Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika: Žmonės sugrįš į Lietuvą tada, kai Lietuva sugrįš į žmones

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 9 d. 0:09

36     

    

Algimantas Rusteika: Žmonės sugrįš į Lietuvą tada, kai Lietuva sugrįš į žmones

Jei prieš tris dešimtmečius būtų pasakę, jog savųjų valdžia paniekins valstybės gynėjų atminimą – argi kas būtų patikėjęs? Jei kas būtų pasakęs, kad atgavę laisvę pradėsim susinaikinimą, džiaugsimės prarasdami savastį, imsim niekinti savus ir garbinsim svetimuosius, kad išsilakstysim patys – tokį būtų vežę patikrinti. Kokie tapome?

Vienas kraštutinumas – viskuo nepatenkintieji, amžinai nuskriausti, kuriems visas pasaulis skolingas ir viską turi duoti. O jie tik ims ir toliau liks nepatenkinti, kad per mažai, ne tą ir ne taip davė. Jiems visas gyvenimas – didelė ir neišsprendžiama problema, dėl kurios kalti visi kiti. Nors patys nepakrutins užpakalio, kad nors ką padarytų.

Tai pašalpų gavėjai – kalbu ne apie pinigines išmokas, o apie susikurtą pasaulio vaizdelį, jei kam neaišku. Neapkenčia valdžios, bet ką nors gera nuveikti bijo ir nesugeba. Šiaip maištingi bailiai, tačiau valstybės krizių ir suiručių metu tampa revoliucingiausiu sluoksniu. Eina plėšti parduotuvių, griauti paminklų, deginti rūmų ir prisigėrę begalinėmis eilėmis šalia užspardytų ponų prievartauja turtingas ponias.

Kitas kraštutinumas – viskuo patenkintieji. Amžinai teisūs, kuriems dėl ne nuo jų priklausančių aplinkybių, ne visada švaraus tėtukų ir mamyčių įdirbio ar šiaip atsitiktinai pasisekė. Arba užsidirbo užpakaliais ir priekiais, apgavystėmis ar viešaisiais pirkimais. Tokie nuoširdžiai įsivaizduoja, kad savo protu, talentais ir doru darbu susikūrė tai, ką netyčia turi, nors giliai širdy ir suvokia, kad taip nėra.

Šitie amžinai viskuo patenkinti ir aršiai pikti ant nepatenkintųjų, nes bijo, kad kas neatimtų gyvenimo grobio. Nei valstybės ar visuomenės problemų, nei žmonių tragedijų nemato, o jei pastebi – kaltina tuos, kurie kenčia. Ir taip pat nepakrutins užpakalio, kad ką nors pakeistų. Valdžios nemyli, bijo ir visada ją gina, kad tik savo komfortui nepakenktų, o valdžia juos taip pat myli, nes jai reikia kuo daugiau patenkintųjų.

Ir tie, ir kiti yra mažumos. Viduryje – dauguma, kuri sunkiai dirba ir nieko dėl nieko nekaltina. Šie žmonės patenkinti tuo, ką turi ir kas yra, nes kito gyvenimo nebus. Brangina kiekvieną dieną, kuri jiems dovanota. Turi problemų ir jas sprendžia, kaip sugeba. Jie sukuria viską, kas yra, ir moka mylėti ir atleisti. Akys jų gyvos, dažnai nušvinta ir nėra jose melo.

Tačiau jų nepastebi nei vieni, nei kiti. Nei žiniasklaida, nei televizijų vamzdžiai, nei politikai. Niekam jų nereikia, niekam neįdomūs ir niekam nerūpi, nors jie ir yra tikrasis gyvenimas. Jiems kartais atrodo, kad yra nematomi žmonės už tikrovės ribos, kitoje veidrodžių pusėje. Tarsi gyventų Marse.

Kraštutinumai – vidutinybių privilegija. Viešajame vidutinybių pasaulyje normalus žmogus taip pat toks pasijunta, o vidutinybės tampa reikšmingomis. Joms skirta viskas – reklama, propaganda, pokalbių šou, panoramos ir protinguolių komentarai. Dalelė vidutinybės yra kiekviename ir per tai esi pažeidžiamas, todėl taip lengva, gera pasiduoti susiliejus su biomase.

Jie labai bijo būti atpažinti ir yra vieningi. Jeigu tikro, nesumeluoto žmogaus šiame pasaulyje nebūtų, jį reikėtų sugalvoti. Bet kai tik toks atėjo ir prabilo – mikliai prikalėm prie kryžiaus. Nes kitaip, kas gi būtų dėl visko kaltas ir visiems skolingas? Ko neapkęstų, bijotų ir patenkintieji, ir nepatenkintieji? Kas sukurtų viską, ką ir tie, ir kiti visaip pasiima?

Dažnai pagalvojam, kad kitaip jau niekada nebegali būti. Bet visos išsigimę valdžios pradeda žlugti po pirmosios silpnumo akimirkos, kada paaiškėja, jog nebesugeba kontroliuoti padėties ir savo netiesos, žmonių ir viešumos. Kiekvienas karininkas žino, ką reiškia prarasti iniciatyvą – tada esi tik reaguojantis į kito kuriamą situaciją pralaimėtojas.

