Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika: „Man gėda“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 12 d. 1:40

26     

    

Algimantas Rusteika: „Man gėda“

Veidaknygė

Yra ne tik teisė. Yra paprastas, tikras, neklystantis moralinis ir teisėtumo jausmas, kuris vertina tiksliai ir visada teisingai. Jį turi ir vaikai, ir psichiniai ligoniai. Tai kaip muzikinė klausa – žmogus tą arba jaučia, arba ne. Kai pamatai, kai net šito nebeliko, apima neviltis.

Valstybė, kur debilas, apipylęs mokyklos direktoriaus veidą šūdais, yra teisus, o direktorius, padaręs ką kiekvienas normalus neiškastruotas vyras padarytų jo vietoje, išmetamas iš darbo.

Valstybė, kur pagyvenusiai moteriai į veidą spjaudantis paauglys laimi teismą prieš savo orumą bandžiusią ginti moterį ir ji dar turi jam atlyginti patirtas moralines kančias.

Ir visi – nuo Prezidentės iki studentės – tyli, nes taip turi būti. Ir auksinis jaunimėlis problemos nemato –jie eis gelbėti varlyčių.

Seniai taip nebuvo šlykštu. Taip nebuvo šlykštu sovietiniais laikais. Tada protestuoti prieš nesąmones ir neteisybę bijota. Dabar niekas niekur neišveš – tiesiog tai visiems atrodo normalu arba nerūpi.

Taip, tai šio vakaro emocija. Bet man gyventi tokioje valstybėje gėda. Tai ne mano šalis ir ne mano pasaulis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

CK 5.1.str.       2017-04-13 12:18

Lietuvoje galioja protingumo, teisingumo, sąžiningumo principai. Kas jų nesilaiko pažeidžia Įstatymą. Na ir kas? Nieko.

Julius Puras       2017-04-13 0:38

Taip tikrai pilna visokiausių komentatorių pliurpalų kurie dedasi visų galų specialistai ir pliurpe beveik apie viską tik apie Garliava laiko liežuvį prikasta. Manau kad pas tokius žmonės viduje dar sovietmečiu apsigyveno milicininkas ir gyvena po šiai dienai. Tragi komiška kad rusteikoms dėl to visai negėda. Jie visai apie tai neturi jokios idėjos.

Na aš tokį pat       2017-04-12 22:38

jausmą išgyvenau per Garliavos šturmą. Ir manau, kad jau tada mums buvo, arba bent jau turėjo būti gėda, bet bijojome ir tylėjome. Bijome ir dabar, tik jau nėra ko prarasti, nes save jau praradome. O gal…, nes man vis dar ne vistiek.
O kaip tada jautėtės Jūs, gerbiamas autoriau? Ar geriau negu dabar?

Julius Puras i žemiau rašiuse tamsele       2017-04-12 18:09

Nuo kada tiesa ginti yra gėda? Ir nuo kada reikia atsiriboti nuo žmonių kurie neabejingi tiesai? Kaip manote tamsele “gynėja”? Iš žmogiškos pusės negalima atsiriboti nuo nieko. Nieko negalima atstumti. Ką galima tai tik atsižvelgiant į tiesa į vertybes vertinti aplinka. Ir daugiau nieko.

per tokius 'gynėjus'       2017-04-12 16:54

kaip Julius Puras gėda visam judėjimui.
Negi kokiai Joanai Noreikaitei neužtenka proto nuo jo tiesiog atsiriboti?

Julius Puras       2017-04-12 16:49

Dėl Garliavos tai manau Rusteikai yra gėda uždrausta. Tai gaunasi kad uždrausta gėda jam nėra gėda jis dėl jos visai nesigėdija.

Julius Puras i Marginala       2017-04-12 16:36

Kiek man teko kalbėtis su Rusteika ir ji suprasti tai aš supratau kad apie Garliava rašyti jam neleidžia Lryto redaktorius.

