas tiesa.
.
2. Dėl juozaitiškų svaičiojimų apie “senatą” - irgi teisingai.
.
3. “...kad sąjūdinė patirtis ir mitinginė demokratija nebegali būti pagrindinis veikimo būdas. Mitingai, pareiškimai ir kitos viešos pilietinės akcijos gali būti ir bus reikalingi žmonėms žadinti, valdžiai atskirais klausimais pagąsdinti ir vienetiniams skauduliams slopinti, bet ne jomis bus išspręsta valstybės ateitis.” Elementari logika, bet malonu kad pagaliau yra suvokta. Bet ką tuomet veiks rezoliucijas kepti temokantys radžvilai? Eis šieno ravėti?
4. “inicijuoti permainas iš sistemos vidaus.” Laaaaabai ginčytinas požiūris.
Pati silpniausia straipsnio logikos vieta. Galima bandyti iš išsigmusio ir perpuvusio organizmo daryti sveiką, bet tik kad sėkmės procentėlis daugiau nei menkas. Iš kakės saldainį gal ir galima perlipdyti- tik ar bus valgomas.
Biškelį utopiškas užmojis. O ir sistema tokiems dalykams atspari. Niekšai solidarūs ir jų daug, jiems tarnauja visa sistemos mašina.
5. Paskutinė pastraipa yra tiesiog netolimos ateities projekcija. Taip yra, taip bus. Niekas nelaimi žaisdamas pagal žulikų kurtas taisykles.
Įkuriant partiją, ir taip kuklios pajėgos tiesiog ant kaktų prisiklijuoja taikinius. Tiras medžiotojų būreliams.
Partijos kūrimas, ėjimas į “rinkimus” yra vaikiška klaida, o mokytis iš klaidų laiko jau nebeliko…

-------       2020-01-28 23:57

Gali būti, kad kompiuteristai taip patvarkė, kad pritruktų vieno balso priimti 3% įstatymą.
Kol sisteminių vagių gaujos atsitv ėrę nuo visuomenės luomų privilegijomis ir jėgos struktūromis, tol niekas nepasikeis.
O ir taip vadinamasis ,,senatas’’ būtų ne kas kita, o dar vienas antikonstituciškai privilegijuotų ir nuo visuomenės atsitvėrusių biudžetinių dykaduonių ešelonas, skirtas remti esantiems sisteminiams.

DDD       2020-01-28 22:05

Rusteikai reikėtų gerai pagalvoti prieš siūlant 50% barjero sistemą, kitaip nebus didesnio skirtumo tarp jo ir Dagio, galiausiai neparėmusio 3% barjero.

ah1       2020-01-28 21:52

tai kas užsako mums įstatymus?

Žodžio laisvė...       2020-01-28 21:51

Junkitės prie Juozaičio ir ginčykitės ,a man kai lieka vis mažiau laiko čia būti, jau
tampa neaktualus visas šis jovalas ir nesusikalbėjimai.Didelė piliečių dalis pavargo nuo tarpusavio ėdimosi ir matymo kaip stumdomasi prie valstybės ėdžių.Kol nebus susikalbėjimo tol Lietuva tuštės emigruojant ar išmirštant.Jei rūpi Lietuvos ateitis,turite susėsti už bendro stalo ir tartis.Kitaip ateis kokia nors Kotryna ir pakartos Lietuvai 1795 metus.

Auksinė       2020-01-28 21:30

kalba…


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.