Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika apie Lietuvos žiniasklaidą: „Ką TAI turi bendro su gyvenimu?“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 5 d. 13:56

47     

    

Algimantas Rusteika apie Lietuvos žiniasklaidą: „Ką TAI turi bendro su gyvenimu?“

Reikėtų kada nors tą padaryti, tik laiko gaila. Tiesiog kiekvieną savaitės dieną pasižymėti, ką jie ten per telikus kalba ir ką portalų lyderiai rašo, ir sekmadienį tą konkretiką pakomentuoti – būtų žiauriai juokinga apžvalga.

Vis pagalvoju: ar jie tikrai tokie durni, ar tik žmones durniais laiko, ar tai jau nebe juokai ir sąmoningas kenkimas?

Savaitgaliais turi daugiau laiko pasigėrėt, ką mūsų šaunuoliai žurnalistikos genijai veikia. Ir sužinai, ką reikia daryti ar nedaryti, kad pralaimėtume propagandiniame kare – ogi visa tai, ką ir darome.

Savaitgaliais didžioji LT internetų žiniasklaida automatiškai atsijungia nuo Saulės sistemos. Jokių naujienų nerasi – tik papai, kašė, koks baisus Trumpas, Cvirka, Orbanas ir tie lenkai, kaip kepti blynus ir eglučių įžiebimai – Žemėje nieko daugiau nevyksta. Ką daro vidutinio amžiaus pilietis po sunkios darbo savaitės, norintis sužinoti, kas tikrai rimto dedasi pasaulyje, bet prastai kalbantis angliškai? Teisingai – skaito rusų portalus.

Televizijoms pasaulis irgi numiręs. Tik laukinė gamta, dainos, šokiai pokiai, eglučių įžiebimai, kašė ir koks baisus Trumpas ir Cvirka su Orbanu. Kelios šlapių žurnalistikos vištų apžvalgos apie tai, koks baisus Trumpas su Nerim ir Orbanu, kaip kepti blynus, organiškai organiška metų moteris ir eglučių įžiebimai, tiesa, dar lenkai! Ir vėl tie niekšai įsijungia… rusų televizijas.

Norit sužinot, kas ir kodėl vyksta, kokie procesai ir jėgos lemia įvykius Ukrainoje, Amerikoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Katalonijoje, Rusijoje? Ką ten pasaulio galybėse – kas darosi Estijoje ar Latvijoje? Ką veikia staiga tapęs beveik geruoju Putinas? Nepavyks – pugačiauskai su matoniais jums parodys, ką išdarinėja tas niekšas Trumpas, o dėl kitko – ir vėl galit įsijungti rusų portalus ir televizijas.

O kiek yra temų, kurios tarsi nedraudžiamos, bet tyliai nutylimos? Kokia bus Vokietijos ar Europos Sąjungos ateitis, ko žmonės tyli vakarais ir ką šneka per darbo pertraukėles apie savo gyvenimus? Neišgirsit. Užtat parodys sacharininį reklamos klipą „Lietuvoje gera“. Ir kokius prasigėrusius runkelius, kuriems čia viskas esą blogai, nors būtent jiems čia ir gerai.

Ir viskas tik tam, kad pagalvotum, kaip reikia – kad ir pats esi runkelis ir valstybės priešas, jei galvoji ne taip, kaip reikia. O jei kiltų šeštadienį karas, tai mums praneštų pirmadienį apie 10-tą ryto, kai ponai redaktoriai teiksis atvykti ir baigti savo kavą, jeigu tik dar bus, kur atvykti ir kam pranešti.

O kol rusai dar tik ruošiasi ir šį sekmadienį neužpuolė, kiekvieną pirmadienį vis smalsiai įsijungiu kompą – koks gi šią savaitę naujasis tautos priešas? Kas ne taip kaip reikia prieš dešimt ar penkiolika metų su kokiu nors KGB-istu prie alaus pasišnekėjo ar kas kam ant užpakalio ranką per ilgai palaikė? Ką smerksim, į ką akmenis mėtysim, broliai?

Ką iki šeštadienio keiksim, spjaudysim, dėl ko linguos susirūpinęs E.Jakilaitis, suakmenės per „Vremia“ E.Bučelytės veidas ir duosis po laisvos žiniasklaidos aptvarėlį delfinai? Ir koks užeina nusivylimas, kai nieko naujo nebūna paruošta – ir vėl valkios po gatves K.Pūko lavoną su nesuskaičiuojamomis jo bobomis, tfū!

Tai – kaip finansinė piramidė, neturinti nieko bendro su gyvenimu – burbulas pučiasi tol, kol nustelbia viską ir sprogsta. Riba peržengta, jie jau atitrūko nuo realybės, apsigyveno savo kuriamoje iliuzijoje ir nebemato, kas vyksta už studijų ir Gedimino prospekto. Ir įsivaizduoja, kad jais kas nors dar tiki ir kad jie dar ką nors reiškia.

Tarp sveiko proto žmonių žiūrėti TV seniai yra blogo tono ženklas, o dauguma žiūrinčių ir skaitančių portalus šį beprotnamį stebi pašaipiai ir tyčiojasi iš jo komentaruose. Šiame teatre rimtų žiūrovų beveik nebeliko – tik patys režisieriai, artistai, statistai ir vis tirpstantis fanatikų ir idiotų būrelis.

