Įžvalgos

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 8 d. 0:02

6     

    

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Toks įspūdis, kad premjeras nuoširdžiai norėtų pažaboti prekybos tinklų monstrus ir remti smulkiuosius prekybininkus, bet pats apie prekybą nelabai ką išmano. O patarėjai, kurie yra šios srities specialistai ir neabejotinai ten turi kiekvienas savų interesų, tuo naudojasi ir jį užmėto vienas kitam prieštaraujančiais pasiūlymais.

Visi skyriai ir departamentai pagal komandą sugrūdo vaisingas idėjas į vieną popierių – ir turim naujus, darnius pokyčius! Dabartinei valdžiai jau tapo tradicija: eklektiška protingų ir beprotiškų, įmanomų ir nerealių, socialistinių ir populistinių kliedesių krūva užmaišoma su geranoriškumo majonezu ir pateikiama kaip reforma. Senas kaip pasaulis ekonominio ir politinio nemokšiškumo vaizdelis – kiekviena atskirai paimta mintis lyg ir teisinga, tačiau bet kaip sumetus po kapotu galingą variklį ir kalną naujų detalių, mašina nevažiuos – nors tu ką.

Štai tipiškas smulkaus verslo, kurį esą norima paskatinti, subjektas – kaimo parduotuvė. 2/3 pajamų iš alkoholinių gėrimų pardavimo, iš kurių išlaikomos patalpos, apmokama pardavėjai ir už elektrą, o iš maisto prekybos su labai mažu antkainiu (nes tas pačias prekes gauna žymiai brangiau už prekybcentrį) šiaip ne taip kruta ir moka mokesčius savininkas su šeima.

Ir ką  dabar alkoholinių gėrimų prekybą jam atims valstybinis monopolis. Ir arba parduotuvė turės iš viso užsidaryti, savininkas ir pardavėjai iš mokesčių mokėtojų taps pašalpų gavėjais, o žmonės važinės apsipirkti dešimtis kilometrų į tą patį prekybcentrį, kurio apyvartas ir įtaką esą norima sumažinti. Arba parduotuvė turės padidinti kainas, kurias „reforma“ siekia sumažinti.

O atspėkit iš trijų kartų, ką darys prekybcentriai, atėmus jiems šnapsą? Susimažins pelnus? Teisingai, atspėjot, vaikučiai - padidins maisto kainas, kurias reforma turėjo sumažinti.

O viršūnių viršūnė - pajamų mokesčio mažinimas tiems, kurie pirks pas smulkiuosius. Taip ir matau šimtų tūkstančių vargšų pajamų deklaracijas, kuriose nurodoma, jog per metus pirko tik turguj ir mažoj krautuvėlėj už kampo kiekvienas už kelis tūkstančius eurų. Ir kaip jiems taikomos gyventojų pajamų mokesčio, kurio ir taip mažai algos gaunantieji nei cento nemoka, “nuolaidos”.

Ir kaip deklaruojantieji, juos patikrinus, išpūtę akis tvirtina, kad pirkimo čekius pametė, neišsaugojo ar mažamečiai vaikai užvakar suplėšė ir už tai gavo beržinės košės. Ir įsivaizduoju, kaip šimtų šimtai mokesčių inspektorių už tūkstančius eurų sugeba tuos tūkstančių tūkstančius deklaracijų patikrinti. Ir kaip turguj ar krautuvėlėse gudručiai susirenka iš šiukšlių dėžių čekius ir per daugiau uždirbančių švogerių deklaracijas nesumokėtus pinigus iš biudžeto “susigrąžina”.

Labai primena daktarą, kuris sako, kad reikia prapjauti pilvą ir ką nors daryti, nors nežino ką. Ir net nepagalvoja, kad svarbiausia nepakenkti. Chaosas galvose ir valstybėje plinta kaip miško gaisras. Palinkėkime vieni kitiems kantrybės, nes humoro jausmo gali ir nebelikti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nuomone       2018-09-9 22:36

Pagal autoriu geriau nieko nedaryti. Manau, kad atvirksciai - reikia daryti, suklydus pasitaisyti, bet tik ne ramiai stebeti kuo tai baigsis. O baigsis labai liudnai.

Al.       2018-09-9 1:02

Taip, latifundininkai suktavoti ir kvailoki,bet tikra tai,kad kai tauta išsiblaivys,ims atsigauti. Kaip tai padaryti galima svarstyti, bet tik šaipytis per vėlu. Prie rašinio autoriaus pavardės nepakenktų prierašas - autorius yra alkoholikas ar ne.

Ekspertas       2018-09-8 14:35

Tipiškas buržuazinio mankurto straipsnis. Lietuva triguba kolonija turi ir trigubus prižiūrėtojus. Nebijokite, mankurtai, Karbauskis įleistas ne tam kad išblaivintų tautą o tam kad išgąsdintų mankurtiją jų “laisvės” ribojimu, socializmu ir dar visokiais baubais. O po to ateis tikroji bambalinė laisvė, MGBoltikai ir maximos reziduojančios satanistinėje landynėje, išnešios dėžutes nuo alkoholio, laisva rinka vėl klestės ir mankurtams nematoma ranka viską reguliuos. Užmiršite nemokamus obuolius iš kaimo, pirksite prekybcentriuose chemikalinius po 2 Eur už kg., kiaulieną valgysite su kilmės šalime - ES ir pūsite nuo vežio nes juk visi taip pūna. Žiūrėsite MGBoltic TV ir Delfi TV kaip rusai puola ir kaip TV pagalba gelbėja tuos, kurie išlaiko kaimo parduotuvių savininkus. Ratas užsidaro, suteikdamas mankurtams saugumo jausmą.

Birute       2018-09-8 11:09

Geras str.Aciu gerb.autoriui

Išvada       2018-09-8 9:01

Alkoholis ir jo pirkėjai gelbsti kaimo parduotuvėles ir garantuoja mažas maisto kainas Lietuvoje. Truputį nepavykęs kandimas valdžiukei.

Strapsnio išvada       2018-09-8 8:58

Šnapsas yra smulkiųjų gelbėtojas ir mažų maisto kainų garantas. Alkoholikai gelbsti likusią visuomenės dalį pirkdami šnapsą.
Panašią išvadą anksčiau yra padaręs ir Liudvikas rašinėlyje apie gimtojo kaimo parduotuvėlę.


Rekomenduojame

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Jurga Lago. Apie tą Lietuvą, kuri it bloga motina, pati patyrusi smurtą, nemyli savo vaikų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.