Laimėjimai ateina, kai laimima savo širdyje – tada tikėjimą papildo pasitikėjimas, sutvirtėja viltis ir tikrieji atsitiesia. Net maža pergalė gali įjungti ryžtą nepasiduoti, ir tai nulemia viską. Mūsų tikslus, siekius ir įvykius nulems gyvas gyvųjų procesas. O jei neprasidės – nenusiminkit, vis tiek kada nors savaime prasidės. Tik tada gali būti per vėlu.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Life Site News       2020-08-10 23:14

Žinomas Europos mokslininkas: COVID-19 buvo sukurtas Kinijos laboratorijoje, efektyvi vakcina „mažai tikėtina“
Tarptautiniu mastu žinomas biotechnologijų ir nanotechnologijų ekspertas profesorius Giuseppe Tritto sako, kad Kinijos virusas tikrai nebuvo gamtos keistuolis, nutikęs peržengdamas rūšies barjerą nuo šikšnosparnio žmogui.
https://www.lifesitenews.com/blogs/renowned-european-scientist-covid-19-was-engineered-in-china-lab-effective-vaccine-unlikely?utm_source=onesignal&utm_medium=push&utm_campaign=2020-08-10-LifeSiteNews

juodas jumoras       2020-08-10 14:23

2050 metai. Lietuvos Respublikos Seime švenčiami tolerancijos ir pakantumo metai, iškilmingas posėdis:

Seimo pranešimas

Lietuva, titaniškomis mūsų teisėsaugos pastangomis, jau pagaliau išsprendė visas problemas su pakantumu ir tolerancija visuomenėje.

Beliko nedidelė netolerantiškų ir nepakantumu pasižyminčių žmogelių grupė, užsispyrusiai kažkodėl besivadinanti tauta – Lietuviais, jie kategoriškai atsisako vadintis išdidžiu vardu “europietis”. Ši maža, pasibjaurėtinų žmogelių grupė yra aptverta rezervate netoli Balbieriškio. Jie savo netoleranciją kitų tautybių žmonėms pareiškia per tai, kad užsispyrusiai atsisako nebevartoti tos bjaurios Lietuvių kalbos. Jie yra tiek nepakantūs kitos seksualinės orientacijos žmonėms, kad vis dar ekstremistiškai gyvena šeimose, kuriose santuoka yra paremta vyro ir moters sąjungos pagrindu. Jie atsisako geranoriškai atiduoti vaikus į gėjų, žydų ir musulmonų tolerancijos mokyklas, kuriose šie galėtų laisvai nuspręsti savo seksualinę ir religinę priklausomybę. Todėl vaikų gerovės labui nuspręsta atiminėti iš jų visus esamus ir gimsiančius vaikus, idant jie nežalotų jų savo netolerantiškais ir nepakančiais požiūriais. Jų moterys nenešioja parandžos, tokiu būdu netolerantiškai įžeisdamos musulmonių jausmus. Jų vyrai nedaro apipjaustymo, tokiu būdu netolerantiškai rodydami nepagarbą žydų ir musulmonų bendruomenėms.

Kadangi beliko tik maža, šios pasibjaurėtinos netolerantiškos ir nepakančios sektos grupelė, be to iš jų yra atimti vaikai, esame įsitikinę, kad didžioji tolerancijos ir pakantumo era greitai nebebus bjaurojama šių žmogelių egzistavimu.

Iškilmingą pranešimą pasirašo- Lietuvos islamo Respublikos Seimo pirmininkas, muftijus Ibn Abdula Muchamedovičius

Raigerdas>StasiuiG        2020-08-10 10:09

Kadangi jūs esate gana apsiskaitęs ir protingas, tai galiu jums pasakyti ačiū už palaikymą. Todėl noriu su jumis padiskutuoti ir turiu jums klausimą: pinigai yra tikrai stimulas žmonėms, kad veikti, ar tai yra spąstai?

Raigerdas>Dėsniui        2020-08-10 9:55

Ačiū Tamstai už supratingumą ir pritarimą. Taip, jūs pastebėjote teisingai. Ir, deja, žmonės, kurie randasi ant žemesnės sąmoningumo pakopos dažniausiai puls tą ž mogų, kuris yra ant aukštesnės sąmoningumo pakopos, nes jis nėra “savas”. Jis yra “svetimas”. Tam yra paprastas įrodymas: štai žmogus mato smėlyje ropojančią skruzdėlę ir jis puikiai gali išnagrinėti, ką ji veikia, kur ji keliauja ir kokie yra jų kiti išgyvenimo požymiai. Skruzdė, atitinkamai, niekada nesugebės išnagrinėti žmogaus elgesio, nes tam jai trūksta vienintelio dalyko - sąmonės. Tarp žmonių egzistuoja būtent šitas skirtumas. Ir nors žmonės mato, kad sąmonė neturi sau analogų visame jiems žinomame materialiame pasaulyje ir visoje Saulės sistemoje, bet nelaiko tai svarbiausia žmogaus dovana, privilegija arba tiksliau unikalumu. Pilvo interesai, gobšumas ir kitos ydos tampa ta gyvenimo prasmės forma, kuri žemina patį žmogų ir daro jį panašų į gyvulį. Žmogaus sąmonė yra pagrindinis žmogaus išlikimo garantas, pagrindinis individo išlikimo garantas, pagrindinis tautos išlikimo garantas. Štai imame Hitlerį. Jūs nepasakysite, kad jis nebuvo talentingas. Jūs nepasakysite, kad jis nebuvo gabus. Jūs nepasakysite, kad jis nebuvo vokiečių nacijos patriotas. Bet kiek ten buvo sąmoningumo? Jo buvo per mažai, kad jis galėtų realizuoti savo gabumus, vadovaudamasi žmoniškumo principais. Būtent sąmoningumo stoka padarė jį iš žmogaus žmogėdrą. O Stalinas? Tas pats variantas. O Leninas? Tas pats variantas - sąmoningumo stoka. Kas sutrukdė jiems būti sąmoningesniais? Vydūnas rašė, kad yra dar ir nesąmoningumas. Būtent NESĄMONINGUME ir slepiasi tos žmogaus ydos, kurių ž mogus nesuvokia. Sąmonė yra nepajėgi išanalizuoti kitos žmogaus pusės - NESĄMONINGUMO TURINIO. Jai tai yra neprieinama riba. Todėl dažnai žmonės nepastebi savo ydų, bet jas pastebi kitas žmogus, kuris tokių ydų neturi. Ką tai reiškia? O tai reiškia, kad mes galime tobulėti tik BENDRAUDAMI IR BENDRADARBIAUDAMI VIENAS SU KITU. Reiškia žmogaus, kaip ypatingos gyvybės formos ateitis yra susijusi tik su teisingai sutvarkyta SOCIALINE SISTEMA ir ŠVIETIMU. Be aukšto lygio ŠVIETIMO, be tinkamų ŽINIŲ apie SĄMONĘ ir ŽINOJIMO, KĄ IR KAIP DARYTI, jokia tauta neišgyvens, kai iškils grėsmė dėl trūkumo elementaraus žemės ploto pragyvenimui. Tai yra būtina sąlyga, kad išlikti bet kokiai tautai ir visai žmonijai. Neįvykdžius šitų sąlygų, žmogaus laukia susinaikinimas arba organizuota VERGŲ planeta, kur viena žmonių grupė pavergia kitą žmonių grupę apgaulės, o tiksliau spąstų pritaikymo metodais, kaip tai elgiamasi su žvėrimis.