Ir nereikia piktintis, bjaurėtis ir gadinti neuronus – nei susireikšminę klounai, nei jų cirkas to neverti. Tiesiog pažiūrėkit, kokie juokingi tie forumuose sustoję nuliai, kokios bukos jų akys, kokie banalūs jų mintinai išmokti tekstai, kuriuos išdeklamuoja, ko bepaklaustum. Tai – nueinantieji, aktoriai iš bankrutavusio teatro, numirėlių pasaulis, be galo juokingas savo rimtumu, kvailių teisumu ir aršia neapykanta. Nieko, išskyrus juoką ir patyčias, jie neverti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žadontuvas       2017-12-7 16:06

Kol Lietuvos piliečiai dosniai finansuos jakilaičių ir pan. keliones po realybės neatitinkančius pasaulius, tol jie kiš mums į galvas visokį mėšlą... Ar verta juos finansuoti, kad paskui jie mus informuotų, jog gyvename vis “geriau ir geriau”?

internautų nuomonės apie šalies lyderio rinkimus       2017-12-6 11:33

Tomas 2017 lapkričio mėn. 29 d. 11:20:12
Gaila, kad Lietuva neturi savo Orbano.

Sukvailo žmogelis 2017 lapkričio mėn. 29 d. 11:17:02

Orbaną lygina su Šiaurės Korėjos vadu. Žmogų, sumažinusį valstybės
skolą nuo 89 iki 47 procentų biudžeto. Ponuli, dar apšaukite Orbaną
antisemitu (neduoda siautėti iš Vengrijos kilusiam Sorosui, neleidžia
siautėti jo iškeptiems universitetams), pagaliau nepripažįsta Briuselio
brukamų pabėgėlių kvotų. Reikėjo jaunesniam pasiskaityti tekstelių
apie kuriamą komunizmą - būtumėte tapęs jo apologetu. Tai kada pulsite
pliurpti apie žydšaudžių tautą - lietuvius?

1956-1957 m.m.       2017-12-5 23:01

Kauniečiai per Vėlines eidavo į miesto kapines Vytauto prospekte (dabar – Ramybės parkas) ir lankydavo garsių lietuvių kapus, dėjo gėles prie paminklo „Žuvusiems už Tėvynę“. Kapinėse degdavo žvakutes, giedodavo tautines dainas ir giesmes.
1955 m. lapkričio 2 d. Kaune įvyko nesankcionuotas Vėlinių minėjimas bei susirėmimas su milicija.
1956 m. lapkričio 2-osios vakare į kapines Vytauto prospekte prie paminklo „Žuvusiems už Tėvynę“ susirinko apie 10 tūkst. žmonių, kurių nemažą dalį sudarė vyresniųjų klasių moksleiviai ir studentai.  Susirinkusieji degė žvakutes, giedojo Lietuvos himną bei įvairias patriotines dainas. Susikibę rankomis keliomis eilėmis apjuosė paminklą, prie kryžiaus pridėjo daug degančių žvakučių. Imta skanduoti šūkius „Laisvę Lietuvai!“, „Šalin rankas nuo Vengrijos!“
Iš žmonių turimų šalikų bei skarelių buvo sudarytos dvi Lietuvos tautinės vėliavos. Milicijos ir KGB daliniai iš anksto buvo pasiruošę galimiems neramumams. Vėlinių dieną buvo sustiprintas kariuomenės ir milicijos patruliavimas. Milicininkai ir kgbistai bandė išvaikyti susirinkusiuosius. Tuomet netikėtai šventės dalyviai ėmė priešintis. Vėlinės peraugo į spontaniška protesto akcija, o vėliau į riaušes.
1957 m. per Vėlines Kaune kapinėse susirinko apie 1,5- 2 tūkst. žmonių, buvo deginamos žvakutės, giedamos giesmės. Tarp milicijos ir susirinkusiųjų įvyko susirėmimas.

 

priešingai rakošiams ir zingeriams       2017-12-5 21:57

“Šitai peržengė N.Chruščiovo „destalinizacijos“ ribas. Lapkričio 3-iąją sovietiniai interventai atnaujina ginkluotus veiksmus. Lapkričio 22-ąją I.Nadis areštuojamas, o kitų metų birželio 16-ąją jam įvykdoma mirties bausmė.
I.Nadžio atvejį galima vertinti įvairiai. Iš pažiūros tai dviejų skirtingų komunistų stovyklų susirėmimas. Tarybų Sąjungos propagandoje – tai vidinio oportunizmo ir opozicinės reakcijos sąjunga. Vengrų patriotams iki šiol tai tautinė revoliucija.
I.Nadis atėjo iš komunistų gretų. Skirtingai nuo daugelio vėlesnių sovietinių reformatorių, jis iš pat pradžių buvo idėjinis komunistas. Jo žingsnis į tautinę demokratiją nebuvo diktuojamas aplinkybių kaitos, greičiau priešingai: reformos ir sukilimas vyko labai sunkiomis aplinkybėmis ir jų vadovams prišaukė mirtį. Tai nebuvo tik režimo modernizacija ar liberalizacija: tam būtų užtekę chruščiovinio „atšilimo“ ir visiškai nereikėtų išstoti iš Varšuvos pakto užsitraukiant mirtiną „didžiojo brolio“ rūstybę. Galiausiai tai vargiai primintų nomenklatūros vidinį perversmą: tautinė koalicija sudaryta iš įvairių politinių ir visuomeninių jėgų.
I.Nadis buvo ir išliko komunistu, vėlgi skirtingai nuo daugelio vėlesnių reformatorių įvairiose sovietinėse šalyse bei respublikose. Tačiau jis buvo tautinis komunistas – priešingai kunams, rakošiams ir zingeriams.
Praeis dvylika metų ir kitoje sovietinio bloko šalyje – Čekoslovakijoje – vietinės kompartijos vadovas Aleksandras Dubčekas (Alexander Dubček) darsyk mėgins pakartoti I.Nadžio eksperimentą – socializmą žmogišku veidu. Šis eksperimentas sukels analogišką sovietų reakciją – garsiojo „Prahos pavasario“ nuslopinimą.

