Politika, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika: Apie kiaušinius ir televizorius

Tiesos.lt siūlo   2018 m. sausio 18 d. 15:44

14     

    

Algimantas Rusteika: Apie kiaušinius ir televizorius

slaptai.lt

E.Jakilaitis apie G.Landsbergį: „negaliu nepacituoti Haroldo Mackevičiaus – paveldint pavardę nebūtinai paveldi kiaušinius. Jie arba yra, arba ne.“ Nors kiškelio drąsos čia nedaug, nes H.Mackevičius nedelsiant savo autorystę paneigė, bet tai juk įprastas reikalas – pateikti faktus taip, kaip reikia LRT didmeistriui – kaip du pirštus.

Edmundo įniršį nesunku suprasti – šitiek metų vaikštai generaliniu televizoriaus prokuroru, visi pakviestieji studijon tualete segasi pampersus, tu visada teisus, jau ir į prezidentus pats laikas, o čia – prašom persėsti į teisiamųjų suolą. Kaip grindų skuduru į nosį! Ir dar iš ko – iš konservatorių lyderio! Juk šitiek metų vargta, kaip čia neužgauti, nepagadinti, nepakenkti, būti savam!

Kiek priešrinkiminių  naktų nemiegota, laužant galvą, ką pakviesti į laidą ir ko ne, kad tik geriau būtų, sugalvojant vieniems patogius, kitiems nepatogius klausimus, ir argi kas pasakys, kad blogai dirbau, gero žodelio pagailėjau, oponento jums sunkiu momentu nepertraukiau? Nors vieną vieninteliausią kritikos žodelį konservatoriams ar girdėjot? O dabar?

O dabar kiti laikai, Edmunduk, patiems užpakaliai rūksta. Na taip, skauda, kai savi nusisuka ir išduoda, bet argi pirmi metai tame vežime, ar pirmas kartas, argi neteko to matyt ir matyt, ir pačiam padaryt? Nenusimink, geras tu vyras, nieko čia asmeniško – tik verslas, juk banke ant stalo – Lietuva ir kortos jau dalinamos.

Dabar ne Vytauto Pirmojo laikai, kai kariuomenės išsirikiuodavo lauke ir vakarop jau būdavo aišku. Pasalos, apgaulės, nakčia nuperkami draugai ir sąjungininkai, manevrai užnugariuose, mūšiai dėl atskirų placdarmų ir visi tik šypsosi, rankeles tik spaudžia. Va, kaip tik dėl LRT aukštumėlės prasidėjo ir belaisvių niekas neims.

Šeimos galva yra tas, kuris laiko televizoriaus pultelį. Niekam čia nerūpi nei R.Karbauskio žemės, nei E.Jakilaičio pajamos ar LRT skaidrumai neskaidrumai. Kraujai ir snargliai tykšta dėl A.Siaurusevičiaus krėslo, nes kas užvaldys ekranus –  tas kitąmet beveik turės ir Lietuvą.

Didelė dalis visuomenės piktinasi R.Karbauskio ir S.Skvernelio kuriama policine valstybe, kita – LRT dėl informacinių manipuliacijų ir šališkumo, politinio angažuotumo ir žaidimo į vienerius vartus. Dabar šios grupuotės susimušė – ir ką gi palaikyti tiems, kuriems abi pusės kokčios?

G.Landsbergis pasirinko būti su visais ir pompuotis reitingus – jis ir už R.Karbauskio tyrimą, ir už LRT tyrimą ir bus dar už tiek tyrimų, kiek tik jų bus. Taigi, Edmundai, reikia lyderį suprasti ir negražiai apie visokius paveldimus daiktus nekalbėti – čia tik toks derinukas prie baudos linijos: du prieš vieną. Atmink – žodis išskrido, o žmonės paveldi ir talentą visą gyvenimą neapkęsti.