Raigerdas        2017-04-12 15:47

Letas Palmaitis-Marginalas rašo autoriui:“Gal “Vakaruose” kitokios valstybės ir šitaip nėra? Artimajame užsienyje Rytuose niekas šūdų į veidą nemėto, nes ten apskritai visur tik šūdas. Jei norėtųsi gyventi, kur ne gėda, reikėtų ieškoti galbūt šariato šalies, kur viskas apibrėžta iš anksto, jokių netikėtumų nebūna ir žinai, už ką nukirs galvą”.
Bet kuri visuomenė turi savų problemų. Sovietmečiu buvo paplitusi spekuliacija įvairiais deficitiniais daiktais. O dabar “Nepriklausomoje” Lietuvoje atsirado spekuliantų Dievu. Todėl ekstremalas Letas-Marginalas visuose savo komentaruose stengiasi užsiimti Dievo propaganda. Ar iš tikrųjų jau tie musulmonai tokie šventi, kaip juos vaizduoja spekuliuoti Dievu į pratęs Letas-Marginalas? Štai imu straipsnį Delfyje, kur aprašoma, kaip teismo metu išaiškėjo, kad šeichai mėgsta tik nepilnametes iš Lietuvos. Atvirai pasakius, nematyti jokių vyriškumo požymių pas šituos šeichus, nes kaip ten bebūtų, jis perka nepilnametę.Šeichui-idiotui, neturinčiam nei garbės jausmo, nei vyriškumo, reikia nepilnametės, nepatyrusios mergaitės. Toks skonis yra būdingas idiotams, bet jis šeichas. Kiekviena šalis turi savų idiotų, todėl vieni idiotai susiuosto su kitais ir padaro “VERSLĄ” su šešiolikmetėmis mergaitėmis, kurias tie idiotai, savaime aišku, apgauna: 
„Marija sakydavo, kad šeichai yra kilmingi, jiems viskas duodama ir jie as nežino tokio žodžio kaip „ne“, – teisme yra sakiusi viena merginų, kurią vos šešiolikos metų išvežė į JAE.
Atlikus tyrimą buvo nustatyta, kad per beveik ketverius metus iš Lietuvos buvo išvežta 50 merginų, iš jų – beveik 40 nepilnamečių, kurios turėjo tėvų sutikimus išvažiuoti į užsienį dirbti modeliais.
Turtingus musulmonus labiausiai domino tik jaunos, dar skaisčios merginos – dėl jų šeichai buvo pasiruošę sumokėti didžiausius pinigus. Vyresnės ir lovoje jau patyrusios merginos jų jau netraukė (Turtingus musulmonus labiausiai domino tik jaunos, dar skaisčios merginos – dėl jų šeichai buvo pasiruošę sumokėti didžiausius pinigus. Vyresnės ir lovoje jau patyrusios merginos jų jau netraukė (http://www.delfi.lt/veidai/zmones/atskleista-nuodeminga-v-jakutienes-praeitis-vaziavo-i-emyratus-linksminti-seichu.d?id=74341616).
  Iš tikrųjų, Rusijos okupacijos metu buvo įvairiausių dalykų, bet, kad iš Lietuvos vežtų į Maskvą nepilnametes seksualiniam pasitenkinimui, tai apie tokius dalykus tikrai neteko girdėti.
  Kažkoks pilnas sumarazmėjimas vyksta Lietuvoje. Tai, gal Lietuva pradės prekiauti ir jaunesnio amžiaus berniukais ir mergaitėmis, pvz., kad ir 8-12 metų. Toje pačioje Afrikoje yra šalių, kur galima pasiimti net į žmonas net 12 metų mergaites. Tai irgi “VERSLAS”. Trumpiau pasakius:“TEGYVUOJA LAISVOJI RINKA”. Parduokime viską, kas tik įmanoma. Matomai, Lietuva moka labai brangią kainą už savo PAGONIŠKOSIOS KULTŪROS PRARADIMĄ. Gali būti, kad jis sumokės ir savo gyvavimo kaina. Ir tauta naikinama per ateinančią kartą. Ir tai daroma tų pačių Lietuvos piliečių rankomis.

 

Rusteleikai       2017-04-12 15:20

Kur tu buvai,durniau,kai TV3 transliavo GARLIAVOS EGZEKUCIJĄ?
Gal prisiliobęs buvai nadrėbezgi?
visa kita tik detalės…

Marginalas Purui       2017-04-12 15:15

Iš kur tokia išvada, ar jis čia turi visas gėdas surašyti? Apimtis neleidžia.

Julius Puras       2017-04-12 14:15

Bet Rusteikai visai negėda dėl to kad persekiojami nekalti Garliavos žmonės. Apsimetėlis ir dvigubų standartų mylėtojas Rusteika. Tai turi ko ir nusipelniai.

Marginalas dėl Apuokjiuko       2017-04-12 13:32

Kaip ten su tuo Daktaru, dar klaustukas. Laisvasis Laikraštis įrodinėja, kad ant Daktaro kabino neįrodytus ir nebūtus dalykus, nes taip jiems paprasčiau.