StasysG       2020-08-10 9:17

1 parašė: kai Kristus velnią nugalės     2020-08-9 6:01
dabar velnio tarnai - komunistai, kgbistai ir jų šuniukai teisininkai viską  v a l d o
normaliam žmogui nėra vietos ir perspektyvų Lietuvoje.
—————————————————————————
Ne velnio. Lietuvą VALDO prieš  30 metų kreivai sukurti dokumentai (ir beveik nesikeičia, tik vis papildomi): Konstitucija, begalė Įstatymų ir įsakymų. Plius nuo 2004 m dar ir baisios ES direktyvos. Tai valstybė griaučiai pagal D.Acemoglu.————-Visą kitą užpildo periodiškai renkami-skiriami žmogeliukai, kuriems prestižas ir savi reikalai pirmoje vietoje. 
Todėl Raigerdas     2020-08-9 7:37 dėl galimų laimėtojų rinkimuose visiškai teisus.

Dėsnis       2020-08-10 7:41

Komentatorius Raigerdas, ryškiai iškilo savo protu,  protingas protingą beveik visada supras, bepročiai niekada, todėl ir puolamas teisingas švarus žmogus, tikrai protingas žmogus į valdžią eina labai retai, paminėta sąmonė, yra sunkiai įkandamas dalykas, ir begalinė siekiamybė, todėl neįkandantiems, kažkoks brūdas, ir jie putojasi, dėja daugelis dvikojų padarų eina lengviausiu malonumo keliu, dažniausiai lipdami per kitų galvas ir kančias,  tas matyt amžina šioje Žemėje.

stasys        2020-08-10 7:35

Regardas ..galėtu ir padėkoti žmogui skyrusiam jam tiek daug laiko . Gero elgesio tonas ne šuns penkta koja .. dėl jos tikrai nepargriusi .

ašara       2020-08-9 22:17

naivuolis. graudu

Vaclovas Raigerdui       2020-08-9 20:25

Jūsų akyse šešėliai. Pailsėkite. Nebekliedėkite mano atžvilgiu. Jau net neprašau, o nutraukiu bendravimą.

Raigerdas>Vaclovas        2020-08-9 20:15

Prašau jūsų nevaidinti “kuklutį” humanistą. Aš pažįstu jūsų “humanizmą” ir Lietuvos okupavimo metu dirbo ne lietuviai, o 80% jūsų “teigiamieji” rusiečiai. Medininkuose žudynes organizavo irgi jūsų “teigiami” rusiečiai. Kas iš jų Rusijoje buvo nubaustas, kaip žudikas? Tokių nėra tarp “teigiamų” rusiečių? Donbase tarnauja separatistai irgi jūsų “teigiami” rusiečiai iš Lietuvos ir iš Rusijos. Sirijoje nukirsdina sirui galvą, o kūną apipila benzinu ir pakabintą degina ne lietuviai, o jūsų “teigiamieji” rusiečiai. Ukrainos Krymą užgrobė ne lietuviai, o jūsų “teigiami” rusiečiai. Ir tai padarė ne Jelcino, o Putino įsakymu. Putinas iki šiol meluoja, kad Rusija nesikiša į Ukrainos reikalus, nors Rusijos kariuomenės dalys ten kariauja. O jūsų Putinas jums irgi yra “teigiamas” rusietis? O fake news skleidžia ne “teigiamas” rusietis Kisieliovas, ar Solovjovas? Ar jie ne “rusiečiai”? O Vilniuje kieno armija okupavo Lietuvos TV? Gal tai irgi buvo ne “rusiečiai”, o marsiečiai, kaip Ukrainoje “žali žmogeliukai” arba Sirijoje “ixtamnietai”?

