Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika bandantiems užvaldyti ir socialinius tinklus: neturėkite iliuzijų – nepavyks

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 11 d. 19:35

14     

    

Algimantas Rusteika bandantiems užvaldyti ir socialinius tinklus: neturėkite iliuzijų – nepavyks

Manot, Peterburge prie kompų tupi interneto troliai, o mūsų feisbukuose sklando angelai su sparneliais ir Kalėdų Senelio vežimai?

Artėja lemiami rinkimai, kurių likimas spręsis ne baigiančiuose numirti popieriniuose laikraščiuose, suvartojamuose kaimo tulikuose ir krosnių pakūroms, ar mitinguose, į kuriuos tauta bijo išeiti. Nugalės tas, kas laimės televizijose, portaluose ir feisbuke. Tam jau ruošiamasi: kasami apkasai, kaupiami šaudmenys ir užimamos pozicijos, štabai aptaria naujus derinukus.

Portaluose keičiami redaktoriai ir savininkai, atlikta deratizacija ir deautorizacija, kritiškų ne valstiečiams komentarų praktiškai neliko, žinomesnės personos išsisklaido ir sugula nuosavose ugnies pozicijose.

Privačios televizijos galutinai tapo pramoginių šou, sensacijų, nelaimių ir pletkų peryklomis, kur per žinias gali paskaityti žinias tik mažomis raidelėmis greit bėgančioje eilutėje. „Visuomeninio“ transliuotojo įtvirtintame rajone irgi telkiamos pajėgos prie siaurusevičių, matonių ir kitų spec.padalinių užimto fortų žiedo.

Feisbukuose didžiausia jų baimė, nes provaldiškų neokomjaunuoliukų įtaka ir populiarumas raukiasi, o naujų nei idėjų, nei žmonių neatsiranda ir jau nebeatsiras.

Kai neturi ką pasakyti, belieka neleisti pasakyti kitam. Pastarosiomis savaitėmis visi bent kiek žinomesni neprovaldiški blogeriai, feisbuko nuomonių formuotojai su daugeliu pasekėjų ir šiaip turintys įtaką asmenys yra atakuojami. Neabejotinai organizuotai, masiškai rašomi skundai FB administracijai siekiant užblokuoti jų paskyras.

Pasinaudojama bet kokiu pretekstu, ieškoma raktinių „neapykantos“ žodžių, neišvengiamų polemikoje aštresnių posakių, knisamasi po prieš keletą metų parašytus FB postus. Ir skundžiama, skundžiama, skundžiama.

Kadangi FB neturi tiek darbuotojų, kad nagrinėtų kiekvieną skundą, sistema automatiškai siunčia įspėjimus ir blokuoja paskyras, remdamasi skundų kiekio ir raktinių žodžių kriterijais.

Tuo užsiima, aišku, ne valstybinės saugumo struktūros, kurios stebi virtualybę, kaupia informaciją, bet į procesą įsikiša tik atskirais atvejais ir daugiausia viešai. Tai partijų, partijėlių ir atskirų politikų nusamdyti troliukai-skundikiukai bando atsiskaityti už gaunamus bonusus.

Troliukus labai nesunku atpažinti, nes veikia jie bukai. Kasdien gaunu po kelis zombių pasiūlymus „draugauti“. Įsideda kito žmogaus nuotrauką, kartais kokį nors viršugalvį ar piešinuką, o dažnai – ir to patingi ir palieka tuščią siluetą. Pažiūri ir pamatai, kad paskyra susikurta prieš valandą.

Žmogus nėra parašęs dar nė vieno žodžio, o jau dega nekantrumu su tavim „susidraugauti“, t.y. tave skaityti ir skųsti. Na, kartais būna subtiliau, kai pamatai ne tuščią, o kokių nors durnų, tarpusavyje nesusijusių nuotraukų ir nuorodų prikrautą tik ką sukurtą paskyrą, kurių koks trisdešimt įdėta per pusvalandį. Tinginiai, daugiau nieko.