sprendimas       2017-12-5 21:47

“N.Chruščiovas imasi kurti naują sovietinių lyderių tinklą. J.Stalino bendražygiai vienas po kito atleidžiami ir keičiami naujos kartos vadovais. Masiniai liaudies judėjimai sovietinio bloko šalyse suteikia tam svarų pretekstą: daugelis tikisi esminių permainų.
1956-aisiais iš pareigų atšaukiamas ir M.Rakošis. Jį keičia Erno Zingeris-Gero (Ernö Singer-Gerö), tačiau kosmetinė vadovų kaita žmonių lūkesčių neatspindi. Spalio mėnesį kyla masinio protesto akcijos ir į valdžią sugrįžta I.Nadis. Partinė opozicija pasiekia jo sugrąžinimo į partijos gretas ir premjero postą.
Šįsyk I.Nadis į valdžią ateina tautos valia. Visuomenėje pribrendo revoliucinės nuotaikos ir sprendimas nusimesti sovietų jungą. Rašytojai ir studentai ima burtis į laisvas asociacijas, ir partinė valdžia nebegali jų kontroliuoti. Rašytojai viešai reiškia paramą sukilusiems Lenkijos darbininkams, o studentai išdėsto reikalavimus vyriausybei, kaip valdyti valstybę.
Tautinė ir pilietinė savimonė ima viršų prieš okupacinę konjunktūrą. 1956 m. spalio 23-iąją apie 20 tūkst. žmonių susirenka prie laisvės kovotojo generolo Jožefo Bemo (József Bem) statulos ir užtraukia ligtolinės valdžios cenzūruotą „Tautišką giesmę“. Iš vėliavų iškerpami sovietiniai simboliai: skylėtosios vėliavos tampa sukilėlių ženklu.
Valdančiosios partijos vadovas E.Gero pareikalauja „reakcionierių“ išsiskirstyti, bet atsakant į tai nuverčiamas J.Stalino paminklas. Prasideda susišaudymai. E.Gero kreipiasi į SSRS dėl karinės intervencijos. Spalio 24-ąją sovietų tankai įvažiuoja į Vengrijos sostinę Budapeštą. Vengrai atsako plikomis rankomis ir „Molotovo kokteiliais“. Sukilėlių pusėn pereina ir ginkluoti daliniai. Spalio 30-ąją sovietų tankai priverčiami pasitraukti.
I.Nadis sudaro Nacionalinę vyriausybę iš įvairių krypčių valstybės veikėjų. Komunistų vienvaldystė baigiasi. Atgaivintos opozicinės partijos – Laisvųjų fermerių partija ir Tautinė valstiečių partija – susiburia į bendrą koaliciją.
Spalio 31-ąją I.Nadžio vyriausybė skelbia Vengrijos pasitraukimą iš sovietinės Varšuvos pakto organizacijos, o lapkričio 1-ąją kreipiasi į Jungtinių Tautų Organizaciją su prašymu pripažinti Vengrijos neutralitetą.”