Ar verta labai skanduoti, jei mūsiškių aikštelėje nėra? Ar ne geriau A.Siaurusevičius su matoniais rankoj nei koks uniformuotas valstietis su baudos kvitų knygele? O alternatyvų – kaip grybų aplink Generalinį pridygo: ir E.Jakilaitis, ir M.Garbačiauskaitė Budrienė, ir Valinskų Arūnas, kad būtų dar linksmiau. O gal net pats A.Tapinas, kad jie laikytųsi ten.

Taip sumanyta, kad gerai gerai pagalvotumėt, jei nugriausit Generalinį – pažiūrėkit, koks siaubo filmas jūsų laukia! Tik ar LRT komanda nepergąsdins deputatų, kurie šitiek ilgai bijoję žydrojo ekrano valdovų gali pareikalauti slapto balsavimo? Ar „visuomeninis transliuotojas“ neįsijautė  į  neklystančiojo vaidmenį bespjaudydamas į vieną pusę, nuo ko uniformuotų valstiečių reitingai vėl stojasi?

Tupi varnos medyje, ateina medžiotojas, iššauna – tos baisiai karkdamos pakyla, apsuka ratą ir vėl sutūpia, tik truputį kitaip – čia apie reformas. Jei A.Siaurusevičius su matoniais išliks ar kitokiais tokiais pakeis – niekas nepasikeis. Turėsim dar penkerius metus manipuliacijų ir politinių grupuočių „visuomeninį transliuotoją“ už mūsų pinigus.

LRT sutelktos geriausios televizijos ir radijo žurnalistikos pajėgos, profesionalai ir pinigai. Reikia tik leisti visoms visuomenės grupėms ir politinėms jėgoms vienodai laisvai reikšti pažiūras, užbaigti poveikio dalybas išrinktiesiems ir užtikrinti lygiateisę diskusiją valstybės ir visuomenės gyvenimo klausimais. Dabar atsirado šansas tą padaryti.

Labai bijoti Seimo diktato nereikia, nes jie LRT Taryboje daugumos neturi. Aišku, tokioje situacijoje lemiamą reikšmę turėtų Prezidentūra, kuri vargu ar praleis progą, tačiau nesant daugumos reikės konsensuso. Svarbu bet kokia, net pati menkiausia permaina, galinti išjudinti iš mirties taško.

slaptai.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Egidijus       2018-01-20 0:32

Visuomenįnį manipuliuotohą pavertus transliuotoju atsirastų viena iš esminių valstybės gyvenimo normalizacijos prielaidų.

Tarabilda       2018-01-19 23:11

Vusuomeninis transliuotojas turi būti visuomeninis, o ne prezidentinis. Pakanka pakeisti Tarybos formavimo principus, kad ir į visuomenės renkamą Tarybą, ir viskas stotųsi į savo vietas, bet nei viena idiotų partija to neleis.

Albinai - Algimantas       2018-01-19 15:58

Žinių laidas lietuvių kalba nuo Naujųjų metų nutraukė pat Baltijos pirmasis kanalas. Žr.http://baltnews.lt/vilnius_news/20171228/1017847190.html

albina       2018-01-19 14:27

Žaviuosi Autoriaus plunksnos lengvumu ir konkretumu! Noriu paklausti šiek tiek ne į temą:kodėl nutrauktas žinių laidos per 1 Baltijos kanalą transliavimas?Juk tai informacinė laida apie Lietuvos įvykius,pozityvios žinios apie kultūros renginius,Seimo sprendimus ir t.t.Kodėl rusakalbiai piliečiai neteko jiems svarbios programos?

p.Rusteika,       2018-01-19 10:15

Jūs šauniai rašote, galima viskam pritarti, tik jau negąsdinkit taip baisiai-  neįsivaizduojate, kiek žmonių sveikata neatlaikytų, jei būtų taip, kaip sakote - gali būti Garbačiauskaitė-Budrienė, tiapkinai ir panašūs ... na, jau tikrai virš visko…

Grumstui       2018-01-19 7:31

Dėl BBC būčiau atsargesnis - nestebuklas. Ten atsitiktinių vadovų irgi nebūna. Pvz. Dabar sėdi lordo Rotšildo žentas. BBC yra propogandinis Londono ruporas. Dirba, kaip mūsų LRT arba atvirkščiai. Pats girdėjau, kaip gesinama telefonu paskimbinusių nuomonė (panašiai, kaip Ridas Jasiulionis Žinių radijuje) dėl “pabėgėlių” ir kitos nepolitkorektiškos nuomonės. Įdomu pasiskaityti Orvelo dienoraštį, kai jis dirbo BBC karo metu. Tokia ji išliko ir nekaro metu.

