Įžvalgos

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 8 d. 0:02

6     

    

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Toks įspūdis, kad premjeras nuoširdžiai norėtų pažaboti prekybos tinklų monstrus ir remti smulkiuosius prekybininkus, bet pats apie prekybą nelabai ką išmano. O patarėjai, kurie yra šios srities specialistai ir neabejotinai ten turi kiekvienas savų interesų, tuo naudojasi ir jį užmėto vienas kitam prieštaraujančiais pasiūlymais.

Visi skyriai ir departamentai pagal komandą sugrūdo vaisingas idėjas į vieną popierių – ir turim naujus, darnius pokyčius! Dabartinei valdžiai jau tapo tradicija: eklektiška protingų ir beprotiškų, įmanomų ir nerealių, socialistinių ir populistinių kliedesių krūva užmaišoma su geranoriškumo majonezu ir pateikiama kaip reforma. Senas kaip pasaulis ekonominio ir politinio nemokšiškumo vaizdelis – kiekviena atskirai paimta mintis lyg ir teisinga, tačiau bet kaip sumetus po kapotu galingą variklį ir kalną naujų detalių, mašina nevažiuos – nors tu ką.

Štai tipiškas smulkaus verslo, kurį esą norima paskatinti, subjektas – kaimo parduotuvė. 2/3 pajamų iš alkoholinių gėrimų pardavimo, iš kurių išlaikomos patalpos, apmokama pardavėjai ir už elektrą, o iš maisto prekybos su labai mažu antkainiu (nes tas pačias prekes gauna žymiai brangiau už prekybcentrį) šiaip ne taip kruta ir moka mokesčius savininkas su šeima.

Ir ką  dabar alkoholinių gėrimų prekybą jam atims valstybinis monopolis. Ir arba parduotuvė turės iš viso užsidaryti, savininkas ir pardavėjai iš mokesčių mokėtojų taps pašalpų gavėjais, o žmonės važinės apsipirkti dešimtis kilometrų į tą patį prekybcentrį, kurio apyvartas ir įtaką esą norima sumažinti. Arba parduotuvė turės padidinti kainas, kurias „reforma“ siekia sumažinti.

O atspėkit iš trijų kartų, ką darys prekybcentriai, atėmus jiems šnapsą? Susimažins pelnus? Teisingai, atspėjot, vaikučiai - padidins maisto kainas, kurias reforma turėjo sumažinti.

O viršūnių viršūnė - pajamų mokesčio mažinimas tiems, kurie pirks pas smulkiuosius. Taip ir matau šimtų tūkstančių vargšų pajamų deklaracijas, kuriose nurodoma, jog per metus pirko tik turguj ir mažoj krautuvėlėj už kampo kiekvienas už kelis tūkstančius eurų. Ir kaip jiems taikomos gyventojų pajamų mokesčio, kurio ir taip mažai algos gaunantieji nei cento nemoka, “nuolaidos”.

Ir kaip deklaruojantieji, juos patikrinus, išpūtę akis tvirtina, kad pirkimo čekius pametė, neišsaugojo ar mažamečiai vaikai užvakar suplėšė ir už tai gavo beržinės košės. Ir įsivaizduoju, kaip šimtų šimtai mokesčių inspektorių už tūkstančius eurų sugeba tuos tūkstančių tūkstančius deklaracijų patikrinti. Ir kaip turguj ar krautuvėlėse gudručiai susirenka iš šiukšlių dėžių čekius ir per daugiau uždirbančių švogerių deklaracijas nesumokėtus pinigus iš biudžeto “susigrąžina”.

Labai primena daktarą, kuris sako, kad reikia prapjauti pilvą ir ką nors daryti, nors nežino ką. Ir net nepagalvoja, kad svarbiausia nepakenkti. Chaosas galvose ir valstybėje plinta kaip miško gaisras. Palinkėkime vieni kitiems kantrybės, nes humoro jausmo gali ir nebelikti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nuomone       2018-09-9 22:36

Pagal autoriu geriau nieko nedaryti. Manau, kad atvirksciai - reikia daryti, suklydus pasitaisyti, bet tik ne ramiai stebeti kuo tai baigsis. O baigsis labai liudnai.

Al.       2018-09-9 1:02

Taip, latifundininkai suktavoti ir kvailoki,bet tikra tai,kad kai tauta išsiblaivys,ims atsigauti. Kaip tai padaryti galima svarstyti, bet tik šaipytis per vėlu. Prie rašinio autoriaus pavardės nepakenktų prierašas - autorius yra alkoholikas ar ne.