iš 2006 m. lapkričio 29 d. straipsnio        2017-12-5 20:26

“Lapkričio pradžioje suėjo 50 metų, kai sovietų interventai užgniaužė patriotinį vengrų sukilimą. Šio sukilimo vadovas ir idėjinė vėliava – vietinis komunistų veikėjas Imrė Nadis (Imre Nagy). Tai išskirtinis atvejis: idėjinis komunistas kovojo ir žuvo kaip idėjinis patriotas. O svarbiausia – abiem atžvilgiais jis išliko idėjinis. Jau vien ši stebėtina sintezė verta išskirtinio dėmesio.
Po Antrojo pasaulinio karo Vengrija atsidūrė sovietinės įtakos zonoje. Perėjimas į sovietinį modelį čia vyko palaipsniui. Iš pradžių sudaroma koalicinė vyriausybė: sovietinės-komunistinės jėgos joje sudaro tik dalį. Vengrija, Lenkija, Čekoslovakija sovietinių partijų vienvaldystės link vedamos žingsnis po žingsnio, o Vokietijos Demokratinėje Respublikoje formalus koalicinis modelis išsilaiko iki pat sovietinio režimo žlugimo.
1949 metais Vengrijai primetama sovietinio pavyzdžio Konstitucija. Vienvalde jėga tampa komunistinė Darbininkų partija, griežtai orientuota į Maskvą. Visos alternatyvios jėgos – eliminuojamos. Šalis kreipiama totalitarinio komunizmo keliu.
1953 metais mirus J.Stalinui, sovietinio bloko sudėtyje švinta laisvesnio gyvenimo viltis. Naujasis SSRS vadovas N.Chruščiovas viešai prabyla apie savarankišką įvairių tautų kelią socializmo link. Tai paskatina sovietinio bloko šalis imtis esminių reformų.
1953-iaisiais Vengrijos komunistų gretose iškyla naujas lyderis Imrė Nadis (1896-1958). Pirmojo pasaulinio karo metais jis patenka į rusų nelaisvę ir čia įstoja į komunistų partiją. 1919 metais su Bela Kunu (Béla Kohn) įkuria Vengrijos Tarybų Respubliką – tais pačiais metais ji žlunga ir I.Nadis grįžta į Rusiją. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui jis vėl grįžta į Vengriją ir 1953 metais tampa komunistinės vyriausybės vadovu.
I.Nadžio vyriausybė ryžtasi keisti valstybės kursą. Komunistų gretos ima eižėti. Vienoje pusėje stoja partijos lyderis Matjašas Rakošis, kitoje – premjeras I.Nadis. Socialinės ir politinės reformos sulaukė reakcijos: 1955 metais I.Nadis atstatydinamas iš vyriausybės ir išbraukiamas iš partijos. Tai tampa didžiulių įvykių pradžia.”

O ką veikė Nadis       2017-12-5 18:31

iki 1956 metų, kaip ir kokių būdu padarė karjerą ir su kokiu aukų kiekiu?

konflikto esmė       2017-12-5 17:12

Pirmieji vieši konfliktai žiniasklaidos buvo išviešinti vykstant debatams dėl naujosios Vengrijos konstitucijos. Įvairios lobistinės grupės buvo nepatenkintos, jog priimami tokie sprendimai, nors tas reformas palaikė didžioji dalis vengrų (palaikymo demonstracijos 2012 m.). Bet didžiausia konflikto esmė, vis tik, tapo Vengrijos bandymai atgauti teisinį ir ekonominį savarankiškumą. ” Vengrija nebus Vakarų interesamas paklūstanti pavaldinė”,-ši Viktoro Orbano citata atskleidė naują valstybinę kryptį.

Darbai ir pasiekimai       2017-12-5 11:54

7. 2013 m. energijos skirstymo įmonėms duotas nurodymas sumažinti kainas 20 proc. Siekiama nacionalizuoti strateginius valstybei objektus. Tuo pelnė dar didesnį vengrų pasitikėjimą.
8. Sumažinta infliacija iki1-1,5 proc.
9. Vengrijos piliečių asmens duomrnų banko kontrolė perėjo prezidento institucijai;
10. Susigrąžino Vengrijos centrinio banko kontrolę;
11. Apribotas nevyriausybinių organizacijų rėmimas iš užsienio subjektų;
12. Konstitucijoje buvo įtvirtinta šeimos samprata, katalikiškos pasaulėžiūros koncepcija ir jos vaidmuo šalyje, pakeistas šalies pavadinimas iš Vengrijos Respublikos į Vengriją.Stipendijos bus skiriamos tik iškart po studijų neemigruosiantiems studentams. Konstitucijos pataisos suteikia teisę savivaldybėms bausti elgetas. Pagal Konstituciją dėl religinių bendruomenių pripažinimo spręs valdžia.

Darbai       2017-12-5 11:01

6. Antikorupciniai įstatymai. Vengrijoje tebegaliojant komunistinei Konstitucijai, valstybinių įmonių vadovai gaudavo didelius atlyginimus, o kai pasitraukdavo iš darbo ar būdavo atleidžiami,- tokio dydžio kompensacijas, kiek keli vengrai, dirbdami už vidutinę algą, uždirbdavo per visą savo gyvenimą - visai kaip nomenklatūros laikais. Fidesz išleido Įstatymą, reikalaujantį grąžinti šiuos pinigus valstybei, taip

deja taip       2017-12-4 23:59

Tiesiog žodis žodin atkartotos mano mintys apie tą probleminį reiškinį. Tokia “žiniasklaida” yra vienas iš Lietuvos žlugimo garantų. Ir dar. Pasakykite kas nors Eglei Bučelytei, kad ji seniai jau tapo nebe Sausio 13 heroje, o atsibodusiu propagandiniu veidu, dažnai skaitančiu klaidingą naujienų redaktoriaus pateiktą informaciją. Net ne liguistai interpretuotą, o tiesiog faktiškai klaidingą!

