Dienos aktualija

Algimantas Rusteika apie „nelaimingą atsitikimą“: niekas nebeišgelbės tų, kurie neturi, už ką numirti

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 18 d. 0:06

23     

    

Algimantas Rusteika apie „nelaimingą atsitikimą“: niekas nebeišgelbės tų, kurie neturi, už ką numirti

Kada šalia mūsų kaimo užsidegė lentpjūvė, ją gesino keturiomis čiurkšlėmis ir tai tik vargais negalais užgesino. Kiek čiurkšlių matėte Dievo Motinos Katedros apokalipsėje? Vieną į beužsiliepsnojantį bokštą ir dar vieną į daugiau kaip šimto metrų ilgio liepsnų jūra virtusį stogą?

Ir tai galingos valstybės jėga likviduojant pavojų svarbiausiam kultūros ir tikėjimo simboliui, nacionaliniam pasididžiavimui, apdainuotam ir klasikų aprašytam istoriniam valstybės didybės ženklui? Daviklių, jutiklių ir kitų signalizacijos stebuklų prikimštame objekte gaisras kyla netikėtai, per minutes išplinta ir apima didžiulį plotą?

Per itin trumpą laiką užsiliepsnoja sunkiai įsidegantis, impregnuotas ir moderniais antigaisriniais skysčiais apdorotas (o jei neapdorotas – tai apie kokį lygį iš viso kalbam?) ąžuolinis karkasas? Ir dar – gaisrui kaip reikiant neįsidegus valdžia visam pasauliui praneša, jog padegimo galimybė atmesta, nors jokie tyrimai dar net nepradėti?

Pirmas įspūdis visada emocinis, todėl netikslus ir mažai konkretus, tačiau todėl ir tikras, kol neįsijungė viską žinantis protas, priklausomas nuo autoritetų ir prisitaikantis prie masinių nuomonių, kuris čia ne prie ko. Sako, masturbuojantis moterų dažniausia seksualinė fantazija yra būti grubiai prievartaujamai.

Panašiai dabar fantazuoja Europa. Kiek ten šimtų bažnyčių išniekinta ir padegta per metus? Tačiau apie tai ginčų nėra, viskas aišku ir niekas nekaltas. Netyčia kažkaip įvyko toks, matot, „nelaimingas atsitikimas“ (tai, beje, ne pokštas, o CNN perduota pareigūnų citata).

Užtat modernybių Europoje karštai diskutuojama apie šventųjų mažumų ir naudingų idiotų privilegijas ir įsižeidimus, nes kitokius mylim labiau už savus ir save pačius. Mums labai patinka ne tik, kai kiti tyčiojasi – mes ir patys nepaliaujam tyčiotis iš savęs, savo kultūros ir istorijos.

Jei Katedra būtų sugriuvusi, kaip iš pradžių skelbė valdžia, gal būtų suveikęs rugsėjo 11-osios sindromas ir prasidėjęs atsibudimas ir pradžia. Dabar liks tik šviesybių ir didenybių noras suaukoti milijardą, deginti žvakutes ir užsidirbti reitingus iš gelbėjimo, viską paliekant, kaip buvo.

Deja, tai ne pabaigos pradžia, nes pabaiga seniai prasidėjo. Ir ne pradžios pabaiga, nes niekas neprasideda. Ir net ne ženklas, nes ženklas pažymi tai, kas nauja, o naujo nieko nėra, tik sena – pagarbinkim melą, kitokius ir bjaurėkimės savais.

Tai tiesiog kasdienybė, vakaro naujiena, ir tiek, apie kurią mums pranešama pasibaigus muilo operai ir reklamos blokui, už kurį sumokėta. Viso pasaulio televizijose – tiesiogiai, pas arabus, rusus ir irokėzus – tiesiogiai, pas mus – ne.

Civilizacijų susidūrimas seniai vyksta, mes – skęstančiųjų ir nenorinčių to pripažinti valtyje. Barbarai nemyli kitokių, šaiposi iš to, kas mums sava ir mūsų nepasigailės, o mums gailėtis bus per vėlu, nes tai tik laiko klausimas. Matėm jų šypsenas.