Marginalas Autoriui       2017-04-12 13:28

Gal “Vakaruose” kitokios valstybės ir šitaip nėra? Artimajame užsienyje Rytuose niekas šūdų į veidą nemėto, nes ten apskritai visur tik šūdas. Jei norėtųsi gyventi, kur ne gėda, reikėtų ieškoti galbūt šariato šalies, kur viskas apibrėžta iš anksto, jokių netikėtumų nebūna ir žinai, už ką nukirs galvą. Nuo “teismų” savivalės ten niekas nepriklauso.

Bitka       2017-04-12 13:07

Pačiame straipsnio gale tikrai LR pavadinta šalimi bet ne valstybė,pagal kaimynų terminologija kraina, ukraina tai greta valstybės esanti nuošalė, pakraštys….

Kotys       2017-04-12 12:15

Apie supratimą: geriau vėliau, negu niekad. Jau atrodė, kad jei Garliava nesuteikė supratimo, tai kas dar gali. Jei Garliava įžvalgiam publicistui atrodė tik iš “maskuojančios dūmų uždangos” serijos, skirtos nukreipti dėmesį ar tai nuo ČŽV kalėjimų, ar dar nuo kokių įžvalgaus publicisto pastebėtų valdžios šunybių, užmetant viuomenei “kokią propagandinę kaldrytę”, tai atrodė, kad žmogus nepataisomas. Betgi ne, pasirodo, niekada negalima nurašyti žmogaus, nes nežinai, kad jam gali ateiti nušvitimas. Paauglio apspjautos virėjos bei fekalijomis apipilto direktoriaus teisminiai vargų keliai atvėrė akis ir Rusteikai.

taip tai valstybė       2017-04-12 11:47

Taip tai valstybė - kurioje mokyklos direktorius, mokytojai meluoja teisme ir nebaudžiami už melavimą teisme,taip tai valstybė kurioje mokyklos direktorius vagia telefoną iš pavaldinio tašės prieš  užsirakinęs duris kad niekas neamtytų, taip tai valstybė kurioje prokurorai nenustatinėja iš kur mokyklos direktorius atvirai vogė telefoną ir nepradeda tyrimo dėl kišenvagystės ir antikonstiutucinių mokyklos direktoriaus veiksmų, taip tai valstybė kurioje vaizdo įrašas kad nebuvo įvykio ir negalėjo būti   neįrodymai o direktoriaus ir mokytojų melas teisme įrodymai

Emigruojam į save.       2017-04-12 10:26

Gerai,jei turi kaimą.

liberalizmas       2017-04-12 9:59

isisaknijo visu grazumu. (tiksliau- bjaurumu). Visos vertybes- aukstyn kojom. Jau baisu uzstoti silpnesni, sutramdyti chuligana…, nes tau gali buti pritaikytas straipsnis.
Taip ir gyvename kreivuju veidrodziu karalystteje, kuria gina pseudoteisesauga uz kreivuju langu.

Romas       2017-04-12 8:59

Aš seniai gyvenu atsiribojęs nuo šios valstybės, lyg būčiau emigravęs Kitaip neįmanoma.

albina       2017-04-12 7:30

Taip,toks jausmas apima vos ne kas vakarą:atimta dešimt vaikų,dar vienas mokytojas eis į teismą dėl grubaus elgesio su mokiniu,dar nesibaigė teismas dėl sudraskytų dviejų vištų ir t.t.Teisėjai,prokurorai,žurnalistai yra neliečiamieji,išrinkti tautos atstovai atskiram bunkery,o mums teliko,kol kas,tik komentaruose pasakyti,ką iš tikro manome.Iš kur mumyse tiek baimių?Prieš ilgesnius mokslo metus išėjo solidariai ir mokiniai,ir tėvai,o protestuoti prieš padoraus direktoriaus atleidimą nedrįso niekas.

Apuokiukas       2017-04-12 7:11

Viskas labai paprasta. Maskoliškas okupacinis režimas rėmėsi armija, partija, KGB, teismais ir t.t. Armiją išprašėme, miliciją prisijaukinome, o va – teisėjai liko. Ir dabar tie likę sovietiniai teisėjai specialiai elgiasi taip, kad žmonės būtų kuo labiau nusivylę Lietuvos valstybe. Prisiminkime 1990-1996 metus, kai siautėjo reketas, žudymai ir šaudymai. Policija juos pagaudavo, o teisėjai paleisdavo. Viskas baigėsi tik dėl to, kad reketininkai patys išsišaudė. Kas buvo pasodinti: gal tik du išlikę Daktaras ir Gaidjurgis. Dabartiniai teisėjai būtent ir stengiasi, kad žmogus pasakytų ,,tai ne mano šalis ir ne mano pasaulis“. Taip kad reiktų įžvelgti esmę, o ne pasekmes.