kažkas klausė apie Imrę Nadį       2017-12-4 23:06

1956 m. antisovietinis sukilimas Vengrijoje, dar vadinamas Vengrijos revoliucija, prasidėjo 1956 m. spalio 23 iki truko iki lapkričio 10 d.  Sukilimas prasidėjo spalio 23 d. studentų demonstracija Budapešte. Budapešto Technikos universiteto studentai surengė demonstraciją solidarizuodamiesi su lenkų darbininkų sukilimu Poznanėje.
1956 metų birželį Poznanėje vykę protestai buvo pirmieji plataus masto veiksmai prieš Lenkijos komunistinę valdžią.
Prie studentų demonstracijos prisijungė tūkstančiai žmonių. Po mitingo Jozefo Bemo aikštėje, dalis demonstrantų patraukė prie Vengrijos parlamento, o didesnė dalis prie valstybinio Radijo pastato. Kėtinta mitingo reikalavimus paskelbti per valstybinį radiją. Iš Radijos pastato į demonstrantus imta šaudyti. Gavę ginklų iš vengrų karių demonstrantai šturmavo pastatą. Studentai įsiveržė į radijo pastatą, bet jiems buvo sutrukdyta pareikšti savo reikalavimus.
Vakare apie 300 000 žmonių susirinkę prie Vengrijos parlamento reikalavo spaudos bei žodžio laisvės, laisvų rinkimų, daugiau nepriklausomybės nuo Sovietų Sąjungos, taip pat buvo reikalaujama Vengrijos vyriausybės vadovu paskirti komunistą reformatorių Imrę Nadį.
Vengrijos darbininkų partijos centrinio komitetas tą pačią naktį I. Nadį paskyrė ministru pirmininku.
Lapkričio 10 d. sovietų kariuomenė įžengė į Vengriją. Žuvo apie 2-3 tūkst. vengrų ir apie 750 sovietų okupantų. Tūkstančiai žmonių buvo sužeista ir apie ketvirtį milijono gyventojų buvo priversti bėgti iš savo tėvynės. I. Nadis buvo pakartas.

neveltui       2017-12-4 22:58

ši profesija vadinama antra seniausia profesija pasaulyje po ....

prasidėjo darbai       2017-12-4 22:56

Po sėkmingų 2010 m. rinkimų Fidesz gavo konstitucinę daugumą ir per ketverius metus priėmė beveik 860 įstatymų ir jų pataisų bei naują konstituciją.
Svarbiausi įstatymai ir pataisos bei pasiekimai:
1. V.Orbanas nacionalizavo privačius pensijų fondus (kurių vertė apie 14 mlrd JAV dolerių) ir įvedė specialius mokesčius bankininkystei, energetikai, mažmeninei prekybai ir telekomunikacijoms, sumažindamas komunalinių paslaugų įmonėms, kurių dažna priklausė užsieniečiams, sąskaitas;
2. Grąžinta TVF paskola;
3. Apribotos konstitucinio teismo galios. Negali turėti jokios įtakos įstatymams, susijusiems su šalies biudžetu;
4. Teisėjų pensijinis amžius sumažintas nuo 70 iki 62, taip keičiant senus kadrus ir įsileidžiant daugiau jaunimo;
5. Žiniasklaidos kontrolė (žr. rašyta žemiau)
6. Antikorupciniai įstatymai…ir t.t.pratęsiu ryte

IIII       2017-12-4 20:58

Atrodo, kad tokio žiniasklaidos fono priežastis - neobjektyvi žurnalistika. Pats savo laiku mačiau, kaip akademniame lygyje - buvau dar studentas - malonės ir galimybės studijuoti magistratūrą buvo dalijamos ne pagal profesinius kriterijus. Pritarimai ir vetavimai vyko daugiau favoritizmo ir kartų kaitos principais, todėl šiandien ir turime problematiška situaciją. Ir ne tik žiniasklaidoje - akivaizdu, kad nemažai talemtigų ir iniciatyvių žmonių buvo priversti duoną kasdienę užsidirbti svetur. Ar jums neatrodo, kad talentingų ir perspektyvių žmonių eliminavimas Lietuvoje yra ne atsitiktinis, o iš anksto suplanuotas procesas?