Raigerdas>Melagiui        2020-08-9 19:51

Melagis Narcizas charakterizuoja Raigerdą ir pripaišo jam tokias savybes, kurių Raigerdas neturi. Melagis Narcizas, kuris yra priklausomas nuo savo DIDYBĖS MANIJOS, įsivaizduoja, kad Raigerdas irgi yra toks pat kaip ir jis, todėl jis tiki, kad Raigerdas nori būti “mūsų Prezidentu”. Štai jis vėl iš už kampo pasislėpęs loja:“koks protingas ir šaunus mūsų Raigerdas     2020-08-9 18:50
galėtų būti mūsų Prezidentu”. Raigerdas turi savo tikslus ir veiklą, ir jam nelabai rūpi, kas yra Prezidentas. Bet jam rūpi, kaip ir kiekvienam piliečiui, kaip jis pakeis tą skurdą ir emigraciją mūsų šalyje. Tas degradavęs Melagis Narcizas net neįsivaizduoja, kad Rusijoje buvo toks protingas dramaturgas, kaip A. Čechovas, bet jis nesiruošė  būti Rusijos Caru. Airijoje buvo toks Džordžas Bernardas Šo (George Bernard Shaw) - garsiausias airių ir vienas žinomiausių pasaulio dramaturgų, bet jis nesiruošė būti politiku. Yra daugybė Lietuvoje protingesnių už Raigerdą, bet jie irgi nesiruošia būti nei politikais,  nei Lietuvos Prezidentais. Kas įdomu Melagio Narcizo teiginiuose? Ogi, visa klaiki ta jo “realybė” primena KGB-istų ir stribų metodiką, kai bet kokį žmogų galima buvo apkaltinti bet kuo. Kol kas, manau, Genocido tyrimo centras netiria šitų stribų psichikos nukrypimų. O vertėtų, nes žmonės pagaliau turi suprasti, KOKIOJE GALVOJE ATSIRANDA TOKIOS BEPROTIŠKOS IDĖJOS, KOKIOS BUVO PAS STRIBUS. Tai nėra suklydusio žmogaus politinis pasirinkimas, bet tai yra nenumaldomas noras apkaltinti niekuo dėtus žmones tuo, ko jie nepadarė. Visuomenė, deja, žiūri į tai pro pirštus. Tačiau toks kliedintis žmogus, su savo liguista vaizduote yra kur kas pavojingesnis, nei koronavirusas. Nuo koronaviruso mirė 81 žmogus, o į Sibirą buvo ištremti 300 000 žmonių. Sušaudyta buvo apie 80% žydų. O Lietuvoje yra iki pat šiandien nesuprantama, kas yra tie žmonės, kurie daro tokius žiaurius dalykus. Tokius dalykus daro tik žmonės su liguista fantazija. Kaip juos atpažinti? Jie pastoviai MELUOJA ir KALTINA kitus tokiais dalykais, kokių tie nekaltai apkaltinti žmonės niekada nedarė. Jie pastoviai ieško KALTŲ, nors visada 100% yra kalti patys.

Vaclovas Raigerdui       2020-08-9 19:34

Gaila, kad iš karto priskyrėte ne man tinkančius dalykus. Jeigu negerbčiau skaitytojų, atšaučiau jums tuo pačiu būdu - kad kaip Jelcino mylėtojas esate atsakingas už jo valdžios padarytus nusikaltimus Moldovoje, Armenijoje - Azerbaidžane, Čečenijoje. Baisią kriminogeninę padėtį, finansinį nesaugumą, neramumą dėl ateities. Apie nepastovumą, nesaugumą visose pasaulio šalyse, net JV. Nesielgsiu taip. Gal tik verta būtų papildyti, jog rusiečiai yra tikri kiek įmanoma dėl materialinės padėties, darbo, teisėsaugos ir savo šeimos, valstybės ateities. Aš apie tai. Tačiau chamiškai, žinoma, galima bet ką priskirti. Teikite daugiau pagarbos pašnekovams, prašau. Ne visi yra melagiai, kaip teigiate.

koks protingas ir šaunus mūsų Raigerdas       2020-08-9 18:50

galėtų būti mūsų Prezidentu.

Raigerdas>Melagiui        2020-08-9 18:04

Eilinis melagis tauzina:“vis tik nabagas tas raigerdaas     2020-08-9 17:15
įsikando tą “sąmonė” kaip alkanas šuo kaulą
nežino, kas yra intuicija, tikėjimo dvasia, anapusinio pasaulio veikimas ir t.t.
sunkus ateisto gyvenimas”. O kur tavo sąmonė? Kur tu ją padėjai? Pragėrei ar narkotikais užblokavai? Galiu klysti, bet man rodos, kad be psichotropinių vartojimo, nusiristi iki tokio degradacijos lygio neįmanoma. Štai tau klausimas, į kurį tu niekaip neatsakysi. Štai tavo teiginys:“Raigerdas nežino, kas yra intuicija”? Iš kur žinai, kad Raigerdas nežino? Tu pas jį egzaminus priiminėjai? Kitas teiginys:“nežino, kas yra tikėjimo dvasia”. Iš kur žinai, kad nežino? Taigi, kas yra tikėjimas? Šv. Tomas Akvinietis glaustai atsako taip: „Tikėjimas yra dieviškajai tiesai pritariančio proto, kuriam įsako Dievo malonės skatinama valia, aktas“ (Summa theologiae 2-2, q. 2, a. 9, c). Šiame tikėjimo akte yra svarbūs du dėmenys: žmogaus valia ir protas. O kur tavo PROTAS, MELAGI? Tu gi nesugebi net savo nick’o susigalvoti. Tu nori likti nematomas, ką nors apšmeižti, ką nors suniekinti, ką nors sumenkinti (ir nebūtinai Raigerdą), todėl tu nori likti “nematomas kenkėjas”, nes tik tokiu būdu tu gali save išaukštinti. Ar pats skaitei Algimanto Rusteikos straipsnį? Ir tu nesupratai, kad čia rašo apie panašius į tavo poelgius Anonimini Melagi:“Vienas kraštutinumas – viskuo nepatenkintieji, amžinai nuskriausti, kuriems visas pasaulis skolingas ir viską turi duoti. O jie tik ims ir toliau liks nepatenkinti, kad per mažai, ne tą ir ne taip davė. Jiems visas gyvenimas – didelė ir neišsprendžiama problema, dėl kurios kalti visi kiti. Nors patys nepakrutins užpakalio, kad nors ką padarytų”. Tai, jeigu nesupratai, tai skaityk eilėraštį apie Narcizą. Raigerdas tikrai nėra niekuo prisidėjęs, kad pats tapai Narcizu.  Skaityk tol, kol suprasi:” Ar nebuvai miške,
ar nematei kiškio?
Mačiau kiškį ant dirvono,
tupi be žipono.
Aplink dairinėjas,
save kutinėja:
— Ar iš balos tas gražumas
mano prigimimo? 
Uždėtų karūną,
būčiau karaliūnas.
— Ar iš balos tas gražumas
mano prigimimo?
Dvarus valdyčiau,
nieko nebijočiau.
— Ar iš balos tas gražumas
mano prigimimo?
Papūtė vėjelis,
lapai sušlamėjo,
ir vargšelis kiškeliukas
krūman nuriedėjo.”