Tų, kurie nenori išsigelbėti ir negalvoja apie savo vaikus, kurie nežino, ar už savo ateitį kovoti, ar eiti varlyčių gelbėti, tų, kurie neturi, už ką numirti, – niekas nebeišgelbės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Egidijus       2019-04-19 16:40

Pora įdomių nuorodų, pateiktų autoriaus FB paskyroje:

1.Jolanta Malbos “Buves Notre Dame Katedros vyriausias inzinierius teigia, kad visa elektros instaliacija buvo jau pries keleta metu tobulai pakeista (trumpa jungtis beveik neimanoma) ir priesgaisriniai detektoriai instaliuoti visuose imanomuose uzkampiuose su signalizacijomis, vedanciomis i stebejimo biura katedros apacioje, kur informacija buvo centalizuojama ir nuolat budejo du darbuotojai. Taip pat teige, kad padegti labai sena azuola itin nelengva. Ugnis isplito nenormaliai greitai.
Jis “savaiminio” uzsidegimo teze netiki”.
Šaltinis https://www.facebook.com/100004363128571/videos/1290411144447644/

2. https://www.facebook.com/PopulistMediaNews/posts/561694494353053?hc_location=ufi

Raigerdas>grumstui       2019-04-19 16:22

Komentatorius “grumstas” rašo:“Neįsižeiskite, kad autorius nori ” sukrėsti”  skaitytoją, nes Tiesa būna negraži, žiauri ir nepatogi nenorintiems jos pastebėti”. Tokios “Tiesos”, kokią jūs čia pavaizdavote, tiksliau aprašėte, niekada neegzistavo, neegzistuoja dabar ir niekada neegzistuos ateityje, nes tai neįmanoma. Ne viskas, kas gimsta žmogaus vaizduotėje yra tiesa, ten gimsta ir melas.

persistenge       2019-04-19 13:22

Mane šokiravo Makrono pasakyta frazė sekančią dieną po gaisro - atstatysim Katedrą visų mūsų jėgomis ir atstatysime DAR GERESNĘ.

grumstas       2019-04-19 8:31

Gerb. Autoriau,    2019-04-18 12:07

Labai tiesmukiškai supratote autoriaus alegoriją: Europa , moteris, kurioje dabar vyksta pastoviai tokie dalykai, kurie žmonijai , vertinančiai per amžių puoselėtas moralines, dvasines vertybes, o jos glaudžiai koreliuoja su krikščioniškojo Tikėjimo skelbiamomis tiesomis ir vertybėmis, sukelia švelniai tariant , liūdesį ir nepasitikėjimą. Kodėl Europa Moteris simboline prasme save naikina , naikina kaip tokią , kokia buvo sukurta ant Krikščionybės pamatų? Tas naikinimas vyksta visokiais “moderniais masturbavimosi” veiksmais ir vienas toks iš veiksmų yra Notre Damo Katedros supleškinimas.. Neįsižeiskite, kad autorius nori ” sukrėsti”  skaitytoją, nes Tiesa būna negraži, žiauri ir nepatogi nenorintiems jos pastebėti.

> A.Rusteikai       2019-04-18 20:52

Esate teisus,bet politiškai ,,nekorektiškas”,nes išviešinot liberalmarksistų /neoliberalų/,ypač prancūzų politikų,melo vingrybes.Žinotina ir tai,kad šiam vienam iš didžiausių pasaulio krikščinybės simboliui -Paryžiaus Dievo Motinos katedrai-atnaujinimui, remontui ir tinkamai priežiūrai per paskutinius keliolika metų Prancūzija neskyrė finansinių išteklių,tik pereitais metais pagaliau ,,susirūpino"ir pradėjo remontą.Antra,- ši Katedra Prancūzijos valdžios ir visuomenės išreikštu abėjingumu nebuvo praktiškai laikoma vienu iš svarbiausių valstybės kultūros paveldo obiektu /teisiškai buvo įtraukta į  kultūros paveldo registrą/.Paryžiuje kasmet įvyksta po keletą bažnyčių gaisrų-kaltų nėra.Deja.