Ekspertas       2018-09-8 14:35

Tipiškas buržuazinio mankurto straipsnis. Lietuva triguba kolonija turi ir trigubus prižiūrėtojus. Nebijokite, mankurtai, Karbauskis įleistas ne tam kad išblaivintų tautą o tam kad išgąsdintų mankurtiją jų “laisvės” ribojimu, socializmu ir dar visokiais baubais. O po to ateis tikroji bambalinė laisvė, MGBoltikai ir maximos reziduojančios satanistinėje landynėje, išnešios dėžutes nuo alkoholio, laisva rinka vėl klestės ir mankurtams nematoma ranka viską reguliuos. Užmiršite nemokamus obuolius iš kaimo, pirksite prekybcentriuose chemikalinius po 2 Eur už kg., kiaulieną valgysite su kilmės šalime - ES ir pūsite nuo vežio nes juk visi taip pūna. Žiūrėsite MGBoltic TV ir Delfi TV kaip rusai puola ir kaip TV pagalba gelbėja tuos, kurie išlaiko kaimo parduotuvių savininkus. Ratas užsidaro, suteikdamas mankurtams saugumo jausmą.

Birute       2018-09-8 11:09

Geras str.Aciu gerb.autoriui

Išvada       2018-09-8 9:01

Alkoholis ir jo pirkėjai gelbsti kaimo parduotuvėles ir garantuoja mažas maisto kainas Lietuvoje. Truputį nepavykęs kandimas valdžiukei.

Strapsnio išvada       2018-09-8 8:58

Šnapsas yra smulkiųjų gelbėtojas ir mažų maisto kainų garantas. Alkoholikai gelbsti likusią visuomenės dalį pirkdami šnapsą.
Panašią išvadą anksčiau yra padaręs ir Liudvikas rašinėlyje apie gimtojo kaimo parduotuvėlę.


Rekomenduojame

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Lidžita Kolosauskaitė. Švietimo spindesys ir skurdas

Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus

Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Martynas Katelynas. Rinkimai Švedijoje: nevaldoma masinė migracija nulems rezultatą?

Vidas Rachlevičius. Apie Prezidento rinkimų kampaniją kitaip, arba Kas mums visiems atsitiko, kad dabar turime tai, ką turime?

Geroji Naujiena. Jį sutikę net kurtieji girdi ir nebyliai prabyla!

Kaip atsiranda prekeiviai Lietuva?

Roko Gasparaičio interviu su Arnoldu Zdanevičiumi, buvusiu homoseksualu: „Homoseksualizmas yra baisi liga, sielos liga“

Andriaus Švarplio replika A.Lašui, arba Dar kartą apie viešojo sektoriaus (o ne Landsbergių verslo) nususinimą prisidengiant „teise ir laisve rinktis“

Chemnicas: prieš nevaldomą imigraciją protestuojantys vokiečiai priminė Angelai Merkel nuo pabėgėlių rankos žuvusius tėvynainius

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Popiežius Pranciškus. „Tikri pinigai kyla ne iš kitų pinigų, o iš darbo“

Andrius Švarplys. Apie lietuviškus influencerius ir JAV „konstitucinę krizę“

Vokietijos vidaus reikalų ministras: „Migracija – visų problemų motina“

Justas Mundeikis. „Ekonomisto komentaras“ – apie minimalų mėnesinį atlyginimą Lietuvoje

Algimantas Rusteika. Jie mus labai myli

Nida Vasiliauskaitė. Tikroji, pagrindinė, pirmaeilė dabarties politinė problema

Andrejus Gaidamavičius: „Premjere, ar taip turėtų atrodyti saugomos teritorijos?“

Rasa Kazėnienė: „Jei tu ne vagis, tu esi niekas“

ES biudžeto komisaras: Europos Sąjungai gresia „mirtinas pavojus“

Valdas Vasiliauskas. Viešame TS-LKD partijos pirmininko laiške įsivėlė logikos klaida

ES daugėja ne santuokoje gimusių vaikų, Lietuvoje – ne

Rasa Čepaitienė. Sekso ekonomikos spąstuose

Valdas Vasiliauskas. Profesija – ministrės vyras (papildyta video)

Jonas Burokas. Atverkime savo širdis žuvusių už Tėvynės laisvę pagerbimui ir teisingumui

Valdemaras Klumbys. Vilnius irgi tvarkosi: Reformatų parkas ir kitos žaliosios erdvės

Aušra Maldeikienė. Kaip Kinija tapo strategine Lietuvos partnere?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.