kortos ant stalo.       2020-08-9 17:54

rusteika ,reigardas ,dzeikas yra trys viename .jakimavičius todėl ir nerašo.nustok durnint skaitytojjus.

vis tik nabagas tas raigerdaas       2020-08-9 17:15

įsikando tą “sąmonė” kaip alkanas šuo kaulą smile
nežino, kas yra intuicija, tikėjimo dvasia, anapusinio pasaulio veikimas ir t.t.
sunkus ateisto gyvenimas smile

Raigerdas>Vaclovui        2020-08-9 16:38

Gerbiamas pone Valclovai, būkite geras ir nustokite meluoti. Štai jūsų melas:”Štai matau mieste einant Rusijos piliečius su kepurėlėm Rossija…Juose stebimas tikras orumas ir romumas dėl savo valstybės”. Nematyti to orumo Chabarovske, nematyti to orumo ir tarp protestuojančių maskviečių ir kitų Rusijos miestų. Nematyti ir nuo bėgančių į Lietuvą rusų, nematyti ir bėgančių rusų į kitas šalis. Tarptautinėje erdvėje Rusija draugų neturi, tiesa yra Šiaurės Korėja, dar keletas Afrikos šalių. Rusija, pasinaudojo bloga situacija Ukrainoje ir pasivogė dalį jos teritorijos, t.y Krymą. Jeigu jūsų  minimi rusai jaučiasi orūs, kai žudomi Ukrainoje žmonės, kurie kovoja, kad apginti savo tėvynę, tada kas jie yra tie “su kepurėlėm Rossija”? Jums neaišku, kas jie yra? Tada pažiūrėkite, kaip atrodė uniformuoti fašistai, kokie jie buvo orūs ir kaip jie didžiavosi savo “arijų kilme”. Pažiūrėkite, koks orus buvo Hitleris ir kokia ori buvo fašistinė armija. Tikiuosi ži note, kuo tai baigėsi. Bet tai buvo daugiau nei prieš 80 metų. Bet pažiūrėkite į dabartinę “orią” tą visuomenės dalį Rusijoje, kuri aprengia savo 3-4-5-6 metų vaikus karine uniforma. Tą patį darė ir Hitlerio pakalikai su vaikais. Ir jums neaišku, kad jie yra ruošiami tai karo mėsmalei? O šitos motinos, gavusios pranešimus apie sūnaus mirtį, kauks ir staugs, gal net rausis plaukus, bet taip ir nesugebės suvokti, kad jos palaikė tada (t.y. šiandien) bepročius, kurie yra iš tikro patologiniai bailiai, koks buvo Stalinas, ir jų beprotiškas idėjas užgrobti svetimas teritorijas. Rusijos žmonės niekada negalės būti orūs, kol jie nepripažins visam pasauliui, kad atgailauja dėl komunistinių žudynių tiek savo tautos atžvilgiu, tiek kitų tautų atžvilgiu. Tai vienintelė išeitis Rusijai, nes kitaip ji subyrės į smulkias dalis, kaip subyrėjo Europa po Šv. Romos Imperijos žlugimo.