ah1       2019-04-18 18:20

pažvelkite į Notr Damą puošiančias skulptūras- ximeras ir atsakykit sau į klausimą ką žmonės garbina? Ar vaizduojamas ximeras ėdančias žmones, vaizduojamus raguotuosius ar priešingai -raguotųjų ir ximerų įdančių žmones susutabdymą, “užtvanką”, tuo labiau kad Notr Dam verčiams kaip “mūsų užtvanka”, ar žmonių veisimosi stabdymą ir ximerų,raguotųjų viešpatavimą? 

s.m.       2019-04-18 18:10

nors pasikrausiu nykščių žemyn, pritariu Raigerdo neišdrįstai garsiai pasakyti versijai… Kam rūpi, kad Europa imtų drąskyti muslimus???...
Atsakau, - vienam žinomam neūžaugai udmurtui, kuris gerai suvokia jog jam prieš NATO ir Europą “slabo”... O va jei europėnai, kaip buratinai, duosis nukreipiami, kaip jam reikia, ir jei imtų vienytis prieš Europą islamo šalys, ir muslimai europiečiai Europos viduje, tada būtų nelinksma…

> Apie musulmonus       2019-04-18 12:58

Prieš kurį laiką, rodos, kažkoks irakietis taip norėjo patekti į Lietuvą, kad net per televiziją kreipėsi pagalbos. Žinot, koks buvo jo pagrindinis argumentas? ,,Aš juk savas, aš toks pat kaip jūs, aš kiekvieną dieną geriu”. Štai kokius jie mus mato ir įsivaizduoja. Ar kada nors gerbs, ar integruosis? Baltos kumelaitės sapnas, kaip liaudis sako. O jų suros (nors nedaug skaičiau)žinote kuo baigiasi? Prašymu Alachui: ,,Leisk mums viešpatauti netikintiesiems”. O netikintieji, jų nuomone, tai mes visi, kas ne musulmonai.

Raigerdas        2019-04-18 12:38

Gali būti, kad išsiaiškins, kad tai netyčinis padegimas. Bet tas “netyčia” atsitiktinai neatsiranda. Prancūzijoje jau ne pirmą dešimtį metų vyksta chaosas valstybinėse institucijose, kaip pradedami spręsti klausimai religine tema ar religinių šventovių tema. Nežinau, kada tas pagedimas prasidėjo, bet ta velniava Prancūzijos valstybinėse institucijose jau įsitvirtino gana seniai su šūksniais: “Laisvė”, “Laisvė”, “Laisvė” ir kiekvienam idiotui duokite kuo daugiau laisvės. Manau, kad tas nesveikas požiūris į laisvę viskam ir visur Prancūzijoje yra ne šiaip sau. Galimas dalykas, kad tai yra kruopščiai suplanuotas planas. Gal žmonės pagaliau pradės domėtis, kas labiausiai nekenčia katalikiškojo tikėjimo Europoje? Be abejonės, nereikia kelti paranojiškų sąmokslo teorijų, bet panagrinėti tas aplinkybes, nulėmusias tokią įvykių vystymosi eigą, visada yra naudinga.

Raigerdas        2019-04-18 12:19

Labai daug šnekančių po to, kai jau įvyko. Pažįstu vieną lietuvį, kuris dar prieš 5 metus parašė, kad Prancūzijos valdžia piktnaudžiauja savo padėtimi ir palaiko finansiškai įvairius religinius ekstremistus ne tik Prancūzijoje, bet ir Vokietijoje, Olandijoje, Danijoje, Rusijoje ir netgi Lietuvoje. Buvo išsityčiota Prancūzijoje iš musulmonų tikėjimo ir tai baigėsi tragiškai, kai nukentėjo niekam dėti prancūzai, žuvę nuo teroristų atakų. Be abejonės, padarytas didžiulis nuostolis ne tik prancūzams, bet ir visai Europai, nes gaisras įvyko ne eilinėje bažnyčioje, o žinomoje visam pasauliui Notr-dam de Pari Katedroje. Ir štai šiandien man tas pats lietuvis priminė, kad Rusijoje 2018 metais per Užgavienių šventė buvo viešai deginta Gotikos stiliaus bažnyčia. Pažiūrėkite šį video ir ar jums neprimena savo kontūrais Notr-Dam de Pari? Bet šitoks įžūlus pasityčiojimas Rusijoje iš katalikų šventovės niekam nerūpėjo. Niekas nevyksta iš karto, nes pradžioje yra nerimą keliantys signalai, kad kažkas gali įvykti negero: https://www.youtube.com/watch?v=ujVvO7OuU-4
O tik vėliau įvyksta pati nelaimė. Panašiai įvyko ir su Vaikų Teisėmis Lietuvoje. Ilgą laiką į Vaikų Teises buvo žiūrima mieguistomis akimis ir rezultatai netruko ateiti: Deimantės Kedytės tragedija, vaikų žūtys, vaikų grobimai ir t.t. Kodėl taip vyksta? Todėl, kad žmonės linkę į psichozes pastoviai galvoja apie praeitį, žmonės linkę į neurozes- gyvena tik dabartimi, ir tik normalus žmogus sugeba mąstyti, matyti ir nuspėti įvykių eigą ateityje. Bet tokių žmonių yra, deja, mažuma. O dauguma aimanuoja tik po to, kai jau viskas įvyko, ir kai nieko praktiškai atitaisyti nebeįmanoma. Šitai kategorijai žmonių reikia aukų, nes tik po to, jie nors šiek tiek įjungia savo mąstymą.