Raigerdas        2017-12-4 20:17

Ponas Algimantas Rusteika ir daugybė inteligentų Lietuvoje gyvena laukdami stebuklo Lietuvoje. Štai ims kvailys, sėdintis Seime ir taps protingu, o žurnalistas taps sąžiningu informacijos tiekėju Lietuvos visuomenei, ministras pradės skaičiuoti valstybės pinigus ir išsiaiškins kiekvieną jų išvaistymo atvejį ir pasiūlys vyriausybei būdus, kaip susitvarkyti su tais piktybiškai nenorinčiais dirbti žmonių labui biurokratais. Gilioje senovėje lietuviai stebėjo gamtą ir mokėsi iš ten egiztuojančių gamtos dėsnių. Dabar šito nereikia, nes yra visažinis Lietuvos žurnalistas, kuris jums paporins apie visus gyvenimo dėsnius. Atsukime laiko rodyklę apie 60 metų atgal (ne 27, o 60 metų) ir aš jums pacituosiu vieno labai protingo filosofo, kuris tuo metu gyveno JAV, žodžius apie liberalus:“Didžioji dalis teorijų, kurių pagrindas yra ardomoji veikla, demonstruoja didelį norą įgyvendinti aukštas idėjas, ir būtent tai pritraukia liberaliai nusiteikusius žmones. Tačiau teorija ir destruktyvųjį liberalizmą skiria gili bedugnė, o lengvabūdžiai liberalai painioja teoriją su praktika…Jeigu peržvelgti bet kokią politinę sistemą, išplitusią po visą pasaulį dėl visuomenėje įsivyravusios apatijos, tai tampa aišku, kad politika yra tokiame lygyje, kai komunikacinės linijos yra nutraukiamos su visuomene, artimumas tarp žmonių yra išnaudojamas ir iškraipomas, realybė yra iškraipoma, žmonės, kurie užsiima neapykantos propaganda, taiko tokius žemo lygio metodus, kad tai pavirsta į purviniausių gandų skleidimą, su žmonėmis elgiamasi be tos būtinos pagarbos, kurios nusipelno žmogiškosios būtybės…Žmonės, kurie užsiima šitokia ardomąja veikla, nejaučiau jokios pagarbos žmogaus protui ir jo dvasinei sveikatai, o savo nesugebėjimą tvarkytis lytinių santykių sferoje, jie laiko kaip gerovės apraišką ir jie netiki į šeimos vertybę. Kaip draugai, tokie žmonės yra nemažiau pavojingi, nei gyvatės, nors, galimai, lyginti sąžiningas gyvates su tokiais žmonėmis, būtų neteisinga gyvačių atžvilgiu”. Kaip matote, gerbiamos ponios ir ponai, valgis nuo kurio suka vidurius, buvo užsakytas mūsų “labai protingų” ir visame kame išmanančių dainuojančios revoliucijos revoliucionierių. Priminsiu, kad rytoj, ir poryt bus vis ta pati košė, nuo kurios suka vidurius daugumai Lietuvos žmonių. Jūs galite burbėti kiek jūs norite, jūs galite reikšti nepasitenkinimą, kiek jūs norite, ir niekas nepasikeis, kol jūs patys, t.y. dauguma, nepakeis savo požiūrio į tai, kas yra protinga, ir kas yra kvaila, į tai, kas yra melas ir kas yra tiesa, į tai, kad pagrindinė vertybė mūsų protėviams buvo žinojimas ir garbės jausmas. Padarykite Lietuvoje eksperimentą (jau sufleruoju) - išmokykite sąžiningai dirbti LRT žurnalistus. Paklauskite savęs: ar yra tokia tokia institucija, kuri gali išmokyti LRT žurnalistus dirbti sąžiningai? Jos nėra. Patys jie šito neišmoks, nes jiems šito nereikia, kaip ir visai LRT vadovybei. Priminsiu, kad rytoj bus diena, o po to naktis. Tai gal piliečiai atverkite pagaliau savo akis į dėsnius, o ne vien tiktai į savo sušiktą subjektyvią nuomonę su visais ten esančiais jausmais.

pergalingi 2010 m. rinkimai (Lenkijoj tik 2015 m.)       2017-12-4 19:13

1998-2002 metais Fidesz, vedama jų lyderio Viktoro Orbano formavo vyriausybę. vyriausybę. Jų valdymo laikotarpis buvo vertinamas gan neblogai. Stabilizuota ekonomika, sumažėjo infliacija ir bedarbystė. 1999 metais įstota į NATO pasiruošta šalies narystei Europos sąjungoje.
  Likimo ironija,nors 2002 metų rinkimuose surinko 41 proc. balsų ir gavo 164 mandatus (16 daugiau nei anksčiau), Fidesz nebepavyko suformuoti koalicijos ir teko trauktis į opoziciją. Opozicijoje teko likti ir po 2006 metų rinkimų, nors surinkta 42 proc. ir 141 mandatas parlamente iki pat pergalingųjų 2010 metų rinkimų.kada partija gavo 52,7 procento ir 227 mandatus iš 385 bei teisę ne tik formuoti vyriausybę, bet ir turėti konstitucinę daugumą.
  2000-2010 metų laikotarpyje partija Fidesz save dar labiau pakreipė dešinėn.  2000 metais išstojo iš Liberalų internacionalo ir įstojo į labiau krikščioniškosios demokratijos partijų aliansą “European people’sparty (EPP)ir V.Orbanas tapo vienu iš vicepirmininkų.

Agnė       2017-12-4 17:06

Tai kiek žmonių Lietuvoje liko, kurie supranta, kas pas mus darosi? 5, 10, 15 % ? Žinom, kad jie apgailėtini, juokiamės, nežiūrime TV, visokių šou, bet kas toliau?

Premjeras vos 35 metų        2017-12-4 16:50

1994 metų parlamento rinkimuose Fidesz išlaikė praktiškai tokias pačias pozicijas (20 mandatų),surinko tik 7,02 proc., bet atsigriebė 1998 metų rinkimuose, iškovojo 148 mandatus (28,18 procento)ir sudarę koaliciją su kitomis dešiniosiomis partijomis. Viktoras Orbanas pirmą kartą tapo premjeru, turėdamas vos 35 metus.

transformacija       2017-12-4 16:24

Fidesz surinko 8,95 proc. ir gavo 21 vietą (iš 386)parlamente bei tapo opozicijos dalimi. Po trijų metų, 1992 metais, Viktoras Orbanas tapo partijos Fidesz oirmininku, tais pačiais metais įstojo į Liberalų internacionalą ir ten jį išrinko vicepirmininku. Jo valdymo laikotarpiu patyrė transformaciją iš kiek radikaliai liberalių studentų į centro dešinės partiją. Savaime suprantama, kai kurie partijos lyderiai, labiau liberalių pažiūrų, natūraliai atkrito.kai ne po tokių sėkmingų, kokių tikėjosi, parlamento rinkimų Fidesz deklaravo save kaip konservatyvią, o ne liberalią partiją.

grįžo, kad laimėtų       2017-12-4 16:02

Studijavo tik keturis mėnesius, nes 1990 m. sausyje grįžo į Vengriją, jog laimėtų mandatą pirmuose demokratiniuose rinkimuose.

tai naudinga žinoti       2017-12-4 15:45

Orbanas savo kalboje viešai pareikalavo demokratinių rinkimų ir sovietinės kariuomenės išvedimo iš šalies. Iškart po to jis tapo visos opozicijos grupės dalimi. Taip pat gavo Sorošo fondo stipendiją Oksfordo universitete.