Stebina absoliutus ir užsakovų, ir vykdytojų kvailumas. Toks noras užčiaupti tik padidina neparankių blogerių sekėjų ratą. O dėl rinkimų kampanijos, kuri dar toli, tai visiškai šaunama sau į koją, nes prarandamas svarbiausias – netikėtumo faktorius ir reikiamu momentu toks ginklas nebeveiks.

Feisbuko blogeriai tik dar labiau supyks ir bus kritiškesni. Atsidarys naujus tinklaraščius ir portalus, kur sutelks savo kritiką, feisbuko paskyras panaudodami jų populiarinimui. Feisbuke bus dedama nebe politinė informacija, o nuorodos į kitus šaltinius, kurių neužblokuosi. Susikurti FB puslapiai ir simboliniai reklamos užsakymai atmes pačią galimybę sistemai automatiškai blokuoti skundikų atakuojamas paskyras.

Kiek galėsiu, tiek prie to prisidėsiu, nes tai žeidžia normalaus žmogaus laisvės jausmą ir orumą. Ir tada, ponai skundikai, jums bus patiems nebelinksma.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Enough Is Enough       2017-12-14 16:29

 
 
Hey Folks,

Apparently Teen Vogue still doesn’t get it. While they have ceased its print publication, they’re still running fast and furious with teenvogue.com and are entrenched more than ever in reaching today’s teens and tweens by pushing sex advice and guides that are beyond their years and their threaten their personal health!

We’ve told you about this summer’s “Guide to Anal Sex” for its young readers, which despite national outrage, was followed up last month by featuring Harvard University’s anal sex workshop: “What What In The Butt: Anal 101.”

Clearly, the 28,00 plus petitions signed by concerned citizens like you in opposition of promoting sex acts of any types to teens and tweens were not enough as they keep the articles coming, including last week’s headline “Vibrator Pulsates to the Beat of Christmas Music.” Is this for real?

 
 
Further, the indoctrination of Teen Vogue editors to is young readers is undoubtedly strategic as they continue to cover up their own agenda. Just last week they scheduled high profile speakers such as Hillary Clinton at the Teen Vogue Summit. The event—in their own words—was designed to “inspire, educate—and yes, sell to—the readers of what ceased to be a traditional magazine…”

Friends, why aren’t parents of the average teen or tween part of this dialogue? We must let others know what is being fed to our teens and tweens. I’ve said it before and will say it again - a mainstream teen fashion should not promote sexual activity of any kind. Most parents want to and should be the primary source for teaching their children about healthy sexuality.

I say let’s make our voices be heard even more loud and clear… and add to our numbers by signing the petition that will go directly to the editors. We won’t stop until our voices are heard, and until any and all sex articles pushed toward teens and tweens are taken down.

Finally, 28,000 of you have already cared enough to sign this petition, and upon reading this, those numbers will climb even more. If every single signor would be willing to donate $25 or more, that would allow EIE to turn up the heat on Teen Vogue even higher! You donation—the cost of two movie tickets—can help us not only stand against the horrific articles featured on TeenVogue.com, but also pioneer new efforts and build on the momentum of EIE’s recent successes! Please, won’t you donate now?


Thank you for fighting with us to protect the safety and innocence of our children.