Gerb. Autoriau,       2019-04-18 12:07

Viskas labai tikslu ir teisinga, tik apie tas moteris - be reikalo smile . Esate vyras, turbūt vedęs, tai gal paklauskite savosios, ar ji yra taip ,,svajojusi”.

tiek       2019-04-18 11:32

mano galva,tai elito neveikimas,eiliniai paryžiečiai tiesiog pasimetė .O elitas ,visur pabrėžiantis ,kad tai jis - Prancūzija(kaip ir pas mus koks nors nupiepęs linkevičius visur kalba tik už visą Lietuvą (jie kuklumo,teisingumo tiesiog nepažįsta ir visiškai nesigaudo,kas tai yra) Taigi,kalbant apie Prancūzijos elytą , galima tik pasišaipyt iš jų nesupratimo,kad greitu laiku už tą savo vangumą ,pasipūtimą , jiems garantuotai bus tikrai karšta )

stasys        2019-04-18 11:19

Visa tai gražu ir išmintingai skaitosi, bent tol kol savęs nepaklausi o kaip lietuviai elgtųsi užsiliepsnojus Vilniaus katedros stogui .. Jei stogas paskutinį karta buvo remontuotas 18 a. degti ten turėjo viskas ir tokio stogo neišgelbėsi su bet kokiomis priemonėmis ..Beje autoriau ..Lietuvoje irgi yra buve atveju kai degė bažnyčios ..po gaisro vaizdai identiški .. Iš to kas publikuojama katedros vidus liko ugnies nepaliestas ...toks matyt ir buvo tikslas .Aš tai nelaidočiau tu kurie nuolat po katastrofų atsikuria ..

Apie musulmonus       2019-04-18 8:14

Kraustėmės iš buto Londone, viską , ko negalėjome išsivežti nešėme į gatvę prie šiukšliadėžių. Tarp nereikalingų atsidūrė neatkimštas nebrangaus vyno butelys. Ne prasčiausias, nes kažkas iš draugų buvo jį atnešęs ateidamas į namus. Pagalvojome, gal kažkam pravers, todėl pastačiau jį atokiau, prie stulpo.  Kiek vėliau pamačiau tokį vaizdelį. Buteliu susidomėjo kokių 6 metų tamsus berniukas, apžiūrėjo, bet nelietė tik pasikvietė kokių 12 metų, matyt vyresnį brolį. Tas priėjo, kažką pasakė ir labai rūpestingai apspjaudė tą butelį .. Beliko tik išsižioti.                                                                    Ten kur europiečiai abejingi, pasyvūs ar tolerantiški - musulmonai aktyvūs, be to labai religingi ir uoliai meldžiasi nustatytomis valandomis.  Aptingusi, be tikėjimo, liberali europa pasipriešinti jiems sugeba maždaug kaip sviestas prieš peilį.

abc.       2019-04-18 7:52

Leiskite paklausti,o už ką reikėtų numirti? už plytų ir kalkių krūvą? Niekaip nesulaukiat kryžiokų ir muslimų karo? dėdulė ragino padaryt maidaną visoj ukrainoj ,ačių Dievui tikriausiai nesulauks.nebėr apie ką rašyti? rašykit kaip Paltanavičius apie gamtą.