Saugomi KGBistai tebedirba Maskvai       2018-01-18 20:11

Laukia komandos “FASS”.

istorija:       2018-01-18 19:57

1917 m. bolševikai lenino nurodymu pirmiausia užėmė paštą, telegrafą ir Radiją (dabar tai būtų TELEVIZIJA) ir viskas, tik tiek, atrodytų kiek nedaug, ir šalis užvaldyta.

silpni tie žurnalistai Lietuvoje       2018-01-18 19:39

parašytų kas kieno stogas:
jakilaičio dėdė kgb pulkininkas,
siauro uošvis iš LKP CK ir t.t.

grumstas- klaidos pataisymas       2018-01-18 18:44

.. o apie tai , kad, niekas po šia saule…

grumstas       2018-01-18 18:42

Jeigu kalė nenorėtų- šuo neužliptų. Generaliniai įsikiaulėja, jeigu šeimininkai leidžia daryti tai, apie ką liaudyje sakoma: ranka ranką plauna.. nepakeitus įstatymų ,reglamentuojančių visuomeninio transliuotojo veiklą pagal BBC standartus, nieko gero nesigaus: jaujos arkliai bus tie patys ir suks įprastus ratus studijose ir generalinio kabinete.Turi būti net tokios smulkmenos , kaip studijoje dalyvaujančių ir oponuojančių skaičius , minučių skaičius suteiktas visiems po lygiai… Gal Račas apie tai kompetentingiau yra pasisakęs, ką turėtų daryti valstiečiai dabar , norėdami išspręsti LRT mazgą. TIk valstiečiai turėtų prisiminti , kad įstatymą rašytų ne apie save savanaudiškai galvodami , o apie tai niekas po šia saule, kuri užsidega po rinkimų, neamžini .

sieros vandenilio aromatas       2018-01-18 18:34

Juokingos paveldėtų kiaušinių dalybos.
Juk tie kiaušiniai visiškai supuvę ir žiaurrriai dvokia.
Dėl tokio “turto” aimanuoti gali nebent kastratai.
Jokios tų “margučių” rokiruotės nieko neduos.
Tik bus daug triukšmo apie “smaugiamą demokraaatiją”.
Tikra išeitis- reorganizacija.
Išformuoti elertė, įkurti Nacionalinį Lietuvos televiziją ir radiją,
o ” jochaidškių” pasmirdėlius paleisti šunims blastienų šukuoti.
Tuomet galima be skausmo atleisti visus puvėkus, parašyti naujus įstatus, naujais principais formuoti tarybą et cet.
Bet kad padaryti tokį dalyką, seimę turėtų būti žmonių su dideliais kiaušais.
Nu ale kad ten tik visiškos vištos ir gaidžiai.
Kudachtynas.
Neįgaliųjų pašiūrė.

taip       2018-01-18 17:59

Smagu jus skaityti ,o generalinio televizoriaus prokuroro titulas turi išliekamąją vertę. Gerai, kad pastebėjote vakarykštį TV G.Landsbergį. Tas įsijautimas,tas teisėjo, kuris čia ne prie ko, įvaizdis kaip ir nusižiūrėtas nuo pirmojo generalinio -Jakilaičio. Dalį jaunimo abu veikia užtikrintai. Kartais stulbina, kad tiek žmonių Lietuvoje yra studijąvę politologiją, komunikacijas ar bent vadybas, o žavisi jaunuoju Landsbergiu kaip vaikystėje kinderio kaušiniu. Atvynioti nedrįsta?

Aciu       2018-01-18 17:23

Labai itaigu. Pakelet nuotaika.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.