Garliava (ne)pamokė       2017-04-12 7:08

kad neliustruoti velnio tarnai prievartauja vaikus ir valdo Lietuvą.
——-
dar nepasimokė litovcai - teisėsaugininkai (teisininkai, teisėjai, prokurorai, TM,STT,  VSD, VRM, VMI ir t.t. klerkai), tovariščiaus putino mokiniai - dar pamokys….

Agnė       2017-04-12 6:41

Išaugo nauja ,,inteligentų,, karta. Kaip sakydavo mano močiutė: gera duona šyknų grauži.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-04-12 5:16

Suprantamas autoriaus gėdos jausmas, nes gyvename OKUPUOTOJE valstybėjė. Skaitykite 2017-3-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė”.
http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/?comm=1e

Skaitykite 2017-04-07 straipsnį “Alko cenzūra lietuvių kalbai įsisiautėjo”.
Įsitikinsite, kaip “inteligentai” neteisėtais būdais kaunasi už lietuvių kalbos statuso sumenkinimą. Gėda jiems visiems, nors jų ir daug.

Skaitykite 2017-04-05 straipsnį “Okupanto žiurkės” ir pamatysite, kaip VSD valdžia išsigando net signataro klausimo, ką jau bekalbėti apie priešus.
http://www.ekspertai.eu/okupanto-ziurkes/?comm=1

 

situacija       2017-04-12 3:48

Tiksliai pasakyta. Taip jaučiamės daugelis. Tegalim tik patys asmeniškai laikytis nuo bjaurių veiksmų. Nėra kritinės masės išdrįstančių stabdyti tuos, kurie daro gėdą. Per ilgai trunkanti gėda atnešė atšalimą, atsitraukimą ir neviltį. Drąsesni nukapoti mažiausiai paniekinimo baime, su dalimi susitvarkyta ir rimčiau.

Reikia       2017-04-12 3:43

Bashar al Asado čia. Pavarytų zarino ant tų nepaklusnių mokinių ir teisėjų ir viskas butų cool. Ir visi rusteikos rašytų “aš didžiuojuos”...Ir džiaugtųsi kad yra prezidentas, kuris dirba ir kaip švietimo ministras, ir kaip teisėjas, ir kaip budelis.


Rekomenduojame

JAV kongresmeno Kriso Smito pranešimas spaudai dėl teisėjos Neringos Venckienės bylos

Vytautas Sinica. „Kraupu, kuo virsta viešoji erdvė“

Verta prisiminti. Aurelijos Stancikienės istorinė kalba 2014 m.: „Tai yra prie­sai­kos ir Kon­sti­tu­ci­jos su­lau­žy­mas“

Algimantas Rusteika. „Tai, sakot, socialinė distancija – du metrai?“

Tomas Dapkus. Vyteni Andriukaiti, laikas visų atsiprašyti

Raimondas Navickas. „Gyveni sau žmogus ir net neįtari, kad tave bandoma įkišti į kalėjimą!“

Audrys Karalius. Nacionalinis stadionas Vilniuje 1984–2020: trumpa Ligos istorija

Neringa Venckienė: „Su Deimante dabar kažkas ne taip…“

Tomas Bikelis. VU fizikas KTU „mokslininkui“ apie 5G: pagrįstos abejonės ir miglota ateitis (autoriaus atnaujinta)

Geroji Naujiena: Jis yra čia ir dabar, Jis yra su mumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos

Vitalijaus Balkaus replika „Iš savo varpinės“: Maistininkai grasina supūdyti produkciją, arba Kodėl „nematoma rinkos ranka“ taip ir lieka nematoma?

Justas Stankevičius. Ar Sorošas šeimininkauja Lietuvoje?

Neringa Venckienė: „Jie mano, kad mane žemina. Bet manęs jie nepažemins…“

Iš Tiesos.lt pašto: Edmundas Paškauskas. Pandemijos ir rizika vyresnio amžiaus žmonėms, arba Kada bus išrasti skiepai nuo nužmogėjimo? (II)

Verta paminėti. Julijonas Būtėnas: žurnalistas ir laisvės kovotojas

Algimantas Rusteika. Kai suprasit, kad turim ką turim, turėsit gerą laiką

Atmintinos datos: operacija „pavasaris“ – 1948 m. gegužės 22–24 d. iš Lietuvos ištremta apie 40 tūkst. žmonių

Nacionalinis susivienijimas reikalauja nutraukti vyresnio amžiaus asmenų diskriminaciją

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.