Raigerdas>primityviai        2020-08-9 15:50

“Primityviai     2020-08-9 13:11
ir trumpai galima atsakyti Raigerdui - ka siulot?” Primityviai galima alaus bokalą išgerti, bet jeigu jūs norite valstybinės reikšmės klausimus spręsti su alaus bokalu, kaip tai darė Švietimo ministras raudonnosis Steponavičius, tai nieko neišeis. Yra žmonės, kurie savo ieškojimams, kad gauti atsakymus ir priimti teisingus sprendimus dėl geresnio visuomenės gyvenimo, pašventė tam reikalui visą savo gyvenimą. Ir jie parašė, ką reikia daryti. Tame tarpe sukūrė ir ateities civilizacijas. Aš domiuosi šitais žmonėmis, mokausi iš jų, ir taikau tas žinias praktikoje.  Bet netgi, jeigu visa tai parodyti mūsų Seimo nariams, tai daugiau nei 80% iš jų numos ranka ir pasakys:”čia yra še…” Jūs man siūlote šiaip sau primityviai tekštelti, kaip tai buvo komunistiniais laikais - “chto vy predlogayete, tovarisch” - ir viskas? Įdomu, kodėl iš jūsų dar neišgaravao ta komunistinė ekspluatavimo sistema su proletariniu mąstymu - gauti viską už veltui, net nepasakius ačiū. Čia ne mano žodžiai ir manau jūs žinote, kieno tai žodžiai: “Mt 7,6
6 “Neduokite to, kas šventa, šunims ir nebarstykite savo perlų kiaulėms, kad kartais kojomis jų nesutryptų ir atsigręžusios jūsų pačių nesudraskytų”. Jūs manote, kad Lietuvos Švietimo sistemoje šiaip sau yra viskas sukurta taip, kad tie piliečiai nieko nežinotų apie sąmonę? Leiskite man tuo suabejoti, nes yra sunku patikėti, kad šalis, kuri didžiuojasi tuo, kad turi daugiausia studentų net už labai išsivysčiusias Vakarų Europos šalis, nelabai išmano, kas yra sąmonė. Manau, kad Lietuvoje uoliai darbuojasi tam tikros jėgos, kurios darys viską, kad tik lietuvių žodynuose būtų kuo daugiau painiavos, prieštaravimų ir apibrėžimai būtų su pusėtina tiesa. Šitoje jau mirusioje lotynų kalboje sąmonė yra tiksliau apibrėžta, nei ilgas lietuviškas apibrėžimas:“Sąmonė (lot. conscientia „žinojimas kartu“)”. Štai imu kitą žodį iš lietuviško žodyno:“Politika
politik|a valstybės reikalų tvarkymo, valstybinės valdžios teorija ir praktika”. Tai toks Jurgis Razma perskaitė tokį apibrėžimą (bet jis net to neskaitė), tūno Seime 25 metus, ir “tvarko valstybės reikalus”. O ką jūs iš jo paimsite? Juk žodyne parašytas šitas nevykęs “Politikos” apibrėžimas. Bet, jeigu jūs paimsite žinomus pasaulyje žodynus, tai jūs ten atrasite gal būt net daugiau nei 13 žodžio “politika” reikšmes. Paimsiu dar kitą variantą. Jeigu jūs nuvažiuosite į Tibetą, tai jūsų niekas neprileis prie unikalių ŽINOJIMO lobynų, ypač jeigu jūs to užsinorėsite pasiūlęs jiems alaus bokalą. Aš jau minėjau, kad sąmonė vystosi spiralės principu, todėl žmonės, kurie randasi ant tos pačios spiralės pakopos labai lengvai supranta vienas kitą. Jie taip pat supranta ir tuos, kurie randasi ant žemesnės spiralės pakopos. Tačiau kame yra problema? Problema yra tokia, kad žmonės, kurie randasi ant žemesnės sąmoningumo spiralės pakopos yra nepajėgūs suprasti žmonių, kurie randasi ant aukštesnės sąmoningumo pakopos. Kokia išeitis? Ne smerkti, ne menkinti ir ne niekinti šitų žmonių, kurie turi žemesnį sąmoningumo lygį, o padaryti priešingai, nei tai buvo hinduizme( ir yra iki pat dabar), kad jie turėtų optimalias sąlygas, kad pakelti savo sąmoningumą. Ir nors psichologai ir psichiatrai kenks šitiems procesams arba juos iškraipys, bet nežiūrint į jų žūt būtinį pasipriešinimą, reikia jį palaužti, nes tai yra vienintelis kelias, kuriant civilizuotą ateities visuomenę. Ar ekonomiškai tai pasiteisins? Be jokios abejonės, nes aukštesnės kvalifikacijos specialistas visada duos daugiau naudos, nei nekvalifikuotas žmogus. Kaip tai padaryti? Turi būti strategija ir eilė etapų, kaip tai galima pasiekti. Tam reikalui reikia pasitelkti aukštos kvalifikacijos specialistus. Deja, Lietuvoje jų nėra, nes jie iš čia išvyko.     

anglas vs rusas ar lietuvis       2020-08-9 14:46

anglai tikrą savigarbą turi ir yra tikri patriotai savo šalies
ruskeliai tai tik iš šuniško tarnavimo šeimininkui yra patriotai.
Koks esminis skirtumas tarp anglo ir lietuvio ir ruso?
Anglijoje biudžetininkai - tai prasčiausiai gyvenanti klasė ir tarnauja tautai.
Lietuvoje biudžetininkai - daugiausia prisivogę ir tauta jiems privalo tarnauti.
VOT !!!

Vaclovas Raigerdui       2020-08-9 13:43

Prikibsiu prie paprastos Jūsų minties. Kaip sakote: laimėsite, ir kas iš to, ar pakelsite atlyginimus ir t.t.? Svarbiausia, bent pasitikėjimą valstybe išugdyti. Štai matau mieste einant Rusijos piliečius su kepurėlėm Rossija. Kadangi aš mačiau, kaip keitėsi rusiečių savijauta per pastarąjį dvidešimtmetį, juose stebimas tikras orumas ir romumas dėl savo valstybės (žinoma, joks ne visiškas atsipalaidavimas). Ten aiškiai ėjo ne milijonieriai. Tai labai didelė vertybė.

>primityviai       2020-08-9 13:37

Tokiu dalyku nepasiulysi, cia yra taip kaip atskiri ypatingi.protai sako:,,as zinau, kad nieko nezinau’‘.tai ir mastyk, pasiulyt gali visada, o ivykdyt, klausimas begalinis kaip ir Visata.

EMPIRIKAS       2020-08-9 13:13

Isgyre normalius. Bet daugiau kaip du trecdaliai tu normaliu yra mankurtai, ir tie du trecdaliai balsuos uz rezimo partijas.

Primityviai       2020-08-9 13:11

ir trumpai galima atsakyti Raigerdui - ka siulot?

Prašalietis       2020-08-9 13:03

>prosalieciui     2020-08-9 11:58
Šaunu, kad esi reikiamo intelekto ir “reikiamo sąmonės formos aukšumo” persona ir turėtum būti “pajėgus studijoms ir tezių argumentavimui” pasitelkti, kaip Raigerdas pavyzdžiu Mėnulį, dar ir Saulę su likusiomis Saulės sistemos planetomis, žvaigždėmis, debesis ir vėją, kas tau leidžią be problemos “aukščiausiu metodologiniu lygiu” išstudijuoti Raigerdo “mokslinius tezinius” teiginius: sąmonė yra “internacionali”, “svarbiausia sąmonės forma yra dėmesys”, “sąmonė aukščiausia psichikos forma”.“Aiški, sujaukta sąmonė”. Iš vienos pusės “sujaukta”, o iš kitos pusės “aiški sąmonė”? Čia, panašiai, kaip su Mėnuliu?”.. ir t.t.
Todėl tu ir “supranti kas, kur ir kodėl vyksta” ir be Raigerdo duoto “paaiškinimo, kas tai yra “žemiausia psichikos forma”, kokia yra “nesvarbiausia psichikos forma"ir t.t.