O Imre Nadis       2017-12-4 15:26

nebuvo bolševiku, neturi baisių nuodėmių? Prašom žinovus mus painformuot.

to Masonų ložės       2017-12-4 15:24

Jūs turit omenyje Rotary klubo vartus, kur jauniklės panelės be kelnaičių laukia grįžtančių ponų(politikos ir verslo diedų) po ložės posėdžių ar ką nors kitą turėjote omenyje? Na, o praėjus dvidešimčiai ar daugiau metų po laukimo prie vartų, peraugusios panelytės, pareiškia, kad būta seksualinio priekabiavimo. Ech, na ir laikai ateina, kai ir masonams nebemiela jau dėl tų mergų darosi, tiesa?

1989 m.        2017-12-4 15:22

birželio 19 d. Viktoras Orbanas pasakė svarbią ir įžymiąją kalbą, kuri jį padarė šalyje žinomu asmeniu. Tą dieną vyko Imre Nadžio ir kitų 1956 m. sukilimo kankinių perlaidojimo minėjimas.

Dėl paryžių       2017-12-4 15:19

Be abejo, kad žinau. Tarabilda irgi, o ką Jūs manot? O Januškėlis absoliučiai daug žino ir plikas tebelaksto iš to paryžietiško žinojimo džiaugsmo po brūzgynus Vingio parke, jei neklystam.

Jules       2017-12-4 15:15

Žinot, buvo metas, kai LK(b)P CK Pirmasis sekretorius buvo prezidentu, o ilgas bolševikas Ilguoju premjeru, tada Lietuvos komsomolke pasitikėjo labiau nei Dievu pačiame Prichvatizacijos įkarštyje. Vainausku ir Valatka tikėjo labiau nei Dievu, galit įsivaizduoti, koks lietuvių mentalitetas, a? Superinis, sakyčiau, o Jūs?

baisus baubas       2017-12-4 13:26

1988 m. Viktoras Orbanas buvo vienas iš kūrėjų politinės organizacijos - Fidesz (jaunųjų demokratų sąjunga). Pradžioje tai buvo jaunų studentų organizacija, turinti amžiaus limitą iki 35 metų, kuris buvo panaikintas tik 1993 m. Fidesz pačioje savo veiklos pradžioje save pozicionavo Libertarais ir Antikomunistais, kuriuos persekioja komunistų partija.

Ką reiškia Maurico       2017-12-4 13:25

siūlomos sveikatos ir švietimo reformos?Visišką provincijos pribaigimą ir trečią emigracijos bangą?Nes nuo 2020 metų Es neduos pinigų?

Buratinams       2017-12-4 12:58

Balandį 28 Europos Sąjungos (ES) šalyse atliktos apklausos atskleidė, kad vidutiniškai ES žiniasklaida linkę pasitikėti 34 proc. respondentų.
Pagal šį tyrimą, didžiausias pasitikėjimas žiniasklaida yra Suomijoje (61 proc.), Portugalijoje (57 proc.), Bulgarijoje (48 proc.), Nyderlanduose ir Rumunijoje (po 47 proc.). Lietuvai tenka šešta vieta. Mūsų šalyje žiniasklaida nepasitiki 50 proc., nuomonės neturi 4 proc. respondentų.
Mažiausiai pasitikinčiųjų žiniasklaida yra Graikoje (15 proc.), Jungtinėje Karalystėje (21 proc.) ir Prancūzijoje (23 proc.).
Pagal birželį „Vilmorus“ vykdytą apklausą, Lietuvoje žiniasklaida pasitiki 35 proc., nepasitiki 25 proc. gyventojų.

dėl paryžių susirūpinusiam puonsui       2017-12-4 12:54

turbūt turi labai bagotą patirtį, kad teip gerai žinai:)

būtina žinoti       2017-12-4 12:47

Norint suprasti 20a. pabaigos ir 21a. pradėtos Vengrijos politiką būtina žinoti Viktoro Orbano fenomeną. Tai buvo žmogus, kuris pradėjo savo politinę karjerą kaip Vakarų pasaulio Vengrijoje atstovas, o dabar tapo konfrontacijos ir savarankiško kelio paieškos simboliu.

Masonų ložės       2017-12-4 12:34

ir Lions klubai.
Kokią reikšmę jie turi Lietuvai?
Ar tik ne iš ten ateina jėgos linijos?

Spauda turi ATVAMPASYT Šeimininkui       2017-12-4 12:31

už putros lėkštę.