Jules       2019-04-18 7:41

Džeikai, to E.Ponasenkov’o, jaunojo genijaus, kalbas irgi reikia klausyti su galva. Na, o susidūrimas, be jokios abejonės, yra neišvengiamas - Europa padegta. Makronui pavyko laikinai politiškai išsigelbėti, bet ar ilgam, ką manote?

Teisingas        2019-04-18 6:45

Logiškas straipsnis, ir labai tikslus jo pavadinimas, tas gaisras yra simbolis, senosios, beveik amžinos vertybės dega, ateina vadinamos ,,naujosios’‘, vertybės, o tai yra įžanga į pabaigos pradžią.

rename       2019-04-18 6:35

Tie kurie tiki jog Mėnulio garbintojai yra ” taikosreligija”-  yra lunatikai.
“Lunatikiai” darantys žygius įrpdyti “tiesas” apie atbėgėlių ” integracijas”, yra лунаход‘ai.
Užtemimas yra, kai Mėnulio šešėlis užstoja protą.

achmed muchamed abdula ibn al babach       2019-04-18 6:20

Metas pradėti Vilniaus arkikatedros stogo remontą.
Neblogai būtų parekonstruoti ir Aušros Vartų bei Onos bažnyčios stogus.

Dzeikas       2019-04-18 6:14

Klausiausi istoriko Evgenijaus Panasenkovo blogo apie tai. Apie perspektyva jis pasake: “Turesite kariauti. Pagal istorinius desnius Europoje turi prasideti rekonkista,bent jau jos bandymas kaip reakcija”. Jis turejo omenyj vakaru europos salis.
Koks Lietuvos vaidmuo siame kontekste? Juk mums tas nelabai ir aktualu. Sukontroliuoti islamizacijos agentus pakaktu policijos jegu del ju negausumo.
Ne. Lietuvos vaidmuo nesikeis ir liks toks , kokiam ji angazavosi nuo XX amz pradzios - shudo eketeje.
Bus bandoma uzimt pozicija “mes ne prie ko”, o Rusija pasinadojusi ES saliu isitraukimu i antiislamiska rekonkista imsis Lietuva globoti. Prezidentas nesuprastas aplinkos isvaziuos i Niujorka, tvarkyt vaiku mokslu Amerikos universitetuose, LK generolai ir auksti karininkai rypaus kaip politikai isdave Lietuva ir nedave jiems isakymo priesintis, del ko jiems teko su duona ir druska pasitikt okupantus (verslieji generolai net tauriuju gerimu jiems parupins).
Vienzo jus patys zinote Lietuvos emploi istorijoje. Gaires nubrezt nesunku pagal 1940m pavyzdeli.

Kama Sutrė       2019-04-18 6:12

Gera diagnozė. Daug tikslesnė už Radžvilo paskaitas.
.
Lietuva, t.y. brangūslietuvosžmonės yra lavonai-anonistai su atsegtais užtrauktukais Gražulio išrasto fasono kelnėse.
3 mln раком stovinčių zombių.

 

Ryt'as       2019-04-18 6:08

Tragedijos fone eilinį kartą matome , kad grubiai mulkinami esame ne tik Lietuvoje. Iš tiesų tik mulkiai galėjo neišgirsti , kad gaisro dar pilnai neužgesinus , teberūkstant dūmams , Makronas kažkokio naujo Mesingo patartas informavo pasaulį apie nelaimingą atsitikimą. Gal trumpas jungimas , gal statybininko cigaretė ar į šiukšles numestas degtukas , gal naujo tipo nematomas žaibas. Prancūzijos “viršininkas” neišeidamas iš kabineto žinojo , kad tai ne arabo , turko ar kokio advokatų daugkartinio profesoriaus (tiesa , šį kartą be Juraičio) darbas.

Chingishan       2019-04-18 5:08

Nepervertinkit barbarų- čia mes jų nepasigailėsim. pasikeitus valdžiai (o ji tikrai ir būtinai pasikeis) vieną dieną bus duotas ženklas (ir jis tikrai bus duotas) kad darykit su pederastais ir musulmonais tai ką norit ir jums už tai nieko nebus- ir tada… jiems bus pi.zdec..

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.