Kis       2020-08-9 12:55

pala,o Lietuva nera zmoniu krastas?As daug esu metu nebudamas Lietuvoje,cia toje zemeje,visada nesiojau (juokinga,ar ne ?)ja sirdyje.Siandiena as ja taip pat ,kaip nebudamas esu su Lietuva ir net su vaikystes takais,takeliais,nes as esu sios zemes paukstis.Neturiu jokiu problemu su savo ,tevu,proseneliu zememis,as ir esu toji Lietuva.Gan nekukliai,bet tai -TIESA.Kitkas tik isvedziojimai,manau apie Lietuva sitaip sako ir masto ne tik anukai,bet ir proproanukai sakys.Mes su ta zeme ,kurioje gime ir auge esame tiesiog suauge,kur ir nukeliausime.

abc.       2020-08-9 12:16

tautiniai chunveibinai cypia , bet nieko nedaro ,kad nors rinkimų sistema būtų pakeista.naujų partijėlių alia vadukai net nesugeba padoraus mitingo suorganizuot.totalus fiasko. pavydas ima matant bundančius vokiečius,lenkus,baltarusus.kaip Lietuva gali sugryžt į žmones? jei žmonėms nebereikia Lietuvos. Kubiliaus svajonė globali Lietuva išsipildė,kad greit nebebus Lietuvos džiūgavo ir cirko merga Oželytė.

>prosalieciui       2020-08-9 11:58

Kas tau i galva ikale 30 metu, istraukt niekaip neiseina ir kliedi,  pastudijuok Raigerda, gal pades.

Negris       2020-08-9 11:19

dauguma isvykusiu,nesvarbu ar turi gera darba, sunku ,fizini darba dirba ar pasalpas gaunA,jiem ten geriau,nei uz svetima valstybe atsakyt,nei nevintis del atskiru politiku ir teisiu,nei pareigu,susimoka mokesciu ,valgo liet cepelin7s,pasikabinaliet veliavele ir Lietuva turi su savim,tad sis straipsnis ne jiems,jie griztu,kiek jau kartu sakyta ju,jri mokesit maziaysiai 1500 euru,tai va dirbkit ,galvokit,kaip jiems moket ,o ,kad agurkai,brskes neskintos,tai jau ne ju problemos

Prašalietis       2020-08-9 10:45

Kuo yra “nuostabus” iš viršaus sukurtas pseudovalstybinis darinys, tai savo iš Gorbačiovinių laikų atėjusiais nesibaigiančiais visokio “patriotinio ir mokslinio lygio” visų gyvenimo sričių “psichoanalitikais” ir jų be galo ir pabaigos 30 metų teikiamomis “psichoanalizėmis ar psichoanalizinių analizėmis”. Nors kas gyvenime nesivadovauja “psichoanalizių specialistų analizėmis”, tas su šypsena prisimena tautinių “psichoanalizių specialistų” skelbiamų vieningų “politinių analizių”, kaip visi be išimties užgyvens gerai dėka “viešumo, ūskorenijė, gosprijomkės, perestroijkės”. Kaip tie patys “psichoanalizių analitikai” 1990 metais pasakojo, kaip viskas pasikeis ir visi gerai užgyvens, kai “nešersim"Rusijos, o užversim savo žemės ūkio produkcija, staklėmis, dviračiais, Klaipėdos jūrų žvejybos laivyno sugauta žuvimi, televizoriais, elektra ir t.t.500 milijonų Europą, kuri mūsų laikia nesulaukia. Po to ši “tautinė intelektualinė publika patriotiškai” pasakojo, kad tapę NATO ir ES nariais “savo nuosavame ir nepriklausomame” pseudodarinyje pasidarysime tokiais pat “baltaveidžiais ir civilizuotais” kaip vakarų Europos gyventojai ir savo gyvenimo lygiu ir kokybe nenusileisime, o gal ir pralenksime vakarų Europą. Šiandiena “patrioniai psichoanalitikai” pasakoja apie “valstybės gynėjų atminimo svarbą”, apie laukiamas ir nesulaukiamas prieš kiekvienus rinkimus kieno nors “pabaigas”, “kraštutinumus”, vidutinybes valdžioje ir mases “genijų”, kurių “piktos jėgos” nedaleidžia atsisėsti ant Seimo taburetkių. Papasakoja, kaip neišsivaikščiojusių eilinių durnių mases darosi nepakankamai protingiems, prie valdžios lovio įsitaisiusiems durniams, vis sunkiau suvaldyti… Nuostabu, kad būna vienokis ar kitokis 30 metų nesibaigiantis “psichoanalitikų psicopatriotiškai prasmingas ir eilinį kartą vilties kupinas,” revoliucinis palinkėjimas. Pvz - “Laimėjimai ateina, kai laimima savo širdyje – tada tikėjimą papildo pasitikėjimas, sutvirtėja viltis ir tikrieji atsitiesia”...

grumstas       2020-08-9 10:09

Raigerdas     2020-08-9 7:37

Raigerdai, nebūk iš tų prid..rkų, kurie atlikdami tokius pačius veiksmus tikisi sulaukti kito rezultato.( iš tos pačios visą laiką valdančios valdžios sulaukti viltingų permainų.).

O tuo pačiu “STASIUI”
KOMENTARE PAMINĖJUSIAM čELIABINSKĄ: gal jūs suklydote ir nepasakėte Chabarovske? Bet dėl to jūsų komentaras netaps vertu teigiamo įvertinimo.

stasys        2020-08-9 9:14

Kodėl apie vidutinybes tupinėja neatrasti „genijai“ ?  Atsakymas pats savaime šviečia ..be tu vidutinybių tie „genijai“ negali tokiais ypatingais jaustis ..reikia nuo kažko atsispyrus savimi ūgtelėti . A.Rusteika nieko naujo čia neparašė , sugradavo visuomenę pagal savo kurpalį ir leido visiems čia paspėlioti o kurioje vietoje lentynėlių ans pats atsidūrė . Gal toje ‚pašalpiniu‘ galeroje ? tikrai ne .. kai neši Tiesos vėliava jau savaime esi pateptas ,..  o gal tu kuriems viskas tinka ir dėl to , pasak autoriaus, reikia plėšyti minkštąją ?  sąžiningai pasakysiu tokiu nesutikau ..Sutikdavau apklijuotus ‚nakleikomis ‚ nuo galvos iki kojų bet atidžiau pasižiūrėjus ir po jomis randi žmogų .  Tai kam skirtas A.Rusteikos ilgas (savotiškai ) str. ..visiems priminti jog visada yra tikimybė – viltis kad ir Lietuvoje   sutviks rusiško Čeliabinsko sindromas .