President & CEO
Enough Is Enough

šios info del finariumas nepraleidžia, kodėl?       2017-12-13 14:49

be mito

Dabar supratot Orbano priemones dėl konstitucinio teismo funkcijų

“Daugiau žalos gali sukelti 2002 m. lapkričio 25 d. KT nutarimas „Dėl valstybinių socialinio draudimo pensijų“. Nutarime pažymima, kad pensijos gali būti mažinamos išimtiniais atvejais, o sumažintos pensijos gali būti mokamos tik laikinai. KT nurodė, kad „asmuo, kuris atitinka įstatymo nustatytas sąlygas senatvės pensijai gauti ir kuriam ši pensija paskirta ir mokama, turi teisę į atitinkamo dydžio piniginę išmoką, t. y. teisę į nuosavybę. Pagal Konstitucijos 23 straipsnį ši teisė turi būti saugoma ir ginama“. Pensijų, mokamų ne iš asmeninių kaupiamųjų fondų, bet iš visuomenės solidariai surenkamų lėšų, sugretinimas su nuosavybe, yra meškos paslauga, kuri kelia ir kels sąmyšį ir suirutę. Jeigu KT manė, kad senatvės pensijos yra nuosavybė, jis turėjo aiškiai ir detaliai nurodyti, kokia yra šios nuosavybės forma ir turinys, kokias teises įgyja jos savininkas, kurių teisių atsisako jos tiekėjas ir kodėl tai nuosavybė, o ne draudimas. Negaliu pareikalauti, kad valdžia man vienu kartu išmokėtų visą pensiją, jei įtariu, kad ilgai negyvensiu. Skirtingai nuo savo buto ar automobilio, savo pensijos negaliu perduoti savo vaikui ar ją parduoti kaimynui. Kęstutis Girnius Jeigu Sodros mokama pensija yra nuosavybė, ji labai savotiška nuosavybė. Išmokų dydis priklauso nuo laimės ir likimo. Vieni miršta, nesulaukę nė vieno mokėjimo, kiti ją gali gauti 40 metų. Aš negaliu pareikalauti, kad valdžia man vienu kartu išmokėtų visą pensiją, jei įtariu, kad ilgai negyvensiu. Skirtingai nuo savo buto ar automobilio, savo pensijos negaliu perduoti savo vaikui ar ją parduoti kaimynui. Jei moterims darbingumo amžius bus pratęstas iki 65 metų, ar tai būtų nuosavybės dalies nusavinimas, kuris gali būti tik laikinas ir už kurį reikia kompensuoti? Per pastaruosius ketverius ar penkerius metus pensijų dydis beveik padvigubėjo. Ar visa padidinta suma yra pensininko nuosavybė, ar valdžia turi teisę į dosniai padidintos sumos dalį? Panašių klausimų yra labai daug, nes senatvės pensija yra veikiau solidarumo ir socialinio draudimo forma negu nuosavybė. Paties pensininko į kaupiamąjį fondą suneštas lėšas dar būtų galima laikyti nuosavybe. Bet pensininkams Sodros pensijas moka dabar dirbantys žmonės ir darbdaviai, remiantis socialiniu solidarumu. Nesuprantu, kas paskatino KT pavadinti pensijas nuosavybe, bet džinas išleistas iš butelio, ir tik KT galės jį sugražinti. Jau madinga oratoriams tvirtinti, kad pensijų mažinimas yra ne kas kita, kaip svetimo turto pasisavinimas. Nenoriu būti klaidingai suprastas. Piliečiai turi teisę į savo uždirbtas pensijas, jos turėtų automatiškai didėti pagal kokį nors nustatytą vidutinių pajamų augimo ar infliacijos indeksą, ne politikų nuožiūra. Žodžiu, pensijas galima apsaugoti ir jų adekvatumą užtikrinti be mito, kad jos yra gavėjo nuosavybė.”
0 0 0 Atsakyti

 

G.P. Egidijui       2017-12-12 22:51

Ne, nepasakysiu. Nes nesu genijus. Bet genijus yra Cukerbergas. Jis su savo cenzūra žingsnis po žingsnio išgins visus bent kiek mastančius ir savigarbos nepraradusius žmones iš tos savo veidaknygės velniop.

Egidijus       2017-12-12 20:40

Jei dar pasakytumėt, kaip ten nusitempti visus fb draugus ir šiaip aplinką - būtumėt genijai. Joks latvių ar irokėzų aocialinis tinklas su feusbuku nepakonkuruos. Tai ją kalbat - fantazijos ir geri norai, bet su realybe turi bendro nulįnsveikų.