Puons Tarabilda,       2017-12-4 12:15

sakei, kad buvai Paryje su perpektyvia chėbryte anuomet, tiesa? O ką žinai apie KGB organizuotus kursus Gorbio laikais Neringoje, specialiai surengtus perspektyviam jaunimui, kurie turės valdyti ateities Lietuvą ir klausyti Hegemono dvynių viršūnės(Hegemony’s Twin Peaks) nurodymų anuomet, o dabar jau ir valdo, kaip visi čia mes gerai žinome? Juk su ne vienu tų spec.kursų klausytoju juk keliavai Parin, kaip sakei, tad prašom mums plačiau papasakoti apie tuos kursantus, su kuriais keliavai Paryžiun, laukiame? Mums svarbi tik tiesa, o ne melas, ne apgaulė. Būk atviras ir nuoširdus mums kaip Gorbis, kuris sakė, kad viešumas svarbiausia.

Lietuvoje       2017-12-4 12:06

ne žiniasklaida, o dezinfosklaida, kam dar neaišku? Nebent E.Masiuliui, kaip jo ten reikalai? Ar tvirtai laikosi grynųjų korumpatorių partija? Ką mano jų krikštatėvis? Kaip medicinos mafija laikosi, kaip geležinkelių mafija? Ar jau baudas sumokėjo kaip trolikų “zuikiai”, kad moka arba keliauja Kosčiuškėn parų atsėdėt? Gal geležinkelių mafiją irgi Kosčiuškėn į daboklę pasiųs, ką? Ką mano VU “Zuikių” teisės mokslų daktarai ir profesūra?

Gal kas žino       2017-12-4 11:34

O koks Jakilaičio aylyginimas?

Visos sąjungos ir       2017-12-4 11:21

imperijos turi savo vystymosi stadijas.Vieną imperiją jau išgyvenom.Pagal tai galim spręsti,kurioje stadijoje esam.kai viskas darosi neįdomu,ką rodo ar kalba LRT,TV ir t.t…Atsiradus tuštumai,įsjungia savi smegenys.Iliuzinė taika.Jei Putinas primityviai varo tautą į karą,tai šioje barikadų pusėje žmonės žūsta subtiliau,-žudosi,svaiginasi,negauna svaikatos apsaugos paslaugų,ko pasekoje greičiau miršta,gauna infarktus dėl įtampos,stresų,emigruoja,nutautėja,taip žūsta dvasiškai….Skaičiai įspūdingi.

o štai,        2017-12-4 11:21

kas buvo padaryta Vengrijoj, po sėkmingų 2010 m rinkimų, kai laimėjusi partija gavo konstitucinę daugumą įgyvendinti savo politiką ir daryti reformas. Per 2010-2014 m buvo priimta 240 įstatymų ...Dėl žiniasklaidos:
Buvo įvesta žiniasklaidos kontrolė. privalo atskleisti savo šaltinius. Baudos už vengrų tautos šmeižimą. Politinės reklamos draudimas komercinėje žiniasklaidoje. Vengrų tauta palaiko reformas, nors užsienis puola…

Tarabilda       2017-12-4 11:17

Kokie kvapai iš Daukantynės, tokia ir žiniasklaida.

albina       2017-12-4 11:11

Tikslu 100 proc.!Niekada negalvojau,kad LTV gali smukti taip žemai:iki absurdo vienos krypties propaganda,visiškas nesuvokimas,kad apie jų degradaciją supranta net kaimo senoliai.Kokie jie profesionalai,jeigu nesugeba komentuoti svarbių pasaulio ir ES naujienų,o jau Jakilaičio gestai,Miliūtės amžinai prarūgus veido išraiška - iš tiesų galima tik juoktis,kaip iš kasdienės nesąmonės už mūsų pačių pinigus.

Misteris       2017-12-4 11:03

Žurnalistai gyvena ir dauginasi pakeistos realybės BURBULE.
Pavadinkime juos TELETABIŲ ARMIJA.

o mes       2017-12-4 10:46

deja esam tusko Lenkijos (t.y. Lenkijos iki 2015 m. Rinkimų) padėtyje
o čia komentaras buvo, atsakant į klausimą kiek dar žmonės kentės
kiek kentėjo žmonės? Įvairiai     2017-12-2 21:26
Paryžiuje kentėjo, kol Antuanetė neištarė fazės, “neturite duonos tai valgykit pyragą su sviestu”, lenkai kentėjo, kol nedriokstelėjo Smolensko lėktuvo katastrofa, kurioje žuvo Prezidentas, viso 196 Lenkijos aukščiausi pareigūnai, Solidarumo žmonės (Antroji Katynė) ... Kiekvienoj šaly skirtingai žmonių kantrybė trūksta…
18:0

Dėdė       2017-12-4 10:46

Kažkas turi užpildyti Lietuvoje vykdomą užsienio žinių blokadą. Portalas,kuris publikuotų užsienio politikos nesorošines naujienas, būtų neblogai lankomas.

Deja       2017-12-4 10:40

Deja, tokia yra tikrovė, taip ir gyvename nuo vienos žvaigždės skyrybų iki kitos , nuo vienos pradėto kūdikio iki kitos…Taip visai Lietuvai aktualu. Argi ne gėda ?

Janina       2017-12-4 10:32

Taikliai ir išmintingai pasakyta: gal ir sukvailintieji “nuo scenos nueinantieji” vieną kartą supras…
Pritariu p. Algimantui. Rašykite, tie, kas Jus skaito tikrai bus vis daugiau, negu :aktorių iš subankrutavusio teatro…”

Agnė       2017-12-4 10:06

Sutampa mintys ir mano su Algimanto! Tik taip nemokėčiau surašyt.

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.