>Raigerdui       2020-08-9 8:54

Auksines protingos mintys tokiu niekada nebuna daug ir niekada esantiems at einantiems I ja.

jie nepasiduos       2020-08-9 8:51

litovcai lengvai valdomi
jei pajus pavojų pizdukėliai - vėl prašys putiną pagalbos.
vėl atsiųs ekspertą ir jis pasakys:
- tą reikia nukuokinti,
- tą reikia papirkti,
- tiems reikia pažadėti,
- tuos reikia pagasdinti ir t.t
IR TVARKA VĖL BUS !!
VOT !!!

Jūs       2020-08-9 7:41

Tapote profesionliu plagiatoriumi, savinates ne tik komentatoriu išsakytas mintis, bet ir straipsnių autorių vertę: „iš Prof. Gylio išėjo partija, o pas jus kažkas sugrįž, nes kažkas išėjo?!”

Raigerdas        2020-08-9 7:37

Labai gražus yra gerbiamo Algimanto Rusteikos tikėjimas:“O jei neprasidės – nenusiminkit, vis tiek kada nors savaime prasidės”. Bet vėliau prideda:“Tik tada gali būti per vėlu”. Na, gerai. Dabar pafantazuosiu. Štai “tikrieji atsitiesia” ir V. Radžvilas su A. Rusteika laimi rinkimus. Tegu bus, kad jų yra dauguma Seime. Na, ir kas toliau? Jūs pakelsite pensijas? Pakelsite atlyginimus? Kas toliau? Jūs pakeisite LRT vadovus? Čia jau neblogai. Kas toliau? O ką jūs darysite štai su šitais žmonėmis:“Eina plėšti parduotuvių, griauti paminklų, deginti rūmų ir prisigėrę begalinėmis eilėmis šalia užspardytų ponų prievartauja turtingas ponias”? Gal jūs juos gydysite? O ką jūs darysite su šitais:“Jiems visas gyvenimas – didelė ir neišsprendžiama problema, dėl kurios kalti visi kiti. Nors patys nepakrutins užpakalio, kad nors ką padarytų”? Tai yra žmonės, kurie įsigijo neurozę. Toks nervingumas atsiranda tada, kai žmonės nuo pat vaikystės negali pasiekti savo tikslų. Jūs juos atiduosite gydyti psichiatrams? Jie juos prišers vaistais, padarys dar durnesniais, ir ką? Klausimas išspręstas? O kaip jūs perdarysite teisėjų mąstymą? Kaip jūs ištaisysite visą tą ydingą Teisingumo sistemą? Bet apie tai nei ponas V. Radžvilas, nei ponas A. Rusteika nerašys. Jie tylės. Kodėl? Todėl, kad jie nesupranta, kas yra sąmonė. Iš kur jiems suprasti, jeigu Vikipedijoje duotas iš dalies teisingas, bet pabaigoje klaidingas sąmonės apibudinimas:“Sąmonė (lot. conscientia „žinojimas kartu“) psichikos dalis, apimanti įvairias mentalines būsenas, mintis, emocijas, suvokimą ir prisiminimus. Sąmonė yra intencionali, nukreipta į išorinį bei iš dalies ir į subjekto vidinį pasaulį (savimonė).
Svarbiausia sąmonės savybė yra dėmesys”. Panašiai yra ir su lietuviškais žodynais:“sąmon|ė
1. žmogui būdingas pasaulio ir savo būties jame suvokimas: Sąmonė - aukščiausia psichikos forma. Meninė rašytojo sąmonė Tautinė, klasinė sąmonė
2. turėjimas sveiko proto ir tvirtos atminties,
galėjimas atsakyti už savo veiksmus: Aiški, sujaukta sąmonė”. Duodamas pavyzdys:“Aiški, sujaukta sąmonė”. Iš vienos pusės “sujaukta”, o iš kitos pusės “aiški sąmonė”? Čia, panašiai, kaip su Mėnuliu? Taigi, ponai, siekiantys valdžios, savaime aišku, jie bus sąžiningesni, ir jie nesielgs, kaip tas subinlaižys Andrius Navickas, arba toks pusiau sąmoningas žmogus, kaip Jurgis Razma. Šiokia tokia bus geresnė kokybė. Bet liaudis vis tiek murkdysis šitame prikauptame dešimtemčiais mėšle, nes ponai besiropščiantys į valdžią ir manantys, kad tik valdžia gali iškabinti tą sukauptą mėšlą, nesupranta kas yra sąmonė, ir kam ji reikalinga žmogui. Jie net nesupranta, kad sąmonė auga, kaip minėjo mūsų genijus Vydūnas, o nuo savęs dar pridėsiu, kad ji vystosi panašiai, kaip yra spiralės forma, ir tą spiralės formą turi ir mūsų Galaktika. Bet ponams tai neįdmu, nes jiems sąmonė yra antroje vietoje po materijos.

kai Kristus velnią nugalės       2020-08-9 6:01

dabar velnio tarnai - komunistai, kgbistai ir jų šuniukai teisininkai viską valdo
normaliam žmogui nėra vietos ir perspektyvų Lietuvoje.


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.