G.P. Egidijui       2017-12-12 16:25

Kodėl su latviais? “Veidaknygėje” juk nebendraujate, tikiuos, vien tik su amerikiečiais, kinais ar ispanais?

Jeigu tam www. draugiem. lv ims rastis daugiau lietuvių, tai ir bendrausite tiek su jais, tiek, galbūt ir su tais pačiais latviais. Vienintelė bėda, kad ten KOLKAS yra tik dvi “programinės” kalbos - latvių ir rusų. Savotiškas nepatogumas…

Pikc       2017-12-12 15:28

Šiaip jau, su latviais net LABAI reiktų bendrauti. wink
Bet pradžiai niekas netrukdo ir tarpusavyje - gi latviškas tinklapis nereikalauja vien latviškai rašyti, kiek suprantu.

Egidijus>GP       2017-12-12 13:06

Ir su kuo ten Latvijoje, su latviais bendrauti?

G.P.       2017-12-12 9:14

Beje, gerb. p. Rusteikos straipsnyje išsakytas optimizmas ir jo siūlomi “priešnuodžiai” man kelia abejones. Manyčiau, kad žymiai efektyviau būtų lietuviams persimesti į latvišką soc.tinklą www . draugiem . lv , kuris yra Nr.1 Latvijoje ir smarkiai lenkia visokias skukiaknyges ir kitą globalistų kontroliuojamą mėšlą.

Vyr. edukatorius: - įsidėmėkit, vaikai:       2017-12-12 0:15

“Kai neturi ką pasakyti, belieka neleisti pasakyti kitam.”

Išties, Algimantai,        2017-12-11 23:43

“„Visuomeninio“ transliuotojo įtvirtintame rajone irgi telkiamos pajėgos prie siaurusevičių, matonių ir kitų spec.padalinių užimto fortų žiedo.”
Vis dėlto jau ne tik Dievas juokiasi iš jų “įtvirtinimų”:
“jie” turi tiek menką palaikymą tautoje, kad pralaimėjimui yra pasmerkti,
patys nujaučia savo padėties beviltiškumą ir jokie pinigai nepagelbės.
Tik kas jų vietoje?!
Viena aišku, privalome apginti salas, kur žmogus galėtų išlikti žmogumi.

meskit tą Veidasnukę       2017-12-11 23:12

Yra gi Twitter. Iki 280 simbolių postus išplėtė. Daugumoje šalių čia sukasi pagrindinės aktualijos.

AS5       2017-12-11 23:08

ITIN SVARBU UŽBLOKUOTI TOKIŲ IŠSIGIMELIŲ KAIP TAPINAS PASKYRAS.

kubyyylius > G.P.       2017-12-11 22:52

Nėra galimybės taip grubiai pasakyti cukerbergams.
Mias su šmikonyte, J.E. Matrioškos paliepti labai , labailabailabai daug ir labay brrrrangiai prisiskolinom Lietuvos vardu iš cukerbergų, cukermanų ir cukermėjerių.

G.P.       2017-12-11 22:37

Įžvalgūs pastebėjimai. Nors problema daug gilesnė: LR Konstitucija draudžia cenzūrą. Taigi joks “veidaknygės” administratorius ar koks kitas “minties policininkas” neturi teisės blokuoti (cenzūruoti) LR piliečio skelbiamų tekstų (žodžio laisvės išraiškos), išskyrus konkrečius LR įstatymų nustatytus atvejus.

Jeigu Lietuva būtų ne simuliakrinė, o tikra valstybė, tai tokiam “veidaknygės” Cukerbergui pasakytų aiškiai:
- Nustok laužęs LR konstituciją ir nustok blokuoti LR piliečių laisvą žodį. Jeigu to nesuprasi, tai pats būsi užblokuotas LR virtualioje erdvėje kaip neteisėtą cenzūrą vykdantis veikėjas.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.